رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در 22 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

واکنش اینتل : ای ام دی اگر از پردازنده 8086K همچنان می خواهید به ما خبر دهید .!!!

Intel responds towards AMD viral exchanging 8086K for a Threadripper 1950X

@HeX @Farjam @Nima2007 @hd5870 @Trickster

.

سلام

حرکت جالبی نبود به نظرم ، حتی شرکت های خورده پا تر (نسبت به اینتل و AMD) مثل ایسوس و MSI و گیگابایت و evga... از این حرکات نمیکنن نسبت به هم در پابلیک  ( البته در این مقوله باید بگذریم از رفتارها و صحبت های برخی از نمایندگانِ تعدادِ کمی از این شرکت ها در ایران که بحثشون با جاهای دیگه متفاوت هست و گاهی اوقات میدان مارکتینگ رو با مهد کودک اشتباه میگیرن?، اما وقتی جرقه همچین چیزی زده بشه آخرش زشت تموم میشه و باعث دو قطبی تر شدن و احساسی تر شدن ماجرا میشه و فنها به جون هم میوفتن و چهارپا بیار باقالی بار کن ، البته فنِ چیزهایی مثل AMD یا اینتل بودن و براشون حرص خوردن _ضمن احترام به همه دوستان _ یکی از احمقانه ترین چیزهاست به نظر من ، پول رو که بهشون میدیم ، محصولی رو که براش زحمت چندانی  نکشیدن رو هم تو پاچمون میکنن و ما به خاطرشون به میدون جنگ با سایر انسانها میریم ، از ضعف هاشون با سفسته دفاع میکنیم و بازم با سفسته از رقیب ایراد میگیریم.... بیایید  "_____" ِ مجانی اینها نباشیم :| حالا ممکنه جای خالی کارمند باشه شایدم یه چیز بدتر?

من شخصا به واسطه پا در میونیِ اون چند تا سلول خاکبرسری ای که برام باقی مونده هیچوقت محصولی مثل 8086k نمیخرم وقتی 8700k دارم و اگر هم حماقت بکنم و بخرم اونقدر حماقت را به حد اعلا نمیرسونم  که با یه پردازنده مثل اونی که AMD میده تعویضش کنم ?

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

Intel Flagship Coffee Lake-S 8-Core ES CPU Gets Cinebench Benchmark Leaked

پردازنده 8 هسته ای کافی لیک در راه است :

Intel-Coffee-Lake-S-8-Core-Flagship-Z390-Refresh-Cinebench-Benchmark.jpg.ecb186fac91ac4bfe3b1093acb3084d0.jpg

احتمالا در سال آینده لانچ می شود . نمونه مهندسی فعلی فرکانسی در حدود 3 گیگاهتز دارد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

مدیر عامل اینتل استعفا داد :

Intel CEO Brian Krzanich Resigns

.

خوشبختانه سر مسائل استراتژیک ، مالی و تکتولوژیک نبود  ? یه مشکل اخلاقی کوچولو بوده دور هم زدن به بدن?

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Farjam گفته است :

خوشبختانه سر مسائل استراتژیک ، مالی و تکتولوژیک نبود  1f602.png یه مشکل اخلاقی کوچولو بوده دور هم زدن به بدن1f601.png

؟؟؟

شیطون وسوسه کرده ؟

SSS.gif.eb07eca08e21735b1efcaf3add800e69.gif

.

لینک به دیدگاه

در در 1397/03/30, 09:35:16، big VULTURE گفته است :

Intel Flagship Coffee Lake-S 8-Core ES CPU Gets Cinebench Benchmark Leaked

پردازنده 8 هسته ای کافی لیک در راه است :

احتمالا در سال آینده لانچ می شود . نمونه مهندسی فعلی فرکانسی در حدود 3 گیگاهتز دارد .

i7 8800K پردازنده 8 هسته ای اینتل :

Intel 8 Core, 16 Thread Coffee Lake-S CPU Spotted Again - Lets call it a Core i7 8800K

.

لینک به دیدگاه

سال 2019 فناوری 5 نانومتر در دسترس خواهد بود و سال 2020 به تولید انبوه خواهد رسید .

7nm chip fabrication? ... 5nm is gearing up for next year already

.

لینک به دیدگاه

ای ام دی کبیر به دنبال طراحی نسل جدید CPU و GPU ها :

AMD is looking into chiplets to connect future CPUs and GPUs

.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در در 1397/03/30, 13:39:38، Farjam گفته است :

وقتی 8700k دارم و اگر هم حماقت بکنم و بخرم اونقدر حماقت را به حد اعلا نمیرسونم  که با یه پردازنده مثل اونی که AMD میده تعویضش کنم ?

استدلال شما برای این صحبتتون چیه

؟
/؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، memex گفته است :

استدلال شما برای این صحبتتون چیه

؟
/؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیزم

استدلال من اینه که:

به عنوان مثال وقتی 8700k رو آکبند خریدم و دارم استفادش میکنم ، چرا بیام به قیمت دست دوم بفروشمش و یک آکبند 8086k  بخرم  که همچینم با هم فرقی ندارن؟

تا همین جاشم برای من منطق نداره

حالا مرحله بعد

حالا اون 8086k رو  بدمش برام با 1950x عوضش کنن که مجبور شم مادربردی رو هم که مخصوص کارهای خودم به قیمت آکبند خریدم(مادربرد سازگار با اینتلم)، دست دوم بفروشم که تازه برم یه مادربرد سازگار با 1950xبخرم که تازه ممکنه پیکربندی پورت ها و درگاههاش مطابق نیاز های من نباشه. تازه این شانس هم وجود داره که با این پلتفرم ویندوزی که مدتهاست دارم ازش استفاده میکنم و امکان عوض کردنش رو ندارم هم بالا نیاد ، امکانش خیلی خیلی کمه اما بازم امکان پذیره

تا همینجا مابه تفاوت فروش مادربرد و پردازنده ای که آکبند خریدم و باید دست دوم بفروشم و یک مادربردی که برای ساپورت پردازندهAMD باید  بخرم  (که شاید نتونه سازگار با نیازهای کاریم باشه) ارزش دلاری 1950x  نسبت به 8086k رو تقریبا خنثی میکنه... تازه شاید نیاز به تعویض واترکولینگ ام هم باشه به منظور سازگاری با پردازنده های تردریپر که اون هم هزینه جداگونه ای میطلبه.. از دور که نگاه کنی جذابه که پردازنده حدود 450 دلاری رو بدی و یک پردازنده 870 دلاری بهت بدن اما وقتی این مسائل رو در نظر بگیری اون اختلاف دلاری اصلا سودی به حالم نداره

از اون گذشته پردازنده 1950xنسبت به اون تعداد هسته هاش در مقابل 8700k و 8086k برای من کارایی خاصی به دنبال نداره

1.چون تعداد هسته و ترد بالای 12 اصلا برای کار من اضافی هست

2. کارایی 8700k و 8086k در تمامی بازی ها و تست هایی که بنده باشون سر و کار دارم (که نیاز به تعداد هسته های بسیار بالا هم ندارن) اگه بهتر از 1950x نباشن ضعیفتر هم نیستن_چون در خیلی از اون موارد فرکانس مهم هست و اینتل در اون زمینه بهتر بهم جواب میده ، حالا وقتی نه کارایی خاصی نصیبم میشه و نه در قیمت هم خیلی جلو افتاده باشم (به علتی که در بالا عرض کردم ، یعنی فروش پردازنده و مادربرد خودم بصورت دست دوم ، خرید مادربرد جدید و احتمال نیاز به خرید خنک کننده جدید) اصلا برام منطق نداره این کاربا توجه به مسائلی که در بالا خدمتتون عرض کردم...مگر اینکه اون 8086k رو در اون قرعه کشی که انجام داده بودن برنده شده باشم که بی درنگ با یک 1950x عوضش میکردم اگه واقعی میبود اون طرح و بلافاصله هم میفروختمش!

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Farjam گفته است :

میفروختمش

خیلی ممنونم واقعا ازاین که وقت میزارید پیام میدید نهایت لذت رو میبرم که مو به مو توضیح میدید

واقعا افرین داره

بله ولی من فکر کردم استدلال شما بیشتر به قدرت پردازنده ها مربوط میشد... 

با این حساب اگه به اوایلی که سیستم مسخواستید جم کنید بر میگشتید 

دقیقا رایزن رو انتخاب میکردید یا اینتل رو

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 دقیقه قبل، memex گفته است :

خیلی ممنونم واقعا ازاین که وقت میزارید پیام میدید نهایت لذت رو میبرم که مو به مو توضیح میدید

واقعا افرین داره

بله ولی من فکر کردم استدلال شما بیشتر به قدرت پردازنده ها مربوط میشد... 

با این حساب اگه به اوایلی که سیستم مسخواستید جم کنید بر میگشتید 

دقیقا رایزن رو انتخاب میکردید یا اینتل رو

سلام مجدد

اگر همین الان همون پولی که برای پردازنده و مادربردم پرداخت کردم در اختیار داشتم ، همون 8700k رو تهیه میکردم  ،اما  اگر قرار بود به هر دلیلی AMD بخرم صرفا 2700 غیر x  رو مد نظر قرار میدادم چون هم قیمتش مناسب تره و هم نسبت کارایی کلی به تعداد هسته هاش و جوابی که میتونم ازش بگیرم خیلی بالانس تره نسبت به تردریپر ، در کل من مصرف کننده پردازنده های دسکتاپ هستم و از نظر من تردریپر های AMD هم مثل سوکت اکستریم اینتل هستن و برای استفاده های اکستریم کاربرد دارند_هرچند که گاهی اینتل تلاش میکنه اون ها رو هم برای هر قشری منطقی نشون بده_ که برای من اصلا منطق خرید ندارند(مخصوصا در زمینه ی نسبتِ قیمت به کارایی در بازی ها و اینکه بطور کلی طیف وسیعی از کاربری ها و نیاز های پردازشی وجود دارند که کارایی پردازنده های مین استریمِ دسکتاپ در اونها بهتر عمل میکنند) و سمت اوناهم اصلا نمیرم مگه اینکه از جایی در اختیارم قرار داده باشن برای تست و بررسی...

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
لینک به دیدگاه

در در 1397/03/31, 18:15:04، big VULTURE گفته است :

مدیر عامل اینتل استعفا داد :

Intel CEO Brian Krzanich Resigns

.

شایدم اوضاع برعکس بشه ؟بره به amd بپیونده و هر دو زیرپوستی جا به جا بشن ????

مثل کارکنان amd که الان اینتلن ! اینتلیا هم بشن amd بعد فقط پوسه ی همو دارن???

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

شایدم اوضاع برعکس بشه ؟بره به amd بپیونده و هر دو زیرپوستی جا به جا بشن 1f602.png1f602.png1f602.png1f602.png

مثل کارکنان amd که الان اینتلن ! اینتلیا هم بشن amd بعد فقط پوسه ی همو دارن1f602.png1f602.png1f602.png

در این صورت به جای هر کارمند ای ام دی باید چندین کارمند اینتل مبادله بشن !

کارمندهای انتل چندین برابر کارمندهای ای ام دی هستند ( گمونم حدود 10 برابر ) ?

لینک به دیدگاه

AMD Zen 2 nm architecture starts with EPYC CPUs - Talks 5nm also

untitled-1.thumb.png.c7eae164404afbc2708416635ff48314.png

نسل جدید پردازنده های سرور EPYC بر پایه فناوری Zen2  از راه می رسند .

لینک به دیدگاه

قیمت پردازنده 2990X ای ام دی در یک سایت کانادایی :

AMD’s Ryzen Threadripper 2990x Listed For $1835 USD At Canadian Retailer

.

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

پردازنده های نسل جدید Ryzen Threadripper  در دیتابیس HWBOT  مشاهده شدند .

پردازنده 32 هسته ای 2990X با فرکانس پایه 3.4 و فرکانس XFR 2 در حدود 4.2 و مصرفی در حدود 250 وات . برای قیمتی در حدود 1500 دلار ( قیمت در بعضی از اخبار دیگه تا 1800 دلار و بیشتر هم شایعه شده )

پردازنده 24 هسته ای 2970X با فرکانس پایه 4.5 و فرکانس XFR 2 نامشخص ( احتمالا در حدود 4.2 ) و مصرفی در حدود 180 وات .

پردازنده 2950X با 16 هسته و فرکانس پایه 3.1 و فرکانس XFR 2 نامشخص و مصرفی در حدود 125 وات .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود 

تشکر فراوان بابت زحمات شما در تالار 

در جهت بروزرسانی کاربران در مورد تغییرات آینده  فناوری ها 

لینک به دیدگاه

Ryzen DRAM Calculator v1.3.1

دانلود نرم افزار برای مدیریت و اور کردن مموری در پلتفورم رایزن .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...