رفتن به مطلب

Recommended Posts

در 3 دقیقه قبل، HeX گفته است :

خبری خوندم که تقریبا 5 درصد از پردازنده های 3900X  به اون فرکانس بوستی که شرکت اعلام کرده میرسن. این مورد هم به کمبود موجودی اضافه کنید.

قبل تر هم خوندم که همه ی بردها نمیتونن به یک اندازه بوست کنن و با یک پردازنده مشخص(فکر کنم 3800X بود)  چند برد تست شده بود و بردی از گیگابایت به فرکانس مد نظر رسیده بود و سایر بردها تا 250 مگاهرتز کمتر بوست کرده بودند.

فکر می کنم AMD باید یه فکری برای موجودی و مشکل بوست این سری بکنه.

گرچه با همین شرایط هم بسیار در فروش این سری موفق ظاهر شده.

در در 5 شهریور 1398 در 12:52، big VULTURE گفته است :

و

گفته میشه ای ام دی از عمد فرکانس بوست رو کاهش داده تا عمر پردازنده ها بیشتر بشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

و

گفته میشه ای ام دی از عمد فرکانس بوست رو کاهش داده تا عمر پردازنده ها بیشتر بشه .

اینکه راهش نیست. میشه کم فروشی. باید پردازنده استیبل در فرکانس بوستی که اعلام کرده تحویل خریدار بده. خب از اول بوست رو کمتر اعلام می کرد!

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

پرفورمنس بیشتر در کنار قیمت پایینتر . ای ام دی اینتل را به چالش کشیده است :

AMD Epyc chips beat Intel Xeon in Geekbench for price 25% of the price

دو پردازنده Epyc 7742 با کمتر از 14000 دلار قیمت حدود 20 درصد سریعتر از 4 پردازنده Xeon 8180 با بیش از 52000 دلار قیمت هستند .

AMD

1273182622_AMDEpycchipsbeatIntelXeoninGeekbench(1).thumb.png.ffa335aef3b7d4a1359b41bcdcd23094.png

Intel

1475721730_AMDEpycchipsbeatIntelXeoninGeekbench.thumb.png.2bc413891cc13ff8c4f5d6528c16ff60.png

دو پردازنده ای ام دی در مجموع دارای 128 هسته 256 ترد است . امتیاز بیش از 193 هزار

چهار پردازنده اینتل در مجموع دارای 112 هسته و 224 ترد است . امتیاز بیش از 155 هزار .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، HeX گفته است :

اینکه راهش نیست. میشه کم فروشی. باید پردازنده استیبل در فرکانس بوستی که اعلام کرده تحویل خریدار بده. خب از اول بوست رو کمتر اعلام می کرد!

بله .

اگر اعلام می کرد اشتباه کرده و هرکی میخواد پردازندش رو پس بده اشکالی نداشت اما این که بزنی فرکانس رو بیاری پایین اشتباهه .

البته هنوزم ارزش خرید بالایی داره اما یه مقدار آدم رو دل زده می کنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

بله .

اگر اعلام می کرد اشتباه کرده و هرکی میخواد پردازندش رو پس بده اشکالی نداشت اما این که بزنی فرکانس رو بیاری پایین اشتباهه .

البته هنوزم ارزش خرید بالایی داره اما یه مقدار آدم رو دل زده می کنه .

درود

واقعا یعنی کاربرا رو فرکانس بوست حساب باز میکنند؟؟؟

از نظر خودم که این فرکانس ها فقط جنبه تبلیغی دارن چه در اینتل چه در amd ... دقیقا مثل همون اورکلاک که اکثرا بیخیال اور هستن...!

لینک به دیدگاه

آیا در سال 2020 شاهد عرضه رایزن 4000 با فناوری 7+ نانومتر و رم های DDR5 خواهیم بود ؟؟؟

AMD Ryzen 4000 CPU (Zen 3) Design Complete, Launching in 2020, Zen 4 in Development

AMD-Ryzen-2018-2020-Roadmap.thumb.jpg.72e3173585b1717d6a403e2b6cc2eaaf.jpg

@Trickster

.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Nima2007 گفته است :

درود

از نظر خودم که این فرکانس ها فقط جنبه تبلیغی دارن چه در اینتل چه در amd ... دقیقا مثل همون اورکلاک که اکثرا بیخیال اور هستن...!

سلام

مسئله اصلی اطلاعات نادرست هستش . بنده هم خیلی به فرکانس اهمیت نمیدم . اما توی مشخصات قطعه وارد میشه پس باید وجود داشته باشه .

خیلی واضحه اگر ای ام دی می گفت پردازنده ها رو پس میگیره کمتر کسی این کار رو می کرد چون ارزش بسیار بالایی دارن .

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

آیا در سال 2020 شاهد عرضه رایزن 4000 با فناوری 7+ نانومتر و رم های DDR5 خواهیم بود ؟؟؟

AMD Ryzen 4000 CPU (Zen 3) Design Complete, Launching in 2020, Zen 4 in Development

گفته می شود در این نسل فناوری هسته مجازی یک گام دیگر به جلو برداشته و ما به ازاری هر هسته 4 ترد خواهیم داشت .

در این صورت پردازنده یک 8 هسته ای به جای 8 هسته و 16 ترد تبدیل می شود به 8 هسته و 32 ترد !

رم های DDR5 از مدتها پیش برای سال 2020 برنامه ریزی شده بودند . از این جهت استفاده از این رم ها در رایزن 4000 بعید نیست . PCIe5 هم به زودی آماده می شود . اما بعید است که ای ام دی در رایزن 4000 از این فناوری استفاده کند .

لینک به دیدگاه

AMD To Handle Boost Clock Frequency Differentials with Firmware Update

ای ام دی به زودی مشکل فرکانس سری 3000 را حل می کند .

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

در 2 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

AMD To Handle Boost Clock Frequency Differentials with Firmware Update

ای ام دی به زودی مشکل فرکانس سری 3000 را حل می کند .

@HeX

@Nima2007

We will provide an update on September 10 to the community regarding the availability of the BIOS

لینک به دیدگاه

در در 10 شهریور 1398 در 21:51، Trickster گفته است :

خیلی از کشورها پردازنده های Zen 2 گیر نمیاد، اون فروشگاه هایی هم که دارن با قیمت بالا می فروشن. مثلاً Ryzen 9 3900X بین 650 تا 750 دلار گزارش شده.

2007875425_IntelAgilexFPGA.thumb.jpg.312f9114bdc7d073abf9156bf3717d5a.jpg

درگاه PCI-Eش نسل 5 هست.

سلام

کلا حساب FPGA ها رو از پردازنده های عادی جدا کن!(الان فک کنم فقط ۲ تا شرکت این نوع از پردازنده رو میزنن)

این حتی میتونه به صورت ماژولار به PCI-E 6.0 هم ارتقا پیدا کنه!

میدونم میدونم الان میگید چرا اینو نخریم؟ خب موفق باشی قیمت کمر شکن خودش و باقی قطعات لازمه رو تهیه کنی و اینکه این پردازنده اصلا تو پردازش های عادی جواب گو نیستو کلا کارش چیز دیگه‌ایه!

در در 11 شهریور 1398 در 12:57، big VULTURE گفته است :

و

والا خودش که هیچ حرفی نمیزنه و هیچ چیزی رو رد یا تایید نمیکنه!

در حال حاضر هم با این بوست ها عملا ر.....ه!

در 17 ساعت قبل، Nima2007 گفته است :

درود

نه کاملا!
خیلی مواقع همین بوست به ظاهر بی اهمیت میتونه سرعت اجرا و پردازش رو به شکل چشمگیری تغییر بده(شما فرض کن تو تایم رندر ۲ دقیقه کمتر وقت بگذرونی که به تنهایی چیزی نیست ولی بیا مقیاس رو بزرگتر کنیم اگه ۱۰۰ تا ویندئو این کاهش رو داشته باشن میشه حدود ۲۰۰۰ دقیقه)

تازه بحث دروغ گویی شرکت و به نوعی تبلیغ نادرست هم هست و ممکنه ای ام دی رو به دردسر بندازه چون خیلی راحت میتونن شکایت کنن در این مورد و خسارت دریافت کنن!

کلا خوب نیست همچین حرکتی(چه اینتل چه ای ام دی چه انویدیا و برندهای دیگه)

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، MojArch گفته است :

سلام

کلا حساب FPGA ها رو از پردازنده های عادی جدا کن!(الان فک کنم فقط ۲ تا شرکت این نوع از پردازنده رو میزنن)

این حتی میتونه به صورت ماژولار به PCI-E 6.0 هم ارتقا پیدا کنه!

میدونم میدونم الان میگید چرا اینو نخریم؟ خب موفق باشی قیمت کمر شکن خودش و باقی قطعات لازمه رو تهیه کنی و اینکه این پردازنده اصلا تو پردازش های عادی جواب گو نیستو کلا کارش چیز دیگه‌ایه!

والا خودش که هیچ حرفی نمیزنه و هیچ چیزی رو رد یا تایید نمیکنه!

در حال حاضر هم با این بوست ها عملا ر.....ه!

نه کاملا!
خیلی مواقع همین بوست به ظاهر بی اهمیت میتونه سرعت اجرا و پردازش رو به شکل چشمگیری تغییر بده(شما فرض کن تو تایم رندر ۲ دقیقه کمتر وقت بگذرونی که به تنهایی چیزی نیست ولی بیا مقیاس رو بزرگتر کنیم اگه ۱۰۰ تا ویندئو این کاهش رو داشته باشن میشه حدود ۲۰۰۰ دقیقه)

تازه بحث دروغ گویی شرکت و به نوعی تبلیغ نادرست هم هست و ممکنه ای ام دی رو به دردسر بندازه چون خیلی راحت میتونن شکایت کنن در این مورد و خسارت دریافت کنن!

کلا خوب نیست همچین حرکتی(چه اینتل چه ای ام دی چه انویدیا و برندهای دیگه)

سلام

در نقل قول عکس ها رو پاک کنید .

ای ام دی اعلام کرده مشکل فرکانس رو به زودی حل می کنه :

.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، MojArch گفته است :

سلام

کلا حساب FPGA ها رو از پردازنده های عادی جدا کن!(الان فک کنم فقط ۲ تا شرکت این نوع از پردازنده رو میزنن) این حتی میتونه به صورت ماژولار به PCI-E 6.0 هم ارتقا پیدا کنه!

درود

میدونم، داداش گلم. من اصلاً به خود این Agilex کاری ندارم. در پست های قبلی داشتیم در مورد احتمال نسل درگاه PCI-E نسل بعدی پردازنده های اینتل و AMD صحبت می کردیم و من گفتم ممکنه اینتل برای نسل بعدی به سراغ PCI-E 5.0 بره، برای همین به درگاه PCI-E این که نسل 5 هست، در ادامه و تأیید پست قبلیم اشاره کردم.

نقل قول

برداشت من اینه حالا که اینتل برای عرضه PCI-E 4.0 از AMD عقب موند، حداقل تلاش داره برای نسل بعدی چیپ ست هاش یکسره به سراغ نسل پنجم بره که اگر دقت کنی پنجره زمانی Silicon Rollout نسل پنجم تقریباً با زمان تخمینی عرضه نسل بعدی پردازنده های اینتل همخوانی داره.

نقل قول

در مورد سری 4000 فکر نکنم شاهد تغییری در نسل حافظه و درگاه PCI-E باشیم. همونطور که میدونی سوکت AM4 تا اواخر 2020 پشتیبانی میشه و در همین مدت هم معماری Zen 3 عرضه خواهد شد. برداشت من اینه در زمانیکه ممکنه اینتل به درگاه نسل 5 کوچ کنه (با حافظه های نسل 4)، AMD همچنان روی درگاه نسل 4 (و حافظه های نسل 4) بمونه، بعد برای سال 2021 و Zen 4 و سوکت جدید، همزمان به درگاه نسل 5 و حافظه های نسل 5 ارتقاء بده.

و در منبع چند پست بالاتر که وحید آقا فرستاده نوشته:

نقل قول

Zen 3 will support DDR5 RAM: It’s not unthinkable as we should see the first samples by the end of this year. However, considering that the fact that Milan (4th Gen Epyc) will be limited to DDR4 it’s improbable

Zen 3 might support PCIe 5: This also sounds like the result of wishful thinking, as most devices aren’t even able to saturate PCI 3 at present, and PCIe 4 isn’t being properly utilized either. So PCIe 5 just one year after PCIe 4 is highly unexpected..

که در راستای حرف های من در مورد کوچ AMD به نسل بعدی حافظه ها و درگاه PCI-E در معماری Zen 3 هست.

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

اینتل در نسل جدید پردازنده های خود از فناوری ++14 استفاده می کند از این رو بعید است پرفورمنس تک هسته پردازنده های این کمپانی رشد چشمگیری داشته باشند . بر فرض ثابت بودن تعداد هسته ها پردازنده های نسل جدید برای داشتن 2 برابر پرفورمنس در برابر دلار بیشتر نسبت به نسل قبل می بایست ارزانتر باشند .

پرچمدار فعلی اینتل با 18 هسته 2000 دلار قیمت دارد . از این جهت اگر رشد پرفورمنس چشمگیر نباشد قیمت پردازنده می بایست به شدت کاهش داشته باید و به زیر 1400 دلار ( و حتی کمتر ) برسد . این در حالی است که پردازنده 32 هسته ای ای ام دی اکنون 1700 - 800 دلار قیمت دارد  و ای ام دی برای لانچ نسل جدید TR ها آماده می شود .

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Trickster گفته است :

درود

میدونم، داداش گلم. من اصلاً به خود این Agilex کاری ندارم. در پست های قبلی داشتیم در مورد احتمال نسل درگاه PCI-E نسل بعدی پردازنده های اینتل و AMD صحبت می کردیم و من گفتم ممکنه اینتل برای نسل بعدی به سراغ PCI-E 5.0 بره، برای همین به درگاه PCI-E این که نسل 5 هست، در ادامه و تأیید پست قبلیم اشاره کردم.

و در منبع چند پست بالاتر که وحید آقا فرستاده نوشته:

که در راستای حرف های من در مورد کوچ AMD به نسل بعدی حافظه ها و درگاه PCI-E در معماری Zen 3 هست.

الان متوجه شدم منظورتونو!(برداشت قبلی نا درست بود)

کاملا درست میفرمایید و البته تاریخ عرضه فیزیکی PCI-E 5.0 دقیقا میفته تو عرضه پردازنده های اینتل و طبق گفته ها و مستندات شما احتمال بالا که بره سراغ این فن‌آوری زیاده!

لینک به دیدگاه

Ticked Off: Clock Bug Leads to False Ryzen Benchmark Scores

دوستان تو بنچمارک‌هاشون این مورد رو مد نظر قرار بدن

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

AMD Is Working On A Powerful Milan CPU Variant With 15 Tiles

AMD-EPYC-x86-Ecosystem-is-Ready-Feature-740x416.thumb.jpg.bab0bb83623b128a3ca9360d66961f5a.jpg

آیا ای ام دی در طراحی پردازنده های جدید از مموری های HBM استفاده می کند ؟

@Trickster

@HeX

@hd5870

@Nima2007

.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

AMD Is Working On A Powerful Milan CPU Variant With 15 Tiles

آیا ای ام دی در طراحی پردازنده های جدید از مموری های HBM استفاده می کند ؟

اصلاً نفهمیدم چی میگه و محاسبات و نتیجه گیری هاشو چطوری انجام داده! :$
فرض کنیم از 15 تا 10 تاش CPU باشه، 1 دونه هم IO باشه، کسی می تونه توضیح بده چطور به این نتیجه رسیده 4 تای بعدیش "حتماً" باید HBM باشه و اینکه اصلاً نقش این HBM ها این وسط چی هست؟ اصلاً HBM روی پردازنده چیکار می کنه؟ کلاً منظور این خبر چی هست؟ o.O

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Trickster گفته است :

اصلاً نفهمیدم چی میگه و محاسبات و نتیجه گیری هاشو چطوری انجام داده! :$
فرض کنیم از 15 تا 10 تاش CPU باشه، 1 دونه هم IO باشه، کسی می تونه توضیح بده چطور به این نتیجه رسیده 4 تای بعدیش "حتماً" باید HBM باشه و اینکه اصلاً نقش این HBM ها این وسط چی هست؟ اصلاً HBM روی پردازنده چیکار می کنه؟ کلاً منظور این خبر چی هست؟ o.O

اصلا قرار دادن HBM روی پردازنده مرکزی کلی چالش داره . من هم درست متوجه نشدم . میگه میتونه HBM باشه با توجه به این که DDR5 آماده نیست !!!؟؟؟!!!

میگه DDR4 در ساپورت تعداد زیاد هسته نقص داره . این طور برمیاد که این پردازنده با این تعداد Tiles ( کاشی ! ) تعداد زیادی هسته خواهد داشت که رم DDR4 رو به گلوگاه تبدیل می کنه . از طرفی رم DDR5 آماده نیست پس گزینه احتمالی میشه HBM !

...................

البته قبلا در موردش بحث هایی در فروم های خارجی شده بود . اما در کل مشکلات جدی سر راهشه .

لینک به دیدگاه

همین سری 3400G با گرافیک داخلیش میارزه به کل سی پی یو های اینتل چون گرافیک داخلیش به اندازه یهکارت گراف 1/500 جواب میده خدا حافظ اینتل

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...