رفتن به مطلب

** کمک فوری**کار نکردن اسلات 1 و 2 ی مادربورد گیگابایت z170 gaming5

mohammad.amin89
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان گرامی

این بردی که خدمتتون عرض کردم از یکی از دوستان خوب خودم خریداری کردم منتها از وقتی دست بنده رسیده اسلات های اول و دوم بغل سوکت cpu از کار افتادن، چه تک کانال و چه دوال هر کاری کردم  نتیجه نداد  و  به محض اینکه  رم درون اون اسلات ها قرار گرفت مادربورد 5 تا بوق میزنه و دوباره  ریست میشه و این چرخه ادامه پیدا میکنه، ضمن اینکه روی دیباگر مادربورد  خطای  c1 میزنه، تصاویر دیباگر در حالت خطا  و در حالت کارکرد درست  خدمتتون  گذاشتم  به انضمام تصاویر سوکت cpu tmp_4192-۲۰۱۶۱۱۲۵_۲۳۰۶۲۸-711938379.jpgtmp_4192-۲۰۱۶۱۱۲۵_۲۳۰۵۵۵1538509238.jpgtmp_4192-۲۰۱۶۱۱۲۵_۲۳۰۰۳۱-1985028129.jpgاین وضعیت خطا tmp_4192-۲۰۱۶۱۱۲۵_۲۳۰۰۰۰1405699090.jpgعکس آخر وضعیت سالم رو نشون میده tmp_4192-۲۰۱۶۱۱۲۵_۲۳۰۲۳۵2002525516.jpg

از دوستان گرامی  خواهش دارم کمک کنید  مشکل حل بشه که خیلی کلافم از دستش.

ویرایش شده توسط mohammad.amin89
لینک به دیدگاه

قبلا" تا یه مشکلی داشتی دوستان سریع می اومدن کمکت ، الان  نمیدونم چرا اینجوری شده..

لینک به دیدگاه

سلام حاجی 

سوکت که به نظر سالم میاد با رم دیگه ای اسلات رو چک کردی ؟

لینک به دیدگاه

عکسا که چیزی از خرابی سوکت نشون نمیده. زیر سی پیو تمیز هست؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام حامد جان عزیزم

باور کنید هر وقت میبینمتون خوشحال میشم و یاد معاملم با شما میفتم.همیشه هم از راهنماییهاتون استفاده کردیم

راستش رم دم دست ندارم فردا قراره برم پیش دوستم اونجا تستش کنم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، hamed_crazy گفته است :

عکسا که چیزی از خرابی سوکت نشون نمیده. زیر سی پیو تمیز هست؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

کاملا کاش یه عکس هم از کف سی پی یو میزاشتم

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، mohammad.amin89 گفته است :

tmp_4192-۲۰۱۶۱۱۲۵_۲۳۰۲۳۵2002525516.jpg

دوست عزیز رمهارو توی اسلات های قرمز بزارین درست میشه 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MOMOU81 گفته است :

دوست عزیز رمهارو توی اسلات های قرمز بزارین درست میشه 

داداش اول توی اسلات های همرنگ امتحان کردم برای اینکه بصورت دوال کار کنه اما متاسفانه هر کاری کردم دو اسلات اول جواب نداد

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mohammad.amin89 گفته است :

احتمال داره این اتصالات کف سی پی یو کنده بشه؟!

فکرنکنم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ممکنه زیر سی پی یو خمیر رفته باشه و اسلاتها رو نشناسه. این مورد چون برا خودم هم پیش آمده بود عرض کردم.?

ویرایش شده توسط Solo
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Solo گفته است :

دوسا عزیز ممکنه زیر سی پی یو خمیر رفته باشه و اسلاتها رو نشناسه. این مورد چون برا خودم هم پیش آمده بود عرض کردم.?

منظورتون از زیر سی پی یو سوکتش هست یا برد پشت سی پی یو؟

لینک به دیدگاه

هردو. حتی به مقدار کم هم باشه میتونه اختلال ایجاد کنه 

لینک به دیدگاه

چک کنین ببینین زیر پردازنده بعضی جاهاش سیاه نشده!؟

اگر مشکلی نداشت مادربرد رو آپدیت، پردازنده رو تعویض و تست کنین

در نهایت اگه نشد اشکال میتونه از مادربرد باشه و باید ببرین نمایندگی

یه نکته دیگه ببینین برد مین تاب نداره؟

لینک به دیدگاه

ظاهرا پردازنده مشکل داشته.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، EHSANRF گفته است :

چک کنین ببینین زیر پردازنده بعضی جاهاش سیاه نشده!؟

اگر مشکلی نداشت مادربرد رو آپدیت، پردازنده رو تعویض و تست کنین

در نهایت اگه نشد اشکال میتونه از مادربرد باشه و باید ببرین نمایندگی

یه نکته دیگه ببینین برد مین تاب نداره؟

سلام دوست برزگوار

متشکرم از راهنماییتون

مادربورد و سی پی یوی دیگه دم دست نبود، یکی از دوستان زحمت کشیدن برام تست کردن، اشکال از سی پی یو بود که بعنوان معیوب فروخته شد.

الانم خودم در پی خرید سی پی یو هستم

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mohammad.amin89 گفته است :

سلام دوست برزگوار

متشکرم از راهنماییتون

مادربورد و سی پی یوی دیگه دم دست نبود، یکی از دوستان زحمت کشیدن برام تست کردن، اشکال از سی پی یو بود که بعنوان معیوب فروخته شد.

الانم خودم در پی خرید سی پی یو هستم?

سلام

خواهش میکنم . وظیفه بود

اگه مشکلی با رم تک کاناله نداشتین میتونستین همونو نگه دارین...

ولی سعی کنین دست دوم تهیه کنین یا اگه بخواین نو بگیرین یا باید دل رو بزنین به دریا و الان خرید کنین یا صبر کنین ببینین بازار چی میشه، ممکنه بکشه بالا یا بیان پایین قیمت ها...

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، EHSANRF گفته است :

سلام

خواهش میکنم . وظیفه بود

اگه مشکلی با رم تک کاناله نداشتین میتونستین همونو نگه دارین...

ولی سعی کنین دست دوم تهیه کنین یا اگه بخواین نو بگیرین یا باید دل رو بزنین به دریا و الان خرید کنین یا صبر کنین ببینین بازار چی میشه، ممکنه بکشه بالا یا بیان پایین قیمت ها...

راستش میخوام دلمو بزنم به دریا نو بگیرم چون نهایتا این ور اون ور بشه 50 تومن اختلافش میشه من 800 تومن بدم این 50 تومنم روش

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، سعید بهمنیان گفته است :

ظاهرا پردازنده مشکل داشته.

بله جناب بهمنیان

پردازنده مشکل داشت

لینک به دیدگاه

جناب دفترچه ی برد رو بردارید ببینید توی لیست دی باگ ارور C1 چی هست.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، HK888 گفته است :

جناب دفترچه ی برد رو بردارید ببینید توی لیست دی باگ ارور C1 چی هست.

ممنون از راهنماییتون ، حتما بررسی میکنم

لینک به دیدگاه

C1 = Detect memory-Auto-detection of DRAM size, type and ECC

تا الان آیا بایوس مادربرد رو ریست کردید؟ اگر نه تمام سیم های پاور رو جدا کنید ازش.باتری مادربرد رو در بیارید دکمه ی پاور رو بزنید و 15 دقه صبر کنید. بعد باتری رو برگدونید داخل برد.برای اطمینان بیشتر می تونید سر پیچ گوشتی رو روی جامپر های CLEAR CMOS بزار چند ثانیه تا یکبار هم از این روش ریست بشه.بعد رمهاتون رو در بیارید و با فشار باد Blower داخل اسلات های رم بردتون رو تمیز کنید(خیلی شدید نباشه).بعد با گوش پاکن یا یه پارچه ی ظریف دیگه داخل اسلات ها رو تمیز کنید (لازم نیست تا عمق بره یا محکم بکشید همین که آروم  و  به صورت سطحی تمیز بشه کافیه) شیار های رمهاتون رو هم تمیز کنید با گوش پاک کن یا پارچه ی ظریف.(به هیچ ماده ی تمیز کننده ای احتیاج ندارید فقط با این کار می خوایم مطمئن بشیم که روی اسلات یا رم ها گرد و غبار مانع از اتصال نشده)بعد کابل هارو وصل کنید و  با استفاده از فقط یکی از رمهاتون تک تک اسلات ها رو چک کنید و بعد هم با استفاده از رم دیگه.(داخل بایوس تغییرات انجام ندید.ممکنه اولش چندبار سیستم خاموش و روشن بشه که این طبیعیه برای تنظیم کردن خودش و رم ها،برد چند بار ریست انجام میده)

اگه یکی از رم ها روی همه ی اسلات ها جواب داد ولی اون یکی نه که از رم هستش( یا برد کلا با این رم سازگاری نداره یا با تایمینگ و فرکانس رم یا رم خرابه) اگه هر دو رم ها به صورت تکی با برد جواب می دن ولی به صورت دوتایی نه مشکل از برده و احتمالا آپدیت بایوس لازم داره یا اگه با آپدیت بایوس درست نشد که اشکال سخت افزاری داره باید بره گارانتی.ایراد بعید می دونم پردازنده ای باشه.(چون بدون کولر دارید این تست ها رو انجام می دید لطفا حوصله به خرج بدید و بزارید CPU خنک بشه بعد از هر تست)

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، HK888 گفته است :

C1 = Detect memory-Auto-detection of DRAM size, type and ECC

تا الان آیا بایوس مادربرد رو ریست کردید؟ اگر نه تمام سیم های پاور رو جدا کنید ازش.باتری مادربرد رو در بیارید دکمه ی پاور رو بزنید و 15 دقه صبر کنید. بعد باتری رو برگدونید داخل برد.برای اطمینان بیشتر می تونید سر پیچ گوشتی رو روی جامپر های CLEAR CMOS بزار چند ثانیه تا یکبار هم از این روش ریست بشه.بعد رمهاتون رو در بیارید و با فشار باد Blower داخل اسلات های رم بردتون رو تمیز کنید(خیلی شدید نباشه).بعد با گوش پاکن یا یه پارچه ی ظریف دیگه داخل اسلات ها رو تمیز کنید (لازم نیست تا عمق بره یا محکم بکشید همین که آروم  و  به صورت سطحی تمیز بشه کافیه) شیار های رمهاتون رو هم تمیز کنید با گوش پاک کن یا پارچه ی ظریف.(به هیچ ماده ی تمیز کننده ای احتیاج ندارید فقط با این کار می خوایم مطمئن بشیم که روی اسلات یا رم ها گرد و غبار مانع از اتصال نشده)بعد کابل هارو وصل کنید و  با استفاده از فقط یکی از رمهاتون تک تک اسلات ها رو چک کنید و بعد هم با استفاده از رم دیگه.(داخل بایوس تغییرات انجام ندید.ممکنه اولش چندبار سیستم خاموش و روشن بشه که این طبیعیه برای تنظیم کردن خودش و رم ها،برد چند بار ریست انجام میده)

اگه یکی از رم ها روی همه ی اسلات ها جواب داد ولی اون یکی نه که از رم هستش( یا برد کلا با این رم سازگاری نداره یا با تایمینگ و فرکانس رم یا رم خرابه) اگه هر دو رم ها به صورت تکی با برد جواب می دن ولی به صورت دوتایی نه مشکل از برده و احتمالا آپدیت بایوس لازم داره یا اگه با آپدیت بایوس درست نشد که اشکال سخت افزاری داره باید بره گارانتی.ایراد بعید می دونم پردازنده ای باشه.(چون بدون کولر دارید این تست ها رو انجام می دید لطفا حوصله به خرج بدید و بزارید CPU خنک بشه بعد از هر تست)

داداش نهایت تقدیر و تشکر رو دارم از راهنمایی جامع و کاملتون

والا بصورت تکی و دوال در تمامی حالتها تست کردم ، دو تا از اسلات های مادربورد جواب ندادن، آخر سر فرستادم برای یکی ازدوستان که با سیستم خودش تست کرد ، مشخص شد اشکال از پردازنده هستش

لینک به دیدگاه

یعنی پردازنده رو داخل برد دیگه گذاشتن مشکل داشت؟که در اون صورت احتمال قوی Memory Controller داخل CPU سوخته یا آسیب دیده.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، HK888 گفته است :

یعنی پردازنده رو داخل برد دیگه گذاشتن مشکل داشت؟که در اون صورت احتمال قوی Memory Controller داخل CPU سوخته یا آسیب دیده.

بله روی یه برد دیگه تست شد ، همچنین برد منم با یه پردازنده دیگه تست شد و مشکلی نداشت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...