رفتن به مطلب

*** " مباحثه 1 " کنسول یا PC ؟ چرا ؟ ***

Recommended Posts

در 5 ساعت قبل، Exlord گفته است :

با بتلفیلد  و کانتراسترایک  کاری ندارم چون سبک مورد علاقم نیستن .

"PS4 بازیا رو در حد پی سی با GTX 950 - i5 اجرا میکنه" مطمئنی؟ چی زدی داداش بده ما هم بزنیم.

VGA اش هم در حد RAdeon HD7850 هست و این 2 تا جداگانه نیست یعنی CPUو GPU جداگانه نداره PS4 و فقط یدونه APU داره یعنی CPU و GPU توی یه بسته مثل گوشی ها و لبتاپ های معمولی.

"بعد چجور قدرت 280x دو برابر کنسول میشه؟ اگه این طور بود الان 280x تمام بازی ها رو در فول اچ دی آلترا 60فریم اجرا میکرد که این طور نیست." تنظیمات گرافیکی که توی بازیهای PC هست عملا توی کنسول وجود نداره و نسبت به سخت افزاش توی یه حد ثابتی قفل شدن اگه با همون تنظیمات (تقریبا medium توی PC) بخواین تو PC بازی کنین بله میتونه 60 فریم بده ولی نه تو ULTRA

"با 1200 PS4میشه کارایی در حد پی سی 2تومنی داشت. PS4 Pro به کنار!" به نظرتون میاد که میشه ولی عملا گفتم بالا بازی های کنسول نسبت به سخت افزاش توی یه حد ثابتی قفل شدن.

"PS4 از سه سال پیش بازی های نسل 8 رو ساپورت میکرده و این روند تا 2-3 سال دیگه هم ادامه خواهد داشت."  به این دلیل هست که بازم گفتم بازی ها نسبت به سخت افزاش توی یه حد ثابتی قفل شدن.

"با بودجه ی زیر کنسول نه میشه کنسول گرفت و نه پی سی گیم. این پی سی فوقش بتونه بازی های سبک رو اجرا کنه که گیمرا رو راضی نمیکنه. پس عملا انتخابی نداریم." بازی هایی که محبوب هستن و به سیستم بالایی هم احتیاج ندارن والان تو ذهنم هست رو لیست میکنم :

League of Legents , Dota , WoW , Counter , Warcraft3 , Stronghold , Stronghold Kingdoms , Star craft , Diablo1,2 , Craft tHe world , Banished ,  و 100 ها بازی دیگه که با یه جستوجوی کوگیک تو نت میتونین پیدا کنین.

مهم نیست قدرتش چه قدر باشه. مهم اینه که کاراییش در چه حده. به دلیل بهینه بودن اکثر بازی ها در کنسول میبینیم که به اندازه ی GTX 950 در تنظیمات High فریم میده و تنظیمات کنسول هم در همین حد هست. 280x هم فوقش بتونه در حد 960 عمل کنه یعنی فقط کمی بیشتر از یک کنسول!

بازی هایی که لیست کردید اکثرا قدیمی هستند. فقط کسانی سراغ این بازی ها میرن که سیستم ضعیف دارن و این بازی ها اون طور که باید یه گیمر رو راضی نمیکنه! بازی های جدیدتر بسیار کمتر هستند و اکثرا از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. پس با بودجه ی زیر 1تومن تبلت و گوشی گزینه ی مناسب تریه تا پی سی!

لینک به دیدگاه

• ارسال 380
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 2 ساعت قبل، aligamer گفته است :

موافقم خیلی خون آشامی بود?

ولی پی سی  رو باید با لپ اپ مقایسه کرد نه کنسول :/ چون کنسول در حدی نیس که پی سی رو خدشه دار کنه 

همین الان پی سی های 2تومنی به زور به پای کنسول میرسند چه برسه به لپتاپ!

در 4 ساعت قبل، aligamer گفته است :

میدونم  داداچ 

منظورم این بود کنسول هیچ وقت به پای پی سی نمیرسه 

پول کنسولم داشته باشم میرم باهاش  کارت گرافیک میخرم  نه یک کنسول که بهم بگن طرف بچه شده 

یعنی شما فقط از مورد تمسخر قرار گرفتن خوشت نمیاد؟ البته عادت بیشتر پی سی گیمرها همینه که کنسول گیمرها رو به خاطر وضع مالیشون مسخره کنن!

به قول مایکل پچر:

"به نظر من، گیمرهای پی‌سی مانند نژادپرست‌ها هستند. آن‌ها تنها هم‌طبقه‌های خودشان را دوست دارند و هیچ علاقه‌ای ندارند تا از لاک خودشان بیرون بیایند و با بقیه‌ی دسته‌ها بُر بخورند. پی‌سی گیمرها کله‌شق‌هایی پرافاده هستند که باور دارند کارشان از همه درست‌تر است."

تقریبا حقیقت رو گفت و این به خود شخص بستگی داره که کالای بهتر رو بگیره و مسخره بشه یا کالای ضعیف تر رو بگیره و مسخره کنه!!

در 4 ساعت قبل، aligamer گفته است :

90%  کسایی که کنسول دارن بدون شک پی سی خانگی هم دارن 

و بزرگترین مشکشونم اینه که  اطلاعات خیلی ضعیفی از پی سی دارن  برای همین درک درستی از پی سی ندارن 

اما کنسول چیز خاصی نداره که اطلاعاتم بخوایم ازش داشته باشیم  

پس میشه گفت کنسولیا خیلی محدود فکر میکنند . 

just PC 

درسته که اکثر کنسول گیمرها از پی سی اطلاعات زیادی ندارند. اما پی سی گیمرها چطور؟ . یکیش خود شما که سیستم High End داری و عکس pc در بدنه ی ps4 میفرستی و میگی کنسوله!

و این همه پست در این تایپیک که مشکلات پیش پا افتاده و برطرف شده ی کنسول رو بازگو میکنند نشون دهنده ی همین موضوعه!

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، GForce گفته است :

همین الان پی سی های 2تومنی به زور به پای کنسول میرسند چه برسه به لپتاپ!

یعنی شما فقط از مورد تمسخر قرار گرفتن خوشت نمیاد؟ البته عادت بیشتر پی سی گیمرها همینه که کنسول گیمرها رو به خاطر وضع مالیشون مسخره کنن!

به قول مایکل پچر:

"به نظر من، گیمرهای پی‌سی مانند نژادپرست‌ها هستند. آن‌ها تنها هم‌طبقه‌های خودشان را دوست دارند و هیچ علاقه‌ای ندارند تا از لاک خودشان بیرون بیایند و با بقیه‌ی دسته‌ها بُر بخورند. پی‌سی گیمرها کله‌شق‌هایی پرافاده هستند که باور دارند کارشان از همه درست‌تر است."

تقریبا حقیقت رو گفت و این به خود شخص بستگی داره که کالای بهتر رو بگیره و مسخره بشه یا کالای ضعیف تر رو بگیره و مسخره کنه!!

درسته که اکثر کنسول گیمرها از پی سی اطلاعات زیادی ندارند. اما پی سی گیمرها چطور؟ . یکیش خود شما که سیستم High End داری و عکس pc در بدنه ی ps4 میفرستی و میگی کنسوله!

و این همه پست در این تایپیک که مشکلات پیش پا افتاده و برطرف شده ی کنسول رو بازگو میکنند نشون دهنده ی همین موضوعه!

اون عکس شاید کنسول نباشه اما از کنسول باز بهتره 

کنسول یدونه فن داره ولی اون باز دوتا فن داشت خخخ

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، aligamer گفته است :

اون عکس شاید کنسول نباشه اما از کنسول باز بهتره 

کنسول یدونه فن داره ولی اون باز دوتا فن داشت خخخ

یه پی سی بود که ناشیانه اسمبل شده بود. اولش که کلی همون pc رو مسخره میکردید و میگفتید شبیه سیستم های ddr هست حالا همون ddr از کنسول بهتر شده؟

کنسول اونقدر داغ نمیشه که به دوتا فن نیاز پیدا کنه. در نتیجه نویز و مصرف کمتری داره.

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، GForce گفته است :

یه پی سی بود که ناشیانه اسمبل شده بود. اولش که کلی همون pc رو مسخره میکردید و میگفتید شبیه سیستم های ddr هست حالا همون ddr از کنسول بهتر شده؟

کنسول اونقدر داغ نمیشه که به دوتا فن نیاز پیدا کنه. در نتیجه نویز و مصرف کمتری داره.

طرفدار کنسولی یا پی سی

عکس پروفایلت میگه پی سی

حرف زدنت میگه کنسولی درجه یک 

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، GForce گفته است :

هر کسی که بتلفیلد رو با کانتراسترایک مقایسه کنه متوجه برتری مطلق بتلفیلد میشه! ولی این طور که معلومه بحث با فن های کانتراسترایک فایده ای نداره.

PS4 بازیا رو در حد پی سی با GTX 950 - i5 اجرا میکنه. بعد چجور قدرت 280x دو برابر کنسول میشه؟ اگه این طور بود الان 280x تمام بازی ها رو در فول اچ دی آلترا 60فریم اجرا میکرد که این طور نیست.

با 1200 PS4میشه کارایی در حد پی سی 2تومنی داشت. PS4 Pro به کنار!

PS4 از سه سال پیش بازی های نسل 8 رو ساپورت میکرده و این روند تا 2-3 سال دیگه هم ادامه خواهد داشت. در صورتی که پی سی 2تومنی که 3سال پیش میشد گرفت افت کارایی بیشتری هم در بازی ها داشته!

با بودجه ی زیر کنسول نه میشه کنسول گرفت و نه پی سی گیم. این پی سی فوقش بتونه بازی های سبک رو اجرا کنه که گیمرا رو راضی نمیکنه. پس عملا انتخابی نداریم.

با بودجه ی کنسول هم کنسول پیشنهاد میشه چون علاوه بر ارزش خرید بیشتر مزایای خودش رو هم داره.

بودجه های بالاتر هم که واضحه.

برتری مطلق بتل فیلد ؟؟؟ خخخخ حتما از نظر گرافیکی ؟ یه نگاه به گیم نت ها و سرور های موجود برای کانتر بندازید شاید ایمان بیاورید !

این جوری میشه

c58d45b763cf851895224c6396a01bed062c50edb2fc41c846173e63448d321d.jpg

PS4-GPU-Performance1.gif

PS4-Vs-Xbox-One-Vs-PS4-Benchmarks.jpg

ps4 بازی های نسل 8 رو ساپورت می کرده ؟؟؟ اگر به رزولیشن 900p و فریم 30 و گرافیک مدیوم رو ساپورت میدونید بله ساپورت می کرده .

کدوم ساپورت ؟؟؟ چندتا بازی شاخص رو با تنظیمات pc ساپورت می کرده ؟؟؟

وقتی که اجبار وجود داره راضی شد معنا نداره .

کسی که 1 تومن بودجه داره مجبوره pc بخره و 100 البته که باید با کمبود های pc 1 تومنی بسازه .

در 15 ساعت قبل، amircartio گفته است :

آخه شما قدرت کارت گرافیک پی سی رو میای با قدرت کارت گرافیک پلی استیشن مقایسه می کنی در حالی که بازی ها واسه کنسول ها کد نویسی و بهینه میشن خیلی وقت ها همون کارت گرافیک 280X به دلیل عدم بهینه سازی های صحیح بازی برای پی سی موقع اجرای بازی تو تنظیمات پایین هم افت فریم میده در حالی که تو کنسول این بحث خیلی کمه. در ضمن شما وقتی یه سیستم میبندی باید همه ی قطعاتت همخونی داشته باشن نه فقط کارت گرافیک قدرتمند داشته باشی.

باشه حرفه شما درست قرار نیست کنسول با قیمت 1200 کیفیتی در حده یه سیستمی که کارت 1080 داره بده و هیچ عقل سلیمی هم نمیگه که کیفیت کنسول بهتره ولی مگه یه بازی رو شما فقط به خاطر کیفیت گرافیکیش بازی می کنی؟ بازی های انحصاری پی سی که شما هی مثال میزنید مثل کانتر و وارکرافت واقعا برای اجرا شدن تو بالاترین کیفیت نیاز به کارت 1080 دارن؟ اونوقت شما به همین راحتی با بیان اینکه که کیفیت پی سی بهتره چشمتون رو روی داستان و گیم پلی بازی هایی مثل آنچارتد و God of ware, the last of us می بندین؟ شما حاضر نیستین یه بازی با داستان یا گیم پلی جذاب رو به خاطر گرافیک پایین ترش تجربه کنید و فقط به خاطر کیفیتش میذارینش کنار؟ پس چرا پی سی بازها کانتر رو انقدر دوست دارن؟ چون گرافیکش خیلی شاخه؟

بازی uncharted که روی کنسول با اون کیفیت اجرا میشه اگر تونستید بازی مشابه با گرافیکش رو توی پی سی با 7870  با فریم ریت 60 اجرا کنید.

وقتی کسی کنسول می خره نگرانی از بایت افت فریم نداره ولی تو پی سی همیشه حتی در صورتی که بهترین سیستم رو هم داشته باشی این خطر رو حس میکنی که بازی خوب بهینه نشده باشه. نمونه ی بارزش همین بازی کوانتوم بریک هست که روی پی سی پورت شد. حتی خفن ترین سیستم ها هم با افت فریم مواجه میشدن تو قسمت هایی از بازی.

البته این طبیعیه که دوستان اینجا فن پی سی باشن دلیلش هم اینه که مطرح کردن این نظر سنجی تو اینجا مثل این میمونه که بری تو نمایشگاه ماشین بعد از خریدارا بپرسی که ماشین بهتره یا موتور سیکلت؟ خوب معلومه همه میگن ماشین چون اگر نظرشون غیر از این بود تو نمایشگاه موتور سیکلت بودن و داشتن اونو می خریدن.

پی سی خیلی مزیت های زیادی نسبت به کنسول داره و دلیلش هم اینه که باهاش میشه کارهای مختلفی رو انجام داد. ولی من به عنوان کسی که هر دو تا رو دارم به نظرم انحصاری های کنسول انقدر خوب هستن که منو مجبور کردن که در کنار کامپیوتر قدرتمندم کنسول تهیه کنم و بازی کردن باهاش لذت میبرم. همچنان هم میگم کسی که بازی های انحصاری پلی استیشن رو تجربه نکنه در حقیقت نصف بیشتر لذت دنیای گیم رو از دست داده.

حالا من جواب شما رو دادم که کیفیت پی سی بهتره شما هم لطف کن با توجه به قیمت یه کنسول یه سیستم معرفی کن که بازی ها رو روی 60 فریم اجرا کنه روی کیفیت فول اچ دی.

خب حالا شد حرف حساب

اولا از شما ممنون هست که پذیرفتید کیفیت بازی های pc بیشتره . این خودش ثابت می کنه کسی که کیفیت می خواد باید بره سراغ pc و کنسول نمی تونه در کیفیت با pc رقابت کنه . از اون طرف هم میدونید تا بودجه به یک حداقل نرسه هم نمیشه کنسول خرید که متاسفانه کنسول حداقل 1.2 بودجه لازم داره .

اما در مورد این که شما گفتید ( مگه یه بازی رو شما فقط به خاطر کیفیت گرافیکیش بازی می کنی؟ )  پاسخ کاملا واضحه : نه من بازی رو به خاطر گرافیکش بازی نمی کنم . ( اتفاقا من یکی از کسانی هستم که مدام گرافیک عوض می کنم و در بسیاری از موارد یه گرافیک میان رده دارم که از پس تنظیمات بالا بر نمیاد و برای گرفتن فریم مجبورم گرافیک رو قربانی کنم ) اما وقتی من بتونم بین تنظیمات و کیفیت پایین و تنظیمات و کیفیت بالا یکی رو انتخاب کنم 100 در 100 تنظیمات و کیفیت بالا رو انتخاب می کنم . مسئله سر اینه که بازی توی pc همون بازی توی کنسول هست اما با گرافیک بالاتر . اگر من یه کنسول داشته باشم و یه pc گیمینگ شاید برای یکی دو عنوان انحصاری از کنسول استفاده کنم وگرنه اصلا روشنش هم نمی کنم  !!!

در مورد افت فریم

دوست عزیز توی کنسولها هم افت فریم هستش .

اما بریم سراغ بحث شیرین پرفورمنس در برابر دلار یا خرید یه سیستم با قیمت یه کنسول و همون قدرت

قبل از هرچیزی بگم وقتی شما اندازه یه کنسول برای pc خودتون خرج می کنید باید به اندازه یه کنسول هم ازش انتظار داشته باشید .

پس 60 فریم و فول اچ دی و تنظیمات بالا رو فراموش کنید .

حالا شاید یه نفر بگه خب کنسول می خریم !! پاسخش اینه

1. اختصاصی های pc که برای خیلی ها بسیار مهمه

2. ساپورت موس و کیبرد که در شوتر از همه چی واجب تره

3. انجام هزاران کار دیگه با pc

و ...

الان یه کم سرم شلوغه اما برای شروع اینجا رو بخونید :

یه سوال دارم

شما خودتون گفتید که بازی ها برای کنسول ها بهینه میشند .

به نظر شما اگر از اساس کنسولی در کار نبود آیا همین بهینه سازی ها برای کاامچیوتر انجام نمی شد ؟؟

یا در مورد اختصاصی ها . اگر هیچ کدوم از کنسول ها نبودند آیا این عناوین اختصاصی روی pc و با گرافیک بهتر عرضه نمی شدن ؟؟؟

واقعیت اینه که وجود کنسول ها به طور کلی و ذاتی شر و بد هستند  !!! اگر این کنسول ها نبودند بازی های مهمی مثل the last of us رو روی pc با کیفیت بسیار بیشتر میدیدیم .

در مورد پرفورمنس در برابر دلار بعدا مفصل تر صحبت می کنیم !!!

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

1-برتری مطلق بتل فیلد ؟؟؟ خخخخ حتما از نظر گرافیکی ؟ یه نگاه به گیم نت ها و سرور های موجود برای کانتر بندازید شاید ایمان بیاورید !

این جوری میشه

c58d45b763cf851895224c6396a01bed062c50edb2fc41c846173e63448d321d.jpg

PS4-GPU-Performance1.gif

PS4-Vs-Xbox-One-Vs-PS4-Benchmarks.jpg

ps4 بازی های نسل 8 رو ساپورت می کرده ؟؟؟ اگر به رزولیشن 900p و فریم 30 و گرافیک مدیوم رو ساپورت میدونید بله ساپورت می کرده . -2

کدوم ساپورت ؟؟؟ چندتا بازی شاخص رو با تنظیمات pc ساپورت می کرده ؟؟؟

وقتی که اجبار وجود داره راضی شد معنا نداره .

کسی که 1 تومن بودجه داره مجبوره pc بخره و 100 البته که باید با کمبود های pc 1 تومنی بسازه .

خب حالا شد حرف حساب

اولا از شما ممنون هست که پذیرفتید کیفیت بازی های pc بیشتره . این خودش ثابت می کنه کسی که کیفیت می خواد باید بره سراغ pc و کنسول نمی تونه در کیفیت با pc رقابت کنه . از اون طرف هم میدونید تا بودجه به یک حداقل نرسه هم نمیشه کنسول خرید که متاسفانه کنسول حداقل 1.2 بودجه لازم داره .

اما در مورد این که شما گفتید ( مگه یه بازی رو شما فقط به خاطر کیفیت گرافیکیش بازی می کنی؟ )  پاسخ کاملا واضحه : نه من بازی رو به خاطر گرافیکش بازی نمی کنم . ( اتفاقا من یکی از کسانی هستم که مدام گرافیک عوض می کنم و در بسیاری از موارد یه گرافیک میان رده دارم که از پس تنظیمات بالا بر نمیاد و برای گرفتن فریم مجبورم گرافیک رو قربانی کنم ) اما وقتی من بتونم بین تنظیمات و کیفیت پایین و تنظیمات و کیفیت بالا یکی رو انتخاب کنم 100 در 100 تنظیمات و کیفیت بالا رو انتخاب می کنم . مسئله سر اینه که بازی توی pc همون بازی توی کنسول هست اما با گرافیک بالاتر . اگر من یه کنسول داشته باشم و یه pc گیمینگ شاید برای یکی دو عنوان انحصاری از کنسول استفاده کنم وگرنه اصلا روشنش هم نمی کنم  !!!

در مورد افت فریم

دوست عزیز توی کنسولها هم افت فریم هستش .

اما بریم سراغ بحث شیرین پرفورمنس در برابر دلار یا خرید یه سیستم با قیمت یه کنسول و همون قدرت

قبل از هرچیزی بگم وقتی شما اندازه یه کنسول برای pc خودتون خرج می کنید باید به اندازه یه کنسول هم ازش انتظار داشته باشید .

پس 60 فریم و فول اچ دی و تنظیمات بالا رو فراموش کنید .

حالا شاید یه نفر بگه خب کنسول می خریم !! پاسخش اینه

1. اختصاصی های pc که برای خیلی ها بسیار مهمه

2. ساپورت موس و کیبرد که در شوتر از همه چی واجب تره

3. انجام هزاران کار دیگه با pc 

و ...

الان یه کم سرم شلوغه اما برای شروع اینجا رو بخونید :

4-

یه سوال دارم

شما خودتون گفتید که بازی ها برای کنسول ها بهینه میشند .

5- به نظر شما اگر از اساس کنسولی در کار نبود آیا همین بهینه سازی ها برای کاامچیوتر انجام نمی شد ؟؟

6- یا در مورد اختصاصی ها . اگر هیچ کدوم از کنسول ها نبودند آیا این عناوین اختصاصی روی pc و با گرافیک بهتر عرضه نمی شدن ؟؟؟

واقعیت اینه که وجود کنسول ها به طور کلی و ذاتی شر و بد هستند  !!! 7-اگر این کنسول ها نبودند بازی های مهمی مثل the last of us رو روی pc با کیفیت بسیار بیشتر میدیدیم .

در مورد پرفورمنس در برابر دلار بعدا مفصل تر صحبت می کنیم !!!

1- علت پرطرفدار بودنش در گیم نت ها ضعیف بودن سیستم های گیم نته که توان اجرای بتلفیلد رو ندارن.

2- بتای بتلفیلد 1 بر روی پی اس4 با رزولوشن 900p و 60fps با تنظیماتی در حد High اجرا میشد.

3- موس و کیبورد دقت بیشتری داره اما دلیل بر این نمیشه که نشه با دسته شوتر بازی کرد. شاید برای بارهای اول سخت باشه اما در کمتر از دو هفته به راحتی میشه به دسته عادت کرد.

هزاران کار دیگه در مقایسه ی پی سی و کنسول مد نظر نیست چون کنسول وسیله ایه که فقط برای گیم ساخته شده. کسی که کار دیگه ای انجام میده بدون مقایسه پی سی رو انتخاب میکنه.

4- بنچمارک های تایپیک ذکر شده مربوط به بازی های کمی قدیمی بود و عملکرد پی اس4 در حال حاضر به GTX 950 میرسه. همچنین در بنچمارک از سی پی یو پنتیوم استفاده شده بود. بعضی بازی های جدید با i3 هم نمیتونن درست اجرا شن چه برسه به پنتیوم! بتلفیلد 1 که حداقل 6600k نیاز داره!  این مسئله افت کارایی کمتر کنسول رو نشون میده.

5- بهینه تر میشد اما به دلیل تنوع بالا نمیتونست در حد کنسول بهینه بشه.

6- در این صورت انحصاری ها سود کمتری به نفع شرکت تولید کننده داشت و به احتمال زیاد عرضه نمیشد! اما اگه عرضه میشد قطعا گرافیک بالاتری می داشت.

7- فکر کنم The Last Of Us در پی اس4 به آخرین تنظیمات گرافیکی رسیده بود چون با محدود کردن فریم از 60 به 30 گرافیک تغییری نمیکرد!

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، GForce گفته است :

1- علت پرطرفدار بودنش در گیم نت ها ضعیف بودن سیستم های گیم نته که توان اجرای بتلفیلد رو ندارن.

2- بتای بتلفیلد 1 بر روی پی اس4 با رزولوشن 900p و 60fps با تنظیماتی در حد High اجرا میشد.

3- موس و کیبورد دقت بیشتری داره اما دلیل بر این نمیشه که نشه با دسته شوتر بازی کرد. شاید برای بارهای اول سخت باشه اما در کمتر از دو هفته به راحتی میشه به دسته عادت کرد.

هزاران کار دیگه در مقایسه ی پی سی و کنسول مد نظر نیست چون کنسول وسیله ایه که فقط برای گیم ساخته شده. کسی که کار دیگه ای انجام میده بدون مقایسه پی سی رو انتخاب میکنه.

4- بنچمارک های تایپیک ذکر شده مربوط به بازی های کمی قدیمی بود و عملکرد پی اس4 در حال حاضر به GTX 950 میرسه. همچنین در بنچمارک از سی پی یو پنتیوم استفاده شده بود. بعضی بازی های جدید با i3 هم نمیتونن درست اجرا شن چه برسه به پنتیوم! بتلفیلد 1 که حداقل 6600k نیاز داره!  این مسئله افت کارایی کمتر کنسول رو نشون میده.

5- بهینه تر میشد اما به دلیل تنوع بالا نمیتونست در حد کنسول بهینه بشه.

6- در این صورت انحصاری ها سود کمتری به نفع شرکت تولید کننده داشت و به احتمال زیاد عرضه نمیشد! اما اگه عرضه میشد قطعا گرافیک بالاتری می داشت.

7- فکر کنم The Last Of Us در پی اس4 به آخرین تنظیمات گرافیکی رسیده بود چون با محدود کردن فریم از 60 به 30 گرافیک تغییری نمیکرد!

چرا هزاران بازی دیگه که همزمان با کانتر عرضه شدن و در همون حد گرافیک داشتن موندگار نشدن ؟؟؟

توی همه گیم نت ها میشه cod 4 و 6 و 8 و... رو پیدا کرد و خیلی بازی های دیگه چرا هیچ کدوم 1 درصد کانتر طرفدار نداره ؟؟؟

نه دوست عزیز کانتر ساخته شرکت ولو هست که به ساخت بازی های شاخص معروفه . هالف لایف . لفت فور دد و پورتال نمونه هایی بسیار شاخص از گیمینگ هستند .

2. بتای بتلفید روی 900p اجرا شده یعنی ps4 در ساپورت کامل این بازی ناکام مونده !!!

میدونید فرق 900p و 1080p چقدره ؟؟؟

900p مساوی با 1600x900 که برابر میشه با 1440000 پیکسل

1080p مساوی با 1920x180 که برابر میشه با 2073600 پیکسل

کیفیت بیش از 30 درصد افت داشته

3. وقتی میشه با موس و کیبرد بهتر از گیم پد بازی کرد چرا باید گیمر رو مجبور به استفاده از گیم پد کرد ؟

4. قیمت ها هم تغییر کرده با 150 دلار میشه RX460 و 470 خرید که از 750ti بهتره

5. حتی 10 درصد بهینه تر شدن هم دلیل خوبی برای نبودن کنسولهاست

6. خیر . بازی های اختصاصی فروش بیشتر خودشون رو فدای فروش کنسولها می کنن . اگر اختصاصی کنسولها نبودن این بازی ها فروش بیشتری میکردند

7. The Last Of Us یک نمونه بود . منظور من همه بازی های اختصاصی هستش . ضمن این که گرافیک بازی ها عملا محدودیت نداره . میشه بازی The Last Of Us رو با چندین برابر گرافیکش در ps4 از نو ساخت . میشه بازی های قدیمی مثل رزیدنت اویل  رو هم دوباره از اول ساخت و این بار با گرافیکی در حد ویتچر 3 یا بیشتر .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

چرا هزاران بازی دیگه که همزمان با کانتر عرضه شدن و در همون حد گرافیک داشتن موندگار نشدن ؟؟؟

توی همه گیم نت ها میشه cod 4 و 6 و 8 و... رو پیدا کرد و خیلی بازی های دیگه چرا هیچ کدوم 1 درصد کانتر طرفدار نداره ؟؟؟

نه دوست عزیز کانتر ساخته شرکت ولو هست که به ساخت بازی های شاخص معروفه . هالف لایف . لفت فور دد و پورتال نمونه هایی بسیار شاخص از گیمینگ هستند .

2. بتای بتلفید روی 900p اجرا شده یعنی ps4 در ساپورت کامل این بازی ناکام مونده !!!

میدونید فرق 900p و 1080p چقدره ؟؟؟

900p مساوی با 1600x900 که برابر میشه با 1440000 پیکسل

1080p مساوی با 1920x180 که برابر میشه با 2073600 پیکسل

کیفیت بیش از 60 درصد افت داشته

3. وقتی میشه با موس و کیبرد بهتر از گیم پد بازی کرد چرا باید گیمر رو مجبور به استفاده از گیم پد کرد ؟

4. قیمت ها هم تغییر کرده با 150 دلار میشه RX460 و 470 خرید که از 750ti بهتره

5. حتی 10 درصد بهینه تر شدن هم دلیل خوبی برای نبودن کنسولهاست

6. خیر . بازی های اختصاصی فروش بیشتر خودشون رو فدای فروش کنسولها می کنن . اگر اختصاصی کنسولها نبودن این بازی ها فروش بیشتری میکردند

7. The Last Of Us یک نمونه بود . منظور من همه بازی های اختصاصی هستش . ضمن این که گرافیک بازی ها عملا محدودیت نداره . میشه بازی The Last Of Us رو با چندین برابر گرافیکش در ps4 از نو ساخت . میشه بازی های قدیمی مثل رزیدنت اویل  رو هم دوباره از اول ساخت و این بار با گرافیکی در حد ویتچر 3 یا بیشتر .

تو بعضی گیم نت ها بتلفیلد 2 رو هم دارن. اما کامپیوترها کمه و مپ های بتلفیلد بزرگ هستند. اما کانتراسترایک مپ های خیلی کوچک تری داره و برای همین با تعداد کم هم میشه بازیش کرد.

2- اون طور که من حساب کردم افت کیفیت میشه 30 درصد! با این حال کاملا ارزش 60فریم و تنظیمات High رو داره. بتلفیلد 4 هم 900p اجرا میشد.

3- اینو دیگه باید از بازی سازها بپرسید. پی اس 4 از موس و کیبورد معمولی پشتیبانی میکنه و حتی موس و کیبوردی مخصوص پی اس 4 ساخته شده با این حال چیزی در مورد پشتیبانی از اون ها نشنیدم! 

4- قیمت پی اس4 هم 100 دلار کاهش یافته.

6- فروش بیشتری میکردند اما سود کمتری برای انحصاری نبودن میبردند.

لینک به دیدگاه

بعضی بازی ها هستن به ظاهر فکر میکنی گرافیک خیلی سنگینی دارن مثل انچارتد در صورتی که موتور بازی سازی اینطوری طراحی کرده 

همون انچارتاد رو بهینش کردن و رو مدیوم با کنسول پلی میدین 

در صورتی که اگه رو پی سی بود خیلی پرگرافیکتر به نظر میرسید خصوصا رو اولترا جوری که دیگه کنسولا نگاهشم نمیکردی. 

اما بازی مثل کرایسیس که خودشو نشون داد روی پی سی و ایکس باکس 

تفاوت گرافیکی رو پی سی خیلی چشم گیره  

جوری که یادمه وقتی رو آخرین گرافیک میزاشتم رو سیستم قبلیم فقط 10 فریم با زور میگرفتم .

لینک به دیدگاه

20-06-08_4.jpgcrysis 2  

بازی نسل قبلی اینه گرافیکش روی پی سی خودمم که عکسو دیدیم فکر کردم طبیعته واقعیه اول 

لینک به دیدگاه

حسی که یک PC میده وصف ناشدنیه، فقط چیزی به نام سرگرمی نیست که بخوایم با کنسول مقایسه ش کنیم، درسته برای یک PCقدرتمند هزینه ای چندین برابر کنسول پرداخت میشه ولی در عوضش لذتی که بازی کردن با ماوس و کیبورد داره یه کنسول هیچ وقت نداره، تازه کنسول فقط برای تفریح و استفاده از محتوا هست ولی با PC همون محتواها ایجاد میشن و علاوه بر اون صدها استفاده دیگه که کنسول ازش بی بهره هست. تو کنسول شما نمی دونی داخلش چی هست یه جعبه بسته که نه داخلش دیده میشه و نه اونقدر ظاهر چشمگیری داره که بخوای همیشه بهش نگاه کنی ولی PC اینطور نیست، هر طور که دلت میخواد قطعاتش رو میخری و هر طور که دلت خواست نورپردازیش می کنی و طوریه که همیشه دوست داری ظاهرش رو نگاه کنی و ازش لذت ببری. همه اینها به کنار ولی به نظرم بی انصافی هست که یه کنسول رو با یه PC هر چند ضعیف مقایسه کرد و اگه بخوایم مزیتی برای کنسول در نظر بگیریم به نظرم تنها مزیتش بازیهای انحصاری هستن.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، GForce گفته است :

تو بعضی گیم نت ها بتلفیلد 2 رو هم دارن. اما کامپیوترها کمه و مپ های بتلفیلد بزرگ هستند. اما کانتراسترایک مپ های خیلی کوچک تری داره و برای همین با تعداد کم هم میشه بازیش کرد.

2- اون طور که من حساب کردم افت کیفیت میشه 30 درصد! با این حال کاملا ارزش 60فریم و تنظیمات High رو داره. بتلفیلد 4 هم 900p اجرا میشد.

3- اینو دیگه باید از بازی سازها بپرسید. پی اس 4 از موس و کیبورد معمولی پشتیبانی میکنه و حتی موس و کیبوردی مخصوص پی اس 4 ساخته شده با این حال چیزی در مورد پشتیبانی از اون ها نشنیدم! 

4- قیمت پی اس4 هم 100 دلار کاهش یافته.

6- فروش بیشتری میکردند اما سود کمتری برای انحصاری نبودن میبردند.

بله 30 درصد

پست اشتباه ارسال شد چند بار ویرایش کردم . تهش شده این !!!

مپ های کانتر در بسیاری از موارد بیشتر از 20 نفر داخلشن !

یه وضعیت عجیبی داره . یه جورایی خر تو خره !!!!!!!!!

البته تعداد بسیار زیادی از سرورها خصوصی هستند و باید آدرسی کدی چیزی داشته باشی .

تعدادی هم که معتبر هستند و ادمین درست و حسابی بالا سرشه ، این موارد خیلی خوبن !!!

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، ghost of sparta گفته است :

ختم کلام 

4_981252091282463286.mp4

این رو هم ببینید

https://www.youtube.com/watch?v=wrkRliHHjFk

لینک به دیدگاه

سلام تا الان 14 صفحه شده و بنده ندیده بودم خوب در کل از نظر شخصی بنده pc یکم بالاتر از کنسوله البته بازم نظرات همه متفاوته ولی در pc علاوه بر بازی می تونید به مسائل دیگه ای هم بپردازید از کار با نرم افزار تا فیلم دیدن و گشت کذار در نت:D و الان خوشبختانه pc قدرت بیشتری گرفته چون هر روز داره یک قطعه جدید واسش میاد که ما می تونیم با یک هزینه متوسط یک سیستم معمولی بخریم البته قیمت ها اینجا ماشاالله نجومیه ولی خوب بازم میشه یک چیز متوسط کرفت و ازش حداقل استفاده رو کرد ولی رو کنسول قضیه فرق داره شما با دادن مثلا 1 خورده یک کنسول می گیرید که فقط فقط باید روش بازی کنید و استفاده دیگه ای نداره جدیدان که بازی های انحصاری کنسول ها داره رو pc آورده میشه حتی خود شرکت ها هم فهمیدن سرمایه گذاری رو pc بیشتر از کنسوله مثلا تیکن 7 واسه pc تایید شدgta v و خیلی بازی های دیگه که رو pc عرضه شد در کل این نظر شخصی بنده همینطور که گفتم همه نظرات متفاوتی دارنند و سلیقه ای متفاوتی باید بهشون احترام بگذاریم ولی در کل میشه pc رو کمی سرتر از کنسول بدونیم

موفق باشید:x

لینک به دیدگاه

قطعا PC

درکنار تمام نکات مثبتی که دوستای pc باز گلم اشاره کردن اینا رو هم اضافه‌کنم:

حس انباکسینگ

حس خیلی عالی اسمبلینگ

هیبتی که کیس داره و از نگاه کردن بهش لذت میبری

ماد های مختلف برای بازی ها علی الخصوص fifa moddingway mod (البته امسال دیگه برای فیفا ۱۷ نمیده :|)

ریپکر های مختلف مثل corepack fitgirl

که باعث میشن شما در وقت و اینترنت و ..‌. صرفه جویی کنید

هر لحظه اراده کنید بازی های خوب گذشته مثل call of duty modernwarfare collection و هر بازی خوب و خاطر انگیز دیگه ای که مربوط به چن سال پیش باشه میتونید بازی کنید

وجود چیز درجه یکی‌مثل steam

در کنسول یا باید اورجینال بخرید یا اکانت ترکیبی (اکانت دزدی بگیم بهتره)

در پی سی اورجینال و اشتراکی و کرکی پیش روت هست هر کدوم رو دوست داری انتخاب کن

( دقت کنید که بازی کرکی پی سی و اکانت کرکی کنسول هر دو غیر قانونی و غیر اخلاقی هستند

و هر دو بی رحمانه هست ولی اینکه یکی اون سر دنیا پول داده و یه بازی رو خریده و شما داری عملا ازش میدزدی به مراتب زشت تر از استفاده از بازی‌کرکی پی سی هست)

یکم زوم بشیم خوش قیمتی کنسول نسبت به پی سی سیاست شرکت های تولید کنندشون هست تا مردم رو به سمت خودشون بکشن و بعد در خرید بازی و شارژ ماهیانه اکانت های انلاین و ... تلافی کنن ضمنا در دراز مدت با جمع زدن هزینه خرید خود دستگاه + هرچی لوازم جانبی مثل دسته اضافه و.. که براش خریدید + ضرر و زیان خرید بازی و... میبینید که خیلی پاتون گرون افتاده

هر پی سی گیمری با هر سیستمی چه گیمر های حرفه ای که سیستم های شاخ و حرفه ای دارند چه گیمر های معمولی که حتی یه مانیتور 900p و gtx 950 و i3 و 8gb ram هم براشون راضی کننده هست علاوه بر بازی کردن نیاز های دیگرشون رو هم مثل استفاده حرفه ای از اینترنت (با کنسول هم میشه اینترنت رفت ولی این کجا و آن کجا) استفاده از هر نرم افزاری که شما در زمینه شغلی و کاری و درسی و... بهش نیاز دارید و... صدها استفاده دیگه از یه پی سی میشه کرد ولی از کنسول نه و این باعث کاهش هزینه های شما میشه

حالا ممکنه بعضی از دوستان بگن : قرار شد کنسول و پی سی رو فقط از لحاظ بازی مقایسه کنیما

ولی من میگم وقتی بحث هزینه‌کردن و پول خرج‌کردن میاد وسط شما باید کارایی و خدماتی رو که اون دستگاه در برابر هزینه ای که برای خود اون دستگاه به اضافه مسایل جانبیش میشه حتما در نظر بگیرید

همچنین پی سی یک‌وسیله کاملا مجزا و جداگانه از دیگر وسایل منزل هست

ولی کنسول به نمایشگر نیاز داره که یا شما باید از تلویزیونتون استفاده کنی که چون دیگران هم میخان از اون تلویزیون استفاده کنن شما هر موقع که دلت خواست نمیتونی بیای بازی کنی

یا باید تلویزیون و مانیتور جدا بخری که اینم‌میشه هزینه ای رو هزینه های زیاد دیگر کنسول

یه جایی هم خوندم دوربین موبایل با دوربین عکاسی رو مقایسه کردن بودن و گفته بودن چون یه دوربین عکاسی ۱ تومنی عکس های خیلی بهتر از یه گوشی ۳‌تومنی میگیره پس نتیجه میگیرم کنسول که‌مخصوص‌بازیه بهتر از پی سی که یک‌وسیله‌چند منظوره هست عمل میکنه!!!!!

برتری دوربین عکاسی در مقابل دوربین موبایل رو شکی درش نیست ولی این بین پی سی و کنسول صدق نمیکنه (حداقل در ایران با توجه‌به‌هزینه ها صدق نیکنه)

کنسول فقط از لحاظ قابل حمل بودن و راه اندازی ساده تر و بازی های انحصاری و چند مورد دیگه از پی سی برتر هست ولی در بقیه موارد و از لحاظ عملکرد در برابر پی سی حرفی برای گفتن نداره

در کل امیدوارم  هر‌کس هر‌کدوم رو داره باهاش‌حال کنه و ازش لذت ببره

ویرایش شده توسط ahm77
یکم تند رفته بودم!!!
لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، GForce گفته است :

مهم نیست قدرتش چه قدر باشه. مهم اینه که کاراییش در چه حده. به دلیل بهینه بودن اکثر بازی ها در کنسول میبینیم که به اندازه ی GTX 950 در تنظیمات High فریم میده و تنظیمات کنسول هم در همین حد هست. 280x هم فوقش بتونه در حد 960 عمل کنه یعنی فقط کمی بیشتر از یک کنسول!

بازی هایی که لیست کردید اکثرا قدیمی هستند. فقط کسانی سراغ این بازی ها میرن که سیستم ضعیف دارن و این بازی ها اون طور که باید یه گیمر رو راضی نمیکنه! بازی های جدیدتر بسیار کمتر هستند و اکثرا از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. پس با بودجه ی زیر 1تومن تبلت و گوشی گزینه ی مناسب تریه تا پی سی!

معلومه که متعصب کنسول هستین و اصلا از PC و بازی های PC خبری ندارین.

WoW , LoL  , Dota شاید قدیمی باشن ولی پرطرفدارترین بازی های جهان هستن. تو پستهای قبلیم آمارشونو دادم یه نگاهی بندازین. بازی های جدید هم توشون چیز های خوب کم نیست فقط شما چون متعصب کنسول هستین هیچ اطلاعی از بازی های PC ندارین و همینطوری دارین یه چیزی میپرونین ...

لینک به دیدگاه

در ادامه نکته های قبلی

15 - امکان modding تو بازی های PC

این رو هم ببینین :

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ahm77 گفته است :

قطعا PC

درکنار تمام نکات مثبتی که دوستای pc باز گلم اشاره کردن اینا رو هم اضافه‌کنم:

1- حس انباکسینگ

حس خیلی عالی اسمبلینگ

هیبتی که کیس داره و از نگاه کردن بهش لذت میبری

ماد های مختلف برای بازی ها علی الخصوص fifa moddingway mod (البته امسال دیگه برای فیفا ۱۷ نمیده :|)

ریپکر های مختلف مثل corepack fitgirl

که باعث میشن شما در وقت و اینترنت و ..‌. صرفه جویی کنید

2- هر لحظه اراده کنید بازی های خوب گذشته مثل call of duty modernwarfare collection و هر بازی خوب و خاطر انگیز دیگه ای که مربوط به چن سال پیش باشه میتونید بازی کنید

وجود چیز درجه یکی‌مثل steam

در کنسول یا باید اورجینال بخرید یا اکانت ترکیبی (اکانت دزدی بگیم بهتره)

در پی سی اورجینال و اشتراکی و کرکی پیش روت هست هر کدوم رو دوست داری انتخاب کن

6-( دقت کنید که بازی کرکی پی سی و اکانت کرکی کنسول هر دو غیر قانونی و غیر اخلاقی هستند

و هر دو بی رحمانه هست ولی اینکه یکی اون سر دنیا پول داده و یه بازی رو خریده و شما داری عملا ازش میدزدی به مراتب زشت تر از استفاده از بازی‌کرکی پی سی هست)

3- یکم زوم بشیم خوش قیمتی کنسول نسبت به پی سی سیاست شرکت های تولید کنندشون هست تا مردم رو به سمت خودشون بکشن و بعد در خرید بازی و شارژ ماهیانه اکانت های انلاین و ... تلافی کنن ضمنا در دراز مدت با جمع زدن هزینه خرید خود دستگاه + هرچی لوازم جانبی مثل دسته اضافه و.. که براش خریدید + ضرر و زیان خرید بازی و... میبینید که خیلی پاتون گرون افتاده

هر پی سی گیمری با هر سیستمی چه گیمر های حرفه ای که سیستم های شاخ و حرفه ای دارند چه گیمر های معمولی که حتی یه مانیتور 900p و gtx 950 و i3 و 8gb ram هم براشون راضی کننده هست علاوه بر بازی کردن نیاز های دیگرشون رو هم مثل استفاده حرفه ای از اینترنت (با کنسول هم میشه اینترنت رفت ولی این کجا و آن کجا) استفاده از هر نرم افزاری که شما در زمینه شغلی و کاری و درسی و... بهش نیاز دارید و... صدها استفاده دیگه از یه پی سی میشه کرد ولی از کنسول نه و این باعث کاهش هزینه های شما میشه

حالا ممکنه بعضی از دوستان بگن : قرار شد کنسول و پی سی رو فقط از لحاظ بازی مقایسه کنیما

4- ولی من میگم وقتی بحث هزینه‌کردن و پول خرج‌کردن میاد وسط شما باید کارایی و خدماتی رو که اون دستگاه در برابر هزینه ای که برای خود اون دستگاه به اضافه مسایل جانبیش میشه حتما در نظر بگیرید

همچنین پی سی یک‌وسیله کاملا مجزا و جداگانه از دیگر وسایل منزل هست

5- ولی کنسول به نمایشگر نیاز داره که یا شما باید از تلویزیونتون استفاده کنی که چون دیگران هم میخان از اون تلویزیون استفاده کنن شما هر موقع که دلت خواست نمیتونی بیای بازی کنی

یا باید تلویزیون و مانیتور جدا بخری که اینم‌میشه هزینه ای رو هزینه های زیاد دیگر کنسول

یه جایی هم خوندم دوربین موبایل با دوربین عکاسی رو مقایسه کردن بودن و گفته بودن چون یه دوربین عکاسی ۱ تومنی عکس های خیلی بهتر از یه گوشی ۳‌تومنی میگیره پس نتیجه میگیرم کنسول که‌مخصوص‌بازیه بهتر از پی سی که یک‌وسیله‌چند منظوره هست عمل میکنه!!!!!

برتری دوربین عکاسی در مقابل دوربین موبایل رو شکی درش نیست ولی این بین پی سی و کنسول صدق نمیکنه (حداقل در ایران با توجه‌به‌هزینه ها صدق نیکنه)

کنسول فقط از لحاظ قابل حمل بودن و راه اندازی ساده تر و بازی های انحصاری و چند مورد دیگه از پی سی برتر هست ولی در بقیه موارد و از لحاظ عملکرد در برابر پی سی حرفی برای گفتن نداره

در کل امیدوارم  هر‌کس هر‌کدوم رو داره باهاش‌حال کنه و ازش لذت ببره

1- این مورد بیشتر برای پی سی بازها صدق میکنه. چون اکثرا کاربری ساده ی کنسول رو مزیت میدونن.

2- دوران بازی های قدیمی خیلی وقته تموم شده. دیگه کمتر کسی سمت این بازی ها میره مگه این که کنسول یا پی سی قدیمی داشته باشه.

3- این در مورد پی سی هم صدق میکنه و کاملا بستگی به گیمر داره که لوازم اضافی تهیه کنه یا نه!

4- چه فایده وقتی یه گیمر از کاربردهای پی سی استفاده نکنه؟

5- هر دو به نمایشگر نیاز دارند. هم پی سی به تلوزیون وصل میشه هم کنسول به مانیتور. ولی تلوزیون تو هر خونه ای هست.

6- کسی که به فکر قانون و اخلاق باشه نه کرکی میگیره و نه هکی. پس در این مورد فرق زیادی ندارن!

در 1 ساعت قبل، Exlord گفته است :

معلومه که متعصب کنسول هستین و اصلا از PC و بازی های PC خبری ندارین.

WoW , LoL  , Dota شاید قدیمی باشن ولی پرطرفدارترین بازی های جهان هستن. تو پستهای قبلیم آمارشونو دادم یه نگاهی بندازین. بازی های جدید هم توشون چیز های خوب کم نیست فقط شما چون متعصب کنسول هستین هیچ اطلاعی از بازی های PC ندارین و همینطوری دارین یه چیزی میپرونین ...

من هم کنسول داشتم و هم پی سی. انحصاری های هر دو هم بازی کردم. انحصاری های پی سی هم چقدر هم پرطرفدار و سرگرم کننده باشند باز به پای انحصاری های کنسول نمیرسند. البته جز استراتژی های پی سی.

در 12 ساعت قبل، aligamer گفته است :

بعضی بازی ها هستن به ظاهر فکر میکنی گرافیک خیلی سنگینی دارن مثل انچارتد در صورتی که موتور بازی سازی اینطوری طراحی کرده 

همون انچارتاد رو بهینش کردن و رو مدیوم با کنسول پلی میدین 

در صورتی که اگه رو پی سی بود خیلی پرگرافیکتر به نظر میرسید خصوصا رو اولترا جوری که دیگه کنسولا نگاهشم نمیکردی. 

اما بازی مثل کرایسیس که خودشو نشون داد روی پی سی و ایکس باکس 

تفاوت گرافیکی رو پی سی خیلی چشم گیره  

جوری که یادمه وقتی رو آخرین گرافیک میزاشتم رو سیستم قبلیم فقط 10 فریم با زور میگرفتم .

نگاهی به گرافیک آنچارتد بر روی پی اس4 و کوانتوم بریک بر روی پی سی (Ultra) بندازید:

Uncharted 4

Quantum Break

آنچارتد 4 برای پی سی وجود نداره پس تنظیمات گرافیکی نداره! اون وقت شما بر چه اساسی میگی مدیوم؟!

گرافیک بیشتر هم روی سخت افزار قویتر پی سی هم که معلومه.

لینک به دیدگاه

خلاصه و مختصر.

تا وقتی که world of warcraft - lol - dota2 و بازی های mmo-rpg دیگه که فقط در توان pc هست که این بازی هارو اجرا کنه، کنسول اصلا ارزش خرید نداره.

Sent from my HUAWEI MATE 8

لینک به دیدگاه

در در 1395/07/13, 09:53:32، Exlord گفته است :

این به دلیله اینکه سازندگان بعضی بازیها اونا رو برای کنسول optimize میکنم و بعد یه port بد برای PC میدن که کاربر رو مجبور کنن بیاد کنسول بخره ...

دوباره سلام به همه!
عزیزم شما سرپرست پورت بازی به PC هستی اینقدر با دقت میگی که پورت بد میدن؟؟؟(عزیزم یکم اگه سرچ کنی و منطقی نگاه کنی میبینی به خاطر تفاوت های بسیار تو سخت افزار PC بحث اپتیمایز کردن عملا یا غیر ممکن هست یا بسیار سخت و هزینه بر در نتیجه شرکت اصلا وقتشو طلف نمیکنه نه اینکه عمدا پورت بد میدن) به عنوان روشن تر شدن موضوع فکر کن یه معلم که ۲ تا حد اکثر ۴ تا نه ۶ تا دانش اموز دارهراحت تر تدریس میکنه یا یکی که ۱۰۰۰ تا دانش آ موز داشته باشه؟(امید وارم منطقی فکر کنی)

در در 1395/07/13, 10:45:50، Uranium گفته است :

درود

در حال برابر :

راحتی PC  رو عمرا اگر صد تا کنسول داشته باشه

1- همون جایی که دانلود می کنی بازی می کنی

2- با تغییر نسل فقط کرک اضافه می کنی یا گرافیک و رم میبری بالا

3- با یه کلیک سویچ می کنی تو هر بازی که دلت بخواد

4- دستت برای هر کاری بازه

5- فکر کن ابزاری داری که همه کار برات می کنه میچرخی تو نت خسته میشی میری آدم می کوشی ?

6-خودتون هم می دونید PC عزیزه، عضوی از ماست  پس بی خود طرف داری نکنید از کنسول های 1 تومنی ?

منم PS3 دارم در زمانی که گیم خونم پایین میاد بازی می کنم اما از روی ناچاری هست چون فعلا گرافیک ندارم.

موفق باشید و پر گیم با PC البته?

راحتی  رو کاربر تعیین میکنه!(سال هاست این بحث رو در رابطه با لینوکس و ویندوز هم داریم)
تو کنسول با تغییر نسل همون پول  گرافیک و تایم کرک گرفتن رو میذاری یه کنسول جدید با بازی میگیری!
واقعا با یک کلیک سوییچ میشه؟؟؟(از بازی خارج میشی(خودش چندین کلیک رو میخواد بری صفحه اصلی و بعد خارج بشی به یاد داشته باش همه بازیها قابلیت اتو سیو ندارن) بعد تازه باید بری بازی جدید رو پیدا کنی و بزنی لود بشه و بعد سیوت رو لود کنی و بازی کنی حالا پروسه تو کنسول میری منوی اصلی و میای بیرون میزنی دیسک میاد بیرون و دیسک جدید رو میزاری و میزنی بازی میاد(شاید نیاز باشه بزنی سیو لود بشه)
مورد بعدی الان بحث بازی هست نه کار دیگه(هر وقت گفتن کنسول  یا PC کدمیک برای انجام کار های روزمره مناسب هست اون وقت کارهای دیگه رو به رخ بکشید)

تو نت چرخیدن رو هم با کنسول میشه کرد
بازم از این دوستمون به خاطر بی احترامی که کردم عذر خواهی میکنم.

در در 1395/07/13, 10:57:00، aligamer گفته است :

90%  کسایی که کنسول دارن بدون شک پی سی خانگی هم دارن 

و بزرگترین مشکشونم اینه که  اطلاعات خیلی ضعیفی از پی سی دارن  برای همین درک درستی از پی سی ندارن 

اما کنسول چیز خاصی نداره که اطلاعاتم بخوایم ازش داشته باشیم  

پس میشه گفت کنسولیا خیلی محدود فکر میکنند . 

just PC 

جااااااااااان!
این حرفتون خیلی ناشیانه بود!
خدایی این استدلال هاتونو از کجا میارید؟

در مورد دوستانی که هی میگن گرافیک PC بیشتره بعد میرن سراغ بازیی همچون کانتر(از نظر من اصلا به درد نمیخوره) چطور ادعای گرافیک بالا میکنید و بعد میرید سراغ یه بازی با گرافیک به شدت پایین یعنی کارت گرافیک رو فقط محض پز دادن میخرید؟؟؟؟؟

ویرایش شده توسط моджтаба
لینک به دیدگاه

نباید این دو تا وسیله را با هم مقایسه کردن .

هرکس بسته به نیاز خود کنسول یا پی سی را انتخاب میکنه.

مثلا خود من چون رشته من معماری هست به یه pc قوی نیاز دارم که تهیه کردم و برای بازی کردن هم همین pc جواب کار من را میده و نیازی به کنسول ندارم.

ولی یک فرد دیگه تنها سرگرمیش  گیم بازی کردن هستش خوب پس بهتره یه کنسول تهیه کنه چون کنسول از pc ارزون تره و جواب کارش را میده.

یه فرد دیگه هم چون وضع مالی خوبی داره هم pc میخره هم کنسول .

لینک به دیدگاه

کانتر بهترین بازیه منه خیلی ساله پلی میدم و برا من اصلا خسته کننده نیس البته آنلاینش رو میگم در کنارشم بازی های دیگه اما افلاین  پلی میدم 

کلا با پی سی عشق میکنم  

کنسول هم خوبه البته نه برای من

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...