رفتن به مطلب

پاور گرین یا کولر مستر؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان لیونی عزیز بنده  قصد خرید پاور رو برای سیستمم داشتم وبین oc+ 750 گرین و v650s کولر مستر موندم اگه پاور بهتریم سراغ دارین بگین  درضمن بیشتر نظرم رو فول ماژولار

لینک به دیدگاه

بین اون دو مورد کولر مستر رو پیشنهاد میدم ولی EVGA رو توصیه میکنم

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

سوالتون مث این میمونه که بین سمند و جک 5 کدوم؟

خب عقل سلیم میگه سمند خر هم که باشه خدای سرعت هم که باشه اصلا هرچی که میگن هم باشه بازم ایرانیه و نرمش قهرمانانه روش انجام شده. پس اون یکی که بی نرمشه بهتره.

شک نکن هر پاوری از برند های evga و کورسیر و کولر مستر بخری از گرین بهتره.

موفق باشی.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

کولر مستر بهتره

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

سوالتون مث این میمونه که بین سمند و جک 5 کدوم؟

خب عقل سلیم میگه سمند خر هم که باشه خدای سرعت هم که باشه اصلا هرچی که میگن هم باشه بازم ایرانیه و نرمش قهرمانانه روش انجام شده. پس اون یکی که بی نرمشه بهتره.

شک نکن هر پاوری از برند های evga و کورسیر و کولر مستر بخری از گرین بهتره.

موفق باشی.

من خودم كولرمستر V750 دارم تا جايي هم كه بتونم از همين برند تمام خريدهام رو انجام ميدم چون نه از نظر تعصبي بلكه از نظر تخصصي و فني و كيفيت محصولات اين شركت رو قبول دارم، اما در موردپاور يه مسئله ايي كه هست شما پاورهاي گرين رو ايراني ميدوني، در صورتي كه تو حتي يك اپسيلون از جزييات پاورهاي گرين هيچ فرد ايراني دست نداشته و ساخت همون شركت هايي هست كه پاور هاي برند هاي مطرح ديگه مثل همين كولرمستر رو ميسازن، گرين فقط به عنوان توزيع كننده محصول هست. پس اين حرف كه بخوايد با محصولي مثل سمند كه بخش زياديش حاصل مثلا مهندسين ايرانيه و منتاژ همين ايرانم هست مقايسش كنيد و اصلا اون رو ايراني بدونيد غلط هست.

سري oc+ گرين هم كه ساخت كمپاني hipower هست يه سرچ كوچيك بزنيد ميتونيد ببينيد دقيقا كدوم مدل پاورها از كدوم شركت ها رو توليد ميكنه..

اما من به شخصه از بين v650s و 750oc+ مدل گرين رو انتخاب ميكنم، اگر كولرمستر مدل v650 full بود اوضاع فرق ميكرد و من كولرمستر رو انتخاب ميكردم به دليل تفاوت ساختاري و سازنده و كيفيت قطعات به كار رفته در مدل semi يا همون s كه اينجا نميگنجه توضيح بدم..

مزيت هاي ديگه گرين هم اينه كه گارانتي فوق العاده ايي داره، به دليل واردكننده و توزيع كننده و سفارش دهنده ايرانيش كه همون گرين باشه قيمت پايينتري داره، در مورد كيفيتش هم كه گفتم چيزي از مدل مذكور كولرمستر و خيلي از مدل هاي رده بالا كورسير كم نداره..

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Ali Alborz گفته است :

من خودم كولرمستر V750 دارم تا جايي هم كه بتونم از همين برند تمام خريدهام رو انجام ميدم چون نه از نظر تعصبي بلكه از نظر تخصصي و فني و كيفيت محصولات اين شركت رو قبول دارم، اما در موردپاور يه مسئله ايي كه هست شما پاورهاي گرين رو ايراني ميدوني، در صورتي كه تو حتي يك اپسيلون از جزييات پاورهاي گرين هيچ فرد ايراني دست نداشته و ساخت همون شركت هايي هست كه پاور هاي برند هاي مطرح ديگه مثل همين كولرمستر رو ميسازن، گرين فقط به عنوان توزيع كننده محصول هست. پس اين حرف كه بخوايد با محصولي مثل سمند كه بخش زياديش حاصل مثلا مهندسين ايرانيه و منتاژ همين ايرانم هست مقايسش كنيد و اصلا اون رو ايراني بدونيد غلط هست.

سري oc+ گرين هم كه ساخت كمپاني hipower هست يه سرچ كوچيك بزنيد ميتونيد ببينيد دقيقا كدوم مدل پاورها از كدوم شركت ها رو توليد ميكنه..

اما من به شخصه از بين v650s و 750oc+ مدل گرين رو انتخاب ميكنم، اگر كولرمستر مدل v650 full بود اوضاع فرق ميكرد و من كولرمستر رو انتخاب ميكردم به دليل تفاوت ساختاري و سازنده و كيفيت قطعات به كار رفته در مدل semi يا همون s كه اينجا نميگنجه توضيح بدم..

مزيت هاي ديگه گرين هم اينه كه گارانتي فوق العاده ايي داره، به دليل واردكننده و توزيع كننده و سفارش دهنده ايرانيش كه همون گرين باشه قيمت پايينتري داره، در مورد كيفيتش هم كه گفتم چيزي از مدل مذكور كولرمستر و خيلي از مدل هاي رده بالا كورسير كم نداره..

دوست عزیز واقعا ممنونم از توضیحاتتون درسته من هم چون کولر مستر فول ملژولار موجود نیست وبیرونم ندیدم گرین رو بر میدارم و اگه میشه مشکلات semi را پ.خ کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

نمیگم گرین خوب نیست ولی وقتی شرایط انتخاب داشته باشین بدون شک کولرمستر انتخاب میشه 

در ضمن در نظرسنجی که در یکی از وب سایتها انجام شد کولرمستر عنوان اول رو کسب کرده بود در میان کاربران 

لینک به دیدگاه

سري vs كه ايراده خاصي نداره صرفا از بين خوب و خوبتر گفتم، اما بخوام اختلاف سري V با VS كولرمستر رو بگم در چيه اينه كه به غير از فول ماژولار بودن سري V از لحاظ خازن ها و قطعات به كار رفته و كمپاني سازنده با سري VS تفاوت داره، اين تفاوت باعث قرار گرفتن سري V در ليست پاور هاي (tier 1) ميشه كه به معني برخورداري از با كيفيت ترين و گرانترين قطعات و خازن ها هست و سري VS در ليست (tier 2) قرار ميگيره كه از لحاظ كيفيت و كارايي يك پله از سري V پايينتره..

لينكي كه پايين ميگذارم دسته بندي تمام پاور هاي بازار رو از لحاظ كيفيت (البته به جز گرين، چون يه برند جهاني نيست) قرار داده كه حتي نام كمپاني سازنده هر پاور رو هم جلوي اسمش ميتونيد بخونيد.

كمپاني hipower رو هم كه جلوي اسم خيلي از پاور هاي خوب ميتونيد توش پيدا كنيد..

در 22 دقیقه قبل، ᗩTᗩ گفته است :

سلام 

نمیگم گرین خوب نیست ولی وقتی شرایط انتخاب داشته باشین بدون شک کولرمستر انتخاب میشه 

در ضمن در نظرسنجی که در یکی از وب سایتها انجام شد کولرمستر عنوان اول رو کسب کرده بود در میان کاربران 

درسته حرفتون ولي خب نه هر كولرمستري اگه بين 750 oc+ و V750 بود بله انتخاب من هم كولرمستره، اما گرين اصلا اونقدر بد نيست كه به خاطرش پول بيشتري بديم در عوض وات پايينتر و كيفيت پايينتر و نيمه ماژولار بودن كولرمستر رو انتخاب كنيم..

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 19 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

درسته حرفتون ولي خب نه هر كولرمستري اگه بين 750 oc+ و V750 بود بله انتخاب من هم كولرمستره، اما گرين اصلا اونقدر بد نيست كه به خاطرش پول بيشتري بديم در عوض وات پايينتر و كيفيت پايينتر و نيمه ماژولار بودن كولرمستر رو انتخاب كنيم..

سلام 

من حرفی از بدبودن گرین نزدم !!

بله کاملا درسته البته این مورد رو میخواستم بنویسم ولی از خاطرم رفت / البته با توجه به تجربه عرض میکنم که

کولرمستر پاور بیکیفیت تولید نکرده شاید راندمانش یا امکاناتش نسبت به قیمتش کم باشه ولی مثل برخی برندها که در 

مدلهای خوش قمیت از قطعات بی کیفیت استفاده میکنن ، کولرمستر چنین کاری نکرده ( چندین پاور رو کالبد شکافی کردیم )

به طور کلی در بین کاربران داخلی و با توجه به نظرسنجی که بین کاربران زیادی انجام شد 

برندهای برتر :

رتبه نخست: کولر مستر (Cooler Master)

رتبه دوم: گرین (Green)

رتبه سوم: کورسیر (Corsair)

رتبه چهارم: دیپ کول (Deep Cool)

ویرایش شده توسط ᗩTᗩ
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Ali Alborz گفته است :

سري vs كه ايراده خاصي نداره صرفا از بين خوب و خوبتر گفتم، اما بخوام اختلاف سري V با VS كولرمستر رو بگم در چيه اينه كه به غير از فول ماژولار بودن سري V از لحاظ خازن ها و قطعات به كار رفته و كمپاني سازنده با سري VS تفاوت داره، اين تفاوت باعث قرار گرفتن سري V در ليست پاور هاي (tier 1) ميشه كه به معني برخورداري از با كيفيت ترين و گرانترين قطعات و خازن ها هست و سري VS در ليست (tier 2) قرار ميگيره كه از لحاظ كيفيت و كارايي يك پله از سري V پايينتره..

لينكي كه پايين ميگذارم دسته بندي تمام پاور هاي بازار رو از لحاظ كيفيت (البته به جز گرين، چون يه برند جهاني نيست) قرار داده كه حتي نام كمپاني سازنده هر پاور رو هم جلوي اسمش ميتونيد بخونيد.

كمپاني hipower رو هم كه جلوي اسم خيلي از پاور هاي خوب ميتونيد توش پيدا كنيد..

دوست عزیز سری v  قیمتش حدود چقدر هست؟ 750 واتش و یه کیس خوبم بگین تا 500

لینک به دیدگاه

حتی اسم شو نمیبرم ()  فقط کولر مستر و انتخاب کن و بس

//////////////////////////////////////////////////////

حتی اسمش و هم نیار  به درد جرززز میخوره و بس

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، mohigh گفته است :

سری V کاهش قیمت شدید داشت این هفته حدود 70 تومن 

V750 Full Modular  860 bod 

ke shod 760 

البته یوزر 

برای کیس هم  COSMOS دارم پخ شد براتون

ویرایش شده توسط KR Modir
V750 be V 850
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 22 دقیقه قبل، mohigh گفته است :

قیمت  Cooler Master V750  در دیجی کالا 459 تومن گذاشته 

ویرایش شده توسط ᗩTᗩ
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ᗩTᗩ گفته است :

قیمت  Cooler Master V750  در دیجی کالا 459 تومن گذاشته 

موجوده؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، mohigh گفته است :

موجوده؟

بله دوست خوبم میتونید روی کلمه دیجی کالا کلیک کنید و وارد سایت بشید 

( لینکش رو برای راحتیتون گذاشتم )

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز

لینک به دیدگاه

بله مشاهده شد اما مدل فول نیست

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ᗩTᗩ گفته است :

درسته حرف شما ببخشید V750 Sami 450 شده 

اونی که من منظورم بود V850 بود 

V850 

http://emalls.ir/مشخصات_Cooler-Master-Vanguard-V850-80Plus-Gold-Power-Supply~id~343960

ضمنا من جای شما باشم فقط Full Modular میخرم نه Semi

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، KR Modir گفته است :

درسته حرف شما ببخشید V750 Sami 450 شده 

اونی که من منظورم بود V850 بود 

V850 

http://emalls.ir/مشخصات_Cooler-Master-Vanguard-V850-80Plus-Gold-Power-Supply~id~343960

ضمنا من جای شما باشم فقط Full Modular میخرم نه Semi

نظر منم روی فول هست اما انگار گرون

ویرایش شده توسط mohigh
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، mohigh گفته است :

نظر منم روی فول هست اما انگار گرون

من مشهد میدونم کسی هست که 650 Full داره 

850 شوم هم در مشهد همان دوستم داره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 43 دقیقه قبل، mohigh گفته است :

بله مشاهده شد اما مدل فول نیست

بله درسته 

مدل فول بسیار گرون هست و به نظر من ارزش نداره ولی خب جیب شماست و اختیارش هم دست شما

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ᗩTᗩ گفته است :

سلام 

من حرفی از بدبودن گرین نزدم !!

بله کاملا درسته البته این مورد رو میخواستم بنویسم ولی از خاطرم رفت / البته با توجه به تجربه عرض میکنم که

کولرمستر پاور بیکیفیت تولید نکرده شاید راندمانش یا امکاناتش نسبت به قیمتش کم باشه ولی مثل برخی برندها که در 

مدلهای خوش قمیت از قطعات بی کیفیت استفاده میکنن ، کولرمستر چنین کاری نکرده ( چندین پاور رو کالبد شکافی کردیم )

به طور کلی در بین کاربران داخلی و با توجه به نظرسنجی که بین کاربران زیادی انجام شد 

برندهای برتر :

رتبه نخست: کولر مستر (Cooler Master)

رتبه دوم: گرین (Green)

رتبه سوم: کورسیر (Corsair)

رتبه چهارم: دیپ کول (Deep Cool)

منم كه نگفتم بي كيفيت گفتم با كيفيت پايينتر! منظورم به هيچ وجه بي كيفيت نبود..

اما رتبه بندي شما رو هم قبول دارم به شرطي كه هر پاور رو از هر برند با نمونه هم سطحش تو برند ديگه مقايسه كنيم، كه به نظر من سطح پاور 750 گرين از سري VS 650 كولرمستر بالاتره و به خاطر همين گرين رو توصيه ميكنم..

يادش بخير شهريور پاور V750 فول خودم رو ٤٤٥ تومن خريدم، مملكت نيست داريم كه...

لینک به دیدگاه

اينم در نظر داشته باشيد شما اون پول بيشتر رو بابت فقطططططط فول بودنش نميديد، بلكه بابت كيفيت بالاتر و خازن هاي با كيفيت ترش ميديد.

لینک به دیدگاه

ماجولار بودن  پاور لزوما  ارتباطی با کیفیت ساخت و پایداری نداره. فقط شیکتره و اسمبل رو مرتب تر می کنه. اگر بخوایم سر پایداری خیلی مته به خشخاش بگذاریم غیر ماجولار بودن اولویت داره. واسه همین توی ورکستیشنهای آماده و سرورها از این خبرها نیست و نیز به مسابقه ی گلد و پلاتینوم و تیتانیوم هم توجه نمی کنند.

لینک به دیدگاه

استارتر گرامی مشخصات دقیق سیستمت چیه ؟؟

قصد اور هم داری ؟؟؟

شاید برای شما پاور 400 وات هم کافی باشه شاید 800 وات هم کم باشه .

اول مشخصات دقیق سیستم و میزان دقیق  بودجه بعد راهنمایی .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...