رفتن به مطلب

دلایل افزایش قیمت قطعات در این روزها چیست ؟ و چه خواهد شد ؟

Recommended Posts

در 6 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

درود

ایسوس که هیچی اما سافایر فکر می کنم اشتباه می کنید چون اون مدل گرونتر هست بخاطر اینکه فرکانسش بیشتره و مدل ارزونتر هم با اون قیمت هم هست!

آره درسته ولی در کل خیلی افتضاحه همه چی کل من خودم 1070 خریدم 40 روش پیش بعد از 10 روز قیمت 250 تومن بیشتر شد !!!!!!

منم آسون نخریدم ولی ناراحتم خیلی ها دوس دارن سیستم خوب داشته باشن ولی همه ش باید تو حسرت باشن !

ویرایش شده توسط Union J
لینک به دیدگاه

• ارسال 410
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان عزیز

ببنید من یک مقدار شفاف سازی کنم در حمایت از شرکت های وارد کننده، که اغلب قریب به اتفاق به نفع خودشونه که قیمت هاشون رو متعادل و مناسب بدن. شما مطمئن باشید هیچ شرکت وارد کننده ای دوست نداره اینقدر قیمت رو بالا ببره که مردم توان خرید نداشته باشن.

سخت گیری هایی که اخیرا" گمرک کرده بشدت بر افزایش هزینه ترخیص قطعات اثر منفی گذاشته. برای بسیاری از قطعات مثل RAM و CPU و مادربرد تعرفه 5 درصدی داریم، بعلاوه 4 درصد مالیات علی الحساب، و 9 درصد مالیات ارزش افزوده که جمعا" میکنه 18 درصد روی قیمت CIF کالا (قیمت کالا + کرایه حمل) شما حساب کنید یک قطعه هنوز وارد بازار نشده فقط 22 درصد روش اضافه میشه فقط هزینه یعنی (هنوز سود وارد کننده، حمل داخلی، انبارداری محاسبه نشده). اینطوری میشه شما میبینید قطعه مثلا" با دلار 5000 تومن یا 5500 محاسبه شده.

برخی قطعا" مثل کیس و پاور اوضاعشون بدتره، تعرفه 26 درصدی بعلاوه 4 درصد مالیات علی الحساب، بعلاوه 9 درصد ارزش افزوده برروی ارزش CIF کالا، جمعا" میکنه 44 درصد افزایش هزینه ها، بدون احتساب سود وارد کننده و حمل داخلی و انبار داری). یعنی عملا" شما 50 درصد هزینه ی اضافی که مثلا" روی کیس پرداخت میکنید تو جیب وارد کننده نمیره میره جیب دولت. اینجوریه که رو برخی قطعات دلار 7 تومنی میشه.

همه ی اینها به کنار، گمرک الان اجناس مدت های زیادی میخوابه تو انبار، پروسه ترخیص طولانی شده، از اجبار به ثبت کد تعرفه تو سیستم بگیر تا نوبت دهی برای کارشناسی مجازی و قطعی سیستم پنجره واحد و ثبت انبار ها و غیرو بگیر تا مشکلاتی که در طی فرایند ترخیص بهش اضافه شده ظرف دو سه ماه گذشته.

این مصیبت های گمرک به کنار، الان تایوان برخی شرکت ها مستقیم به ایران جنس نمیدن و وارد کننده مجبوره Re-Export کنه و هزینه های جانبی هم افزایش پیدا میکنه. خود برند ها هم وقتی می بینن وارد کننده ایرانیه گاهی گرونتر بهش جنس رو میفروشن.

ترامپ هم که اومده، ارز بی ثباته

دیگه تو خود خوان حدیث مفصل ز این مجمل

لینک به دیدگاه

من نمی دونم دقیقا دارن چی کار می کنن بیشتر علتش جلوگیری از قاچاقه نیست شرایط خیلی خوبه که بیان قانونی هم جنس بیارن که شما اقازاده ها هی پولدار تر شین اما ته این قضایا چوبش به ما می خوره که باید گرون بخریم یا نخریم بی جنس بمونیم یا حسرت بخوریم یا جنس رده پایین تر بخریم یا کلا حرص بخوریم. بی کفایتی بیش از حد موج می زنه.

لینک به دیدگاه

مشکل اینه که هر صنفی دست یک نفره که اون پادشاه اون صنفه مثلا سطلان شکر سلطان موز و . . . .

و هیچ کس هم تو این سالها نه تنها جرات ایستادن در برابرشون بلکه نزدیکشون هم نمیشه و طناب به خیلی جاها میرسه. ولی صنف کامپیوتر واقعا نوبرانه عمل کردن امسال

ویرایش شده توسط Mahdian57
لینک به دیدگاه

واقعا بسیار متاثر شدم که شرایط برای واررد کننده های عزیزمون اینقدر بد شده , چند روزیه که اصلا حال زندگی کردن ندارم 

اصلا از لیون انتظار نداشتم که اینطوری بیاد از وارد کننده هایی که در کوچکترین فرصتی از جو بازار سواستفاده میکنه حمایت کنه

این پست رو برای دوستی نقل می کنم که درصد های وارداتی صحبت میکنه

نقل قول

چرا بعضی از قطعات قیمت داخلیشون از قیمت جهانیشون خیلی فاصله داره؟

توجه: قیمت ها  جهانی از Amazon و newegg گرفته شده و تخفیف های BF Day  در نظر گرفته نشده.

توجه2 : قیمت های داخلی از لیون گرفته شده.

بخش مادربورد

نکته: ماشاالله آواژنگ با این قیمت گذاری.

MSI Z170A Gaming Pro Carbon قیمت جهانی 172$  قیمت در ایران  622(حساب شده با دلاری 3.6)

Asus Z170 Pro Gaming/AURA قیمت جهانی 168$ قیمت در ایران 620(حساب شده با دلاری 3.7)

MSI Z170A Gaming M3 قیمت جهانی 145$ قیمت در ایران 550(حساب شده با دلاری 3.7)

MSI Z170A Gaming M7 قیمت جهانی 230$ قیمت در ایران 860 (حساب شده با دلاری 3.7)

Asus Z170 PRO Gaming قیمت جهانی 160$ قیمت در ایران 610(حساب شده با دلاری 3.8)

Giga Z170-Gaming K3 قیمت جهانی 163$ قیمت در ایران 630(حساب شده با دلاری 3.8)

MSI Z170A Gaming M5 قیمت جهانی  179$ قیمت در ایران 735 (حساب شده با دلاری 4.1)

ASUS ROG MAXIMUS VIII HERO قیمت جهانی 220$ قیمت در ایران 940 (حساب شده با دلاری 4.2)

GIGABYTE Z170X-Gaming 7 قیمت جهانی 179$ قیمت در ایران 980 (حساب شده با دلاری 4.4)

msi MSI Z170A KRAIT GAMING 3X قیمت جهانی 140$ قیمت در ایران 630(حساب شده با دلاری 4.5)

ASRock FATAL1TY Z170 Gaming K4 قیمت جهانی 120$  قیمت در ایران 545 (حساب شده با دلاری 4.5)

GIGABYTE Z170X-Gaming 3 قیمت جهانی 132$ قیمت در ایران 670 (حساب شده با دلاری5.1)

GIGABYTE Z170X-Gaming 5 قیمت جهانی 155$ قیمت در ایران 830(حساب شده با دلاری 5.3)

بخش گرافیک

توجه: قیمت ها  جهانی از Amazon و newegg گرفته شده و تخفیف های BF Day  در نظر گرفته نشده.

توجه2 : قیمت های داخلی از لیون گرفته شده.

1080

MSI GTX 1080 Gaming X قیمت جهانی 720$ قیمت در ایران 2770 (حساب شده با دلاری 3.8)

ZOTAC GTX 1080 AMP قیمت جهانی 615$ قیمت در ایران  2780   (حساب شده با دلاری 4.5)

ZOTAC GTX 1080 AMP! Extreme قیمت جهانی 700$ قیمت در ایران 3170 (حساب شده با دلاری 4.5)

ZOTAC GTX 1080 AMP قیمت جهانی 615$ قیمت در ایران 2780 (حساب شده با دلاری 4.5)

MSI GTX 1080 ARMOR 2X OC قیمت جهانی 600$ قیمت در ایران 2800 (حساب شده با دلاری 4.6)

ASUS ROG STRIX GTX 1080 OC DCIII قیمت جهانی 680$ قیمت در ایران 3370  (حساب شده با دلاری 4.9)

ASUS ROG STRIX GTX 1080  DCIII قیمت جهانی 650$ قیمتدر ایران 3240 (حساب شده با دلاری 4.9)

GIGABYTE GTX 1080 Xtreme Gaming Water cooling قیمت جهانی 770$ قیمت در ایران 3850 (حساب شده با دلاری 5)

GIGABYTE GTX 1080 G1 Gaming قیمت جهانی 600$ قیمت در ایران 3130(حساب شده با دلاری 5.2)

GABYTE GTX 1080 Xtreme Gaming Premium Pack  قیمت جهانی 660$ قیمت در ایران 3570  (حساب شده با دلاری 5.4)

1070

ZOTAC GTX 1070 AMP قیمت جهانی  450$ قیمت در ایران  1790(حساب شده با دلاری 3.9) !!!!!!!(قیمت گذاری پایین تر از بقیه آواژنگ به دور بود )

MSI GTX 1070  FE قیمت جهانی 460$ قیمت در ایران  1810(حساب شده با دلاری 3.9)

MSI GTX 1070 Gaming X قیمت جهانی 480$ قیمت در ایران 1950 (حساب شده با دلاری 4)

MSI GTX 1070 Gaming VI قیمت جهانی 440$ قیمت در ایران 1790 (حساب شده با دلاری 4)

ZOTAC GTX 1070 AMP! Extreme قیمت جهانی قیمت 470$ قیمت در ایران 1920  (حساب شده با دلاری 4)

ASUS GTX 1070 FE  قیمت جهانی 460$ قیمت در ایران 2000 (حساب شده با دلاری 4.2)

MSI GTX 1070 ARMOR 2X OC قیمت جهانی 430$ قیمت در ایران 1920(حساب شده با دلاری 4.4)

ASUS GTX 1070 DUAL OC  قیمت جهانی 420$ قیمت در ایران 2060 (حساب شده با دلاری  4.9)

ASUS GTX 1070 TURBO قیمت جهانی 400$  قیمت در ایران 1970(حساب شده با دلاری 4.9)

ASUS GTX 1070 DUAL   قیمت جهانی 400$ قیمت در ایران 2030 (حساب شده با دلاری  5)

ASUS ROG STRIX GTX 1070 OC DCIII  قیمت جهانی 450$ قیمت در ایران 2280 (حساب شده با دلاری  5)

ASUS ROG STRIX GTX 1070  DCIII قیمت جهانی 440$ قیمت در ایران2210 (حساب شده با دلاری  5)

GIGABYTE GeForce GTX 1070 G1 قیمت جهانی  400$ قیمت در ایران 2100 (حساب شده با دلاری 5.2)

1060

MSI GTX 1060 Gaming X 3GB قیمت جهانی قیمت جهانی 250$ قیمت در ایران 1120 (حساب شده با دلاری 4.4)

MSI GTX 1060 Gaming X 6GB قیمت جهانی 290$ قیمت در ایران 1320(حساب شده با دلاری 4.5)

ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC DCIII 6GB قیمت جهانی 320$  قیمت در ایران 1500 (حساب شده با دلاری 4.6)

ASUS GTX 1060 DUAL OC 6GB  قیمت جهانی 290$  قیمت در ایران 1350 (حساب شده با دلاری 4.6)

GIGABYTE GeForce GTX 1060 G1 6GB قیمت جهانی 290$ قیمت در ایران 1370 (حساب شده با دلاری 4.7)

GABYTE GeForce GTX 1060 Xtreme Gaming 6GB قیمت جهانی 310$ قیمت در ایران 1500(حساب شده با دلاری 4.8)

ASUS ROG STRIX GTX 1060  DCIII 6GB   قیمت جهانی 300$  قیمت در ایران 1450 (حساب شده با دلاری 4.8)

MSI GTX 1060 ARMOR 2X OCV1 3GB قیمت جهانی 240$ قیمت در ایران 1160(حساب شده با دلاری 4.8)

MSI GTX 1060 ARMOR 2X OCV1 6GB قیمت جهانی 270$ قیمت در ایران  1300 (حساب شده با دلاری 4.9)

ZOTAC GTX 1060 AMP! 6GB  قیمت جهانی 260$ قیمت در داخل 1275  (حساب شده با دلاری  4.9)

GIGABYTE GeForce GTX 1060 WF2X 6GB OC قیمت جهانی 250$ قیمت در ایران 1330  (حساب شده با دلاری 5.2)

GIGABYTE GTX 1060 G1 Gaming  3GB قیمت جهانی 230$ قیمت در ایران 1270 (حساب شده با دلاری 5.5)

Gigabyte GeForce GTX 1060 WFX2 OC 3GB  قیمت جهانی 200$ قیمت در ایران 1250 (حساب شده با دلاری 6.2)

AMD

ASUS ROG STRIX RX 480 OC DCIII 8GBقیمت جهانی 300$ قیمت در ایران 1350 (حساب شده با دلاری  4.5)

Sapphire NITRO+ RX 470 OC 8GB قیمت جهانی 240$ قیمت در ایران 1080  (حساب شده با دلاری 4.5)

Sapphire NITRO RX 460 4GB قیمت جهانی 150$ قیمت در ایران 700  (حساب شده با دلاری 4.6)

ASUS ROG STRIX RX 470 OC DCIII قیمت جهانی 200$ قیمت در ایران 940 (حساب شده با دلاری 4.7)

ASUS ROG STRIX RX 460 OC DCIII قیمت جهانی 140$ قیمت در ایران 750 (حساب شده با دلاری 5.3)

Gigabyte Radeon Rx 470 G1 Gaming 4GB قیمت جهانی 200$ قیمت در ایران 1130 (حساب شده با دلاری 5.6)

GIGABYTE RX 460 WF2X OC 4GB قیمت جهانی 130$ قیمت در ایران 735 (حساب شده با دلاری 5.6)

چطوری  یه کالایی رو می تونه با دلار 3.6 تومنی وارد کنه , یکی رو نه ؟

با دلار 7 تومنی وارد میکنه ؟

این پست هم برای اقای حسینی عزیز

نقل قول

در کل تنها دلیل وضعیت این بازار خودمون هستیم , نه باعثa ترامپ هست و نه کسی امثال ایشون

وقتی همه 1080 اوایل با قیمت نجومی وارد شدند , بعد از یه هفته همشون ناموجود شدند ؟

خدایی چرا وارد کننده بیاد قیمت رو کاهش بده ؟ نه شما باشی همچین کاری می کنی ؟

همین مردمی هستیم که تو پلاسکو حماسه افریدم 

من که انتظار ندارم قیمت ها پایین بیاد , چون همه به فکر خودشون هستند , همین قسمت بازارچه انجمن رو نگاه کنید ! قیمتاشونو نگاه کنید !!!!!!! 

در اخر هم بگم , به جهنم که دارن ضرر می کنند , امیدوارم تک تکشون مثل خودرو ساز های داخلی از ته نابود بشن

ویرایش شده توسط Raizex
لینک به دیدگاه

حتی اگر قوانین دست و پا گیر گمرک هم در قضیه گرانی سخت افزار دخیل باشه باز هم فقط و فقط تنها راه و بهترین راه نخریدنه. فقط کافیه تصمیم جدی بگیریم و از هر طریقی شده اطلاع رسانی کنیم. مطمئن باشید با این کار دیر یا زود بازار کامپیوتر تحت تاثیر این حرکت قرار میگیره. البته به شرطی که در سطح وسیعی انجام بشه.

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

به امید انقلاب انفجاری در قطعات کامپیوتر

لینک به دیدگاه

فقط فکرش رو بکنید مثل هر کشور دیگه ای امکان خرید مستقیم از سایت هایی مثل آمازون و ebay و علی اکسپرس رو داشتیم ، عالی میشد ، کسی جرات داشت قیمت نجومی میزاشت رو قطعات ، ولی حیف که مملکت ما یه شکل دیگه ای از برده داریه و نباید شبیه کشور های متمدن زندگی کنیم .

من راه حلی برای خودم پیدا میکنم ولی اکثر ایرانی ها توانش رو ندارن ، دلم کباب میشه وقتی میبینم این همه تفاوت در سطح رفاه رو ، دلم کباب میشه وقتی میبینم آقا یا خانوم دکتر برای یه عمل 100 میلیون میخواد از یه پیرمرد بیچاره که 100 میلیون حاصل دست رنج یک عمر کار کردنشه و مجبوره برای یه عمل یه روزه کلش رو تقدیم افراد پولدار کنه که 1 درصد اون شخص به اون پول نیاز ندارن ،

این مملکت با این وضعیت اقتصادی کم از جهنم نداره ، مارو از  جهنم نترسونید 

لینک به دیدگاه

وضع دلار این کشور هیچ موقع درست  بشو نیستش -بدتر میشه ولی بهتر نمیشه - ترامپ رئیس جمهور میشه اون وقت دلار تو کشور ما 1000 تومن گرون میشه   !!!!!!! یکی دلیلشو به من بگه 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Raizex گفته است :

واقعا بسیار متاثر شدم که شرایط برای واررد کننده های عزیزمون اینقدر بد شده , چند روزیه که اصلا حال زندگی کردن ندارم 

اصلا از لیون انتظار نداشتم که اینطوری بیاد از وارد کننده هایی که در کوچکترین فرصتی از جو بازار سواستفاده میکنه حمایت کنه

این پست رو برای دوستی نقل می کنم که درصد های وارداتی صحبت میکنه

چطوری  یه کالایی رو می تونه با دلار 3.6 تومنی وارد کنه , یکی رو نه ؟

با دلار 7 تومنی وارد میکنه ؟

این پست هم برای اقای حسینی عزیز

در کل تنها دلیل وضعیت این بازار خودمون هستیم , نه باعثa ترامپ هست و نه کسی امثال ایشون

وقتی همه 1080 اوایل با قیمت نجومی وارد شدند , بعد از یه هفته همشون ناموجود شدند ؟

خدایی چرا وارد کننده بیاد قیمت رو کاهش بده ؟ نه شما باشی همچین کاری می کنی ؟

همین مردمی هستیم که تو پلاسکو حماسه افریدم 

من که انتظار ندارم قیمت ها پایین بیاد , چون همه به فکر خودشون هستند , همین قسمت بازارچه انجمن رو نگاه کنید ! قیمتاشونو نگاه کنید !!!!!!! 

در اخر هم بگم , به جهنم که دارن ضرر می کنند , امیدوارم تک تکشون مثل خودرو ساز های داخلی از ته نابود بشن

خوب وارد کننده نابود بشه، اونوقت قطعات کامپیوتر از روی برگ درخت سبز میشن؟

من طرفداری نمیکنم از وارد کننده ها، بحث من اینه که در این داستان وارد کننده و فروشنده مقصر نیستند، اگر درصدی سودجویی کنند، اکثریت وارد کننده ها اونقدر قوی هستند که اون عده سود جو به نتیجه نمیرسن. 

این مشکل افزایش قیمت ها نشان از اوضاع نابسامان اقتصادیه که باعث این معضل شده، نه دست وارد کننده ها بوده و نه دست فروشندگان. حالا اینجا شما در مورد قطعه صحبت میکنید من به واسطه ی شغلم در بازار های دیگه و محصولات وارداتی دیگه هم افزایش قیمت رو دیدم همه به واسطه مشکلاتی که بوجود آمده.

اون وارد کننده هم به نفعشه قیمتی برای محصولش ارائه کنه که خریدار داشته باشه، از خداشه مردم  داشته باشن سریع قطعاتش رو بخرن، بنابراین نفع وارد کننده هم مثل شمای خریدار در اینه قطعات به قیمت مناسب در بازار بیاد که هم شما قطعه بخری، و هم اون زودتر به پولش برسه.

این یک چرخه است و من و شما هم داخل اون چرخه هستیم، اگر بخشی از این چرخه درست کار نکنه، کلش از هم وا میره.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

اصولا خریدار نیازی به اطلاعات نحوه ی ورود  کالا و ... نداره درست مثل بقیه ی کشور ها فقط انتظار داره کالا ها منطقی قیمت گذاری بشوند با این وضع قیمت ها خریدار باید اعتراض کنه و حقشو بگیره 

لینک به دیدگاه

وارد کننده نابود نمیشه. استراتژیشو تغییر میده که هم میتونه به نفع خودش باشه هم تا حدودی به نفع خریدار نهایی.

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

خوب وارد کننده نابود بشه، اونوقت قطعات کامپیوتر از روی برگ درخت سبز میشن؟

من طرفداری نمیکنم از وارد کننده ها، بحث من اینه که در این داستان وارد کننده و فروشنده مقصر نیستند، اگر درصدی سودجویی کنند، اکثریت وارد کننده ها اونقدر قوی هستند که اون عده سود جو به نتیجه نمیرسن. 

این مشکل افزایش قیمت ها نشان از اوضاع نابسامان اقتصادیه که باعث این معضل شده، نه دست وارد کننده ها بوده و نه دست فروشندگان. حالا اینجا شما در مورد قطعه صحبت میکنید من به واسطه ی شغلم در بازار های دیگه و محصولات وارداتی دیگه هم افزایش قیمت رو دیدم همه به واسطه مشکلاتی که بوجود آمده.

اون وارد کننده هم به نفعشه قیمتی برای محصولش ارائه کنه که خریدار داشته باشه، از خداشه مردم  داشته باشن سریع قطعاتش رو بخرن، بنابراین نفع وارد کننده هم مثل شمای خریدار در اینه قطعات به قیمت مناسب در بازار بیاد که هم شما قطعه بخری، و هم اون زودتر به پولش برسه.

این یک چرخه است و من و شما هم داخل اون چرخه هستیم، اگر بخشی از این چرخه درست کار نکنه، کلش از هم وا میره.

دقیقا موضوع همینه 

نمیدونم دوستان فقط توی زندگی شون با قطعات کامپیوتری سر کار دارند !

لباس نمی خرند ، مواد غذایی و دارو نمیخرند ، دکتر نمی روند  و هزینه اجاره خانه نمی پردازند و  ...   ، قدرت خریدشون فقط توی قطعات رایانه کم شده  فقط ؟    :/

این ها آثار وضعیت افتضاحه ( چند سالیه  به اقتصاد کشورمون افتضاح میگم چون اگر به حال خودش رها میشد بهتر از این می بود )  کشوره .

کامنت دادن دادن در اینجا هم چیزی جز هدر دادن وقت و انرژی نیست نیازی هم به کمپین زدن نیست چون رکود انقدر( منظورم رکود تورمی ) در جامعه  و همه اصناف و ابعاد ریشه انداخته که دیگه نیازی به این کار نیست  دلیلش هم یک چیزه نا عادلانه بودن سطح دست مزد ها  که آثارش به مرور باعث کاهش قدرت خرید و رکود شده.

چیزی  با این اوضاع برام متصوره فروپاشی  کامل نظام اقصادی و  دست بالاتره^_^ اون نزدیکه که تمامی دودش به چشم قشر 99 درصدی ضعیف جامعه من جمله خودم خواهد رفت البته اگر چشمی مونده باشه xD.

ویرایش شده توسط Hamed2G
لینک به دیدگاه

به نظرم بهتره جمع بشیم به ترامپ که بزرگترین سرمایه داره جهانه بگیم اقای ترامپ برای ما از اون ور قطعات کامپیوتری بفرست اینجا داخل ایران هیچکی به مشکل ما رسیدگی نمیکنه و قطعات خیلی گرون میفروشند 

حتما ترامپ رسیدگی میکنه و با ایرباس جدیدی که اماده تحویل به ایرانه قطعات رو داخل هواپیما میفرسته بهمون 

لینک به دیدگاه

مشکل اصلی وضعیت اقصادی خیلی خیلی بد هست + مالیات های خیلی زیادی که دولت به صورت مستقیم و غیر مستقیم از مردم بد بخت میگیره.

الان ایران از نظر شاخص فلاکت در دنیا رتبه دوم رو داره!!!! (شاخص فلاکت مجموع تورم + بیکاری هست)

این برای سال  1392 هست که 51% بوده الان باید حدود 60% باشه حداقل !

ایران رتبه دوم در شاخص جهانی فلاکت را از آن خود کرد!

یعنی دومین کشور بد بخت توی کلا دنیا هستیم !

980925367823347739.jpg

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Mahziyar Jafari گفته است :

اصولا خریدار نیازی به اطلاعات نحوه ی ورود  کالا و ... نداره درست مثل بقیه ی کشور ها فقط انتظار داره کالا ها منطقی قیمت گذاری بشوند با این وضع قیمت ها خریدار باید اعتراض کنه و حقشو بگیره 

چرا دوست عزیز،

وقتی خریدار میاد از روی بی اطلاعی همه ی تقصیر ها رو به گردن وارد کننده ها می اندازه، این یعنی "هیچ اطلاعی از نحوه ورود کالا" نداره و اینجاست که دوستانی که می دونن باید بیان اطلاع رسانی کنند تا اینگونه نباشه که همه ی کاسه کوزه ها رو سر شرکت های وارد کننده بشکنن، این یعنی به ناحق کسی رو متهم کردن.

همه ی ما حق میدیم خریدار انتظار داشته باشه قطعات به قیمت مناسبی در اختیارش قرار بگیره، هیچ شکی نیست، من میگم یه طرفه با قاضی نریم، چون وارد کننده پایه اصلی واردات قطعاته، پس همه ی کاسه کوزه ها رو سر اون نشکنیم.

سیستم اقتصادی مملکت نابسامانه، خود وارد کننده هم نمیخواد قیمت فضایی بده. اگر دست خودش بود شاید خیلی ارزونتر از چیزی که انتظار داریم قیمت گذاری میکرد.پس اگر اعتراضی هست که هست، یقه ی یه نفر دیگه ای رو باید بگیری، نه وارد کننده رو، 

دوستان عزیزی که شاید ندونن،

چند تا مطلب جهت استحضار:

1) همه ی قطعات سخت افزاری از یک کانال وارد کشور نمیشه.این  یعنی: قیمت تمام شده قطعات برای هر شرکت وارد کننده ای متفاوته.

2) همه ی قطعات سخت افزار از یک برند نیستند، این یعنی: از شرکت های مختلفی قطعات تهیه میشه که اون شرکت ها قیمت هاشون با هم برابر نیست، یعنی 1060 MSI با 1060 GIGABYTE قیمتش یکی نیست. مورد داریم شرکت تولید کننده مادربرد قیمت فروشش به نماینده رسمی خودش در ایران از قیمت نهایی محصولش در Newegg بیشتره.( حالا بیا به وارد کننده/نماینده اون شرکت تو ایران فحش بده.)

3) همه ی قطعات در همه ی زمان ها با یک قیمت ارائه نمیشه، این یعنی: مثلا" G,SKILL در زمان های متفاوت قیمت های متفاوتی روی یک کالای مشخص ارائه میده، نتیجه اینکه قیمت ها در برهه های زمانی مختلف متفاوت هستند.

4) همه ی قطعات رو یک شرکت واحد ترخیص نمیکنه، این یعنی: شرکت های ترخیص کننده، چه خود وارد کننده اقدام به ترخیص کنه و چه وکالت بده به شرکتی برای ترخیص، توانایی شرکت ها برای ترخیص و "ارزانتر در آوردن قطعات" از گمرک متفاوته، این توانایی متفاوت شرکت های وارد کننده/ترخیص/بازرگانی در نحوه ی ترخیص کالا باعث میشه قیمت های مختلفی برای قطعات در بازار بوجود بیاد.

5) همه ی قطعاتی که یک شرکت واحد ترخیص میکنه، در همه ی زمان ها قیمت تمام شده ترخیصش ثابت باقی نمی مونه، این یعنی: جنس A توسط شرکت A خریداری و در تاریخ A به بازار میاد، حالا همون جنس، با همون قیمت از مبدا خریداری میشه و در تاریخ دیگری B میاد ایران قیمتش متفاوت میفته، چرا؟ چون اینجا هیچ روال ثابت ترخیص وجود نداره و ممکنه به دلیل مشکلات گمرکی مدت زیادی کالا در گمرک باقی بمونه و هزینه انبار داری و هزار تا چیز دیگه بهش اضافه بشه، و یا دولت تعرفه رو عوض کنه.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Mohsen25k گفته است :

به نظرم بهتره جمع بشیم به ترامپ که بزرگترین سرمایه داره جهانه 

?

سرمایه ترامپ حتی در حدی نیست که جزو 100 فرد پول دار دنیا حساب بشه

سرمایه ترامپ 3.7 بیلون هست 

سرمایه بیل گیتس 85.2 بیلون هست

-----

اصلا این بحث های خارج از تاپیک چیه من دارم انجام میدم !

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

برادرا    صرفاً  بیان  مشکلات موجود در بازار قطعات   کافی  نیست  و  دردی دوا نمیشود

باید چاره اندیشید  و  اقدام  کرد

باید برای حذف گمرکی و  مالیات  قطعات    چاره ای ای بیندیشیم و اقدام و  تلاش کنیم

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

سلام به نظر من نبود رقیب زیاد بین وار کنندها است ..و دیگری کم شدن یک جنس تا چند روز پیش 470 سافایر که موجود بود قیمت 999 بود گیگابایت هم 999 اما با نبودن سافایر گیگابایت 50 تومان گران شد 

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، farhadii گفته است :

برادرا    صرفاً  بیان  مشکلات موجود در بازار قطعات   کافی  نیست  و  دردی دوا نمیشود

باید چاره اندیشید  و  اقدام  کرد

باید برای حذف گمرکی و  مالیات  قطعات    چاره ای ای بیندیشیم و اقدام و  تلاش کنیم

همه مردم ایران هم یک جا جمع بشن و درخواست بدن باز هم گمرک برداشته نمیشه

شما میدونی از همین گمرک دولت چقدر پول به جیب میزنه؟

لینک به دیدگاه

و همینطور از گرون کردن دلار

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ATER گفته است :

یعنی شما میفرمایید برای حذف هرینه مالیات و گمرکی  قطعات هیچ راهی وجود نداره؟

اگه به دنبال راه  حل نباشیم              صرفا   بیان مشکلات هم دردی دوا نمیکنه

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

تو بازار انحصاری حرف از رقابت زدن مسخرس

این رکود رو خوده واردکننده ها استارت زدند

باعثه انحصارم همین وارد کننده ها هستن

حالا، میگن رکوده، میخان جمع کنن بیزنسشونو، ولی چند وقت پیش رکود کمتر بود و گرونفروشی میکردند، بلخره مردمم تا یه حدی میشه دوشید، دیگه وقتی جیب ها خالی باشه شکما گرسنه، کی میخاد بره کامپیوتر بخره..؟ همون گرون فروشیها کم کم کارو جایی رسوند ک حالا هر مغازه ایو نگاه میکنی خالی از مشتریه..

اوضاع اقتصادی کشورو ک همه میدونیم چجوره ولی هیچوقت دلتون بحال واردکننده مولتی میلیاردری نسوزه ک  تا پریروز داشت خون مردمو میخورد، 

کله قضیه ی رکود و کوچ کردن هم که میگن یه فرار رو به جلوعه، دیدن مردم خرید نمیکنن دارن تهدید میکنن ک ازین بدتر میشه.. 

نخرید.

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

چرا دوست عزیز،

وقتی خریدار میاد از روی بی اطلاعی همه ی تقصیر ها رو به گردن وارد کننده ها می اندازه، این یعنی "هیچ اطلاعی از نحوه ورود کالا" نداره و اینجاست که دوستانی که می دونن باید بیان اطلاع رسانی کنند تا اینگونه نباشه که همه ی کاسه کوزه ها رو سر شرکت های وارد کننده بشکنن، این یعنی به ناحق کسی رو متهم کردن.

همه ی ما حق میدیم خریدار انتظار داشته باشه قطعات به قیمت مناسبی در اختیارش قرار بگیره، هیچ شکی نیست، من میگم یه طرفه با قاضی نریم، چون وارد کننده پایه اصلی واردات قطعاته، پس همه ی کاسه کوزه ها رو سر اون نشکنیم.

سیستم اقتصادی مملکت نابسامانه، خود وارد کننده هم نمیخواد قیمت فضایی بده. اگر دست خودش بود شاید خیلی ارزونتر از چیزی که انتظار داریم قیمت گذاری میکرد.پس اگر اعتراضی هست که هست، یقه ی یه نفر دیگه ای رو باید بگیری، نه وارد کننده رو، 

دوستان عزیزی که شاید ندونن،

چند تا مطلب جهت استحضار:

1) همه ی قطعات سخت افزاری از یک کانال وارد کشور نمیشه.این  یعنی: قیمت تمام شده قطعات برای هر شرکت وارد کننده ای متفاوته.

2) همه ی قطعات سخت افزار از یک برند نیستند، این یعنی: از شرکت های مختلفی قطعات تهیه میشه که اون شرکت ها قیمت هاشون با هم برابر نیست، یعنی 1060 MSI با 1060 GIGABYTE قیمتش یکی نیست. مورد داریم شرکت تولید کننده مادربرد قیمت فروشش به نماینده رسمی خودش در ایران از قیمت نهایی محصولش در Newegg بیشتره.( حالا بیا به وارد کننده/نماینده اون شرکت تو ایران فحش بده.)

3) همه ی قطعات در همه ی زمان ها با یک قیمت ارائه نمیشه، این یعنی: مثلا" G,SKILL در زمان های متفاوت قیمت های متفاوتی روی یک کالای مشخص ارائه میده، نتیجه اینکه قیمت ها در برهه های زمانی مختلف متفاوت هستند.

4) همه ی قطعات رو یک شرکت واحد ترخیص نمیکنه، این یعنی: شرکت های ترخیص کننده، چه خود وارد کننده اقدام به ترخیص کنه و چه وکالت بده به شرکتی برای ترخیص، توانایی شرکت ها برای ترخیص و "ارزانتر در آوردن قطعات" از گمرک متفاوته، این توانایی متفاوت شرکت های وارد کننده/ترخیص/بازرگانی در نحوه ی ترخیص کالا باعث میشه قیمت های مختلفی برای قطعات در بازار بوجود بیاد.

5) همه ی قطعاتی که یک شرکت واحد ترخیص میکنه، در همه ی زمان ها قیمت تمام شده ترخیصش ثابت باقی نمی مونه، این یعنی: جنس A توسط شرکت A خریداری و در تاریخ A به بازار میاد، حالا همون جنس، با همون قیمت از مبدا خریداری میشه و در تاریخ دیگری B میاد ایران قیمتش متفاوت میفته، چرا؟ چون اینجا هیچ روال ثابت ترخیص وجود نداره و ممکنه به دلیل مشکلات گمرکی مدت زیادی کالا در گمرک باقی بمونه و هزینه انبار داری و هزار تا چیز دیگه بهش اضافه بشه، و یا دولت تعرفه رو عوض کنه.

دوست عزیز خودتون هم می دونید دارید به حاشیه میرید 

شرکت اوژنگ کارت گرافیک 1070 زوتک رو از یه کانال اورده و 1080 شو از یه کانال دیگه ؟ یکی دلار 3.9 و یکی دلار 4.6 ؟ در صورتی که همزمان وارد شدند !!!

اینا که خیلی اذیت میشن , اونجور که شما میگی با 1000 تا کانال کالا وارد می کنند

این سیاست که تحت هر شرایطی از یه بازار حمایت بشه , اخرش میشه وضعیت بازار خودرو

چین رو ببنید تو 10 سال  چقدر تو خودرو سازی پیشرفت کرد , ولی ایران خودرو ما بعد از 38 سال , بدنه سمند رو تغییر داده , دنا و حالا هم برای خط انداختن روی در اسمشو گذاشته دنا پلاس

دلیلش اینکه حمایت میشه ,  تحت هر شرایطی حمایت کردن اخرش به اینجا میرسه 

بله من میگم باید از ته نابود بشن , چون این وضعیت چاره ای جز این نداره , اگه دیدن کسی نمیخره مجبور میشن , هم دولت تعرفه ها رو کاهش میده و وارد کننده ها 

چون صنف کامپیوتر تعدادی زیادی درگیر هستند , دولت مجبور میشه از این بازار حمایت کنه نه این که کالا رو دوبرابر ازش جهانی بفروشن ما هم بخریم

ویرایش شده توسط Raizex
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...