رفتن به مطلب

درخواست نرم افزار خوب برای Defragment هارد

mnbv172
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام تو روشهای نگهداری نوشته بود که هارد را هرچند مدت دفراگ کنید بعضیا گفتن که بهتره با نرمافزارای غیر از خود ویندوز بهتره 

شما چی پیشنهاد میدین ؟ 

لینک به دیدگاه

در زمینه هارد محصولات paragon و acronis محصولات خوبی هستند در مجموع.. ببینید اگر این دو کمپانی نرم افزاری دارند اختصاصی یا بصورت مجتمع شده در یک پک، از اونها میتونید استفاده کنید

لینک به دیدگاه

درود

auslogics disk defrag رایگان و کارآمده. قابلیت زمانبندی داره که در زمان خاصی به روز یا ساعت یا زمانهایی که رایانه بیکاره  شروع به دفرگ کنه. برای دفرگ خودکار باید در بخش تنظیمات auto start رو فعال کرد.همچنین می‌تونه درایوها رو همزمان دفرگ کنه.

https://www.auslogics.com/en/software/disk-defrag/

http://filehippo.com/download_auslogics_disk_defrag/

مقایسه‌ی چند برنامه دفرگ:

https://lifehacker.com/5854427/five-best-disk-defragmentation-tools

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

گمونم برای دیفرگمنت توی ویندوز 7 و 8 و 8.1 و 10 نیازی به کار خاصی نیست . در یه حد معمول خودشون انجام میدن .

ویندوز 10 که الان دارم همیشه زده 0 درصد نیاز به دیفرگمنت . برای ویندوز xp و اگر اشتباه نکنم 7 من از یه برنامه به اسم diskeeper استفاده می کردم .

https://soft98.ir/software/optimization/1628-Diskeeper.html

ولی از چند سال پیش اصلا انجام ندادم .

لینک به دیدگاه

درود.

Smart Defrag  5 Pro

تمام نکاتی که دوستان در بالا گفتن رو این نرم افزار هم داره به علاوه ی defrag مخصوص SSD

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، hosseinskandari گفته است :

در زمینه هارد محصولات paragon و acronis محصولات خوبی هستند در مجموع.. ببینید اگر این دو کمپانی نرم افزاری دارند اختصاصی یا بصورت مجتمع شده در یک پک، از اونها میتونید استفاده کنید

درود

پاراگون قبلا یک برنامه داشت که توسعه‌ش متوقف شده و آکرونیس هم چنین برنامه‌ای نداره. احتمال کمی هست که قابلیت دفرگ کردن  در برنامه‌های دیگرشون باشه که اگاه نیستم.

آسلاجیکز یکی از بهترین‌هاست، بدون کوچکترین ایراد و سبک و ساده و کارآمد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

چند ساله استفاده میکنم.محیط متفاوت و جذابی هم داره

https://soft98.ir/software/optimization/1066-DiskTrix-UltimateDefrag.html

screen-6.jpglast-screen.jpg

لینک به دیدگاه

آقا من دفراگ کردم الان نگاه کردم تو نرم افزار HDTUNE  ارور ظاهر میشه چرا؟ تا همین چندساعت پیش اروری نداشت 

Interface CRC Errore Count  تعداد خطاش 5 تا :(

لینک به دیدگاه

کابل ساتا 6 هم تعویض کردم و کابل برق عوض کردم بازم همون 5تاست 

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

آقا من دفراگ کردم الان نگاه کردم تو نرم افزار HDTUNE  ارور ظاهر میشه چرا؟ تا همین چندساعت پیش اروری نداشت 

Interface CRC Errore Count  تعداد خطاش 5 تا :(

درود

بعید می دونم ربطی به دفرگ کردن داشته باشه. علت ظاهر شدن این خطا پس از دفرگ اینه که چون بسته به نوع دفرگ همه یا بیشتر سکتورها خوانده می شه هر چه بیابه لاگ می کنه. در هر حال نگران نباش، نشانه ی خرابی نیست، معنی ش اینه که تاکنون 6 تا خطای خواندن داشته. اگر به مرور زمان افزایش بیابه اون وقت باید به فکر چاره جویی بیافتی.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

بعید می دونم ربطی به دفرگ کردن داشته باشه. علت ظاهر شدن این خطا پس از دفرگ اینه که چون بسته به نوع دفرگ همه یا بیشتر سکتورها خوانده می شه هر چه بیابه لاگ می کنه. در هر حال نگران نباش، نشانه ی خرابی نیست، معنی ش اینه که تاکنون 6 تا خطای خواندن داشته. اگر به مرور زمان افزایش بیابه اون وقت باید به فکر چاره جویی بیافتی.

سلام قبل از دفراگ هم اس اس دی هم هاردمو چک کردم و مطمنم خطا نداشته تازه تست هم گرفته بودم

ویرایش شده توسط mnbv172
لینک به دیدگاه

آقا الان بعد از رستات سیستم بیشتر شد 

199    UltraDMA CRC Error Count    8    200    200    0    0x000000000008
چه کنم ؟ :( گارانتی هم نداره

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

آقا الان بعد از رستات سیستم بیشتر شد 

199    UltraDMA CRC Error Count    8    200    200    0    0x000000000008
چه کنم ؟ :( گارانتی هم نداره

اول از اطلاعات ضرور کپی تهیه کن. بعد با hdtune برگه ی error scan تیک quick رو بردار و بگذار تا آخر پیمایش کنه.

لینک به دیدگاه

183    SATA Downshift Error Count    2    98    98    0    0x000000000002
1    Read Error Rate    0    118    99    6    0x00000A3127E8
242    Total LBAs Read    886,860,190,325    100    253    0    0x00007CFC9275

لینک به دیدگاه

اول از اطلاعات ضرور کپی تهیه کن. بعد با hdtune برگه ی error scan تیک quick رو بردار و بگذار تا آخر پیمایش کنه.

حتماباید کپی بگیرم؟ 2ترا جا ندارم 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

حتماباید کپی بگیرم؟ 2ترا جا ندارم 

برخی وقتها حین ارور اسکن هارد نفس آخر رو می کشه.

محض کنجکاوی، با کدام برنامه دفرگ کردی؟ البته باز می گم نرم افزار به ندرت می تونه سبب چنین ایرادی بشه.

لینک به دیدگاه

برخی وقتها حین ارور اسکن هارد نفس آخر رو می کشه.

محض کنجکاوی، با کدام برنامه دفرگ کردی؟ البته باز می گم نرم افزار به ندرت می تونه سبب چنین ایرادی بشه.

اول  AVG PC TuneUp بعدAuslogics Disk Defrag Professional

یک هارد 2 یا 3 ترا خوب معرفی میکنید ؟ یه چی که دوام داشته باشه بیشتر آرشیو دارم .گذاشتم تست بگیره

ویرایش شده توسط mnbv172
لینک به دیدگاه

یه بار هارد یک ترا داشتم  ارور قرمز داشت  بعدش با برنامه MiniTool.Partition.Wizard.All.Editions.9.1 هاردو فرمت کردم اون خطا نمیداد و تا خیلی وقت جوابگو بود به نظرتون فرمتش کنم ؟  اصلا معلومه ارور مال چیه ؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

یه بار هارد یک ترا داشتم  ارور قرمز داشت  بعدش با برنامه MiniTool.Partition.Wizard.All.Editions.9.1 هاردو فرمت کردم اون خطا نمیداد و تا خیلی وقت جوابگو بود به نظرتون فرمتش کنم ؟  اصلا معلومه ارور مال چیه ؟

,وصلش کن به رایانه و یا hdtune بدون تیک quick بگذار تا آخر پیمایش بشه. اگر همه‌ی خانه‌ها سبز باشه و در برگه‌ی health خطای current pending sector نداشته باشه کمابیش قابل اعتماده. اون خطایی که می‌گی چی بود؟

لینک به دیدگاه

استارتر عزیز با هارده چی کردی؟ به کجا رسیدی ؟ درست شد یا به فنا رفت؟؟؟

اگه از نتیجه کارت ما رو مطلع کنی ممنون میشیم، چون ممکنه نکات مهمی توش نهفته باشه برای بقیه دوستان!!!

با تشکر از شما.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، mnbv172 گفته است :

اول  AVG PC TuneUp بعدAuslogics Disk Defrag Professional

یک هارد 2 یا 3 ترا خوب معرفی میکنید ؟ یه چی که دوام داشته باشه بیشتر آرشیو دارم .گذاشتم تست بگیره

هارددیسکهای انترپرایز توشیبا الان با گارانتی و در ظرفیتهای گوناگون موجودند. چند درصدی از هارددیسکهای 7200 معمولی گران ترند و به نظر من می ارزه.

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

,وصلش کن به رایانه و یا hdtune بدون تیک quick بگذار تا آخر پیمایش بشه. اگر همه‌ی خانه‌ها سبز باشه و در برگه‌ی health خطای current pending sector نداشته باشه کمابیش قابل اعتماده. اون خطایی که می‌گی چی بود؟

بالاخره تموم شد ولی تو ارور اسکن هیچ اروری نداد و فقط این ارور  199    UltraDMA CRC Error Count    8    200    200    0    0x000000000008  مینویسه Atention  نمیدونم چکار کنم به نظرتون میشه به هارده اعتماد کرد ؟ 

به نظرتون با این نرم افزار فرمت کنم خوبه ؟MiniTool.Partition.Wizard.All.Editions.9.1  

چه فرمتی بزنم ؟ بعد MBR یا GPT بذارم ؟

ویرایش شده توسط mnbv172
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...