رفتن به مطلب

میدبیس یا همچین چیزی

Mahdian57
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

من یه اسپیکر کری ایتو دارم سابش کمی پاره شده. ظاهرا بعش میگن میدبیس.

زیاد هم قطور نیست شاید ۲/۵ اینچ

بیرون گیر میاد؟ دو سه تا دیدم ولی ده برابر قیمت نو اسپیکر من بودن‌

در آخر ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

دقیقا چی شده؟ عکسی دارید بدید؟

ساب پاره زیاد تعمیر کردم اگر سایزبالا باشه بهترین کار تعمیره

ویرایش شده توسط Trevor
لینک به دیدگاه

دورش که موقع بیس بالا پایین میشهو حالت لاستیکی داره پاره شده (بخاطر برخورد با یه جسم تیز شایدم کنترل اسپیکر) 

سایزش بزرگ نیست

همچین چیزیه (این مال من نیست)

dyEwFUdlV.2.jpg

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Mahdian57 گفته است :

دورش که موقع بیس بالا پایین میشهو حالت لاستیکی داره پاره شده (بخاطر برخورد با یه جسم تیز شایدم کنترل اسپیکر) 

سایزش بزرگ نیست

همچین چیزیه (این مال من نیست)

به سانتی متر ابعاد دورش و جای پیچشو بده

اسپیکرت چقدر قیمت داره مگه؟

لینک به دیدگاه

نوش 73 تومنه !

اهل گوش دادن زیاد نیستم

الان با چسب نواری جلوی خرت خرت کردنشو گرفتم

ابعاد هم 10*10

بین دو پیچ بالا یا پایین فرقی نمیکنه 8.5 سانت

لینک به دیدگاه

قطر از پیچ تا پیچ 11.5  باید باشه و اندازه کل دیافراگم 10 سانت

شما با یک میدبیس 4  اینچی طرف هستید که براحتی با 5 تا 8 هزار تومن قابل تعمیر یا با 15 تا 20 تومن کلا تعویض میشه

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.
این ابعاد بله میدبیس هست از نوع بسیار ضعیف.

شما میتونی بگردی همچین چیزی پیدا کنی و جایگزین کنی. یا یه چیز بهتر اسنفاده کنی.

مثلا برو توپخونه پاساژ کنار لباف اسمش سعدی یا همچین چیزیه طبقه پایینش همه تعمیرکارن. یه اسپیکر کامپیوتر قدیمی پیدا کن فقط ساب با باکسش رو بخر که امپش هم خراب شده باشه.

بعد سیم مثبت و منفی رو ازش بگیر وبزن به مثبت و منفی امپت. هم صدات بسیار بهتر میشه هم خرجت کم میشه با زیر 20 تومن میتونی همچین چیزی بخری.

لینک به دیدگاه

یه سوال؟

کجای تهران هستید کمکتون کنم ؟ اگر فوم خام تو سایزش پیدا بشه براحتی با کمترین هزینه قابل تعمیره

لینک به دیدگاه

سمت پاسداران

حالا خودم سمت توپخونه میرم اصلا در مرحله اول ببینم ارزش داره چون نوش 70 بیشتر نیست

ولی جالبه که ادیفایر 3700 داشتم بیسش مثل این عمیق نبود که اصلا از نظر سایز و وات با هم قابل قیاس نیستن

دنبال این بودم که یه چیز خوب بندازم از این که هست بهتر بشه شرایطش

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Mahdian57 گفته است :

سمت پاسداران

حالا خودم سمت توپخونه میرم اصلا در مرحله اول ببینم ارزش داره چون نوش 70 بیشتر نیست

ولی جالبه که ادیفایر 3700 داشتم بیسش مثل این عمیق نبود که اصلا از نظر سایز و وات با هم قابل قیاس نیستن

ببینید یه چیز بهتر بندازید توان تغییری نمیکنه صدا تغییر میکنه و تو ولوم بالاتر بخاط جریان کشی کمتر یا بیشتر با امپلی داخلی جفت و جور نمیشه و صدا خراب میشه

فوم خودش رو گیر بیارید میشه دوباره مثل نو بشه و صدای قبل رو بده

این نمونه تعویض فوم 5.25 اینچه مثل اولش شده

tfRi4.jpg

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Mahdian57 گفته است :

سمت پاسداران

دوست من ساب فعلیم که به اسپیکر ادیفایر وصله رو از همون توپخونه خریدم به قیمت 20 تومن با باکس فابریکش که خیلی ترکیده بود!

ساب اسپیکر خونگی سامسسونگ بود از سری های اصلیش. اوردم خونه روکش باکسش رو کندم و خودم یه روکش خریدم و دادم روش کلا 22 تومن نشد هزینش ولی صدایی بی نهایت عالی میده.

IMG_0625.JPG

البته این ساب بزرگه 17 سانته ، وات زیادی میخاد ولی با همون امپ ادیفایر خیلی صداش خوبه.

توصیه میکنم شما که داری عوض میکنی بگرد یه چیز خوب بخر که کیف کنی.

قبل از تعویض این ساب به فکر تعویض اسپیکر افتاده بودم اما این رو خریدم و کنار هم خوب و خوش داریم زندگی میکنیم به نظرم یه چیز خوب پیدا کردی مثلا 40 تومن بگیر چون یه ارتقا کامل حساب میشه.

راستی خود لباف نری اونجا ساب 10 سانتی رو میدن 50 تومن. قیمتاشون مسخرس. برو اون پاساژ کناریه که کارش تعمیره نه فروش.

امیدوارم یه چیز خوب گیرت بیاد حال کنی.

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

حالا که بحثش پیش اومد

میخوام محاسبه این رو داشته باشم که از آمپلی داخل ساب استفاده بشه و به جای ساب خودش از یه ساب ووفر بهتر و از بلندگوهای خودش، بلندگو جایگزین استفاده کنم.

فرمول و معیار چیه تو این قضیه اهم بلندگوهاس ؟ قدرت آمپلی ساب رو چطور محاسبه کنم تا بتونه فرضا بلندگو مدنظر رو راه اندازی کنه و صدا ازش درآد.

چون چند تایی بلندگوی سیستم های صوتی پیدا کرده بودم و تو فکر این بودم امکانش هست ازشون استفاده بشه کرد یا نه؟

لینک به دیدگاه

محاسبه خاصی نداره اهم هم بین 6 تا 16 رنج بی خطره ولی بهتره همون 6 باشه تا توان اصلی آمپ بکار گرفته بشه (البته آمپ اسپیکر 4 اهم هم مشکلی نداره)

خروجی آمپ هر چند وات هست روی هر کانال باید درایور صدا دوبرابر اون توان هندلینگ داشته باشه (برای اینکه بلندگو اشباع نشه و صدا خراب نشه)

مثال : آمپ 2.1 کانال ساب 30 وات و هر میدرنج کناری 15 وات خروجی داره پس برای ساب 60 وات و برای بلندگوهای دیگه 30 وات در نظر بگیریم

اما اگر بجای ساب 60 واتی برداریم 100 وات ببندیم اولا تکون نمیخوره و دوما صدا مثل قبل نمیشه اما میشه بجای 60 وات 50 هم بست

من الان یه ضبط دارم طبق دیتاشیت آیسی هاش دو تا 60 وات و 2 تا 30 وات خروجی داره اما بلندگوها هر کانال 110 و 55 وات توان دارن!!!

ویرایش شده توسط Trevor
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mahdian57 گفته است :

حالا که بحثش پیش اومد

میخوام محاسبه این رو داشته باشم که از آمپلی داخل ساب استفاده بشه و به جای ساب خودش از یه ساب ووفر بهتر و از بلندگوهای خودش، بلندگو جایگزین استفاده کنم.

فرمول و معیار چیه تو این قضیه اهم بلندگوهاس ؟ قدرت آمپلی ساب رو چطور محاسبه کنم تا بتونه فرضا بلندگو مدنظر رو راه اندازی کنه و صدا ازش درآد.

چون چند تایی بلندگوی سیستم های صوتی پیدا کرده بودم و تو فکر این بودم امکانش هست ازشون استفاده بشه کرد یا نه؟

ببینید الان سابی که خراب شده پشتش یه سری پارامتر نوشته از جمله امپدانس یا اهم یا مقاومت. به دو صورت نوشته میشه
CAM00036.jpg

یا

IMG_0607.JPG

هر دوی این ها 4 اهم هستن.

شرکت ها جدیدا 4 اهم استفاده میکنن به این دلیل که هرچی امپدانس ساب بالا بره آمپ قویتر میخاد و هرچی پایین بیاد آمپ ضعیفتر. مثلا سابی که 4 اهم هست و 100 وات با دوتا ماسفت فول درایو میشه اما سابی که 6 اهم هست و 100 وات نیاز به 3 ماسفت داره. ماسفت همون ای سی تقویت ولتاژ هست. پس امپدانس کمتر ارزونتر راه میفته.

کمتر از 4 اهم باعث میشه thd بالا بره که تو خونه استفاده نمیشه. مینیمم خونه 4 اهم هست و نرمال بین 6 تا 8 اهم.

شما به فکر وات و ... نباش. سابی که عکسش رو براتون فرستادم بالای 50 وات توانش هست و امپ من به زور 10 وات بهش میده. ولی صداش خوبه درسته مثل وقتی که 60 وات میگیره نمیلرزه اما این بخاد مثل 60 واتی ها بلرزه از خونه میندازنم بیرون! همینشم همش دردرسره.

به صورت کلی استفاده از اسپیکر قوی رو امپ ضعیف فقط و فقط رو ولوم بالا تفاوت نشون میده وگرنه تو ولوم پایین هیچ فرقی ندارن جز اینکه ساب بزرگتر بیشتر میکوبه.

تو بحث اسپیکرها هم اگر میخای عوض کنی میتونی بزرگتر با درایورهای بیشتر بگیری مثلا به جای یه فول رنج یه میدرنج و تویتر داشته باشه کار جالبیه ولی اون موقع دیگه توصیه میشه امپت رو عوض کنی چون خیلی ازش وات زیاد کشیده میشه و شدیدا داغ میشه.

توصیه میکنم فقط سابت روقوی تر کن.

لینک به دیدگاه

ممنون از همکاری دوستان!

اتفاقا بازش کردم و سابو کشیدم بیرون هیچی روش نیست. به جز نوشته ای مربوط به نوع ساب و هیچ عددی توش نیست.

تو سایت کری ایتو زده سابووفر 4 وات بیشتر نیست.

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Mahdian57 گفته است :

ممنون از همکاری دوستان!

اتفاقا بازش کردم و سابو کشیدم بیرون هیچی روش نیست. به جز نوشته ای مربوط به نوع ساب و هیچ عددی توش نیست.

تو سایت کری ایتو زده سابووفر 4 وات بیشتر نیست.

ی کاری کن.
شما برو ساب رو بخر قویتر بخر. تست کن اگر احساس کردی صداش بده یا کمه میتونی یه امپ از همین اسپیکر سوخته ها بخری که حداقل 10 وات خروجیش باشه ورودیشو از همین امپ الانت بگیری و وصل کنی ولی همینجوری هزینه بیشتر میشه.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مشخصه نباید چیزی روش بنویسه یه مید ووفر 15-10 تومنی مشخصات خاصی نداره

کالای حرفه ای نیست که اونور ارزش تعمیر داشته باشه، دوستمون هم با سیستم ماشین اشتباه گرفته عدد و رقم میگه

یه فوم هم سایزش بگیر قبلی رو از روش با دقت جدا کن با چسب تیوب یا همه کاره با حوصله بچسبون کیپ و محکم

فوم طبقه دوم فتوت ریخته حلقه ای 2 هزار تومن چسبش هم همین حدود هاست نو میشه میره پی کارش

خیلی از بلنگو ها رو به راحتی ترمیم کردم بدون هیچ گونه خرابی و مثل اولش صدا زنده شده

در ضمن جناب ali subi اگه ارزش داشت خود سازنده ووفر 4 وات رو جاش 40 وات میبست اطلاعات و راهنمایی هایی که میکنید از پایه غلطه و هیچ حساب کتابی نداره! تغییر آمپ و اضافه کردن باکس کار افرادی هست که اطلاعات الکترونیکی در حد متوسط دارن، دوستمون خواست فقط پارگی ترمیم بشه و بنده خدا سوال پرسید ایده اضافی نخواست و گرنه با اون هزینه میره یه اسپیکر بهتر میگیره

ساب اگر تقویت بشه تیوتر و میدرنج هم باید ارتقا داده بشه صدا که فقط بیس نیست!!!

ویرایش شده توسط Trevor
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Trevor گفته است :

در ضمن جناب ali subi اگه ارزش داشت خود سازنده ووفر 4 وات رو جاش 40 وات میبست اطلاعات و راهنمایی هایی که میکنید از پایه غلطه و هیچ حساب کتابی نداره! تغییر آمپ و اضافه کردن باکس کار افرادی هست که اطلاعات الکترونیکی در حد متوسط دارن، دوستمون خواست فقط پارگی ترمیم بشه و بنده خدا سوال پرسید ایده اضافی نخواست و گرنه با اون هزینه میره یه اسپیکر بهتر میگیره

ساب اگر تقویت بشه تیوتر و میدرنج هم باید ارتقا داده بشه صدا که فقط بیس نیست!!!

خود شرکت هیچ وقت نمیاد رو اسپیکر ارزونش ساب قوی بزاره که نیازمند امپ قوی بشه. این کار رو محصولات رده بالا معمولا انجام میشه.

بله هیچ حساب کتابی نداره همینجوری از سر دل هست حرفای من.

دوستمون از اولش تو فکر تعویض بودن نه تعمیر. بنده هیچ اصراری ندارم که تعمیر نکنن یا تعویض بکنن. دارم کاری که خودم انجام دادم و بهم فاز داد رو بهشون پیشنهاد میدم.

شما با 20 تومن میتونی اسپیکر بهتر بگیری؟ اگر ممکنه مدلش رو بگو ما هم بخریم.

قسمت اخر حرفتون درسته ولی اینکه صدا فقط بیس نیست غلطه. یکی مثل من تو ماشینش 1600 وات ساب داره و کلا 400 وات صدا یکی شاید مثل شما تو ماشینش 200 وات ساب داره و 800 وات صدا.

صدا از دید هرکسی یه شکلیه یه رنگیه یه بوییه. اینو تو 15 سالی که تو بازار کار صدا میکنم فهمیدم.

دوستمون هم از حرفاش معلومه که دوست داره بیسش بیشتر بشه

در در 1395/09/27, 18:44:39، Mahdian57 گفته است :

اینکه اصراری به تعمیر ساب فعلیشون ندارم اینه که مهندسی ترین کار دنیا حفظ تعلیق و 0 نگه داشتن cone یه ساب هست که توسط اسپایدر و روبر انجام میشه. مطمعنا سواد هیچ کدوم از ایرانی ها در اون حد قد نمیده که همچین کاری بکنن مهندساشم نمیتونن ادعا بکنن چه برسه تعمیرکارای فتوت!!

بله منم ساب و اسپیکر و خیلی چیزای تعمیری زیاد دیدم ولی هیچ جنس تعمیری مخصوصا که به دست اوستا تعمیر نشه مثل اولش نمیشه. اینو همه میدونن.

در کل ببخشید اگر با حضورم توی این تاپیک اذیتتون کردم.

سر نمیزنم به این تاپیک دیگه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...