رفتن به مطلب

با گردگیری کولرهای CPU ایا کولر آسیب می بیند؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز خوبید دوستان بنده هر ماه یک بار با استفاده از این دستگاه

UN122802_490.jpg

کیسمو گرد گیری می کنم البته برای فن ها دقت می کنم فن ها رو با دست می گیرم که نچرنند تا خراب بشنند و دستگاه رو روشن و خلاصه گردگیری می کنم و حالا این کارو روی فن های رو کولر های CPU هم انجام دادم که زیادم خاک داشت و خلاصه الان مشکل این دیشب تو بازی درجه CPU به 40 خورده ای می رسید در صورتی که قبلا روی 30 خورده ای بود حالا می خواستم بدونم از گردگیری است؟یعنی نباید کولرها رو گردگیری کرد؟و یا نه مشکلی نداره؟ و یک چیز دیگه جدیدا هم یک SSD گرفتم آیا مربوط به اونه؟

الان دوتا فن 14 جلو دارم جهت ورودی هوا رو یکی 14 عقب جهت خروجی و نمی دونم چرا اینطوری شده و یا من زیادی حساس شدم

و راستی خیمری که رو CPU است رو باید کی تا کی زد به CPU؟

ببخشید سوالاتم زیاد شد امیدوارم درست سوالاتمو بیاد کرده باشم:D

ممنون دوستان

موفق باشید:x

لینک به دیدگاه

گردگیری کار خوبیه و دما رو کاهش میده .

اگر فن به درستی کار می کنه مشکل از گرد گیری نیست .

در مورد زمان عوض کردن خمیر . به مواردی مثل نوع خمیر دمای cpu و مدت زمان روشن بودن و ... بستگی داره .

خمیر شما چی بوده و چه مدته که ازش استفاده می کنید ؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

گردگیری کار خوبیه و دما رو کاهش میده .

اگر فن به درستی کار می کنه مشکل از گرد گیری نیست .

در مورد زمان عوض کردن خمیر . به مواردی مثل نوع خمیر دمای cpu و مدت زمان روشن بودن و ... بستگی داره .

خمیر شما چی بوده و چه مدته که ازش استفاده می کنید ؟؟؟

سلام داداش از زمانی که کولر رو گرفتم یک ماهی میشه

http://lioncomputer.ir/product/9833/واتر+کولر+گرین+GLC240-EVO/

خمیر حرارتی: خمیر حرارتی جدید موجود در پکیج واترکولینگ، محصول مشترک واحد تحقیق و توسعه شرکت گرین و یکی از خوش‌نام‌ترین کمپانی‌های تولید کننده محصولات کولینگ است که با برند تجاری GT-4 Premium عرضه شده است و طبق تست‌های انجام شده در فواصل طولانی مدت، کارایی و گرانروی آن نسبت به نسخه قبلی (Thermalright CF3) بهبود یافته و در رده بهترین نمونه‌های موجود در بازار قرار می‌گیرد.

لینک به دیدگاه

درود

گردگیری اگر درست انجام شه آسیب نمی زنه،این که واضحه.

اگر دراجزاء و چیدمان  تهویه تغییری رخ نداده ، افزایش دما می تونه به افزایش دمای محیط یا تنظیمات دور فن یا یا اسمبل بد یا افت رسانایی خمیر مربوط باشه. خمیر خوب کمینه یک سال رساناییش  رو حفظ می کنه.

یکی از دوستانم نسبت به ماه پیش حدود 5 درجه افزایش دما در پردازنده داشته، چون تا چند وقت پیش بخاری روشن نمی کرده و الان روشن می کنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

گردگیری اصولی یکی از واجبات سیستم هست و هیچ ضرری نداره برای سیستم و باعث تمیزی و کاهش دما هم میشه و و و

اول فن کولر رو بررسی کنید و ببینید درست و منظم کار میکنه یانه ؟ یا نشکسته باشه یا ... 

بعد بقیه فنهای مجزا رو هم بررسی کنید که درست کار بکنن 

بعد بررسی کنید که کولر از جاش لق نشده باشه و درست و محکم سر جاش باشه / با دستتون به آرومی 

چپ و راست یا بالا پایینش کنید ببینید کیپ هست یا نه ؟ البته خیلی آروم 

آخر سر هم اگر به نتیجه قابل قبول نرسیدید کولر رو جدا و خمیرشم تعویض کنید میتونه در نتیجه گیری کمکتون کنه 

اس اس دی هم به کولر و دماش مربوط نیست خیالتون راحت باشه 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ᗩTᗩ گفته است :

سلام 

گردگیری اصولی یکی از واجبات سیستم هست و هیچ ضرری نداره برای سیستم و باعث تمیزی و کاهش دما هم میشه و و و

اول فن کولر رو بررسی کنید و ببینید درست و منظم کار میکنه یانه ؟ یا نشکسته باشه یا ... 

بعد بقیه فنهای مجزا رو هم بررسی کنید که درست کار بکنن 

بعد بررسی کنید که کولر از جاش لق نشده باشه و درست و محکم سر جاش باشه / با دستتون به آرومی 

چپ و راست یا بالا پایینش کنید ببینید کیپ هست یا نه ؟ البته خیلی آروم 

آخر سر هم اگر به نتیجه قابل قبول نرسیدید کولر رو جدا و خمیرشم تعویض کنید میتونه در نتیجه گیری کمکتون کنه 

اس اس دی هم به کولر و دماش مربوط نیست خیالتون راحت باشه 

سلام داداش والا فن ها مشکلی نداشت و محکم محکم بود همه چیز نرمال و خوبه و بقیه فن ها هم به درستی کار می کنه و حله

پس به نظر شما خمیرش تموم شده ولی فکر نکنم خمیرو به اندازه زدم و خمیر خود گرین بود

والا موندم مشکل از خمیره واقعا

بازم تشکر داداش

موفق باشی:x

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

گردگیری اگر درست انجام شه آسیب نمی زنه،این که واضحه.

اگر دراجزاء و چیدمان  تهویه تغییری رخ نداده ، افزایش دما می تونه به افزایش دمای محیط یا تنظیمات دور فن یا یا اسمبل بد یا افت رسانایی خمیر مربوط باشه. خمیر خوب کمینه یک سال رساناییش  رو حفظ می کنه.

یکی از دوستانم نسبت به ماه پیش حدود 5 درجه افزایش دما در پردازنده داشته، چون تا چند وقت پیش بخاری روشن نمی کرده و الان روشن می کنه.

والا بخاری فعلان رو شمکه چون سعید جان والا یزد بیشتر گرمه تا سرد:D و اسمبل به درست انجام دادم در اینجا تصاویر است سعید جان

بزار سعید جان تو یک بازی دیگه تست کنم ببنم چطوره

اینم خمیر خود گرین

خمیر حرارتی: خمیر حرارتی جدید موجود در پکیج واترکولینگ، محصول مشترک واحد تحقیق و توسعه شرکت گرین و یکی از خوش‌نام‌ترین کمپانی‌های تولید کننده محصولات کولینگ است که با برند تجاری GT-4 Premium عرضه شده است و طبق تست‌های انجام شده در فواصل طولانی مدت، کارایی و گرانروی آن نسبت به نسخه قبلی (Thermalright CF3) بهبود یافته و در رده بهترین نمونه‌های موجود در بازار قرار می‌گیرد.

تشکر سعید جان

ویرایش شده توسط digital_2015
لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، digital_2015 گفته است :

والا بخاری فعلان رو شمکه چون سعید جان والا یزد بیشتر گرمه تا سرد:D و اسمبل به درست انجام دادم در اینجا تصاویر است سعید جان

بزار سعید جان تو یک بازی دیگه تست کنم ببنم چطوره

اینم خمیر خود گرین

تشکر سعید جان

این کولر رو استفاده ‌نکرده ام. دمایی که خود کولر روی بلاک نشان می‌ده احتمالا دمای کولانته و قطعا دمای پردازنده نیست. اگر مرجع تغییر دمایی که بهش اشاره کردی led روی بلاکه چندان دقیق نیست.

بهتره با hardware info یا open hardware monitor با برنامه‌ی دقیق دیگری دما رو بررسی.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

احتمالا یه مشکلی پیش اومده چون خاک خودش باعث داغ تر شدن می شه و باد گرفتن و رفع خاک معمولا باعث کاهش چند درجه ای می شه

من پیشنهاد می کنم یه بار بلاک رو از روی پردازنده باز کنی، یه نخود خمیر جدید بزنی و دوباره با دقت ببندیش

لینک به دیدگاه

فقط با این دستگاه گردگیری رادیاتور از راه نزدیک انجام ندید ... بعضا باعث کج شدن پره های نرم و نازک مسی میشه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

این کولر رو استفاده ‌نکرده ام. دمایی که خود کولر روی بلاک نشان می‌ده احتمالا دمای کولانته و قطعا دمای پردازنده نیست. اگر مرجع تغییر دمایی که بهش اشاره کردی led روی بلاکه چندان دقیق نیست.

بهتره با hardware info یا open hardware monitor با برنامه‌ی دقیق دیگری دما رو بررسی.

با نرم افزار msi بود که سعید جان تو بازی تست کردم و درجه رو قشنگ نشون میده:x

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، leader گفته است :

فقط با این دستگاه گردگیری رادیاتور از راه نزدیک انجام ندید ... بعضا باعث کج شدن پره های نرم و نازک مسی میشه

سلام

یعنی اینقدر نازک هستنند نه والا این امکان نداره از نزدیکم نگیرم داداش خاکش که بیرون نمیره ولی از نزدیک نزدیکم نگرفتم با کمی فاصله بود

لینک به دیدگاه

شایدم قبلا اینطوری بوده این عکس مال بازی gta تو اولین روزه بعد از خرید

GTA5_2016_12_10_01_11_36_252.jpg.1dea72576b39dddb532fc7256262d6fb.jpg

که گفتم دما بین 30 تا 40 است و به 50 نمیرسه فکر کنم زیادی حساسم:Dیا نه باید اینطوری نباشه نمی دونم والا کیچ شدم

:x

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، digital_2015 گفته است :

سلام

یعنی اینقدر نازک هستنند نه والا این امکان نداره از نزدیکم نگیرم داداش خاکش که بیرون نمیره ولی از نزدیک نزدیکم نگرفتم با کمی فاصله بود

سلام 

بله  روی corsair h100i فشار باد زدم متاسفانه یکم کج شدن ... مس خیلی نرمه .

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، leader گفته است :

سلام 

منظورتون رو پیوخم های تو رادیاتور است درسته؟

h100_rad_v2.png

:x

ویرایش شده توسط digital_2015
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، leader گفته است :

سلام 

برادر اول اینکه فشار رو تا اخر نبر من رو وسط میزارم همیشه چون قطعات حساس تو کیس زیاده.
دوم اینکه احتمالا شما چسبوندی بهش و سر لوله مس رو کج کرده! اینا با باد چیزیشون نمیشه.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

برادر اول اینکه فشار رو تا اخر نبر من رو وسط میزارم همیشه چون قطعات حساس تو کیس زیاده.
دوم اینکه احتمالا شما چسبوندی بهش و سر لوله مس رو کج کرده! اینا با باد چیزیشون نمیشه.

سلام

اره علی جان من همین فکر کردم که با باد چیزشون نمیشه این ها چون اگه اینطوری بشنند که قشنگ نمیشه گردگیری کرد خاک میره بینشون

با این حال به قول سعید جان به مرور زمان تمامی این ها کج میشنند و اینشون گفتنند که مشکلی نیست از این بابت

و رو دما هم بنده حساس شدم الان قبلا بین 50 تا 60 بود الان درجه بین 30 تا 40 خورده ای است که نباید زیاد حساس بشم روش

ممنون از همگی

موفق باشید:x

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...