رفتن به مطلب

" مباحثه 5 " : به نظر شما مهمترین دلایل قوت کارت گرافیک Sapphire RX470 چیست و چرا؟ + جائزه !!!

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

470 تو سایت ناموجود شدن به لطف این مباحثه و 45 نفر این تاپیکو دنبال میکنن واس خاطر 460 ?

آره والا به خاطر 460:D

این همه کاربر جدید عضو شدنند و شرکت کردنند هر جا مسابقه باشه همه میان:Dحالا این مبحثو بدون جایزه بزارنند اگر کسی شرکت کرد:D

ویرایش شده توسط digital_2015
لینک به دیدگاه

• ارسال 458
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

قیمتش خیلی عالیه نسبت به امکاناتش..طراحیه خوبی داره و از کارخونه هم خودش اورکلاک شده دیگه دردسرش کمتره

1-ورژن اورکلاک شده کارخانه

2-کارایی برتر نسبت به ارزش

3-استفاده از قطعات با دوام و مرغوب

لینک به دیدگاه

یار همیشگی amd شرکت سافایر 

با تجربیاتی که از گرافیک سافایر ۶۸۵۰ داشتم به جرات میشه گفت که سافایر کارشو درست انجام میده از هرلحاظ

کارت گرافیک rx470 مزایایه زیادی داره 

۱-بهره مناسب و تناسب بین قیمت و قدرت

۲-خنک کنندگی بهتره نسبت به بقیه rx470 ها

۳-تولید توسط سافایر که به صورت تخصصی روی کارتهای amd کار میکنه و این یک امتیازه

۴-بک پلیت خوب و فن ها با نویز پایین

۵-پشتیبانی از دایرکس ۱۲

تولید کارتهای ای ام دی توسط سافایر که  اختصاصی همراه amd هست خیال ادمو راحت میکنه بنظر من وفتی پای ای ام دی وسط میاد فقط سافایر چون خودم ۵ سال باهاش زندگی کردم و هنوزم کارت گرافیک ۶۸۵۰ رو دارم با ۱ گیگ گرافیک هنوز دارم جدیدترین بازیهارو انجام میدم بصورت باور نکردنی بازیهارو روون اجرا میکنه تابحال بازی نبوده که نتونم بازی کنم اونقدری توقعم ازش بالاعه ولی هیچچوقتم نامیدم نکرده

لینک به دیدگاه

با سلام..نظر من دلایل زیر باعث افزایش قدرت و قوت این کارت گرافیک شده.

اَبَر-رزولوشن مجازی (VSR)

این ویژگی، یک شبیه ساز پیشرفته برای قابلیت ضد-شکستگی (Super-Sampling Anti-Aliasing) می باشد که برای استفاده در بازیهای رایانه ای فاقد این قابلیت بسیار مفید بوده و امکان ترکیب آن با سایر قابلیتهای AA نیز وجود دارد. در این روش تصاویر گرافیکی در رزولوشنهای بسیار بالا نظیر 4K پردازش شده و متناسب با رزولوشن اصلی صفحه نمایش بارگذاری میشود. بدین ترتیب شما قادر خواهید بود تا از قابلیتهای منحصربفرد رزولوشن 4K بر روی صفحات با رزولوشن 1080p نیز بهره برده و لذت ببرید.

چوکهای الماس سیاه 4

تا 10 درصد دمای کمتر و 25 درصد مصرف انرژی کمتر نسبت به چوکهای استاندارد

سیستم کولینگ Dual-X

شرکت سافایر در کارتهای گرافیکی جدید خود از سیستم کولینگDual-X بهره گرفته است. این سیستم متشکل از دو فن 95 میلیمتری کاملا بی صدا و یک رادیاتور بزرگ و پیشرفته می باشد. نحوه آرایش تیغه ها در فنهای خنک کننده بگونه ای طراحی شده است که ضمن تولید بیشترین حجم هوا و پوشش کامل سطح رادیاتور، کمترین میزان نویز صوتی ممکن را تولید نماید. از طرف دیگر با استفاده از موتورهای بلبرینگی دوبل، طول عمر فنهای خنک کننده نیز در مقایسه با فنهای Sleeve به میزان 85 درصد افزایش یافته است.

تکنولوژی FreeSync

Direcx 12

کنترل نرخ فِرِیم خروجی (FRTC)

لینک به دیدگاه

با سلام 

من قبلا در مورد این کارت کمی تحقیق کردم و نتیجه برسی شخصی خودم رو براتون بیان میکنم

کیفیت ساخت بالا- عملکرد عالی و پایدار- اورکلاک آسان- خنک کننده خوب و ساکت- نرم افزار مناسب- قیمت مناسب
و تنها عیبش اینه که
مصرف کمی بالا است
لینک به دیدگاه

تعریفا  که همه کردن اسم تاپیکم ۱  جورایی ۱ گزینه ای هست. 

اما باید بگم کلا ۴۷۰ مزیت خاصی نداره و ارزش خریدم نداره مخصوصا اینکه در ایران قیمتش کاملا نامعقولم هست. من که به کسی پیشنهادش نمی دم. 

لینک به دیدگاه

1.کارت ارزان قیمت بر پایه ی معماری polaris

2. پشتیبانی از DX 12 و VULKAN 

3. این کارت با وضوح 1080 و نرخ فریم 60 با توان حرارتی 75 الی 155 وات توانسته این را اثبات کند

4.یک نکته بسیار مهم درباره کولر جدید سافایر DUAL -X به چشم میخورد و ان هم شیوه نصب و تعویض فن ها است

لینک به دیدگاه

با سلام

بنده بین سال های 86 الی 94 در بازار کامپیوتر فروشگاه داشتم و کارم هم فروش سیستم و قطعات بود و البته همیشه هم از قطعات بنچمارک میگرفتم و نتایج رو برای خودم ذخیره میکردم ، حاصل تجربه ی شخصی ام این بود که کارت های سافایر بسیار با کیفیت هستند هم از لحاظ خنک کنندگی هم از لحاظ عمر و درصد خرابی و مراجعه به گارانتی و البته همیشه بالاترین بازدهی ها رو داشتند در میان دیگر کارت های AMD .

به شخصه تا به امروز حداقل هر سال کارت خودمو عوض کردم و همیشه سعی می کردم بهترین کارت رو به نسبت قیمت خریداری کنم تا اولین سری ای که RX 470 Nitro+ توسط لیون کامپیوتر وارد شد و بنده خریدم .

بسیار راحت اور کلاک شد و کاملا پایداره . از لحاظ دمایی خیلی خوبه به طوری که توی ویندوز همیشه فن هاش خاموشه و توی بازی ها و همچنین بنچمارک های طولانی هیچوقت بالای 63-64 درجه ثبت نشده (البته فن ها کاستوم تنظیم شده اند) . تمام بازی هایی که دوست داشتم رو تونستم رو 60 فرم قفل (1080)  با تنظیمات حداکثر به صورت کاستوم بازی کنم (ویچر ، دووم ، واچ داگز ، دایین لایت ، فارکرای 4 ، ...) . ظاهر بسیار زیبایی داره و داشتن قاب فلزی 1 تیکه در پشت برد هم از لحاظ خنک کنندگی موثره هم باعث استحکام برد و برطرف شدن مشکل تاب برداشتن کارت در طول زمان میشه . یک سری امکانات خوبی هم داره که چون نمایشگر بنده ساپورت نمیکنه نظری نمیتونم در رابطه اش بدم . چندتا بازی سبک تر (اوری ، اسپیلیت سکند، دویل می کرای و ...) رو رو حالت 4K باهاش بازی کردم خیلی راحت و بدون مشکل بود و البته جالب  . مطلب رو بیشتر از این طولانی نکنم ، به دوستانی که قصد خرید کارت نو و قیمت مناسب دارند برای بازی با مانیتور های معمولی 1080 60 هرتز حتما پیشنهاد می کنم این کارت رو خریداری کنن ، اگر مشکل باتل نک نداشته باشید حتما از خریدتون راضی خواهید بود .

لینک به دیدگاه

با سلام

با مطرح شدن DX12 و پشتیبانی خوبه این کارت باعث شده پیشی گرفتن این کارت نسبت به رقیباش

مهمترین مزیت این کارت به نظر من قیمت کمش نسبت به رقیبشه مخصوصا برای ما ایرانی ها البته اگر این دست های وسط کار حذف بشن

لینک به دیدگاه

میشه گفت مهمترین مزیت کارت های amd نسبت به nvidia در همه ی رده ها قیمت نسبت به کارایی می باشد. البته نباید از توان مصرفی بالای این کارت ها صرف نظر کرد ولی با توجه به قیمت کاملا به صرفه هستن

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

قیمت بسیار مناسب نسبت به کارایی

توان بالا تر نسبت به کارت   GTX 1050 Ti

مصرف پایین برق و تولید گرمای پایین نسبت به نسل قبلی کارت های AMD

ویرایش شده توسط Ali SH
لینک به دیدگاه

به نظر من بیشترین دلیلی که این کارت محبوبیت داره اینه که قدرتش نسبت به کارت های هم بیشتر

لینک به دیدگاه

کارایی برتر نسبت به ارزش و زیبایی زیادی که داره همچنین یه قیمت معقول واسه بازار نابسامان الان واقعا میتونه تو محبوبیتش تاثیر بزاره

لینک به دیدگاه

نظر من اینه:

* داشتن دو نسخه ی چهار و هشت گیگابایتی

* کارایی برتر نسبت به ارزش خرید

* کولینگ موثر و فن های جدا شدنی.

لینک به دیدگاه

چون اولویت اصلی همه کاربرا قیمت هستش، این کارت با داشتن مشخصات سخت افزاری خوب و قیمت خوبتر تونسته جایگاه مناسبی رو توی بازار پیدا کنه. استفاده از رابط 256 بیتی مخصوصا توی نمونه 8 گیگابایتی به شدت میتونه کارایی حافظه رو بالا ببره.

نکته بعدی هم اختلاف زیاد این کارت با کارت RX460 و تفاوت کم با کارت RX480 هست که خرید این کارت رو معقول تر میکنه. ویژگیهای خاص شرکت Sapphire هم باعث محبوبیت بیشتر این کارت در بین محصولات مشابه از برندهای دیگه شده.

لینک به دیدگاه

سلام.از نظر من‌ مهمترین ویژگی  این کارت گرافیک قیمت مناسبش نسبت به‌ کاراییشه.

لینک به دیدگاه

متاسفانه من بودجم به 470 نرسید و rx 460 رو از لیون خریداری کردم تا حالا از برند sapphire کارت نداشتم و اصلا فکر نمیکردم کیفتش  به این خوبی باشه،در کل فکر میکنم کیفیت خوب و قیمت بسیار مناسبی دارن کارت های sapphire

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Arya2000c گفته است :

متاسفانه من بودجم به 470 نرسید و rx 460 رو از لیون خریداری کردم تا حالا از برند sapphire کارت نداشتم و اصلا فکر نمیکردم کیفتش  به این خوبی باشه،در کل فکر میکنم کیفیت خوب و قیمت بسیار مناسبی دارن کارت های sapphire

بالاخره خریدین کارتتون مبارک باشه

شما مدل چندگیگ  گرفتین؟؟

لینک به دیدگاه

قیمت مناسب و کارایی خوب کارت در مقابل کارت رقیب 1050 البته بازهم بگم در این رنج قیمت مخصوصا با رابط برنامه نویسی vulcan تغییرات در نرخ فریم فوق العاده هست و بشکل محسوسی قدرت نمایی می کند که حتی مدل 1060 نسخه 3 گیگ بچالش می کشه!!

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

به نظر من  ورژن اورکلاک کارخانه ای و همچنین نور پردازی این کارت رو با ارزش تر کرده

لینک به دیدگاه

با سلام به لیون 

به نظر من کارایی برتر نسبت به ارزش 

با این هزینه کم بابات گرافیک میشه ،  چهار گیگ که دایرکس 12 رو پشتیبانی میکنه میشه  گرفت  ک کولینگ خوبش خیلی ب چشم میاد و این که بدنه شیک و قابل قبولی داره و بریم سراغ اصل مطلب تمامی پورت هارو که داره و فول HD هست  و نسبت به 950 پاور کمتری مصرف میکنه و فقط با مموری کلاک 1650 مگاهرتز میتونه 211 گیگ برثانیه نرخ عبور داشته باشه که خیلی عالیه و 950 با همین کلاک 100 گیگ نرخ عبور داده بر ثانیه داره و Opencl 2.2 داره که 950 نسخه 1.2 هست با تعصف میشه گفت نرخ fps دو برابر 950 هست دیگه بازم هرچی بگیم کمه ولی واقعا کارایی نسبت بر ارزشش چیزی هست که نمیشه نادیده گرفتش . اگر خواستید این کارت رو تهیه کنید نسخه هشت گیگش بهترین گزینه هست موفق باشید ?

ویرایش شده توسط Rafael
لینک به دیدگاه

درود دوستان خوبم

این مباحثه تا 16 دی ماه یعنی 5 روز دیگه ادامه داره و در روز هفدهم قرعه کشی انجام میشه بین شما عزیزان

بسیار ممنونیم از مطالب مفیدتون و همیشه پیروز باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...