رفتن به مطلب

مشکل بسیار جدی برای 6700k

Mahyar378
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

متاسفانه باید بگم که بدترین واتر کولینگ ممکنه رو انتخاب کردی !!! به هیچ عنوان کیفیت نداره در صورتی که با همون قیمت میتونستی از برند گرین  با نمایشگر و رادیاتور 360  تهیه کنی خودم هم تجربه خیلی بدی با  همین کولینگ داشتم که ضد مادربورد asus maximus XIII extrim  من ترکوند و فرستاد اون دنیا ... دلیلش هم این بود که اصلا نمیفهمیدی  که سفت بستی یا شل و فشار بیش ار حد به مادربرد اورد در مورد شما هم به CPU  فکر کنم فشار وارد کرده

این طور که معلومه  cpu  دیگه کارش تمومه ...  باید تعویض کنی و راهی نداره

لینک به دیدگاه

• ارسال 71
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

متاسفانه باید بگم که بدترین واتر کولینگ ممکنه رو انتخاب کردی !!! به هیچ عنوان کیفیت نداره در صورتی که با همون قیمت میتونستی از برند گرین  با نمایشگر و رادیاتور 360  تهیه کنی خودم هم تجربه خیلی بدی با  همین کولینگ داشتم که ضد مادربورد asus maximus XIII extrim  من ترکوند و فرستاد اون دنیا ... دلیلش هم این بود که اصلا نمیفهمیدی  که سفت بستی یا شل و فشار بیش ار حد به مادربرد اورد در مورد شما هم به CPU  فکر کنم فشار وارد کرده

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، HK888 گفته است :

والا اینطور که شما نوشتی CPU تون سوخته. به چه علت رو نمی دونم ولی شما اون موقع که نگاه کردی دیدی فن رادیاتور داره 100% می چرخه نباید سیستم رو ول می کردی بره چون واسه کار دانلود CPU نباید 100% کار کنه(اونم 6700K)...ضمن اینکه شما خودتون CPU و رم و مادربرد که 3 قطعه ی اصلی هستن رو بردید برای تست...یه i3 6100 با رم و مادربردتون اوکی بوده ولی CPU شما با رم و مادربرد دیگه تصویر نداده...نتیجه ی طبیعی که براورد می شه اینکه مشکل از CPU هستش.هر جای دیگه هم تست کنید احتمال قوی همین نتیجه رو می گیرید...چون اگه سوکت مادربرد شما یا رمتون آسیب دیده بود نباید با یه CPU دیگه تصویر می داد و اگر CPU شما سالم بود باید با همون برد H110 و رم دیگه تصویر می داد...در مورد تعمیر هم خیلی بعیده بشه چیزی مثل CPU رو تعمیر کرد.می تونید دفترچه مادربرد رو بردارید و کد های Debug رو بخونید ببینید چی می گن ولی از اونجایی که با یه CPU و مادربرد دیگه، CPU و مادربرد تون رو چک کردید بعید می دونم حل بشه این قضیه...چون اگه به فرض از رم و فرکانس بود سیستم باید روشن می شن و بعد ریست می کرد یا تصویر میداد بعد ریست می کرد ولی اینکه کلا تصویر نمی ده و بوق هم نمی زنه...

جناب اگه می گید ویفر CPU شما خم شده این نشونه ی اینکه بلاک واتر کولر رو خیلی خیلی سفت بسته بودید روی سوکت به حدی که CPU زیر فشارش و گرما ویفرش خم شده...و احتمالا به همین دلیل بعضی از پین های سوکت مادربرد به CPU نمی چسبن و سیستم تصویر نمیده...تعمیرش...بعیده بشه تعمیرش کرد.شما به براکت واتر کولرتون پشت برد یه نگاه بندازید ببینید اونم خم شده؟

براکت واترکولر که سالمه مشکلی نداره صافه صاف

در 39 دقیقه قبل، Royal گفته است :

در کل همه قطعات را اکبند خریدی ؟

کف پردازنده را با الکل تمیز کن و دوباره تست کن

ولتاژ سیستم را با نرم افزار چک کن موقعی که در حال کار هست

سایتی که سیستمت را گزاشتی ازش دانلود کنه مشکوک نیست ؟ ویروس نداشت ؟

به پرتهای مادربرد چیزی نصب نکردی که باعث اختلال در کارایی CPU بشه و باعث گرمای بیش از حد بشه ؟

سیستمت را تا حالا اور کرده بودی ؟ حتی برای مدت زمان خیلی کوتاه ؟

مهمتر از همه پاوری که استفاده میکنی از چه برندی هست ؟

همه قطعات آکبند

کف پردازنده رو تمیز کردم با الکل نتیجه نداد

ولتاژو نمیتونم ببینم چون سیستم بالا نمیاد حتی بوق نمیزنه

سایت کاملا مطمئن downloadha

نه به پورت ها چیزی جز کیبورد و موس و هدست وصل نبوده

سیستم رو یه بار به حالت خود مادربورد TPU II و XMP بله ولی برگردوندم به حالت اول ولی تحت فشار نبود اصلا 

پاور گرین GP700A - HP

در 22 دقیقه قبل، Royal گفته است :

رنگ کانکتورهای کف پردازنده با هم فرق میکنه که نشانگر این هست که پردازنده بصورت بسیار بدی تحت فشار بوده به نحوی که قسمتی از پردازنده در جای خودش فیکس نشده و رنگش تغییر کرده

وسط هر چهار ظلع پردازنده برامدگی مشاهده میشه کهباز هم از فشار بیش از حد خنک کننده هست پس شامل گارانتی بین المللی هم نمیشه ولی واقعا چرا اینقدر سفتش کردی ؟

بصورت فیزیکی وقتی اجسام گرم میشن نرم میشن و اگر تحت فشار باشن شکلشون تغییر میکنه شما این قانون را نادیده گرفتی و پیچهای خنک کننده را تا جا داشته چرخوندی و سفتشون کردی بعد سیستم روشن مونده و گرم شده و ......-^-^-^------------

,والا اینقدر دلم از واترکولر پر بود که اصلا متوجه سفت بستنش نبودم . به نظرتون با همون حرارت و صاف کردن پردازنده مشکل حل میشه؟

در 20 دقیقه قبل، pezhvak گفته است :

پمپ واتر کولر یه صدای جزئی میده. مطمئن هستین که پمپش کار میکنه؟  احتمال زیاد پمپ کولر از کار افتاده و سی پی یو سوخته. ولی با این وجود بعید میدونم مادربردای امروزی اجازه سوختن به سی پی یو بده و سیستم رو بلافاصله خاموش میکنن.

پمپ کاملا سالم هست و صدا میده و حتی خنک هست کف بلاک . 

در 2 دقیقه قبل، shervinalavi گفته است :

سلام

والا از واترکولر کاملا راضی بودم . برعکس گلیشر 240 گرین که کاملا از همه نظر ازش ناراضی بودم چه کیفیت چه قدرت

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بهت می گم کلا نه دنبال مقصر باش و نه گارانتی شما همون صاف کردن با heatgun رو  انجام بده اگر درست شد که هیچ نشد کلا ولش کن....
گارانتی اینتل اینجوریه که (البته همه همینه تقریبا) میدی به کسی که خریدی ازش برای گاراتنی (مثلا new egg البته اگر موقع فروش بگه گارانتی می کنم) نشد باید بری توی یه سایتی داره ثبت نام کنی به هیچ وجه ip ایران نیاید استفاده کنی بعد یه سری اطلاعات باید وارد کنی یکیش باید بری با لنز macro زوم کنی رو برد cpu یه عددو بخونی از روش کلا داستانیه ...من خودم vga فرستادم گارانتی خارج ولی سر این cpu همون نو بخری راحت تره... اگر هم بهت ticket و کد rma بدن 100-200 تومن هزینه ارسال کالا میشه بعد اونا به ایران اگر بفرستن باید بری گمرک و.... آخرش می بینی 1تومن خرج شد...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با یک سی پیو دیگه برید داخل بایوس مادربرد و تعداد کور های سی پیو روی یک عدد قراربدید 

به احتمال زیاد سیستم تصویر میده ... تو این جور موارد معمولا تعدادی از کور های سی پیو اسیب میبینن ولی معمولا یکیشون سالم میمونه ...

گارانتی بین المللی هم اینجوری که فکرمیکنید نیست ... اول از همه شرایط گارانتی متفاوت هست و دوم اینکه خریدار رسمی سی پیو رو باید پیداکنید که معمولا تو ایران معلوم نیست کدوم شرکت از کدوم شرکت خریده اخرش میرسن به یک شرکت تو چین و تایلند و ... که کار راحتی نیست ...

سوم اینکه انقدر اینکار هزینه داره که نمیصرفه  ما برای یک سی پیو سرور نزدیک ۴ میلیون هزینه کردیم  فرستادیم نمایندگی و  اینتل به هیچ عنوان قبول نکرد 

نکته اخر اینکه سی پیو شما خم شده و تو تصاویر کاملا مشخص هست اگه فرض کنیم دمای سی پیو شما در اون لحظه ۱۶۰ ۱۸۰ درجه رسیده باشه فکرکنم میشه به این نتیجه رسید که سولدز ها در یک لحظه بازشدن و سریع خنک شدن و سفت شدن اگر به این شکل باشه همانطور که یکی از دوستان گفت با ریبال فکرکنم درست بشه البته شایدم خرابتر بشه بنظرم اینکار رو تیر خلاصی اخر قراربدید و اول با روش هایی که بالا گفتم و مربوط به بایوس میشد با سیستم دستکاری کنید 

لینک به دیدگاه

از قرار معلوم همونطور که خم شدگی پردازنده نشون میده و قضیه کولرتون.... پردازنده رو فشار بوده و از قضا همین امروز شروع کرده به اشهد گفتن که شما توجه نکردید(منم میبودم توجه نمیکردم البته) و بعلت فشار مکانیکی و حرارتی احتمالا قابل استفاده نیس.. البته نکاتی که دوست بالایی بنده گفتن رو حتمن حتمن انجام بدید و ناامید  نشید. ممکنه بتونید برش گردونید و لااقل از یه مقداری از قدرتش استفاده کنید...

گارانتی هم فک کنم اصلا بهش فکر هم نکنید با توجه به دردسر و واضح بودن علت مشکل اتون  مقصر اصلی فقط خودتون هستید (یا در خرید کولر اشتبا کردید یا در نصب و مشکل از پردازنده نیست در ظاهر)

لینک به دیدگاه

اگر از اون ور خریدی و رسیدشو داشته باشی راحت برات تعویض میکنن.در غیر این صورت بدون رسید گارانتی اصلا تحویل نمیگیره. تجربه ی خودم...

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، saeed0c گفته است :

اگر از اون ور خریدی و رسیدشو داشته باشی راحت برات تعویض میکنن.در غیر این صورت بدون رسید گارانتی اصلا تحویل نمیگیره. تجربه ی خودم...

دادا پردازنده کج شده رو شما تعویض کردی؟

لینک به دیدگاه

شما که همین چند ماه پیش یه واتر کولر  پیشتون سوخت یعنی دوتا واتر کولر بعلاوه سی پی یو  قضیه مشکوکه دوست عزیز !...به نظرم  مادربرد پاور و حتی فن ها ی کل کیس باید از نظر ولتاژ  نوسان و نویزی که تولید می کنن پیش یه متخصص تست عملی بشن

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، hosseinskandari گفته است :

دادا پردازنده کج شده رو شما تعویض کردی؟

خیر IMC سوخته بود. i7 860

کج شده بد نصب کردید.دفعه ی دیگه که خواستید پردازنده رو نصب کنید بهتره به متخصص مراجعه کنید .^_^

این سری که ژنتیکی pcb ضعیفی داره...

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، nasir1367 گفته است :

شما که همین چند ماه پیش یه واتر کولر  پیشتون سوخت یعنی دوتا واتر کولر بعلاوه سی پی یو  قضیه مشکوکه دوست عزیز !...به نظرم  مادربرد پاور و حتی فن ها ی کل کیس باید از نظر ولتاژ  نوسان و نویزی که تولید می کنن پیش یه متخصص تست عملی بشن

واترکولر اول پمپش سوخت بعد 8 ماه . واترکولر دوم نشتی داد بعد یه هفته اونم روی کارت گرافیک که گارانتیش باطل شد

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

کج شده بد نصب کردید.دفعه ی دیگه که خواستید پردازنده رو نصب کنید بهتره به متخصص مراجعه کنید .^_^

نه مسئله نصبش نیست . این سیستم 4 مدل واترکولر روش نصب شده 

1- Deepcool Captain 240

2- Green Glacier 240

3- Deepcool Captain 240 EX

4- Deepcool Captain 360 EX

نمیدونم باز چطور اینقدر محکم بستم که اینطوری شده! موندم واقعا چی بگم. هر کاری هم بگین کردم ولی ارور 7F میده دیباگر

یعنی سی پی یو مرد؟!؟!؟

لینک به دیدگاه

سلام

متاسفم دوست عزیز اما ب احتمال خیلی خیلی زیاد cpu کارش تموم شده همون چراغ قرمز cpu ک روشن شده یعنی ایراد پیدا کرده و اون کد های پست هم همگی مربوط ب cpu هستن ک cpu توانایی پاسخگویی نداره

اصلا لازم نیس بلاک واتر کولر رو با پیچ گوشتی محکم بست همون ک یکم سفت شه رو سی پی یو کافیه 

حالا میخوان برای خرید اقدام کنید؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، saeed0c گفته است :

همون دیگه.ایشون کج شده پردازنده اشون و بحث گارانتی مالیده عملن

لینک به دیدگاه

همین الان :  آهنگ داریوش یا فروغی و در حال نگاه کردن به سی پی یو روی میز و جعبش کنارش .... 

موندم چطوری سی پی یو دوباره بخرم

ویرایش شده توسط ʀᴏɢ⌉ ᴍᴀʜʏᴀʀ⌋
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ΚιNGPıN گفته است :

سلام

متاسفم دوست عزیز اما ب احتمال خیلی خیلی زیاد cpu کارش تموم شده همون چراغ قرمز cpu ک روشن شده یعنی ایراد پیدا کرده و اون کد های پست هم همگی مربوط ب cpu هستن ک cpu توانایی پاسخگویی نداره

اصلا لازم نیس بلاک واتر کولر رو با پیچ گوشتی محکم بست همون ک یکم سفت شه رو سی پی یو کافیه 

حالا میخوان برای خرید اقدام کنید؟

بله دوست عزیز باید برای خرید حتما اقدام کنم اما باید چند قطعه بفروشم پول دستم بیاد 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ʀᴏɢ⌉ ᴍᴀʜʏᴀʀ⌋ گفته است :

بله دوست عزیز باید برای خرید حتما اقدام کنم اما باید چند قطعه بفروشم پول دستم بیاد 

دادا حالا حتمن باید لنگه همینو بخری؟ یه i5 دست دو بخر تو گیم که اونقد فرق نمیکنه لااقل تا پول دستت بیاد

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hosseinskandari گفته است :

دادا حالا حتمن باید لنگه همینو بخری؟ یه i5 دست دو بخر تو گیم که اونقد فرق نمیکنه لااقل تا پول دستت بیاد

اگه برای بازی بود که همون اول هم i5 میگرفتم یا 6600 یا 6600k ولی خوب یکم توی رندر و پردازش های سنگین  فکر میکنم به مشکل بخورم . 

حالا این راهو میزارم راه آخر . فعلا چند تا قطعه میزارم توی لیون برای فروش تا ببینم اگر بودجه رسید که 6700k و اگر نرسید که میرم سراغ i5

لینک به دیدگاه

موید باشید. حالا بازم اگه کسیو میشناسید بدید براتون بازم تست کنه پردازنده رو.. اون بحث گرما دادن رو هم میارزه تست کنید...

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ʀᴏɢ⌉ ᴍᴀʜʏᴀʀ⌋ گفته است :

نه مسئله نصبش نیست . این سیستم 4 مدل واترکولر روش نصب شده 

1- Deepcool Captain 240

2- Green Glacier 240

3- Deepcool Captain 240 EX

4- Deepcool Captain 360 EX

نمیدونم باز چطور اینقدر محکم بستم که اینطوری شده! موندم واقعا چی بگم. هر کاری هم بگین کردم ولی ارور 7F میده دیباگر

یعنی سی پی یو مرد؟!؟!؟

بله فکر کنم سوخته. نه که سوخته سوخته پی سی بی کج شده نهایتا اتصالاتش قطع شده و خلاص...

لینک به دیدگاه

این سری که cpu گرفتی حتما با این cpu installation tool بزارش تو سوکت بلکن که از مشکلات در آینده جلوگیری کنه (تا حدی البته) ....

لینک به دیدگاه

این instalation tools از آسیب cpu جلوگیری میکنه؟؟

یعنی نمیزاره خم بشه؟؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

یعنی نمیزاره خم بشه؟؟

نه فقط کمک می کنه که سی پی یو با نهایت دقت سر جای اصلیش قرار بگیره

خم شدن پردازنده اصلا چیز شایعی نیست مگر اینکه کولر بیش از حد محکم بسته شده باشه

لینک به دیدگاه

حالا که بحث خم شدن سی پی یو پیش اومده خود من حین بستن کولر حواسم نبود یکی از پایه هاش رو خیلی سفت کردم بطوریکه یه صدای کوچیک داد و بعدش متوجه شدم که یه ترک کوچیک برداشته . البته هیچ مشکلی نداره و کوچکترین صدایی هم نمیده . واتر کولر captain 360 دارم . لازمه عوضش کنم؟؟اون موقع 450 خریده بو م ، حدود 4 ماه پیش .

کلا اینو نگه دارمش؟؟ لازم به عوض کردنش نیست؟؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

یعنی نمیزاره خم بشه؟؟

جلوگیری که نه ولی شاید 1درصد کمک بکنه که همونک با ارزشه... بیشتر برای این هست که پایه های مین خم نشه...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...