رفتن به مطلب

سود مجاز فروش عمده و خرده در بازار رایانه/ جریمه 6 برابری در انتظار گرانفروشان است.

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ئیس اتحادیه فناوران رایانه گفت: در این بازار سود مجاز عمده فروشی 3 درصد و خرده فروشی 7 درصد است که برخی واحدهای متخلف سودهای نامتعارف 2 تا 3 برابری از خریدار دریافت می‌کنند و جریمه 6 برابری در انتظار گران فروشان است.

مهدی میر مهدی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگذاری فارس، اظهار داشت:‌ کمیسیون هیئت عالی نظارت، ضرایب سود عمده فروش و خرده فروش ﺑﺮای اﻧﻮاع ﮐﺎﻻﻫﺎ را مصوب کرده است.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه گفت: بر این اساس، واحدهایی که به صورت عمده فروشی فعالیت می‌کنند موظفند کالای خود را با سود 3 درصد و واحدهای خرده فروش، با سود 7 درصد به فروش برسانند.

وی تاکید کرد: وزارت دارایی نیز مطابق با این قانون، مالیات های شغلی را دریافت می‌کند.

میر مهدی گفت: علیرغم ابلاغ این دستورالعمل به صنف، اما برخی واحدهای صنفی تخلف کرده و سودهای نامتعارفی را از خریداران دریافت می‌کنند که گاهی به 2 تا 3 برابر میزان سود مجاز می‌رسد.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران توضیح داد: میزان سود مجاز معمولا در بازارهای بورس رعایت می شود و گران فروشی اغلب در بازارهای غیر بورس اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه بازرسان اتحادیه به صورت دوره‌ای با مراجعه به واحدهای صنفی و پرسش از خریداران فاکتورهای خرید و فروش را بررسی می‌کنند، گفت: در صورت احراز تخلف واحد صنفی متخلف به میزان 6 برابر گران‌فروشی جریمه می‌شوند.

منبع: خبرگزاری فارس

لینک به دیدگاه

اول کرایه های ناجوانمردانه مغازه ها رو رفع و رجوع کنن بعد تعیین نرخ کنن! طرف با سود 30% تو کف هزینه ها داره پرس میشه!!!

کرایه یه مغازه کوچیک حداقل 500 تومنه حالا مجوز داشته باشی مالیات اصناف جدا

با این بازار خراب این چیزا وضع رو بدتر میکنه داستان از ریشه مشکل داره

لینک به دیدگاه

خدا پدرشونو بیامرزه
من یه سوال دارم
این اداره دارایی سر پیازه یا ته پیاز که 9 درصد سود به عنوان ارزش افزوده میگیره؟

لینک به دیدگاه

الکی ب دلتون صابون نزنین ... همیچی طرحی پیاده نمیشه و فقط وفقط تو همین مرحله حرف میمونه (این شکلک ها هم لطفا عوض کنین خیلی فاجعه هست)

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Veyron گفته است :

خدا پدرشونو بیامرزه
من یه سوال دارم
این اداره دارایی سر پیازه یا ته پیاز که 9 درصد سود به عنوان ارزش افزوده میگیره؟

سلام .

9 درصد ارزش افزوده در واقع به قیمت کالا اضافه میشه  و از خریدار کالا اخذ میشه و از طریق فروشنده به اداره دارایی پرداخت میشه . در واقع نوعی مالیات بر مصرف هست که مصرف کننده باید پرداخت کنه و هیچ ارتباطی به فروشنده و سودی که میکنه نداره . 

اون مالیات بر درآمد هست که از محل سود خالص (پس از کسر هزینه ها و ...) توسط فروشنده باید به اداره دارایی پرداخت بشه .

لینک به دیدگاه

اینجور افراد بیشتر شیتیل می خوان ! می تونی 200 برابر هم سود بگیری و با دادن شیتیل به اون مسئول همه چی رفع و رجوع بشه و همه راضی !

که البته مطابق با مالیات بر درآمدی که باید فروشنده بده ولی در عمل خود خریدار داره می ده، این شیتیل رو هم خود خریدار باید بده !

در واقع اینجور مسئولین خدوم جای اینکه باعث معقول شدن قیمت بشن، معمولا باعث افزایش قیمت و ضرر بیشتر خریدار می شن !

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ata.royalfalcon گفته است :

سلام .

9 درصد ارزش افزوده در واقع به قیمت کالا اضافه میشه  و از خریدار کالا اخذ میشه و از طریق فروشنده به اداره دارایی پرداخت میشه . در واقع نوعی مالیات بر مصرف هست که مصرف کننده باید پرداخت کنه و هیچ ارتباطی به فروشنده و سودی که میکنه نداره . 

اون مالیات بر درآمد هست که از محل سود خالص (پس از کسر هزینه ها و ...) توسط فروشنده باید به اداره دارایی پرداخت بشه .

داداش پست منو دوباره بخون

کجا نوشتم به فروشنده ربط داره؟ بله فروشنده میکشه روی کالا ، از جیب من و تو هزینه میشه
ارزش افزوده یعنی چی؟ برای من هیچ معنی جز پول زور نمیده مثل دزد سر گردنه
برای فرشنده 7 درصد سود تعیین کردن اونوقت خودشون مفت مفت 9 درصد سود میخوان اونم نه یه یک بار چندین بار

ما از کارخونه کاشی میخریم ریز فاکتور زده 9 درصد ارزش افزوده که ما به عنوان خریدار پرداخت میکنیم دوباره ما باید 9 درصد بکشیم روش بدیم مشتری
اینجا میشه 18 درصد ، برای هر دست به دست شدن یه 9 درصد میاد رو جنس

ویرایش شده توسط Veyron
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Veyron گفته است :

داداش پست منو دوباره بخون

کجا نوشتم به فروشنده ربط داره؟ بله فروشنده میکشه روی کالا ، از جیب من و تو هزینه میشه
ارزش افزوده یعنی چی؟ برای من هیچ معنی جز پول زور نمیده مثل دزد سر گردنه
برای فرشنده 7 درصد سود تعیین کردن اونوقت خودشون مفت مفت 9 درصد سود میخوان اونم یه یک بار چندین بار

ما از کارخونه کاشی میخریم ریز فاکتور زده 9 درصد ارزش افزوده که ما به عنوان خریدار پرداخت میکنیم دوباره ما باید 9 درصد بکشیم روش بدیم مشتری
اینجا میشه 18 درصد ، برای هر دست به دست شدن یه 9 درصد میاد رو جنس

دقیقاً ، دزدی اسلامی !!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...