رفتن به مطلب

پاور گرین یا کولر مستر؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 30 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

ماجولار بودن  پاور لزوما  ارتباطی با کیفیت ساخت و پایداری نداره. فقط شیکتره و اسمبل رو مرتب تر می کنه. اگر بخوایم سر پایداری خیلی مته به خشخاش بگذاریم غیر ماجولار بودن اولویت داره. واسه همین توی ورکستیشنهای آماده و سرورها از این خبرها نیست و نیز به مسابقه ی گلد و پلاتینوم و تیتانیوم هم توجه نمی کنند.

استاد نظرتون در مورد این چیه ؟

https://www.itbazar.com/p_25347.aspx

.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

ماجولار بودن  پاور لزوما  ارتباطی با کیفیت ساخت و پایداری نداره. فقط شیکتره و اسمبل رو مرتب تر می کنه. اگر بخوایم سر پایداری خیلی مته به خشخاش بگذاریم غیر ماجولار بودن اولویت داره. واسه همین توی ورکستیشنهای آماده و سرورها از این خبرها نیست و نیز به مسابقه ی گلد و پلاتینوم و تیتانیوم هم توجه نمی کنند.

١- حرف شما در مورد اينكه ماژولار جسارتا تلفظ درستش اينه، كاملا درسته ماژولار بودن چه ربطي به كيفيت داره؟، اما خب در مورد پاور هاي مذكور طبق بررسي وبسايت معتبر tomshardware و دسته بندي رسمي پاورها سري V از كيفيت بالا تري نسبت به سري VS برخورداره كه يكي از دلايلش ميتونه تفاوت سازنده هاشون باشه..

٢-پاور هاي سيستم ها سروري (البته منظورم از نوع واقعا سرور هست نه سيستم هاي خانگي كه كاربري و استفاده سروري ازشون ميشه) رو كه اصلا به هيچ وجه نميشه از هيچ نظر با پاور هاي سيستم هاي خانگ مقايسه كرد چون هيچ شباهتي به هم ندارند. تو پاور هاي سروري حتي بعضا خيلي از مدار هاي ايمني كه در پاور هاي خانگي وجود دارد حذف ميشوند چون سرور معمولا به سيستم هايي مانند UPS متصل هستند كه نيازي به اين مدار ها ندارند، شما تو سيستم هاي سروري خيلي از استفاده ها مثل اوركلاك و... كه تو سيستم هاي خانگي وجود دارند كه پاور ها برايشان بهينه سازي شده اند را نداريد...

٣-اما استاندارد 80+ ، اين نشان و استاندارد براي نمايش بازده پاور هاي خانگي ايجاد شد، كه به كاربر ميزان راندمان پاور را نشان دهند و هيييييييييچ ارتباطي با كيفيت پاور ندارند، اشغال ترين پاور دنيا هم شما حتي بسازي از لحاظ كيفيت ولي راندمانش از ٨٠٪‏ بيشتر باشه به پاور شما اين نشان رو خيلي راحت ميدن. 

منظورتون از مسابقه هم نفهميدم.. جايزه افتخاري نيست كه، يه جور رده بندي بازده تو پاور ها هست، اينطوريم نيست كه براي گرفتنش مسابقه بگذارند، راندمانشون از يه سطحي بالاتر باشه به ترتيب platinium,titanium,gold,silver,bronz ميگيرند... اتفاقا خيلي هم تو پاور هاي سروري به بحث بازده اهميت ميدن برخلاف نظر شما چون معمولا اين نوع پاور ها براي سازمان ها سيستم بزرگ استفاده ميشن كه مدت زمان زيادي رو روشن هستند پس بايد بالاترين راندمان رو داشته باشن كه از نظر اقتصادي و مصرف برق هم به صرفه باشن فقط نوع استانداردشون فرق داره و از يه سيستم ديگه به جاي 80+ استفاده ميكنند.. 

دليل عدم وجود سيستم ماژولار البته در اكثر مدلهاي سروري اينه كه بر خلاف سيستم هاي خانگي كه شركت سازنده پاور نميتونه مقدار نياز كاربر رو از كابل ها و خروجي پيش بيني كنه و به همين دليل از سيستم ماژولار استفاده ميكنه ، پاورهاي سروري كاملا بر اساس نياز سرور مورد نظر بايد خريداري بشوند (به دلايل بسياري كه دربارش تحقيق كنيد متوجه ميشيد)، به همين جهت وجود قابليت ماژولار ديگر نيازي نيست.

در كل تو صحبت شما من متوجه شدم كه سيستم هاي ورك استيشن و سروري رو تو سطح بالاتري نسبت به سيستم هاي گيمينگ ميبينيد و فكر ميكنيد از استاندارد هاي بالاتري برخوردار هستند، دليلش رو ميشه بدونم؟ چون هر كدوم براي كاري ساخته شدند و هيچ برتري نسبت به هم از هيچ نظر ندارن...

ویرایش شده توسط Ali Alborz
لینک به دیدگاه

;کولر مستر تو ایران قیمت هاش فضایی هست

همون گیرین/گرین/Green بخر ، من قول میدم شما توی 4 سال هم 1% تفاوت احساس نخواهی کرد.

بیشترین تفاوت رو زمانی احساس میکنی که میخوای اسمبل کنی ، فول ماژولار بهتره.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

١- حرف شما در مورد اينكه ماژولار جسارتا تلفظ درستش اينه، كاملا درسته ماژولار بودن چه ربطي به كيفيت داره؟، اما خب در مورد پاور هاي مذكور طبق بررسي وبسايت معتبر tomshardware و دسته بندي رسمي پاورها سري V از كيفيت بالا تري نسبت به سري VS برخورداره كه يكي از دلايلش ميتونه تفاوت سازنده هاشون باشه..

٢-پاور هاي سيستم ها سروري (البته منظورم از نوع واقعا سرور هست نه سيستم هاي خانگي كه كاربري و استفاده سروري ازشون ميشه) رو كه اصلا به هيچ وجه نميشه از هيچ نظر با پاور هاي سيستم هاي خانگ مقايسه كرد چون هيچ شباهتي به هم ندارند. تو پاور هاي سروري حتي بعضا خيلي از مدار هاي ايمني كه در پاور هاي خانگي وجود دارد حذف ميشوند چون سرور معمولا به سيستم هايي مانند UPS متصل هستند كه نيازي به اين مدار ها ندارند، شما تو سيستم هاي سروري خيلي از استفاده ها مثل اوركلاك و... كه تو سيستم هاي خانگي وجود دارند كه پاور ها برايشان بهينه سازي شده اند را نداريد...

٣-اما استاندارد 80+ ، اين نشان و استاندارد براي نمايش بازده پاور هاي خانگي ايجاد شد، كه به كاربر ميزان راندمان پاور را نشان دهند و هيييييييييچ ارتباطي با كيفيت پاور ندارند، اشغال ترين پاور دنيا هم شما حتي بسازي از لحاظ كيفيت ولي راندمانش از ٨٠٪‏ بيشتر باشه به پاور شما اين نشان رو خيلي راحت ميدن. 

منظورتون از مسابقه هم نفهميدم.. جايزه افتخاري نيست كه، يه جور رده بندي بازده تو پاور ها هست، اينطوريم نيست كه براي گرفتنش مسابقه بگذارند، راندمانشون از يه سطحي بالاتر باشه به ترتيب platinium,titanium,gold,silver,bronz ميگيرند... اتفاقا خيلي هم تو پاور هاي سروري به بحث بازده اهميت ميدن برخلاف نظر شما چون معمولا اين نوع پاور ها براي سازمان ها سيستم بزرگ استفاده ميشن كه مدت زمان زيادي رو روشن هستند پس بايد بالاترين راندمان رو داشته باشن كه از نظر اقتصادي و مصرف برق هم به صرفه باشن فقط نوع استانداردشون فرق داره و از يه سيستم ديگه به جاي 80+ استفاده ميكنند.. 

دليل عدم وجود سيستم ماژولار البته در اكثر مدلهاي سروري اينه كه بر خلاف سيستم هاي خانگي كه شركت سازنده پاور نميتونه مقدار نياز كاربر رو از كابل ها و خروجي پيش بيني كنه و به همين دليل از سيستم ماژولار استفاده ميكنه ، پاورهاي سروري كاملا بر اساس نياز سرور مورد نظر بايد خريداري بشوند (به دلايل بسياري كه دربارش تحقيق كنيد متوجه ميشيد)، به همين جهت وجود قابليت ماژولار ديگر نيازي نيست.

در كل تو صحبت شما من متوجه شدم كه سيستم هاي ورك استيشن و سروري رو تو سطح بالاتري نسبت به سيستم هاي گيمينگ ميبينيد و فكر ميكنيد از استاندارد هاي بالاتري برخوردار هستند، دليلش رو ميشه بدونم؟ چون هر كدوم براي كاري ساخته شدند و هيچ برتري نسبت به هم از هيچ نظر ندارن...

درود

می پذیرم که برخی اولویتها در رایانه ی دسکتاپ و سرور متفاوته، اما این وسواسهای مربوط به رده بندی 80 پلاس و ماجولار بودن پاور رو درک نمی کنم و گفتم که با کیفیت ساخت ارتباط مستقیمی نداره. همانطور که رنگ آمیزی و نورافشانی پاور و مادربورد لزوما نشانه ی کیفیت ساخت بالاتر نیست. برای رایانه هایی که برای کار ساخته می شن بیشتر به کیفیت ساخت اهمیت داده میشه نسبت به گروه هدفی که عمده شون نوجوانان و جوانان اهل بازی هستند و به همین دلیل در کالاهایی که برای این گروه ساخته می شه هزینه ای صرف جیزهایی می شه که تاثیری توی کارایی ندارند و عمیق هم بخوایم نگاه کنیم این گروه کاربران هم با تبلیغات مستقیم و غیرمستقیم(مثلا به شکل بررسیهای فنی) برای چنین منظورهایی آماده شده اند.

پ.ن درباره‌ی تلفظ واژه‌های مربوط به زبانهای دیگر قاعده‌ی سرراستی وجود نداره و نیازی نیست صامتها و مصوتهایی که در زبان مبدا هستند در زبان مقصد ساخته بشن تا به تلفظ اصیل و دقیق واژه برسیم. اینقدری که از این دو مرجع متوجه می‌شم در تلفظ modular "ج" بیشتر شنیده می‌شه تا "ژ" :

https://forvo.com/search/modular/

http://www.ldoceonline.com/dictionary/modular

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

استاد نظرتون در مورد این چیه ؟

https://www.itbazar.com/p_25347.aspx

.

وحید جان استاد خودتی

پاور با کیفیتیه و اگر قیمتش این باشه گزینه ی مناسبیه.

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

وحید جان استاد خودتی?

پاور با کیفیتیه و اگر قیمتش این باشه گزینه ی مناسبیه.

خواهش می کنم .

در مقابل شما باید دو زانو نشست و فقط گوش داد .

راستش من از پاورهای انرمکس خیلی خوشم میاد . دیدم انگار قیمتش خوبه گفتم نکنه مشکلی داره ( بالاخره توی ایران زندگی می کنیم )

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، big VULTURE گفته است :

استارتر گرامی مشخصات دقیق سیستمت چیه ؟؟

قصد اور هم داری ؟؟؟

شاید برای شما پاور 400 وات هم کافی باشه شاید 800 وات هم کم باشه .

اول مشخصات دقیق سیستم و میزان دقیق  بودجه بعد راهنمایی .

i7 6700k

asus rog strix gtx1070 oc dcii

m.b giga byte gaming3

hdd. seagate 2tb baracuda

ssd. lite on 240g

cooler. green glacier new

case. nzxt s340

ممنون میشم پاورو بگین . صرفا ماژولار  وتا 500و درضمن سی پیو به احتمال زیاد اور بشه . و در مورد مادربرد کمی شک دارم

ویرایش شده توسط mohigh
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، mohigh گفته است :

i7 6700k

asus rog strix gtx1070 oc dcii

m.b giga byte gaming3

hdd. seagate 2tb baracuda

ssd. lite on 240g

cooler. green glacier new

case. nzxt s340

ممنون میشم پاورو بگین . صرفا ماژولار  وتا 500و درضمن سی پیو به احتمال زیاد اور بشه . و در مورد مادربرد کمی شک دارم

شما توی بازار می گردید دنبال یه پاور در حد 500 تا 600 وات فول ماژولار از یک برند معتبر .

من این برند ها رو به ترتیب  پیشنهاد میدم :  انرمکس ، سوپرفلاور ، ترمالتک ، SeaSonic و اگر هیچ کدوم نبود گرین !

شما نیازی به پاور بیشتر از 600 وات ندارید . حتی با مقداری اور کردن .

نیازی هم نیست که حتما مدلی رو که من پیشنهاد می کنم بگیرید . بین برندهای بالا همشون خوبن و پاور هاشون تمام شرایط مورد نیاز شما رو دارن .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، big VULTURE گفته است :

شما توی بازار می گردید دنبال یه پاور در حد 500 تا 600 وات فول ماژولار از یک برند معتبر .

من این برند ها رو به ترتیب  پیشنهاد میدم :  انرمکس ، سوپرفلاور ، ترمالتک ، SeaSonic و اگر هیچ کدوم نبود گرین !

شما نیازی به پاور بیشتر از 600 وات ندارید . حتی با مقداری اور کردن .

نیازی هم نیست که حتما مدلی رو که من پیشنهاد می کنم بگیرید . بین برندهای بالا همشون خوبن و پاور هاشون تمام شرایط مورد نیاز شما رو دارن .

موفق باشید .

ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...