رفتن به مطلب

ویروس cerber _هر کی بتونه این ویروس رو از رو هاردم پاک کنه 50 هزار بهش میدم

GORGOROTH
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام عزیز، انشالله که غم آخرتون باشه، با اطمینان بهتون میگم که هیچ راهی وجود نداره، چون کدنویسی که برای این Ransome Ware ها استفاده میشه، اونقدر پیشرفته و سنگین هستش که کرک کردن بازیهای با قفل دنوو ساده تر هستش نسبت به اینها!!!!!!

شما اولین نفر نیستی که بهمچین مشکلی دچار میشی، این تاپیک رو بخون:

درضمن هیچ راهی برای برگردوندن فایلها ازطریق ریکاوری وجود نداره، چون این Ransome Ware ها هوشمند هستن و بلافاصله بعداز وارد شدن به سیستمتون برای اینکه بعنوان مثال یک فایل رو نابود کنند، از اون فایل یک کپی قفل شده جدید میسازن در هارد شما، تنها راه شما پرداخت پول هستش که هیچ دلیلی نداره که جواب بده و طرف بخواد Decrypter رو در اختیار شما قرار بده و یا قبل از اینکه سیستمتون دچار این گروگانگیر شده باشه، Restore شما فعال بوده باشه برای اون هارد تا بتونید از گزینه Restore to earlier Version همه فایل ها استفاده کنید تا فایلهاتون رو برگردونید...

درضمن این گروگانگیرها، با هیچ آنتی ویروسی شناخته نمیشن، چون فعالیتشون به هیچ شکل شبیه ویروس نیست، برای دچار نشدن بهمچین چیزی باید Ransome Ware مورد نظر همیشه روی سیستم شما نصب و در حال اجرا باشه، در نت سرچ کنید و پیدا کنید، معمولا AVG و Kaspersky برنامه های مورد نظر رو دارن و در آخر تنها راه خلاص شدن از دست همچین برنامه ای، پاک کردن تمام فایلهای مربوط به این گروگانگیر هستش، واسه اون Ransome Ware که بنده دچارش شده بودم، چند فایل خاص بود که در رجیستری ویندوز و بعضی فولدرهای درایور ویندوز نشسته بودن و هیچ راهی جز پاک کردن ویندوز وجود نداشت و همچنین هر فایلی که EnCrypt شده بود، در همون فولدر یه سری کامل از فایل های این برنامه قرار میگرفت که بهمین راحتی نتونید از دستشون خلاص بشید جز با پاک کردن و فرمت کردن همه هاردتون!!!!!!

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

دوست گرامی وبسایت های فرنگی را بیشتر جستجو کن امیدوارم مشکل شما حل بشه 

https://www.pcrisk.com/removal-guides/9842-cerber-ransomware

لینک به دیدگاه

امیدوارم مشکلتون هر چه زودتر حل بشه ببینید نگران فایلهای دانلودی نباشید چون میشه دوباره دانلودشون کرد

ولی فایلهای شخصی مثل عکس و فیلم شخصی که دیگه نمیشه بهشون دسترسی پیدا کرد حیفن  من خودم قبلا شبیه این مورد را تجربه کردم :(

لینک به دیدگاه

من پیشنهادم بهتون اینکه کلا هارد رو فرمت کنید و از اطلاعاتش دل بکنید. حداقل اینجوری میتونید از خود هارد استفاده کنید و یه گوشه نمیمونه. چون این دیکریپتر ها معلوم نیست کی بیان ممکن فردا بیاد ممکن تا 1-2 سال هم دیکریپت نشه که احتمالا هم همینطور باشه.

لینک به دیدگاه

دوستان برای این که گرفتار چنین مشکلی نشید:

ایمیلهای اسپم به ویژه پیوستهاشون رو باز نکنید.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در در 1395/07/19, 21:58:22، nasabam گفته است :

سلام دوستان متاسفانه هارد اکسترنالم دچار ویروسی به نام cerber شده که کل هارد اکسترنالم که 2 ترابایت هستش کدگذاری شده و هیچکدام از فایلهای صوتی و تصویری و عکس با هیچ پلیری پخش نمیشه فقط برنامه که فرمتشون exe هستن اسیب ندیدن-هر چی انتی ویروس تو دنیا بود نصب کردم نتونست این ویروس رو پاک کنه -ویدئوهای زیادی تو سایت یوتیوب هستش برای پاک کردن این ویروس مثلا یکی از ویدئوها توسط نرم افزار cerber decraption به راحتی فایلها رو از کدگذاری خارج کرد ولی مشکل اینجاست که این نرم افزار cerber decraption رو هیچ سایتی برای دانلود نزاشته !!!!!!!!!!!!!!
به رایانه کمک زنگ زدم به من گفت این ویروس رو هیچ انتی ویروس و انتی تروجان نمیتونه پاک کنه -فقط ما میتونیم پاکش کنیم . ساعتی 50 هزار میگیریم و میایم خونتون پاک میکنیم البته نگفت چند ساعت طول میکشه
خلاصه هر کی بتونه این ویروس سرطان رو ازهاردم پاک کنه حاضرم بهش 50 هزار تومن بدم

Untitled.jpg

لینوکس نصب کن به احتمال زیاد با لینوکس بتونی پاکش کنی.

البته اول بگرد ببین این ویروس برا لینوکس اثر نداشته باشه بعد.

با لینوکس امتحان کردی؟

دوستان تجربشون صد در صد زیاده ولی اینم یه تیریه تو تاریکی شاید اثر کرد.

موفق باشی.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

دوست عزیز هر کاری که انجام میدی فقط پول باج پرداخت نکن چونکه هیچوقت کلید قفل رو بهت نمیدن اینو کاملا میدونم .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

لینوکس نصب کن به احتمال زیاد با لینوکس بتونی پاکش کنی.

البته اول بگرد ببین این ویروس برا لینوکس اثر نداشته باشه بعد.

با لینوکس امتحان کردی؟

دوستان تجربشون صد در صد زیاده ولی اینم یه تیریه تو تاریکی شاید اثر کرد.

موفق باشی.

سلام نه لینوکس نصب نکردم چون هارد کامپیوترم سالمه -هارد اکسترنالم که 2 ترا هستش ویروس cerber گرفته

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، nasabam گفته است :

سلام نه لینوکس نصب نکردم چون هارد کامپیوترم سالمه -هارد اکسترنالم که 2 ترا هستش ویروس cerber گرفته

یکم عجبه برام چطور هارد اصلی سالمه!

معمولا ویروس یا هر چیزی که سیستم رو الوده کنه اول توی هارد ویندوز پخش میشه
البته شاید مکانیزم این ویروسه جوریه که دیتا هایی مثل فیلم رو هدف قرار بده
البته بازم احتمال داره نسخه ای از اون توی درایو ویندوز فعال باشه و اگه یه هارد جدید به سیستم وصل بشه بازم بخش بشه

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Veyron گفته است :

البته بازم احتمال داره نسخه ای از اون توی درایو ویندوز فعال باشه و اگه یه هارد جدید به سیستم وصل بشه بازم بخش بشه

هارد سیستمم 320 گیگ هستش و خالیه خالیه ولی هارد اکسترنالم 2 ترا هستش و 1500 گیگ فیلم واهنگ داخلش بود که متاسفانه به F**K    رفت

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Veyron گفته است :

هارد سیستمم 320 گیگ هستش و خالیه خالیه ولی هارد اکسترنالم 2 ترا هستش و 1500 گیگ فیلم واهنگ داخلش بود که متاسفانه به F**K    رفت

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، Vaderamin گفته است :

عزیز انتی ویروستون اکتیو بوده موقع ویروس گرفتن

سلام بله انتی ویروس eset نصب و اکتیو بوده _ منتها من نمیدونستم  eset anti virus  اشغال ترین انتی ویروس دنیاست !!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

حجم این فایلها توی تصویر کم بود فک نکنم همه اطلاعات هاردت رو اینکریپت کرده باشه.

میتونی با لینوکس بالا بیاری و چک کنی با لینوکس لایو و ممکنه تولز آنلاینی باشه کمکت کنه . یه کاری دیگه هم میتونی بکنی از طریق نرم افزار های پارتیشن بندی میتونی فرمت هارد رو کانورت کنی به فرمت ext4 لینوکسی یا هر فرمتی غیر ویندوزی دیگه شاید در اون شرایط فایل هات قابل درسترس بشه .

چیزی که مهمه اینکه داخل فیلم یو تیوب که دیدی زمان دیکریپت چقدر طول کشید ؟ چند ساعت یا چند دقیقه . اگه زمان کمی بوده به نظرم تغییر فرمت پارتیشن تمام این موارد رو دور بزنه . البته قبلش بک آپی از محتوا بگیر

لینک به دیدگاه

شما لینوکس نصب کن با لینکوس برو تو هارد احتمالا ویروس تو لینوکس عمل نکنه بتونی شناسایی کنیش به صورت دستی پاکش کنی

لینک به دیدگاه

سلام...با انتی ویروس نود32 ورژن 9 با لایسنس اورجینال به راحتی ویروس از سیستم پاک شد...با تغییر پسوند برخی فایلها مثل ویدئو ها و تصاویر قابل برگشت هستند...مشکل بسیار بزرگ من فایلهای  آفیس من هستن که به علت اینکه ویروس از الگوریتم بسیار پیچیده ای برای کدگذاری استفاده میکنه نتونستم تا الان بازشون کنم.....ولی حتما بعد از حذف ویروس از سیستم,,, از فایلهای آلوده بک آپ بگیرین تا در آینده اگه راهی پیدا شد اونا رو بازگشایی کنید

ویرایش شده توسط taouris
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، taouris گفته است :

سلام...با انتی ویروس نود32 ورژن 9 با لایسنس اورجینال به راحتی ویروس از سیستم پاک شد...با تغییر پسوند برخی فایلها مثل ویدئو ها و تصاویر قابل برگشت هستند...مشکل بسیار بزرگ من فایلهای  آفیس من هستن که به علت اینکه ویروس از الگوریتم بسیار پیچیده ای برای کدگذاری استفاده میکنه نتونستم تا الان بازشون کنم.....ولی حتما بعد از حذف ویروس از سیستم,,, از فایلهای آلوده بک آپ بگیرین تا در آینده اگه راهی پیدا شد اونا رو بازگشایی کنید

سلام برخی ویدئوها با تغییر پسوند باز میشه ولی 90 در صد فایلهای تصویری با تغییر پسوند درست نشدش !!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

خیلی جالبه امروز به رایانه کمک زنگ زدم یارو میگه ما نمیتونیم این ویروس رو پاک کنیم !!!!!!!!!!!!  بهش گفتم همکارتون چند روز قبل به من گفت ساعتی 50 هزار میگیرم درستش میکنیم یارو میگه همکارمون اشتباه کرده بود فکر کرده بود یه ویروس دیگه هستش !!!!!!!!!!!

فعلا هیچکسی تو ایران نتونسته این ویروس رو پاک کنه

لینک به دیدگاه

سلام آقا مرتضی.بلا دور باشه ازت.داداش لینوکس سیستم عامله لایو هستش و میتونی بدون نصب ازش استفاده کنی.کافیه از روی سی دی بوتش کنی.امتحانش کن انشالله که ردیف میشه

send from my huawei honor 7

لینک به دیدگاه

سلام

معمولا بر ضد باج افزار ها شرکت هایی مانند کسپرسکی ، ترند میکرو و ... ابزار های کم حجمی به رایگان ارایه می کنند

آیا نمی توان یک سیستم عامل مجازی ایجاد و از طریق محیط آن و با استفاده از  ابزار های ممکن این باج افزار را حذف و فایل ها را بازگردانی کرد؟

لینک به دیدگاه

سلام دادش رایگان کمک ول کن این ها خودشونم نمی فهمنند چی کار کنند با شعارهای مسخرشون:D

و داداش نود 32 که عمران بتونه اینو ویروسو نابود کنه آنتی ویروس های مثل کسپر و آواست و نوتورن رو تست ولی قبلش بهتر بود هیچ آنتی ویروسی نصب می کردی ولی خوب قضیه پیچیده شده من موندم این همه علم پیشرفت کرده یعنی هنوز هیچ شرکتی مثل کسپر و آواست و بقیه شرکت ها نتونستنند آنتی ویروس های خودشونو برای مقابله با این آماده کنند با این حال امیدوارم مشکلت داداش حل بشه

موفق باشی:x

لینک به دیدگاه

در در 1395/07/26, 23:29:43، nasabam گفته است :

خیلی جالبه امروز به رایانه کمک زنگ زدم یارو میگه ما نمیتونیم این ویروس رو پاک کنیم !!!!!!!!!!!!  بهش گفتم همکارتون چند روز قبل به من گفت ساعتی 50 هزار میگیرم درستش میکنیم یارو میگه همکارمون اشتباه کرده بود فکر کرده بود یه ویروس دیگه هستش !!!!!!!!!!!

فعلا هیچکسی تو ایران نتونسته این ویروس رو پاک کنه

فاصله مون دوره وگرنه برات پاک سازی میکردم، بدی ویروس شما اینه توی ویندوز شما فعال هست، اول اطلاعات خاصی رو هدف قرار میده، بعد به مرور بدون متوجه بشی فایل هارو انکرایب میکنه، سپس میره سراغ اطلاعت جلوی دید شما

این ویروس روی سیستم شما فعال است و کارش که تمام بشه 3تا فایل کنار فایلهات توی پوشه ها میزاره ، 1 فایل html که بهیچ وجه باز نکنید، یک فایل متنی و یک فایل عکس حاوی مراحل کار برای دریافت اطلاعات پس از پرداخت پول

البته معمولاً یک سری اتوران هم بصورت مخفی برای راه اندازی مخفیانه تولید می کنند که بر اساس نسخه ویروس متفاوت هستند

راه حل:

شما هرچه سریعتر ویندوز خودتون پاک کنید

یک ویندوز تمیز نصب کنید

بهیچ وجه روی درایوهاتون دابل کلیک نکنید، از حالت درختی باز کنید

توی سرچ فایل های htm سرچ کنید و تمام html هاتون پاک کنید، غیر ویندوز تازه نصب

فایل تکست که ویروس ساخته نگه دارید چون حاوی کد رمزنگاری است که با اون میشه درصورت وجود دیکودر اطلاعات برگردوند

لینک به دیدگاه

البته فکر نکنی آه من بود، چون هنوز هارد 1ترا خراب که برام فرستادی مشهد هنوز دارم، با همون مینی hp 8000

توی پرشین تولز خریدم ازت

09156830388 - زنگ بزن شاید بتونم یه کاریش بکنم برات

ویرایش شده توسط Parsix
لینک به دیدگاه

خوش نیومدن نداره، بهرحال من قبلاً با این ویروس شما سرکار داشتم و حدود 20 سیستم پاک سازی کردم

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...