رفتن به مطلب

سربازیتون چگونه بود ؟

فرـشاد
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دیدم دوستان همه جمع هستن گفتم تاپیک دوباره نزنم! و یه چند تا سوال در مورد سربازی همینجا ازتون بپرسم

1- مدرک تحصیلی چقدر تاثیر داره ؟ (فرق لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در وضعیت سربازی چی هست؟)

2- اگر کسی معافیت رزمی بگیره، یعنی چی ؟ چقدر فرق داره با بقیه کارش ؟

3- اگر کسی در زمینه خاصی (مثلا برنامه نویسی و یا چیزی شبیه به این) توانایی زیادی داشته باشه، آیا در محیط سربازی می تونه به بخش اداری یا ... در اون زمینه بره ؟(یعنی اصلا میشه یا نه ؟ اگر آره درخواستی چیزی باید داد ؟ )

ممنون دوستان

لینک به دیدگاه

• ارسال 66
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

اولا مبارکه به سلامتی بری و برگردی :x  تا چند سال ِپیش، ما پرندک و یه جای خفن می دونستیم یا چطور بگم اسمش برا همه بد درفته، من خودم آموزشیم کهریزک بودم و از محیط اونجا خبر ندارم و چیزی که می شنیدیم و بهت می گم. جدا ازینکه گفتی شبا 9  اینا خاموشیه ، معمولا همه جاها کلا تو خدمت اینطوریه ! اون موقع می گفتن پرندک آب لوله کشی نداره و فلان با تانکر آب میارن البته خیلی بعیده که هنوزم این حالت باشیه! ممکنه  تا 1ماه اول مربیات که اونام سربازن و فقط دوره کد خوردن برات تو مخی برن ! خیلی ساده بگم برات همشونو دایورت کن! یه کاری کن که فقط حضور فیزیکی داشته باشی! ذهنت و ببر جای دیگه و اصلا نه حرفی بهت بر بخوره نه چیزه دیگه! اینکه می گن بهترین دوستا از سربازین و از ذهنت بیرون کن! این حرفا مال 2.3 دهه پیشه ! مثل خیار رفیق زیراب رفیقو سر 2 ساعت مرخصی می زنه ! پس سعی کن تا شناخت پیدا نکردی از دور و وریات با کسی قاطی نشی. یه سری از بچه ها می گن برو تو آشپزخونه یا راننده یا هرچی... ببین دوست من اول میرم سراغ آشپزخونه ! باید 1 الی 2 ساعت دیرتر از همه بخوابی و همین یکی دو ساعتم هم زودتر از بقیه پاشی! و اینطوری نیست که بگی میرم اون تو و دیگه قیافه فرمانده و اینارو نمی بینم و تموم! اونجام داستان خودشو داره. رانندم که الان نمیگیرن تو آموزشی ولی شمام بازم سعی کن نری. چون وقتی راننده شی همه چیزه ماشین پاته! اگه راننده فرماندهی  سرهنگی ، امیری کسی شی باید صبح زود بزنی بیرون بری دنبالش! تا هر وقتم که اون باشی باید بمونی که ببریش خونه یا جلسه و هرچی البته این مال وقتیه که بری تو یگان!  من خودم دفتر دار امیر کل بودم تو خدمت و چیزایی که دیدم و بهت میگم و نه می خوام بترسونمت از چیزی و نه امیدی بدم بهت! اگر آشنا داری بگو سفارش کنن تو هرجا که میفتی برا یگان، انتقالت بدن یا عقیدتی یا دفتر دار فرماندهی یا دیگه ته تهش بازرسی! اصلا هم از چیزی نترس! شل بگیری سفت می خوری اونجا! همین دو سه ماهه آموزشی و رد کنی همه چی دستت میاد. به سلامتی بری و برگردی 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 18 دقیقه قبل، ahmadi3d_ali گفته است :

دیدم دوستان همه جمع هستن گفتم تاپیک دوباره نزنم! و یه چند تا سوال در مورد سربازی همینجا ازتون بپرسم

1- مدرک تحصیلی چقدر تاثیر داره ؟ (فرق لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در وضعیت سربازی چی هست؟)

2- اگر کسی معافیت رزمی بگیره، یعنی چی ؟ چقدر فرق داره با بقیه کارش ؟

3- اگر کسی در زمینه خاصی (مثلا برنامه نویسی و یا چیزی شبیه به این) توانایی زیادی داشته باشه، آیا در محیط سربازی می تونه به بخش اداری یا ... در اون زمینه بره ؟(یعنی اصلا میشه یا نه ؟ اگر آره درخواستی چیزی باید داد ؟ )

ممنون دوستان

اولی دقیق نمیدونم ولی فکر نکنم فرقی بین لیسانس و فوق داشته باشه اما دکتر باید فرق داشته باشه

2- اگ معافیت رزمی بگیری رژه ، حمل سلاح کلاً میدون نداری ، عقب گروهان یواش یواش میای ، فقط میری تو قسمت نظافت چی ها ممکنه بهت توالت بخوره یا میدون یا کلاس ها ، یا آشپزخونه بستگی به شانست داره

3- آره اگه کامپیوتر خوب بلد باشی تو یگان براحتی میتونی بری قسمت اداری ، یا حتی تو آموزش هم شاید جایی گیرت بیاد ، یه چیز ادرات کشور عزیزمون بگم ، طرف اسم خودشو گذاشته مهندس اما word بلد نیست یا کسی که میگفت 12 ساله کارم کامپیوتره و تو قسمت دبیرخونه و آمار رایانه کار میکرد بلد نبود از فلش مموری به سیستم دیتا کپی کنه ، دیگه بقیشو خودت حساب کن ، اگه نشون بدی تو قسمت اداری و کامپیوتر واردی فوری به یکی از قسمتها منتقل میشی و کارت خیلی آسون میشه چون تو ادارات ما همیشه کسانی هستن میخوان از زیر کار در برن و چه بهتر واسه اینکار سرباز بکار بگیری

لینک به دیدگاه

در مورد خودم هم بگم دوست عزیز که توی سربازی مخصوصا دوره آموزشی ! من چیزی جز دروغ و دودره بازی ازین جماعت اونجا یاد نگرفتم ! البته نمی خوام توهین کنم بهشون ولی وقتی اتفاقی میفتاد و باهاشون صادق بودیم و راست حرف میزدیم کارمون راه نمیفتاد ! ولی اگه همون حرف و جوره دیگه و با دروغ پیش می بردیم میدیدیم کارمون راه میفته که این واقعا عجیب بود! یا بنده خداها عادت کرده بودن به دروغ و اینا یا دیگه خودشون این تیپی بودن... 

در مورد مدرک آموزشی من با چند تا از دوستانم که بامن تو یگان بودن و مدرک لیسانس و فوق رو داشتن، صحبت می کردم. می گفتن که تو آموزشی بهشون حتی سرباز هم نمی گن! فرمانده ها صداشون می کنن آقای دانشجو !!! این حرفو از چند نفر من شنیده بودم. اگر تو زمینه برنامه نویسی و چیز دیگه مهارت داری حتما بگو ! ممکنه برای یگان انتخابت کنن ببرنت تو قسمت سایت و کلا انفورماتیکشون. بازم بهت می گم به هیچ عنواننننن توی آشپزخونه نرو و تا جایی هم که می تونی دوره راننده شدن و خط بکش! 

معاف رزم هم عزیز متاسفانه دیگه تاثیری نداره ! توی آموزشی باید رژتو بری! تفنگتو بگیری! شاید توی یگان اگه قسمت اداری بیفتی راحت تر شه برات اما اونجام ولت نمی کنن از لحاظ نگهبانی! می گن از نگهبانی با اسلحه معافی و اینجا فقط باید بری به فلان قسمت ها سر بزنی!  تو آموزشی هم شاید 2.3 روز یک بار نگهبان آسایشگاهت کنن. من خودم برای 3مورد کمیسیون شدم و مثل 3بار هم معاف از رزم!!! هیچوقت یادم نمیره، توی بیمارستان 502 قلب روز کمیسیونم بود ( برای وقتی که آموزشی بودم )  یه بنده خدایی توی اجب شیره اونجا آموزشی بود! پسره ایست قلبی کرده بود و با شوک برش گردودنده بودن!! همه مدارکش موجود بود! پدرش راننده تریلی بود!  باز هم معاف نشد !! گفتن معاف از رزم! باباش قاطی کرد کل اونجارو ریخت بهم بچشم که 22 23 سالش بود بغلش کرد! گفت ری.. تو این فلان و حالا اگه ت.. دارین بیاین اینو ببرین خدمت ! کلا توی زیمنه معافیت حق خوری زیاد صورت میگیره ولی اگه میتونه معافیت خاصی رو نگیر! بعدا از لحاظ کاری شاید به مشکل بخوری. اگه معافیت برا فتخ و این چیزا باشه خوبه چون بعد عمل می کنی تموم میشه میره

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

من اردیبهشت 95 رفتم اموزشی الانم سربازم

قبلنا تا 3 و 4 بیدار بودم صبح ها تا 1 و 2 عصر میخوابیدم و کله زندگیم گیم و نت و فیلم و موسیقی  شده بود تا اینکه رفتم سربازی روزایه اول اینقد خسته میشدم که ساعت نه ونیم میخوابیدم بهترین خوابایه زندگیم تو اموزشی بود (چون تا حالا زود زود میخوابیدم ساعت 3 نصفه شب بود) صبح ها هم ساعت 4ونیم بیدارباش بود خیلی بد بود ولی چون همه باهم بیدارمیشدن سختیش کمتر حس میشد

اموزشیم مالک اشتر اراک بودم(نیروانتظامی)

مالک اشتر اراک واقعا هتل بود برای ما

بستگی به جات داره چه تو اموزشی چه تو یگان که خدمتت چجوری باشه

ما یه گروهان بودیم 160 نفر هممون معاف ازرزم یکبارهم رژه نرفتیم

شبا نه و نیم شب میرفتیم تو اسایشگاه تا 10 شب میخوابیدم و صبح ساعت 4 و نیم بیدار میشدیم واسه صبحانه و نظافت و انکاردو...

ساعت 6ونیم میرفتیم سره کلاس تا ساعت 12ونیم (البته اگه معاف از رزم نباشی میری مدان صبحگاه و رژه میری )

ما همش تو کلاس میخوابیدیم چون معلم نداشتیم

اینقد جدول باخودمون برده بودیم همش سره کلاس جدول حل میکردیم هرکی مرخصی ساعتی میگرفت میرفت 100 تا جدول میخریدو برمیگشت

خوبی معاف از رزمه اینه که نمیتونن بهت اسلحه بدن پس نه رژه داری و نه پست ولی من تو اموزشی پست میدادم کارایه نظافتو تقسیم میکنن بستگی به شانست داره کجا بیوفتی اگه تحصیلات داشته باشی نظافتت راحتره و شاید نظافت نکنی)

خوبی ارشد و دکتری اینه که  پست نمیدن (البته بازم بستگی به جات داره)

قانون میگه نباید معاف ازرزم و ارشد و دکتری پست بدن ولی خیلی جاها سرباز کم دارن پروفسورم باشی باید پست بدی

گروهانه ما همشون بچه هایه باحالی بودن نه زیراب زدن داشتیم نه خایه مال

من از همون رزوه اول موبایلمو برده بودنو همه میدونستن حتی تو اسایشگاه به شارژ میزدم و کسی لو نمیداد

اینقد بیکار بودیم روزا که جدول حل میکردیم (من خودم دوتا کتاب 500 صفحه ای رمانو اونجا تموم کردم)

کاش میشد معاف از رزمیتو بگیری اگه تونستی چنتا مدارک جعلی ببر و بگو نمیتونم پوتین بپوشم و کشکک زانوم فلانه و فلان مظمعن باش نمیفهمن که جعلیه یا چیزی

من تو اموزشی خیلی بهم خوشگذشت دوستایه خیلی خوبی بدست اوردم متاسفانه الان از همشون دورم و دلم براشون تنگ شده

تو اون 160 نفر 5 تا دوست فابریک داشتم

شبا عشقی میرفتم پست میدادم با دوستام درمورده گیم و فیلم و موسیقی میحرفیدیم (پستا دوساعتیه تو اموزشی شبا دوساعت باید پست بدی تو دوران اموزشی احتمالا بیشتر از 4 بار باید پست بدی)

یشب درمورده جن و حرفایه ترسناک

یه شب درمورده خاطره های شیرین

یه شب درمورده خاطره های خاک برسری و ....

الانم تویگان ساعت 6 میرم ستاد تا ساعت 3 عصر شهر خودمون افتادم شبا پست و رژه صبحگاهی  ندارم جام هم خداروشکر خیلی خوبه

توقسمت معاونت اموزشی هستم 4 تا سرهنگ تمام داریم هرهفته پنجشنبه ها رو ازیکیشون مرخصی میگیرم

همه تو اولا تویه اموزشی سرماخوردگی میگیرن سعی کن با خودت قرص سرماخوردگی و اموکسی و .... مخصوصا مولتی ویتامین واب ببر

شربت میوه ای اب میوه ای چیزی هم حتما حتما ببر چون خیلی حال میده عصرا بخوری

من خودم اموزشی بهم خیلی خوشگذشت چون هممون بچه هایه باحالی بودیم ولی عوضش گروهانه روبه روییمون فرماندش خیلی بی پدر بود پدره همشونو درامورده بود

شبا ساعت 9ونیم خاموشی بود ولی ما نمیخوابیدیم میرفتیم بیرون با بچه ها تا ساعت 12 میحرفیدیم

به خودت بستگی داره ایندوران چجوری بگزره برات

برای من عالی بود

امیدوارم برای تو هم خوشبگزره

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، oldwebmaster گفته است :

سلام

یک سوال معافیت از رزم چیه؟

الان دیگه معافیت پزشکی خیلی سختر شده خیلی کم به کسی معافیت پزشکی بدن

بچاش معاف از رزمی میدن که فقط اسحله حمل نمیکنی و بجاش بیشتر کارایه نظافت و خدماتی بهت میدن(البته خیلی جاها بهشون اسحله هم میدن)

لینک به دیدگاه

اینم یه کلیپ:D

کیفیت کلیپ پایین هست.http://www.namasha.com/v/aSQqRam8

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

یه چیزی راجع به معافی و درجه هست.

بینید این بحث معاف بودن و... همه برای وقتیه که بیفتی تو شهر. شما اگر زبونم لال بیفتی هنگ مرزی! یا نیرو دریایی یا نیرو هوایی شهرهای مرزی بیفتی کلا این حرفایی که ما میزنیم برات میشه ارزو! یعنی اونجا عین قرقی باید پست بدی! درجه سرداری هم بچسبونی بازم باید پست بدی.

ولی تو ستاد کل یگان ویژه که من بودن افرادی که کارشناسی داشتن و درجه ستوان3 گرفته بودن پست هفته ای یه بار اسایشگاه بودن که تقریبا پست نیست مسخره بازیه. ارشد ها که ستوان سه بودن مثل بقیه ولی ستوان 2 ها پست نمیدادن. یعنی تحت هر شرایطی شیک سر2 از پادگان خروج میکردن! ما 4تا سرباز دکتر داشتیم که ستوان یکی چسبونده بودن! اونا رو بهشون یه سرباز میدادن اسکورتشون کنه تا سر کوچه!!! از فرمانده راحت تر بودن تو خدمت.

معاف از رزم هم کار راحتیه گرفتنش. شما با یه نیش پشه میری بیمارستان مخصوص یگانت پیش دکترش میگی مار زده الان کلا بیحسم نمیتونم پست بدم طرفم همونجا 1 ماه 2 ماه برات معاف از پستی مینویسه حال کنی.

ولی تو ستاد ما ستوان دو به بالا و تمام معاف از رزم ها بهترین خدمت رو کردن البته متاهل ها هم شرایطشون عالی بود.

درد قلب چیزیه که اینا ازش مثل سگ میترسن! کافیه فقط یه بار موقع ورزش قلبتو بگیری و خودتو بندازی زمین دیگه طرف هیچ کاریت نداره. البته من فقط درباره یگان دارم صحبت میکنم تو آموزشی بهترین کار مطیع بودنه سعی کن نجنگی. مثلا یه سری من بالاسر گروهان نبودم بچه ها دعوا کردن! فرداش سرصب فرمانده اومد منو احضار کرد جلوی همه 120 تا شنا رفتم!!! اصلا جدای از بحث خستگی و به فنا رفتنت غرورت به مقداری پشگل تبدیل میشه! بعدشم مغزت میگه بیچاره تو هیچ کاری نکردی ولی تو تنبیه شدی خاک بر سرت! ولی بازم مهم نیست چون تو آموزشی همه چی ت.میه همن بحث دایورت رو در نظر بگیر البته من نتونستم و دایورتم خراب شد و نصف آموزشی کلا به باد فنا رفتم به باد رفتنشم اینجوریه که مثلا غروب شده همه بچه ها نشستن دارن بازی میکنن مشغولن تو فقط تو فکر خونه ای و حتی هوش اشغالای فرش رو میکنی! بعد چنان زهرمار میشه بهت اون دقایق که ارزوی مرگ صدباره میکنی!

راستی نماز بحث جدیهه همیشه دردسره برات البته اگر بخونی که مشکلی نداری ولی مثل من باشی کلا تو مخت میره عجییییب. تو آموزشی سر صب ساعت 4 بیدار میکردن برو نماز! باو ولمون کن نماز چیه اخه! نه باید بری! اخر میری تو حسینیه و بعد از چند هفته میفهمی که میشه وسط نماز خابید! یعنی من این قدر حسینیه کرمانو دوست داشتم که نگو قشنگ نیم ساعت میخابیدم هر وعده رو. ولی رو مخه. تو  یگانم همینه ولی من با یکی از فرمانده هامون اوکی شده بودم با هم میپیچوندیم میموندیم تو اتاق تلویزیون میدیدم عالی بود ولی همه اینا بعد از سپری شدن نصف تایمت اتفاق میفته یعنی شما حساب کن قراره 21 ماه خدمت کنی بعد از 10 ماه که دوستان پایه بالا صفرت رو باز میکنن تازه به وادی پیچوندن وارد میشی.

من کل خدمتم رو بسیار راحت تر از خیلیا گذروندم همش هم به خاطر تخصصی بود که بلد بودم.

گروهان متشکل از 80 تا 150 ادمه که میشن یه گروهان و گردان متشکل از 3 یا بیشتر گروهانه! پس یه گردان 5 گروهانه بالای 600 ادم توشه!

فرمانده گردان ما به جان خودم بلد نبود اکسل باز کنه اماری که ما منشی ها بهش میدادیم رو هر روز بفرسته برای فرماندهی که جیره ها و بزنن! براش توبیخ زدن سر این قضیه!! چون دفتردارش رفته بود ماموریت و تا اخر اموزشیمون نیومد. اومد سر صبح پیش ما گفت کی بلده با اکسل کار کنه؟ هیچی دیگه منه سرباز بی درجه شدم دفتردار گردان 580 نفری!!! فقط به خاطر بلد بودن کار با کامپیوتر.

سعی کن به وقتش استفاده کنی از تخصصت ولی همه جا ارائه نده. خودت میفهمی کی ارائه بدی ولی اولش رو باید بتونی از سر بگذرونی مثلا من اگر اولش میگفتم رانندگی بلدم هر روز باید تا 5 مثل رانندمون تو یگان میموندم بعضی وقتا جمعه هم باید میومدم! ولی من اول کامپیوتر و زبان رو کردم و خداروشکر گرفت و دیگه به گواهینامه نیاز نشد.

لینک به دیدگاه

دوستان راس میگن اموزشیو سعی کن هیچ مسئولیتی نگیری.

بعد تو یگان چرا.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دانلود

video-b7abb029dd082d516e1331c5faab205d506aac7ccccc04db23d88c5a4be4917d-V.mp4

در 1 ساعت قبل، ahmadsa گفته است :

اینم یه کلیپ:D

کیفیت کلیپ پایین هست.http://www.namasha.com/v/aSQqRam8

تقلیدیه ، اینم کلیپ اصل

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

یه سری آمار بدم: 

بین 5 تا 8 میلیون نفر سربازی نرفتن !

غیر از گواهینامه و گذرنامه بقیه راه جایگزین داره. استخدام هم که کلا وجود خارجی نداره

بیش از 90% می گن هیچ چیز خاصی بهشون اضافه نشده و عملا 2 سالشون هدر رفته، خیلی ها هم معتقدن احتمال خراب شدن تو سربازی بیشتره

اما اگه رفتی سعی کن مطیع و دوست فرمانده باشی، بین دوستی و لج بودن رفتارشون زمین تا آسمون فرق می کنه، چون اگه لج بیوفتن دستشون بازه که روزگارت رو سیاه کنن

سربازی سختی جسمی نداره، مگر اینکه خیلی سوسول و چاق باشی، بیشتر دلتنگی داره که اونم خیلی زود رفع می شه

یعنی از هیچی نترس که هیچ چیز وحشتناکی نداره، دست خودته که سربازیت سخت بگذره یا راحت. با فرمانده صمیمی بشی همه چی ردیف می شه

لینک به دیدگاه

حواست به بعضی دستمال یزدی ها هم باشه حواسم نبود بگم خود شیرینی زیاده

لینک به دیدگاه

درود

خدا پشت و پناهت باشه سرباز وطن

بهترین دورانیه که زود تموم میشه

اعزام 18 آبان 1370 به پادگان قوشچی ارومیه

یگان خدمتی سپاه

محل خدمت پیرانشهر تا آبان 1372

مرخصی هر 45 روز 10_12 روز

فرستاده شده از LG-K430ِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

یه سری آمار بدم: 

بین 5 تا 8 میلیون نفر سربازی نرفتن !

غیر از گواهینامه و گذرنامه بقیه راه جایگزین داره. استخدام هم که کلا وجود خارجی نداره

بیش از 90% می گن هیچ چیز خاصی بهشون اضافه نشده و عملا 2 سالشون هدر رفته، خیلی ها هم معتقدن احتمال خراب شدن تو سربازی بیشتره

اما اگه رفتی سعی کن مطیع و دوست فرمانده باشی، بین دوستی و لج بودن رفتارشون زمین تا آسمون فرق می کنه، چون اگه لج بیوفتن دستشون بازه که روزگارت رو سیاه کنن

سربازی سختی جسمی نداره، مگر اینکه خیلی سوسول و چاق باشی، بیشتر دلتنگی داره که اونم خیلی زود رفع می شه

یعنی از هیچی نترس که هیچ چیز وحشتناکی نداره، دست خودته که سربازیت سخت بگذره یا راحت. با فرمانده صمیمی بشی همه چی ردیف می شه

راستش من گواهینامه هم دارم فقط بخاطر ادامه تحصیل میخوام برم سربازی ! 

لینک به دیدگاه

دوستان نکته هاتون یادم میمونه - دستتون درد نکنه - زنده باد اعضای تالار لیون کامپیوتر ?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...