رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

بنظر من مانیتور مهمتیرین قطعه ای هست که می خریم چرا چون همه ی قطعه های دیگه زحمت میکشن تا خروجی بهمون یه تصویر بدن پس باید در خریدش خیلی دقت بشه !!!

از نظر من سه مورد اساسی هست که باید توجه کرد :

اول کیفیت پنل و صفحه نمایش که زاویه دید و نوع نمایش رنگ ها رو شامل میشه مثلا ips باشه یا led و غیره که هستن

بعد سایز و رزولیشن و رفرش ریت و رسپانس یا زمان تاخیر صفحه و پرت های مورد نیاز بسته به نیاز  و کاربرد همگی باهم  بعلاوه ی قابلیت های جانبی مثل فری سینک و جی سینک و الانم که hdr و اینا مد شده :P

در اخر قیمت به کارایی

برند رو مطرح نکردم چون یجورایی تو سه موردی که گفتم دخیل هست ...چون از نظر من مثلا وقتی به یکی میگن ایسوس بگیر یعنی طرف این تفاوت قیمت انچنان براش مهم نبوده  و دو مورد اول رو بیشتر در نظر داشته، اما مثلا بنکیو بگیر یعنی قیمت هم مهم بوده!!!

ایسوس، اپل، ال جی،  سامسونگ  و جدیدن aoc و بنکیو اینا درسته برند هستن اما خب همینا با هم فرق دارند در کیفیت  و سایز و مطمعنا قیمت و اگه سه فاکتور بالا رو در نظر بگیریم خود بخود به برند خاصی میرسیم تو انتخابمون... چون همیشه ایسوس بهتر نبوده همیشه سامسونگ بهتر نیست و یا بقیه باید بشینی ببینی چی می خوای با چه بودجه ای انتخاب کنی ... دیگه گذشت اون زمونایی که همه  ال جی می خریدن و گیگابایت ^_^ الان رقابت خیلی نزدیکه و در اون لحظه باید دید کدوم با توجه به نیازمون مانیتور بهتری در اختیارمون می گذاره که به دردمون می خوره... الان مثلا  hdr  و فری سینک و جی سینک دارن مانور میدن در دنیا برای گیمرها که متاسفانه خیلی تنوعشون کم هست و قیمت مناسبنی ندارن در ایران ! ^_^

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

• ارسال 200
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

به خاطر اینکه وقتی بحث قیمت پایین باشه دیگه ممکنه خیلی چیزها رو از دست بدیم، از بحث روی قیمت صرفه نظر کردیم... ولی مهمترین موارد رو عرض میکنم : ( ضمنا برند اصلا مطرح نمیکنم، هرچند برای خیلی ها مهم هست )

برای چه کاری میخواید مانیتور بخرید!؟ ( مثلا برای گیم، طراحی و ...)

رزولوشن + سایز صفحه نمایش چقدر ( چند اینچ ) کافیه برای کارتون!؟ مثلا 4k- 2k - fhd - hd یا ... ( البته رفرش ریت هم بسیار مهم هست توی این گزینه )

مات بودن، ساده بودن و ... توی انعکاس نور و ... : خیلی گزینه مهمیه هرچند الان همه سازندگان رعایت میکنن ( بجز مانیتورهای لپ تاپ و ... )

نوع پنل مانیتور چی باید باشه!؟ ( مثلا ips، tn، va، pls، OLED و ... )

زمان تاخیر (مثلا کاربرد گیم 1 میلی ثانیه، طراحی، تماشای فیلم و کارهای عادی تا 5 میلی ثانیه و ... )

نسبت تصویر: این مورد هم خیلی مهمه ( البته بیشتر مانیتورهای فعلی 16:9 هستن )

زاویه دید ( مانیتورهای IPS و OLED زاویه دید بهتری نسبت به بقیه دارن، ولی در کل ممکنه کسی زاویه دید نخواد! مثلا کسی که کارش با ارباب رجوع هست و ممکنه نخواد تمام اشخاص دور و برش از کارش کاملا ( با جزئیات ) سر در بیارن )

پورت های متعدد، مختلف و تنوع اون ها  ( USB - HDMI - DVI - VGA - Micro HDMI و خیلی از پورت های دیگه )

نوع پایه مانیتور (چرخش و ارتفاع) : تا چه حدی قابل چرخش هست!؟ و آیا میشه ارتفاع اون رو تنظیم کرد یا خیر

شدت روشنایی + نمایش صحیح رنگ مشکی: برای بعضی کاربران شدت روشنایی خیلی مهم هست

تعداد رنگ قابل نمایش : این گزینه بیشتر برای طراحان حرفه ای کاربرد داره، هرچند هر مانیتوری که طیف رنگ قابل نمایشش بیشتر باشه مسلما مشتری های بیشتری داره

قابلیت 3D : امکان استفاده از قابلیت سه بعدی رو داشته باشه

اسپیکر: بعضی ها واقعا نیاز دارن مانیتورشون اسپیکر داشته باشه! چرا که نه!؟

وب کم: برخی مانیتورهای جدید به همراه وب کم تولید میشن، پس این هم به مواردی که مد نظر کاربران هست به زودی اضافه میشه ( و شاید اضافه شده تا الان )

اقلام همراه، منبع تغزیه، مصرف برق: وجود انواع کابل و نگهدارنده و استند دیواری، مدیریت راحت سیم ها و ...،  استفاده از برق 220 ولت برای منبع تغزیه و همچنین توجه به میزان مصرف برق در حالت های مختلف، قابلیت کم مصرف بودن در حالت بی استفاده موندن و ...

وزن مانیتور: ( که ممکنه برای بعضی کاربرها مهم باشه )

جنس و رنگ + زیبایی مانیتور

دکمه های مناسب ( تاچ یا عادی و کیفیت اونها )

قابلیت کاستومایز کردن و شخصی سازی مناسب ( قابلیت این رو داشته باشه که مثلا نصف صفحه رو روی حالت فیلم و نصف دیگه اش رو روی حالت وب تنظیم کنه، برای حالات مختلف مثل فیلم، بازی، وبگردی، مطالعه و ... گزینه های خوبی داشته باشه و ... )

پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری، گارانتی خوب، بسته بندی مناسب و ...

و البته بعضی موارد جزئی دیگه که آنچنان مهم نیستن

سپاس

ویرایش شده توسط EHSANRF
اصلاح املایی دو کلمه
لینک به دیدگاه

به نظر من برای گیمینگ بهترین کار گرفتن مانیتور با وضوح تصویر متناسب با سیستم هستش.

حداقل رزولوشن مناسب 1600x900 که به نظر من کمتر از این دیگه به درد نمی خوره. بهترین حالتش هم 2560x1440 . چون با سیستم های حرفه ای به راحتی میشه تو این رزولوشن با آخرین کیفیت بازی کرد.

برندش هم به نظرم خیلی مهم نیست. اما ایسوس فکر می کنم گزینه بهتری باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام خدمت جناب حسینی عزیز 

من به شخصه در بین این  همه قطعه کامپیوتری از مانیتور بیشتر خوشم میاد و بیشتر روی این قطعه حساسم نسبت به دیگر قطعات 

چون تمام مدت مانیتوره رو جلوی چشمان ماست و زیبایی و کیفیتش هرچقدر بهتر باشه برای ما و چشمامون بهتر و لذت بیشتری خواهیم برد

من به شخصه سایزش که 27 و بالاتر هست اولویت اولم هست به خاطر استفاده از اینترنت و فیلم که میخوام وسعت دیدم بیشتر و بیشتر باشه  

اولویت دومم قیمت هست که نکته مهمیه برام چون الان میشه گفت تمام شرکتهای تولید کننده مانیتورهای با کیفیتی تولید میکنن هرچند خوش قیمت و ارزان 

پس اولویت سومم میرسه به بخش کیفیت که همونطور که گفتم مثل چند سال قبل نیست و مانیتورهای خوش قیمت از کیفیت خوب و قابل قبولی برخوردارند 

از برند خاصی هم طرفداری نمیکنم چون از اکثر برندها از خوب گرفته تا خوبتر تهیه کردم و هر کدوم مزیت خاص خودشونو داشتن که باید قبل از خرید بهشون توجه کرد

مثل همین مانیتور27 اینچ سامسونگی که از فروشگاه لیون تهیه کردم / به معنای واقعی کیفیت و کارایی در کنار قیمت مناسب  و الانشم دارم ازش لذت میبرم 

لینک به دیدگاه

من خیلی مانیتور عوض کردم، خیلی مدل ها رو تست کردم،پنل ips های مختلف tn های متفاوت، صفحه فوق عریض21:9 یا 16:9 های رایج همه رو تست کردم از برند های متفاوت، عملا حساس شدم رو مانیتور ،ips ها با سرعت کمشون اعصاب خورد کنن، tn ها تصویر یکنواختی نسبت به زاویه چشم ما ندارن، در بین این همه مدلی که عوض کردم در آخر
ASUS PB287Q 4K gaming
با زمان پاسخگویی 1ms رو نگه داشتم جدا از اینکه رو کاغذ مانیتور خوبیه در عمل هم عالیه و همه معیار های انتخابیم رو داره:
1- سایز مناسب برانامه های مهندسی و بازی، 28 اینچ
2- زمان پاسخ گویی عالی 1ms
3-عمق رنگ سیاه عالی بالای 1:100000000
4-فرکانس خوب حتی تو رزولوشن 4k 2160p
5-طراحی قابل تنظیم ارتفاع،زاویه افقی ،عمودی و چرخش 90 درجه برای اورگونومی متفاوت
6-رابط ها وسوکت های display port ,hdmi مجزا برای استفاده از چند سیستم یا کنسول

لینک به دیدگاه

سلام ممنون از برگزاری این مسابقه که به واسطه اون دو تا چیز هم یاد میگیریم. 

من ملاک انتخابم سایز هست با توجه به استفاده از نرم افزاری های طراحی که استفاده میکنم ۲۲ و بالاتر مناسب هست.

نوع رنگ و اینکه بتوان رنگها را طوری تغییر داد تا با نگاه کردن طولانی مدت چشمها کمتر خسته بشوند.

مصرف کم با توجه به روشن ماندن طولانی مدت.

در نهایت چون کمی هم بازی میکنم تاخیز زمانی مناسب و رنگ مناسب هم داشته باشه. 

با تشکر

لینک به دیدگاه

1-سایز  2-برند سازنده  3- نوع صفحه و استانداردهای لازم  (led/ips/pls)  4-کیفیت نمایش تصاویر(رزولوشن)   5- زمان پاسخگویی  یا تاخیر   6-مهمتر از همه قیمت و شرایط گارانتی

ویرایش شده توسط ali yazdi
لینک به دیدگاه

من ملاکهام یکی از نظر refresh rate مهمه که بسیار بهش توجه میکنم یکی ساپورت amd freesync و یکی  هم داشتن پورتهای ورودی کامل باشه HDMI و DP  و DVI و .... یکی هم نوع پنل که اگر ips باشه بهتره و یا چیزی که پدر چشمو در نیاره و زیاد به مواردی مثل 4K زیاد توجه نمیکنم درسته که آینده همه مانیتورها 4k هستند ولی  در رزولوشن 4k و FHD  از بس پیکسلها ریز میشن که توانایی تشخیص این دو از هم سخت تر میشه و زیاد نمیشهتفاوتش تشخیص داد  و این مورد رو من از نزدیک دیدم و برای مانیتورهایی تا سایز 32 اینچ تفاوت آنچنانی نیست ولی بالاتر چرا چون پیکسلها  بزرگتر میشن و راحت میشه تشخیص داد ولی زیر 32 اینچ به نظرم نیاز کاذب باشه من که 20 اینچ به نظرم مانیتوره کاملا خوبی باشه برای سایز مانیتور ....

لینک به دیدگاه

مانیتوری انتخاب میکنم که : 

1-قیمت مناسبی نسبت به کاراییش داشته باشه 

2-کابل HDMI داشته باشه 

3-صفحه نمایش بزرگتر از 21 اینچ داشته باشه 

4- کیفیت تصویرش بالا باشه (خودمونی تصویرش روان باشه ) طوری که چشم اذیت نشه 

5-تنظیمات ساده داشته باشه 

6-ظاهرش خیلی برام مهمه

7-گارانتی هم تقریبا مهمه نه زیاد

لینک به دیدگاه

من نظرات قبلیو نخوندم ولی مطمئنم که همگی به نوع پنل اشاراتی داشتند . به واقع مهمترین بحث نوع پنل خواهد بود . بعد از اون مسائلی مثل سایز و رزولوشن و رفرش ریت (هرتز) و زمان تاخیر و Adaptive sync و ... مهم خواهد یود.

• خب اگه بخوام بدون هیچگونه جانبداری بگم بهترین نوع پنل همونطور که اکثرا میدونن در اختیار من و شما به قیمت مناسب قرار نمیگیره ولی بهترین انتخاب موجود پنل های IPS و دیگر زیر مجموعه هاش مثل AH-IPS است.

• بدون هیچگونه شکی هرچی بزرگتر ، بهتر! پس سعی کنید تاجایی که ممکنه نمایشگر بزرگی تهیه کنید . ( البته این تا موقعی درسته که شما نرید یه مانیتور FULLHD در سایز 34 اینچ بگیرید!!!)

• باز هم هرچی پیکسل بیشتر ، کیفیت بهتر! ولی از اونجایی که هنوز قیمت مانیتور های بالای FULLHD زیاده ؛ به نظر من ارزش این هزینه رو نداره . چون به اون اندازه بیشتری که پرداخت میکنید ، کیفیت بیشتری دریافت نمیکنید!(از طرفی اگه هدفتون گیم باشه ، که اکثرا هست ، کارت گرافیکی که روی رزولوشن بالای FULLHD بازی ها رو راحت اجرا کنه حداقل یک GTX 1060 خواهد بود که اونم قیمت قابل توجهی داره)

• میرسیم به بخش مهم برای گیمرای بسیار حرفه ای! یعنی رفرش ریت. ببینید اگر گیمری عادی هستین یا اصلا گیم نمیزنید ، 60 هرتز (رفرش ریت مانیتور های عادی) کاملا جوابگویتان خواهد بود . پس فقط به گیمر های بسیار حیفه ای پیشنها د میشه رفرش ریت بالا بگیرن.

• زمان تاخیر هم آنچنان پارامتر مهمی نیست. چون واقعا رمان تاخیر 5 میلی ثانیه بسیار زمان خوبیه و اینکه اگر مانیتور 1 میلی ثاینه باشه ، معجزه اتفاق میفته ، کاملا اشتباهه و فقط بدلیل تبلیغاته!

• ولی یکی از پارامتر های مهم ( نسبت به رفرش ریت و زمان تاخیر) دارا بودن فناوری های Free-Sync یا G-Sync است که بیشتر گیمر های باید به دنبال آن باشند  ؛ برای اطلاعات بیشتر شما را به این مطلب ارجاع میدهم : 

مطلبی درباره G-Sync و Free-Sync

البته سه پارامتر مهم دیگر هم برای لتخاب مانیتور وجود دارد : کنتراست و میزان روشنایی و عمق رنگ مشکی

این چند پارامتر بسیار نقش اساسی در تجربهشما از مانیتور دارند ؛ بسیار به این پارامتر ها توجه کنید.

اوه قیمت رو هم فراموش کردمقیمت مانیتور هم مد نظر داشته باشید.

موفق باشید و ان شاءاللّه بنده نیز جزو برندگان خواهمبود?

ویرایش شده توسط Amir Homayoon
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام عرض می کنم خدمت اقای حسینی عزیز و عزیزان انجمن

معیار بنده در ابتدا بودجه است.

بر اساس بودجه ای که دارم مانیتور رو انتخاب می کنم چون معمولا قیمتش مانیتور بالاست.

بعدش معیار های پایین رو به ترتیب لحاظ می کنم:

1- دیجیتالی بودن مانیتور

2- رزولوشن مانیتور

3- ظاهر و جنس بدنه مانیتور

4- کنتراست و میزان واقعی بودن رنگ ها

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام عرض می کنم خدمت اقای حسینی عزیز و عزیزان انجمن

معیار بنده در ابتدا بودجه است.

بر اساس بودجه ای که دارم مانیتور رو انتخاب می کنم چون معمولا قیمتش مانیتور بالاست.

بعدش معیار های پایین رو به ترتیب لحاظ می کنم:

1- دیجیتالی بودن مانیتور

2- رزولوشن مانیتور

3- ظاهر و جنس بدنه مانیتور

4- کنتراست و میزان واقعی بودن رنگ ها

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان

والا خودم من از مانیتور 17 crt داشتم تا 42 اینچ led Ips الانم یه مانیتور 24 اینچ دارم بنظرم خودم از 24 به بالا تا 32 اینچ خوبه اما بیشتر نه چون سایز بزرگتر شاید بشه برای بازی با گیم پد بشه از مانیتور فاصله گرفت اما با موس و کیبورد و کارهای روزمره نمیشه این فاصله رو ایجاد کرد و هم برای چشم مضره

بعد از این مسئله هم پورت های و زاویه دید خیلی مهمه پورت ها حتما hdmi داشته باشه

با بودجه و نظر شخصی من رزولیشن 1920 در 1080 هم کافیه بالاخره چشم انسان هم تا جایی این رزولیشن و کیفیت رو تشخیص میده

دوستان این نظر شخصی بنده هستش و ممکنه با نظر هر کدام از بزرگواران دیگه متفاوت باشه

لینک به دیدگاه

سلام به همگی

در درجه اول برند برای من خیلی مهمه با توجه به بازار asus  یا benq

در حال حاضر هم که ips lg دارم کاملا از برندش ناراضی هستم نور سفیدش شب ها چشم هارو نابود میکنه کیفیت ساختش هم  صفره

با توجه به قیمت حداقل 1080p باشه

بنده  چون فقط برای گیم استفاده میکنم زمان تاخیر باید 1 یا 2 ms باشه

رفرش ریت هم که هرچی بیشتر بهتر البته اگه پولش باشه !!! برای من 60 کافیه

پنل های ips با تاخیر زیر 5 هم که خیلی قیمت بالایی دارن اگه نشد Tn

اندازه هم 23 یا 24 کاملا مناسب هست برای گیم روی pc

کیفیت و عمق  رنگ مشکی  هم  باید مناسب باشه

گارانتی هم اصلا برام مهم نیست فقط یه کابل hdmi با کیفیت داشته باشه

لینک به دیدگاه

از نظر من:

اول از همه باید ببینیم چه استفاده ای از کامپیوترمون داریم. همونطور که یه کیس ۵۰۰ تومانی قدرت مانور بالایی نداره، مانیتور های ارزون قیمت هم کارایی چندانی ندارن. برای مثال برای کارهای اداری، میتونیم از یه کیس و مانیتور ارزون قیمت استفاده کنیم، اما برای کارهای سنگین گرافیکی که نیاز به سخت افزار های بسیار قوی دارن، باید از کیس و مانیتور حرفه ای استفاده کنیم.

بعد از اینکه مشخص شد قراره چه استفاده ای از مانیتور بشه، میتونیم سایز مانیتور رو مشخص کنیم، برای کارهای اداری مانیتور زیر۲۰ اینچ کفایت میکنه. برای گیم ۲۲ تا ۲۷ اینچ خیلی خوبه، و برای کارهای گرافیکی ۲۷ به بالا ... 

بعد از اون میرسیم به نوع پنل مانیتور. که همونطور که دوستان گفتن، پنل های TN سرعت پاسخگویی بسیار خوب (۱ تا ۴ میلی ثانیه)  و متاسفانه محدودید در زاویه دید دارن، پس فقط و فقط مناسب گیمر ها هستن (حتی برای فیلم نگاه کردن هم جالب نیستن) ، مانیتور های IPS سرعت پاسخگویی کمتری دارن (۵ میلی ثانیه به بالا)  و زاویه دید بسیار خوب و ترکیب رنگ فوق العاده، که مناسب گرافیست ها هستن.

اگر نه گیمر هستید و نه گرافیست میتونید از مانیتور های LED استفاده کنید که قیمت مناسب تری هم دارن.

این وسط یه سری افراد "بیچاره" هم هستن که هم گرافیستن و هم گیمر! بهترین انتخاب برای این افراد مانیتور های IPS با هرتز بالا (۱۴۴ یا ۱۶۵ هرتز) و سرعت پاسخگویی پایین (۱ تا ۴ میلی ثانیه) هست که متاسفانه به علت گرون بودنشون خیلی کمیاب هستن!

پس فکر کنم این دسته هم باید با همون مانیتور های LED کنار بیان :(

برند ها هم که امروزه تفاوت چندانی با هم ندارن، اما سعی کنید یک برند شناخته شده انتخاب کنید

در ضمن، معمولا مانیتور های گیمینگ داری تکنولوژی Free Sync یا G-Sync هستن. پس باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که کارت گرافیکمون AMD (با تکنولوژی Free Sync) هست یا nVidia (با تکنولوژی G-Sync)

ویرایش شده توسط xprince
لینک به دیدگاه

سلام به همه لیونی های عزیز

در مورد انتخاب مانیتور مناسب در نظر من اینه که

اولین بخش مورد بحث در این زمینه  و همه زمینه های دیگه کاربرد و استفاده کاربره، که مانیتور انتخابی  ایا برای سیستم گیمینگ هست که زمان پاسخگویی کم نیازه و از طرفی هم   زاویه دید زیاد یا ساپورت همه رنگهای sRGB بصورت  100% نیاز نیست  یا سیستم یک طراح گرافیک و صنعتی هست که نیازی به زمان پاسخگویی 1میلی ثانیه نداره ولی نیاز داره که همه طیف های رنگی رو شامل بشه و زاویه دید خوبی داشته باشه که همین عامل نحوه انتخاب پنل مورد نیاز رو هم تعیین می کنه و فکر هم نکنم دیگه امروزه کسی بک لایتی غیر از led  رو انتخاب کنه که بخوایم بهش اشاره کنیم.

ملاک  دیگه اندازه و فضای استفاده هستش که مناسب با محیط، سایز مورد نظر رو انتخاب کنه تا بهترین استفاده رو داشته باشه

ملاک بعدی رزولوشن هستش که به چند عامل بستگی داره که یکی سایز مانیتور ، سیستمی که قراره این مانیتور بهش وصل بشه و همچنین نیاز کاربر هم  از عوامل مهم انتخاب رزولوشن هستش

عامل مهم دیگه نحوه استفاده از مانیتور هست که ایا کاربر به دیوار یا پایه وصل می کنه که درپشت مانیتور محلی برای نصب پایه داشته باشه  یا می خواد بصورت چند مانیتوره استفاده کنه که حاشیه کم مانیتور مهم میشه

ملاکی هم که کمتر بهش توجه میشه ویژگی های مربوط به سلامتی چشم مانیتوره که مخصوصا برای افرادی که زیاد به نمایشگرشون خیره میشن مهمه

عوامل بعدی هم میشه به امکانات جانبی مثل اسپیکر ، پورت یو اس بی ، جی سینک  و فری سینک ، ورودی ها و امکانات دیگه مثل quick fit ایسوس و شارژ بی سیم سامسونگ و ... اشاره کرد.

ولی مهم ترین عامل در انتخاب مانیتور بودجه ای هست که کاربر می خواد خرج کنه که باید در اولین مرحله تعیین بشه تا بازه ی انتخابی محدود تر بشه

من خودم چون قصد خرید مونیتور دارم با توجه به بودجه خودم و امکانات مورد نیاز و موجودی بازار ایران ، مدل asus VX239h رو انتخاب کردم.

خوشحال شدم که باز تونستم تو این مباحثه شرکت کنم و از پست های بقیه دوستان هم استفاده کنم

ویرایش شده توسط Moein Rabti
لینک به دیدگاه

-طراحی

-سایز ۲۷ اینچ به بالا

رزولوشن 2k و بالاتر

رفرش ریت بالا

لینک به دیدگاه

با سلام. استفاده من از پي سي اكثرا براي گيم هست بنابراين مانيتوري كه براي من اولويت داره به مشخصات زير است :

صفحه نمايش ٢٥" به بالا

پنل آي پي اس 

Respondtime زير ٥ ms 

١٢٠ hrz 

رزولوشن كواد اچ دي يا 4k

البته مانيتوري با اين مشخصات در حال حاضر تو ايران خيلي سخت پيدا ميشه :/

قابليت g-sync هم بدك نيست داشته باشه .

لینک به دیدگاه

با سلام از اونجایی که من بیشترین استفادم از مانتیور برای تماشای فیلم و بازیه اول از همه به بودجه ام نگاه می کنم و با توجه به بودجه دنبال موارد زیر در برندهای معتبر میرم.
سایز- رزولوشن-  پایه برای تغییر زاویه دید مانتیور(چون خیلی وقتا برای تماشای فیلم روی صندلی نمیشینم و ترجیح میدم خوابیده فیلم نگاه کنم) Response Time یا همون زمان پاسخ گویی- پورت‌ مانتیور که حداقل HDMI داشته باشه- پنل IPS باشه. Brightness خیلی برام مهم نیست چون اتاقم تاریکه.

ویرایش شده توسط M.Data
لینک به دیدگاه

اولین ملاک من هزینه مانیتور هستش بعد از قیمت روزولوشن و به ترتیب:

هزینه-رزولوشون چون تاثیرزیادی تو تجربه استفاده میزاره-نوع پنل ips یا مشتقات اون چون هم زاویه دید مناسبی دارن هم سفید خالص هم عمق رنگ مشکی خوب خبری از رنگ های بیش از غلو شده هم نیست تو بازی رنگ های طبیعی دوست دارم و چون که زیاد با گوشی فیلم میبینم دوست دارم اونجا رنگ ها اغراق امیز باشه-طراجی بخشیه که واسم مهمه دوست دارم مانیتوری شکیل و با طراحی ظریف داشته باشم و بشه با بقیه کامپیوتر ست کرد-رفرش ریت برام چندان مهم نیس چون همون 60 راضیم میکنه-زمان پاسخ گویی حداقل 5-برندش اصلا واسم مهم نیس تعصب خاصی ندارم

لینک به دیدگاه

درود 

بشخصه به عنوان یه گیمر رفرش ریت ،زمان پاسخ دهی ،رزولیشن و نوع پنل  برام مهم هستش البته در کنارش قیمتش هم اهمیت داره و برندش هم واسم خیلی مهمه . 

لینک به دیدگاه

حقیقتا به جز resolution و سایز از مشخصات روی کاغذ به چیز دیگه ای توجه نمیکنم ، حالا دوستان میگن زمان تاخیر مهمه مثلا برای من انسان 15 میلی ثانیه و 2 میلی ثانیه تاثیر آنچنانی خواهد داشت ؟ یا مثلا اسپیکر روی مانیتور باشه ؟ البته نمیخوام بگم مثلا رفرش ریت و  زمان پاسخگویی جُکی بیش نیست ولی طبیعتا اونقدری هم تاثیر نداره که از یه سوپر نوب یه گیمر بسازه .

ترجیح میدم مانیتور رو حضوری خریداری کنم و تصویرش رو ببینم و به جز چند برند مطرح از هیچ برند دیگه ای خرید نمیکنم .

البته جا داره اشاره ای ام بکنم به تصویر زیر که تو کانال لیون قرار گرفت . اصلا خودش عمق اهمیت مانیتور های گیمینگ رو نشون میده 

photo_2016_10_15_09_30_03.jpg

لینک به دیدگاه

من بر خلاف بقیه دوستان اول به سیستم خودم نگاه میکنم ( گرافیک و سی پی یو)

بیشتر بنچمارک های گرافیکمو میبینم و بررسی میکنم که گرافیکم روی چه رزولوشنی فریم مورد نیاز من رو میده ( برای گیمر های معمولی مثل من 30 یا حتی 45 کفایت میکنه اما برای حرفه ای ها استاندارد از 60 شروع میشه)

بعد به رفرش ریت مانیتور میرسیم که باید توانایی اجرای فریم مطلوب خودمون رو داشته باشه که در اکثر مواقع 60 هرتز کفایت میکنه . در اینجا رزولوشن رو هم که در مرحله قبل پیدا کردیم مد نظر قرار میدیم.

بعد میرسیم به پنل و زمان پاسخ گویی که بر میگرده به نیاز های کاربر که من در 99 درصد مواقع ips رو پیشنهاد میکنم که پاسخ گویی مناسبی داره .

گزینه های دیگه ای هم مثل سایز و برند و پورت ها و g sync  و  free sync  هم در رده های بعدی قرار میگیره .

ویرایش شده توسط MamadMedusa
لینک به دیدگاه

ملاک های مهم و اصلی برای من و خیلی از دوستان گیمر میتونه این موارد باشه:

1-رزولوشن یا وضوح تصویر که الان دیگه کمترین حالت برای لذت بردن از گیم fullhd یا 1080 هست

2-فناوری پنل که برای گیم TN بسیار بهتر هست

3-Refresh Rate که خب بستگی به میزان گیمر بودن داره اگر حرفه ای بخواین خب 120 یا 144هرتزی کاملا مناسب هست

4-قیمت و خب برند برای دوستان طرفدار برند خاص

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 دقیقه قبل، alone-soldier گفته است :

حقیقتا به جز resolution و سایز از مشخصات روی کاغذ به چیز دیگه ای توجه نمیکنم ، حالا دوستان میگن زمان تاخیر مهمه مثلا برای من انسان 15 میلی ثانیه و 2 میلی ثانیه تاثیر آنچنانی خواهد داشت ؟ یا مثلا اسپیکر روی مانیتور باشه ؟ البته نمیخوام بگم مثلا رفرش ریت و  زمان پاسخگویی جُکی بیش نیست ولی طبیعتا اونقدری هم تاثیر نداره که از یه سوپر نوب یه گیمر بسازه .

ترجیح میدم مانیتور رو حضوری خریداری کنم و تصویرش رو ببینم و به جز چند برند مطرح از هیچ برند دیگه ای خرید نمیکنم .

البته جا داره اشاره ای ام بکنم به تصویر زیر که تو کانال لیون قرار گرفت . اصلا خودش عمق اهمیت مانیتور های گیمینگ رو نشون میده ?

خیلی تاثیر داره

مخصوصا بازیهای که صحنه های اکشن زیاد داره و سرعت بازی بالاست

اگر زمان تاخیر بالا باشه تو تصویر حالت جاموندگی تصویر ایجاد میشه

که خودم این مورد رو تجربه کردم

مانیتورهای گیم زمان تاخیرشون باید زیر 8 میلی ثانیه باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...