رفتن به مطلب

کاهش تولید HDD

big VULTURE
 اشتراک گذاری

زمان توقف تولید HDD ها  

28 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظر شما در چه سالی تولید HDD ها متوقف می شود ؟؟

• تا سال 2020 میلادی
    • تا سال 2023 میلادی
      0
    • تا سال 2025 میلادی
    • تا سال 2027 میلادی
    • تا سال 2030 میلادی
    • تا سال 2032 میلادی
      0
    • پس از سال 2032 میلادی

Recommended Posts

به نام خداوند جان و خرد

سلام

توی سایت guru3d.com خبری منتشر شده که براتون میزارم

Seagate closes its biggest factory for HDD production

untitled-5.jpg

http://www.guru3d.com/news-story/seagate-closes-its-biggest-factory-for-hdd-production.html

فلاپی ، VHS و چندتا فناوری دیگه منقرض شدن . CD و DVD هم حال و روز خوشی ندارن

iStock_000001154933Medium.jpg

SSD ها روز به روز بهتر و بهتر میشن و عرصه بر HDD ها تنگ شده . همین الان هارد زیر 1 ترا از جلوه افتاده و بیشتر برای هارد دیسک ها با فضای 4 ترا و بیشتر علاقه وجود داره .

نظر شما چیه ؟؟؟ HDD ها چقدر فرصت دارن ؟؟؟

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

فکر کنم اگر میانگین حجم دستگاه های ذخیره سازی رو محاسبه کنند ما ایرانی ها به خاطر آرشیوهای بازی ها و فیلم های پایرت شده جزو سرآمدان خواهیم بود :ph34r:

ضمن اینکه من همیشه معتقد بودم اگر اینترنت پرسرعت داشته باشی چه نیازی به هارد حجم بالا داری؟! دیگه اینطوری کل اینترنت فضای ذخیره سازی شماست! استفاده از فضای ذخیره سازی ابری هم بیشتر خواهد شد.

پس به نظر من غیر از تاثیر مستقیم سرعت رشد تکنولوژی و ارزان شدن، بیشتر شدن عمر مفید و افزایش حجم SSDها، عوامل غیر مستقیم دیگری هم هستند که عمر باقیمانده HDDها رو تحت تاثیر قرار میدن که اگر از اونها اطلاعات کاملی نداشته باشی نمیشه تخمین خیلی کارشناسی شده ای بزنی. یا شانسی تخمین بزنی یا عوامل غیرمستقیم رو در نظر نگیری که البته همون موقع هم باید اطلاعات زیادی از سرعت پیشرفت فناوری ها داشته باشی.

از روی این نمودار بالا هم شاید بشه افزایش استفاده از SSDها رو پیش بینی کرد اما فکر نکنم نمودارش در مورد کاهش فروش HDDها اطلاعات خاصی بده. چون تا به حال SSDها کنار HDDها استفاده میشدن نه به عنوان جایگزین.

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

هنوز قیمت اس اس دی در حجم بالا وحشتناک گرونه

قیمت اس اس دی 512 گیگ از هارد 6 ترا هم بیشتره

البته به نسبت 5 سال پیش که من اس اس دی 120 گیگ رو 400 و اندی خریدم الان کاهش قابل توجهی داشته

ولی تا رسیدن به قیمت حداقل برابر با هارد، نسل هارد منقرض نخواهد شد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چند وقت پیش یه مطلب خوندم درست یادم نیست ولی ظاهرا نوشته بود نسل بعدی حافظه های سامسونگ امکان ساخت SSD هایی با ظرفیت 32 ترابایت رو ممکن می کنه!

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، HeX گفته است :

چند وقت پیش یه مطلب خوندم درست یادم نیست ولی ظاهرا نوشته بود نسل بعدی حافظه های سامسونگ امکان ساخت SSD هایی با ظرفیت 32 ترابایت رو ممکن می کنه!

درود

Seagate Showcases Its Monumental 60TB SSD

البته اگر احتمالاً منظورتون همراه با در نظر نگرفتن بازار هدف و زمان در دسترس بودن و یا فاکتور قیمت باشه! ظاهراً بین 35 تا 40 هزار دلار ناقابل... :S

در توجیه وجود همچین حجمی برای یک SSD در این زمان، Seagate گفته کمترین بها رو برای هر گیگابایت حافظه پرداخت می کنید!

Seagate-635x486.jpg

ضمناً خبر اشتباه نیست یا اینکه یک محصول رو با چیز دیگری اشتباه گرفته باشند ;)

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

اگه تولیدش رو متوقف کنن که ضرر بزرگی رو میدن

چون اگه دقت کنین بخش بیشتر درامد این شرکت ها از طریق HDD هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمت بالای ssd فعلا اجازه ی چنین کاری رو نمیده

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، Trickster گفته است :

فکر کنم اگر میانگین حجم دستگاه های ذخیره سازی رو محاسبه کنند ما ایرانی ها به خاطر آرشیوهای بازی ها و فیلم های پایرت شده جزو سرآمدان خواهیم بود :ph34r:

ضمن اینکه من همیشه معتقد بودم اگر اینترنت پرسرعت داشته باشی چه نیازی به هارد حجم بالا داری؟! دیگه اینطوری کل اینترنت فضای ذخیره سازی شماست! استفاده از فضای ذخیره سازی ابری هم بیشتر خواهد شد.

پس به نظر من غیر از تاثیر مستقیم سرعت رشد تکنولوژی و ارزان شدن، بیشتر شدن عمر مفید و افزایش حجم SSDها، عوامل غیر مستقیم دیگری هم هستند که عمر باقیمانده HDDها رو تحت تاثیر قرار میدن که اگر از اونها اطلاعات کاملی نداشته باشی نمیشه تخمین خیلی کارشناسی شده ای بزنی. یا شانسی تخمین بزنی یا عوامل غیرمستقیم رو در نظر نگیری که البته همون موقع هم باید اطلاعات زیادی از سرعت پیشرفت فناوری ها داشته باشی.

از روی این نمودار بالا هم شاید بشه افزایش استفاده از SSDها رو پیش بینی کرد اما فکر نکنم نمودارش در مورد کاهش فروش HDDها اطلاعات خاصی بده. چون تا به حال SSDها کنار HDDها استفاده میشدن نه به عنوان جایگزین.

بله عوامل زیادی میتونه تاثیر بزاره .

به هر حال اکثر این عوامل رای به حذف HDD ها میدن .

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، Trickster گفته است :

درود

Seagate Showcases Its Monumental 60TB SSD

البته اگر احتمالاً منظورتون همراه با در نظر نگرفتن بازار هدف و زمان در دسترس بودن و یا فاکتور قیمت باشه! ظاهراً بین 35 تا 40 هزار دلار ناقابل... :S

در توجیه وجود همچین حجمی برای یک SSD در این زمان، Seagate گفته کمترین بها رو برای هر گیگابایت حافظه پرداخت می کنید!

Seagate-635x486.jpg

ضمناً خبر اشتباه نیست یا اینکه یک محصول رو با چیز دیگری اشتباه گرفته باشند ;)

لاینس دل روده اینو ریخت بیرون در CES متاسفانه مشقی بود و چندین سال طول میکشه تا  به واقعیت بپیونده این ssd 60tb

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

بله عوامل زیادی میتونه تاثیر بزاره .

به هر حال اکثر این عوامل رای به حذف HDD ها میدن .

فقط منظورم این بود بدون اطلاعات چندجانبه نظردهی خیلی سخت خواهد بود وگرنه که بله، حرف شما صحیح هست، HDDها در سال های نزدیک بازنشسته خواهند شد.

در 25 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

لاینس دل روده اینو ریخت بیرون در CES متاسفانه مشقی بود و چندین سال طول میکشه تا  به واقعیت بپیونده این ssd 60tb

"چندین سال" که نه. همونطور که در ویدئو هم دیدید گفت که کلاً به خاطر رشد تصاعدی حجم اطلاعات، نیاز به فضای ذخیره سازی زیاد روز به روز بیشتر میشه و هدف Seagate هم ارائه راه حلی بین حجم بیشتر نسبت به SSDهای معمول + سرعتی بیشتر از HDDهای NAS فعلی هست.

ضمن اینکه شاید به خاطر همون جریان سرقت و یا اینکه به هر حال علاقه مندان به این محصول مشتری های خانگی نخواهند بود نمونه واقعی رو دم دست نگذاشتند و فقط به مشتریان اصلی نشون خواهند داد. خود Linus هم اشاره کرد تا پایان امسال این محصول به تولید انبوه خواهد رسید.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Trickster گفته است :

فقط منظورم این بود بدون اطلاعات چندجانبه نظردهی خیلی سخت خواهد بود وگرنه که بله، حرف شما صحیح هست، HDDها در سال های نزدیک بازنشسته خواهند شد.

"چندین سال" که نه. همونطور که در ویدئو هم دیدید گفت که کلاً به خاطر رشد تصاعدی حجم اطلاعات، نیاز به فضای ذخیره سازی زیاد روز به روز بیشتر میشه و هدف Seagate هم ارائه راه حلی بین حجم بیشتر نسبت به SSDهای معمول + سرعتی بیشتر از HDDهای NAS فعلی هست.

ضمن اینکه شاید به خاطر همون جریان سرقت و یا اینکه به هر حال علاقه مندان به این محصول مشتری های خانگی نخواهند بود نمونه واقعی رو دم دست نگذاشتند و فقط به مشتریان اصلی نشون خواهند داد. خود Linus هم اشاره کرد تا پایان امسال این محصول به تولید انبوه خواهد رسید.

ایشون حدس زد من هم حدس میزنم. اولین بار نیست ssd ترابایتی معرفی میشه و تولید نمیشه.

لینک به دیدگاه

سرعت رشد SSD ها خیلی بیشتر از HDD هاست .

Samsung 850 Pro 4 TB Delayed Due to NAND Shortage

http://www.guru3d.com/news-story/samsung-850-pro-4-tb-delayed-due-to-nand-shortage.html

با این سرعت میتونن در حجم هم با HDD ها رقابت کنند .

فقط میمونه قیمت .

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...
لینک به دیدگاه

اقا شاید یکی نخواد سرعت زیاد باشه همون هاردو بخواد چکارش دارین بدبختو:1_grinning::8_laughing::4_joy::14_relaxed:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظر من تا ssd نتونه نیاز حجمی به قیمت رو پوشش بده کارش اساس نداره و نمیتونه جای هارد رو بگیره. ^_^

لینک به دیدگاه

من تاحالا از ssd استفاده نکردم ولی تعریفشو زیاد شنیدم.2ساله ک سیستم تقریبا متوسط دارم هربار ک پول جمع میکنم واسه اس اس دی یا کیس خریدم.یا واتر کولر خریدم یا فن واسه سیستمم.الانم پول جمع شده و دلم میگه برو پاور برا سیستمت بخر!آخه پاورم 4 ساله داره کار میکنه و حس میکنم دیگه عمرشو کرده.خلاصه هنوز نصیب نشده با اس اس دی کار کنم:3_grin:

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

قیمت هر گیگ فضا به نسبت قیمت هارد :

1t.thumb.jpg.78bd5c4b3b997e1c819672c81fdddb17.jpg

قیمت ( هر گیگ فضای ) هاردهای مختلف در طول گذر زمان :

untitled-1.thumb.png.0efdacdb90e36975f54e831cc7e95fbc.png

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ali.king گفته است :

من تاحالا از ssd استفاده نکردم ولی تعریفشو زیاد شنیدم.2ساله ک سیستم تقریبا متوسط دارم هربار ک پول جمع میکنم واسه اس اس دی یا کیس خریدم.یا واتر کولر خریدم یا فن واسه سیستمم.الانم پول جمع شده و دلم میگه برو پاور برا سیستمت بخر!آخه پاورم 4 ساله داره کار میکنه و حس میکنم دیگه عمرشو کرده.خلاصه هنوز نصیب نشده با اس اس دی کار کنم:3_grin:

حتما استفاده کنید .

سرعت کلی سیستم رو بالا می بره .

خیلی زود می فهمید که ارزش پولی که بابتش دادید رو داره !!!

البته سخت گیرهم نباشید .  یه کاربر معمولی نیازی به SSD های حجم بالا یا سرعت های بسیار بالا نداره . یه چیز معتبر و خوش قیمت کافیه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...