رفتن به مطلب

مشکل بسیار جدی برای 6700k

Mahyar378
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام 

دوستان دیشب سیستمم رو گذاشتم روی دانلود . صبح پاشدم چک کنم همه چیز اوکی بود تا این که یکم واترکولر شروع کرد به اذیت کردن و نا منظم کار کردن . متاسفانه سیستم رو به حال خودش گذاشتم چون آخرای دانلود بود و عجله داشتم مجبور شدم سریع برم . 

وقتی برگشتم دیدم سیستم تصویر نداره. واترکولر همچنان داره با دور 100% کار میکنه و دیباگر کد 15 رو نشون میده و چراغ قرمز رنگ مربوط به سی پی یو روشنه

اولین کاری که کردم چند باری از پشت خاموش روشن کردم تاثیری نکرد . حتی بوق بایوس هم نمیاد . 

دومین کاری که کردم دکمه CLR-CMOS رو زدم که سیستم ریست شد و وقتی روشن شد ارور دیباگر 14 رو نشون میداد . حتی MEM OK هم زدم ولی تاثیری نکرد

سومین کاری که کردم بایوس رو با استفاده از یک فلش و دکمه پشت مادربورد ورژنشو به آخرین ورژن آپدیت کردم ارور 7F رو داد

چهارمین کار بایوس رو به اولین ورژن برگردوندم ارور 13 داد 

مادربورد و سی پی یو و رم رو بردم بیرون که تست بگیرم . یه جا بود مین H110 بود که سی پی یو 6700k بنده رو روش گذاشتن ولی تصویر نداد. ولی روی مادربورد بنده و رم های بنده یه سی پی یو دیگه گذاشتن تصویر داد

سی پی یو وقتی روشن میکنم سیستم رو خیلی آروم شروع به گرم شدن میکنه .

نمیدونم واقعا باید چیکار کنم . این چهارمین باره که چوب واترکولر رو میخورم!!!!!! اینبار هم سی پی یو رو یه بلایی سرش آورد

چیکار کنم دوستان 

واقعا بدبخت شدم وسط کلی کار اینطوری شده

راهنمایی کنین ممنونم !!!!!

لینک به دیدگاه

• ارسال 71
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تا جایی که می دونم پردازنده های ایتل بدون وجود سیستم کولینگ هم دچار مشکل نمی شن

وقتی که دما بره بالا خودکار پردازش رو متوقف می کنه. بر عکس ای ام دی که تا پای دود و آتیش گرفتن هم می ره

لینک به دیدگاه

اینتل روی 100 درجه فریز می کنه و به محض کاهش دما کار رو ادامه می ده

ای ام دی تا 370 درجه هم می ره !

البته این ویدئو قدیمیه و احتمالا پردازنده های جدید ای ام دی هم این قابلیت رو داشته باشن

https://www.youtube.com/watch?v=Xf0VuRG7MN4

لینک به دیدگاه

نمیدونم واقعا چرا اینطوری باید بشه . اصلا امکان نداره سی پی یو به همین راحتی به آب خوردن از بین بره! 

صبح واترکولر و پمپ داشتن 100% کار میکردن الکی . دما هم چک کردم صبح اوکی بود بالا نبود . رفتم بیرون برگشتم اصلا همه چیز بهم ریخت انگار!!!!! یعنی دارم دیوونه میشم باورم نمیشه خراب شده باشه

photo_2017-01-22_23-18-04.jpg

ویرایش شده توسط ʀᴏɢ⌉ ᴍᴀʜʏᴀʀ⌋
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

اینتل روی 100 درجه فریز می کنه و به محض کاهش دما کار رو ادامه می ده

ای ام دی تا 370 درجه هم می ره !

البته این ویدئو قدیمیه و احتمالا پردازنده های جدید ای ام دی هم این قابلیت رو داشته باشن

https://www.youtube.com/watch?v=Xf0VuRG7MN4

خودم تجربه نكردم اما سري K فكر نكنم اين محدوديت رو داشته باشه..

لینک به دیدگاه

من که نفهمیدم چی شده !!!! توضیحات واضح نیست دوست من....حالا سیستمت روشن میشه و تصویر میده ؟ در موقع کار فریز میشه ؟ صفحه ابی میاد روی مانیتور و ریست میشه ؟ در کل روشن نمیشه ؟ یا همه چیز درست هست فقط بیش از حد پردازنده گرم میشه ؟ ایا واتر کولر نشتی داشته و اب ریخته روی مادربرد و پردازنده ؟

لینک به دیدگاه

متاسفم.

منم یک 6700k داشتم که اصلا فشار کاری ندیده بود به کلی خراب شد که صفحه آبی میومد.

خوشبختانه گارانتی داشت، عوضش کردن.

از شما گارانتی نداره؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Royal گفته است :

من که نفهمیدم چی شده !!!! توضیحات واضح نیست دوست من....حالا سیستمت روشن میشه و تصویر میده ؟ در موقع کار فریز میشه ؟ صفحه ابی میاد روی مانیتور و ریست میشه ؟ در کل روشن نمیشه ؟ یا همه چیز درست هست فقط بیش از حد پردازنده گرم میشه ؟ ایا واتر کولر نشتی داشته و اب ریخته روی مادربرد و پردازنده ؟

سلام دوست عزیز . سیستم روشن میشه ولی تصویر نمیده و توی دیباگر مادربورد ارور های 13 یا 14 یا 7F نمایش داده میشه . 

صفحه آبی نمیاد . 

پردازنده هم به آرامی بعد از 5 دقیقه گرم میشه

خیر آب نریخته . 

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Ali.Khodashenas گفته است :

متاسفم.

منم یک 6700k داشتم که اصلا فشار کاری ندیده بود به کلی خراب شد که صفحه آبی میومد.

خوشبختانه گارانتی داشت، عوضش کردن.

از شما گارانتی نداره؟؟؟

نه دوست عزیز متاسفانه برای من همون سری اولی هست که تازه وارد ایران شده بود و گارانتی نداره

لینک به دیدگاه

CPU را اکبند خریده بودی ؟ شک من این هست که کارکرده خریدی

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Royal گفته است :

CPU را اکبند خریده بودی ؟ شک من این هست که کارکرده خریدی

بله آکبند بود و هولوگرام کارخونه رو درش بود و اصلا باز نشده بود . جزو اولین سری وارداتی بود که پارسال مهر ماه بود گرفتم

لینک به دیدگاه

یه عکس از کف پردازنده بگیر بفرست اینجا

چیزی که معلوم هست این هست که پردازنده سوخته ولی دلیلش نا معلوم هست

لینک به دیدگاه

والا من تابحال به این مشکلات برنخوردم

من یه چندساعتی میزارم برا رندر و میرم کارام رو میکنم و برمیگردم هیچ مشکلی براش پیش نمیاد ؛ حتی پارسال تعطیلات عید رفته بودم شمال نزدیک 6 روز سیستم روشن مونده بود و هیچیش نشده بود ؛ سی پی یو اون سیستمم 4790k بود ؛ اتفاقا هرچی سیستم خریدم هم واتر کولر روش بوده . الان یه سی پی یو دگ بزارین رو سیستم همه چی اوکیه؟ سی پی یو خودتون رو سیستم دگ چی؟ کار میکنه؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، sepehrariaee گفته است :

والا من تابحال به این مشکلات برنخوردم

من یه چندساعتی میزارم برا رندر و میرم کارام رو میکنم و برمیگردم هیچ مشکلی براش پیش نمیاد ؛ حتی پارسال تعطیلات عید رفته بودم شمال نزدیک 6 روز سیستم روشن مونده بود و هیچیش نشده بود ؛ سی پی یو اون سیستمم 4790k بود ؛ اتفاقا هرچی سیستم خریدم هم واتر کولر روش بوده . الان یه سی پی یو دگ بزارین رو سیستم همه چی اوکیه؟ سی پی یو خودتون رو سیستم دگ چی؟ کار میکنه؟

سیستم رو بردم بیرون سی پی یو 6100 گذاشتن روش و به راحتی مادربورد تصویر داد

سی پی یو خودمو گذاشتن رو یه مین h110 اما تصویر نداد!

مشکل الان در حال حاضر سی پی یو هست 100% ولی خوب شک دارم که سوخته باشه اونم به همین راحتی!

لینک به دیدگاه

سلام.

امیدوارم سی پی یو همینجوری حال کنه و دوباره شروع کنه به نفس کشیدن.

ولی به نظرمن اشتباهه که این سیستم رو برای دانلود شبانه استفاده کنید. یه سیستم ضعیف حداکثر 300 تومن اب میخوره بخرید برای دانلود شبانه و استهلاک الکی به قطعات ندید.

موفق و پیروز باشید.

لینک به دیدگاه

cpu مطمئنی خم نشده؟ حتی خیلی کم (تو عکس 2 یکم انگار نا همواره)...
ما هم یدونه h100i  داشتیم هم خودش خراب شد هم cpu مون زیرش خم شد(6700k) ...
اگر خم شده با heatgun حرارت بهش بده سعی کن صافش کنی اگر درست شد که هیچ نشد بی خیالش شو... گارانتی بین المللی اینتل هم مصیبته بی خیالش شو تو فکر cpu جدید باش...
+
دوستان برداشت نکنن که سری h کرسیر بده (البته الان اگر خواستید بگیرید h100i v2 یا h115 بگیرید کلا بهترن نسبت به قبلی ها )  یا cpu های اینتل مشکل داره  ...اتفاقه دیگه می افته ...من خودم 6700k رو ولتاژ1.35 تقریبا 20 ساعت در روز روشنه ... حرارت هم  گزاشتم تا  85  بره (با glacier 360 )  هیچ مشکلی نداره....
+
در مورد حرارت همه ی cpu ها ,اگر به tj max برسن shutdown می کنن البته قبلش هم throttle می کنن....

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

یه بارهم بایوس مادربرد رو دیفالت کن امتحان کن 

یه دانلود برنامه ای نیست که بخواد رو 6700 فشار بیاره 

باتوجه به عکسات نمیخوره که سی پی یو آسیبی دیده باشه

ترجیحا حداقل برا اطمینانم که شده با یه پاور دگ سیستم رو راه اندازی کنین یهو دیدین ایراد از خازن های پاور باشه . امیدوارم ایراد جدی ندیده باشه سی پی یو تون .

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام.

امیدوارم سی پی یو همینجوری حال کنه و دوباره شروع کنه به نفس کشیدن.

ولی به نظرمن اشتباهه که این سیستم رو برای دانلود شبانه استفاده کنید. یه سیستم ضعیف حداکثر 300 تومن اب میخوره بخرید برای دانلود شبانه و استهلاک الکی به قطعات ندید.

موفق و پیروز باشید.

نه دوست عزیز . از این سیستم برای دانلود استفاده نمیکنم هیچوقت مگر در مواقع خاص . کلا دو سه بار این حرکتو زدم . چون دانلود چندانی ندارم

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، crash گفته است :

cpu مطمئنی خم نشده؟ حتی خیلی کم (تو عکس 2 یکم انگار نا همواره)...
ما هم یدونه h100i  داشتیم هم خودش خراب شد هم cpu مون زیرش خم شد(6700k) ...
اگر خم شده با heatgun حرارت بهش بده سعی کن صافش کنی اگر درست شد که هیچ نشد بی خیالش شو... گارانتی بین المللی اینتل هم مصیبته بی خیالش شو تو فکر cpu جدید باش...
+
دوستان برداشت نکنن که سری h کرسیر بده (البته الان اگر خواستید بگیرید h100i v2 یا h115 بگیرید کلا بهترن نسبت به قبلی ها )  یا cpu های اینتل مشکل داره  ...اتفاقه دیگه می افته ...من خودم 6700k رو ولتاژ1.35 تقریبا 20 ساعت در روز روشنه ... حرارت هم  گزاشتم تا  85  بره (با glacier 360 )  هیچ مشکلی نداره....
+
در مورد حرارت همه ی cpu ها ,اگر به tj max برسن shutdown می کنن البته قبلش هم throttle می کنن....

سی پی یو والا خم شده یه کم مشخصه کاملا توعکس . 

والا متاسفانه مشکل شدید مالی دارم . حاضرم هزینه کنم به یه فرد مطمئن که گارانتی بین المللی تعویض کنه ولی خوب گفتم فرد کاملا مطمئن 

عجیبه پس مشکل حرارت بالا نیست؟ چون وقتی برگشتم خونه سیستم روشن بود و shutdown نشده بود

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ʀᴏɢ⌉ ᴍᴀʜʏᴀʀ⌋ گفته است :

با سلام 

دوستان دیشب سیستمم رو گذاشتم روی دانلود . صبح پاشدم چک کنم همه چیز اوکی بود تا این که یکم واترکولر شروع کرد به اذیت کردن و نا منظم کار کردن . متاسفانه سیستم رو به حال خودش گذاشتم چون آخرای دانلود بود و عجله داشتم مجبور شدم سریع برم . 

وقتی برگشتم دیدم سیستم تصویر نداره. واترکولر همچنان داره با دور 100% کار میکنه و دیباگر کد 15 رو نشون میده و چراغ قرمز رنگ مربوط به سی پی یو روشنه

اولین کاری که کردم چند باری از پشت خاموش روشن کردم تاثیری نکرد . حتی بوق بایوس هم نمیاد . 

دومین کاری که کردم دکمه CLR-CMOS رو زدم که سیستم ریست شد و وقتی روشن شد ارور دیباگر 14 رو نشون میداد . حتی MEM OK هم زدم ولی تاثیری نکرد

سومین کاری که کردم بایوس رو با استفاده از یک فلش و دکمه پشت مادربورد ورژنشو به آخرین ورژن آپدیت کردم ارور 7F رو داد

چهارمین کار بایوس رو به اولین ورژن برگردوندم ارور 13 داد 

مادربورد و سی پی یو و رم رو بردم بیرون که تست بگیرم . یه جا بود مین H110 بود که سی پی یو 6700k بنده رو روش گذاشتن ولی تصویر نداد. ولی روی مادربورد بنده و رم های بنده یه سی پی یو دیگه گذاشتن تصویر داد

سی پی یو وقتی روشن میکنم سیستم رو خیلی آروم شروع به گرم شدن میکنه .

نمیدونم واقعا باید چیکار کنم . این چهارمین باره که چوب واترکولر رو میخورم!!!!!! اینبار هم سی پی یو رو یه بلایی سرش آورد

چیکار کنم دوستان 

واقعا بدبخت شدم وسط کلی کار اینطوری شده

راهنمایی کنین ممنونم !!!!!

والا اینطور که شما نوشتی CPU تون سوخته. به چه علت رو نمی دونم ولی شما اون موقع که نگاه کردی دیدی فن رادیاتور داره 100% می چرخه نباید سیستم رو ول می کردی بره چون واسه کار دانلود CPU نباید 100% کار کنه(اونم 6700K)...ضمن اینکه شما خودتون CPU و رم و مادربرد که 3 قطعه ی اصلی هستن رو بردید برای تست...یه i3 6100 با رم و مادربردتون اوکی بوده ولی CPU شما با رم و مادربرد دیگه تصویر نداده...نتیجه ی طبیعی که براورد می شه اینکه مشکل از CPU هستش.هر جای دیگه هم تست کنید احتمال قوی همین نتیجه رو می گیرید...چون اگه سوکت مادربرد شما یا رمتون آسیب دیده بود نباید با یه CPU دیگه تصویر می داد و اگر CPU شما سالم بود باید با همون برد H110 و رم دیگه تصویر می داد...در مورد تعمیر هم خیلی بعیده بشه چیزی مثل CPU رو تعمیر کرد.می تونید دفترچه مادربرد رو بردارید و کد های Debug رو بخونید ببینید چی می گن ولی از اونجایی که با یه CPU و مادربرد دیگه، CPU و مادربرد تون رو چک کردید بعید می دونم حل بشه این قضیه...چون اگه به فرض از رم و فرکانس بود سیستم باید روشن می شن و بعد ریست می کرد یا تصویر میداد بعد ریست می کرد ولی اینکه کلا تصویر نمی ده و بوق هم نمی زنه...

در 46 دقیقه قبل، ʀᴏɢ⌉ ᴍᴀʜʏᴀʀ⌋ گفته است :

سی پی یو والا خم شده یه کم مشخصه کاملا توعکس . 

والا متاسفانه مشکل شدید مالی دارم . حاضرم هزینه کنم به یه فرد مطمئن که گارانتی بین المللی تعویض کنه ولی خوب گفتم فرد کاملا مطمئن 

عجیبه پس مشکل حرارت بالا نیست؟ چون وقتی برگشتم خونه سیستم روشن بود و shutdown نشده بود

جناب اگه می گید ویفر CPU شما خم شده این نشونه ی اینکه بلاک واتر کولر رو خیلی خیلی سفت بسته بودید روی سوکت به حدی که CPU زیر فشارش و گرما ویفرش خم شده...و احتمالا به همین دلیل بعضی از پین های سوکت مادربرد به CPU نمی چسبن و سیستم تصویر نمیده...تعمیرش...بعیده بشه تعمیرش کرد.شما به براکت واتر کولرتون پشت برد یه نگاه بندازید ببینید اونم خم شده؟چون فکر می کنم در این حد سفت بسته بودید که براکت هم ممکنه مقداری خم شده باشه.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

در کل همه قطعات را اکبند خریدی ؟

کف پردازنده را با الکل تمیز کن و دوباره تست کن

ولتاژ سیستم را با نرم افزار چک کن موقعی که در حال کار هست

سایتی که سیستمت را گزاشتی ازش دانلود کنه مشکوک نیست ؟ ویروس نداشت ؟

به پرتهای مادربرد چیزی نصب نکردی که باعث اختلال در کارایی CPU بشه و باعث گرمای بیش از حد بشه ؟

سیستمت را تا حالا اور کرده بودی ؟ حتی برای مدت زمان خیلی کوتاه ؟

مهمتر از همه پاوری که استفاده میکنی از چه برندی هست ؟

لینک به دیدگاه

رنگ کانکتورهای کف پردازنده با هم فرق میکنه که نشانگر این هست که پردازنده بصورت بسیار بدی تحت فشار بوده به نحوی که قسمتی از پردازنده در جای خودش فیکس نشده و رنگش تغییر کرده

وسط هر چهار ظلع پردازنده برامدگی مشاهده میشه کهباز هم از فشار بیش از حد خنک کننده هست پس شامل گارانتی بین المللی هم نمیشه ولی واقعا چرا اینقدر سفتش کردی ؟

بصورت فیزیکی وقتی اجسام گرم میشن نرم میشن و اگر تحت فشار باشن شکلشون تغییر میکنه شما این قانون را نادیده گرفتی و پیچهای خنک کننده را تا جا داشته چرخوندی و سفتشون کردی بعد سیستم روشن مونده و گرم شده و ......-^-^-^------------

لینک به دیدگاه

پمپ واتر کولر یه صدای جزئی میده. مطمئن هستین که پمپش کار میکنه؟  احتمال زیاد پمپ کولر از کار افتاده و سی پی یو سوخته. ولی با این وجود بعید میدونم مادربردای امروزی اجازه سوختن به سی پی یو بده و سیستم رو بلافاصله خاموش میکنن.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Royal گفته است :

رنگ کانکتورهای کف پردازنده با هم فرق میکنه که نشانگر این هست که پردازنده بصورت بسیار بدی تحت فشار بوده به نحوی که قسمتی از پردازنده در جای خودش فیکس نشده و رنگش تغییر کرده

وسط هر چهار ظلع پردازنده برامدگی مشاهده میشه کهباز هم از فشار بیش از حد خنک کننده هست پس شامل گارانتی بین المللی هم نمیشه ولی واقعا چرا اینقدر سفتش کردی ؟

بصورت فیزیکی وقتی اجسام گرم میشن نرم میشن و اگر تحت فشار باشن شکلشون تغییر میکنه شما این قانون را نادیده گرفتی و پیچهای خنک کننده را تا جا داشته چرخوندی و سفتشون کردی بعد سیستم روشن مونده و گرم شده و ......-^-^-^------------

کاملاً با ایشون موافقم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...