رفتن به مطلب

کارت گرافیک و CPU شما چیست ؟

اشتراک گذاری

از چه کارت گرافیک و CPU استفاده می کنید ؟  

1597 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کارت گرافیک شما چیست ؟

2. 2. CPU شما چیست ؟

Recommended Posts

2 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

درود چ رزولوشنی پلی میدی؟
خیلی ترکیب سمیه ... حتی فورکی هم 17 درصد  گلوگاه داری

درود من 1440P رو مانیتور samsung 32 G7 Odissey 240 hz

اصلا مشکلی ندارم در وارزون با تنظیمات رقابتی و dlss Q بین 140 الی 170 اکثر جاهای کالاف وارزون میگیرم که کاملا کفایت میکنه البته کارت حدود زیر هشتاد درصد فعاله در محدوده 140 150 و  اما داخل مولتی براحتی 240 فریم رو میده در فول لود(190 الی240)

ودر بازیای افلاین هم که تنظیمات الترا میزارم و کارت تقریبا اکثر بازی ها بدون گلوگاه کار میکنه و بین 90 تا 160 بستگی به بازی فریم میگیرم البته در بعضی گیم های  پردازنده محور مثل سایبر پانک بعضی صحنه ها کارت گلوگاه هشتاد درصد میشه.. اما من همیشه توی این نوع بازی ها برای اینکه فریم بیشتر نیازی نیست روی حداکثر 85 90 قفل میکنم برای مصرف کمتر و دمای بهتر و مینگین فریم ازین کمتر نمیشه در سنگینترین بازی ها به جز چند مورد اگه ری تریسینگ باشه تا 70 ممکنه فول لود کارت فریم بده مثل صحنه هایی از  a pleague tale requim

پردازنده اوسی روی 4.9 گیگاهرتز و فرکانس رم 4000 4*8 گیگ 

گرافیک هم پروفایل اوسی 2055 مگا هرتز دارم که مساویش میکنه با 3090 در گیمها تا جایی که tdp  که 383 وات رو میکشه تراتل نمیکنه !

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، frzm2014 گفته است:

درود من 1440P رو مانیتور samsung 32 G7 Odissey 240 hz

2023-10-10_235155.thumb.png.687323ee9262506658b5fc0671e33d0f.png

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

2023-10-10_235155.thumb.png.687323ee9262506658b5fc0671e33d0f.png

مشکلی ندارم واقعا اون سی درصد رو تو بازی با کیفیت تنظیمات و ریتریس روشن کنیم جبران میشه و بتل نک از بین میره این سناریو فقط برای وارزون هم همینه اگه dlss رو خاموش کنم کارت کاملا صد درصد میشه 9900k دست کمی از ای فایوای نثل سیزده نداره

لینک به دیدگاه

اسکرینهای مربوط به بازی doom eternal روی تنظیمات ultra nightmare!!👿 rtx on

میزان فریم بخاطر جی سینک روی 220 قفل کردم بیشتر نشه وگرنه تا 250 هم 260 هم گاها میره بسته به موقیت

گرافیک هم روی پروفایل undervolt هست وگرنه اگر روی oc  بزارم و 2055mhzو tdp up to 380w فریم خیلی بالاتر هم میره 

Doom Eternal Screenshot 2023.10.11 - 02.42.33.722.png

Doom Eternal Screenshot 2023.10.11 - 02.35.08.71.png

ویرایش شده توسط frzm2014
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، frzm2014 گفته است:

9900k دست کمی از ای فایوای نثل سیزده نداره

یعنی 9900k با 13600 یکیه؟
حرفه کلیه من اینکه عزیزه دل
کانفیگی ک بستی زیاد جالب نیست برای 3080 خوشحالم ک خوشحالی با کارت گرافیکت و باندلت
منتها برای اینکه بیشتر از 3080 پرفرمونس بگیری بهتره ب فکره ارتقا باشی 

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

یعنی 9900k با 13600 یکیه؟
حرفه کلیه من اینکه عزیزه دل
کانفیگی ک بستی زیاد جالب نیست برای 3080 خوشحالم ک خوشحالی با کارت گرافیکت و باندلت
منتها برای اینکه بیشتر از 3080 پرفرمونس بگیری بهتره ب فکره ارتقا باشی 

فک کنم متوجه نشدی ،چون نیازی ندارم داداش و دنبال ۳۶۰ فریم نیستم که ،  اخه کی میاد دوووم اترنال رو لو بزاره که چهارصد فریم پردازنده تولید کنه  بجا دویست فریم رو الترا بگیره ،اگه میخواستم اون کارو کنم بله ۱۳۹۰۰ کی میگرفتم صدتا فریم بیشتر بگیرم ،یا اگه بجا صدو پنجاه تا فریم تو وارزون دنبال فیکس دویست فریم بودم که من کاملا راحتم وقتی کلی استریمر خفن هست مثل iron که وارزون میزنه فریمش تا زیر ۱۰۰ هم میاد چون کوالیتی اخر میزاره ..ویا بخوام لست اف اس رو لو تنظیمات بزارم که دویست فریم بگیرم!!! شما چهل نود هم بمن بدی در این رزولوشن احتیلجی به پردازنده بهتر ندارم چون من صرفا دنبال فریم بیشتر از حد اکی که نیستم ازونور تنظیمات گرافیکی و بالا میبرم و شیره کارتو میکشم بیرون اگر نمیتونستم تو این حالت فریم خوبو بخاطر پردازنده نگیرم بله باید باید یک پردارنده بهتر بخرم  .9900کی عالیه ، یادمون نره که وقتی پرچمدار ۳۰۰۰ بود بالاترین پردازنده براش همین بود ..حالا من با ای فایو ۱۳۶۰۰ کی مقایسه نکردم با غیر کی و نثل دوازده مقایسه کن ، در گیم تفاوتی نیست ، حتی تو پردازش امتیاز ۹۹۰۰ کی بیشتره ..صرفا تک هسته ملاک نیست 

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، frzm2014 گفته است:

فک کنم متوجه نشدی ،چون نیازی ندارم داداش و دنبال ۳۶۰ فریم نیستم که ،  اخه کی میاد دوووم اترنال رو لو بزاره که چهارصد فریم پردازنده تولید کنه  بجا دویست فریم رو الترا بگیره ،اگه میخواستم اون کارو کنم بله ۱۳۹۰۰ کی میگرفتم صدتا فریم بیشتر بگیرم ،یا اگه بجا صدو پنجاه تا فریم تو وارزون دنبال فیکس دویست فریم بودم که من کاملا راحتم وقتی کلی استریمر خفن هست مثل iron که وارزون میزنه فریمش تا زیر ۱۰۰ هم میاد چون کوالیتی اخر میزاره ..ویا بخوام لست اف اس رو لو تنظیمات بزارم که دویست فریم بگیرم!!! شما چهل نود هم بمن بدی در این رزولوشن احتیلجی به پردازنده بهتر ندارم چون من صرفا دنبال فریم بیشتر از حد اکی که نیستم ازونور تنظیمات گرافیکی و بالا میبرم و شیره کارتو میکشم بیرون اگر نمیتونستم تو این حالت فریم خوبو بخاطر پردازنده نگیرم بله باید باید یک پردارنده بهتر بخرم  .9900کی عالیه ، یادمون نره که وقتی پرچمدار ۳۰۰۰ بود بالاترین پردازنده براش همین بود ..حالا من با ای فایو ۱۳۶۰۰ کی مقایسه نکردم با غیر کی و نثل دوازده مقایسه کن ، در گیم تفاوتی نیست ، حتی تو پردازش امتیاز ۹۹۰۰ کی بیشتره ..صرفا تک هسته ملاک نیست 

من فقط تو بازیهایی مثل وارزون و ww3 بخاطر 11400f فریم درستی نمیگیرم از 6800xt  که تا بودجه جور بشه میسازم باهاش🥰

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

من فقط تو بازیهایی مثل وارزون و ww3 بخاطر 11400f فریم درستی نمیگیرم از 6800xt  که تا بودجه جور بشه میسازم باهاش🥰

اره پردازنده شما ضعیفه مخصوصا که احتمالا فول اچدی پلی میدی ...ای فایو فقط سری دوازده و سیزده واقعا خوبن ،نه پایینتر ،گرافیکتم کارت قابلیه البته اگه از ای ام دی خوشت بیاد و قید ریترسینگ و بزنی و دی ال اس اس ...

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، frzm2014 گفته است:

آقا اینا همش تبلیغاته بخدا برای ترقیب مردم برای ارتقا به نسل های بعد

منم 9900k رو با 3070 میزنم کلی هم حال میکنم باهاش اصلا هم اونقدر تفاوت نمیبینم با فریم دهی  شاید خیلی کم حدود 5  تا 10 فریم که اصلا به چشم نمیاد اونم با هزینه های الان که اصلا بصرفه نیست و اتفاقا توفکرم بود مهاجرت کنم یه 3080 یا 3080ti بگیرم

9900k هم اور کردم راحت 5ghz با دما عالی ذارم حالشو میبرم

لینک به دیدگاه

درود

یکی از سیستم ها 12400f بهمراه 6800xt بستم, تابحال با هیچ گلوگاهی مواجه نشدم.

9900k بایستی 8 هسته و 16 رشته داشته باشه. 

این مدل پردازنده ازاین نسل IPC ضعیفی‌ هم نداره و حداقل برای الان بنظر کافی میاد.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ShQringQn گفته است:

درود

یکی از سیستم ها 12400f بهمراه 6800xt بستم, تابحال با هیچ گلوگاهی مواجه نشدم.

9900k بایستی 8 هسته و 16 رشته داشته باشه. 

این مدل پردازنده ازاین نسل IPC ضعیفی‌ هم نداره و حداقل برای الان بنظر کافی میاد.

درسته کاملا کافیه ،مخصوصا که رزولیشن بالاتر از فول اچدی پلی بخای بدی ....همونطور که گفتمم ای فایو های نثل دوازده به بالا خیلی خوبن و اگر دقت کنی از نظر قیمتی نزدیک همین ۹۹۰۰کی هستن که ۱۲ تا ۱۵ میلیون قیمتشه ،در حقیقت بر اساس قدرت سی پیو قیمت میخوره 

3 ساعت قبل، samannaseri گفته است:

آقا اینا همش تبلیغاته بخدا برای ترقیب مردم برای ارتقا به نسل های بعد

منم 9900k رو با 3070 میزنم کلی هم حال میکنم باهاش اصلا هم اونقدر تفاوت نمیبینم با فریم دهی  شاید خیلی کم حدود 5  تا 10 فریم که اصلا به چشم نمیاد اونم با هزینه های الان که اصلا بصرفه نیست و اتفاقا توفکرم بود مهاجرت کنم یه 3080 یا 3080ti بگیرم

9900k هم اور کردم راحت 5ghz با دما عالی ذارم حالشو میبرم

اره رزولوشن هرچی بالاتر پردازنده بیکارتر میشه ..، و اگر هم سی هشتاد بگیری تفاوت زیادی حس میکنی ،بنظرم سی هشتاد بالاترین ارزش خرید داره در سری سه هزار و تا چهل هفتاد حتی ، در گیم تفاوتش با چهل فهتاد تی ای و سی نود تی ای بیست بیستو پنج فریمه معمولا و با سی نود هفت عدد اکثر گیما فرق داره اما با قیمت بسیار پایینتر که اگر اور کلاک شه براحتی فاصله کمتر میشه ...

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۷/۱۹ در 22:35، frzm2014 گفته است:

درسته کاملا کافیه ،مخصوصا که رزولیشن بالاتر از فول اچدی پلی بخای بدی ....همونطور که گفتمم ای فایو های نثل دوازده به بالا خیلی خوبن و اگر دقت کنی از نظر قیمتی نزدیک همین ۹۹۰۰کی هستن که ۱۲ تا ۱۵ میلیون قیمتشه ،در حقیقت بر اساس قدرت سی پیو قیمت میخوره 

اره رزولوشن هرچی بالاتر پردازنده بیکارتر میشه ..، و اگر هم سی هشتاد بگیری تفاوت زیادی حس میکنی ،بنظرم سی هشتاد بالاترین ارزش خرید داره در سری سه هزار و تا چهل هفتاد حتی ، در گیم تفاوتش با چهل فهتاد تی ای و سی نود تی ای بیست بیستو پنج فریمه معمولا و با سی نود هفت عدد اکثر گیما فرق داره اما با قیمت بسیار پایینتر که اگر اور کلاک شه براحتی فاصله کمتر میشه ...

اینم میزان درگیر بودن گرافیک و مقدار اف پی اس در رنک وارزون بتل رویال تنظیمات رقابتی به همراه dlss q در 1440p  هماهنگی عالی 9900کی  و فریم ریت 140 الی 170

Desktop Screenshot 2023.10.15 - 02.02.50.83.png

Desktop Screenshot 2023.10.15 - 02.02.58.84.png

لینک به دیدگاه

با توجه به مطالبی ک گفته شد من که 9900 معمولی با 3080ti دارم چی بگم. 😅😅

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
39 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است:

با توجه به مطالبی ک گفته شد من که 9900 معمولی با 3080ti دارم چی بگم. 😅😅

7700k دارم با 3080ti مشکلی هم ندارم. گلوگاهه؟ بله. دود از سیستم بلند میشه وقتی میرم تو بازی؟ خیر. MW2 بازی میکنم 105 فریم میگیرم.

مس مس نکنید، ببندید بره. ملت لنگ خمیر حرارتی و گلوگاه و... هستن اصل سیستم بستنو فراموش میکنن.

لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، Devileytion گفته است:

7700k دارم با 3080ti مشکلی هم ندارم. گلوگاهه؟ بله. دود از سیستم بلند میشه وقتی میرم تو بازی؟ خیر. MW2 بازی میکنم 105 فریم میگیرم.

مس مس نکنید، ببندید بره. ملت لنگ خمیر حرارتی و گلوگاه و... هستن اصل سیستم بستنو فراموش میکنن.

ایمان 💀

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Devileytion گفته است:

البته شما واقعا نیاز به نثل جدید داری با 3080 چوننصفش رو داری استفاده میکنی ..البته اگه افلاین بازی میکنی و فریم رقابتی تو انلاین نمیخای نیازی نیست چون میتونی تا خر خره تنظیمات گرافیکو بالا ببری و از قدرتش اینطوری استفاده کنی 🦾

لینک به دیدگاه

درود

RYZEN 7 3700X

PowerColer REDDEVIL RX 6700XT

image.thumb.png.5ab85bdfec2600b6de668995d6064a3a.png

21درصد گلوگاه دارم😐

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Sir Hashem گفته است:

درود

RYZEN 7 3700X

PowerColer REDDEVIL RX 6700XT

image.thumb.png.5ab85bdfec2600b6de668995d6064a3a.png

21درصد گلوگاه دارم😐

مانیتور 2کی کنی بهتر میشه

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Sir Hashem گفته است:

درود

21درصد گلوگاه دارم😐

گلوگاهت ب خاطر سی پی یوته

لینک به دیدگاه

سلام

Ryzen 5 1600

5700xt

سایتها میگن نزدیک 30 درصد گلوگاه دارم در fhd. در حالی که اصلا گلوگاه ندارم و حتی گرافیک برای cpu گلوگاه شده و اکثر اوقات cpu زیر 50 درصد لود داره کار میکنه. مگر در بازیهایی مثل لاست آف آس و امثال این اونم در حداکثر تنظیمات نهایتا بعضی جاها میاد رو لود 70 یا 80 درصد البته در بازیهای آفلاین اونم بدون آور. تست کردم نهایت فرمی که کارت میده در حداکثر تنظیمات در بازیهای روز با بنچمارکهای سایتهای معتبر یکی هست. یکی دو سه فرم بالا پایین.شاید دلیلش بهینه شدن ویندوز و بازیها با سی پی یوهای رایزن باشه. شایدم چون رم رو تا فرکانس 3600 آور کردم ولی هرچی هست چیزی که سایتها میگن نیست. نظر دوستان چیه در این مورد. البته میتونم هر بنچمارک یا تستی خواستید بزارم ولی در چند روز آینده. آخه پاور بوی سوختگی میداد و الان نمایندگی گیرینه. نزدیک به یک ماهه و تازه گفتن امروز ارسال میشه براتون

Screenshot_۲۰۲۳-۱۰-۱۶-۱۷-۰۳-۱۴-۹۵۶_com.android.chrome.jpg

Screenshot_۲۰۲۳-۱۰-۱۶-۱۷-۰۳-۴۶-۶۶۵_com.android.chrome.jpg

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، blooder گفته است:

سلام

Ryzen 5 1600

5700xt

سایتها میگن نزدیک 30 درصد گلوگاه دارم در fhd. در حالی که اصلا گلوگاه ندارم و حتی گرافیک برای cpu گلوگاه شده و اکثر اوقات cpu زیر 50 درصد لود داره کار میکنه. مگر در بازیهایی مثل لاست آف آس و امثال این اونم در حداکثر تنظیمات نهایتا بعضی جاها میاد رو لود 70 یا 80 درصد البته در بازیهای آفلاین اونم بدون آور. تست کردم نهایت فرمی که کارت میده در حداکثر تنظیمات در بازیهای روز با بنچمارکهای سایتهای معتبر یکی هست. یکی دو سه فرم بالا پایین.شاید دلیلش بهینه شدن ویندوز و بازیها با سی پی یوهای رایزن باشه. شایدم چون رم رو تا فرکانس 3600 آور کردم ولی هرچی هست چیزی که سایتها میگن نیست. نظر دوستان چیه در این مورد. البته میتونم هر بنچمارک یا تستی خواستید بزارم ولی در چند روز آینده. آخه پاور بوی سوختگی میداد و الان نمایندگی گیرینه. نزدیک به یک ماهه و تازه گفتن امروز ارسال میشه براتون

Screenshot_۲۰۲۳-۱۰-۱۶-۱۷-۰۳-۱۴-۹۵۶_com.android.chrome.jpg

Screenshot_۲۰۲۳-۱۰-۱۶-۱۷-۰۳-۴۶-۶۶۵_com.android.chrome.jpg

باسلام مشکل شما این هست که گلوگاه رو در بازی به علت مقدار درصد لود کل پردازنده می دانید!!!!

در صورتی که این فکر کاملا اشتباه و مردود هست و شاید برای برخی پردازنده های قدیمی صدق کند انهم به علت نداشتن هسته های بیشتر !!

در بازی قدرت عملکرد تک هسته ملاک هست نه کل هسته ها! درصد لود که شما میبینید برایند کل هسته ها هست ... عملکرد و سرعت تک هسته پردازنده رابطه  مستقیم با فراهم کردن فریمها برای گرافیک هست شما با هیچ گیمی نمیتوانی هشت هسته را کاملا زیر لود ببری اما پردازنده مدل بالاتر به دلیل عملکرد بهتر در تک هسته فریم بسیار بیشتری تولید میکند 

لینک به دیدگاه

یک چیزی وجود داره به اسم فریم تایم و پایداری فریم و کلا روانی بازی بدون استاتر من 9900k داشتم اکثر بازی هام استاتر داشتن چون کش خیلی کمی داره 13600 خریدم اکثرشون از بین رفتن اما اگر می خواید کامل روان بشه و توی یک کلاس دیگه بازی کنید برید سراغ 3d های amd که اصلا دیگه کش کم نمیارن که بخواد استاتر ایجاد کنه

اگرم می خواید پردازندت تست کنید بازی اسپایدرمن جدید بریزید ری تریسینگ با همه چیز بالاترین بذارید با سرعت زیاد تار بزنید تاب بخورید من با 9900k تا 45 فریم هم پایین می یومد برام اما با 13600k زیر 80 دیگه نمی یومد فکر کنم 80 درصدی اختلافشون می شه

لینک به دیدگاه

13600KF

3080TI XTrio

32G 3600Mhz

2K Monitor With 165Hz

راضیم ازش..

ویرایش شده توسط Sam.Fisher
لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، frzm2014 گفته است:

باسلام مشکل شما این هست که گلوگاه رو در بازی به علت مقدار درصد لود کل پردازنده می دانید!!!!

در صورتی که این فکر کاملا اشتباه و مردود هست و شاید برای برخی پردازنده های قدیمی صدق کند انهم به علت نداشتن هسته های بیشتر !!

در بازی قدرت عملکرد تک هسته ملاک هست نه کل هسته ها! درصد لود که شما میبینید برایند کل هسته ها هست ... عملکرد و سرعت تک هسته پردازنده رابطه  مستقیم با فراهم کردن فریمها برای گرافیک هست شما با هیچ گیمی نمیتوانی هشت هسته را کاملا زیر لود ببری اما پردازنده مدل بالاتر به دلیل عملکرد بهتر در تک هسته فریم بسیار بیشتری تولید میکند 

سلام و درود

بله دوست عزیز مطمئنا فرمی که با پردازنده رده بالاتر و جدیدتر ایجاد میشه به دلایلی اعم از مقدار کش و نوع تکنولوژی به کار رفته و غیره بیشتر هست. منتها بنده چک کردم بنچمارکهای سایتهای معتبر رو با cpu های دیگه اعم از رده بالاتر و در همون نسل یا سال تولید  و از کمپانی رغیب که البته سایتهای ماشین حسابی  اعلام میکردن که این سی پی یو گلوگاهی با این گرافیک ندارد نرخ فرم دهی یکی بود. عرض کردم چند فرم بالا پایین. فقط در بازیهای آنلاین مشکل بود مثل کال آف وارزون اونم که دلیلش رو دوستان میدونن چون بیشتر سی پی یو محور هستند.  وقتی cpu رو آور میکردم اصلا تاثیر قابل ملاحظه ای در نرخ فرم نداشت. این یعنی کارت داره در حداکثر راندمان کاریش کار میکنه و سی پی یو براش گلوگاه نیست‌.  اگر در سایتهای معتبر نگاه بفرمایید میبینید که اکثر سایتها میزان لود cpu رو که برنامه های مختلف اعم از آفتر بورنر یا خود درایور نشون میده رو مهمترین معیار در شناسایی گلوگاه میدونن کما این که بنده قبلا سی پی یوی 4690 داشتم که تا فرکانس  3.9 توربو که در مادربرد روی تمام هسته ها ست کرده بودم زیر لود صد درصد نمیتونست کارت 2060 سوپر رو بیش از 60 الی70 درصد زیر لود ببره. تک هسته خیلی وقته منسوخ شده . این طور بود سی پی یوی ps5 و xbox رو هشت هسته نمی ساختند یا حتی گوشیهای موجود در بازار رو و به جای اون یک هسته یا دو هسته با فرکانس بالا میزاشتند.در آخر ضمن تشکر  منظور کلی بنده این هست که نمیشود به آمار و ارقام این گونه سایتها اعتماد کرد به دلایل مختلف اعم از این که اینها هر قطعه ای رو با قطعه دیگه تست نمی‌کنند چون نه وقت نه هزینه اش رو دارند و فقط بر اساس  بنچمارکهای سایتهای دیگه  و داده هایی که از اون سخت افزار دارند نظر میدن و همچنین با درایورهای سخت افزاری که در زمان لانچ سخت افزار ارائه شده تست و راه اندازی میکنند که صددرصد با ارائه درایورهای جدید مشکلات و ناتوانی ها و باگها کاهش چشمگیر خواهد یافت چه گرافیک و چه سی پی یو. بهترین کار تست با اون نوع سخت افزار و یا مراجعه به تجربیات دیگران اونم در حال حاضر و با درایورهای جدید هست نه تکیه بر آمار و بنچمارکهای سالهای گذشته. کاملا واضح هست که با ارائه یک درایور در زمان لانچ یک بازی هم نرخ فرم دهی به میزان زیادی افزایش و هم باگها کاهش می یابد. کارت 5700xt در زمان خودش رقیب 2060 و 2060 سوپر بود ولی امروز نرخ فرم دهی بالاتر از 2070  و گاها در بعضی بازیها در حد 2080 دارد. سی پی یون رایزن 1600 در زمان لانچ کارایی در حد i5 7600 هم نداشت حتی پایین تر از اون هم بود ولی الان با ارائه درایورها و بهینه شدن ویندوز کارایی در 8700k دارد حتی بالاتر.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...