رفتن به مطلب

مشکل با ولتاژ 560 فنوم

HeX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

در حالت معمولی ولتاژ این خانواده از پردازنده ها باید روی 1.375 باشه ولی الان روی 1.445 کار میکنه واز 1.414 هم پایینتر نمیاد.مادربورد MSI 785_p45

لینک به دیدگاه

دوست عزیز،من هم این مشکل رو با مینmsi 870-g45 و phenom II 555 داشتم،که ولتاژ اتوماتیک روی 1.4 بود(در حالت آنلاک و معمولی)وسیستم به علت گرمای زیاد خاموش میشد،ولی من به صورت دستی ولتاژو روی 1.28 قرار دادم و مشکل حل شد.

امیدوارم مشکل شما هم حل بشه@};-

لینک به دیدگاه

یک راه اینه که شما دستی تو بایوس ولتاژ رو پایین بیاری و بری تو ویندوز تست پایداری با OCCT بکنی. ولتاژ رو ذره ذره کم کن و تست کن تا به پایینترین ولتاژ پایدار 560 برسی که دور رو بر همون 1.27 هست. گاهی اوقات به دلیل باگ بایوس ولتاژ اتوماتیک زیادی بالا ست میشه که اصلا نیازی نیست بهش. با رسیدن به پایینترین ولتاز هم انرژی کمتری مصرف میشه و هم پردازنده کمتر داغ میکنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درودبا تشکر از دوستانی که راهنمایی کردن.چه در حالت آنلاک و چه در حالت معمولی باز هم ولتاژ روی1.445 هست که خیلی بالاست.بایاس رو باچند ورژن مختلف آپ کردم ولی باگ برطرف نشد.حداقل ولتاژ ممکن تو بایاس 1.414 هست که توصیه نمیکنه و با رنگ قرمز نشون میده ولی من ست کردم و مشکلی نیست،یه دو درجه ای هم رو دمای پردازنده تاثیر میذاره،البته دمای پردازنده توی لود 100% به بیش از 60 درجه میرسید که مشکل ساز بود که یه سینک مسی یایه فن کولر مستر از تو اوراقیهای مغازه بستم که الان بالای 55نمیره.لازم به ذکر فن خود پردازنده فوقالعاده بی کیفیت تر از قبل هم شده که فقط سیستم رو بالا میاره،هسته آلمینیومی سینکش کل پردازنده رو کاور نمیده و فن هم بالای 3000دور نمیره.واقعا افتضاحه.حالا که ولتاژ اضافی رو پردازنده هست وکاری هم نمیشه بکنم هم آنلاکش کردم که دو هسته دیگش کاملا پایداره و هم مالتیشو رو 18.5 ست کردم که با همون حداقل ولتاژ پایداره و به 3.7 رسیدم ولی مالتی بالاتر ولتاژ بیشتر نیاز داشت که با توجه به یارانه های حذف شده اقتصادی نیست.فکر کنم یه 350واتی پردازنده میخوره البته تو لود.راستی برنامه ای نیست که بشه از داخل ویندوز ولتاژ پردازنده رو کم کرد؟بازم اگه راه حل دارید لطفا راهنمایی کنید.ودر آخر بهترین برنامه برای تست پایداری پردازنده چیه؟اگه یه لینکی دارید بذارید ممنون میشم،با تشکر از تمام دوستان لیونی...

لینک به دیدگاه

نگران نباشید دوست عزیز.... 560 با 4 هسته باز شده و اون ولتاژ تو لود حدود 150 وات مصرف میکنه و 350 وات بسته به نوع قطعات مصرف کل سیستم خواهد بود.

شما با AMD OVERDRIVE تست کن ببین میتونی ولتاژ رو پایینتر بیاری .

برنا مه های مختلفی برای تست پایداری هست مثل OCCT یا linx یا prime95 یا.... ولی به نظر من با OCCT تست کن. از روی تجربه ای که دارم این برنامه سنگین تر از بقیست و اگر از این تست پایدار بیرون باید 100% استبل هست.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

سلام

یه تصویر از قسمت مربوط به تنظیم ولتاژ cpu در بایوس قرار بدید تا بهتر بشه راهنمایی کرد ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نگران نباشید دوست عزیز.... 560 با 4 هسته باز شده و اون ولتاژ تو لود حدود 150 وات مصرف میکنه و 350 وات بسته به نوع قطعات مصرف کل سیستم خواهد بود.

شما با AMD OVERDRIVE تست کن ببین میتونی ولتاژ رو پایینتر بیاری .

برنا مه های مختلفی برای تست پایداری هست مثل OCCT یا linx یا prime95 یا.... ولی به نظر من با OCCT تست کن. از روی تجربه ای که دارم این برنامه سنگین تر از بقیست و اگر از این تست پایدار بیرون باید 100% استبل هست.

درود

این OCCT رو دانلود کردم حدود 4.5 مگ هست.در تست این برنامه پایدار نباشه چه مشکلی پیش میاد....؟هنگ .صفحه آبی .ارور برنامه.یا ....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

یه تصویر از قسمت مربوط به تنظیم ولتاژ cpu در بایوس قرار بدید تا بهتر بشه راهنمایی کرد ...

چشم حتما میذارم.خودمم خیلی دنبال یه قسمت گشتم که بتونم این ولتاژ رو آزاد کنم ولی انگار نمیشه.البته یه چندتا گزینه ای هم تو بایاس دارم که دقیقا متوجه نمیشم چیکار میکنه میذارم تو اولین فرصت.

بازم تشکر

لینک به دیدگاه

درود

این OCCT رو دانلود کردم حدود 4.5 مگ هست.در تست این برنامه پایدار نباشه چه مشکلی پیش میاد....؟هنگ .صفحه آبی .ارور برنامه.یا ....

مشکلی خاصی پیش نمیاد فقط معنیش اینه که پردازنده پایدار نیست و در صورت قرار گرفتن زیر لود هنگ میکنه یا ریست میشه چون پایدار نیست. در این حالت معمولا نیاز به افزایش ولتاژ پردازنده به منظور پایداری هست یا اینکه فرکانس رو پایینتر بیارید تا تو اون ولتاژ پایدار بشه.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

درود

با عرض پوزش من یه چندروز خیلی درگیر بودم.اگه لطف کنید بازم جواب بدید.

اون ولتاژ اضافی که اینقدر دنبالش گشتم تا تو یه فروم پیدا کردم که مادربوردهای MSI بخاطر اون دکمه های اورکلاکی که رو برد داره بصورت پیشفرض ولتاژ اضافی و البته مطمئن برای پردازنده رو که تو اورکلاکینگ ناپایدار نشه گذاشته.البته باید یکاری میکرد که بصورت دستی بشه پایینتر اورد.

عکس حداقل ولتاژی که میشه برای پردازنده تو بایاس ست کرد.

post-7048-059718300 1305111677_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

تست OCCT که گفتید و دمای پردازنده تو HW Monitor :

به دور فن توی لود نگاه کنید.6224دور در دقیقه که یه فن قدیمی هست که رو 5200اتلون بوده که سنسور داره و به محض باز کردن در کیس دورش میاد پایین.

تو فنهای جدید اصلا همچین چیزایی وجود نداره.

post-7048-054543300 1305111789_thumb.jpg

post-7048-008416400 1305111797_thumb.jpg

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

Green power:

که نمیدونم باید در چه حالتی قرار بگیره.

post-7048-005813200 1305112204_thumb.jpg

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به محض اینکه HT رو 200 مگاهرتز اور میکنم سیستم ناپایدار میشه و تنضیمات ... :

وسایر قسمتها که اگر تنضیمات بهتری میشه انجام بدی که پایدار تر باشه تو اورکلاک لطفا راهنمایی کنید.

post-7048-029523500 1305112471_thumb.jpg

post-7048-049745300 1305112600_thumb.jpg

post-7048-026164100 1305112611_thumb.jpg

post-7048-089946900 1305112644_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

شما اصلا نباید HT رو اور کنی. باید دور و بر همون 2000 باشه . بالا بردنش برعکس عملکرد سیستم رو پایینتر میاره !

cool & quiet و C1E رو هم diasble نگه دارید. ولتاژ هم دادید و برای 3.6 حوالی 1.39 هم کافی میبود ولی حالا نیمشه کرد. بقیه تنظیمات بایوس رو هم دست کاری نکنید و بزارید رو auto باشید.

در مورد دور فن بادی بگم فنهای جدیدم سنسور و با توجه با دمای بالای پردازنده طبیعی هست. شما روی فن بسیار ضعیف استاک انلاک کردید و تو تست دمای پردازنده هم خیلی بالا رفته !!! شما اول باید یک کولر بهتر میگرفتی بعد انلاک میکردی . به هر حال الان به دلیل دمای بالای پردازنده فن داره رو در ماکسیمم کار میکنه !

تنظیمات خاص دیگر برای پایدای بیشتر نمیخواد فقط باید حواستون به دما باشه . فنوم ها دمای بالای 56-57 رو دوست ندارن و به سرعت ناپایدار میشوند !! فنوم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درودسالار جون سیستم رو ایندفعه از طریق مولتی اور نکردم و فرکانس رو افزایش دادم به 225 و مولتی هم رو استوک.اچ تی رو 2025 نگه داشتم رو ضریب 9.فرکانس نورس بریج رو به 2475 رسوندم با ولتاژ استوک که 1.209 هست.به نظرت نیاز به افزایش ولتاژ ندارم ؟البته تا 1.224 میتونم واز اون به بعد دیگه قرمز هست و توصیه نمیکنه تو بایاس.البته تا 1.433 هم راه داره،کلا تا چه ولتاژی نورس بریج 785 آسیب نمی بینه و طاقت میاره؟چون میخوام ضریبش رو ببرم بالاتر که نزدیک 2700 میشه!یه فن 5500دور که فیتش هم هست روش بستم.رمها هم رو 7_8_7_21_24_1t ست کردم وتست رو پس میکنه با فرکانس 1500 و ولتاژ 1.658یه بوفالو با یه hyper xt3 گرفتم که بوقالو بهتر عمل میکنه.هایپر هم گذاشتم برای مشتریم.الان تو فول لود با occt به 49 میرسه.الان فقط میخوام رو نورس بریج حرکت بزنم راهنمایی لازمم....چون ظاهرا خیلی تاثیر داره...

لینک به دیدگاه

خوب شما رویه اور کردن رو کاملا صحیح انجام دادی و فقط همون پل شمالی مونده. شما رو پل شمالی تا 1.4 هم ولت بدی هیچ ایرادی نداره و 100% ایمن هست. شما برای 2700 حوالی 1.3v میخوای. در مورد تاثیر فرکانس پل شمالی هم بله بسیار موثر هست و روی پهنای باند رم و پایین امدن زمان تاخیر فوقالعاده موثر هست !!! برای تست پایداری پل شمالی هم شما تست small FFT برنامه prime95 رو برای 15 دقیقه بزار بره و اگر هنگ نکرد کاملا پایدار هست و نیاز به ولتاژ اضافی نداری ! رم هم وضعیتش خوبه ^^

از نظر دما هم کاملا تو حاشیه امن هستید. پل شمالی رو هم ست کنید اور شما کامل کامل میشه

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مرسی از راهنماییهاتون.

با تشکر مجدد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درودولتاژ رو 1.25ست کردم یرنامه خطا گرفت،روی 1.27 که گذاشتم تست رو کامل و بدون خطا یا هنگ پس کرد برای 20دقیقه که خیالم راحت شد.ولی در موزد occt واقعا به گفته شما و به تجربه خودم سنگین ترین تست هست که من تو لود کرایسیس دو هم به فشاری که این برنامه میاره نمیرسم،برای چند دقیقه این occt رو بذارم بره،یک ساعت که دیفالت برنامه هست.تو اپشن دیتا ست هم رو لارج گذاشتم و اولویت رو هم رو بالا یه بار اون صدای اردک رو که نشانه ارور هست داد ولی چند بار دیگه تست کردم نداد،یخورده به دقت این تست بدبین شدم.دلیل اون صدا رو نفهمیدم،دما هم رو 49 بود با بوفالو...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...