رفتن به مطلب

کمک لطفا!! مشکل صدای PC گیمینگ

shocker78
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به دوستان انجمن لیون کامپیوتر

اول به صدایی که از اسپیکر ضبط کردم گوش کنین صدا_001_sd[1].m4a

این صدای خس خس دقیقا زمانی رخ می ده که وارد بازی می شم یعنی زمانی که سی پی یو و جی پی یو لود میشن و میرن زیر فشار و موقع گوش کردن به آهنگ یا دیدن ویدیو و فیلم شنیده نمی شه مگر زمانی که یه برنامه شروع به فعالیت کنه و از سی پی یو استفاده کنه. مهم نیست که از اسپیکر یا هدست استفاده کنم یا از پورت جلویی کیس یا پورت خود مادربورد این صدا وجود داره و از ورژن کارت صدا یا بایوس هم نیست چون هردو رو آپدیت کردم.

نکته جالب اینه که زمانی که بلندگو یا هدست رو به پورت صدای مانیتور که از خروجی صدای کارت گرافیک و درایور صدای انویدیا استفاده می کنه وصل می کنم این مشکل وجود نداره و کاملا رفع می شه.

پس تا این جا می شه نتیجه گرفت که هر بلایی سر صدا اومده داخل کیس رخ می ده و کاملا سخت افزاریه و یه دیوایسی داره روی صدا اختلال ایجاد می کنه. حدس من اینه که یا از کارت گرافیکه یا زیر سر سی پی یو کولره.

من حدود دو ماهه که سیستممو تهیه کردم از لیون کامپیوتر و چون مانیتورم خودش اسپیکر داشت متوجه این مشکل نشده بودم تا هفته پیش که هدست گیمینگ خریدم  و اونو به مادربورد وصل کردم (کلی هم ناراحت شدم ) . فکر نمی کنم لیون کامپیوتر مسئولیتی قبول کنه چون 30 روز مهلت تست پی سی تموم شده برای همین تنها امیدم به راهنمایی شما دوستانه.

نظر شما چیه؟ مشکل از کدوم قطعاته؟ نرم افزاری میشناسین که سی پی یو و گرافیک و سایر قطعات رو ببرم زیر فشار و متوجه بشم ریشه مشکل از کجاست؟ 

لینک به دیدگاه

درود

مشخصات رایانه ت چی ه؟

به نظر می آد از کارت صدا باشه. این صدا از خروجی مادربورد می آد دیگه؟ یعنی اگر بلندگو یا هدفون خاموش باشه نویزی در کار نیست؟

تا دوستان با تجربه تر نظر بدن.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

مشخصات رایانه ت چی ه؟

به نظر می آد از کارت صدا باشه. این صدا از خروجی مادربورد می آد دیگه؟ یعنی اگر بلندگو یا هدفون خاموش باشه نویزی در کار نیست؟

تا دوستان با تجربه تر نظر بدن.

داخل پروفایلم هست. بله از خروجی صدای مادربورد.  از پورت جلوی کیس هم تفاوتی نداره. توضیح دادم فقط زمانی که میرم داخل بازی یا یه نرم افزار سنگین اجرا می کنم  این اتفاق میفته .یه قطع سخت افزاری داره اختلال ایجاد می کنه روی صدا حالا می تونه کارت گرافیک باشه می تونه سی پی یو کولر باشه می تونه هارد دیسک باشه یا خود اتصالات مادربورد مشکل داشته باشه

لینک به دیدگاه

من خودم زیاد توی سخت افزار وارد نیستم می خوام بدونم دوستانی که تخصص دارن پیشنهادشون چیه. باید کدوم قطعات رو در بیارم یا جابهجا کنم یا از چه نرم افزاری برای تست قطعات استفاده کنم

لینک به دیدگاه

اگه بتونی یه کارت صدا واسه تست گیر بیاری خیلی خوب می شه، یه کارت صدای معمولی هم کفایت می کنه

اگر هم گرافیک مجتمع داشته باشی می تونی کارت گرافیک رو هم واسه تست جدا کنی

خلاصه که به احتمال بسیار زیاد مشکل سخت افزاریه و قطعا شامل ضمانت می شه،

اگه نتونن درستش کنن (که احتمالا نمی تونن) عوض می کنن و یه نو جاش می دن

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

اگه بتونی یه کارت صدا واسه تست گیر بیاری خیلی خوب می شه، یه کارت صدای معمولی هم کفایت می کنه

تو فروم های خارجی یه نفر همین مشکلو داشت کارت صدا گرفته بود اما مشکل حل نشده بود. بحث اینه که من نمی دونم کدوم قطعه مشکل ایجاد کرده. اگر کارت صدا باشه که چرا در حالت عادی اینطور نیست و فقط زمانی که من بازی یا نرم افزار اجرا می کنم اینطوری می شه؟

لینک به دیدگاه

خب گفتم دیگه باید یکی تست کنی تا ببینی مشکل از کجاست، کارت صدا رو هم فقط واسه تست می گیری، نه اینکه بخریش

قسمت هایی مثل پردازنده هم باید جدا جدا تست بشه، بهتره ببری یه جا که خودش این قطعات رو داشته باشه و بتونه تست کنه

فروم خارجی مشکلش حل شده بود؟ تاریخ ارسال پست ها تو فروم مال کی بود؟

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

خب گفتم دیگه باید یکی تست کنی تا ببینی مشکل از کجاست، کارت صدا رو هم فقط واسه تست می گیری، نه اینکه بخریش

قسمت هایی مثل پردازنده هم باید جدا جدا تست بشه، بهتره ببری یه جا که خودش این قطعات رو داشته باشه و بتونه تست کنه

فروم خارجی مشکلش حل شده بود؟ تاریخ ارسال پست ها تو فروم مال کی بود؟

درسته. الان کارت گرافیک رو جدا کردم. مشکل همچنان پابرجاست. احتمال خیلی زیاد کار سی پی یو هست. نه اون طرف مشکلش حل نشد آخر کار از همون خروجی کارت گرافیک استفاده کرد. خب الان چکار کنم؟

لینک به دیدگاه

دقیقا مشکل شمارو دارم. ولی نه هنگام باز کردن هر برنامه ای.

وقتی که مودم Adsl رو قطع میکنم و مودم Usb رو وصل میکنم این اتفاق میافته.

هم کارت صدای مادربورد هم کارت صدای دوم این مشکل براشون ایجاد میشه و تا ریاستارت نکنم درست نمیشه.

فقط اینو مطمئنم که مشکل سخت افزاری نیست ماله من.

چون اگه باشه فقط یکی از کارت صداها باید به مشکل بخوره.

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

بله بعضی دیوایس ها موجب ایجاد اختلال روی صدا می شن. فقط با خروجی صدای مانیتور حل می شه.

الان من باید بدونم چطور سی پی یو کولر رو از کار بندازم تا بفهمم مشکل از اون هست یا نه. نرم افزاری هست که بشه فن سی پی یو کولر رو تنظیم کرد؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، shocker78 گفته است :

بله بعضی دیوایس ها موجب ایجاد اختلال روی صدا می شن. فقط با خروجی صدای مانیتور حل می شه.

الان من باید بدونم چطور سی پی یو کولر رو از کار بندازم تا بفهمم مشکل از اون هست یا نه. نرم افزاری هست که بشه فن سی پی یو کولر رو تنظیم کرد؟

فن سی پی یو از داخل بایوس قابل تنظیم هست

البته نرم افزارهایی هم برای تنظیم فن موجودن

شما ویندوزتون رو هم عوض کردین؟! و احیانا از درایور خود شرکت استفاده میکنین!؟ چون بعضی مواقع با وجود آپدیت از شرکت سازنده کارت صدا، هیچ درایوری مثل درایور سایت سازنده مادربرد و یا خود DVD درایور مادربرد بی نقص نیست.

لینک به دیدگاه

بعد از کلی جابه جایی و تست قطعات در کمال ناباوری با default کردن بایوس مشکل از ریشه حل شد هنوز نمی دونم دقیقا علت چی بوده من توی بایوس فقط دو تا چیز رو ست کردم یکی پروفایل xmp و یکی اورکلاک خودکار مادربورد (asus optimal mode). دیگه نمیخوام قیافه نحس بایوس ایسوس رو ببینم 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

فن سی پی یو از داخل بایوس قابل تنظیم هست

البته نرم افزارهایی هم برای تنظیم فن موجودن

شما ویندوزتون رو هم عوض کردین؟! و احیانا از درایور خود شرکت استفاده میکنین!؟ چون بعضی مواقع با وجود آپدیت از شرکت سازنده کارت صدا، هیچ درایوری مثل درایور سایت سازنده مادربرد و یا خود DVD درایور مادربرد بی نقص نیست.

مشکل حل شد. از بایوس بود

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، shocker78 گفته است :

مشکل حل شد. از بایوس بود

خدا رو شکر

احتمالا اورکلاک کرده بودین ناخواسته...

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...