رفتن به مطلب

Recommended Posts

با سلام . اگر پول میداشتم  یه مانیتور میگرفتم با این مشخصات

اول چون کیفیت تصویر مهمه حتما دامنه  رنگی rec 2020  رو بتونه بطور کامل پوشش بده حتی بالاتر در خیالاتم prophoto rgb هست . UHD با تکنولوژی پنل oled یا QD  کوانتوم دات . 

پردازش کننده قوی . روشنایی 1000 نیت . HDR هم باشه .

رفریش ریت 144 کفایت میکنه تو رزولوشن 4k یا 8k 

ورودی انواع و اقسام پورت رو داشته باشه مهمترینش hdmi 2 . dvi . usb 3.1 type c .  disply port 1.4خروجی صدا داشته باشه با کیفیت بالا .

اندازه صفحه نمایش زیره 27 نباشه . کراو و منحنی باشه انگار که ادمی رو تو بغل میکنه.  حاشیه خیلی کمی داشته باشه .

انواع مد های نمایش دهنده داشته باشه . سرعت پاسخگویی 1 میلی ثانیه .

ویرایش . یادم رفت بگم لمسی هم باشه . عجب

ویرایش شده توسط t.A.T.u
لینک به دیدگاه

• ارسال 200
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام . اگر پول میداشتم  یه مانیتور میگرفتم با این مشخصات
اول چون کیفیت تصویر مهمه حتما دامنه  رنگی rec 2020  رو بتونه بطور کامل پوشش بده حتی بالاتر در خیالاتم prophoto rgb هست . UHD با تکنولوژی پنل oled یا QD  کوانتوم دات . 
پردازش کننده قوی . روشنایی 1000 نیت .
رفریش ریت 144 کفایت میکنه تو رزولوشن 4k یا 8k 
ورودی انواع و اقسام پورت رو داشته باشه مهمترینش hdmi 2 . dvi . usb 3.1 type c . خروجی صدا داشته باشه با کیفیت بالا .
اندازه صفحه نمایش زیره 27 نباشه . کراو و منحنی باشه انگار که ادمی رو تو بغل میکنه.  حاشیه خیلی کمی داشته باشه .
انواع مد های نمایش دهنده داشته باشه . سرعت پاسخگویی 1 میلی ثانیه .

داداش. با این اپشن هایی که شما فرمودی احتمالا فقط خدا میتونه بخرتش. یه کم بیا پایین تر یه طوری پیشنهاد بده ما هم بتونیم استفاده کنیم

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، dj1372 گفته است :

داداش. با این اپشن هایی که شما فرمودی احتمالا فقط خدا میتونه بخرتش. یه کم بیا پایین تر یه طوری پیشنهاد بده ما هم بتونیم استفاده کنیم

عزیز جان اینی که گفتم آرزوهام هست البته ساخته مانیتورهایی در این قد و قواره ولی فعلن به این راختی ها نمیشه بهش دست پیدا کرد . همین خبر چند روز پیش  از ساخت مانیتور شارپ 27 اینچی 8k IGZO 

آقا من قول میدم کمتر 2 سال شما بگیر 1 سال دیگه با کمی بودجه حداقل دیگه 3 تومن بتونی یکیش رو بگیریم . شما یه لحظه تخیل کن ویدیو های طبیعت و جهان هستی مخصوصا شب های فوق العاده زیبا که تو یوتیوب هست رو با موزیک نیو اج . خوب البته راه بهتری هم هست عینک های واقعیت مجازی که البته میتونه مشخصات بالا رو هم در بر داشته باشن

ویرایش شده توسط t.A.T.u
لینک به دیدگاه

با سلام و تشکر از آقای حسینی عزیز،

به نظربنده برای اینکه ملاک های مورد نظر رو بررسی کنیم در درجه اول باید جامعه هدف رو مورد مطالعه قرار بدیم.  کلا به نظر بنده مصرف کنندگان به سه قسمت تقسیم میشوند:

1)مصارف خانگی و اداری :

به عنوانن مثال کسی یک مانیتور رو برای امور روزمره استفاده می کنه وممکنه  در هفته 5 ساعت از سیستمش استفاده نکنه که طبیعتا برای این شخص موارد تخصصی مشخصات یک مانیتور چندان مهم نخواهد بود( به عنوان مثال رزولوشن، نوع پنل،  زمان پاسخگویی، فرکانس رفرش صفحه و... ) و بیشتر اندازه مانیتورمهمه واینکه کیفیت قابل قبولی در زمان استفاده از مانیتور برای شخص ارائه بده  ملاک انتخاب فرد مورد نظر خواهد بود. معمولا مانیتور های با این مشخصات برای سیستم های اداری و خانگی پیشنهاد میشن و قیمت ارزونی دارند وبرای همه در دسترس هستن. ضمنا برای سیستم های اداری  عمر و کیفیت قطعات مدارات داخلی به خصوص مدار تغزیه خیلی مهمه چون دائما روشن می مون هرچند استفاده ای ازشون نشه. این گروه های دنبال مانیتورهای 17-19 اینچ بازه ی قیمتی 100-300 هستن و رزولوشون HD720 هم براشون کافی هست.

2 ) مصارف خانگی و گیمینگ درجه 2:

کسانی که در این گروه قرار می گیرند از کیفیت مورد اول راضی نمی شن و دنبا گزینه های بهتری هستن ولی نه اونقدری که هزینه های چند میلیونی برای مانیتور بکنن، این گروه بیشتر دنبال یه تعادل بین کیفیت و هزینه ای که می پردازن هستن.این گروه معمولا زمان بیشتری نسبت به گروه اول برای کار با کامپیوتر اختصاص می دن. گیمرهای نیمه حرفه ای دانشجویان و افراد بیشتر علاقمند به حوزه IT در این گروه جای دارند. این گروه بیشترین طیف خریداران مانیتور رو تشکیل می دن. این گروه معمولا به دنبال مانیتورهای بین سایز 19 - 23 هستن، رزولوشنFHD1080 براشون کافیه و زیاد  مهم نیست پنل TN باشه یا IPS و در بازه قیمتی 300-800 قرار می گیرند.

3) گروه گیمرها و گرافیست ها:

این گروه ها غرق در جزئیات مانیتور هستن برای گیمرها زمان پاسخگویی تصویر فرکانس رفرش مانیتور رزولوشن حرف اول رو میزنه همیشه دنبال مانیتورهایی هسات که در این مشخصات از دیگری برتر باشه و حتی حاظرند هزینه 20 تا مانیتور از گروه اول رو برای رسیدن به اون کیفیتی که مد نظرشون هست بکنن این مانیتورها اندازه 22-27 اینچ و  معمولا رزولوشن QHD یا 4K دارند تا بیشترین و دقیق ترین جزئیات بازی ها رو نمایش بدن. پنل این مانیتورها معمولا TN هست چون این پنل ها سرعت پاسخگویی کمتر از 2ms دارند و فرکانس رفرش این مانیتورها معمولا بالاتر از 100Hz هست. بازه قیمتی برای این مانیتورها هم از 1.5ملیون به بالا شروع میشه.

گرافیست ها هم معمولا به دنبال مانیتورهای هستن که دقت رنگ بالای رو نشون بدن مثلا یه گرافیست به دنبال چاپ یکی از نمونه کارهاش هست و بالفرض با یه مانیتور با پنل TN که دقت پایینی داره استفاده می کنه موقع چاپ کارش متوجه میشه رنگ ها خیلی متفاوت از نمونه واقعی هستن برای همین افراد حرفه ای این گروه هم حاضرند بیشترین هزینه رو برای یک مانیتور بکنن که رنگ ها رو واقعی نشون بده.این گروه معمولا مانیتورهای پنل IPS رو انتخاب می کنن، اندازه مانیتورهای این گروهها هم 23-27 اینچ هست چون معولا نرم افزار های گرافیکی منو های مختلفی دارند لذا این گروها معمولا مانیتورهای بزرگ رو انتخاب می کنن.  برای این گروه هم رزولوشن بالا به معنی شفافیت و دقت بالاست بنابراین معمولا این مانیتورها رزولوشن بالاتر از 1080 دارند. بازه قیمتی این مانیتورها هم در رده قیمتی مانیتورهای گمینگ قرار داره.

در این مطلب سعی کردم به زبانی ساده اطلاعاتی رو در اختیار دوستان قرار بدم و تا حدودی هم بتونم در رسیدن به نتیجه این تایپیک سهیم باشم.

اگر طولانی شد و کم و کاستی بوداساتید عذرخواهی من رو پیشاپیش قبول بفرمایند.

لینک به دیدگاه

تجربه من

مهم ترین چیزی ک باید در نظر بگیرین نمایشگر هست نه گرافیک!!!

من تجربه بازی 290 با مانیتور 720p بعد 1440p 144hz و بعد 1440p با گرافیک انبرد و 1080 با 1440p رو دارم!!! باور کنین مهم ترین چیز مانیتوره ....

دوستان شما مارک نگاه نکنین ببینین چی نیاز دارین ....

من نیاز داشتم تصویر نرمی بگیرم 144hz گرفتم الان عادت کردم زیر 70 80 فریم  واقعا میگم بازی برام کند حس میشه!!! 60hz دیگه برام کند حس میشه! و 144 خصوصا برای fps ها رویایی هست ( مانیتور 144 باشه زمان پساخگویی هم حتما خوبه )

در کنارش من کیفیت میخواستم رفتم سراغ AHVA/IPS ینی mg279q از برند asus !!

پس توصیه من به دوستان حتما مانیتور به روز داشته باشین .... برای سلامتی چشم هم بهتره مانیتور های جدید نسبت به قدیمی ها چشم رو اذیت نمیکنند

ویرایش شده توسط SaeedPCM
لینک به دیدگاه

درود

اول نیازم رو نگاه میکنم برای چه کاری میخوام و چه خصوصیاتی باید داشته باشه

دوم بودجه! خب پوله دیگه باید درست خرجش کرد.

خب نیاز من گیم و وبگردی هست پس مانیتور 1080 و پنل 22"  بیشتر به کارم میاد اکه ips تاخیر پایین گیرم اومد که چه بهتر زیبایی ظاهری هم که ملاکه

تاخیر 2 تا 5 میل زیاد چشم گیر نیست مگر اینکه رفرش بالای 60 باشه اونوقت باید زیر 2 میلی رو مد نظر قرار داد

خب سیستمی هم ندارم که بالای 60 هرتز پوشش بده پس مانیتور 60 هرتزی با تاخیر 2 تا 5 میلی و از برند های مطمین رو میخوام انتخاب کنم

از بین مانیتور های 22" زیر 600 تومن همگی تقریبا زمان تاخیر مشابه دارن و چون پنل های ips دقت رنگ بالاتری دارن و زاویه مناسب برای من این مناسب تره

http://lioncomputer.ir/product/9287/مانیتور+22+اینچ+ال+جی+LG+22MP58VQ/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اول نگاه به جیبم می کنم .

بعد سعی می کنم 22اینچ به بالا بخرم .

پایه مانیتور خیلی برام مهمه پایه های معروف به آسانسوری که ارتفاع مانیتور تنظیم میشه در الویت خریدم قرار داره .

تا حد امکان سعی می کنم قبل خرید حداقل 10دقیقه به اون مانیتور در حال کار خیره نگاه کنم زیاد پیش اومده مانیتوری با برند و ویژگی های خیلی خوب اما چشم من باهاش راحت نبوده.عادت چشم هم بسیار مهمه من زیاد دیدم طرف 3-4سال با مانیتور خودش کار می کرده بعد یکی از بهترین مانیتورهای به روز را جلوش می گذارید میگه کیفیت مانیتور خودم بهتره!!!!

برند به نظرم ایسوس و بعضی مدلهای سامسونگ و اچ پی جز بهترین ها هستند البته برندهایی مثل benqاصلا تا حالا تست نکردم شاید بهتر از حتی ایسوس باشه.

لینک به دیدگاه

تا حد زیادی به استفاده ی شخص بستگی داره.

اما در حالت کلی بهتره از نسبت تصویرهای قدیمی استفاده نشه و ۱۶:۹ یا برای مانیتورهای واید ۲۱:۹ انتخاب بشه.

در مورد سایز من  به شخصه سایزهای ۲۴تا ۲۷ اینچ رو ترجیح میدم. بالاتر از اون بیشتر شبیه تلوزیون میشه. رزولوشن هم حداقل فول اچ دی.

نوع پنل خیلی مهمه. تصویری که مانیتورهای PLS و IPS دارن خیلی سرتر از مانیتورهای معمولیه. اغلب هم به تاخیر بالای این مانیتورها ایراد میگیرن اما من هیچ تاخیری احساس نکردم و انتخابم قطعا از این پنل ها خواهد بود.

پشتیبانی از HDMI٬ و حاشیه ی کم هم در آخر. البته تقریبا تمام مانیتورهای جدید این قابلیت  ها رو دارند.

به نظرم برند بیشتر به سلیقه بستگی داره‌.

ویرایش شده توسط GForce
لینک به دیدگاه

با سلام

مهمترین ملاک انتخاب رزولوشن و مدت پاسخگویی و میزان فریمی که مانیتور نشون میده و پنل اون هست چون تمامی این چیز ها در گیم مهم هستن

رزولوشن بالاتر لاعث حس بهتری میشه .

مدت پاسخگویی پایین باعث روونی میشه که واقعا تو گیم نیازه .

میزان فریم که همه توش استادیم .

پنل ها انتخابی هست اما عموما گیم پنل تی ان میطلبه

دعا میکنم به کار دوستان بیاد ممنون .

لینک به دیدگاه

اول- Resolution

یک و نیم-پنل ips

دوم -کنتراست

دو و نیم -زمان تخیر

سوم- زیبایی

سه و نیم-نرخ فریم ریت !

چهارم- اندازه صفحه 

پنجم- جنس بدنه

ششم -کیفیت ساخت

هفتم- برند

ویرایش شده توسط yusuf506
لینک به دیدگاه

در در 1395/07/28, 15:17:04، pyramidali گفته است :

کلا توی خرید کالا اول از همه قیمت حرف اول و آخر رو میزنه!
ولی اگه این فاکتور رو کنار بزاریم، کیفیت صفحه نمایش (نوع پنلش + نمایش رنگ طبیعی + رزولوشن) که خیلی اهمیت داره! البته این موارد برای افراد با نیازهای خاص تغییر میکنه! برای خود من به شخصه که کاربری گیم حرفه ای ندارم و گرافیک کار هم نیستم، رزولوشن 1080 با پنل pls که سامسونگ زده کفایت میکنه! 
نکته ی بعدی حاشیه ی مانیتوره که هر چقدر کمتر باشه بهتره، امیدوارم یه روزی بیاد که این حاشیه کلا حذف بشه! (یا حداقل بشه زیر نیم سانتی متر باشه!)
مساله ی بعدی ضخامت مانیتوره که واسه خود من به شخصه خیلی مهمه، چون توی زیبایی محیط کار تاثیر زیادی داره و آدم رو ببیشتر مجذوب خودش میکنه، تا زل زدن به یه مانیتوری که اندازه ی چمدون ضخامت داشته باشه! طراحی پنل دکمه های مانیتور و همچنین پایه شم میتونه به عنوان یه فاکتور ضعیف در نظر گرفته بشه! در مورد تعداد خروجی مانیتور همین که 2 تا خروجی hdmi داشته باشه کافیه! حتی در 90 درصد مواقع 1 خروجی هم کفایت میکنه! در مورد تکنولوژی ها و نرخ بازسازی تصویر هم بگم که اینا بیشتر واسه کساییه که پول زیادی واسه خرج کردن دارن، و برای دیدن تفاوتی که این تکنولوژی ها ایجاد میکنن باید بقیه شرایطشم وجود داشته باشه، که واسه منی که تهش یه دوتا 2 بازی میکنم واقعا اهمیت چندانی نداره!
در مورد برند هم هیچ وقت توی خرید هیچ برندی دغدغه اش رو نداشتم! و به شخصه هیچ وقت روی خریدم تاثیری نداشته!

نظر شما برروی کانال تلگرام قرار گرفت 

لینک : https://telegram.me/lioncomputer/5300

لینک به دیدگاه

با سلام

1 - قیمت مناسب نسبت به امکانات و کیفیت

2 - بین 22 تا 24 اینچ باشه و بزرگتر نباشه

3- رزولوشن مانیتور متناسب با توان کارت گرافیکم باشه

4 - زیبایی و دلربایی مانیتور خیلی مهمه

5 - گارانتی معتبر و پاسخگو

6 - کیفیت ساخت و طول عمر بالا

7 - داشتن ورودی های بیش از یک عدد و متنوع ( DVI و HDMI و Display port برای اتصال راحت چند دستگاه مختلف)

لینک به دیدگاه

ملاک انتخاب برای بنده که فیلم و سریال زیاد می بینم،اول کیفیت تصویره.پس پنل ips با کنتراست بالا رو ترجیح میدم.بخاطر گیمینگ هم انتظار دارم زمان پاسخ مانیتور 5ms بیشتر نباشه.ضمنا چون گیمر حرفه ای نیستم ترجیح میدم سرعت LED رو فدای کیفیت ips کنم.

-با توجه به انتظارات امروزی حداقل سایز 23 اینچ و حد الق رزولوشن Full HD

-اما یکی از مهمترین انتظارات شخصی من امکانات ارگونومی مانیتور هست. مثل تظیم ارتفاع و زاویه.

ویرایش شده توسط iCelestia
لینک به دیدگاه

من استفاده عمده ام گیم و وب گردی هست فاکتور هایی که برای من مهم هستند اولیش سایز مانیتوره.

من خود مانیتور های حول و حوش 22 اینچ رو ترجیح می دم. مانتیورهای خیلی بزرگ به نظرم چشم رو اذیت می کنه

فاکتور بعدی زمان پاسخ گویی هست. 

سومین فاکتور اتصالات مانیتور هست. مثلا hdmi داشته باشه

و در آخر هم  کیفیت رنگ ماینتور

البته در با در نظر داشتن حدود بودجه دنبال این قضیه هستم. و بودجه مسلما یک فاکتور محدود کننده است تو انتخاب

به نظرم اون دوتا فاکتور اول منظورم سایز و زمان پاسخ گویی چون به نحوی با ارگونومیک تر هستند فاکتورهای مهم تری هستند

لینک به دیدگاه

تو نظرات بعضی دوستان میبینم که FPS رو با refresh rate بصورت مترادف استفاده میکنن.

این 2 مورد تا حدودی به هم مربوط هستند ولی یکی نیستند!

*مثلا در مورد فایل های MP3 هم مشابه همین هست، گوش ما بیشتر از 20khz رو نمیشنوه، ولی معمولی ترین فایل mp3 هم با فرکانس 44.1khz نمونه برداری میشه!(اینجا اون 20khz مثل fps هست و اون 44.1khz مثل refresh rate نمایشگره)

دلیلش هم اینه که برای تبدیل هر موج آنولوگ سینوسی کامل که وجود داره حداقل 2 بار نمونه برداری انجام بشه!

در مورد نمایشگر هم مشابه همین موضوع صادق هست (البته تفاوت های کلی هم بین این 2 موضوع  وجود داره)

بهترین و بهینه ترین حالت اینه که فرکانس بروز رسانی صفحه نمایش یا همون refresh rate بیشتر از 2 برابر فرکانس بالاتری از FPS داشته باشه!

این یعنی اگه نمایشگر شما 120 هرتز هست، بهینه ترین حالت رو زمانی خواهید داشت که FPS حدود 60 باشه! (زمانی که برای هر فریم، حداقل 2 بار بروز رسانی نمایشگر انجام بشه! اگه کمتر از 2 بار انجام بشه، ممکنه مشکلاتی پیش بیاد که سعی میکنم توضیح بدم) 

در FPS بیشتر از این تفاوتی زیادی رو احساس نخواهید کرد بدلیل اینکه فرکانس صفحه نمایش شما بالاتر نمیره و فقط FPS هست که افزایش پیدا میکنه و بدلیل افزایش FPS نمایشگر بعضی فریم ها رو مجبور میشه که رد کنه و شما کلا اون فریمی که گرافیک کلی براش پردازش کرده بود رو نمیبینید و باعث کاهش کارایی پردازنده گرافیکی میشه.

یعنی قبل اینکه نمایشگر بتونه این فریم رو نمایش بده، گرافیک فریم جدیدی رو پردازش میکنه و میفرسته و جایگزینش میکنه.

در واقع تو یک نمایشگر 60hz کاربر تقریبا دیگه متوجه تفاوت بین 40fps و 80fps نمیشه دیگه!

لینک به دیدگاه

چند فاکتور مهم هستند که مجموع اونها یه انتخاب منجر میشه و نمیشه هیچکدوم رو مهم تر دونست :

۱-برند و کارخونه سازنده من با مانیتورهای سامسونگ همیشه راحت بودم و بازدهی خوبی داشتند و برای انتخاب مانیتور تا حد ممکن از این برند انتخاب میکنم

۲-سایز مانیتورهای جدید قیمتشون به نسبت سایز پایین اومده و کمتر از ۲۴ اینچ برای مانیتور جدید انتخاب درستی نیست و ۲۷ اینچ هم مورد مناسبی هست.گرچه از مانیتور بزرگتر در صورت داشتن قیمت مناسب استقبال میشه

۳-رزولیشن مانیتور کمتر از فول اچ اون هم توی سایر بالا قابل استفاده نیست

۴-قیمت مانیتور نباید بیشتر از ۲۰ تا ۲۵ درصد کل سیستم باشه و امروز اگر قیمت مانیتور بالای ۱ میلیون تومن بشه زیاد خریدار نداره.البته مانیتورهای ارزون قیمت هم خوب نیستند نظر من مانیتورهای ۴۰۰ تا ۱ میلیون نوی بازار فروش دارند

۵-ورودی های یک مانیتور هم مهمه و حداقل یک ورودی hdmi و یک ورودی vga و خروجی اسپیکر بسیار ضروری هست

چند فاکتور فرعی هم وجود داره

۱- نوع پنل

۲-کیفیت رنگ و تصویر

۳-ریسپانس تایم

۴-زیبایی ظاهری

۵-شرکت خدمات دهنده

لینک به دیدگاه

از نظر من:

1- زیبایی

2- زیبایی

3- پورت های لازم (نه هر پرتی که توی بازار هست روش بزارن که مثلا  بگن  این خیلی  امکانات  داره)

4-  کیفیت بالای تصویر،   شامل  غنای رنگ و زاویه دید خوب 

کیفیت فول اچ دی.

همین، برای من رفرش ریت و ... هم نیست البته.

لینک به دیدگاه

سلام

برای یک گیمر :

1- وضوح تصویر

2-ورودی های متنوع و کامل

3- سرعت پاسخگویی بالا

4- برند معتبر

5- زیبایی

6- قیمت مناسب

برا یک کاربر معمولی مثه خودم

1- قیمت مناسب

2- وضوح راضی کننده

3- برند

4- زیبایی

لینک به دیدگاه

اولا باید بودجه مشخص بشه

بعد اولین چیزی که مهمه نوع کاربری هست که نیاز دارید

گرافیکی ، گیمینگ یا مصارف معمولی

حالا با بودجه و نوع مصرف یک مانیتور میشه  انتخاب کرد

حالای معیارهای خود مانیتور اولا رزولیشن و تایم تاخیر و اندازه مهمه بعلاوهی پنل

یعنی این 4تا مهمه حالا سایز یکمکوچیکو بزرگ طوری نمیشه مثلا 21 نگیر 20 بگیر چی مخواد بشه؟

لینک به دیدگاه

1 - مهمترین ملاک کیفیت صفحه نمایش هست ... ترجیح میدم بهترین کیفیت بازار رو صرف نظر از قیمتش تهیه بکنم

2- اندازه ی صفحه نمایش : ترجیح میدم صفحه ی مانیتور عریض باشه و بالای 22 اینچ

3- طراحی زیبا ... هر چی قابش باریکتر باشه بهتره ولی بهترین مانیتور رو اگر پایه ی نگهدارنده ی شیک و چشم نواز نداشته باشه تهیه نمیکنم

4 - بین دو برند با دو طرح تقریبن یکسان اونی که قیمت پایینتر داره رو انتخاب مینکنم

5- دکمه ی لمسی اهمیتی برام نداره

6- به کاربردی که مانیتور داره واسم هم فکر نمیکنم :)

لینک به دیدگاه

بیشتر کاربرد من برای گیمینگ هست. پس اصلا برام  زاویه دید مهم نیست.

زمان پاسخگویی همین که زیر 5 باشه کافیه.

رزولوشین هم 1080 کفایت میکنه.

رفرش رت بالا خیلی خوبه برا گیمینگ منتها قیمت رو فضایی میکنه بنابراین هیچ وقت ملاک اصلی خرید من نبوده.

کیفیت رنگ هم استاندارد باشه.

برند اصلا برام نیست. فقط کیفیت ساخت داشته باشه.

ولی در آخر یه چیز خیلی تاثیر داره ......

قیمت مناسب

که واقعا این باند های مافیای واردکننده دارن قوانین مملکت و اسلام رو زیر پا میزارند........

ویرایش شده توسط abbas-ep
کامل نبودن متن
لینک به دیدگاه

البته بستگی داره بیشترین استفاده ای که از مانیتور قراره بشه چی باشه؟ ولی من با توجه به استفاده فراوان برای گیم شخصا به این مسائل دقت می کنم:

- سایز صفحه: هر چه صفحه بزرگتر باشه هم خوندن مطالب روش راحت تره و کار باهاش لذت بخش تره و هم ارگونومیک تره (چون باید بالای صفحه روبروی چشم های کاربر قرار بگیره). از طرفی صفحه های خیلی بزرگ هم تصویرشون از لحاظ روان بودن و Fluid بودن به نظر من یه خورده از صفحه های کوچک ضعیف ترند. الان فعلا من دارم 27 اینچ استفاده می کنم.

- نوع اسکرین: برای گیم صفحه TN بهتره که مانیتور الان من هم TN هستش. البته برای بعضی کاربردها IPS هم خیلی خوبه.

- رزولوشن: ترجیحا بالا، و البته متناسب با گرافیک نصب شده (که بتونه بازی ها رو روی رزولوشن Native بکشونه). فعلا Ful HD دارم.

- زمان پاسخ (Response Time): هر چی کمتر بهتر. بسیار هم این خصوصیت برای بازی های کامپیوتری مهمه. ماینتور من زمان پاسخش 1 میلی ثانیه هستش.

- ساپورت Refresh Rate بالا: باز برای گیم یه ویژگی بسیار مهمه. حداقل 120 هرتز برای یه گیمر توصیه میشه. مانیتور فعلی من 144 رو ساپورت می کنه.

- ظاهر حرفه ای و شیک بودن مانیتور: فعلا BenQ دارم که عالیه. بعضی از مانیتورهای ASUS هم خود خوشگلی هستند!  136069719134483_0f_crazyeshghm_aa.gif

- رابط ها: پشتیبانی از تعداد زیاد رابط ها و انواع کابل های تصویر مطمئنا نکته مثبت بزرگیه. 

این رو هم بگم که شخصا به سه بعدی بودن یا نبودن صفحه اهمیت زیادی نمیدم. :)

امیدوارم همگی موفق باشید و مانیتورهای خوب خوب بخرید.  a025.gif

لینک به دیدگاه

120Hz تا 144Hz (و تاخیر 1 تا 2 میلی ثانیه) ساپورت کنه که ویژگی مهم و تاثیرگذاری هست برای بازیهای آنلاین چندنفره.

رزولوشن 1080p

برند معتبر باشه مثل ASUS یا BenQ

3D بنظرم یه امکان اضافه و بیخوده و اصلا توی انتخابم ملاک نیست گرچه توی بعضی مانیتورای گیم این امکان رو قرار میدن

لینک به دیدگاه

سلام  و عرض ادب

پنل : پنلهای ips به دلیل رنگها و نور مناسب باعث میشن چشم خیلی دیرتر از پنلهای pls-tn خسته بشن و نتخاب بسیار عالی برای کسانی هستش که مثل من روزانه ساعتها  باید به مانیتور نگاه کنن

سایز : بسته به فاصله ای که به مانیتور داریم باید سایز مناسب با استانداردهای جهانی انتخاب بشه . 22 برای کاربران عادی مناسبه

رزولوشن : برای مانیتورهای 22 به بالا حداقل باید Full HD و برای 20تا 22 HD کفایت میکنه .

کیفیت ساخت : به شخصه از مانیتورهای سامسونگ ، الجی ، ایسوس استفاده کردم ، با اینکه مانیتوهای ایسوس قیمت بالاتری دارن کیفیت بسیار خوبی در قطعات دارن البته الجی هم خوبه البته بعد ایسوس . سامسونگ هم کلا نمیپسندم .  از vx279 ایسوس استفاده میکنم و روزی 10 ساعت پشتش هستم اما چشمام خیلی خسته نمیشه.

زمان تاخیر : زیر 5ms بیسار مناسب هست و قابل تشخیص نیست با تاخیرهای پایینتر

refresh rate : برای کارهای روزمره و گیم سبک 60 هرتز مناسبه و برای گیم حرفه ای 144 هرتز

لینک به دیدگاه

اول :: مثل تمام قطعات دیگم باید Asus باشه!

دوم :: حداقل 27 اینچ

سوم :: حداقل 4K

چهارم :: یا 1ms یا nVidia  G-Sync

پنجم :: فقط Display Port

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...