رفتن به مطلب

آیا از کالاهای ایرانی استقبال و استفاده میکنید ؟ چرا ؟

Ata_Se7en
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام خدمت همه کاربران و دوستان گرامی 

خب میخواستم یه موضوع مهم رو که این روزام زیاد شنیده  و تبلیغ میشه رو به کمک شما بررسی کنیم بدون هیچ کم و کسری .

Image result for ‫کالای ساخت ایران‬‎

موضوع :

آیا شما از کالاهای ایرانی استقبال میکنید ؟ بله ؟ خیر ؟ چرا ؟ 

آیا وقتی تصمیم دارید کالا یا جنسی رو بخرید ، دوست دارید برند ایرانیش رو هم امتحان کنید ؟ بله ؟ خیر ؟ چرا ؟ 

آیا از کالاهایی که ساخت داخل هستن استفاده کردید ؟ چه امتیازی میدیدن و چه نظری در موردش دارید  ؟ 

آیا به نظرتون با توجه به روند کیفیت و قیمت گذاری کالاهای ایرانی آینده خوبی دارند یا نه ؟ چرا ؟ 

از لحاظ کیفیت و قیمت کالاهای ایرانی رو چطور ارزیابی میکنید ؟

آیا کالاهای ایرانی قابل رقابت با کالاهای مشابه خارجی و وارداتی هستند ؟

کالاهای ساخت ایران در مورد تولید کدوم کالاها و یا دسته ای از کالاها جزو برترینهاست و در کدومها حرفی برای گفتن نداره ؟ چرا ؟ 

آیا حمایت ازتولیدات داخل میتونه باعث پیشرفت و ارتقاع کیفیتش بشه یا نه ؟

آیا تولیدات داخل تمام استانداردهای جهانی و کیفی رو که باید رعایت بشن رو رعایت میکنه و به حقوق مشتری احترام میزاره ؟ 

آیا تا به حال از خرید کالای ایرانی پشیمون شدید یا ضرر کردید ؟ توضیح بدین 

و آیا کالای ساخت داخل واقعا 100درصد در داخل تولید میشه ؟ 

دوستان قبل از هر چیزی بگم که بنده طرفدار چیزی نیستم و میخوام ببینم تجربه بقیه در مورد کالا چیه و چه نظری دارند در موردش ؟ خودمم هم نظر و تجربیاتم رو خواهم گفت 

لازم به ذکر که کالای مخصوصی مدنظر نیست و هر کالایی از کیف و کفش گرفته تا مواد غذایی و هر چیز دیگه شامل میشه که میتونید نظرتونو  مثبت یا منفی در موردش عنوان کنید.

بحثهای جاده خاکی و بی ربط یا 30 یا 30 یا توهین و غیره ممنوع میباشد .

لینک به دیدگاه

سلام.

در حال حاضر بنده حاضر به مرگ هستم ولی از جنس ایرانی استفاده نمیکنم.

امکان نداره یه جنس ایرانی بخرید و براتون دردسر نشه. حتی با کیفیت ترین هاش!
بنده به دلیل بن های خرید جنس ایرانی که به خونوادم میدن همه جور جنس ایرانی رو تجربه کردم از لوازم لوکس ایرانی تا ارزون های بی کیفیت.

بدون شک یه چیزی توشون مشترک بود اونم دردسر بعد از خرید بود! مثلا گاز بعد از 1 سال فندک برقیش از کار افتاد! یخچال قابلیت ضد برفکش رو از دست داد!! و خیلی چیزای شبیه این که به هیچ وجه تو کالای درجه دو چین هم مشاهده نمیشه.

تو بحث خودرو که فکر نمیکنم اصلا نیازی به توضیح باشه همین اسم خودرو خودش یه دنیا معنیه.

به همین دلیل هم من و هم کل اعضای خونواده بعد از 10 سال استفاده مداوم از وسایل ایرانی به هیچ وجه حاضر به دور ریختن پول و خرید دردسر برای خودمون نیستیم و جنس خارجی میخریم.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا کالای خارجی هست چرا کالای داخلی؟؟اصلا قابل مقایسه نیستن!!یخورده بیشتر هزینه کنی بدی دلال شرف داره به پول دادن به یه مشت دزد که تیغو گرفتن دستشون از دور ببیننت تیغت میزنن!همشون شکر خدا به درجه ای از دزدی رسیدن مشتری واسشون پشیزی ارزش نداره شما خودت باشی برای مثال iPhone میگیری یا Glx خدایی فابل قیاسن؟؟لباس مثلا جنس تورک میگیری یا جنسای بنجل ایرانی؟و و و خیلی چیزا اینا پول مفت هم بهت بدن تاشو وا کنی میترکی میری اونور پارادایس دادا مث این میمونه بگی دزد یا اوریج؟؟

لینک به دیدگاه

اگه جنسشون خوب باشه میخرم مثل محصولات گرین

ولی چند چیز ایرانی خریدم مفت نمی ارزه.ماشین لباسشویی آبسال(تو دور تند باهاش میشه حفاری کرد)،موس فراسو ،مبدل دیجیتال مارشال،کیس تسکو و....

بعضیاشونم اسم ایران روشون خورده از خارج میارن تو ایران مونتاژ میکنن

لینک به دیدگاه

بستگی داره که در چه موردی باشه

مثلا خوراکی به اون صورت خارجی نداریم و مجبوریم. یا وسایل و لوازم کوچیک و کم اهمیت

اما در موارد با اهمیت و الکتریکی به هیچ عنوان !

مطلقا هم به این مسخره بازی کارگر و تولید کننده ایرانی اهمیت نمی دم چون اولا سودش فقط تو جیب یک نفر می ره، کسی که با کارگر مثل برده رفتار می کنه

دوما من مجبور نیستم جنس آشغال و گرون بخرم تا یکی نون بخوره ! اون باید کیفیت محصولش رو ببره بالا

تعداد کل تولید کننده ها و کارکنان این شرکت ها به ده درصد جمعیت هم نمی رسه، 

توقع واقعا بیجاییه که 90% پول دور بریزن و جنس آشغال  بخرن تا اون 10% بیکار نشن !

محصولات بی کیفیت وطنی که قیمتی بسیار بالاتر از محصولات با کیفیت خارجی دارن !  این کلاه برداریه

بدترین و بزرگ ترین مثالش خودرو سازیه که در فقط 10 - 15 سال اخیر نیم میلیون نفر آدم کشته شده تا یه عده به سودهای چند صد هزار میلیاردی برسن !

فقط در نظر داشته باشین که هر ماه بیش از چهار برابر حادثه منا آدم به فجیع ترین شکل ممکن کشته می شه !

در مورد دزد بودنشون هم: می گفتن یک سوم پراید وارداتیه، یعنی 2/5 میلیون،

با سه برابر شدن قیمت دلار باید فقط این 2/5 میلیون سه برابر بشه و قیمت نهایی پراید بشه 12/5 میلیون

چرا قیمت قطعات داخلی رو هم سه برابر کردن؟ اونم در کشوری که خودش انواع معادن و مواد اولیه رو داره !

البته یک حالت دیگه هم داره که 100% قطعات پراید وارداتیه که به دروغ تولید وطنی جا زدن و تعطیل شدنش باعث بیکار شدن کارگر چینی می شه، نه ایرانی !

پ.ن: مطابق معمول تمام ایراد سمت خودمونه، تا وقتی ما محصولات بی کیفیت و گرون رو می خریم نباید توقع اصلاح و پیشرفت داشته باشیم

لینک به دیدگاه

اضافه کنم که اگه محصول وطنی کیفیتش خوب باشه آره می خریم، 

مثل لوازم آشپزخونه پارس خزر، بستنی میهن، پنیر کاله، بعضی از شامپو و شوینده ها و حتی بعضی از البسه های وطنی

یعنی این نیست که ایرانی مطلقا نمی تونه جنس با کیفیت بسازه،

می تونه اما نمی خواد !

لینک به دیدگاه

بنده جنس ایرانی میخرم خیلی هم راضی ام البته  فقط لباس زیر ایرانی میخرم.واقعا از جنسش راضیم زیر پیراهن پنبه ای ایرانی فوق العاده س ایرانیش. فرش هم ایرانی میخرم.بخاری هم ایرانی 

البته اگه زیاد فروش بره جنس ایرانی متاسفانه کاهش کیفیت پیدا میکنه.تاحالا چندین مورد تست کردم نمونه ش ی مارک  mdf. که باتوجه به استقبال متاسفانه الان اشغال تولید میکنه. 

اها یادم رفت لامپ کم مصرف هم ایرانیمیخرم.هرچند بردش چینیه.

لینک به دیدگاه

همه چیز ایرانی نمیخرم ولی بعضی چیز ها ایرانیش رو ترجیح میدم مثل:

اجاق گاز

پوشاک

فرش

صنایع دستی که مخصوص 

ولی لوازم الکترونیک اصلا !!!!!! ماشین اصلا!!!!  حاضرم دستم رو قطع کنم بعد با عضو قطع شدم انقدر  بزنم تو سر خودم تا جونم دراد ولی ماشین ایرانی نخرم.

اگر هم چیزی از شرکت Green و Tsco و.. میخرم که ایرانی هستن چون قبلش اطمینان پیدا کردم که مهندسی داخل نیستن و اصلا ساخت داخل نیستن و این وسط این شرکت ها نقش برندینگ رو دارن.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ضمن سلام و تشکر از عزیزانی که نظراتشونو گفتن و البته این نظرات مال همه مردم هست و به نوعی ازش شاکی هستند 

ببینید مسئله اصلی کالاهای ایرانی نداشتن استاندار جهانی و کیفیت قابل قبوله ( نه عالی ) و عدم اطمینان بهشون 

و  در کنارش افت کیفیت و افزایش قیمت رو هم شاهد هستیم هر روز و هر روز / پس در امر پس رفت ما بی نظیریم متاسفانه !!

از چیپس و پفک بگیر تا بقیه کالا ها که هم اندازه یا کیفیتشون کم میشه و هم قیمتاشون میره بالا به صورت چند برابر 

در مورد مواد غذایی که نمیشه چیزی گفت چون انتخابی نداریم و باید از وطنیها استفاده کنیم / کیفیت مواد غذایی خیلی مونده تا به حد استاندارد برسه 

در مواردی هم نمیشه بهش گیر داد و خوب هستند و قابل مصرف / استاندارد مواد غذایی و کیفیت و سالم بودنشون خیلی مهم هست و خیلی خیلی باید دقت کرد 

که رعایت نمیشه متاسفانه و اصلا تلاش هم نشده که کیفیت رو بالا ببرن تا باعث رضایت مردم بشن 

در مورد دارو و اون خودکفایی که میگن !! هنوز راه درازی در پیش دارن و اصلا نمیتونن در امر داروسازی حرفی بزنن چون حتی طبیبان

هم پیشنهاد میکنن که از داروهای خارجی و با کیفیت استفاده بشه / برای بنده خیلی پیش آمده و نقل قول نمیکنم 

در امر خودرو سازی من اصلا حرفی ندارم برای گفتن و سکوت اختیار میکنم به احترام مصرف کننده هایی که مجبور هستند بسیازند / متاسفم

در امر لوازم بهداشتی و آرایشی هم حرفی نمیشه گفت در برابر اجناس با کیفیت خارجی / یعنی در حد یه ترکیه هم نیستیم خداوکیلی

مرغها و گوشتهامون انباشه از آنتی بیوتیک و هورمون و دارو ... میوه ها و سبزیجاتمون هم همچنین / مواد اولیه اصلی مثل گندم و برنج هم جای خود و هزارن مورد تخلف دیگه 

در مورد کفش و لباس و البسه و غیره  .. به فرض مثال من از کفشهای perfect step برای استفاده راحتی و ورزشی و از کفشهای دوخت تبریز و جاهای دیگه برای کفشهای

مجلسی استفاده کردم که کیفیت قابل قبولی دارند ولی استانداردی که باید رعایت بشه رو ندارن و پا زودتر توشون خسته میشه / تنوع این نوع کفشهام خیلی

کمه و مجبوری برای سلیقه ای که داری از برندهای دیگه استفاده کنی که هم کیفیت خوبی دارند و هم پا توش راحت هست / انگار کفش رو فقط برای پاهای شما درست کردن مثل نایکی 

در مورد لباس هم تولیدات وطنی متاسفانه هم کیفیت پایینی دارند و هم تنوع بسیار پایینی دارند که من خودم چندین چند بار امتحان کردم حتی با اینکه میدونستم 

در مورد لوازم برقی و خانگی اصلی به هیچ وجه به اجناس داخلی نمیشه اعتماد کرد ، ما در منزل چند تا یخچال داریم که یکیشونو تازه خریدیدم از امرسان 

که دوبار پلنش سوخته و الانم با اینکه تعویض شده قاطی میکنه خیلی وقتا / صداش هم که نگو / دربشم باز میمونه و مصرفش خیلی بالاست 

ولی  یه یخچال داریم مال 35 سال پیشه که فک کنم آمریکا باشه ( موتورش )  که نمیدونم داخلش سوخت اورانیم ریختن یا چی توشه که تا الان صداش هم درنیومده و درب یخچالو انگار تازه انداختن 

یه دونه یخچال دیگه هم مال المان هست و ساید بای سایده که 8 ساله داره خدمت میکنه بدون کوچکترین ایراد / یه دونه صندوقی از پارس خریده بودیم 

که سالش تموم نشده موتورش سوخت !!دربش هم همیشه باز میموند / خب اینجاست که سوالی پیش میاد که چرا کالای ساخت اجنبیا خراب نمیشه ؟

عوضش یه آبمیوه گیری و یه جاروبرقی پارس خزر داریم که قشنگ 7 ساله داره کار میکنه و البته فقط اسمش ایرانه و موتورش ژاپن و کره هست !! 

در لوازم برقی و صوتی و تصویری ایران هیچ پیشرفتی نداشته توش و حرفی برای گفتن نداره و با این وضعیت نخواهدم داشت چون چیزی رو خودش تولید نمیکنه و فقط مونتاژ میکنه

و با اینکه مونتاژ هم میکنه باز وسایلش یه ایرادی پیدا میکنن / انگار بلد نیستن یا اجناس بی کیفیت رو قطعات دیگه سوار میکنن یا .... 

یه دونه تلویزیون شهاب داریم که فک کنم مال 11 ساله پیشه و همه فکر میکنن که ایرانه !! بله ایرانه ولی قطعات داخلش مال ژاپن هست که خودم چک کردم 

و کلی موراد دیگه که همه میدونن و به نوعی تجربش کردن / چیزایی هم هستند که ایران در اون حرفی برای گفتن داره که به درد من و شما نمیخوره مثل نفت و گاز و آهن و غیره و غیره ... 

نتیجه گیری : کارخانه های داخلی به هیچ وجه به فکر نبوغ و افزایش کیفیت و استانداردجهانی  و خودکفایی و رعایت حقوق مصرف کننده نیستند و هیچ تلاشی هم نکردند که ما قدردانشون باشیم 

یعنی اصلا چیزی تولید نکردن و فقط سرهمش کردن !! عوضش از هر فرصتی برای افزایش قیمت و کاهش حجم و مقدار یا کیفیت اجناس استفاده کردند حتی اجناس بی کیفیت و مضرر .....

ما ایرانیها عاشق کالاهای ساخت کشور خودمون هستیم ولی به شرطی که به حقوق ما احترام گذاشته بشه / کیفیت و استاندارد در کنار قیمت معقول ، همین / فکر نمیکنم خواسته بالایی باشه 

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، ᗩTᗩ گفته است :

با سلام خدمت همه کاربران و دوستان گرامی 

خب میخواستم یه موضوع مهم رو که این روزام زیاد شنیده  و تبلیغ میشه رو به کمک شما بررسی کنیم بدون هیچ کم و کسری .

Image result for ‫کالای ساخت ایران‬‎

موضوع :

آیا شما از کالاهای ایرانی استقبال میکنید ؟ خیر ؟ چرا داره؟!!!

آیا وقتی تصمیم دارید کالا یا جنسی رو بخرید ، دوست دارید برند ایرانیش رو هم امتحان کنید ؟ خیر ؟ چرا ؟ چون هنوز اونقد پولدار نیستم که جنس ارزون/ایرانی بخرم!!!

آیا از کالاهایی که ساخت داخل هستن استفاده کردید ؟ چه امتیازی میدیدن و چه نظری در موردش دارید  ؟ متاسفانه! اتلاف وقت و هزینه!!!

آیا به نظرتون با توجه به روند کیفیت و قیمت گذاری کالاهای ایرانی آینده خوبی دارند یا نه ؟ چرا ؟ شما یا تو ایران نیستین یا جزو کمپین Gem هستی! آیندشون مثل خود ایرانستان هستش!!!

از لحاظ کیفیت و قیمت کالاهای ایرانی رو چطور ارزیابی میکنید ؟ پایین/بالا

آیا کالاهای ایرانی قابل رقابت با کالاهای مشابه خارجی و وارداتی هستند ؟ بستگی به پارکش داره!!! :))

کالاهای ساخت ایران در مورد تولید کدوم کالاها و یا دسته ای از کالاها جزو برترینهاست و در کدومها حرفی برای گفتن نداره ؟ چرا ؟ در مورد همه چی جزو بهترین هاست و فقط در بحث جنگ افزار ها و نیروگاه های هسته ای کم کیفیتن!!! :))

آیا حمایت ازتولیدات داخل میتونه باعث پیشرفت و ارتقاع کیفیتش بشه یا نه ؟ نه ولی باعث پیشرفت و ارتقاع یه سری موجودات میشه!!! مثال: خودرو سازهای ایرانستان یکی از بالاترین سودها ی ساخت در دنیا رو دارن و در نهایت زیان ده میشن!!!

آیا تولیدات داخل تمام استانداردهای جهانی و کیفی رو که باید رعایت بشن رو رعایت میکنه و به حقوق مشتری احترام میزاره ؟ آره 120% مدیونی جور دیگه فکر کنی!!!

آیا تا به حال از خرید کالای ایرانی پشیمون شدید یا ضرر کردید ؟ توضیح بدین ! 500% نمیشه که 10 سال زندگیمو اینجا بنویسم!!!

و آیا کالای ساخت داخل واقعا 100درصد در داخل تولید میشه ؟ 200% ، مثلا عشق من Green :))

دوست عزیز لوگوی مورد استفاده فونتش آدمو یاد ایران 38 سال به قبل میندازه! اینجا مشخص نشده منظور از محصولات ایرانی محصولات کارخانجات چه دوره ای هستن؟!
اون تبلیغ فوق حساب شده و هدفدار هم که خدا میدونه چند تن دلار به حساب Gem واریز میکنه، برای بیشتر دوستان و اطرافیانم فقط باعث این شده که بدبینی شدیدی به اون شبکه پیدا کنن!

ویرایش شده توسط omidsolo
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به هیچ عنوان حاضر نمیشم جنس ایرانی بخرم به دلیل اینکه جنس ایرانی با دوز و کلک سر هم میشه و کسانی که تولید میکنن فقط به فکر فروشش هستن و اینکه جنساشون رو دستشون باد نکنه

مثلا برای در مغازه ازین لامپهای ال ای دی به حساب ساخت وطنی گرفتم سر یه هفته نشد ترانسش دود شد بردیم بدیم گارانتی طرف میگه سوختگی شامل گارانتی نمیشه الان به عوضش یه لامپ چینی گرفتم نزدیک 6 ماهه مثل مرد داره کار میکنه (بزنم به تخته الان اینم نسوزه )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من به عنوان یه تولید کننده قطعات صنعتی برای شرکت های مادر که با تمام وجودم درگیر ماجرا هستم اینو میگم

تمام مشکل از زد و بند دلال هاست همینو بس

ما تقریبا مواد اولیه هر چیزی رو داخل خاک خودمون داریم ولی مواد خام رو می فرستیم خارج به جاش محصول نهایی رو می خریم!

قطعه بوده که فقط در آلمان تولید می شده با استفاده از مواد خام خودمون!

ما همون قطعه رو با یکسال زحمت بلاخره تونستیم تولید کنیم با همون کیفیت و یک میلیون تومن ارزون تر!

خود شرکت مادر هم باورش نمی شد قطعه در ایران تولید شده فرستادنش آزمایش کنترل کیفیت توی همون آلمان و دیدن که دقیقا همون کیفیت رو داره

ولی یهو دلال با استفاده از زد و بند و رابطه هاش پروژه رو میگیره  و میره همون جنس گرونتر رو وارد می کنه  چرا؟ چون سود واسطه گری کلانی گیر ی عده میاد

مملکت مارو دلالی نابود کرده 

فکر می کنید واقعا ما توانایی طراحی یه پلتفرم و ماشین جدید رو نداریم؟ داریم خیلی خوبشم داریم

ولی چون سود دلال ها از بین میره نمی زارن کار پیش بره

همین شرکت هایی که دارن کار می کنن هم دیگه اکثرا فقط اسمشون تولید کننده اس همه شون جنس از چین میارن مارک خودشون رو می زنن

چون واقعا نمیشه کار کرد

لینک به دیدگاه

خب طبعا هممون یسری وسایل و نیازهامون از تولیدات ایرانی یا مونتاژ ایرانیه.

بنظرم اصل قضیه درسته که ما بهتره از کالای ایرانی استفاده کنیم و جسارتا اینکه بعضی از ما اصلا اعتقادی نداریم بخاطر اینه که ضررو اثرشو تجربه یا درک نکردیم...

-ما بلحاظ مواد خام بجز درصد ناچیز کمبودی نداریم اما واقعیت بی تعارف اینه که سرمایه داران ما همت و غرور ندارن و بجای وارد کردن تکنولوژی روز و استفاده از مواد خام، تو کار ساخت و ساز و دلالی و تولیدات تکراری و واردات جنس لوکس یا حتی بنجل پر سود و نهایتن سرمایه گذاری تو دوبی و ترکیه و...هستن و بقول خودشون دنبال دردسر نیستن و دوست دارن راحت دربیارن و مفهوم واقعی زندگی رو نفهمیدن!

-اگه ما حتی فقط از محصولات ساخت داخل استفاده میکردیم اما به کیفیت و قیمت تمام شده اهمیت میدادیم و تا سهل انگاری میدیدم بجای راحت کردن خودمون و خرید جنس خارج شاکی میشدیم و رو سر تولید کننده بخاطر کیفیت و قیمت داد میزدیم و نهایتن نتیجه نداشت کلا تحریمش میکردیم و اونوقت با توجیه منطقی سمت تولید خارج میرفتیم  الان وضع این نبود که نفت رو با جیغ و هورا مفت خام بفروشیم و به ناچار پراید حلبی سوار شیم.

-یه واقعیت دیگه سیاست گذاری هاست....که گفتن نداره و اصل مشکلات از بالا و عمل و رفتار اقتصادیشون شروع شده...

ما تا اونجا که میتونیم باید از جنس داخل استفاده و تا اونجا که میتونیم واسه قیمت و کیفیت پیگیر باشیم و اگه سرمایه و ایده ای داریم هدفمون تولید و سوددهی داخل و فروش و خالی کردن تمیز جیب خارجی باشه.

لینک به دیدگاه

اگر بدونم خارجیش رو هست به هیچ وجه سراغ  ایرانیش نمیرم ! حتی اگر چینی هم باشه میخرم ولی ایرانی نه !

تجربه های افتضاحی که از جنس های ایرانی دارم باعث شده چنین تصمیمی بگیرم . مخصوصا توی لوازم الکترونیکی از جمله لوازم جانبی کامپیوتر و موبایل !

البته من یه کالای ایرانی دارم  تو خونه که خیلی دوسش دارم : سطل اشغال !

ویرایش شده توسط Sajadko
لینک به دیدگاه

اصلا و ابدا... سطل آشغال من چینی هست و با تمام تنفری که از چین و جهان کمونیست دارم بدرد سطل آشغال ساختن میخورن! بعید میدونم ایران در این حد بتونه سطل آشغال بسازه! البته داره بزرگ ترین سطل آشغال دنیا رو درست در جایی که داشت بسمت دروازه های تمدن بزرگ میرفت میسازه، ولی تو ساخت سایز کوچیکش مشکل داره!!! ;)

لینک به دیدگاه

در حال حاضر به نظر من چندان تفاوت خاصی نیست. منظورم در کیفیت نیست. بلکه در سودی که به جیب عده ای میره. چون اکثر مطلق اقتصاد ایران چه در بحث تولید چه در بحث واردات در انحصار یه سری افراد خاص و آقازاده ها هست تا حد ممکن سعی میکنم نیازی به چیزی احساس نکنم. در صورت نیاز مبرم جنس خارجی میخرم اون هم اگر ممکن باشه قاچاق. 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، m!dn!ght گفته است :

من به عنوان یه تولید کننده قطعات صنعتی برای شرکت های مادر که با تمام وجودم درگیر ماجرا هستم اینو میگم

تمام مشکل از زد و بند دلال هاست همینو بس

ما تقریبا مواد اولیه هر چیزی رو داخل خاک خودمون داریم ولی مواد خام رو می فرستیم خارج به جاش محصول نهایی رو می خریم!

قطعه بوده که فقط در آلمان تولید می شده با استفاده از مواد خام خودمون!

ما همون قطعه رو با یکسال زحمت بلاخره تونستیم تولید کنیم با همون کیفیت و یک میلیون تومن ارزون تر!

خود شرکت مادر هم باورش نمی شد قطعه در ایران تولید شده فرستادنش آزمایش کنترل کیفیت توی همون آلمان و دیدن که دقیقا همون کیفیت رو داره

ولی یهو دلال با استفاده از زد و بند و رابطه هاش پروژه رو میگیره  و میره همون جنس گرونتر رو وارد می کنه  چرا؟ چون سود واسطه گری کلانی گیر ی عده میاد

مملکت مارو دلالی نابود کرده 

فکر می کنید واقعا ما توانایی طراحی یه پلتفرم و ماشین جدید رو نداریم؟ داریم خیلی خوبشم داریم

ولی چون سود دلال ها از بین میره نمی زارن کار پیش بره

همین شرکت هایی که دارن کار می کنن هم دیگه اکثرا فقط اسمشون تولید کننده اس همه شون جنس از چین میارن مارک خودشون رو می زنن

چون واقعا نمیشه کار کرد

به نظرم مشکل اصلی مملکت در دلالی نیست. چه اینکه در هر مملکت بی سر و صاحبی ممکنه دلالی پیش بیاد. بلکه مشکل در افراد به اصطلاح مسئولی است که با اطلاع از دلالی یه سری افراد و بعضا آقازاده اجازه این کار رو بهشون میدن.

لینک به دیدگاه

متاسفانه بیشتر کالاهای ایرانی کیفیت و پشتیبانی خوبی ندارن. البته گاهی اوقات بعضی شرکتها جنس خوب بیرون میدن ولی به محض اینکه مشتری پیدا کردن میزنن تو اون خط و از کیفیت اینقدر میزنن که دیگه .....

خودم به شخصه تجربه ی استفاده از یخچال ایرانی رو داشتم و واقعا پشیمون از خرید.

لینک به دیدگاه

در مواردی که انتخاب بهتری باشه بله استقبال میکنم.

مثلا قبلا کیس و پاور گرین انتخاب مطمئن و بهتری بود و تقریبا هیچ جا کیس و پاور برند های معروف پیدا نمیشد همه شون چینی مذخرف بودن. با کمال میل از گرین خرید میکردم. ولی الان شرایط فرق کرده برند های معروف زیاد شدن در ایران دیگه از گرین انتخاب نمیکنم چون "بهتر" از اونا نیست.پایین تره.

مثال دیگه اخیرا هم با این خبر های ضد و نقیض در مورد روغن موتور های وارداتی من من از روغن موتور های داخلی استفاده میکنم. چون در این موقعیت بهتر از وارداتی ها هستن.

بنابر این کاری به برند ندارم. هر کدوم بهتر بودن انتخاب میکنم. رحم هم نمیکنم کاری به ایرانی بودن یا نبودن ندارم. 

ایرانی کیفیت خوب ارائه بده من میخرم. که اکثرا ارائه نمیدن فقط دنبال انحصار هستن تا بفروشن.

لینک به دیدگاه

درود

در چند جمله خلاصه میکنم

اگر یقین پیدا کنم که روزی جنس ایرانی کیفیت مناسب داره و با جنس مشابه خارجی برابری میکنه صد در صد به سراغ نسخه ی ایرانیش میرم

ولی در حال حاضر همچین چیزی رو ندیدم

اما امیدوارم ببینم

البته ناگفته نماند بنده از کیفیت پاورهای گرین و برخی از کیس های گرین تا حدی راضی هستم که البته اونم صد در صد ایرانی نیست!

ویرایش شده توسط Armin Zol
لینک به دیدگاه

مگه کالای ایرانی هم داریم؟

آهان اگر منظورتون کالاهای چینی هستش که تو ایران اسمبل میشه یا کالاهایی که تو چین به اسم ایرانی میسازن بله بعضا از روی ناچاری استفاده میکنم.

مثلا خودروی بنده فقط آهن آلان استفاده شده تو شاسی رو خود ایران خودرو میزنه. بقیه اش رو تا جایی که دیدم همش ساخت جمهوری خلق چین بوده.

از شمع ماشین تا صفحه کیلومتر.

یا مثلا لامپ پارس شهاب کی که گرفتم حتی جعبه اش هم ساخت چین بود ولی روش زده ساخت ایران.O.o

ما حتی خونه هامونم افغانیا میسازن O.o 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

به نظر من بیشتر به قدرت خرید مردم بستگی داره! اگه توان خرید داشته باشیم اغلب به سمت جنس خارجی گرایش داریم. ما ایرانی ها از خیلی جهات شبیه هندی ها هستیم;) همونقدر که خیلی از ما علاقه شگرفی در به کار بردن واژه های قلمبه سلمبه فرنگی داریم و به نوعی اون رو کلاس می دونیم به همون اندازه یا شاید بیشتر علاقه به خرید کالای خارجی داریم حتی اگر کالای ایرانی با کیفیت قابل قبولی عرضه بشه. خودم رو مثال می زنم یک محافظ برق فیلیپس خریدم 200 تومن در حالیکه محافظ برق ایرانی دو تا داشتم دونه ای 10 تومن خریده بودم. از امکانات جانبی محافظ برق فیلیپس که بگذریم انصافاً محافظ برق ایرانی خیلی خوب بود مخصوصاً که تایمر ضربه گیر داشت. در واقع با توجه به برق بی کیفیت ایران , در واقع استفاده از محافظ برق ایرانی می تونه حتی مفید تر باشه. همین موضوع در باره مثلاً شامپو صادقه. چون وظیفه اصلی شامپو شست و شو هستش. من فرق زیادی بین شامپو های خارجی مثل یوروشه با شامپوی ایرانی متوجه نشدم. یا چرم ایرانی مثل چرم مشهد طبق تجربه به مراتب از چرم ترک خارجی بهتر بوده. یا مثلاً جوراب و لباس زیر نخی ایرانی انصافاً خوبه. به نظر خودم طبق استفاده با جنس ترک و چینی تفاوتی نداره . کت اسپرت اسپریت از نمایندگی پاسداران خریدم سه ماه هم کار نکرد. کت تک ایرانی (پارچه ایران و دوخت ایران) انقدر کار کرد که خودم خسته شدم

اما در مواردی کالای ایرانی فاجعه است! جین ایرانی خریدم 120 تومن فقط و فقط یکبار با شامپو روزانه و با دست شستم با آب ولرم. باور کنید شلواری که یک هفته پوشیده بودم رو دور انداختم ! بعد از شست و شو شبیه کیسه حموم شد! جین چینی دارم 5 ساله دارم می پوشم هزار دفعه تو ماشین لباسشویی رفته هنوزم زیاد با روز اولش فرقی نداره. کفش اسپرت ایرانی , مفید سه روز کار کرد:D ویتنام یک ساله داره کار می کنه

مواد غذایی ایرانی بسیار بی کیفیت هستن. اون از آبلیمو که خودشون گفتن نخرید! رب گوجه توش هر چیزی داره بجز گوجه فرنگی سالم! مرغ سرشار از هرمون! آب معدنی که فرستادن افغانستان ناتو پس فرستاد بخاطر نیترات بیش از حد مجاز . ماهی پرورشی که غذاش فضولات دامیه ! تخم مرغ زرده و سفیده فرق زیادی با هم ندارن... گوشت چرخ کرده که یکی از فروشگاه های زنجیره ای بسیار معتبر در کشور عرضه می کنه از یکی از دوستانم که در یکی از شعب کار می کنه شنیدم بعضی شب ها شیفت کاری بهشون می خوره جهت رنگ کردن گوشت چرخ کرده که خوشگل بشه و آت و آشغالا معلوم نباشه مشتری بخره. سوسیس و کالباس که چیزایی می دونم و دیدم که اگه بنویسم تا آخر عمر لب به این محصول نمی زنید! از استخوان و آشغال گوشت تا جسد گاو در حال فساد!!! خودم تا وقتی تن ماهی خارجی نخورده بودم نمی فهمیدم تن ماهی واقعی چه مزه ایه. تا وقتی سوسیس خارجی نخورده بودم نمی دونستم در تولید سوسیس و کالباس از گوشت سالم هم میشه استفاده کرد^_^

در کل فرمول خاصی نداره بعضی کالاهای ایرانی ارزش خرید دارن بعضی ها جایگزین خوب خارجی دارن که میشه جایگزین کرد. بعضی ها قابل جایگزین نیستن یا نمونه خارجی خیلی گرونه یا خیلی کمیاب و باید با کالای بی کیفیت داخلی بسازیم

لینک به دیدگاه

یک چیزی هست بنام 

شرافت

باید توی همه کارها باشه ولی متاسفانه نیست 

(در این دوره زمان  ، شرافت ، صداقت ، راستگویی ، و... ، جزو نقاط ضعف انسان هاست )

بنده چند وقت نانوایی کار می کردم (پاچال داری) ، آنجا همه مدل دزدی (به اصطلاح خودشان زرنگ بازی) را دیدم از آرد گرفته تا نان که بیرون می آِید از هرجاش می زنن .....

یه بار بهم  گفتن چرا از دخل چیزی نمی زنی ، گفتم شرافتی تو اینکار نیست ، (یک هفته بهم می خندیدند) 

به من می گفتن شیرپاستورزیه

شرافت یعنی اگر شما را هم کسی نمی بیند کار را درست انجام دهید 

توی تولیدات داخلی هم همینطوری هرجور که شده می خوان سودشان را چندبرابر کنند ، به هر روشی ، شده با گارانتی الکی پول بیشتری بگیرند ، شده از  ارسال محصول پول بیشتری بگیرند ..........

ویرایش شده توسط amirbibak0
لینک به دیدگاه

تا وقتی جنس بی کیفیت رو با قیمت های بالا تولید کنن خیر

لینک به دیدگاه

سلام هرگز 

چند مورد خرید داشتم بسیار پشیمانم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...