رفتن به مطلب

" مباحثه 5 " : به نظر شما مهمترین دلایل قوت کارت گرافیک Sapphire RX470 چیست و چرا؟ + جائزه !!!

Recommended Posts

سلام به همه دوستان عزیز

به نظر بنده هم کارایی بالا نسبت به قیمت مناسب

کولینگ عالی این کارت و دمای پایین( ایده فن های جداشدنی این کارت محشره)

لینک به دیدگاه

• ارسال 458
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود بر همه دوستان لیونی

سافایر مدت هاست که  به عنوان تولید کننده وتامین کننده کارت گرافیک های AMD  فعالیت می کند. کارت های این شرکت  با کیفیت ساخت بالا و  خنک کننده های کارآمد همیشه جز بهترین  انتخاب های  کاربران بوده. 

از نکات و ویژگی های برجسته  کارت گرافیک سافایر RX470  میتوانیم موارد زیر را در نظر بگیریم  که میتونه به عنوان یه کارت میان رده اتنخاب فوق العاده ای برای هر کاربر و گیمیری بشه . 

داشتن  دو نسخه 4 و 8 گیگ  با رابطه حافظه 256 بیتی و 2048 واحد سایه زنی 

طراحی هماهنگ و حرفه ای  پنل و اجزا ی کارت در عین سادگی و دور از زرق و برق 

ساختار عالی PCB  این کارت که مدیون قطعات با کیفیت بکار گرفته شده در این مدار چاپی است . 

استفاده از چوک های Black Diamond   سری 4 و همچنین خازن های 16K که عمر کاری  بالا و  مصرف کمتر و همچنین گرمای کمتری تولید میکنند که این یک مزیت بزرگ است . 

خنک کننده DUAL-X  سافایر  در این کارت  دارای دو فن 95 میلیمتری با حداکثر 2100 دور در دقیقه  باعث هدایت حجم بیشتری از هوای گرم به سمت هیت سینک میشه . 

طراحی  بلبرینگی  فن های کولر کارت موجب ایجاد نویز  و اصتحلاک کمتر و عمر و کارایی بالا تری میشود 

ساختار بسیار مهندسی فن های کارت که به صورت اسلات  روی پنل نصب می شوند و موجب سهولت در تعمیر و تعویض و جتی تمیز کردن کارت برای کاربر می شود 

Back Plate  آلمینیومی در پشت کارت که لوگو و اسم نیترو یدک میکشد بسیار زیبا و کاربردی ساخته شده  به طوریکه حس یک کارت حرفه ای و های اند و به کاربر منتقل میکنه و باعث دفع بهتر حرارت و استحکام کارت می شود 

داشتن لوگوی RGB در کنار کارت 

تعبیه میکروسوییچ  برای تغییر رنگ لوگو 

بایوس دو گانه 

عملکرد بهتر در دایرکس 12

به کارگیری مجموعه کاملی از پورت های  خروجی تصویر در این کارت نیاز همرو برطرف میکند 

محل قرار گیری مناسب سوکت 8 پین که  موجب اسمبل حرفه ای تر و  تهویه بهتر کیس می شود 

طول کارت نیز هم اندازه pcb  طراحی شده که وزن کمتری به برد تمیل میشه و فضای کمتری اشغال می کند 

پشتیبانی از تکنولوژی هایی نظیر  OpenGL 4.5، OpenCL 2.0، DirectX 12، Shader Model 5  ، XCONNECT

پشتیبانی از عینک های واقعیت مجازی 

قیمت بسیار مناسب  نسبت به سایر رقبا با توجه به امکاناتی که در اختیار کاربر قرار می دهد 

و ...  

لینک به دیدگاه

کامنت من نمیدونم چرا دو بار ارسال شد . من پوزش میطلبم ?

ویرایش شده توسط reza.p30
لینک به دیدگاه

سلام

طراحی بهتر و خنک کنندگی بهتر نصبت به ورژنهای قبلی sapphair

استفاده از برق کمتر نصبت به کارت گرافیکهای قبلی

به نظر من شرکت sapphair نصبت به شرکتای دیکه کارت گرافیک با قطعات کیفیت بالای میزنه که باعث طول عمر بیشتر کارت گرافیک هست

لینک به دیدگاه

خدای دو نفری که جایزه رو می برنند بدونند که آخرش شانسنند:D

لینک به دیدگاه

با درود

یقینا کارت گرافیکی با چیپ ست جدیدتر و حافظه بیشتر کارایی بیشتری داره و یقینا گرانتر هم خواهد بود اما نکته مهم در این بین اینه که با قیمت خیلی بیشتر آیا کارایی خیلی زیادتر هم به دست کاربر میرسه

در اکثر مواقع پاسخ سوال خیره؟ شما ممکنه حدود 30% هزینه بیشتر مصرف کنین تادر DX12  بتونید  2 تا 4 فریم بیشتر (در 40 فریم ) در یک بازی خاص داشته باشین

بنابراین مهمترین دلیل میتونه میزان کارایی در مقابل پولی باشه که شما پرداخت کردین یعنی  performance/Cost در این کارت فوق العاده عالی است

وجود تکنولوژی به روز و های تک ( state-of-the-art) رادیاتور در این دسته از بوردهای این شرکت که باعث خنکی اون و به دنبالش طول عمر بیشتر بورد خواهد بود

از این نکته نیز نباید گذشت که دادن پول برای برند خاص در این کلاس از قطعات کار بیهوده ای است و یقینا شرکت هایی مثل   sapphire   در این سری از کارها هیچ تفاوتی با دیگر برندها که بیش از کیفیت پول نام خود را می خورند ندارد

لینک به دیدگاه

در در 1395/10/12, 15:28:52، Ramin Rostami گفته است :

سافایر خیلی همگام با ای ام دی هست اما کارت 470 امروز بهینه ترین کارت دنیاست یعنی قدرت بالا دوام عالی قیمت کم 

استفاده از قطعات مرغوب

دوام و طول عمر عالی سافایر 

عملکرد بهتر در دایرکس 12

مناسب برای واترکولر و اورکلاک 

بالاترین ارزش خرید در دنیا (عکس زیر)

اتفاقا  خیلی عاشقشم و کارت کنونیم هم نیمسوزه  ،پول ندارم بخرم ،   بخدا هیچکس  لایقتر از من برای جیزه نیست 

5d58809b17d6a394db2433a51c59002c.png

نظر شما در کانال تلگرام قرار گرفت ?

لینک : https://telegram.me/lioncomputer/6879

ویرایش شده توسط Mahyar Msv
لینک به دیدگاه

باسلام

کیفیت و کارایی در مقابل قیمت

پشتیبانی کامل از دایرکس 12

خوشگلم هست شاید جای 1060 یا 480 همینو خریدم

سپاس از لیون کامپیوتر

لینک به دیدگاه

۱- کا ت rx470 در dx12 نسبت به انویدیا بهتر عمل می کنه.

۲- رم این کارت از اینترفیس ۲۵۶ بیتی و پهنای باند ۲۱۱ gb/s برخوردار است که باعث میشود gpu  به هیچ وجه منتظر اطلاعات برای پردازش نباشد.

3- تکنولوژی ساخت ۱۴ نانومتری باعث خنکتر ماندن و پردازش سریعتر این محصوله.

۴- کارتی  با قیمت مناسب که می تواند بازی های رو ز را با بالاترین جزییات در رزولوشن فول اچ دی به راحتی اجرا کند.

و اما مزیت های سری سافایر

استفاده از دو فن برای این کارت قدرت خنک کنندگی کاملی به آن بخشیده و باعث می شود این کارت در وضعیت پایدار و حداکثر کارایی قرار گیرد. نور پردازی ویژه سافایر زیبایی خاصی را به این کارت بخشیده. استفاده از دو پورت hdmi و دو پورت display port و یک پورت dvi-d تنوع کاملی از پورت ها را در بر گرفته است و فقدان پورت vga اهمیت چندانی در این سری قدرتمند ندارد البته با تبدیل dvi-vga این نقص قابل جبران است.

و در آخر می توان گفت که با این بودجه می توانید تمام آن چیزی را که از یک کارت گرافیک انتظار دارید دریافت کنید. بازی های روز را به راحتی اجرا کنید و در عین حال از fps و پایداری بالایی بهره مند شوید.

لازم به ذکر است که amd بیشتر درآمد خود را از کارت گرافیک های خودش به دست میاره و cpu های آن در مقایسه با اینتل طرفدار  زیادی ندارد.حتی اینتل قرار است که برای cpu های خودش از کارت گرافیک های amd به جای intel hd graphicd ‌استفاده کنه.

ویرایش شده توسط mh .bitarafan
لینک به دیدگاه

به نظر من از لحاظ کیفیت حرف اول رو میزنم من مدل r265 رو دارم ازش راضیم

لینک به دیدگاه

به نظر بنده کلاک بیشتر gpu و مموری کارت نسبت به رقبا که باعث افزایش فریم در بازی میشود و اینکه دیگه لزومی نداره بخواهی کارت رو اورکلاک کنی یا به کارت اسیب برسونی در نتیجه افراد عادی که تجربه اورکلالک هم ندارن میتونن کارتی بخرن که تا حد زیادی اور کلاک شده و نیازی به اورکلاک بیشتر نیست پس این کارت هم نیاز افراد عادی و هم افرادی که میخوان تجربه اورکلاک رو هم داشته باشن بهترین گزینه است 

درضمن قیمت و دمای پایین و کیفیت ساخت بالا هم که دلایل مهم دیگه ای هستن که باعث میشه اولین انتخاب هر گیمری باشه نسبت به رقبا 

لینک به دیدگاه

همه مواردی که دوستان فرمودن درسته. کلاک بالاتر و خنک کنندگی خوب و شراکت با amd و...ولی با همه اینها مطمئنم با قیمت یکسان بیش از 80% کاربران کارتهای  کاستوم ایسوس رو ترجیح میدن به ساپ فایر. بنابراین دلیل اصلی ارزش خرید بالای ساپ فایر اینه که به قیمت منطقی تقریبا تو ایران عرضه میشه و قر و فرهای برندای دیگه رو نداره. مطمئنا اگه مدل strix 470  همون 940 تومن می موند گزینه بهتری برای خرید بود. کلا به نظرم مزیت اصلی این برند تناسب قیمت با کاراییشه

لینک به دیدگاه

1-برتری کارایی/ قیمت  نسبت به مدل های هم رده رقیب یعنی Nvidia  : با توجه به اینکه 1080 همچنان رزولوشن مورد استفاده  اکثر گیمرها است ، امسال amd  با عرضه 470 و 480 هدفش این بود که این قشر از کاربرها رو سمت خودش بکشونه و بنظرم من برای رزولوشن 1080 این دو کارت بهترین گزینه هستند.

2-عملکرد موفق در dx12  و vulkan 

3-مانیتور های 1080 و 1440 با قابلیت freesync خیلی ارزونتر نسبت به g sync 

4-قابلیت crossfire برای کارت های mid range

فعلا همینا یادم بود?

ویرایش شده توسط zeratuldota
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، zeratuldota گفته است :

1-برتری کارایی/ قیمت  نسبت به مدل های هم رده رقیب یعنی Nvidia  : با توجه به اینکه 1080 همچنان رزولوشن مورد استفاده  اکثر گیمرها است ، امسال amd  با عرضه 470 و 480 هدفش این بود که این قشر از کاربرها رو سمت خودش بکشونه و بنظرم من برای رزولوشن 1080 این دو کارت بهترین گزینه هستند.

2-عملکرد موفق در dx12  و vulkan 

3-مانیتور های 1080 و 1440 با قابلیت freesync خیلی ارزونتر نسبت به g sync 

4-قابلیت crossfire برای کارت های mid range

فعلا همینا یادم بود?

دوست عزیز قابلیت free sync برای انویدیا هم در. دسترسه فک کنم؟

پس دیگه نباید به عنوان برتری بگیمش چون انحصاری نیست

ویرایش شده توسط ariiian
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ariiian گفته است :

دوست عزیز قابلیت free sync برای انویدیا هم در. دسترسه فک کنم؟

پس دیگه نباید به عنوان برتری بگیمش چون انحصاری نیست

شما توجه کردی من چی نوشتم؟

من گفتم تکنولوژی   g sync  که متعلق به انویدیا هست بسیار گرونتر از free sync ـه اگر قیمت هاشون مقایسه بکنی متوجه میشی  که مانیتور هایی با تکنولوژی free sync خوش قیمت تر هستن  

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، zeratuldota گفته است :

شما توجه کردی من چی نوشتم؟

من گفتم تکنولوژی   g sync  که متعلق به انویدیا هست بسیار گرونتر از free sync ـه اگر قیمت هاشون مقایسه بکنی متوجه میشی  که مانیتور هایی با تکنولوژی free sync خوش قیمت تر هستن  

خب اصلا ربطی به این کارت نداره این موضوع چون. خرید یه مانیتور بحثش جداس. اونم وقتی که تکنولوژی مد نظر شما انحصاری نیست

لینک به دیدگاه

تنها دلیلش قیمت به نسبت کارایی
و در آخر داشتن دو نسخه4 و8 گیگ

لینک به دیدگاه

سافایر از گذشته تا الان بزرگترین و فعال ترین شریک و تولید کننده کارت گرافیک های AMD  یا همون کارت های مبتنی بر چیپست رادئون محسوب میشود .  چیزی که تونسته سافایر را  در میان کاربرا و گیمیر ها محبوب کند کیفیت بالای ساخت کارت گرافیک های تولید شده توسط این شرکت است ،

کارت گرافیک سافایر rx470  که به عنوان یه کارت میان رده است با توجه به قیمتش نسبت به سایر رقبا امکانات فوق العاده ا ی در اختیار کاربر قرار میده که به سادگی میتوان فهمید در کارت مشابه در سایر برند ها برخی از آپشن هایی که این کارت ارائه میدهد وجود ندارد در حالیکه قیمت بیشتری نسبت به سافایر در بازار دارند . این کارت ویژگی های زیادی داره که باعث چشمگیر شدن و تبدیل به بهترین انتخاب میشه که مهمترین ویژگی های این کارت : 

کارایی برتر نسبت به قیمت 

داشتن دو نسخه 4 و 8 گیگابایت 

رابط حافظه 256 بیتی و حدود 2048 واحد سایه زنی 

قابلیت اورکلاک بالا با توجه به چیپ های با کیفیت به کار رفته در این کارت و خنک کنندگی عالی کولر 

طراحی ساده و بدون زرق و برق و در عین حال کاملا مهندسی 

طراحی هوشمندانه فن های 95 میلی متری که به صورت اسلات یا خشابی روی پنل نصب می شوند که کار را برای اقداماتی چون تعمیر و تعویض و گردگیری بسیار آسان کردند .

لوگوی RGB  در کنار کارت جلوه بصری زیبایی  به کیس میده 

داشتن میکروسوییچ تغییر رنگ 

پشتیبانی از تکنولوژی واقعیت مجازی 

عملکرد مناسب در دایرکس 12

بک پلیت فوق العاده شیک 

مدار چاپی با کیفیت و به کارگیری قطعات مرغوب در این کارت  که موجب افزایش کارایی و خنک بودنش میشود

در نظر گرفتن مجموعه کاملی از پورت های خروجی  به طوریکه در بعضی از رقبا و برند های دیگر چنین مجموعه ای از پورت ها در کنار هم قرار ندارند . 

خدمات پس از فروش مناسب سافایر در ایران 

و.... در هر صورت هر کس که دنبال یه کارت عالی برای گیم و کارهای معمول دیگری هست بهترین انتخاب سافایر rx470 میتونه باشه و بیشتر از پولی داده آش بخوره ?

لینک به دیدگاه

درود

همونطور که دوستان اشاره کردن، مهمترین عامل میتونه ارزش خرید یک گرافیک باشه. قیمت این کارت نسبت به performance عالیه به خصوص در dx12 اما یه نکته رو باید در نظر گرفت اون هم اینکه گرافیک های nVidia همیشه خوب و قدرتمند ظاهر شدند و اگه به محصولاتشون نگاه کنیم میشه راحت فهمید که همیشه گرافیک های هم رده ی این شرکت نسبت به رقیبشون از memory clock و gpu clock بالاتری برخوردار بودند و مصرفشون هم به نسبت پایین تر بوده. پس نسبت انرژی که مصرف میکنن در نتیجه گرمایی که تولید میکنن به performanceی که دارن بیشتر بوده (نیاز به سیستم خنک کننده قویتر). خوشبختانه AMD این نکته رو خوب درک کرده و در طراحی CPU و GPU های شرکتش تغیراتی داده و تونسته با تغییر معماری پردازنده هاش این مشکل رو برطرف کنه.

مشکل بعدی گرافیک های ATI سازگار نبودن با بازی ها بوده که دلیل اون میتونه سهم کمتر این شرکت از بازار باشه. بیشتر بازی سازها و شرکت های سازنده بازی در گذشته سعی می کردند که بازیهاشون رو سازگار با گرافیک های nVidia طراحی کنند اما الان با توجه به کارایی بهتر گرافیک های ATI در dx12 که مدیون طراحی عالی اونهاست میبینیم که حتی کمپانی های بزرگ مثل مایکروسافت و سونی برای کنسول های نسل آینده از AMD کمک گرفتند.

کارت گرافیک RX470 یک کارت گرافیک عالیه . با مصرف بهینه. سر و صدای کم. طراحی شیک و زیبا. 

اما دلیل موفقیت این کارت نسبت به رقیبش یعنی 1050 این هست که با قیمتی نزدیک به 150000 تومن بیشتر، 1 گیگا بایت مموری بیشتر، و performance بهتر در اختیار شما قرار میده. 1 گیگ مموری در بازی های جدید بسار حائز اهمیته چون اکثر مانیتور های امروزی حداقل 1080p رو ساپورت میکنند و بازی های جدید دارند به سمتی پیش میرند که میشه گفت تا سال دیگه همه ی بازی ها قابلیت اجرا شدن روی 4k رو دارند و این گرافیک با داشتن 4 و 8 گیگ مموری این نیاز رو برطرف کرده. از طرفی دیگه با داشتن پهنای باند خوب 256 بیتی و سیستم خنک کننده عالی به راحتی میشه این کارت رو اورکلاک کرد و از فرکانس حدود 930 تا بیش از 1200 افزایش داد.  

ویرایش شده توسط SEPHIR0TH
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ariiian گفته است :

خب اصلا ربطی به این کارت نداره این موضوع چون. خرید یه مانیتور بحثش جداس. اونم وقتی که تکنولوژی مد نظر شما انحصاری نیست

من وقتی بدونم با این کارتی که میخرم  میتونم مانیتورم  رو با قیمت بهتر تهیه کنم  ربط پیدا میکنه

لینک به دیدگاه

واقییت اینه که این کارت ساخته شده برای اون دسته از گیمر هایی هست که با « بودجه متوسط » همچنان مشتاق انجام اکثر گیم های آنلاین هستند مثل کانتر و لیگ آف لجند یا بازی جدید بلیزارد که همه گروه سنی زیر ۱۷ سال و جذب خودش کرده مخصوصا تو ایران ، تو گیم نت ها شاهد این موضوع هستیم ،
نکته دوم این هست که حتی افراد بزرگسال که خودشون توانایی تشخیص و انتخاب قطعات کامپیوتر مورد نظر خودشون رو دارند ظاهر زیبا همیشه یکی از فاکتور های مقایسه بین ۲ یا چند انتخاب بوده و هست ...
در مورد قدرت و توانایی این کارت هم باید گفت که قطعا با این قیمت نباید انتظار مقایسه با مدل های بالاتر رو داشت ولی یادمون هم نره که برتری این کارت با مدل های قبلیش اینه که تو اکثر گیمها تو شرایط یکسان پرفورمنس ثابتی داره .
 با توجه به تیتر باید گفت در بودجه متوسط این کارت زیبایی ، قدرت خنک کنندگی بسیار آلی که تاثیر بسزایی در fps گیمها میگذاره ، ۱۰۰٪ قیمت مناسب و در انتها برای کسانی  که حتی با این بودجه تصمیم به انجام کراس فایر دارند باید گفت انتخاب هوشمندانه ای میکنند .

ویرایش شده توسط OralBC
لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید خدمت عوامل سایت و دوستان عزیز

اگر بخوایم در مورد این کارت صحبت کنیم بهتره اول از پردازنده های rx 470 بگیم که با بهره بری از معماریPOLARIS  توان پردازشی بسیار بالایی دارن و درعین حال مصرف انرژی نسبتا خوبی هم دارن
کارتsapphire  rx 470 باتوجه به این که از ابتدا اورکلاک شده  توان پردازشی فوق العاده ی 4.9 ترافلاپس برای مدل 8GB رو به همراه داره که برای انجام تمام بازی های روز با رزولوشن FHD با فرم ریت بسیار بالا وحتی رزولوشن های بالاتر مناسبه.
حالا وقتی این کارت با این قدرت پردازشی به دست شرکت sapphire به فن های قوی و کم صدا، نورپردازی RGB ، و بک پلیت زیبا (که برای شخص من خیلی مهمه چون پشت کارت به سمت بالا قرار می گیره و بعد از اسمبل این بک پلیت هست که همیشه تو دیده) مجهز میشه دیگه از نظر ظاهر هم چیزی کم نداره و با اضافه کردن معیار قیمت به یکی از بصرفه ترین کارت های بازار تبدیل میشه و ارزش خرید رو براش به همراه داره

اینا چیزایی که به نظر من  میشه به عنوان نکات قوت  این کارت در نظر گرفت

لینک به دیدگاه

این کارت که نسبت به نسخه رفرنس اورکلاک شده قدرتی همانند کارت rx480 مدل رفرنس به کاربر میدهد

واینکه p/p این کارت حتی از ۴۸۰هم بالاتر هست

نکته مثبت دیگه امکان کراس فایر این کارت هست که حتی می شود این کارت با ۴۸۰هم کراسفایر کرد

قطعات و کولینگ سافایر هم که همیشه جزو برترین ها بوده

گارانتی خوب الماس هم از نکات مثبتی هست که میشه برای این کارت نام برد

لینک به دیدگاه

یه سوال ! 

کور کلاک و مموری کلاک 1050 تی آی بیشتر از RX 470 4GB هستش.

چطوری RX 470 4GB بهتر عمل میکنه نسبت به 1050Ti 4gb ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...