رفتن به مطلب

موج زدن لبه ها در بازی ها

1380 Shahin
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من یه مشکل خیلی بزرگ دارم سیستمم اینه

Cpu .core i5

Gpu.geforce gtx960

Ram 8gb

تا الان هر بازی ریختم لبه ها موج میزنه کیفیت رو تا اخر میبرم بالا بدون افت فریم لگ اجرا میکنه ولی موج میزنه کارت گرافیک و دایرکت ایکس رو اپدیت کردم درست نشدبازی ها هم همه اپدیت شدست ولی لبه های دو مثلا لبه های ساختمان و پنجره ها که از شخص فاصله دارن موج میزنن نمیدونم چیکار کنم خیلی اذیت میکنن خواهشا کمک کنید رو رزولوشن هم تغییر دادم اصلا فرق نکرد رو بالاترین رزولوشن و نتظیمات بازی میکنم ولی لبه ها موج میزنن بازی هایی 

لینک به دیدگاه

دوست عزيز لبه ها موج ميزنن يعني چي؟

يه جمله نامفهومه، اسكرين شاتي ويديويي چيزي بگذاريد منظورتون رو بفهميم..

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

منم منظورتونو خوب متوجه نشدم کمی بهتر توضیح بدین

اگه منظورتون لبه ناصاف اشیا هست باید anti aliasing فعال کنید

البته بگم همیشه تنظیمات گرافیکی بازی رو تا اخر بالا بردن خوب نیست. مثلا من که 970 دارم. بازی  Call of Duty: Black Ops III

تو اخرین تنظیمات با اینکه راحت بالای 60 فریم میگرفتم اما بازی پر از افت فریم و لگ بود به جوری که نمیشد بازی کرد  دلیلشم پورت بد بازی هست

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

میشه بازی رو هم نام ببرید که چی بوده؟
چه جوری شما با 960 میتونید تا اخرین تنظیمات ببرین و لگ نداره؟!!! خیلی 960 شاخی خریدید برندش چیه؟

لینک به دیدگاه

سلام

اگه منظورتون اینه که دو یا سه تا خط هی میرن بالا و دوباره از پایین میان بالا با حرکت تصویر،این مال مانیتوره 

مال من همینطوریه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، silvermanhhh گفته است :

سلام

اگه منظورتون اینه که دو یا سه تا خط هی میرن بالا و دوباره از پایین میان بالا با حرکت تصویر،این مال مانیتوره 

مال من همینطوریه

مانیتور رو عوض کردم فرقی نکرد

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، Milad_Bm گفته است :

v synce بازی رو فعال کنین

فعاله

لینک به دیدگاه

دوست عزیز با توجه ب جمله ای ک گفتید تا اخر میبرید و لگ نداره در ۹۶۰ احتمال میدم شما گزینه ی Anti aliasing رو فعال نکردید چون صد در صد اگه رو اخرین حد باشه حداقل ۹۷۰ لازم داره ک لگ نزنه چ برسه فریم بالا 

شما ابتدا بگردید دنبال این گزینه همچنین در بعضی بازی ها ب اسم FXAA و MSAA هم نوشته شده گزینه اش مطمئنا بگردید پیدا میکنید 

تا اخربن حد ک ببربد بالا دیگه نباید خبری از لبه های تیز تیز باشه

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

دوست عزيز لبه ها موج ميزنن يعني چي؟

يه جمله نامفهومه، اسكرين شاتي ويديويي چيزي بگذاريد منظورتون رو بفهميم..

تصویر وقتی درحال حرکت باشه این اتفاق میوفته تو عکس مشخص نمیشه رو لبه ها یه خطایی هی بالا میرن اگه تلگرام داشته باشید براتون فیلمش رو بفرستم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

میشه بازی رو هم نام ببرید که چی بوده؟
چه جوری شما با 960 میتونید تا اخرین تنظیمات ببرین و لگ نداره؟!!! خیلی 960 شاخی خریدید برندش چیه؟

بازی های رایز اف تامب رایدر و اساسین یونیتی 

Gtx 960 strx ایسوز

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Amiro3D گفته است :

دوست عزیز با توجه ب جمله ای ک گفتید تا اخر میبرید و لگ نداره در ۹۶۰ احتمال میدم شما گزینه ی Anti aliasing رو فعال نکردید چون صد در صد اگه رو اخرین حد باشه حداقل ۹۷۰ لازم داره ک لگ نزنه چ برسه فریم بالا 

شما ابتدا بگردید دنبال این گزینه همچنین در بعضی بازی ها ب اسم FXAA و MSAA هم نوشته شده گزینه اش مطمئنا بگردید پیدا میکنید 

تا اخربن حد ک ببربد بالا دیگه نباید خبری از لبه های تیز تیز باشه

اونم اخرین حدش txaa هست ولی درست نمیشه رو حالت fxaa بهتره ولی بازم مشکل داره

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

دوستان هم گفتند فیلم بذاری بهترمیشه راهنمایی کرد.

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، 1380 Shahin گفته است :

تصویر وقتی درحال حرکت باشه این اتفاق میوفته تو عکس مشخص نمیشه رو لبه ها یه خطایی هی بالا میرن اگه تلگرام داشته باشید براتون فیلمش رو بفرستم

تلگرام باشه برای راه آخر

شما میتونید یه کلیپ با msi afterburner بگیرید و توی یه سرور آپلود کنید و لینک بدید تا همه ببینن .

اما قبل از هرچیزی

کارت رو اور کردید ؟؟؟

کارت رو آک گرفتید ؟؟؟

کابل رو درست وصل کردید ؟؟؟

اگر اور کردد به حالت دیفالت برگردونید

اگر آک گرفتی ببرید گارانتی

اگر از سلامت و درست وصل بودن کابل اطمینان ندارید با یه کابل دیگه تست کنید .

تنظیمات رو پایین بیارید و فریم رو قفل کنید تا گرافیک زیر فول لود نره ، نتیجه رو بگید .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، 1380 Shahin گفته است :

فعاله

غیر فعال تست کردی؟مال من که گفتم بعضی بازیا رو اینطوری میشه بعضیا رو نه،مثلا فال اوت ۳اینطور میشد برامن ،ولی کانتر سورس نه،حالا که فکر میکنم ،یه اپشنی هست که باید ببندیش،مال مانیتور هم نیست :)))) 

یه چیزی رو غیر فعال کن ببین چی میشه ،همه رو تست کن،حتما حواب میده،یا مثلا انتی الیاسینگ رو درجشو بیار پایین یا غیر فعال کن ببین چی میشه

دقیقا میدونم مشکلت چیه،مثل تلویزیونای قدیمی که وقتی انتن خراب میشد چندتا خط میرفتن بالا،با این تفاوت که این خط تو مانیتور خیلی ریز هست و تو عکس و فیلم هم شاید پیدا نباشه ،با چشم میشه دید،تنظیمات گرافیکی رو  عوض کن حتما نتیجه میگیری

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، 1380 Shahin گفته است :

بازی های رایز اف تامب رایدر و اساسین یونیتی 

Gtx 960 strx ایسوز

دوست عزیز منم تو هردو این بازیها مشکل دارم

به خصوص اساسین که پورتش  اشغال بود روی پی سی

شما باید اپدیت هارو نصب کنید و تنظیمات کمی بالا پایین ببرید و امتحان کنید

مثلا من تو Call Of Duty Advance Warfare نمیتونستم تنظیمات اخر کنم با این که وقتی میکردم راحت 100 فریم میگرفتم اما کیفیت و گرافیک بازی پایین میومد  که مربوط به دوتا از تنظیمات گرافیکی بود که با غیر فعال کردنشون مشکلم حل شد

با نرم افزار دما و سایر تنظیمات یه بررسی کنید ببینید با سایر دوستانی که این کارتو دارن تفاوت داره یا نه

لینک به دیدگاه

این مشکل با اکثر گرافیک های nvidia و برخی مین های قدیمی پیش میاد البته amd رو تست نکردم. هیچ ربطی هم به انتی فیلتر نداره . از درایور هم بعید میدونم. بیشتر به خاطر نصب نبودن smbus controler  هست که بعید میدونم گیر بیاد. تو خیلی از بازی ها هم با فعال کردن v synce بازی کامل حل میشه. vsynce تنظیمات درایور nvidia هم فعال بشه شاید درست شه. من خودم تو خیلی از بازی ها با فعال کردنش از تو بازی مشکلو حل کردم به جز بازی ای که تو تنظیمات خودش vsynce نداشته باشه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Milad_Bm گفته است :

این مشکل با اکثر گرافیک های nvidia و برخی مین های قدیمی پیش میاد البته amd رو تست نکردم. هیچ ربطی هم به انتی فیلتر نداره . از درایور هم بعید میدونم. بیشتر به خاطر نصب نبودن smbus controler  هست که بعید میدونم گیر بیاد. تو خیلی از بازی ها هم با فعال کردن v synce بازی کامل حل میشه. vsynce تنظیمات درایور nvidia هم فعال بشه شاید درست شه. من خودم تو خیلی از بازی ها با فعال کردنش از تو بازی مشکلو حل کردم به جز بازی ای که تو تنظیمات خودش vsynce نداشته باشه.

چطوری برای خود کارت گرافیکم رو فعال کنم

لینک به دیدگاه

منم دقیقا همین مشکلات رو دارم

مشخصات سیستم :

Cpu .core i5

geforce gtx970

ram 8 gb

ویرایش شده توسط Lord Henry
تکمیل
لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، Milad_Bm گفته است :

سلام چطور میشه v synce درایور را فعال کرد؟ من یه سرچ زدم ولی درباره g synce بود و اینطور که من فهمیدم مختص مانیتور های Asus یا مدل بالا است!

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Lord Henry گفته است :

سلام چطور میشه v synce درایور را فعال کرد؟ من یه سرچ زدم ولی درباره g synce بود و اینطور که من فهمیدم مختص مانیتور های Asus یا مدل بالا است!

سلام عزیز

http://lioncomputer.ir/article/49/

در داخل عکس گزینهon و fast رو هم تست کنید.firefox 2016-10-10 12-12-04-52.jpg

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

آخرین راه حل:نصب دوباره ی ویندوز و نصب آخرین اپدیت درایور کارت گرافیک

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ahmadsa گفته است :

سلام عزیز

http://lioncomputer.ir/article/49/

نمیدونم درست عمل کردم یا نه ولی بدتر شد!

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Dark-_-Witcher گفته است :

آخرین راه حل:نصب دوباره ی ویندوز و نصب آخرین اپدیت درایور کارت گرافیک

فکر نکنم تاثیری داشته باشه من امروز درایور رو آپدیت کردم ولی فرقی نکرد!

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام

این مشکل در سطح جهانی وجود داره و گویا بهش میگن Flickering edges/jagged lines 
و هیچ ارتباطی به v sync و امثالهم نداره ، این مشکل ابتدائا وجود نداره و شما از بازی ها لذت میبرید اما بعد گذشت زمانی( چند هفته ) این مشکل خودش رو نشون میده  بدون اینکه شما در تنظیمات تغییری ایجاد کرده باشید!
این مشکل از سال 2013 در سیستم های مختلف گزارش شده  و تا حالا هیچ راه حلی پیدا نشده و منشا به وجود اومدن این مشکل ناشناخته است 

حتی در اینترنت با اشخاصی برخورد میکنین که گفتن در فروم انودیا در این مورد تاپیک زدن ولی پاک شده!!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...