رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، shahabaa گفته است :

درود
توی پیج اینستای لیون کامپیوتر تست های گرفته شده و مقایسه RYZEN AMD و 6900K اینتل رو گذاشته برید ببینید، در تمامی موارد RYZEN برتری داشته یا هم سطح بوده !!!!!

درود خدمت شما

فکر کنم حرف منو بد گرفتید یا من یمقدار گنگ گفتم، منظور من این هست که amd داره به سمت جنگ با پردازنده های جدیده اینتل میره و فقط مربوط به 6900 نیست و همه چون با این قطعه مقایسه شده قیمتش رو هم در اون حد در نظر میگیرند، باید یه نیم نگاهی هم به 6700 و7700 هم داشته باشه، فکر می کنید به این قیمت های اینچنینی اصلا شانسی برای درامد زایی داره ؟؟؟ مثلا قیمت 800 دلاری هم اگه برای این تنها قطعه ی فعلی که هنوز چند ماه به عرضه اش مونده می تونه جایی برای خودش دست و پا کنه؟؟؟ نه فکر نمی کنم!!!

مثالی باز میزنم در این مورد!!! کاملا اشنا و تکراری!!!

کارت 480 وقتی معرفی شد و رقیب 980 و 970 بود اینها چه قیمتی داشتن؟؟؟ چرا amd 200 دلار قیمت گذاشت رو کارتش؟؟؟ چرا محبوب شد این کارت؟؟؟  در حالی که می تونست 250-300 دلار هم قیمت بزاره و باز هم همه اون موقع تشویقشون می کردن و کارت خوبی بود اما شگفت انگیز نمی شد، این قیمتش بود که کارت رو معروف کرد!

بازم می گم amd فکر نمی کنم همچین حماقتی بکنه و همچین قیمتی بزاره اونم وقتی که نیاز به فروش داره تا قدرت نمایی !

حتی من حتم دارم از این پردازنده و وگا یی که دیدیم در اسکورپیو استفاده خواهد شد می گید نه حالا ببنید من کی گفتم !

فکر نکنید الکی رو هوا میگم دلیل دارم، اون نمایش دوتا بود وار کرافت بود چی بود من خوشم نمیاد ازش :P دیدین هم بازی می کرد هم پخش زنده نرمی داشت اما اونیکی سیستم همش لگ میزد ... این یه دلیلمه دلیل دوم هم که amd اومد از ps4 pro و xbox صحبت کرد و اما اشاره ی محکمی هم به پروژه اسکورپیو داشت!

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

توی چند سال اخیر ای ام دی در هر دو زمینه پرفورمنس و پرفورمنس در برابر دلار از اینتل شکست خورده بود .

و نسل های مختلف اینتل یکی از یکی بی خاصیت تر بودن . کاملا واضح بود که اینتل به خاطر حاشیه امنیتی که داره علاقه ای به افزایش پرفورمنس و بهینه کردن درست و حسابی cpu هاش نداره .

این نسل آخری Kaby Lake که به نظر میرسه عملا قرار نیست هیچ کاری بکنه .

حالا ای ام دی تونسته در پرفومنس و پرفورمنس در برابر مصرف اقدامات مفیدی انجام بده این یعنی اینتل نمی تونه مثل قبل و با خیال راحت برای خودش CPU بزنه و به خورد ملت بده ( باید ماست ها رو کیسه کنه )

بله قیمت مشخص نیست . اما چند موضوع مهم وجود داره که آدم رو امیدوار می کنه ، اما حتی اگر CPU های ای ام دی نتونن در پرفورمنس در برابر دلار با اینتل رقابت خوبی داشته باشن همین که اینتل،  ای ام دی رو پشت گوش خودش ببینه برای مصرف کننده خیلی خوبه . من باور دارم اینتل میتونه به راحتی با ای ام دی رقابت کنه ، اما این توانایی فقط وقتی دیده میشه که ای ام دی وارد مسابقه بشه ، حالا ای ام دی وارد شده پس میشه امید داشت که اینتل هم خودی نشون بده و در نسل های بعدی مثل kaby lake درجا نزنه .

اینتلی که اینجا میبینیم

هیچ شباهتی با اون اینتل سابق نداره .

اگر بخوایم با توجه به گذشته درخشان اینتل صحبت کنم ZEN چالش بزرگی نیست اما اگر به اینتل فعلی نگاه کنیم ( با توجه به رشد پرفورمنس کم این اواخرش ) ZEN یه چالش اساسیه .

اینتل شرکت بسیار عظیمی هستش که میتونه در سرنوشت pc تاثیر جدی بزاره اما این اواخر فقط تماشا می کرده . اگر به اندازه یک سوم رشدی که در گرافیک ها داریم رو در CPU ها داشتیم الان باید ZEN رو با میان رده های اینتل مقایسه می کردیم نه با بالا رده هاش !!!

ممنون از این که در این تاپیک مشارکت کردید استاد .

ممنون بابت خبر. بنظر من با توجه به اینکه amd سابقه خوبی در قیمت گذاری داره و چندین بار باعث پایین آوردن قیمتهای گرافیک شده اینبار هم ازین سیاستش استفاده میکنه ودر قیمت هم بی رقیب خواهد بود. 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

First AMD Ryzen Review Leaked – Aggregate Performance 46% Faster Than FX-8370 with 93 Watt Power Consumption

http://wccftech.com/amd-ryzen-review-leaked/

.

لینک به دیدگاه

French Magazine posts engineering sample AMD Ryzen Processor benchmarks

canard-ryzen2.jpg

untitled-1.jpg

untitled-2.jpg

untitled-3.jpg

منبع :

http://www.guru3d.com/news-story/french-magazing-posts-engineering-sample-amd-ryzen-processor-benchmarks.html

.

لینک به دیدگاه

به نظر میاد ای ام دی بازم هایپ کرده... 

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، Mahziyar Jafari گفته است :

به نظر میاد ای ام دی بازم هایپ کرده... 

درود

فکر کنم AMD به برتری "قدرت هدایت افکار عمومی" نسبت به "ارائه محصول واقعاً کارا" پی برده. این نتایج چند روز پیش منتشر شدن (اگر واقعی باشن):

1.JPG2.JPG3.JPG

کلاً دمویی که در مراسم اون شب نشون دادن بدک نبود ضمن اینکه به هر حال اگر AMD یه تکونی به خودش بده و نه بالاتر از اینتل، که حتی نزدیک اون هم حرکت کنه خیلی خوب و امیدوار کنندست ولی احساس می کنم یه موردی این وسط وجود داره: یا پردازنده جز موارد معدودی همیشه کارایی در حد 6900K نداره یا اگر هم داشته باشه قیمتش هم به همون نسبت بالاتر از حد انتظار خواهد بود (حدس من بین 849 تا 949 دلار هست).

اوایلی که پردازنده FX 9590 هم عرضه شده بود به خاطر اینکه اولین پردازنده ای بود که از دیوار 4 گیگاهرتز رد شده بود (فرکانس موقع بوست به 5 گیگاهرتز می رسید) قیمتش بیش از 900 دلار بود اما بعد از عرضه وقتی مشخص شد کارایی در اون حد نیست با کاهش قیمت، الان زیر 200 دلار فروخته میشه!

درسته AMD همیشه متکی به قیمت های پائین بوده ولی مطمئن باشین اگر موقعیت پیش بیاد اونا هم بدشون نمیاد یه حرکتایی بزنن. به هرحال اولین هدف هر مجموعه ای کسب سود هست دیگه! ;)

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 12 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

French Magazine posts engineering sample AMD Ryzen Processor benchmarks

canard-ryzen2.jpg

untitled-1.jpg

untitled-2.jpg

untitled-3.jpg

منبع :

http://www.guru3d.com/news-story/french-magazing-posts-engineering-sample-amd-ryzen-processor-benchmarks.html

.

خوب خدا رو شکر توی گیم که یکی از مهمترین قسمتهاست زاییده اونم دو قلو

بعید میدونم نسل بعدی هم کاری برای AMD کنه

در کل فکر کنم چیز عجیب غریبی بده بیرون ایندفعه

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

باید دید گلی که کاشت تو 480 دوباره میتونه بکاره.. باز 480 بعد یه مدت جاش و محکم کرد... این یکی دیگه اگه قیمتش بخواد فضایی باشه با همین یه پشیز بازارش هم باید خدافظی کنه AMD...

همه چیز میمونه تا تعیین قیمت نهایی محصولاتش....

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Trickster گفته است :

درود

فکر کنم AMD به برتری "قدرت هدایت افکار عمومی" نسبت به "ارائه محصول واقعاً کارا" پی برده. این نتایج چند روز پیش منتشر شدن (اگر واقعی باشن):

کلاً دمویی که در مراسم اون شب نشون دادن بدک نبود ضمن اینکه به هر حال اگر AMD یه تکونی به خودش بده و نه بالاتر از اینتل، که حتی نزدیک اون هم حرکت کنه خیلی خوب و امیدوار کنندست ولی احساس می کنم یه موردی این وسط وجود داره: یا پردازنده جز موارد معدودی همیشه کارایی در حد 6900K نداره یا اگر هم داشته باشه قیمتش هم به همون نسبت بالاتر از حد انتظار خواهد بود (حدس من بین 849 تا 949 دلار هست).

اوایلی که پردازنده FX 9590 هم عرضه شده بود به خاطر اینکه اولین پردازنده ای بود که از دیوار 4 گیگاهرتز رد شده بود (فرکانس موقع بوست به 5 گیگاهرتز می رسید) قیمتش بیش از 900 دلار بود اما بعد از عرضه وقتی مشخص شد کارایی در اون حد نیست با کاهش قیمت، الان زیر 200 دلار فروخته میشه!

درسته AMD همیشه متکی به قیمت های پائین بوده ولی مطمئن باشین اگر موقعیت پیش بیاد اونا هم بدشون نمیاد یه حرکتایی بزنن. به هرحال اولین هدف هر مجموعه ای کسب سود هست دیگه! ;)

کاملا صحیح هستش .

اگر بتونی افکار عمومی رو به درستی هدایت کنی میتونی هر کاری که دوست داری انجام بدی .

نمونه هاشم زیاده اما از بحث دور میشیم

به هر حال رشد ای ام دی بسیار قابل توجه بوده . تونسته از نسل قبلی خودش کاملا فاصله بگیره . نکته مهم اینه که دقیقا قرار رقیب این CPU چی باشه .

اگر رقیبش رو 6900K بدونیم خب قیمت 900 دلار بعید نیست اما اگر رقیبش رو 7700K یا 6700K بدونیم رقم 300 تا 400 دلار عقلانی تره !!!

اطلاعات موجود هنوز کمی گنگ هستن . پر واضحه که یک بنچمارک برای نشون دادن قدرت یک CPU کمه اما حتی اگر توی یک بنچمارک هم ای ام دی بتونه CPU های بالا رده اینتل رو شکست بده یا حتی باهاشون رقابت کنه خیلی خیلی خوبه . در مقایسه با اینتل ، ای ام دی از نظر سرمایه هیچی نیست . گمون نکنم کل بودجه ای که ای ام دی برای قسمت CPU خرج می کنه بتونه فقط دست مزدها و مخارج جاری اینتل رو کفاف بده !!!

اینتل انویدیا نیست که بشه سر به سرش گذاشت . رقابت کردن باهاش بسیار سخته . ای ام دی 4 ساله که داره تلاش می کنه تا یه نسل جدید بده بیرون توی همین مدت اینتل خیلی راحت چندتا سوکت عوض کرده ! جوری هم این کار رو انجام میده انگار نه انگار که باید چند میلیارد ترانزیستور رو کنار هم قرار بده !!!  ای ام دی نیاز داره تا بخشی از ضعفش در برابر غولی مثل اینتل رو از طریق تبلیغات جبران کنه و از اونجایی که نمی تونه حتی در میان مدت با اینتل رقابت کنه و اینتل خیلی خیلی راحت با نسل بعدیش دوباره بازار رو به دست میگیره پس ای ام دی باید بتونه توی همون مدت کوتاه تمام مخارجی رو که برای 4 سال کرده رو به همراه سودش برگردونه وگرنه حتی نمیتونه نسل بعدی رو لانچ کنه .

در ۱ ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

خوب خدا رو شکر توی گیم که یکی از مهمترین قسمتهاست زاییده اونم دو قلو

بعید میدونم نسل بعدی هم کاری برای AMD کنه

در کل فکر کنم چیز عجیب غریبی بده بیرون ایندفعه ?

من خیلی به بنچمارک های گیمینگ برای CPU اهمیتی نمیدم . تفاوت CPU ای ام دی با قوی ترین CPU اینتل در زمینه گیمینگ ( یعنی 6700K ) در حدود 20 درصده و در مقایسه با 6900K حدود 10 درصد !!!

کلا بنچمارک گرفتن از CPU در جایی که GPU حرف اول و آخر رو میزنه چندان درست نیست . البته اگر قرار باشه این CPU قیمتی بیشتر از 6700K داشته باشه . برای سیستم های گیمینگ به هیچ دردی نمیخوره !!! البته به شرطی که این بنچمارک ها رو 100 در 100 درست بدونیم و توی هیچ بازی یا شرایطی تغییر نکنه !!!

در ۱ ساعت قبل، hosseinskandari گفته است :

باید دید گلی که کاشت تو 480 دوباره میتونه بکاره.. باز 480 بعد یه مدت جاش و محکم کرد... این یکی دیگه اگه قیمتش بخواد فضایی باشه با همین یه پشیز بازارش هم باید خدافظی کنه AMD...

همه چیز میمونه تا تعیین قیمت نهایی محصولاتش....

دقیقا

لینک به دیدگاه

Motherboard makers Optimistic about price performance ratio AMD RYZEN and X370

http://www.guru3d.com/news-story/motherboard-makers-optimistic-about-price-performance-ratio-amd-ryzen-and-x370.html

.

لینک به دیدگاه

5 گیگاهتز با ایرکولر

AMD's Upcoming Ryzen Chips to Reportedly Overclock @ 5 GHz On Air

https://www.techpowerup.com/229090/amds-upcoming-ryzen-chips-to-reportedly-overclock-5-ghz-on-air

.

لینک به دیدگاه

MSI اولین چراغ رو روشن کرد:

X370 XPower Gaming Titanium

untitled-6.jpguntitled-8.jpguntitled-10.jpguntitled-7.jpg

B350 Tomahawk

untitled-1.jpguntitled-2.jpguntitled-4.pnguntitled-9.jpguntitled-5.jpg

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

2 تا خبر منتشر شده در مورد RYZEN و چیپستش .

اول این که

AMD 8-core Ryzen Processor spotted running 3.6 GHz base and 3.9 GHz Turbo

بله فرکانس توربو 3.9 گیگاهتز هستش و فرکانس پایه 3.6 . حالا این چرا مهمه چون طبق گفته ای ام دی نمونه ای که با 6900k مقایسه شده روی فرکانسش 3.4 کار می کرده . و گویا فرکانس نمونه ای که مجله فرانسوی با اون تست کرده حتی زیر 3.4 هستش. و دیگه این که در تست های ام دی حالت توربو 6900k روشن  اما از RYZEN خاموش بوده . البته فراموش نکنیم که در پست اول من اشاره کردم که فرکانس RYZEN باید 3.4 یا بیشتر باشه . ولی الان دو نکته مهمه 1 فرکانس بوست 3.9 و قابلیت اور روی ایر تا 5 که اگر مورد دوم صحت داشته باشه خیلی خوبه .

منبع :

http://www.guru3d.com/news-story/amd-8-core-ryzen-processor-spotted-running-3-6-ghz-base-and-3-9-ghz-turbo.html

خبر بعدی هم در مورد انتشار مقاداری از جزئیات چیپست X370 هستش .

AMD Uncovers a bit more on the X370 chipset

ryzen_chipsets.jpg

منبع :

http://www.guru3d.com/news-story/amd-uncovers-a-bit-more-on-the-x370-chipset.html

.

لینک به دیدگاه

AMD Confirms All Ryzen CPUs Are Unlocked & Overclocking Ready

http://wccftech.com/amd-confirms-ryzen-cpus-unlocked-overclocking/

با تشکر از استاد HEX .

لینک به دیدگاه

کلا amd غریب اصلا کسی بهش توجه نمیکنه اینتل با این هیچی تعقیر نسبت به قبل نداشته سایتا خبر گذاری ها کلی مانور میدن روش ولی هنوز یه نقد بررسی نه از مین نه از سی پی و های رایزن ندیدم

فرستاده شده از HUAWEI MT7-TL10ِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

ساخت 20 مدل مادربرد برای RYZEN فقط توسط MSI

MSI to manufacture 20 different model RYZEN motherboards

http://www.guru3d.com/news-story/msi-to-manufacture-20-different-model-ryzen-motherboards.html

.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

ساخت 20 مدل مادربرد برای RYZEN فقط توسط MSI

MSI to manufacture 20 different model RYZEN motherboards

http://www.guru3d.com/news-story/msi-to-manufacture-20-different-model-ryzen-motherboards.html

.

امیدوارم گرین وارد کنه و قیمت های منصفانه ای روش بزاره!

قیمت بردهای اینتل رو دیدم بالا 800 تومن بود همشون، سرم دود کشید !!!! :o

ماشالاه قیمت ها همچین فضایی دارن میشن هر قطعه ای از سیستم الان حدود 1 تومن خرجشه! >:(

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Reza022 گفته است :

پس چرا هیچکس نه بررسی نه پنچمارکی چیزی نمیزار

صبور باشید .

بنچ مارک هایی منتشر شده که توی همین تاپیک هم هست اما به نظر میرسه هیچ کدوم صد در صد قابل اعتماد نیستن .

فرکانس RYZEN از حدود 2.5 به حدود 4 گیگاهتز رسیده !!! نمونه های اولیه نمیتونن به درستی قدرت RYZEN رو نشون بدن . به همین دلیل اعتبار تست های مجله فرانسوی تا حدی زیر سواله این احتمال وجود داره که تست ها بدون دست کاری منتشر شده باشن اما فرکانس CPU کمتر از نمونه ی باشه که وارد بازار میشه .

لینک به دیدگاه

AMD Starts Sampling 4-core RYZEN processors & RYZEN Launch Date

am4_platform_chipset.jpg

am4_platform_cpu.jpg

ryzen_chipsets.jpg

منبع :

http://www.guru3d.com/news-story/amd-starts-sampling-4-core-ryzen-processors.html

.

لینک به دیدگاه

بنا بر اخبار منتشر شده ( به پست بالا مراجعه کنید ) CPU  های سری REZEN در مدل 4 هسته و 8 ترد و با مصرف 65 وات آماده میشوند .

البته گفته میشود نمونه های با حدود 45 وات مصرف و فرکانس 2.8 گیگاهتز بر ثانیه نیز در دست ساخت هستند .

این CPU ها برای رقابت با i5 ها و i3 ها وارد بازار میشوند .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1395/10/20, 02:13:10، Nima2007 گفته است :

امیدوارم گرین وارد کنه و قیمت های منصفانه ای روش بزاره!

قیمت بردهای اینتل رو دیدم بالا 800 تومن بود همشون، سرم دود کشید !!!! :o

ماشالاه قیمت ها همچین فضایی دارن میشن هر قطعه ای از سیستم الان حدود 1 تومن خرجشه! >:(

پول ما ارزشی نداره ، حتی از عراق جنگ زده هم ، فلک زده تریم ، پول اونا 2 برابر ما ارزش داره

دولت همین پراید به اونا میده 5 تومن اما واسه خودمون 20 تومن آب میخوره ! گدا و گشنه هاشون پراید میخرن وگرنه بهترین ماشینا رو الان سوارن!

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

آماده برای استفاده از RYZEN

Noctua offers free upgrade-kits for AMD Ryzen platform

http://www.guru3d.com/news-story/noctua-offers-free-upgrade-kits-for-amd-ryzen-platform.html

و

CRYORIG Also Provides Free AM4 update kit

http://www.guru3d.com/news-story/cryorig-also-provides-free-am4-update-kit.html

.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کی عرضه میشن؟ تاریخ دقیق مشخص شده ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...