رفتن به مطلب

Recommended Posts

در 2 ساعت قبل، سعید حسینی گفته است :

پست شما مودبانه نیست 

نژادپرستانه اینجا حرف نزنید 

کلمات توهین آمیز استفاده نکنید 

به نژاد و قومیتی فحش ندید 

ایران هم عرب داره و تو همین فروم هم حضور دارن 

نقد کن نه بد و بیراه بگی 

ما هم پولمون رو از سر راه نیاوردیم 

خاک خوردیم و پدرمون هم کارگر بوده و کشاورز 

پس مقلته نکن اینجا خوب برخورد کن باهات خوب برخورد بشه 

لعنت به گرون فروش و لعنت به رانت خوار لعنت به محتکر 

راه رو باز گذاشتیم یک نفر رو نمانیده کنید بیاد همه چیز رو در اختیار میگذاریم 

همگی تو شبکه مجازی فقط شجاعت داریم 

تیم لیون با شفافیت کامل هر کسی رو نماینده کنید پذیرا هستش 

حتی میتونیم پخش زنده داشته باشیم 

تا همه بررسی ها رو ببینن 

ولی بیخودی بهمون تهمت نزنید 

کی گفته تهمت نقده ؟ 

کی میتونه تهمت رو تحمل کنه ؟ 

به پست قیمتی توی تاپیک فروشتون میزنن سریع ناراحت میشید 

چه انتظاری دارید حی بهمون تهمت میزنید حرفی نزنیم ؟ 

واقعیتش  ما هم به اندازه شما اجازه داریم حرف بزنیم ولی خیلی وقتها این اجازه رو از خودمون میگیریم که افرادی مثل شما مقلته نکنن 

و نکن ما میخوایم نظرات رو منحرف کنیم و فلان و بلان کنیم 

به نظر من شما دوستان راحتتر از ما میتونید نظر بدید تو فروم لیون 

هر چی دلتون میخواید میگید ما واسه هزارتا ترس و تهمت نشنیدن چیزی نمیگیم 

خیلی وقته خبرهای بازار رو پوشش نمیدیم 

واسه چی ؟ 

واسه اینکه همه مسایل رو میندازید گردن ما 

به چیزی بگم خیالتون راحت کنم 

چند وقت دیگه همین قیمتها هم گیر هیچ کسی نمیاد خیالتون راحت 

فکر میکنید ما خوشحالیم ؟ 

الان این خبر و کلی خبر دیگه رو ما زودتر از شما داریم بیاید ببینید موجودی انبارمون تغییری میکنه؟ 

تازه قدر همو نمیدونیم اگر ما موجود کنیم حداقل فرصت خرید به قیمت قبل رو میدیم 

من جلوی کسی رو نمیگیرم بخواد حرف بزنه ولی توهین و کلمات نژادپرستانه اینجا جا نداره 

نگران هیچ چیزی نیستیم 

سیل بیاد همه با هم غرق میشیم 

خدا رحمتمون کنه 

واقعا خوشم اومد از برخوردتون آقای حسینی

من و خیلی از دوستان همینجا بیان کردیم ک مشکل از سایت شما نیس و مشکل از بالایی هاس.واقعا شایسته مدیریت هستین.من از شما عذر میخوام اگر کسی ناراحتتون کرده

لینک به دیدگاه

• ارسال 83
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 43 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

بحث اصلی ما اینه که چیزی که با قیمت دلار مثلا 3500ی خریده شده، با دلار 4100 تومنی فروخته نشه !

یعنی در اصل قیمت خرید ملاک قیمت فروش باشه، نه قیمت لحظه ای دلار

اما مشکل اینه که با افزایش قیمت دلار به ساعت نکشیده قیمت های سایت هم بالا می ره و مرجع از قیمت خرید به قیمت لحظه ای ارز تغییر می کنه

تناقض اینه که وقتی قیمت دلار میاد پایین، مرجع قیمت گذاری از قیمت لحظه ای ارز به قیمت خرید بر می گرده !

این یعنی موج سواری رو نوسان قیمت ارز !  البته فقط نوسانات افزایشی قیمت ارز !

و این یعنی رد تمام ادعاهای شما مبنی بر اینکه ما هیچ نقشی در تعیین قیمت نداریم !

جالب اینه که الان اگه از مدیر آواژنگ بپرسی اونم می گه ما با قیمت پایین تحویل دادیم و خود فروشنده ها قیمت رو بردن بالا !

;کاملا موافقم نظر بنده هم همینه 

چطور ممکنه اقای حسینی عزیز شما جنس رو میاری پیشنهاد ویژه میزاری قیمت کم ؟ جواب بدین ؟

نکنه اواژنگ میاد میگه اقای حسینی لطفا 6 ساعت این قطعه رو  بزار با این قیمت کم برای فروش در فروشگاهت؟؟ اره؟

اواژنگ بیکاره بیاد تعرفه بزاره فروشگاه شمارو مدیریت کنه؟؟بگه این جنسو اینجور بزار برای فروش اونم هر چند ساعت هر چند روز یه بار

می بینید که قیمت جنس دست خودتونه هر وقت میخواهید میزارید با قیمت کم و ویژه و ساعتی هر وقت نخواهید برش میدارید

*** برای اون دوستان هم واقعا متاسفم برای طرز فکرشون که باز دست بر نمیدارن میگن فروشگاها تخسیری در گرون کردن جنس ندارند***

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، Mohsen25k گفته است :

چطور ممکنه اقای حسینی عزیز شما جنس رو میاری پیشنهاد ویژه میزاری قیمت کم ؟ جواب بدین ؟

نکنه اواژنگ میاد میگه اقای حسینی لطفا 6 ساعت این قطعه رو  بزار با این قیمت کم برای فروش در فروشگاهت؟؟ اره؟

اواژنگ بیکاره بیاد تعرفه بزاره فروشگاه شمارو مدیریت کنه؟؟بگه این جنسو اینجور بزار برای فروش اونم هر چند ساعت هر چند روز یه بار

می بینید که قیمت جنس دست خودتونه هر وقت میخواهید میزارید با قیمت کم و ویژه و ساعتی هر وقت نخواهید برش میدارید

*** برای اون دوستان هم واقعا متاسفم برای طرز فکرشون که باز دست بر نمیدارن میگن فروشگاها تخسیری در گرون کردن جنس ندارند***

دوست عزیز دنبال پاسخی واقعا ؟

یا اگر پاسخ بدیم باز باید جوابگوی پاسخ خودمون باشیم ؟

چون در جمله آخرتون هر کسی مثل شما فکر نکنه متاسف شدید . اخه این چه طرز فکریه که باید همه مثل شما فکر کنن ؟

پستهاتون رو دنبال کردیم در اکثر پستها در فروش دیگران خلل ایجاد کردید . چرا ؟ چون حتما باید نظر شما باشه ؟

میدونید چرا دارم اینها رو میگم ؟ واسه اینکه اگر قراره پاسخی داده بشه باید بهش احترام قائل بشیم حتی اگر موافق نظر ما نیست

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

بحث اصلی ما اینه که چیزی که با قیمت دلار مثلا 3500ی خریده شده، با دلار 4100 تومنی فروخته نشه !

اما مشکل اینه که با افزایش قیمت دلار به ساعت نکشیده قیمت های سایت هم بالا می ره و مرجع از قیمت خرید به قیمت لحظه ای ارز تغییر می کنه

تناقض اینه که وقتی قیمت دلار میاد پایین، مرجع قیمت گذاری از قیمت لحظه ای ارز به قیمت خرید بر می گرده !

جالب اینه که الان اگه از مدیر آواژنگ بپرسی اونم می گه ما با قیمت پایین تحویل دادیم و خود فروشنده ها قیمت رو بردن بالا !

توی پست قبلیم هم گفتم

ایکاش به 4100 راضی میشدن

شما هر جنس زیر 200 دلار رو دست روش بزاری با دلار بالا 5000 تومن حساب میشه

دیگه اینقدر 1050ti گیگابایت 160 دلاری رو که دارن بالای 900 تومن بهمون میندازن مثال زدم خسته شدم

ای کاش به 4100 راضی بودن ولی نیستن !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا بعضی پست هارو که می بینم تعجب می کنم. نمی دونم شاید بخاطر سن و سال کم یا آگاهی نداشتن از نحوه کار در بازار هست
واقعا فکر می کنید یک فروشگاه با خوشحالی کالا رو گرون می کنه؟

برای مثال کالایی با قیمت 100 هزارتومن 10 تا مشتری داره ولی وقتی قیمت میشه 130 هزارتومان 3 تا مشتری داره

به نظر شما این گرونی فروشنده رو خوشحال می کنه؟
چرا فکر می کنید گرونی فقط توی بازار قطعات کامپیوتر هست؟ از جاهای دیگه خبر ندارید؟

تا وقتی نخریدیم شاکی از گرونی هستیم ولی وقتی خریدیم یا قصد فروش داریم آرزوی گرونی می کنیم

ماها خودمون به خودمون رحم نمی کنیم بعد از واردکننده و فروشنده و دولت و کلا  همه شاکی هستیم!

ی سر به تاپیک های بازارچه بزنید ببیند!

این دود سیه فام که از بام وطن خاست  //  ازماست که‌برماست

وین شعله سوزان که برآمد ز چپ وراست // ازماست که‌برماست

از خویش بنالیم که جان سخن اینجاست // ازماست که‌برماست

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، سعید حسینی گفته است :

دوست عزیز دنبال پاسخی واقعا ؟

یا اگر پاسخ بدیم باز باید جوابگوی پاسخ خودمون باشیم ؟

چون در جمله آخرتون هر کسی مثل شما فکر نکنه متاسف شدید . اخه این چه طرز فکریه که باید همه مثل شما فکر کنن ؟

پستهاتون رو دنبال کردیم در اکثر پستها در فروش دیگران خلل ایجاد کردید . چرا ؟ چون حتما باید نظر شما باشه ؟

میدونید چرا دارم اینها رو میگم ؟ واسه اینکه اگر قراره پاسخی داده بشه باید بهش احترام قائل بشیم حتی اگر موافق نظر ما نیست

بله که باید تاسف خورد همون طور که بقیه تو نظرشون در مورد من و دیگران تاسف میخورند این نظر بنده هست

شما هم خب از نظر اونایی که با شما موافقن موافق هستید درسته یا نیستید؟ و به نظر بنده تاسف میخورید که چرا اینگونه دارم میگم ولی به شکل غیر مستقیم .. فک کنم بنده زیادی روک صحبت کردم و ناراحت شدین

همین شما نبودید در تایپک دیگری که بچه ها راه انداخته بودندمی اومدید میگفتید ما برای شما در تلاشیم ما سعی میکنیم قیمت پایین باشه؟دلداری میدادید و همین اواخر وقتی دیدید دلار رفت بالا قطعات را ناموجود کردید و بعد از چند روز قیمت ها رو باز گران کردیید ؟ که همه دیدند و شاهد بودند که چطوری شد ناموجود بعد گران شدند و خیلیا هم اعتراض کردند که چرا ناموجود و یهویی گران شد

حالا میشه بفرمایید چگونه جنس رو همین اواخر دارید با قیمت پیشنهاد ویژه با کمی تخفیف  البته به قیمت قبل از گرانی دلار میفروشید؟

بنده که در اواژنگ و وارد کننده ها مشکلی نمیبینم که این همه گران بخان جنس عرضه کنند چون هم به قیمت عمده میخرند وارد میکنند و هم اینکه  درسته در ایران هر دلار با قمیت 3850 داره معامله میشه اما مثال میزنم درهم امارات 1 هزار تومنه و در امارات بخای یک دلار رو بخری باید یک1 درهم خورده ای پول بدی یعنی یه دلار = یه درهم اونا... البته مثال عرض میکنم و قیمت کامل دردستم نیست پس نتیجه میگیریم درکشور ما درهم امارات یا ترکیه یا بقیه جاها 1 هزار تومنه و دلار 3850 تومن خب وارد کننده درهم یا لیر ترکیه میخره میره اونور تبدیل به دلار میکنه راحت جنس رو به دلار از فروشگاه های فیزیکی یا از فروشگاهای انلاین میخره یا قراردادی و به دلار از کارخونه میخره میاره  و جنس براش کاملا ارزون میفته و هم عمده از دو طرف منفعت میکنه حالا بیاد تو ایران گمرک نمیدونم بده یا نده که در گمرک با دلار 3200 که تعرفه دولتیه مالیات هر کالا میشه درصد مالیات اطلاع دقیق ندارم یا قاچاق بیاره بازم در هر دو صورت براش منفعت داره که ضرر نداره

حالا چطور با این همه منفعت باز بخاد گرون به ملت جنس رو بفروشه دلیلش شما بگین ؟

و این هم پاسخ بدین

حالا میشه بفرمایید چگونه جنس رو همین اواخر دارید با قیمت پیشنهاد ویژه با کمی تخفیف  البته به قیمت قبل از گرانی دلار میفروشید؟

ما اینجا جمع شدیم به یه دلیل قانع کننده برسیم 

چطور وقتی یکی قطعات رو ارزون میده سریع میرید صنف کامپیوتری تجهیزات راه میندازید و از دستش شکایت مییکنید اما این حق به مصرف کننده نمیدید انتقاد مطرح کند؟؟؟؟

شما که میگی تخسیر ما نیست ما عامل فروشیم اگه دلسوز مایی و به فکر مصرف کننده ای کی اومدی یکی از این عوامل وارد کننده مثل اواژنگو بقیه  رو اوردید دعوت کردید  و جلسه گذاشتید و فیلم تهیه و مکاتبه کردید و این پست ها و حرفای مصرف کننده رو به نشونش دادید و به گوشش رسوندید که اقا ملت از این قیمت های چند برابری قیمت جهانی اعتراض دارند واقعا کی؟؟؟؟

فک کنم بنده دیه توی این چندتا پست که نوشتم منظورمو و نظرمو رسونده باشم که چی میخواستم عرض کنم قصد توهین به کسی نداشتم فقط انتقاد سازنده بود برای بهتر شدن این وضع که حق همه ماست.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Mohsen25k گفته است :

بله که باید تاسف خورد همون طور که بقیه تو نظرشون در مورد من و دیگران تاسف میخورند این نظر بنده هست

شما هم خب از نظر اونایی که با شما موافقن موافق هستید درسته یا نیستید؟ و به نظر بنده تاسف میخورید که چرا اینگونه دارم میگم ولی به شکل غیر مستقیم .. فک کنم بنده زیادی روک صحبت کردم و ناراحت شدین

همین شما نبودید در تایپک دیگری که بچه ها راه انداخته بودندمی اومدید میگفتید ما برای شما در تلاشیم ما سعی میکنیم قیمت پایین باشه؟دلداری میدادید و همین اواخر وقتی دیدید دلار رفت بالا قطعات را ناموجود کردید و بعد از چند روز قیمت ها رو باز گران کردیید ؟ که همه دیدند و شاهد بودند که چطوری شد ناموجود بعد گران شدند و خیلیا هم اعتراض کردند که چرا ناموجود و یهویی گران شد

بنده که در اواژنگ و وارد کننده ها مشکلی نمیبینم که این همه گران بخان جنس عرضه کنند چون هم به قیمت عمده میخرند وارد میکنند و هم اینکه  درسته در ایران هر دلار با قمیت 3850 داره معامله میشه اما مثال میزنم درهم امارات 1 هزار تومنه و در امارات بخای یک دلار رو بخری باید یک1 درهم خورده ای پول بدی یعنی یه دلار = یه درهم اونا... البته مثال عرض میکنم و قیمت کامل دردستم نیست پس نتیجه میگیریم درکشور ما درهم امارات یا ترکیه یا بقیه جاها 1 هزار تومنه و دلار 3850 تومن خب وارد کننده درهم یا لیر ترکیه میخره میره اونور تبدیل به دلار میکنه راحت جنس رو به دلار از فروشگاه های فیزیکی یا از فروشگاهای انلاین میخره یا قراردادی و به دلار از کارخونه میخره میاره  و جنس براش کاملا ارزون میفته و هم عمده از دو طرف منفعت میکنه حالا بیاد تو ایران گمرک نمیدونم بده یا نده که در گمرک با دلار 3200 که تعرفه دولتیه مالیات هر کالا میشه درصد مالیات اطلاع دقیق ندارم یا قاچاق بیاره بازم در هر دو صورت براش منفعت داره که ضرر نداره

حالا چطور با این همه منفعت باز بخاد گرون به ملت جنس رو بفروشه دلیلش شما بگین ؟

و این هم پاسخ بدین

ما اینجا جمع شدیم به یه دلیل قانع کننده برسیم 

چطور وقتی یکی قطعات رو ارزون میده سریع میرید صنف کامپیوتری تجهیزات راه میندازید و از دستش شکایت مییکنید اما این حق به مصرف کننده نمیدید انتقاد مطرح کند؟؟؟؟

شما که میگی تخسیر ما نیست ما عامل فروشیم اگه دلسوز مایی و به فکر مصرف کننده ای کی اومدی یکی از این عوامل وارد کننده مثل اواژنگو بقیه  رو اوردید دعوت کردید  و جلسه گذاشتید و فیلم تهیه و مکاتبه کردید و این پست ها و حرفای مصرف کننده رو به نشونش دادید و به گوشش رسوندید که اقا ملت از این قیمت های چند برابری قیمت جهانی اعتراض دارند واقعا کی؟؟؟؟

فک کنم بنده دیه توی این چندتا پست که نوشتم منظورمو و نظرمو رسونده باشم که چی میخواستم عرض کنم قصد توهین به کسی نداشتم فقط انتقاد سازنده بود برای بهتر شدن این وضع که حق همه ماست.

دونه دونه مطالبم رو بخونید لطفا

اول اینکه با کسانیکه با نظر بنده مخالفت دارن متاسف نیستم . و اگر جایی چنین حرفی زدم اعلام کنید .

بنده بابت تهمتهایی که خیلی مطمئن هر کجا اعلام میکنیم متاسفم . نظر دادن با تاکید به دانسته در مورد دیگرا متفاوته .

---------------------

اما در مورد قیمتها :

هیچ واهمه ای نداریم که بخوایم رک و پوسکنده حرف نزنیم . شما مطالب قبلی بنده در تاپیکهای دیگر رو دنبال کنید . قبلا پاسخ دادم و شما بی توجهی کردید شما نخوندید

1 - کالا در لیون کامپیوتر بین 7 تا 14 روز هیچپ تغییر قیمتی براش پیش نمیاد تا دوستانیکه میخوان بخرن این فرصت رو داشته باشن که اون کالا رو خریداری کنن

2 - در دوره های مختلفی میایم یه سری کالاهای پر فروش رو تخفیف میزنیم که خیلی از اونها از خریدمون پایینتره یعنی به ضرر تخفیف میزنیم . چرا ؟

الف - بجای هزینه برای  تبلیغات از چنین روشی استفاده میکنیم و هزینه میره تو جیب خریدار

ب - هیجانی برای فروش ایجاد کنیم

ج - کسانیکه توان خرید ندارن حداقل کمکی شده باشه

3 - در دوره های مختلف همون کالاهایی که گرون شدن رو دوباره به قیمت قبل ویژه میکنیم . چرا ؟

الف - کسانیکه نتونستن در گذشته خرید کنن  دوباره این فضا رو داشته باشن تا بتونن خرید کنن

ب - موجودی انبار کمتر بشه و خالی تر بشه

خوب اسم چنین رفتاری رو چی میگذارید ؟

توی بازار رسمه وقتی کالایی گرون شده و کم شده اینقدر گرون اعلام کنن که تا جای ممکن سودشون رو بگیرن . کجای کاری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

--------------------------

بنده نیاز نمی بینم کسی رو قانع کنم بخصوص کسانیکه هیچچچچچچچچچچچچچ وقت قانع نمی شن . این پاسخها فقط برای کسانی هستش که دوست دارن بیشتر بدونن و بس

-----------------------------

گفتیم کمک میکنیم که داریم انجام میدیم برای شما فقط قابل رویت نیست

---------------------------

سیاستهای بازار رو مشخص نمی کنیم هر وقت ما مشخص کردیم بیا از ما گله کن .

----------------------------

این توضیحات برای دوستان عزیز بود

و این آخرین باری خواهد بود راجب این مسئله صحبت میکنم و بعد از این تاپیک تاپیکهای مشابهی که ایجاد بشه حتما حذف خواهد شد . چون دیگه انرژی واسه ما نمونده

منو ببخشید

ما در یک خانواده هستیم ولی نیازه که انرژی کافی داشته باشیم که کارمون رو درست پیش ببریم .

وگرنه حس عشق و علاقه کم بشه مطمئن باشید دیگه نمیشه کار کرد دیگه نمیشه غم خورد دیگه نمیشه ......................

مطالب مهمتری رو در پست بعدی میدم

لینک به دیدگاه

چند وقت پیش بود خواستیم در برنامه ای چند تا ازمدیران شرکتهای وارد کننده و اصلی رو در برنامه ای ویدئویی دعوت کنیم .

الو سلام

سلام

خوبید ؟

مرسی سعید تو خوبی ؟

گفتم بد نیستم

یه برنامه ی ویدئویی  میخوایم بسازیم و برای مردم روشن کنیم که چرا اینقدر تغییر قیمتی داریم . و چرا با قیمتهای دلاری اینقدر متفاوتیم

ببین سعید به هیچ عنوان چنین برنامه ای شفاف سازی نمیکنه . میدونی چرا ؟

چرا ؟

واسه اینکه هیچ مدرک و حرفی مورد قبول خیلیها قرار نمیگیره و فقط وقت تلف کردنه . مثلا اگر بگی گمرک امسال 5 برابر گرونتر شده قبول میکنن ؟ اگه بگی در خاور میانه بالاتر از حتی قیمت تک فروشی سایتهای آمریکایی کالا میخریم و وارد میکنیم قبول میکنن ؟ بیخیال داداش

خوب مردم حق ندارن بدونن ؟

چرا حق دارن . اونهایی که باید بدونن میدونن . اونهایی که نمیخوان بدونن هیچ وقت حرفتو نمیپذیرن پس بیخیال

-------

بعد یه حرف جالبی بهم زدن :

تو هم بیکاری حی میری جواب میدی . ما هیچ وقت اینکار و نمیکنیم چون بیشتر بهمون ضربه میزنه . تو هم سعی کن نکنی و اینقدر جواب ندی بعد همونهایی که جواب دادی ازت ناراحت میشن و ازت جنس نمیخرننننن

خیلی منو به فکر برد :

گفتم : ما یک خانواده ایم توی یک خانواده امکان داره یک تو رو نپذیره ولی تو حق داری حرفتو بزنی .

ما برای کسانی واستادیم که سالها در کنارمون بودن و هستن . حتی اگر یک نفر باشه به خاطرش ادامه میدیم و تمام سعیمون رو میکنیم . حالا یکی میخواد در کنارمون نباشه ما نمیتونیم بهش زور بگیم و فشار بیاریم . انتخاب هر کسی دست خودشه . ولی ما در کنار خانوادمون هستیم هر چقدر هم اگر بدو بیراه بشنویم و نظر مخالف باشه .

گفت : تو دیوونه ای واقعا

---------------------------------------

هیچ کدوم نپذیرفتن بیان جلوی دوربین و بهشون حق میدم و حق دارن .

-------------------------------------

حالا نظر ما اینه ما سیاستهای خودمون رو داریم وهیچ وقت توی این سایتها به هیپ مصرف کننده ای ضرر نزدیم . حالا تصور یه سری اینه نمیتونیم جلوی تصورشون رو بگیریم .

----------------------------------

باز هم میگم این اخرین تاپیک در مورد گرانی و این حرفها خواهد بود و بعد از این هر تاپیکی ایچاد بشه حذف خواهد شد. میدونم باز کلی حرف حدیث پیش میاد ولی چاره ای نیست

---------------------------------------

بازم مطلبی دارم در پست بعدی میگم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

درود بر شرف و ناموست که حرف دلم رو زدی

لینک به دیدگاه

دیگه دل منم مثل شماها پر بودا دمتون گرم باعث میشید ادم حرفشو بزنه

چند بار دقت کردیم و رصد کردیم یه سری از دوستان رو :

اون عزیزانی که میگفتن نخرید ( البته ما هیچ وقت نگران چنین حرفهایی نیستیم چون معتقدیم ما کارمون رو باید درست انجام بدیم هر وقت درست انجام ندادیم نگران خواهیم شد )

سیستم پروفایلشون و سیستم فعلیشون همگی از قطعات حرفه ای مثلا 1070 یا 1080 . دوست من چرا خریدی ؟ چرا الان میگی دیگران نخرن ؟

دوست عزیزی رو رصد کردیم و حسابی از قیمتهای موجود گله مند بود . و میگفت شما بایدددد به قیمتی که در گذشته خریدی جنس بفروشی .

وقتی بررسی کردیم ایشون کالایی رو داشتن که حداقل مال سال 91 بود . اون زمان اون کالا 180 تومان بود . ایشون داشتن به قیمت 220 تومان میفروختن .

این موارد یکی دو تا نبوده

---------------------

البته کار این دوستان رو اشتباه نمیدونم ولی جالبه که برای دیگران فقط زشته و اخه و بده ولی برای خودمون زشت نیست و طبیعیه

------------------------

تو همین تاپیک هم سرچ کنید میبینید چنین مواردی رو

---------------------

نکته آخر ما ادعای نداریم و ما هم بی اشتباه نیستیم

ما فقط عیب و ایرادهای همو ببینیم

خیلی وقتها خیلی کارها کردیم برای مشتریهامون که دیدن و مطمئننا راضی هستیم ازخدماتی که دادیم .

-------------------------

فکر میکنم سبک شدم و حرفهامو زدم

-----------------------

ما در یک خانواده ایم حالا با حرف زدن من میخواد فروشمون بیاد پایین بذار بیاد .

هر کسی کارمون رو دوست داشت خرید میکنه هر کسی دوست نداشت خرید نمیکنه اون هم رو چشم ما جا داره .

پس اینقدر بهمون نگید ما منحرف میکنیم بحثها رو

--------------------------

خودمونی بگم

دم همتون گرم چه اونهایی که منتقدان ما هستن چه اونهایی که همیشه در کنارمون بودن و هستن .

ما کارمون رو رشد میدیم و بهتر میشیم

---------------------------

با آرزوی پیروزی برای همه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

والا ما هم هی گفتیم نخرید اینقدر صبر کردیم اخرش نتیجه چی شد کارت گرونتر شد که ارزونتر نشد، الانم دیگه مجبوری خسته شدم میریم بخرم متاسفانه با این قیمت های فعلی، فردا پس فردا هست که باز لابد بخاطر اخر سالی و بهونه ی جمع کردن حساب کتابا یا رییس جمهور کشور فلان رفته سر کار یا هزار دلیل دیگه ای قیمتا رو باز بالاتر بدن!

خسته شدیم ، بخدا خسته شدیم، یه دست که صدا نداره

......................................

واقعا اگه مردم می خواستن اعتصاب می کردن یه هفته نه یکی دو  روز پاشونو تو بازار نمیذاشتن می نشستن خونه بخدا چند روز چیزی نمیشد که نه از کارو زندگیتون می افتادین نه این چیزا... هی میاین اینجا  گیر میدین به فروشنده ها  بابا وقتی میرید می خرید اینها هم باید از یه جا موجود کنند اون وارد کننده یا واسطه ی اصلی هست که قیمت تعیین می کنه!

اعتراض رو باید نشون داد نه فریاد زد و دعوا راه انداخت و شعار داد... زمان شاه ازهاری میرفت می گفت اینا همش نواره، اما وقتی مردم ریختن بیرون گفتن نوار که پا نداره پیروز شدن ... بعله، بگذریم که این هم بگذرد!

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، m!dn!ght گفته است :

واقعا بعضی پست هارو که می بینم تعجب می کنم. نمی دونم شاید بخاطر سن و سال کم یا آگاهی نداشتن از نحوه کار در بازار هست
واقعا فکر می کنید یک فروشگاه با خوشحالی کالا رو گرون می کنه؟

برای مثال کالایی با قیمت 100 هزارتومن 10 تا مشتری داره ولی وقتی قیمت میشه میشه 130 هزارتومان 3 تا مشتری داره

به نظر شما این گرونی فروشنده رو خوشحال می کنه؟
چرا فکر می کنید گرونی فقط توی بازار قطعات کامپیوتر هست؟ از جاهای دیگه خبر ندارید؟

تا وقتی نخریدیم شاکی از گرونی هستیم ولی وقتی خریدیم یا قصد فروش داریم آرزوی گرونی می کنیم

ماها خودمون به خودمون رحم نمی کنیم بعد از واردکننده و فروشنده و دولت و کلا  همه شاکی هستیم!

نه ما اصلا بچه ایم اگاهی نداریم سن و سالمون کمه تو این جامعه زندگی نمیکنیم از بازار اگاهی نداریم فقط شما بلدی!!!

خب حرف شما درست ارزون فروشی بهتره سود بیشتره ولی بیایید ببینید کمتر کسی میتونه جنس وارد کنه و سرمایه زیاد میخاد و طرفی که جنس میاره هم کم وارد میکنه بهش گیر ندن , که داری سرمایه ملی از کشور ارز خارج میکنی و هم اینکه انحصارگری در وارد کردن با تعداد کم میکنه و ولی بنابر دلایلی که بالاعرض کردم سودش هم زیاده بازار عطش نگه میداره کم بفروشه اما با سود بیشتر واد غذایی نیست که به این زودی خراب بشه و بری دوباره بخری یه قطعه چندین سال کار میکنه یه نگاه به قطعه های اولیه بنداز الانم دارند کار میکنند با گذشت چندین سال فقط سرعتشون نسبت به الان ضعیفه . کمش 5 سال عمرشه و جواب میدن این قطعه هایی که الان تو بازارند همه برند ارزون بخرند دیگه کسی احتیاجش نباشه دیگه کی میره بخره . مردم رو گرسنه غطش نگه میدارند تا حکومت کنند.حالا باز بگین ارزون فروشی بهتره سود بیشتره اینا فکر اینده هم هستند و به این دلایل که گفتم ارزون نمیشه بفروشند محدودیت داره براشون..و در زمان عرضه به فروشگاها . وارد کننده ممکنه 200 هزار تومنم بخ گارانتی اینا و خدمات بکشن روی جنس 200 تومن یا 300 یا  بیشتر هم اقایون فروشنده بکشن میبینید که جنسس 600 هزار تومنی شده 1 میلیون یا یه میلیون خورده ای

بازم بگم ؟

اقای حسینی در مورد این حرفاتون اینارو بنده متوجه شدم

نقل قول

1 - کالا در لیون کامپیوتر بین 7 تا 14 روز هیچپ تغییر قیمتی براش پیش نمیاد تا دوستانیکه میخوان بخرن این فرصت رو داشته باشن که اون کالا رو خریداری کنن

2 - در دوره های مختلفی میایم یه سری کالاهای پر فروش رو تخفیف میزنیم که خیلی از اونها از خریدمون پایینتره یعنی به ضرر تخفیف میزنیم . چرا ؟

الف - بجای هزینه برای  تبلیغات از چنین روشی استفاده میکنیم و هزینه میره تو جیب خریدار

ب - هیجانی برای فروش ایجاد کنیم

ج - کسانیکه توان خرید ندارن حداقل کمکی شده باشه

3 - در دوره های مختلف همون کالاهایی که گرون شدن رو دوباره به قیمت قبل ویژه میکنیم . چرا ؟

الف - کسانیکه نتونستن در گذشته خرید کنن  دوباره این فضا رو داشته باشن تا بتونن خرید کنن

خوب اسم چنین رفتاری رو چی میگذارید ؟

مورد 2  بند الف که گفتید ...  به چه قیمتی اخه هزینه  تبلیغات میره جیب خریدار بازم اگه به همون قبلی هم بزنید بازم قیمت بالاتره با دلار 5000 یا بیشترم بعضی جنس ها حساب شده و  اون موقع که این قیمت گرون نشده بود خب سود و زیانتون رو کرده بودید هزینه تبلیغات اینارو هم روش حساب کرده بودید که شده بود همون قیمت قبلی  و بعد که گرون شد و پیشنهاد ویژه دادید خب حالا میگید هزینه تبلیغات میره جیب خریدار !

نقل قول

اینجا خودتون هم دارید اعتراف میکنید که در انبار جنس ها انباشته بودند و میخواهید رد کنید بره  اما چرا این کالاهای انباری رو با دلار روز حساب کردید و قیمتشون بردید بالا؟؟؟ و حالا پیشنهادات ویژه تون مارو بتونه تشویق کنه هیجان بده و اونا که پول ندارند کمک مالی بشه براشون 

در موردپست اخرتون که نظرتون روی بنده بود عرض کنم اینجا هستند افرادی که میان جنس دست دوم رو ارزون میخرند و به قیمت دلار روز میفروشند و اگه ما اعتراض هم کنیم میگید حق دخالت در قیمت فروشنده ندارید و اخطار میدید چرا ؟

چونکه اقا هرچه جنس دست دوم گران تر باشه نزدیک به قیمت اکبند باشه برای شما خوبه چون طرف میبینه اختلاق قیمت دست دوم و اکبند کمه خب میره ترجیح میده اکبند بخره با گارانتی درست میگم؟؟؟

بنده یه مانیتور اینجا گذاشتم برای فروش اونم پایه 280 و 320 فوری گذاشتم که الحمدالله هیچکی اینجا نخرید پیشنهاد دو سه نفر 250 اینجا و فروم همسایه داده بودند اما نفروختم که هزینه ارسال بسته بندیشم و وقت زیاد برام در میومد که یه همشهری از دیوار مشتری اومد 280 فروختم بهش و خیلی هم دعا برام کرد تو این گرونی مانیتور 500 به بالا فول اچ دی بخری پول میخاد.. از شما ممنونم اینو خوب رصد کردید.

در ضمن بنده دیروز یه اخطار بعد از ایجاد این تایپک دریافت کردم که  دیروز اصلا در پست فروش و قیمت کسی دخالت نکرده بودم نمیدونم چرا اخطار دادند برام

بنده دیگه حرفی ندارم دوستانی که مطالب تک تک همه افرادی که نظر دادند خوندند و در این بحث شرکت کردن و اقای حسینی هم حرفاشونو زدن , خودشون قضاوت کنند بهتره .. نمیشه خب نظرات عقیده هارو به کسی تحمیل کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 12 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

درود

والا ما هم هی گفتیم نخرید اینقدر صبر کردیم اخرش نتیجه چی شد کارت گرونتر شد که ارزونتر نشد، الانم دیگه مجبوری خسته شدم میریم بخرم متاسفانه با این قیمت های فعلی، فردا پس فردا هست که باز لابد بخاطر اخر سالی و بهونه ی جمع کردن حساب کتابا یا رییس جمهور کشور فلان رفته سر کار یا هزار دلیل دیگه ای قیمتا رو باز بالاتر بدن!

خسته شدیم ، بخدا خسته شدیم، یه دست که صدا نداره ?

......................................

واقعا اگه مردم می خواستن اعتصاب می کردن یه هفته نه یکی دو  روز پاشونو تو بازار نمیذاشتن می نشستن خونه بخدا چند روز چیزی نمیشد که نه از کارو زندگیتون می افتادین نه این چیزا... هی میاین اینجا  گیر میدین به فروشنده ها  بابا وقتی میرید می خرید اینها هم باید از یه جا موجود کنند اون وارد کننده یا واسطه ی اصلی هست که قیمت تعیین می کنه!

اعتراض رو باید نشون داد نه فریاد زد و دعوا راه انداخت و شعار داد... زمان شاه ازهاری میرفت می گفت اینا همش نواره، اما وقتی مردم ریختن بیرون گفتن نوار که پا نداره پیروز شدن ... بعله، بگذریم که این هم بگذرد!

کمپین و منپین تو این مملکت سرش گرده

باور داشتم

سر جریان کمپین ماشین به یقین رسیدم

شما هم برو بخر و منتظر این و اون نباش که از دیگران آبی برای شما گرم نمیشه

به قول خودتون یک دست صدا نداره

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Mohsen25k گفته است :

نه ما اصلا بچه ایم اگاهی نداریم سن و سالمون کمه تو این جامعه زندگی نمیکنیم از بازار اگاهی نداریم فقط شما بلدی!!!

خب حرف شما درست ارزون فروشی بهتره سود بیشتره ولی بیایید ببینید کمتر کسی میتونه جنس وارد کنه و سرمایه زیاد میخاد و طرفی که جنس میاره هم کم وارد میکنه بهش گیر ندن , که داری سرمایه ملی از کشور ارز خارج میکنی و هم اینکه انحصارگری در وارد کردن با تعداد کم میکنه و ولی بنابر دلایلی که بالاعرض کردم سودش هم زیاده بازار عطش نگه میداره کم بفروشه اما با سود بیشتر واد غذایی نیست که به این زودی خراب بشه و بری دوباره بخری یه قطعه چندین سال کار میکنه یه نگاه به قطعه های اولیه بنداز الانم دارند کار میکنند با گذشت چندین سال فقط سرعتشون نسبت به الان ضعیفه . کمش 5 سال عمرشه و جواب میدن این قطعه هایی که الان تو بازارند همه برند ارزون بخرند دیگه کسی احتیاجش نباشه دیگه کی میره بخره . مردم رو گرسنه غطش نگه میدارند تا حکومت کنند.حالا باز بگین ارزون فروشی بهتره سود بیشتره اینا فکر اینده هم هستند و به این دلایل که گفتم ارزون نمیشه بفروشند محدودیت داره براشون..و در زمان عرضه به فروشگاها . وارد کننده ممکنه 200 هزار تومنم بخ گارانتی اینا و خدمات بکشن روی جنس 200 تومن یا 300 یا  بیشتر هم اقایون فروشنده بکشن میبینید که جنسس 600 هزار تومنی شده 1 میلیون یا یه میلیون خورده ای

بازم بگم ؟

اقای حسینی در مورد این حرفاتون اینارو بنده متوجه شدم

مورد 2  بند الف که گفتید ...  به چه قیمتی اخه هزینه  تبلیغات میره جیب خریدار بازم اگه به همون قبلی هم بزنید بازم قیمت بالاتره با دلار 5000 یا بیشترم بعضی جنس ها حساب شده و  اون موقع که این قیمت گرون نشده بود خب سود و زیانتون رو کرده بودید هزینه تبلیغات اینارو هم روش حساب کرده بودید که شده بود همون قیمت قبلی  و بعد که گرون شد و پیشنهاد ویژه دادید خب حالا میگید هزینه تبلیغات میره جیب خریدار !

اینجا خودتون هم دارید اعتراف میکنید که در انبار جنس ها انباشته بودند و میخواهید رد کنید بره  اما چرا این کالاهای انباری رو با دلار روز حساب کردید و قیمتشون بردید بالا؟؟؟ و حالا پیشنهادات ویژه تون مارو بتونه تشویق کنه هیجان بده و اونا که پول ندارند کمک مالی بشه براشون 

در موردپست اخرتون که نظرتون روی بنده بود عرض کنم اینجا هستند افرادی که میان جنس دست دوم رو ارزون میخرند و به قیمت دلار روز میفروشند و اگه ما اعتراض هم کنیم میگید حق دخالت در قیمت فروشنده ندارید و اخطار میدید چرا ؟

چونکه اقا هرچه جنس دست دوم گران تر باشه نزدیک به قیمت اکبند باشه برای شما خوبه چون طرف میبینه اختلاق قیمت دست دوم و اکبند کمه خب میره ترجیح میده اکبند بخره با گارانتی درست میگم؟؟؟

بنده یه مانیتور اینجا گذاشتم برای فروش اونم پایه 280 و 320 فوری گذاشتم که الحمدالله هیچکی اینجا نخرید پیشنهاد دو سه نفر 250 اینجا و فروم همسایه داده بودند اما نفروختم که هزینه ارسال بسته بندیشم و وقت زیاد برام در میومد که یه همشهری از دیوار مشتری اومد 280 فروختم بهش و خیلی هم دعا برام کرد تو این گرونی مانیتور 500 به بالا فول اچ دی بخری پول میخاد.. از شما ممنونم اینو خوب رصد کردید.

در ضمن بنده دیروز یه اخطار بعد از ایجاد این تایپک دریافت کردم که  دیروز اصلا در پست فروش و قیمت کسی دخالت نکرده بودم نمیدونم چرا اخطار دادند برام

بنده دیگه حرفی ندارم دوستانی که مطالب تک تک همه افرادی که نظر دادند خوندند و در این بحث شرکت کردن و اقای حسینی هم حرفاشونو زدن , خودشون قضاوت کنند بهتره .. نمیشه خب نظرات عقیده هارو به کسی تحمیل کرد.

مرسی از نظراتتون و پیروز باشید 

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Mahdi D گفته است :

درود بر شرفت مرد ، کاش همه مثل شما فکر میکردن ، من دو ماهه میخواستم یه پاور و یه کارت بگیرم ، پولشم دارم!  وقتی میبینم پاور ax کورسیر از 700 ت شده 1/2 اونم بی مورد ، اونم در حالی که همون جنس قدیمیه ، چرا بخرم ؟ کارت 1070 اکستریم amp توی لیست خرید هام بود ، گرچه با قیمت 1/850 هم مشکل داشتم!  ولی یه شبه قیمت بشه 2/3 ؟؟!! ارزون شد میخرم ، نشد هم به درک!  سیستم نون شب نیست که واجب باشه و به خاطر سود یه سری ادم بی وجدان رو تامین کنم! 

سلام،

خرسندم افرادی با طرز فکری پسندیده، رفتار عاقلانه ای در پیش می گیرند. بنده نیز مانند شما نیازمند به روز رسانی کارت گرافیک خود هستم، با این حال قیمت بالای کالاها مانع از خرید آن  ها می شود.

تقاضا دارم افرادی که از دلار 3500 تومانی حرف می زنند، بنده را آگاه سازند که تا به حال کالایی را وارد کرده اند؟ هزینه ی تمام شده ی کالا تنها قیمت اعلام شده در فروشگاه های اینترنتی است؟ آیا خرید اعتباری برای کشور ایران امکان پذیر است؟

قیمت دلاری که واردکننده برای خرید کالا می پردازد، گران تر از قیمت دلاری است که فرد عادی برای خود تهیه می کند و دلیل آن هزینه ی حواله است. هزینه ی تمام شده ی کالا علاوه بر هزینه ی خود آن شامل هزینه ی بیمه، حمل ونقل و هزینه های ترخیص می باشد. شاید پرداخت هزینه ی بیمه برای واردات کالایی با ارزش کمتر از 5000$ یا واردات کالا از طریق مسافر که نیازمند پرداخت بیمه نیست، چندان مهم نباشد. با این حال واردات یک کانتینر کارت گرافیک مانند GTX1060 یا RX480، بی شک نیازمند پرداخت هزینه ی بیمه و اطمینان از صحت کالا و آسیب ندیدن آن به هنگام حمل و نقل است. علاوه بر هزینه ی بیمه، هزینه ی حمل و نقل نیز تاثیر بسیاری بر قیمت نهایی کالا دارد، در نظر بگیرید برای مسافرتی تفریحی عازم کشوری دیگر می شوید و به هنگام برگشت، اضافه باری به اندازه ی 20Kg دارید، هزینه ی اضافی پرداختی برای کالاهای همراه خود ممکن است از هزینه ی بلیط رفت و برگشت هوایی شما گران تر تمام شود! و در پایان، پس از ورود محموله ی سفارشی به گمرک، باید مبلغی حدود 30% قیمت اصلی کالاها را بپردازید. خاطر نشان کنم، به دلیل تحریم ها، تمامی پرداخت ها نقدی است!(مشکلات استفاده از اعتبارات بانکی به کنار!)

با استناد به تمامی موارد نوشته شده، تمایل جامعه ی عزیزمان به زرنگی غافل از آسیب چند برابری آن، باعث می شود بازار دلال ها داغ باشند و هم وطنان این مرزو بوم عزیز، آتش بیار معرکه! گمان می کنند افرادی که گران فروشی می کنند و انحصار برخی کالا ها را به دست گرفته اند، چه کسانی هستند؟ همان دلالانی که از ناآگاهی و نادانی مان بهره جسته و به این پله از قدرت و نفوذ دست یافته اند. لطفا هنگامی که به گران فروشی اشاره می کنید، قیمت همان کالاها در بازارهای اروپایی را نیز در نظر بگیرید.

استفاده از عقل تنها زمانی که برایمان سودمند است و تکیه بر نادانی در دیگر زمان ها، مشکل اصلی مردم ایران زمین است. کشوری که در چند دهه ی اخیر، برخلاف دیگر کشورهای منطقه از جمله کشورهای حاشیه ی خلیج فارس، چین، هند و کشورهای پیشرفته، ضریب هوشی مردمانش به اندازه ی زیادی کاهش یافته است! که نتیجه ی آن دوری از آداب انسانی و تمایل به نه اندیشیدن است. اولویت عکس گرفتن از خود به هنگام جان دادن و جان کندن آتش نشانان، گواهی آشکار از این موضوع است. به اندازه ای آشکار که حتی اقدامات نظامی پلیس، از دور کردن مردم تماشاگر و نااندیش، بازماند.

لینک به دیدگاه

من نمیخوام از لیون طرفداری کنم بلکه یه انتقاد وارد هم دارم

و  اینکه "در هنگام خرید حضوری بچه های فروشگاه قیمتی بالاتر از قیمت درج شده در سایت اعلام کردند"

-------------------------------------------------------------------------

فقط تجربه خرید شخصی خودم که کم هم نبوده توی  10 سال اخیر اینجوری که :

تا آخرین لحظه قیمت ها رو از لیون و دیجی و مقداد و  ... چک میکنم (حتی بعد از پوشیدن لباس بیرون منزلی)

بعد به ترتیب به" پاساژ علایدین (قبل سال90) پاساژ رضا پاساژ پارسیان پاساژ ایران پاساژ ولیعصر" سر میزنم

قدیمتر ها  اکثر موارد خرید از پاساژ ایران به قیمتی پایینتر از فروشگاه ها اینترنتی  و فروشگاه های دیگه انجام میشد

اما در یکسال اخیر اوضاع به این ترتیب نبوده و 3 بار تجربه خرید جنس گران را داشتم (در شرایط زمانی بد مثل پنجشنبه غروب

و به جرات میگم قیمتهای لیون در اکثر اجناس از بازار بهتره

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، +Wise+ گفته است :

سلام،

خرسندم افرادی با طرز فکری پسندیده، رفتار عاقلانه ای در پیش می گیرند. بنده نیز مانند شما نیازمند به روز رسانی کارت گرافیک خود هستم، با این حال قیمت بالای کالاها مانع از خرید آن  ها می شود.

تقاضا دارم افرادی که از دلار 3500 تومانی حرف می زنند، بنده را آگاه سازند که تا به حال کالایی را وارد کرده اند؟ هزینه ی تمام شده ی کالا تنها قیمت اعلام شده در فروشگاه های اینترنتی است؟ آیا خرید اعتباری برای کشور ایران امکان پذیر است؟

قیمت دلاری که واردکننده برای خرید کالا می پردازد، گران تر از قیمت دلاری است که فرد عادی برای خود تهیه می کند و دلیل آن هزینه ی حواله است. هزینه ی تمام شده ی کالا علاوه بر هزینه ی خود آن شامل هزینه ی بیمه، حمل ونقل و هزینه های ترخیص می باشد. شاید پرداخت هزینه ی بیمه برای واردات کالایی با ارزش کمتر از 5000$ یا واردات کالا از طریق مسافر که نیازمند پرداخت بیمه نیست، چندان مهم نباشد. با این حال واردات یک کانتینر کارت گرافیک مانند GTX1060 یا RX480، بی شک نیازمند پرداخت هزینه ی بیمه و اطمینان از صحت کالا و آسیب ندیدن آن به هنگام حمل و نقل است. علاوه بر هزینه ی بیمه، هزینه ی حمل و نقل نیز تاثیر بسیاری بر قیمت نهایی کالا دارد، در نظر بگیرید برای مسافرتی تفریحی عازم کشوری دیگر می شوید و به هنگام برگشت، اضافه باری به اندازه ی 20Kg دارید، هزینه ی اضافی پرداختی برای کالاهای همراه خود ممکن است از هزینه ی بلیط رفت و برگشت هوایی شما گران تر تمام شود! و در پایان، پس از ورود محموله ی سفارشی به گمرک، باید مبلغی حدود 30% قیمت اصلی کالاها را بپردازید. خاطر نشان کنم، به دلیل تحریم ها، تمامی پرداخت ها نقدی است!(مشکلات استفاده از اعتبارات بانکی به کنار!)

با استناد به تمامی موارد نوشته شده، تمایل جامعه ی عزیزمان به زرنگی غافل از آسیب چند برابری آن، باعث می شود بازار دلال ها داغ باشند و هم وطنان این مرزو بوم عزیز، آتش بیار معرکه! گمان می کنند افرادی که گران فروشی می کنند و انحصار برخی کالا ها را به دست گرفته اند، چه کسانی هستند؟ همان دلالانی که از ناآگاهی و نادانی مان بهره جسته و به این پله از قدرت و نفوذ دست یافته اند. لطفا هنگامی که به گران فروشی اشاره می کنید، قیمت همان کالاها در بازارهای اروپایی را نیز در نظر بگیرید.

استفاده از عقل تنها زمانی که برایمان سودمند است و تکیه بر نادانی در دیگر زمان ها، مشکل اصلی مردم ایران زمین است. کشوری که در چند دهه ی اخیر، برخلاف دیگر کشورهای منطقه از جمله کشورهای حاشیه ی خلیج فارس، چین، هند و کشورهای پیشرفته، ضریب هوشی مردمانش به اندازه ی زیادی کاهش یافته است! که نتیجه ی آن دوری از آداب انسانی و تمایل به نه اندیشیدن است. اولویت عکس گرفتن از خود به هنگام جان دادن و جان کندن آتش نشانان، گواهی آشکار از این موضوع است. به اندازه ای آشکار که حتی اقدامات نظامی پلیس، از دور کردن مردم تماشاگر و نااندیش، بازماند.

اره کاملا درست میفرمایی ، من خودم کلا از امریکا وارد کردم و کاملا در جریان هزینه های اضافی هستم ،چندین وارد کننده هم میشناسم و تعریف کردن که گاها قیمت تموم شده چه قدر بالاس ، مخصوصا هزینه های اضافی که واسه این کشور اب میخوره ، کاملا هم منطقی هست ، مثلا به دلیل نبود نمایندگی رسمی کورسیر در خاور میانه قیمت محصولا تخمت جمشید همیشه از قدیم هم یه مقدار بالاتر از حد انتظار بوده ، بگذریم...  اما یک نکته هست ، یه مثال ساده بزنم ، قیمت از بالا رفتن قیمت دلار قیمت 1070 x4 حدود 1/860 بود ( نهایتا 50 ت این ور و اون ور)  الان چنده ؟ فکر نکنم بیشتر از 100 هزار تومن قیمتش جابجا شد!  اما بقیه برند ها چی؟ 1070 اکستریم کور از 1/890 به نزدیک 2/3 رسید!  این فقط یه مثال ساده بود ، البته فروشنده ها هم بندگان خدا عموما تقصیری ندارن و قیمت فروش بهشون تحمیل میشه و حتی گاها میگن که زیر فلان قیمت نفروشین!  ( که دیگه اسم نمیارم چه شرکتی) ، کل بحثم که هنوز هم تک و توکی وارد کننده و فروشنده هستند که از نوسانات بازار دلار سو استفاده نمیکنن و بازار رو به هرج و مرج نمیندازن ،که متاسفانه امروز کمتر دیده میشن

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Mohsen25k گفته است :

سلام دوست عزیز . میتونم شغل شریف شما رو بدونم ؟

لینک به دیدگاه

این مدل مانیتور BenQ BL3200PT  خود نمایندگی 1 ماه قبل میداد 3.300 تومن !

ولی تو سایتها  3.700 تومن قیمت بود !

الان که شده 3.850 که البته چند روز پیش تو شگفتانه 3.300 تخفیف شد

حداکثر تفاوت قیمتی سایتها باهم 10تومن اگر باشه

کل سایتها همینجورین همه از روی هم قیمت میزنن 

باز لیون گاهی  ی  تخفیف میزنه بقیه سایتها هیچی دیگه...

لینک به دیدگاه

فکر کنم این بحث فایده نداشته باشه.همه دارن سر لیون میتوپن.ی طرفه ب قاضی نرین بازم لیون قیمتاش مناسبه.من گفتم مشکل از ی جای دیگس.

ی لحظه ولمون کنن همه همدیگرو تیکه پاره میکنن بخدا.مشکل خودمونیم

لینک به دیدگاه

میگما توی نرم افزار ترب چندتا فروشگاه هست که قیمتاشون از لیون و بقیه جاها پایین تره .
فک کنم اسم یکیشون پاویش بود و یکی دیگه هم ایسرا .

دلیل قیمت پایینشون چیه؟؟؟؟؟

Sent from my ara using Tapatalk

لینک به دیدگاه

ولی من نفهمیدم چجوری یه شبه قیمت یه جنس تغییر میکنه

برای اینکه تهمتی نزنم به کسی نام نمیبرم از فروشگاهی از فروشگاه لیون کامپیوتر هم عذر میخام اگه بد برداشت شده از اینکه من به عنوان مرجع قیمت توی ایران چند مثال از قیمت  کالاهای این فروشگاه زدم

فروشگاهی میاد سی پی یو i7 7600 با موجودی بالای 10 عدد با قیمت یک و سیصد و خورده ای میذاره واسه فروش بعد یه شبه درحالی که موجودی انبار زده 10 عدد ناموجود میشه و فرداش میشه یک میلیون و شیشصد

کسی میتونه اینو به من توضیح بده که چجوری میتونه به سخت بودن واردات کالا یا زیاد شدن قیمت دلار یا گمرک ربط داشته باشه؟؟

خیلی اوضاع خرابه من فکر میکنم

کاش یکی بود به این مشکلات رسیدگی میکرد

نه که به همه مشکلات رسیدگی میشه فقط مونده این ...

من اون فروشگاه اینترنتی رو زیر سوال نمیبرم و تهمتم نمیزنم بهش چون احتمالن جنسشو از جای دیگه تامین میکنه ولی اون جای دیگه  یکم قضیش بو داره ...

فک کنم بازار کامپیوتر هم یه مافیا واسه خودش داره ...

بازار بورس اینقد بالا پایین نمیشه که یه اینجا داره میشه!! سهام شرکته مگه؟؟؟؟ یه cpu میخایم بخریم!!!

ویرایش شده توسط king of computer
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، king of computer گفته است :

برای اینکه تهمتی نزنم به کسی نام نمیبرم از فروشگاهی از فروشگاه لیون کامپیوتر هم عذر میخام اگه بد برداشت شده از اینکه من به عنوان مرجع قیمت توی ایران چند مثال از قیمت  کالاهای این فروشگاه زدم

فروشگاهی میاد سی پی یو i7 7600 با موجودی بالای 10 عدد با قیمت یک و سیصد و خورده ای میذاره واسه فروش بعد یه شبه درحالی که موجودی انبار زده 10 عدد ناموجود میشه و فرداش میشه یک میلیون و شیشصد

کسی میتونه اینو به من توضیح بده که چجوری میتونه به سخت بودن واردات کالا یا زیاد شدن قیمت دلار یا گمرک ربط داشته باشه؟؟

من اون فروشگاه اینترنتی رو زیر سوال نمیبرم و تهمتم نمیزنم بهش چون احتمالن جنسشو از جای دیگه تامین میکنه ولی اون جای دیگه  یکم قضیش بو داره ...

بازار بورس اینقد بالا پایین نمیشه که یه اینجا داره میشه!! سهام شرکته مگه؟؟؟؟ یه cpu میخایم بخریم!!!

دقیقا همینه. شگردشون اینه که همیشه قبل از گرون کردن چند دقیقه ناموجود می کنن که بگن بار ارزون قبلی همین الان تموم شده

و بار جدیدی که نیم ساعته از خود امریکا وارد کردیم قیمتش بیشتره !

ماهم گوشمون درازه

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، king of computer گفته است :

درود

درست متوجه شدی

یکی از دردهای لیون کامپیوتر همینه .

مثلا پردازنده 6700K که تعداد بالا  موجود نداریم اگر هم تعداد بالا موجود داشته باشیم وقتی قیمت میره بالا سریعا مشتریها خرید میکنن . و امان از زمانیکه بیشتر از موجودیمون بفروشیم با بدختی باید بریم کالا رو تهیه کنیم و خیلی وقتها مجبوریم برای رضایت مشتری ضرر رو متحمل بشیم .

چند تا دلیل برای این مسئله وجود داره :

1 - کالا رو فقط یک یا تعداد محدودی موجود دارن که به راحتی می تونن روی قیمتشون مانور بدن

2 - بار جدید میاد و قیمت بالاتری تموم میشه و وارد کننده  مجبور میشه کالا رو گرونتر اعلام کنه و سریعا همه بازار از این قضیه مطلع میشن و قیمتها درجا میره بالا چه اونهایی که موجود دارن چه اونهایی که ندارن

-----------------------------------------------------

این روش افزایش قیمت در تمام اصناف وجود داره , اتومبیل , موبایل , پارچه و و و  , حالا درست یا غلط این کار رو شما بهتر می دونید

------------------------------------------------------

لینک به دیدگاه

• 5 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...