رفتن به مطلب

مچ کردن سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام  اگه امکان داره  در مورد مچ کردن سیستم  توضیح بفرمائید ؟  و اینکه با توجه به کارائی که از سیستم می خواهیم و انتخاب سی پی یو و مادر بورد چطور میتونیم قطعات دیگه مثل گرافیک رم وپاوررا مچ کنیم ؟       

لینک به دیدگاه

سلام

ببینید چیزی به عنوان مچ کردن سیستم وجود ندارد.

شما باید قطعاتی رو در نظر بگیرید که توسط سازنده قطعه توصیه شده است.

مثال میزنم : شما مادر بوردی رو خریداری نموده اید. در سایت مربوط به این مادربورد توضیحاتی راجع به سی پی یو ها و رم های قابل ساپورت بیان شده است. ابن قطعات بیان شده کاملا توسط سازنده تایید می شوند.

در مورد گرافیک و پاور شما باید همیشه ماکزیمم مقدار ممکن را با توجه به قطعاتتون(در جالت فول لود) در نظر بگیرید. سایت هایی هستند که به شما کمک می کنند تا پاور مناسب رو خریداری کنید. همانند این سایت

در واقع این سایت ها با درنظر گرفتن حدود وات هر قطعه توان لازم برای فطعات(سیستم)رو نشان می دهند.

در مورد کارت گرافیگ نیز شما با توجه به مادربوردتون تصمیم می گیرید که چه نوع کارتی رو تهیه کنید . منظورم برند کارت نیست . مدل کارت مد نظر است. آیا کارت گرافیک مورد نظر از نوع AGP بوده و یا PCIE.

قطعا با انتخاب پاور مناسب و کارت گرافیک مد نظرتون و همچنین اطمینان حاصل از رم وسی پی یو با توجه به توضیحات سازنده مادر بورد می تونید اطمینان داشته باشید که سیستم کاملا پایدار و به قولی مچ داشته باشید.

لینک به دیدگاه

باسلام سیستمی با مشخصات فعلی دارم   که بازی نداای وظیفه  blak   OPS  خوب جواب نمیده بهتر بگم روان نیست . آیا بنظر شما گرافیک  یا سی پی یو  را بالا ببرم  جواب میگیرم . واینکه تا چه حد می تونم ارتقائ بدم وآیا پاور را هم باید بالا ببرم؟    mother  mahn    ASUS   P5vd2-x    CPU   intel4   3GHZ    Ram2Gig     گرافیک   ATI   HD4650   1GB  DDR2   128bit 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باسلام سیستمی با مشخصات فعلی دارم که بازی نداای وظیفه blak OPS خوب جواب نمیده بهتر بگم روان نیست . آیا بنظر شما گرافیک یا سی پی یو را بالا ببرم جواب میگیرم . واینکه تا چه حد می تونم ارتقائ بدم وآیا پاور را هم باید بالا ببرم؟ mother mahn ASUS P5vd2-x CPU intel4 3GHZ Ram2Gig گرافیک ATI HD4650 1GB DDR2 128bit

شما اگه قصد بازی داری این سیستم به درد ارتقا نمی خوره چون پلتفرم قدیمی هست اگه میخوایی بازیهای حال حاضر و اینده رو بدون افت فریم بازی کنی 5 قطعه لازم داری cpu و مادربرد و گرافیک و رم و در اخر با توجه به مصرف اینها پاورت رو انتخاب میکنی اینها رو باید ارتقا بدی

سیستم پیشنهادی من برای بازی:

CPU:ATHLON II X4 640

MOTHER BOARD:ASROCK 870 EXTREME3

RAM:4GB 1333

VGA:6850 AMD SAPPHIRE

POWER:GREEN 635B-US

که جمعا میشه چیزی در حدود 600000 تومن به نظر من ازین سیستم کمتر به درد بازی نمی خوره چون حداقل برای اینکه افت فریم نداشته باشی باید حداقل 30 فریم در ثانیه بگیری و این سیستم به راحتی در تنظیمات مدیوم 30 فریم بهت میده

لینک به دیدگاه

با سلام مجدد  یکی از دوستان این سیستم را  واسه بازی برام پیشنهاد کرده  بنظر شما چقدر برام هزینه بر می داره؟   CPU  core i7-860    mai bord  ASUS  p7p55d deluxe  P55   ram  hercules2200 4 gig      power 1200W    HARD150gig         

لینک به دیدگاه

پیشنهادئ سیستم بر پایه 1156 اصلا فکر خوبی نیست

این نسل جای خودش رو به سری 1155 داده

شما میتونید با همین قیمت یه مینبورد P67 به همراه یه سی پی یو 26000 یا 2500K بگیرید رم خوب هست اما پاور بسیار زیاده!!مگر بخوهاید 3 تا کارتگرافیک رو SLI یا Cross کنید

بعد هم میمونه کارت گرافیک که بسته به بودجه شماست

لینک به دیدگاه

حرف سپهر عزیز تایید میشه. با همون بودجه ای که در نظر گرفتید میتونید یک سیستم منطبق بر سوکت 1155 ببندید که خیلی قوینتر هم هست. شما بودجه کل رو بگید تا براتون سیستم رو لیست کنیم.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

کارت گرافیک رو که فرمودید دوستتون 5870 رو پیشنهاد کرده هم کارت خوبی هست اما ارزش خرید نداره

شما با بودجه ی 1500-1700 ی که در نظر گرفته اید

میتونید یک کارت 6950 خریداری کنید و به 6870 آنلاک کنید

ASUS P8P67 PRO 300

Intel i5 2500k 280

Sapphire 6950 350

Corsair 1600 2x2g 90

Power Green GP635B-US 105

SSD KINGSPEC 60GB 160

HDD : 2 tra 140

DVDRW : 24

Case : ?

LCD : ?

ویرایش شده توسط sepehrlp
لینک به دیدگاه

من یه چیز رو نمی فهمم!!! :rolleyes:

آقا چرا وقتی سری جدید یک جنس میاد دیگه سری قدیم بد میشه آخه ؟ :-?? واقعا سری 5000 حرفی واسه گفتن نداره و در ضمن تفاوت محسوسی هم با سری 6000 نداره و مهمترین تفاوتش در این هست که چون سری 6000 تازه اومده قیمتش گرونه و چون سری 5000 دیگه سری قدیم محسوب میشه در ارزونتر حد قیمت هست

به نظر من 5870 بهتره :D

لینک به دیدگاه

من یه چیز رو نمی فهمم!!! @};-

آقا چرا وقتی سری جدید یک جنس میاد دیگه سری قدیم بد میشه آخه ؟ ;)? واقعا سری 5000 حرفی واسه گفتن نداره و در ضمن تفاوت محسوسی هم با سری 6000 نداره و مهمترین تفاوتش در این هست که چون سری 6000 تازه اومده قیمتش گرونه و چون سری 5000 دیگه سری قدیم محسوب میشه در ارزونتر حد قیمت هست

به نظر من 5870 بهتره :o

دقیقا موضوع قیمت نسبت به کارایی هست

قیمت 5870 با 6950 یا 6970 چقدر اختلاف داره ؟

بعد، بحث بازده هست نسبت به مبلغ پرداختی هست

بازده سری 6000 در DX11 بهتراز سری 5000 هست ، در ابن میان مصرف انرژی، حرارت تولید شده، و .... هم دخیل هست

این موضوع در سی پی یو ها چیپست ها و ssd ها مونیتور ها ... هم صادق هست (پیشرفت تکنولوژی)

من نمیگم کارت 5870 کارت بدی هست حرف من این هست که وقتی میشه کارت 6950 یا 6970 رو با قیمت ی نزدیک 5870 خرید چرا این کار رو نکرد؟

اگر این چنین نباشه اصلا پیشرفت تکنولوژی داریم؟؟ سرعت رسد تکنولوژی سریع تر از توان انتخاب ما شده...

کارت 460 انویدیا کارت خوبی هست اما کارت 560 چی؟

زمانی که 460 اومد چه قیمتی داشت ؟

560 چه قیمتی داره ؟

در زمان ورود هردو قیمت برابر داشتند امابازده 560 کجا و 460 کجا

زمانی که قطعه ساخته میشه و در بازار پخش میشه .. ما میاییم ریویو میخونیم تحقیق میکنیم تصمیم به خرید میگیریم نسل بعدی وارد میشه!!

و هر زمان سریعتر از قبل!!

مورد بعدی هم ازسرعت از دور خارج شدن قطعه هست..

سرعت خارج شدن 8800 رو با 260 مقایسه کنید این میون زمانی برای سری 9000 بود!!!سری 300 هم که کلا عرضه نشد!!

ویرایش شده توسط sepehrlp
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...