رفتن به مطلب

Recommended Posts

AMD Confirms All Ryzen CPUs Are Unlocked & Overclocking Ready

این مقاله رو بخونید

http://wccftech.com/amd-confirms-ryzen-cpus-unlocked-overclocking/

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

AMD Confirms All Ryzen CPUs Are Unlocked & Overclocking Ready

این مقاله رو بخونید

http://wccftech.com/amd-confirms-ryzen-cpus-unlocked-overclocking/

+1

اما

.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، ATER گفته است :

منظورم این بود که از bus speed اور میکنن مثل حرکتی که توی سری sky اینتل مردم میزدن؟

بد گفتید بنده اشتباه متوجه شدم. گفتید Black بنده رو یاد فنوم II ها انداختید که سری بلک ادیشن ضریب باز بودند.

در صورتی که منظورتون BCLK بوده و فرکانس پایه هست.

پردازنده های AMD در گذشته حتی زمانی که ضریب بسته بودند به راحتی با فرکانس پایه اورکلاک می شدند. این سری ظاهرا تمامی پردازنده ها ضریب باز هستند و تمامی پردازنده های Ryzen قابلیت اورکلاک  دارند.

AMD-Ryzen-CPUs-2.jpg

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، HeX گفته است :

بد گفتید بنده اشتباه متوجه شدم. گفتید Black بنده رو یاد فنوم II ها انداختید که سری بلک ادیشن ضریب باز بودند.

در صورتی که منظورتون BCLK بوده و فرکانس پایه هست.

پردازنده های AMD در گذشته حتی زمانی که ضریب بسته بودند به راحتی با فرکانس پایه اورکلاک می شدند. این سری ظاهرا تمامی پردازنده ها ضریب باز هستند و تمامی پردازنده های Ryzen قابلیت اورکلاک  دارند.

AMD-Ryzen-CPUs-2.jpg

ببین چطوری جیگرهای من رو ریختن روی هم !!!!

بیش از 100 میلیون تومن CPU میشن !

8x12x1.5=144

هیییییییی روزگار

لینک به دیدگاه

AMD Ryzen CPUs, New Wraith RGB Coolers & Box Design Pictured

http://wccftech.com/amd-ryzen-cpu-box-pictured/

AMD-Ryzen-CPU-packaging.jpg

AMD-Ryzen-7-1800X-1700X-170-confirmed.pn

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، ATER گفته است :

دوستان هنوز پین ها روی سی پی یو هست؟

بله

لینک به دیدگاه

AM4 Motherboards ASUS and Gigabyte Go Online

برای دیدن مادربرد ها به لینک منبع مراجعه کنید

منبع :

http://www.guru3d.com/news-story/am4-motherboards-asus-and-gigabyte-go-online.html

.

لینک به دیدگاه

با اینکه خودم فن اینتل هستم ولی واقعا دیگه این شاهکار amd رو نمیشه در نظر نگرفت 
ترکونده واقعا 
به امید روزی که همه از سی پی یو های قدرت مند بتونن ارزون استفاده کنن_id1487678079_343178.thumb.png.fc3e1b912645bf2e07a63f08123c99ea.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1395/12/02, 22:08:24، ATER گفته است :

دوستان هنوز پین ها روی سی پی یو هست؟

https://tpucdn.com/img/17-02-21/e12b3a53eb76.jpg

سمت راستی رایزن 1700X,.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پشتیبانی رایزن از مموری های فرکانس بالا.

در لیست ساپورت رمهای مادربرد بایواستار مدل X370 Racing GT7 رمهای 3600 شرکت G.skill نیز قرار گرفته تا خیال طرفدارای AMD بابت ساپورت رم با فرکانس بالا راحت بشه.

https://videocardz.com/66204/amd-ryzen-supports-ddr4-3600-mhz-memory

لینک به دیدگاه

واقعا خنده داره که این سی پی یو ها توی 10000000 تا برنامه بنجمارک تست شدن ولی توی 1دونه بازی تست نشدن :|

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قرار گرفتن کولرهای 140 وات TDP  وریس بهمراه پردازنده های 1700X, 1800X.

همونطور که حتما همه طرفدارای AMD میدونن پردازنده های این نسل با دو نوع TDP ارائه میشن. 65 وات و 95 وات. توان طراحی حرارتی به نوع خنک کننده لازم جهت دفع حرارت اون قطعه اشاره داره.

قرار دادن کولرهای بازطراحی شده 140 وات وریس برای سری X با 95w طراحی توان حراراتی میتونه یک معنا داشته باشه!

تضمین خنکی و پایداری در کمترین سطح نویز و  رسیدن به ماکزیمم فرکانس ممکن!!!

سری با پسوند X قابلیت افزایش فرکانس حتی بیشتر از محدوده فرکانسی بوست تعریف شده دارند و این افزایش وابسته به خنک شوندگی چیپ هست.

AMD-Ryzen-7-1800X-1700X-170-confirmed.pn

AMD-Wraith-Ryzen-Coolers.jpg

AMD در حدود یک سال پیش کولرهای وریس رو در جهت کنترل هرچه بیشتر نویز و دمای پردازنده های پرمصرف و داغ FX همچون 8370  با قدرت حرارتی 125W ارائه داد.

هزینه اضافه شده به پردازنده اندک ( کمتر از 15 دلار) و خنک کنندگی این کولر فوق العاده است. به نحوی که تامزهاردور عملکرد اون رو از کولر Macho Rev.B بهتر دونست! همچنین نویز به به سطح مناسب و قابل قبولی رسید:

06-Temperature-Comparison.png

کولر های مورد تست: 

(به ترتیب از راست به چپ کولر وریس، کولر ماچرو rev b و کولر قدیمی پردازنده های FX)

Three-Coolers.jpg

کولر جدید وریس  طراحی مجدد شده و ابعاد بزرگتر و حدود 100 گرم از نسل قبلی خود سنگین تر می باشد. این کولر قدرت دفع حراراتی 140 وات رو داره و  نورپردازی RGB مزین شده است.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، HeX گفته است :

06-Temperature-Comparison.png

Three-Coolers.jpg

خیلی عجیبه خنک کننده فنقلی با 2 تا هیت پایپ از Macho با 5 تا هیت پایپ بهتر عمل کرده؟O.o

تو نویز کم بهتر بوده؟O.o

ماچو که به یخچال معروفه !!!!

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 28 دقیقه قبل، ATER گفته است :

خیلی عجیبه خنک کننده فنقلی با 2 تا هیت پایپ از Macho با 5 تا هیت پایپ بهتر عمل کرده؟O.o

تو نویز کم بهتر بوده؟O.o

ماچو که به یخچال معروفه !!!!

ماچو فقط هیکل داره و اصل پهلوون پشمک!

رو پردازنده ها و سوکت های مختلف تستش کردم. کلا جالب نیست با اون ابعاد ظریفش:$ و در مقابل کولری مثل 1216X که خودم دارم فوق العاده ضعیف میبینم کولر ماچو رو!

تو کولرهای رده پایین و ارزان قیمت Gammax 400 دیپ کول خوبه(True Spirit  قدیمی گرین هم در همین سطح خوب بود که دیگه وارد نشد) و رنج حدود 200 تومان هم NeptWin خوبه.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ATER گفته است :

واقعا خنده داره که این سی پی یو ها توی 10000000 تا برنامه بنجمارک تست شدن ولی توی 1دونه بازی تست نشدن :|

برای این که توی بازی GPU حرف اول رو میزنه .

CPU های مثل 6600K با مواردی مانند 6950X اختلاف بسیار کمی خواهند داشت .

اگر CPU ها رو بر اساس گیم رده بندی کنیم به هیچ وجه دلیلی بر قوی و ضعیف بودنشون نمیشه .

گاها دیده شه یه i3 بیشتر از بسیاری از CPU های شاخص فریم داده .

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

برای این که توی بازی GPU حرف اول رو میزنه .

CPU های مثل 6600K با مواردی مانند 6950X اختلاف بسیار کمی خواهند داشت .

اگر CPU ها رو بر اساس گیم رده بندی کنیم به هیچ وجه دلیلی بر قوی و ضعیف بودنشون نمیشه .

گاها دیده شه یه i3 بیشتر از بسیاری از CPU های شاخص فریم داده .

برای من اصلا ذره ای اهمیت نداره که توی فلان برنامه چه امتیازی میگیره

برای من فقط مهم هست که توی بازی یه قیمت پایین تر 7600k اندازه اون روی گرافیک قوی و 2 تا گرافیک قوی فریم میده یا نه.

نه فقط من بلکه هر کسی که سیستم برای گیم میخره براش مهم هست.

این که 10000000 تا بنج از امیتاز هاش میگذارن ولی یدونه برای بازی نمیگذار مزخرفه.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ATER گفته است :

من اصلا ذره ای برام اهمیت نداره که توی فلان برنامه چه امتیازی میگیره

برای من فقط مهم هست که توی بازی یه قیمت پایین تر 7600k اندازه اون روی گرافیک قوی و 2 تا گرافیک قوی فریم میده یا نه.

نه فقط من بلکه هر کسی که سیستم برای گیم میخره مهم هست.

این که 10000000 تا بنج از امیتاز هاش میگذارن ولی یدونه برای بازی نمیگذار مزخرفه.

اگر بنچمارک هم بزارن احتمالا در اکثر موارد فریم بالا 100 و این حرف ها خواهد بود .

مثلا اگر 1700X رو با تایتان X توی فول اچ دی بنچمارک بگیرن اکثر بازی ها رو بیشتر از 100 فریم میده .

حالا اگر 6600K مثلا 90 فریم بده یا 120 فریم تفاوتی نداره . در هر صورت هر دو برای گیم در رزولیشن فول اچ دی کاملا کافی خواهند بود.

100 البته خود من هم خیلی دوست دارم بنچمارک های بازی ها رو ببینم اما اطمینان داشته باشید نمود کاملی از قدرت CPU ها نخواهد بود .

الان 6600K تقریبا به اندازه 6700K فریم میده در حالی که 6700K قوی تره .

اصولا وقتی میشه گفت کدوم CPU از کدوم یکی قوی تره که CPU ها رو به شکلی تست کرد که در اون تست CPU حرف اول رو بزنه نه توی بازی که GPU حرف اول رو میزنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، ATER گفته است :

برای من اصلا ذره ای اهمیت نداره که توی فلان برنامه چه امتیازی میگیره

نه فقط من بلکه هر کسی که سیستم برای گیم میخره براش مهم هست.

شما مطئن باش یه پردازنده فرکانس بالای 4 هسته 8 رشته پردازشی مثل 1400X نیاز شما رو برای تمام بازی ها برطرف می کنه. قیمتش 200 دلار هست و مولتی تسکینگ هم مطمئنا بهتر از 6600k,

برای اکثر عناوین روز 4 هسته کافی هست و بیشتر فرکانس هست که جایگاه یک پردازنده رو بالا و پایین میبره.

تو رویداد new horizon هم بازی بتلفیلد 1 تست شد که فریم ریت تایتن X با پردازنده AMD بهتر از 6900K بود.

Again at 3.4 GHz, Ryzen was shown beating the game framerates of a Core i7 6900K playing Battlefield™ 1 at 4K resolution, with each CPU paired to an Nvidia Titan X GPU.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، HeX گفته است :

شما مطئن باش یه پردازنده فرکانس بالای 4 هسته 8 رشته پردازشی مثل 1400X نیاز شما رو برای تمام بازی ها برطرف می کنه. قیمتش 200 دلار هست و مولتی تسکینگ هم مطمئنا بهتر از 6600k,

برای اکثر عناوین روز 4 هسته کافی هست و بیشتر فرکانس هست که جایگاه یک پردازنده رو بالا و پایین میبره.

تو رویداد new horizon هم بازی بتلفیلد 1 تست شد که فریم ریت تایتن X با پردازنده AMD بهتر از 6900K بود.

Again at 3.4 GHz, Ryzen was shown beating the game framerates of a Core i7 6900K playing Battlefield™ 1 at 4K resolution, with each CPU paired to an Nvidia Titan X GPU.

دقیقا

به همین دلیل هستش که گاها یه i3 میاد و با i7 ها در یک رده قرار میگیره .

البته امیدوار هستیم که DX12 تعداد بیشتری هسته رو درگیر کنه .

لینک به دیدگاه

اینکه قدرت کلی پردازنده در تست بازی مشخص نمیشه ربطی به اهمیت عملکرد پردازنده ها در بازی ها نداره . برای یه گیمر مهم هست ببینه جدا از اینکه  پردازنده ها در مثلا رندرینگ اینهمه خوب عمل می کنن آیا در بازی هم می تونن فریم هایی که پردازنده های اینتل می گیرن رو با پردازنده های AMD گرفت.  مثلا اگه یه پردازنده i3  از یه پردازنده i7 بهتر فریم بگیره . برای یه گیمری که فقط بازی می کنه با سیستمش اون پردازنده i3  ارزش بیشتری داره جدا از قیمت و فرض هم کنیم هر دو یه قیمت هستن. اکثرا افراد در این فروم صرفا هم گیمر نباشن حداقل گیم بخش مهمی از تفریح اون ها هستش. بی راه نیست که افراد این فروم جدا از عملکرد پردازنده ها مثلا در مبحث رندرینگ و پردازش های چند هسته در نرم افزارهای مهندسی در مواردی نظیر گیم هم براشون اهمیت داشته باشه عملکرد این پرازنده ها در مقابل رقیب اینتلیشون در چه حده.

کلام آخر:

اگه پردازنده AMD در گیم عملکردی نزدیک به پردازنده های intel داشته باشن مطمئنا فروش خیلی خوبی خواهند داشت . اما اگه بخاطر مثلا هسته های ضعیف تر نسبت به پردازنده ای مثل 7700k در گیم به نسبت ضعیف تر عمل کنن حتی در حدود 10 درصد باز هم کشش خیلی از افراد به سمت خرید پردازنده های اینتل خواهد بود مگر کار مهم دیگری نظیر رندرینگ و ... داشته باشن که براشون موارد دیگه جدایی از گیم اهمیت داشته باشه.

امیدوارم پردازنده های جدید AMD نیاز اکثر اقشار به ویژه گیمرها رو بتونه برآورده کنه تا فروش خوبی داشته باشه بلکه مثل بخش GPU ها ، CPU ها هم شروع به پیشرفت کنن و از اینهمه در جا زدن خلاص بشیم.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

اینکه قدرت کلی پردازنده در تست بازی مشخص نمیشه ربطی به اهمیت عملکرد پردازنده ها در بازی ها نداره . برای یه گیمر مهم هست ببینه جدا از اینکه  پردازنده ها در مثلا رندرینگ اینهمه خوب عمل می کنن آیا در بازی هم می تونن فریم هایی که پردازنده های اینتل می گیرن رو با پردازنده های AMD گرفت.  مثلا اگه یه پردازنده i3  از یه پردازنده i7 بهتر فریم بگیره . برای یه گیمری که فقط بازی می کنه با سیستمش اون پردازنده i3  ارزش بیشتری داره جدا از قیمت و فرض هم کنیم هر دو یه قیمت هستن. اکثرا افراد در این فروم صرفا هم گیمر نباشن حداقل گیم بخش مهمی از تفریح اون ها هستش. بی راه نیست که افراد این فروم جدا از عملکرد پردازنده ها مثلا در مبحث رندرینگ و پردازش های چند هسته در نرم افزارهای مهندسی در مواردی نظیر گیم هم براشون اهمیت داشته باشه عملکرد این پرازنده ها در مقابل رقیب اینتلیشون در چه حده.

کلام آخر:

اگه پردازنده AMD در گیم عملکردی نزدیک به پردازنده های intel داشته باشن مطمئنا فروش خیلی خوبی خواهند داشت . اما اگه بخاطر مثلا هسته های ضعیف تر نسبت به پردازنده ای مثل 7700k در گیم به نسبت ضعیف تر عمل کنن حتی در حدود 10 درصد باز هم کشش خیلی از افراد به سمت خرید پردازنده های اینتل خواهد بود مگر کار مهم دیگری نظیر رندرینگ و ... داشته باشن که براشون موارد دیگه جدایی از گیم اهمیت داشته باشه.

امیدوارم پردازنده های جدید AMD نیاز اکثر اقشار به ویژه گیمرها رو بتونه برآورده کنه تا فروش خوبی داشته باشه بلکه مثل بخش GPU ها ، CPU ها هم شروع به پیشرفت کنن و از اینهمه در جا زدن خلاص بشیم.

ببینید این وسط قیمت رو هم نباید فراموش کنید .

الان 1400X با قیمتی زیر 200 دلار احتمالا برای گیمینگ کاملا کافی خواهد بود . همین الان هم اگر کسی کراس یا SLI نکنه نیازی به i7 نداره و نهایتا یه i5 میخواد .

کافی بودن گاها ربطی به بهتر بودن نداره . 6600K و 6700K هر دو کافی هستند اما 6700K یه مقدار بهتره . با این حال خرید 6600K بصرفه تره . شاید 1400X کافی باشه اما از 6600K بهتر نباشه در این صورت قیمت مشخص کننده برنده نهایی هستش .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 38 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

دقیقا

به همین دلیل هستش که گاها یه i3 میاد و با i7 ها در یک رده قرار میگیره .

البته امیدوار هستیم که DX12 تعداد بیشتری هسته رو درگیر کنه .

من امیدوارم جریان هسته های پردازشی نشه جریان حافظه گرافیکی!!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...