رفتن به مطلب

مشکل با 144hz و پر پر زدن تصویر

Alirezakhodaei
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من یک مانیتور Asus ROG PG278Q خریدم و راه اندازیش کردم. مشکل عجیبی که دارم پر پر زدن تصویره وقتی روی 144 hz قرار میدم مانیتور رو... منظورم از پر پر زدن ظاهر شدن سریع یکسری خطوط افقی سیاه و سفید هست که واقعا اعصاب آدم رو خورد میکنه. این مشکل موقع شروع ویندوز رخ میده و تا 10 دقیقه هست و بعد برطرف میشه... مواقعی هم که فرکانس رو روی 120 قرار میدم هیچ مشکلی رخ نمیده. همه راه هارو امتحان کردم از پاک کردن کامل درایو کارت گرافیک و نصب بروزترین نسخه تا چک کردن اتصالات... من این مانیتور رو بخاطر 144 هرتز بودنش خریدم و خیلی مسخرست که بخوام روی 120 بزارم تا مشکلش مشخص نشه! از نظرتون باید چیکار کنم؟ تو سایت های خارجی سرچ میکردم خیلی ها با صفحه این مانیتور مشکل داشتند و بعضی ها کلا مانیتور رو پس فرستادن! اما خب اینجا ایرانه و گارانتیش رو هم همه آشنائیم... اگه مشکل سخت افزاریه چرا بعد از 10 دقیقه حل میشه و توی فرکانس 120 دیده نمیشه.... اگه نرم افزاریه راه درست کردنش چیه؟

خلاصه خیلی تو ذوقم خورده آدم مانیتور تازه بگیره این طوری بشه! اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم.

مشخصات سیستم:

ویندوز 10 آخرین آپدیت -  ورژن درایور انویدیا 375.63 - کارت گرافیک زوتاک 1080 اکستریم - پاور 650

لینک به دیدگاه

دوست عزيز تو محيط ويندوز شما نيازي به ١٤٤ هرتز نداريد، هر ميزاني كه كه تو محيط ويندوز به راحتي كار ميكنه قرار بديد و زماني كه بازي رو اجرا كرديد رو ١٤٤ هرتز تنظيم كنيد، اگر در گيم هم اين مشكل وجود داشته باشه (البته دقت كنيد وي سينك روشن باشه و اين كه فريم ريت بازي هم همون حدود ١٤٤ باشه خيلي كمتر نباشه) مانيتورتون مشكل داره..

لینک به دیدگاه

ممنون... اما خیلی جاها دیدم توی ویندوز از 144 هرتز استفاده میکنند و هیچ کدوک ازین مشکلات منو ندارن... اگه روی 120 بزارم درواقع صورت مسئله رو پاک کردم! من میخوام بدونم مشکل سخت افزاریه یا نرم افزاری...توی بازی هم 144 هرتز میتونم برم و مشکلی پیش نمیاد! مشکل فقط اون 15-20 دقیقه اول بعد از ری استارت کامپیوتره که شدیدا خطوطی که هی ظاهر میشه اعصاب خورد کنه! اما نمیدونم اگه مشکل نرم افزاریه چطور میشه حل کردش

لینک به دیدگاه

این مانیتور فقط Display port داره منم کابلی که خود ایسوس تو جعبه گذاشته بود رو وصل کردم...  تو بازار مدل تا 70 هزار تومن هم بود اما نمیدونم بخرم فرقی با اینی که الان دارم میکنه یا نه

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Big_Boss گفته است :

من فکر میکنم بخاطر محدودیت کابل hdmi شما باشه

این مانیتور فقط Display port داره منم کابلی که خود ایسوس تو جعبه گذاشته بود رو وصل کردم...  تو بازار مدل تا 70 هزار تومن هم بود اما نمیدونم بخرم فرقی با اینی که الان دارم میکنه یا نه

لینک به دیدگاه

درود

قبل از هر چیز این مشکل رو با بخش پشتیبانی asus در میان بگذارید.

بیشتر بنظرم  مشکل نرم افزاری هست تا سخت افزاری.شاید از درایور کار گرافیک باشه و در آینده این مشکل حل بشود..

آزمون و خطا برای یافتن مشکل:

پردازنده شما  intel 530 gpu را دارا می باشد.

یک توضیح هم بدهم که این چیپ در ماکزیمم خودش می تونه از دو مانتیور 1920*1080 به تو همزمان پشتیبانی و همچنین برای مانیتور های 2k هم میتونه بدرد بخور باشه.

خب برای خلاص شدن موقت از کارت گرافیک و درایور می توانید از این چیپ گرافیکی و درایور اینتل استفاده کنید. و آرمون و خطا رو انجام بدهید.

در ضمن اگر بنا به تهیه کابل شد از آمازون یا نیواگ تهیه کنید.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

سلام جناب خدایی 

مبارک باشه ?

چند تا مورد هست که  باید چک کنی.

اول از همه از توی کنترل پنل  گرافیک اینتل رو کلا دیزیبل کن.

اگر درایور رو بروز کردی از داخل پنل اون چک  کن ببین زده ۱۴۴ ؟

از سلامت ویندوزت اطمینان داری؟ با یک نرم فزار ویندوز رو یک اپتیمایز بزن منظور رجیستری فیکس و ...

پیشنهادم اینه که با یک کابل دیگه حتی معمولی تست کنی . کم  پیش میاد که کابل داخل جعبه  مشکل داشته باشه . اما ممکنه.

---------------

یک چیزی میگم شاید مربوط به مشکلت نباشه اما من این مشکلو کم و بیش داشتم . پاور ۶۵۰ به نظر کافی میاد (مخصوصا روی کاغذ) اما به نظرم بعضی لحظه ها کم میاد . من تو بازی Deus با همون گرافیک هر ۱-۲ ساعت یک بار Stop working می گرفتم با 750OC تست کردم مشکل رفع شد . حدود ۵ ساعت تو بازی بود.

ویرایش شده توسط hamedrock
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hamedrock گفته است :

سلام جناب خدایی 

مبارک باشه ?

چند تا مورد هست که  باید چک کنی.

اول از همه از توی کنترل پنل  گرافیک اینتل رو کلا دیزیبل کن.

اگر درایور رو بروز کردی از داخل پنل اون چک  کن ببین زده ۱۴۴ ؟

از سلامت ویندوزت اطمینان داری؟ با یک نرم فزار ویندوز رو یک اپتیمایز بزن منظور رجیستری فیکس و ...

پیشنهادم اینه که با یک کابل دیگه حتی معمولی تست کنی . کم  پیش میاد که کابل داخل جعبه  مشکل داشته باشه . اما ممکنه.

---------------

یک چیزی میگم شاید مربوط به مشکلت نباشه اما من این مشکلو کم و بیش داشتم . پاور ۶۵۰ به نظر کافی میاد (مخصوصا روی کاغذ) اما به نظرم بعضی لحظه ها کم میاد . من تو بازی Deus با همون گرافیک هر ۱-۲ ساعت یک بار Stop working می گرفتم با 750OC تست کردم مشکل رفع شد . حدود ۵ ساعت تو بازی بود.

در 1 ساعت قبل، hamedrock گفته است :

راستی کابل DUAL DVI  نمیخوره واقعا؟

?

سلام آقا حامد عزیز ... چه خبرا.... راستی اون پیچا هم رسید...واقعا ممنون ببخشید زحمت شد....

این فقط یه پورت میخوره اونم Display porte... 2 تا مدل بالاترش بود که یکی 279q بود که جایی نداشت و اونیکی Pg34q که 5 میلیون بود !!! به همین راضی شدم  :))

آقا همه کارارو انجام دادم بازم درست نشد! حتی از تو بایوس کلا گرفیک سی پی یو رو غیرفعال کردم. جالب اینجاس وقتی با 144 کامپیوتر رو روشن میکنم توی ویندوز شروع میکنه به پر پر زدن اما اگه با 120 ویندوزو راه بندازم بعد بکنم 144 مشکلی دیده نمیشه!!! اصلا درک نمیکنم ماجرارو... حالا یه کایل سفارش دادم برسه اونم تست کنم...اما دیگه پاور رو نمیتونم قویتر کنم متاسفانه...

تو تنظیمات خود ویندوز با انویدیا کنترل پنل هم چک کردم که جفتش 144 باشه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

درود

قبل از هر چیز این مشکل رو با بخش پشتیبانی asus در میان بگذارید.

بیشتر بنظرم  مشکل نرم افزاری هست تا سخت افزاری.شاید از درایور کار گرافیک باشه و در آینده این مشکل حل بشود..

آزمون و خطا برای یافتن مشکل:

پردازنده شما  intel 530 gpu را دارا می باشد.

یک توضیح هم بدهم که این چیپ در ماکزیمم خودش می تونه از دو مانتیور 1920*1080 به تو همزمان پشتیبانی و همچنین برای مانیتور های 2k هم میتونه بدرد بخور باشه.

خب برای خلاص شدن موقت از کارت گرافیک و درایور می توانید از این چیپ گرافیکی و درایور اینتل استفاده کنید. و آرمون و خطا رو انجام بدهید.

در ضمن اگر بنا به تهیه کابل شد از آمازون یا نیواگ تهیه کنید.

راستش من اصلا از خروجی گرافیک پردازنده نمیتونم تصویر بگیرم! حالا باید یکم سروکله بزنم باهاش ببینم چطور میشه... راستی چطوری از آمازون کابل میشه تهیه کرد؟ با واسطه؟ شما جایی رو سراغ دارید که سریع تحویل بدن؟

درمورد پشتیبانی هم به خود ساپورت ایسوس ایمیل زدم مثل همیشه گفتن که برای اطلاعات بیشتر به نمایندگی ایسوس تو کشور خودتون مراجعه کنید!! گارانتی هم برای ویستاس که اصلا خوش نام نیست... برای همین تا جایی که ممکنه نمیخوام کارم درگیرشون بشه الکی برای همین باید مطمئن شم مشکل از کجاس تا بعدش کاری کنم

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Alirezakhodaei گفته است :

راستش من اصلا از خروجی گرافیک پردازنده نمیتونم تصویر بگیرم! حالا باید یکم سروکله بزنم باهاش ببینم چطور میشه... راستی چطوری از آمازون کابل میشه تهیه کرد؟ با واسطه؟ شما جایی رو سراغ دارید که سریع تحویل بدن؟

درمورد پشتیبانی هم به خود ساپورت ایسوس ایمیل زدم مثل همیشه گفتن که برای اطلاعات بیشتر به نمایندگی ایسوس تو کشور خودتون مراجعه کنید!! گارانتی هم برای ویستاس که اصلا خوش نام نیست... برای همین تا جایی که ممکنه نمیخوام کارم درگیرشون بشه الکی برای همین باید مطمئن شم مشکل از کجاس تا بعدش کاری کنم

سالم مجدد

به پشتیبانی asus بگید که گارتنتی داخلی ابراز عجز و ناتوانی کرده!!مانیتور رو تا یافتن مشکل پیش ویستا نبرید.

خب خدا رو شکر مادربوردتون درگاه دیسپلی پورت روداره. برای اطمینان درایور فعلی تون رو با ddu پاک کنید سپس کارت گرافیک رو از اسلات خودش با آرامش خارج کنید. یعد از اون پورت رو به خروجی مادربورد متصل کنید بهد هم درایور intel رو بنصبید.اگر بازهم تصویر نداد مطمئن بشد که در بایاس gpu  پردازنده فعال باشه.

حتی می توانید از دوستانتان بخواهید چنانچه کارت گرافیک AMD دارند که از دیسپلی پورت پشتیبانی میکند.... . و با درایور AMD این فراکنس رو تست بکنید.

اگر مشکل هم چنان برقرار بود پس ایراد از مانیتور یا کابل شماست و در مرحله بعد باید از سلامتی کابل اطمینان حاصل نمایید اگر فایده نداشت به جنگ "باس فایتی" به اسم گارانتی بروید.

لینک به دیدگاه

فکر نکنم گارانتی  قبول کنه . این چیزا رو مهم نمی دونن . و قیمت کالا هم بالاست . ببخشید ولی زورشون میاد.

اما اگر از کابل نباشه , احتمال داره  از مانیتور باشه . از این ایراداته ریزه عجیبه. 

راستی من  مانیتورم ۱۴۴ ولی از ۱۲۰ استفاده میکنم  من به شخصه عادت دارم . اما زیر بار نباس بری ,  پول دادی که در بهترین حالت ازش استفاده کنی و اگر مجبور به اقدام برای گارانتی  شدی . به هیچ عنوان کوتاه نیا. 

امیدوارم مشکلت هر چه زودتر رفع بشه.

لینک به دیدگاه

• 6 سال بعد...
در ۱۳۹۵/۸/۶ در 20:36، Alirezakhodaei گفته است:

سلام دوستان

من یک مانیتور Asus ROG PG278Q خریدم و راه اندازیش کردم. مشکل عجیبی که دارم پر پر زدن تصویره وقتی روی 144 hz قرار میدم مانیتور رو... منظورم از پر پر زدن ظاهر شدن سریع یکسری خطوط افقی سیاه و سفید هست که واقعا اعصاب آدم رو خورد میکنه. این مشکل موقع شروع ویندوز رخ میده و تا 10 دقیقه هست و بعد برطرف میشه... مواقعی هم که فرکانس رو روی 120 قرار میدم هیچ مشکلی رخ نمیده. همه راه هارو امتحان کردم از پاک کردن کامل درایو کارت گرافیک و نصب بروزترین نسخه تا چک کردن اتصالات... من این مانیتور رو بخاطر 144 هرتز بودنش خریدم و خیلی مسخرست که بخوام روی 120 بزارم تا مشکلش مشخص نشه! از نظرتون باید چیکار کنم؟ تو سایت های خارجی سرچ میکردم خیلی ها با صفحه این مانیتور مشکل داشتند و بعضی ها کلا مانیتور رو پس فرستادن! اما خب اینجا ایرانه و گارانتیش رو هم همه آشنائیم... اگه مشکل سخت افزاریه چرا بعد از 10 دقیقه حل میشه و توی فرکانس 120 دیده نمیشه.... اگه نرم افزاریه راه درست کردنش چیه؟

خلاصه خیلی تو ذوقم خورده آدم مانیتور تازه بگیره این طوری بشه! اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم.

مشخصات سیستم:

ویندوز 10 آخرین آپدیت -  ورژن درایور انویدیا 375.63 - کارت گرافیک زوتاک 1080 اکستریم - پاور 650

سلام منم دقیقا همین مشکل رو با مانیتور MSI Optix mag241CR 144 دارم  

گرافیک گیگا 1060 پاور گرین 650uk  ویندوز 10 با آخرین آپدیت و درایور گرافیک 527.56

گارانتی مانیتور تموم شده ، از این مدل 10 عدد دارم که دوتاش اینجوری میشه

دوستان راه حلی دارن که بشه بدون مشکل 144 هرتز بازی کرد؟

ویرایش شده توسط HamidGameCenter
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، HamidGameCenter گفته است:

گرافیک گیگا 1060 پاور گرین 650uk  ویندوز 10 با آخرین آپدیت و درایور گرافیک 527.56

ارادت
داداش شما تاپیک 6 سال پیشو اپ کردی 
یعنی الان شما پر پر تصویر داری تو 144 هرتز؟؟

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
4 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

ارادت
یعنی چی بدون 144 هرتز بازی کرد؟ یعنی میخای 60 هرتز بازی کنی؟

سلام

منظور دوست گرامی اینه الان برای گیم رو 144 مشکل داره.راهکار خواسته که مشکلش حل بشه بتونه 144 بازی کنه

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، MEHDI-GTX گفته است:

سلام

منظور دوست گرامی اینه الان برای گیم رو 144 مشکل داره.راهکار خواسته که مشکلش حل بشه بتونه 144 بازی کنه

سلام
اره یک لحظه اشتباه خودم بعدش اصلاح کردم جمله رو

1 ساعت قبل، HamidGameCenter گفته است:

شما هم دیسپلی پورتت هم اچ دی ام ای 144 هرتز رو برات فراهم میکنه
احتمال زیاد مشکل از کابل  اتصالت باشه
بهتره کابلتو عوض کنی و یک جنس بهتر بگیری

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، HamidGameCenter گفته است:

مانیتور شما فری سینک هست یا جی سینک؟

لینک به دیدگاه

در ۱۳۹۵/۸/۶ در 20:36، Alirezakhodaei گفته است:

سلام دوستان

مشخصات سیستم:

ملت با ایسوس مشکل دارن ولی باز عاشق ایسوس هستن بعضی از قطعات ایسوس واقعا اشغال هست. من از همون اول با ایسوس مشکل داشتم. 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Lawrence گفته است:

مانیتور شما فری سینک هست یا جی سینک؟

فری سینسه 

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

فری سینسه 

فری سینک و خاموش کنید  .  رو 144 تست کنید ببینید بازم مشکل داره؟

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

ارادت
یعنی الان شما پر پر تصویر داری تو 144 هرتز؟؟

سلام، دیگه تاپیک جدید نزدم چون دقیقا همین مشکل دوستمون رو داشتم.

بله تو 144 هرتز صفحه پرپر میشه و بعد از حدود 10 دقیقه درست میشه

12 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

سلام
اره یک لحظه اشتباه خودم بعدش اصلاح کردم جمله رو

درود بر شما

این مورد رو بررسی می کنم، سپاس

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

فردا صبح که میرم مغازه این مورد رو هم تست میکنم

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ در 16:40، Lawrence گفته است:

G sync  رو غیر فعال کردم . تاثیر نداشت

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ در 10:26، Death Reaper گفته است:

کابل دیسپلی رو با یه کابل سالم تعویض کردم . مشکل برطرف نشد. با کابل HDMI که 120 هرتز میده دیگه مشکل خراب شدن تصویر وجود ندارد. فقط موقعی که 144 هرتز میشه مشکل بوجود میاد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...