رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در 31 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

آقا فرجام خیلی وقته بازی ماشینی مخصوصا رالی درست و حسابی بازی نکردم، کدومو بگیرم؟

V-Rally 4 یا DiRT Rally 2.0

سلام عزیز دل

والا بین این دو عنوان خیلی خیلی تفاوت هست ، v-rally کلا یک سری آرکید (arcade)هست مثل Dirt های شماره دار یعنی 2 و 3 و4 ، آرکید در اینجا یعنی اینکه فیزیک ، هندلینگ و عملکرد ماشین ها بر اساس fun بودن و لذت بخش بودن برای همه بازیکنا از casual تا pro ها طراحی و تنظیم شده ، مثلا حتی در Dirt 4 یه بخشی هست که انتخاب کنی هندلینگ از آرکید تبدیل به سیمولیشن بشه اما بازم خیلی خیلی فرق داره با سری درت رالی ، معمولا این عناوین برای اینه که مثلا یهو هوس رالی کنی ، بپری تو بازی چند دست بازی کنی و بری سراغ چیزهای دیگه . من از این دست بازیا مثلا vrally قدیمی رو بازی میکردم نسخه 2 و 3 اش رو ، فکر کنم مال سال 2000 تا 2002 بودن و خیلی هم لذت میبردم  اون موقع روی PS1 یا مثلا dirt 3 که خیلی میچسبید 

سری Dirt rally که شامل نسخه اول و این نسخه 2.0 به همراه نسخه های آخر WRC شبیه سازِ hardcore هستن تو ژانر رالی  ، و بهترین تجربه با این بازیها با استفاده از فرمون و پدال به دست میاد ، البته هستند کسایی که با دسته هم بازی میکنن ، خیلیا معتقد هستند کنترل ماشین ها در این عناوین سخت هست ، علاوه بر کنترل فیزیکشون بسیار واقعی طراحی شده و حتی سطح جاده های متفاوت علاوه بر اینکه به طور واقعی با هم فرق دارن بلکه با توجه به نوبت شما (در رالی واقعی همه چیز تقریبا به صورت time trial هست و ماشین ها به نوبت تایم ثبت میکنن و این نوبت در استیج های بعد از استیج اولِ، بر اساس زمانی که در استیج قبلی ثبت کردین تعیین میشه) کیفیت جاده رو به خراب شدن میره ، یعنی هرچه نوبت شما عقبتر باشه (مثلا اگه بین 30 تا ماشین بالای 25 ام باشین) سطح جاده چسبندگی و یک دست بودنش رو از دست میده و حتی اگه با لاستیکهات بری روی جای لاستیک های ماشین هایی که قبل شما رفتن ممکنه کنترل ماشینتون رو از دست بدین ، هرچه نوبت شما جلوتر باشه کیفیت جاده بهتر میشه . یا مثلا آب و هوا برای ماشنی های مختلف ممکنه تفاوت داشته باشه ، ممکنه وقتی نوبت نفر اول بوده جاده خشک بوده باشه و با کیفیت اما تا نوبت شما یهو بارون بگیره و جاده خیس نصیبتون بشه و عملا امکان نداره توش تایم فوق العاده ای ثبت کنید ، اما خب این رقابت ها چندین استیج دارن ، یعنی این شرایط برای هر کسی ممکنه پیش بیاد ، یعنی اگه یک استیج رو خراب کنی در استیج های بعد و قبلش خوب بوده باشی جبران میشه. یا اینکه لاستیک های شما به طور واقعی مصرف میشن در طول استیج ها و باید انتخاب کنید چه جور لاستیکی بهتر هست براتون (لاستیک نرم تر با چسبندگی بهتر و عمر کمتر یا هاردتر با طول عمر بیشتر)، در برخی بازیهای آرکید هم این مصرف لاستیک وجود داره اما مصرف لاستیک رو صرفا مسافت طی شده تعیین میکنه در اونها ، در حالی که در شبیه سازها مصرف لاستیک کاملا به استایل رانندگی و smooth یا aggressive بودن استایلتون بستگی داره(یعنی زیاد توی پیچ ها بیش از حد گاز بدی و رانندگیت خشن باشه و بیش از حد لیز بخوری لاستیک بیشتری هم مصرف میکنی) این عناوین اینطوری نیستن که مثلا همینطوری هوس کنی بپری توی بازی و نتیجه و تجربه خوبی نصیبت بشه بلکه تمرین لازم داره که خب خیلیا دوست دارن از وقتشون نهایت لذت رو ببرن ، نه اینکه کلی تمرین کنن همیشه. البته نا گفته نماند افرادی زیادی هم هستن که simracer نیستن اما از این بازیا لذت میبرن ، وقت هم زیاد دارن تا صرف تمرین کنن یا اینکه شاید بلکل رانندگیشون ذاتی در سبک رالی خوبه. من در کل رالی خیلی دوست ندارم اما تو این زمونه که شبیه ساز رالی کمه خیلی لذت بخشه.البته هنوز که هنوزه بهترین شبیه ساز از لحاظ فیزیک و هندلینگ و رفتار جاده و ماشین عنوانی به اسم richard burns rally هست که مال سال 2004 هست (جایی برای فروش وجود نداره چون سالهاست شرکت صاحب امتیازش منحل شده ، برای دانلود هم آخرین باز که دنبالش بودم به سختی پیداش کردم ، شاید برات جالب باشه که بازی ساخت 2004 که از همون موقع هم آپدیت خاصی براش نیومده رو کاری کردن که با یک mod بهتر از بازی های مدرن هدست های VR رو ساپورت کنه )، دیگه تصور کن چقدر گرافیکش میتونه قدیمی باشه :D اما خب هنوز که هنوزه عنوان مقدسی برای simracer های رالی بازه و همیشه بازی های جدید رو با اون مقایسه میکنن و معمولا بازی های جدید بهش نمیرسن از نظر اونها

در کل ما دو بازار هدف داریم برای این جور بازیا ، بازی هایی که قراره بخش عمده ای پلیر ها باشون اوقات خوشی سپری کنن و بازی هایی که بیشتر برای بازار هدفِ Simracer ها ارائه میشه ، اینجا سری dirt rally حکم عناوینی مثل iRacing و rfactor2 و ... رو داره برای simracer ها در ژانر رالی

اشتباه املایی چیزی بود شرمنده دستم یه کم بند بود دیگه تند تند نوشتم ، شاید هم یه کم درهم شده باشه ، اگه واضح نبود بگو دوباره برات پیامش کنم مرتب ترش رو :D 

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

سلام عزیز دل

، v-rally  

سری Dirt rally 

اشتباه املایی چیزی بود شرمنده دستم یه کم بند بود دیگه تند تند نوشتم :D 

آقا به خدا راضی به زحمت نبودم اینقدر وقت بزارین شرمنده کردین به خدا، فراموش کردم حالتون رو بپرسم، ایشاالله کسالت برطرف شد؟

واقعا تحت تاثیر توضیحات شما درباره Dirt rally قرار گرفتم، حتما میرم سراغش، درباره richard burns هم واقعا جالبه فکرشم نمیکردم همچین بازی بعد از این همه سال هنوز پرچمدار این سبک باشه.

بازم ممنونم بابت توضیحاتتون واقعا لذت بردم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

آقا به خدا راضی به زحمت نبودم اینقدر وقت بزارین شرمنده کردین به خدا، فراموش کردم حالتون رو بپرسم، ایشاالله کسالت برطرف شد؟

واقعا تحت تاثیر توضیحات شما درباره Dirt rally قرار گرفتم، حتما میرم سراغش، درباره richard burns هم واقعا جالبه فکرشم نمیکردم همچین بازی بعد از این همه سال هنوز پرچمدار این سبک باشه.

بازم ممنونم بابت توضیحاتتون واقعا لذت بردم 

وظیفست ، چه ارزشی داره که آدم چهارتا چیز رو بدونه و با کسی به اشتراک نذاره؟:D 

راستش دیگه مزمن شده و ظاهرا باید فقط باش کنار بیام...

آره اون یکی از عناوین افسانه ای هست بین simracer ها یا مثلا همون rfactor2 که گفتم بهترین تایر مدلینگ و فیزیک و رفتار منطقی رو داره اما چون گرافیکش مال عهد تیرکمون شاهه معمولا افرادی که دنبال بازی سرگرم کننده رانندگی هستن اما دوست دارن شبیه ساز رو هم تست کنن هستن در مقابلش میرن سراغ project cars و GT sport و Forza motorsport در حالی که اونها فقط خوشگلن و از لحاظ فیزیک و forcefeedback چیزی در مقابل iracing  و rfactor2 و حتی Assetto corsa ندارن اما خب چون نظر اکثریت بر انتخاب اون عناوین هست(یکی به دلیل اینکه گرند توریسمو تنها مثلا شبیه ساز اختصاصی کنسول ps4 هست و فورزا هم برای ایکس باکس و مارکتینگ وحشتناکی روشون انجام میشه) ، باور عمومی هم بر این شده که اونها شبیه خوب به حساب میان نه اونهای دیگه :D در حدی که مثلا استودیوی گرند توریسمو میاد یه تیم کامل رو توی مسابقات Gt3 واقعی میخره تا مثلا نفرات برتر گرند توریسمو رو ببره توی اون تیم و رقابت کنن تا بتونه ادعا کنه که مثلا بازی ما اینقدر واقعیه که مستقیم به رقابت های واقعی راه پیدا  میکنن بازیکنامون ، الانم که فروششون رو کردن اون تیمم منحل شد ، یا مثلا راننده های حرفه ای رو میارن بهشون کلی پول میدن و Event میذارن  که مثلا طرف بگه این شبیه ساز خیلی خوبه و من ازش استفاده میکنم ، بعد میری تو سرورهای iracing میبینی همون راننده حرفه ای که گفته گرندتوریسمو یا فورزا بهترینه (حتی راننده های فورمول یک مثل lando noris و max verstappen )داره اونجا رانندگی میکنه هم برای رقابت و هم تمرین برای آمادگی در مسابقات واقعی.... فورزا موتوراسپورت هم از اینکارا میکنه ، این جور عناوین معمولا شبیه ساز های مخصوص رده consumer market هستند با برچسب قیمت 60 دلاری، بر عکس iracingو rfactor2 که اصولا بازار هدف محدود اما تخصصی دارند برای همین هم مثلا برخی پیست هاو ماشین ها در اونها بسیار گرون هستند ، مثلا iracing نه تنها سالانه بالای 100 دلار اشتراک میدی ، هر پیست 15 دلاره (چون پیستها در اونجا ساخته و پرداخته افکار و برداشتِ تیم هنری اون بازی یا شبیه ساز از یک پیست واقعی نیستن بلکه کاملا laser scan شده هستند و تک تک جزئیات واقعیشون توشون لحاظ میشه ، برای همین هم هست که راننده های حرفه ای معمولا شبیه سازهایی که پیستهای لیزر اسکن شده توشون زیاد باشه رو انتخاب میکنن ، در assetto corsa هم پیست لیزر اسکن چندتایی هست)و هر ماشین هم 12 دلار یا مثلا rfactor2 کلی پیست و ماشین رایگان داره اما پک های پولی هم توش زیاد داره ... 

اما در کل شبیه سازی که کاملا" کامل باشه وجود نداره و هر کدوم ایرادات خودشون رو دارن ، مثل ترمز دستی که هم در wrc و هم درت رالی بصورت on یا Off کار میکنه و حتی با داشتن ترمز دستی مخصوص هم احساسی رو میزانش نخواهی داشت که مثلا بتونی یه مقدار بِکِشیش بالا، ,وقتی ترمز دستی رو میکشی اون کارکرد روشن میشه و برگردونی سرجاش هم خاموش میشه ، مثل اینه که انگار با یک دکمه معمولی روی کیبورد بخوای گاز بدی (که دیگه کم و زاید نداره ، یه سره گاز میده)یا با یک دکمه مخصوص مثل اون دوتا پایینی های دسته ایکس باکس یا ps4 بتونی میزان گاز دادن رو عوض کنی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

نمیدونم باگ شده بخاطر چیه این دستگیره رو  کشیدم بعدش دوباره همین قسمت  رو نشون میده

MetroExodus_2019_02_23_19_49_09_952.jpg

لینک به دیدگاه

این مترو خیلی باگ داره. چندبار در و دستگیره و اینا قفل شدن باید سیو قبلیو ریلود میکردم

لینک به دیدگاه

سلام 

کسی از دوستان مترو رو تونسته با dx 12 اجرا و بازی بکنه ؟

با dx 12 برای من اجرا میشه اما نمی شه دمو اولیه بازی رو  رد کرد و بعد از اون هم فقط صفحه سیاه باقی می مونه. و لی با dx11 همه چیز عادیه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 12 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

سلام 

با dx 12 برای من اجرا میشه اما نمی شه دمو اولیه بازی رو  رد کرد و بعد از اون هم فقط صفحه سیاه باقی می مونه. و لی با dx11 همه چیز عادیه .

در کل هیچ فرق خاصی بین 11 و 12 نیستش و دقیقا مثل هم فریم میگیرن پس فکر نمیکنم دلیلی داشته باشه وقتی با 12 مشکل دارین ازش استفاده بکنید .

https://www.guru3d.com/articles-pages/metro-exodus-pc-graphics-performance-benchmarks,6.html

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

سلام 

nvidia geforce exprience overlay رو غیرفعال کنید درست میشه احتمالا

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

در کل هیچ فرق خاصی بین 11 و 12 نیستش و دقیقا مثل هم فریم میگیرن پس فکر نمیکنم دلیلی داشته باشه وقتی با 12 مشکل دارین ازش استفاده بکنید .

https://www.guru3d.com/articles-pages/metro-exodus-pc-graphics-performance-benchmarks,6.html

در 18 دقیقه قبل، TeTration گفته است :

nvidia geforce exprience overlay رو غیرفعال کنید درست میشه احتمالا

سلام خدمت شما دو دوست عزیز

ممنون از پاسخ شما.

کارت من amd هست و بله گویا اصلا تاثیری ندارد .

نشد یه مترو بهینه و درست و درمان بیرون بدن . 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

سلام 

برای من با dx12  اجرا میشه مشکلی نداره کارت انویدیا دارم . ولی بازی باگ زیاد داره 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ahmad91 گفته است :

برای من با dx12  اجرا میشه مشکلی نداره کارت انویدیا دارم . ولی بازی باگ زیاد داره 

در کنار باگ ، کلا موتور بازی بهینه نیست. فریم بازی بسیار درآپ داره. کلا مترو تا بوده همین بوده  و لی گفتم شاید dx12 بتونه مقداری کمک بکنه .

بیشتر از گرافیک و داستان و... خوب ،   بهینه نبودن همیشه در فروش طولانی مدت ش موثر بوده.

لینک به دیدگاه

دوستان من نسخه فیت گیرل فارکرای رو دانلود کردم.آیا نیاز که  فایل HD Texture Pack  رو هم دانلود کنیم؟

من مانیتوم فول اچ دی هست و گرافیکم 970 با این سخت افزار میشه ازش استفاده کرد؟

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، peto گفته است :

دوستان من نسخه فیت گیرل فارکرای رو دانلود کردم.آیا نیاز که  فایل HD Texture Pack  رو هم دانلود کنیم؟

سلام عزیز

اولن کدوم نسخه مده نظرتون هست 

دومن خیر عزیز(اگر نسخه پریمال یا نیو داوون یا 5 رو میفرمایین) بهتره الکی حجم خودتون رو هدر ندید 

ویرایش شده توسط nightwolf
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، nightwolf گفته است :

سلام عزیز

اولن کدوم نسخه مده نظرتون هست 

دومن خیر عزیز(اگر نسخه پریمال یا نیو داوون یا 5 رو میفرمایین) شما حداکثر بتونین  تنظیمات نرمال پلی بدین رو فول اچ دی چون بازی جزییات بالایی داره 

منظورم همین فارکرای جدیده که دیروز کرک شد بود ممنون

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، peto گفته است :

نیو داوون بوده پس 
عرض کنم ک الان ی سرچ زدم اگر پردازنده ی خوبی هم داشته باشی میتونی فریم بالاتر از 60 بگیری رو الترا

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، peto گفته است :

و اینکه شرمنده سوالتون رو اول اشتباه متوجه شدم

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، peto گفته است :

سلام 

می توانم راحت خدمتتون بگم که خیر دانلود نکنید چون اصلا تاثیر فاحشی نداره. :D

مگر اینکه فریم خیلی بالایی میگیرید و این اسم تسکچر پک کمی قلقلک تون داده باشه که افت فریم داشته باشید و بازی رو برای ۶۰ فریم  تنظیم کنید.

اصلا به اینها توجه نکنید ، نیو دَون مثل نسخه پنج ، از لحاظ طراحی و رنگ بندی محیط ، گرافیک فنی ،داستان و آنتاگونیستها ... در سطحی هست که بودن یا نبودن تکسچر پک، تاثیری در لذت تجربه کردنشان داشته باشد.

در کل نسخه پنجم و نیو دون ، دو عنوان شدیداً اعتیاد آور هستند و تا زمانی که دچار خشکی چشم و سردرد شدید نشدیم نمیشه ازش دست کشید :D

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، nightwolf گفته است :

و اینکه شرمنده سوالتون رو اول اشتباه متوجه شدم

ممنون فعلا نصب کردم نتونستم بازی کنم.

بازی کنم یه تست میکنم ببینم چجوری

ولی با همین سیستم نسخه های قبلی فارکرای رو تنظیمات بالا راحت اجرا کردم ببینم این چجوری میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 ساعت قبل، peto گفته است :

سلام

من فقط وقتی با مغز میرم تو دار و درختا یا بافت خونه ها متوجه تفاوتشون میشم :D توی فارکرای 5 هم همینطور بود عملا. اگر روی هارد نصب کرده باشید بازی رو شاید هم باعث تاخیر در لود شدن بافت ها بشه  و وقتی بهشون نزدیک میشی ، یهو بافتشون مشخص میشه :D

* یِهو = همون زارت xD

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کسایی که مترو بازی کردن تا حالا باگ دیدن

من نسخه فیتگریل رو دان کردم پر از باگه

اولش که سیستم فریز شد

بعد رفتم تو بازی یک جا که از برجک رفتم بالا تا رفتم تو یک اتاق موس از کار میوفته

اسلحه رو که تمیز میکنم همه تجهیزات  غیر فعال میشن

نه اسلحه نه مپ نه فندک هیچی کار نمیکنه

ویرایش شده توسط WINNER
لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

کسایی که مترو بازی کردن تا حالا باگ دیدن

من نسخه فیتگریل رو دان کردم پر از باگه

اولش که سیستم فریز شد

بعد رفتم تو بازی یک جا که از برجک رفتم بالا تا رفتم تو یک اتاق موس از کار میوفته

اسلحه رو که تمیز میکنم همه تجهیزات  غیر فعال میشن

نه اسلحه نه مپ نه فندک هیچی کار نمیکنه

من صفحه  قبل به یه مشکل برخورد کردم...دارم کل اون مرحله رو از اول میرم😑

شما سیستمت فریز شد من بازی رو نصب کردم 20 دقیقه بازی کردم سیستم قفل کرد ریست کردم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بازیش خیلی مشکل داره

فعلا گذاشتمش کنار

الان فارکری رو دارم نصب میکنم

بشینم اینو بازی کنم

لینک به دیدگاه

اقا دیرت رالی 2 رو نصب کردم با اینکه نسبت به دیرت 4 تفاوت گرافیک انچنانی نداره من با 1070tiمجبورم رو فول اچ دی بازی کنم تا 60 فریمو قفل کنم(تازه بعضی وقتی به 50 هم میرسه) در صورتی که دیرت 4 رو 4kمیشه رو پنجاه قفل کرد😫

الان دیرت رالی 2 با این کارت رو 4k بیست و خورده ای فریم میده!!!!یعنی 1080tiنهایت چهل فریم بده و برای بازی با گرافیک معمولی باید 2080tiداشت تا به 60 فریم رسید!!!

چه سیاست کثیفی شده!سری جدید که میاد یه کاری میکنن مجبور شی نسل قبلی کارت رو بذاری کنار وگرنه باید قید خیلی از تنظیمات و رزولوشن هارو بزنی

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Naughty boy گفته است :

اقا دیرت رالی 2 رو نصب کردم با اینکه نسبت به دیرت 4 تفاوت گرافیک انچنانی نداره من با 1070tiمجبورم رو فول اچ دی بازی کنم تا 60 فریمو قفل کنم(تازه بعضی وقتی به 50 هم میرسه) در صورتی که دیرت 4 رو 4kمیشه رو پنجاه قفل کرد1f62b.png

الان دیرت رالی 2 با این کارت رو 4k بیست و خورده ای فریم میده!!!!یعنی 1080tiنهایت چهل فریم بده و برای بازی با گرافیک معمولی باید 2080tiداشت تا به 60 فریم رسید!!!

چه سیاست کثیفی شده!سری جدید که میاد یه کاری میکنن مجبور شی نسل قبلی کارت رو بذاری کنار وگرنه باید قید خیلی از تنظیمات و رزولوشن هارو بزنی

اینا هم باید نونشون رو یه جوری در بیارن دیگه،درایور میدن قدرت گرافیک رو بیارن پایین از اینکارا زیاد میشه منکنه بخوام سیستم بگیرم کلا نمیرم سمت انویدیا برای ما اصلا نمیصرفه بخاطر فلان نورپردازی بیام RTXبخرم

لینک به دیدگاه

در در 1397/12/02, 12:51:54، Farjam گفته است :

سلام دوست عزیزم

سلام از ماست

من فقط با یه چیز این بازی مشکل دارم اونم مراحل طولانی و عدم چک پوینت به غیر از اپدیت ماموریت و یا سیو لحظه ای هست که یهو میبینی یه رب بازی میکنی با سر میری تو دیوار و باید باز از اول شروع کنی😂

راستی محل سیو بازی رو پیدا نمیکنم

نمیدونید کجاس؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...