رفتن به مطلب

مشکل هارد wd

mahshad
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان روزتون بخیر

من یک هارد wd دارم که دو سال بود هیچ ایرادی نداشت  .یکی دو هفته ی پیش به کامپیوتر یکی از دوستام وصلش کردم بعد از اون هر وقت به کامپیوترم وصلش میکنم بعضی فایل ها اصلا باز نمیشه و این پیغامو میدهcyclic redundancy check  .بقیه هم یا دیر باز میشن یا هم not responding میدن .هیچ فایلی هم  نه دیلیت میشه  نه کپی .میخواستم ببینم  میشه درستش کرد یانه؟

اطلاعاتم هم مهمن واسه همین اصلا فرمت نکردم.

ممنون میشم راهنمایی کنین

لینک به دیدگاه

درود

برنامه ی hdtune رو بنصب و از برگه ی health عکس بگذار.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

20161128_131628.jpg

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mahshad گفته است :

20161128_131628.jpg

در 16 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

health status هم  نوشته warning

لینک به دیدگاه

چون سکتور خراب داره باید بدی جایی که تجهیزات ویژه دارند برات تعمیر کنند. اگر چنین جایی رو سراغ نداری می تونم معرفی کنم. البته ممکنه بشه با hdd regenarator یا برنامه های مشابه درستش کرد، اما با توجه به این که اطلاعات برات مهم ه بهتره دستکاریش نکنی و حتی روشن هم نشه بهتره.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

چون سکتور خراب داره باید بدی جایی که تجهیزات ویژه دارند برات تعمیر کنند. اگر چنین جایی رو سراغ نداری می تونم معرفی کنم. البته ممکنه بشه با hdd regenarator یا برنامه های مشابه درستش کرد، اما با توجه به این که اطلاعات برات مهم ه بهتره دستکاریش نکنی و حتی روشن هم نشه بهتره.

اهان خیلی ممنون .میگردم اگه جایی پیدا نکردم بازم بهتون زحمت میدم .سپاسگزارم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، iran4moderntalking گفته است :

اگر شما هارد رو  یک بار low level فرمتش کنید احیانا درست میشه.

درود دوست گرامی

این مساله که با low level format هارددیسک درست می شه رو آزموده ای؟

با چه برنامه ای این کار رو کرده ای؟ 

آیا اطلاعات هارددیسک حفظ می شه؟

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/08, 17:03:17، iran4moderntalking گفته است :

نه خب دوست عزیز اسمش روشه : low level format

یعنی کلا اطلاعات هارد فرمت میشه با سرعت کم کم و تمامی سکتور ها یک بار حذف اطلاعت و تخیه میشن .

این کار کار علمی و تعمیری برای مشکل شما نیست. اما صرف کا ر در خونست که بیرون نبرید اول .

معمولا اینجور ایرادها با فرمت کردن هارد درست میشن.

کاربرد این برنامه هم برای اینه که اطلاعات پاک بشن و دیگه برنگردند.

اگر میتونید جابجا کنید اطلاعات هارد رو و با برنامه HDD Low Level format tool فرمتش کنید هاردو.

درضمن این کار زمان بسیاری میبره. مثلا برای یک هارد 1 ترا شاید 1 روز طول بکشه حدودا.

مورد بعدی اینکه اصلا شما اگر یکبار هاردو در هنگام نصب ویندوز فرمت کنید و پارتیشن بندی کنید ممکنه اصلا حل بشه.

اطلاعات هاردم مهمه ولی اگه درست میشه یه امتحانی میکنم مطمئنین درست میشه؟

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/08, 14:22:56، سعید بهمنیان گفته است :

از یکی از اشناهام پرسیدم گفت درست نمیشه باید کلا قید هاردو بزنم .دیگه موندم چیکار کنم

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، mahshad گفته است :

از یکی از اشناهام پرسیدم گفت درست نمیشه باید کلا قید هاردو بزنم .دیگه موندم چیکار کنم

اینجا که معرفی می کنم، اطلاعات رو می تونن برگردانند و هارد رو هم شاید بشه درست کرد. 

Dgrc.ir

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، iran4moderntalking گفته است :

بالاخره امتحانش که مجانیه. برای درست شد ضرر نمی کنید این راه رو هم برید!

با فرمت کردن امکان داره حل بشه این جور موارد. حتی شما پیشنهاد می کنم یک بار هارد رو فرمت کنید با خود ویندوز و پارتیشن هاشم کلا حذف کنید و دوباره پارتیشن بندی کنید. امکانداره بهبودی حاصل بشه انشاال...

دوست گرامی پوزش می خوام

این روش احتمال بسیار کمی داره سودمند باشه. 

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، iran4moderntalking گفته است :

بالاخره امتحانش که مجانیه. برای درست شد ضرر نمی کنید این راه رو هم برید!

با فرمت کردن امکان داره حل بشه این جور موارد. حتی شما پیشنهاد می کنم یک بار هارد رو فرمت کنید با خود ویندوز و پارتیشن هاشم کلا حذف کنید و دوباره پارتیشن بندی کنید. امکانداره بهبودی حاصل بشه انشاال...

باشه ممنونم

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/08, 13:01:17، mahshad گفته است :

سلام دوستان روزتون بخیر

من یک هارد wd دارم که دو سال بود هیچ ایرادی نداشت  .یکی دو هفته ی پیش به کامپیوتر یکی از دوستام وصلش کردم بعد از اون هر وقت به کامپیوترم وصلش میکنم بعضی فایل ها اصلا باز نمیشه و این پیغامو میدهcyclic redundancy check  .بقیه هم یا دیر باز میشن یا هم not responding میدن .هیچ فایلی هم  نه دیلیت میشه  نه کپی .میخواستم ببینم  میشه درستش کرد یانه؟

اطلاعاتم هم مهمن واسه همین اصلا فرمت نکردم.

ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام:هارد شما به مشکل خورده باید به جایی تحویل دهید که با دستگاه هارد شما را درست یا بازیابی کنند خودتون با نرم افزار به نتیجه نمیرسید مثل کانون بازیابی اطلاعات

لینک به دیدگاه

20161128_131628.jpg

با نرم افزار low format درست میشه اولش باید اطلاعاتتو برداری یه چیز حدود دو ساعت و نیم طول میکشه

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، rezaardi01 گفته است :

با نرم افزار low format درست میشه اولش باید اطلاعاتتو برداری یه چیز حدود دو ساعت و نیم طول میکشه

سپاسگذارم ولی  از اطلاعاتم با هیچ برنامه ای نتونستم بک اپ بگیرم همش ارور میده

ویرایش شده توسط mahshad
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، omidgh گفته است :

سلام:هارد شما به مشکل خورده باید به جایی تحویل دهید که با دستگاه هارد شما را درست یا بازیابی کنند خودتون با نرم افزار به نتیجه نمیرسید مثل کانون بازیابی اطلاعات

اینجور جاها مطمئنا؟؟ همه ی آشنا هام میگن درست نمیشه واینجور جاها فقط ادعا دارن که میتونن درست کنن

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، mahshad گفته است :

اینجور جاها مطمئنا؟؟ همه ی آشنا هام میگن درست نمیشه واینجور جاها فقط ادعا دارن که میتونن درست کنن

سلام کارشون تخصص هارد هست شما اونها رو با شرکت کامپیوتری اشتباه نگیرید چون اونها تخصصی کار میکنند هیچ وقت خودشونو خراب نمیکنند اینهمه هارد خراب میشه اونها اطلاعات هارد 

را میکشن بیرون پس اطلاعات این همه آدم به درد اونها نمیخوره منطقی نیست تصمیم با خودتونه من که بردم راضی بوردم

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، omidgh گفته است :

سلام کارشون تخصص هارد هست شما اونها رو با شرکت کامپیوتری اشتباه نگیرید چون اونها تخصصی کار میکنند هیچ وقت خودشونو خراب نمیکنند اینهمه هارد خراب میشه اونها اطلاعات هارد 

را میکشن بیرون پس اطلاعات این همه آدم به درد اونها نمیخوره منطقی نیست تصمیم با خودتونه من که بردم راضی بوردم میتونی بری توی سایتشون کمکتون میکنند سایت www.bazyabi.com

لینک به دیدگاه

سپاسگذارم ولی  از اطلاعاتم با هیچ برنامه ای نتونستم بک اپ بگیرم همش ارور میده

اگه اطلاعات مهمه با یه ویندوز لایو بیارید بالا اطلاعات رو بک اپ بگیرین و اگر نشد ببرین خانه سخت افزار تهران با پی سی هزار یه بک اپ براتون بگیرین

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، omidgh گفته است :

را میکشن بیرون پس اطلاعات این همه آدم به درد اونها نمیخوره منطقی نیست تصمیم با خودتونه من که بردم راضی بوردم

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان

سلام چند سال پیش یک هارد 80 گیگ که مال دوستم بود و تمام  اطلاعات مهم   توش بودن  مشکل همین دوستمون رو پیدا کرده بود همش ارور میداد یا درایوارو نمیشناخت بعد کلی کلنجاررفتن با چک دیسک ویندوز تحت داس تونستم یکم بهبودش بدم بعد با هارد رجنریتر اشنا شدم و با اون تحت داس کلی از بد سکتورهارو درست کردم که اتفاقا خیلی خیلی زمان بر بود اما واقعا  کمک کننده! بلخره تونستم اطلاعات هارد رو بعد چند روز کپی کنم و با لو لول فورمت هم هارد رو مثل سابق کنم.لو لول فرمت واقعا معجزه میکنه..البته شاید برای هر مشکلی  هم جواب نده مخصوصا مشکل سخت افزاری حاد! این هارد دوستمونم بیشتر بدلیل ویروسی شدن و خاموش کردن مستقیم برق بصورت مکرر بوده ....قبل از دور انداختن هارد از hdd regenerate  و low level format حتما استفاده کنیدزمانبره اما واقعا مفیده در خیلی موارد حساس.

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Farhad koohkan گفته است :

سلام دوستان

سلام چند سال پیش یک هارد 80 گیگ که مال دوستم بود و تمام  اطلاعات مهم   توش بودن  مشکل همین دوستمون رو پیدا کرده بود همش ارور میداد یا درایوارو نمیشناخت بعد کلی کلنجاررفتن با چک دیسک ویندوز تحت داس تونستم یکم بهبودش بدم بعد با هارد رجنریتر اشنا شدم و با اون تحت داس کلی از بد سکتورهارو درست کردم که اتفاقا خیلی خیلی زمان بر بود اما واقعا  کمک کننده! بلخره تونستم اطلاعات هارد رو بعد چند روز کپی کنم و با لو لول فورمت هم هارد رو مثل سابق کنم.لو لول فرمت واقعا معجزه میکنه..البته شاید برای هر مشکلی  هم جواب نده مخصوصا مشکل سخت افزاری حاد! این هارد دوستمونم بیشتر بدلیل ویروسی شدن و خاموش کردن مستقیم برق بصورت مکرر بوده ....قبل از دور انداختن هارد از hdd regenerate  و low level format حتما استفاده کنیدزمانبره اما واقعا مفیده در خیلی موارد حساس.

سلام مرسی منم دادم کلا فرمتش کردن هنوز کاملا درست نشده انقد هاردو به کامپیوترم  وصل کردم اونم ارور میده.هارد جهنم دیگه اطلاعات اینم بره واقعا نابود میشم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...