رفتن به مطلب

مشکل با ۱۰۰درصد شدن هاردلپتاپ

peto
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

الان چند ماهه لپتاپم خیلی کند شده.

حتی ویندوزم که عوض میکنم بدون اینکه چیزی نصب کنم بازم بشدت کند هست.

نمیدونم ویروسی شده یا هاردم لپتاپم نشکل پیدا کرده.

مشکل اینجاست که همیشه فشار رو هاردم بالای ۹۰ودرصد هست.

اگه یه برنامه باز کنم سریع میرسه به ۱۰۰ درصد و هنگ میکنه

دلیلش چی میتونه باشه؟

لینک به دیدگاه

دقيقا چي به صد در صد ميرسه؟ لود cpu،ram... با چه نرم افزاري مانيتور ميكنيد سيستم رو؟ يك بار با hd tune از هارد تست بگيريد، تسك منيجر هم چك كنيد ببينيد برنامه مشكوك چي اجرا هست؟

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

دقيقا چي به صد در صد ميرسه؟ لود cpu،ram... با چه نرم افزاري مانيتور ميكنيد سيستم رو؟ يك بار با hd tune از هارد تست بگيريد، تسك منيجر هم چك كنيد ببينيد برنامه مشكوك چي اجرا هست؟

با تسک منیجر چک میکنم همیشه بالاست

عکس از تسک منیجر گذاشتم

با  hd tune چند وقت قبل تست گرفتم ارور نداد فقط یکم زیادی طول کشید وسط تست کنسل کردم

1481315381705-211340771.jpg

ویرایش شده توسط peto
لینک به دیدگاه

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-performance/a-process-called-service-host-local-system-is/8cb5b527-8ef1-4e8a-8ad1-a9eada572ebe

طبق روشي كه تو لينك بالا گفته شد پيش بريد درست ميشه مشكلتون.

تو تسك منيجر تمام برنامه هايي كه نيازي بهشون نداريد از قسمت استارت اپ disable كنيد تا موقع بالا اومدن سيستم اجرا نشن. اپديت ويندوز هم چك كنيد ببينيد در حال اپديت هست يا نه.

لینک به دیدگاه

https://support.microsoft.com/en-us/kb/929135

مراحل اين لينك رو پيش بريد بعد ازmsconfig normal boot كنيد، اين هم يك راه حل هست.

اينو بگم هارد مشكلي نداره سيستم داره بيش از اندازه عمليات ريد و راين انجام ميده.

ویرایش شده توسط Ali Alborz
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-performance/a-process-called-service-host-local-system-is/8cb5b527-8ef1-4e8a-8ad1-a9eada572ebe

طبق روشي كه تو لينك بالا گفته شد پيش بريد درست ميشه مشكلتون.

تو تسك منيجر تمام برنامه هايي كه نيازي بهشون نداريد از قسمت استارت اپ disable كنيد تا موقع بالا اومدن سيستم اجرا نشن. اپديت ويندوز هم چك كنيد ببينيد در حال اپديت هست يا نه.

ترجمه ی فارسیش نبود؟

آپدیت ویندوز غیر فعال هست.

تو تسک منیجر که می خوام  بعضی چیزا که هاردو اشغال کردن رو غیر فعال کنم  پیام شات داون میاد.یعنی  ببندم سیستم خاموش میشه.

مثلا سرویس  هاست رو ببندم سیستم خاموش میشه.

لینک به دیدگاه

لينك دوميه عكسه ديگه طبق عكس پيش بريد، 

اينم فارسيش: http://neomarket.ir/آیا-svchost-مقدار-زیادی-ram-استفاده-می-کند؟/

البته نوشته مشكل مصرف زياد از ram ولي فرقي نداره همينكارو انجام بديد

ویرایش شده توسط Ali Alborz
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

لينك دوميه عكسه ديگه طبق عكس پيش بريد، 

اينم فارسيش: http://neomarket.ir/آیا-svchost-مقدار-زیادی-ram-استفاده-می-کند؟/

البته نوشته مشكل مصرف زياد از ram ولي فرقي نداره همينكارو انجام بديد

ممنون انجام میدم ببینم چه میشه

لینک به دیدگاه

سلام

یه عکس از تب Health نرم افزار HD Tune قرار بدین تا وضعیت هاردتون بررسی بشه ...

لینک به دیدگاه

منم این مشکل رو داشتم هیچ جور حل نمیشد. هارد رو پاک کردم دوباره پارتیشن کردم و ویندوز زدم درست شد.

البته این راه حل نیست و فقط ماس مالی بود اما 1 سالی هست دیگه اونجور نشد. دقیقا تسک منم مثل مال تو بود

ویرایش شده توسط KVICRE
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، KVICRE گفته است :

منم این مشکل رو داشتم هیچ جور حل نمیشد. هارد رو پاک کردم دوباره پارتیشن کردم و ویندوز زدم درست شد.

البته این راه حل نیست و فقط ماس مالی بود اما 1 سالی هست دیگه اونجور نشد. دقیقا تسک منم مثل مال تو بود

فک کنم منم ناچارم همین کارو بکنم.

تو نتم که سرچ کردم  اکثرا به همین نتیجه رسیدن

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، KVICRE گفته است :

فک کنم منم ناچارم همین کارو بکنم.

تو نتم که سرچ کردم  اکثرا به همین نتیجه رسیدن

البته قبلش یبار ویندوز 7 رو میریزم بعضیا با نصب ویندوز 7 مشکلشون حل شده

لینک به دیدگاه

برا منم همینجوره مشکل از ویندوزه که رید رایت زیاد انجام میده مشکل از هارد نیس. تو تموم ویندوز ها هم همین مشکل هست مگه این که پروسس های اضافیو چک کنی ببندی که خیلی حوصله سربره و زمان بره.

ویرایش: لبتاب و سیستم هم نداره کلا این عملیات عادیه و ویندوز داره کارای عادیشو انجام میده. منم اول زیاد حساس بودم ولی بعد بیخیال شدم. البته اینو بگم هارد من همیشه 99 درصد نمیشه بعضا میشه. اون وقتا که ویندوز داره یکاریو انجام میده هرچند کار سبک باشه 99درصد میشه چند لحظه بعد درست میشه دوباره.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

منم همچین مشکلی برام بعد از نصب ویندوز 10 64 بیتی اتفاق افتاد بعد از حدودا چند روز انقدر کند شده بود نمیتونستم کاری کنم بعدش خواستم داریو c رو فرمت کنم و دوباره ویندوز بریزم اجازه نصب شدن نمیداد error میداد بهم (هر ویندوزی از xp تا 10 )همه راه حل های پیشنهادی رو هم امتحان کردم نشد اخر یجا دیدم زده بود جای پورت ساتا یا کابل ساتا  رو عوض کنید اینکار که کردم حل شد و دوباره ویندوز 8.1 نصب کردم

نمیدونم حالا ایراد از کابل یا پورت بود که فکر نمیکنم بیشتر احتمال میدم بخاطر ویندوز 10 بود. من این ایراد رو برای اولین بار بعد از این همه مدت دیدم اونم بعد نصب ویندوز 10

اکثرا این مشکل رو فکر میکنم در ویندوز 10 اعلام کرده بودن

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
در در 1395/09/20, 12:28:34، ho3einsa گفته است :

برا منم همینجوره مشکل از ویندوزه که رید رایت زیاد انجام میده مشکل از هارد نیس. تو تموم ویندوز ها هم همین مشکل هست مگه این که پروسس های اضافیو چک کنی ببندی که خیلی حوصله سربره و زمان بره.

ویرایش: لبتاب و سیستم هم نداره کلا این عملیات عادیه و ویندوز داره کارای عادیشو انجام میده. منم اول زیاد حساس بودم ولی بعد بیخیال شدم. البته اینو بگم هارد من همیشه 99 درصد نمیشه بعضا میشه. اون وقتا که ویندوز داره یکاریو انجام میده هرچند کار سبک باشه 99درصد میشه چند لحظه بعد درست میشه دوباره.

اخه مشکل اینجاست که سیستم گاهی خیلی کند میشه 

مثلا یه اهنگ پلی میشه گاهی 30 ثانیه طول میکشه اجرا بشه یا گاهی 10 دیقه طول میکشه ویندوز بالا بیاد.

لینک به دیدگاه

زدم کلا پارتیشن بندی هم پاک کردم دوباره درایو ساختم.

هنوز مشکل سر جاش هست ولی تو ویندوز 7 کمی بهتره اما تو ویندوز 8 و 10 اوضاع خراب تره.

ممکنه ایراد از قدیمی بودن لپتاپ هم باشه که ویندوز جدید رو ساپورت نمیکنه

لینک به دیدگاه

منم این مشکل رو با نسخه 1511 ویندوز ده داشتم، با نصب نسخه 1607 مشکلم حل شد.

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، peto گفته است :

زدم کلا پارتیشن بندی هم پاک کردم دوباره درایو ساختم.

هنوز مشکل سر جاش هست ولی تو ویندوز 7 کمی بهتره اما تو ویندوز 8 و 10 اوضاع خراب تره.

ممکنه ایراد از قدیمی بودن لپتاپ هم باشه که ویندوز جدید رو ساپورت نمیکنه?

مشکل از قدیمی بودن لب تاپ نیست من خودم یه لب تاپ اچ پی دارم و پردازنده نسل یک core i هستش مشکل از ویندوز ۱۰ برو تو گوگل و بنویس (حل مشکل صد در صد شدن هارد در ویندوز ده) راه حلش هست درست میشه ولی احتمال داره هارد لب تاپ ایراد پیدا کرده باشه چون خیلی نازک نارنجی و با کوچک ترین ضربه خراب میشه.

ویرایش شده توسط miladnuranii
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Amir1234646 گفته است :

ممنون باید امتحان کنم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، miladnuranii گفته است :

مشکل از قدیمی بودن لب تاپ نیست من خودم یه لب تاپ اچ پی دارم و پردازنده نسل یک core i هستش مشکل از ویندوز ۱۰ برو تو گوگل و بنویس (حل مشکل صد در صد شدن هارد در ویندوز ده) راه حلش هست درست میشه ولی احتمال داره هارد لب تاپ ایراد پیدا کرده باشه چون خیلی نازک نارنجی و با کوچک ترین ضربه خراب میشه.

تو گو گل سرچ کردم راه هایی که گفته بودن هم دارم دونه دونه امتحان میکنم فعلا که هیچ کدوم نتیجه نداده.

هارد هم همه جور تستی کردم کاملا سالمه.

حتی اسکن عمیق هم انجام دادم که چند ساعت طول کشید ولی اروری نداد.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، peto گفته است :

تو گو گل سرچ کردم راه هایی که گفته بودن هم دارم دونه دونه امتحان میکنم فعلا که هیچ کدوم نتیجه نداده.

هارد هم همه جور تستی کردم کاملا سالمه.

حتی اسکن عمیق هم انجام دادم که چند ساعت طول کشید ولی اروری نداد.

ویندوز را  آپدیت کن ببین درست میشه. 

لینک به دیدگاه

الکی خودتو خسته نکن راهی نداره. باز پیدا کردی به ماهم بگو.

لینک به دیدگاه

در در 1395/10/18, 17:29:44، Amir1234646 گفته است :

مشکل با این ورژن هم سر جاش هست

بهترین کار اینه ویندوز 7 نصب کنم یکم وضعیتش بهتر میشه تو ویندوز 7

لینک به دیدگاه

سلام برای راه حل این مشکل ابتدا تو قسمت search منوی start برید services تایپ کنید تو این قسمت دنبال سرویس superfetch رو حالت disabled قرار بدین بعد apply در نهایت OK بزنید سیستم رو ریستارت کنید
نتیجه رو اعلام کنید.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...