رفتن به مطلب

مادربرد asrock h110 کمک فوری

miladnuranii
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سالم مخوام روی سیستم ۱۱۵۱ با مادربرد ازراک اچ ۱۱۰ ویندوز xp نصب کنم ولی ارور صفحه ابی میده و برای رفع این مشکل باید هارد را از حالت ساتا به آی دی ای تغییر بدم ولی تنظیماتش را پیدا نکردم اگر کسی با مادربرد های سری های ۱۰۰ ازراک کار کرده لطفا راهنمایی کنه.

لینک به دیدگاه

ایا راهی برای نصب ویندوز xp روی سیستم های ۱۱۵۱ وجود داره؟ لطفا کمک کنید.

لینک به دیدگاه

ایا راهی برای نصب ویندوز xp روی سیستم های ۱۱۵۱ وجود داره؟ لطفا کمک کنید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ساتا و آی دی ای دو مدل کابله و تنظیم نرم افزاری نداره. بعید می دونم مادربرد شما اصلا درگاه آی دی ای داشته باشه

اما بلو اسکرین معمولا خطای سخت افزاریه، قطعات رو تازه گرفتی؟ اصلا ویندوز دیگه ای روش نصب کردی تا حالا؟

از لحظه ای که خطا می ده یه عکس بگیر تا دقیق تر بررسی کنیم

اما اینم بگم ویندوز محبوب خودم اکس پی حدود شش ساله که دیگه از سمت خود مایکرو پشتیبانی نمی شه

به همین دلیل احتمال 99.99% رو این سیستم نصب نمی شه

نصب هم بشه بعد واسه نصب درایورها مکافات بعدی شروع می شه

پیشنهاد می کنم از سون استفاده کنی، سخته خیلی هم سخته، من مردم تا عادت کردم ولی ارزشش رو داره.

اکس پی خیلی راحت خراب می شه ولی سون جون سخته و در بدترین حالت یک سال کار می کنه

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

دوست عزیز ساتا و آی دی ای دو مدل کابله و تنظیم نرم افزاری نداره. بعید می دونم مادربرد شما اصلا درگاه آی دی ای داشته باشه

اما بلو اسکرین معمولا خطای سخت افزاریه، قطعات رو تازه گرفتی؟ اصلا ویندوز دیگه ای روش نصب کردی تا حالا؟

از لحظه ای که خطا می ده یه عکس بگیر تا دقیق تر بررسی کنیم

اما اینم بگم ویندوز محبوب خودم اکس پی حدود شش ساله که دیگه از سمت خود مایکرو پشتیبانی نمی شه

به همین دلیل احتمال 99.99% رو این سیستم نصب نمی شه

نصب هم بشه بعد واسه نصب درایورها مکافات بعدی شروع می شه

پیشنهاد می کنم از سون استفاده کنی، سخته خیلی هم سخته، من مردم تا عادت کردم ولی ارزشش رو داره.

اکس پی خیلی راحت خراب می شه ولی سون جون سخته و در بدترین حالت یک سال کار می کنه

مشکل از سخت افزاری نیست چون ویندوز xp ساتا را نمیشناسه باید با تنظیمات مادربرد ساتا را به آی دی ای تغییر بدیم من روی سیستم قبلیم که ۱۱۵۰ بود به این روش ویندوز ایکس پی نصب کردم ولی روی این مادربرد تنظیمات راپیدا نمی کنم. و علت اینکه می خوام ویندوز ایکس پی نصب کنم اینکه یه دوربین قدیمی دارن که درایور و برنامه کپچرش فقط تو ایکس پی نصب میشه تو سایت ها خیلی گشتم برای درایور و برنامه کپچرش ولی پیدا نکردم.

لینک به دیدگاه

این الان کابل ستا و IDE که خودم همین الان عکس گرفتم، چطور می خوای به هم تبدیلشون کنی؟

اکس پی با ساتا هم نصب می شه چون خودم نصب کردم

CIMG7956 copy.jpg

سیستم 1151 توان لازم واسه نصب ویندوز مجازی رو داره، vmware  رو دانلود و نصب کن

بعد با این می تونی داخل همین مثلا ویندوز سون، اکس پی نصب کنی. یعنی می شه ویندوز تو ویندوز

از نظر کارکرد هم هیچ فرقی نداره و هیچ محدودیتی ایجاد نمی کنه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، miladnuranii گفته است :

با سالم مخوام روی سیستم ۱۱۵۱ با مادربرد ازراک اچ ۱۱۰ ویندوز xp نصب کنم ولی ارور صفحه ابی میده و برای رفع این مشکل باید هارد را از حالت ساتا به آی دی ای تغییر بدم ولی تنظیماتش را پیدا نکردم اگر کسی با مادربرد های سری های ۱۰۰ ازراک کار کرده لطفا راهنمایی کنه.

سلام . طبق لینک  روبرو :http://www.tomshardware.com/answers/id-2945628/find-ahci-asrock-h110m-hdv.html ،  در چیپ H110  حالت SATA MODE توی بایوس به صورت پیشفرض روی AHCI هست و امکان تغییر به IDE وجود ندارد . درضمن گفته که چیپ H110 فقط از AHCI پشتیبانی میکنه .

ویرایش شده توسط asus strix
لینک به دیدگاه

گمونم اجرای ویندوز xp تحت یه ویندوز دیگه بهترین راه باشه .

تا اونجایی که من اطلاع دارم قطعات جدید مثل مین ، CPU و گرافیک هیچ کدوم ویندوز XP رو پشتیبانی نمی کنن .

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی شما انگار هیچ راهی وجود نداره . ویندوز مجازی هم به کارم نمیاد چون در ویندوز مجازی داریور کارت گرافیک نصب نمیشه و برای کپچر کردن نیاز به نصب درایور کارت گرافیک هست. به سوال دیگه دوربین من خورجی تصور av داره و میتونم به تلویزیون وصل کنم ایا راهی برای ضبط تصاور از روی تلویزیون روی حالت av وجود داره؟

لینک به دیدگاه

;مدل کارت کپچرت رو بگو شاید درایورش رو برای ویندوز  سون داشتم ...مدل دقیقش رو ....

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، DPSYS گفته است :

;مدل کارت کپچرت رو بگو شاید درایورش رو برای ویندوز  سون داشتم ...مدل دقیقش رو ....

کارت کپچر ندارم دوربین فیلم برداری که درایور و برنامش برای ویندوز ایکس‌پی هستش . راه حل اول اینکه ویندوز ایکس پی نصب کنم که نمیشه. راه حل دوم اینکه دوربین را با کابل av به تلویزیون وصل کنم تا بتونم فیلم را از طریق تلویزیون پخش میشه را روی حافظه ذخیره کنم. 

حالا سوال من اینجاست چه راههای برای ضبط تصاویر از تلویزیون در حالت  av وجود دارد.

ویرایش شده توسط miladnuranii
لینک به دیدگاه

دوست عزیز بهتره مدل دوربین و خروجی های اون رو ذکر میکردین تا این همه مکافات نکشین و راحت تر میشد راهنمایی کرد

یه راه هست که میشه دوربین رو به تلویزیون وصل کنی، بعد اگه تلویزیونت خروجی داشت، میتونی اون رو به ورودی کارت گرافیکت وصل کنی (بعضی کارت گرافیک ها با بعضی پورت ها مثل S-VIDEO و ... کپچر میکنن )

البته اینجا هم نیازه که مدل کارت گرافیکتون رو بدونیم

در غیر اینصورت یا باید قید دوربین تون رو بزنین (چون احتمالا خیلی خیلی قدیمی هست و پولش - با توجه به پشتیبانی نشدن کارت کپچر های قدیمی در ویندوز 10 - به اندازه خرید یه کارت کپچر هست)

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

دوست عزیز بهتره مدل دوربین و خروجی های اون رو ذکر میکردین تا این همه مکافات نکشین و راحت تر میشد راهنمایی کرد

یه راه هست که میشه دوربین رو به تلویزیون وصل کنی، بعد اگه تلویزیونت خروجی داشت، میتونی اون رو به ورودی کارت گرافیکت وصل کنی (بعضی کارت گرافیک ها با بعضی پورت ها مثل S-VIDEO و ... کپچر میکنن )

البته اینجا هم نیازه که مدل کارت گرافیکتون رو بدونیم

در غیر اینصورت یا باید قید دوربین تون رو بزنین (چون احتمالا خیلی خیلی قدیمی هست و پولش - با توجه به پشتیبانی نشدن کارت کپچر های قدیمی در ویندوز 10 - به اندازه خرید یه کارت کپچر هست)

مدل کارت گرافیکم giga r9 390 g1 gaming و یه تلویزیون ۱۰ اینچی مصافرتی دارم که خروجی اچ دی ام ای و ورودی av داره. 

اینم عکس دوربینم.

IMG_20170129_065646.jpg

IMG_20170129_065708.jpg

ویرایش شده توسط miladnuranii
لینک به دیدگاه

دوست عزیز با توجه به اینکه دوربینتون پورت  -DV- i Link (1394) داره میتونید تو هر ویندوزی و خیلی راحت با یه کارت 1394 فیلمتون رو کپچر بگیرید...

اگه مادربردتون این پورت رو داشته باشه میتونید از اونم استفاده کنید و دیگه کارت 1394 هم تهیه نکنید ...لینک دقیق مادربردتون رو بذارید...

یه سوال ؟ شما اگه ویندوز ایکس پی هم نصب کنید بدون کارت کپچر چطوری میخواید کپچر بگیرید دوست عزیز؟؟!!!

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

دوست عزیز با توجه به اینکه دوربینتون پورت  -DV- i Link (1394) داره میتونید تو هر ویندوزی و خیلی راحت با یه کارت 1394 فیلمتون رو کپچر بگیرید...

اگه مادربردتون این پورت رو داشته باشه میتونید از اونم استفاده کنید و دیگه کارت 1394 هم تهیه نکنید ...لینک دقیق مادربردتون رو بذارید...

یه سوال ؟ شما اگه ویندوز ایکس پی هم نصب کنید بدون کارت کپچر چطوری میخواید کپچر بگیرید دوست عزیز؟؟!!!

من دو تا سیستم دارم یکی مادربردش asrock h110m-dvs و یکی دیگه giga h170 gaming 3 بعدش من می خوام با کمترین هزینه ممکن فیلم های را کپچر کنم . کارت های کپچر ۱۳۹۴ حداقل ۳۰۰ تومن قیمت دارن.

و علت اینکه می خوام ویندوز ایکس پی نصب کنم اینکه دوربین یه برنامه و داریور داره که فقط روی ویندوز ایکس پی نصب میشه که با این برنامه میتونم فیلم ها را از طریق کابل یواس بی کپچر کنم.

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، miladnuranii گفته است :

من دو تا سیستم دارم یکی مادربردش asrock h110m-dvs و یکی دیگه giga h170 gaming 3 بعدش من می خوام با کمترین هزینه ممکن فیلم های را کپچر کنم . کارت های کپچر ۱۳۹۴ حداقل ۳۰۰ تومن قیمت دارن.

و علت اینکه می خوام ویندوز ایکس پی نصب کنم اینکه دوربین یه برنامه و داریور داره که فقط روی ویندوز ایکس پی نصب میشه که با این برنامه میتونم فیلم ها را از طریق کابل یواس بی کپچر کنم.

دوست عزیز کارت 1394 از 20 هزار تومن هست رو به بالا ولی یه 70 - 80 تومنیشم کارت رو راه میندازه چون این ارزوناش زیاد جالب نیستن....

در مورد اون پورت USB هم تا جایی که میدونم اون برای انتقال عکس های روی دوربینه که با خود دوربین میگیری و روی مموری ذخیره میشه و فکر نمیکنم که بشه با اون پورت کپچر کنی!!یا قبلا اینکار رو کردی باهاش؟

لینک به دیدگاه

با یو اس بی میشه کپچر کرد قبلا یه سری از فیلم ها را کپچر کردیم. ولی الان مشکل نصب نشدن ویندوز ایکس پی روی سوکت ۱۱۵۱ را داریم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیزاستارتر محترم لطفا اگه مشکلتون حل شده ، اینجا نتیجه اش رو بذارید تا هم وقت دوستان راهنمایی کننده هدر نرفته باشه و هم نتیجه عیب یابی و رفع شدنش برای دیگر دوستان تجربه بشه و مورد استفاده قرار بگیره.

(بنده معمولا تو تاپیک های درخواست کمک و اینچنینی که شرکت کرده باشم یا حتی پستی هم نداده باشم و تاپیک رو ببینم به استارتر های محترم این نکات رو عرض میکنم بدین قصد که هم بار اطلاعات بنده و هم در کل ، کل فروم لیون بالا بره و همچنین مهم تر از اون اگه کسی چنین مشکلی داشت با دیدن نتایج اینگونه تاپیک ها مشکلش زودتر رفع بشه و به نتیجه برسه و تاپیک های تکراری هم کم بشه؟!! امیدوارم که اینکارم دوستان رو آزرده خاطر نسازه ان شاء الله .)

با تشکر.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

دوست عزیزاستارتر محترم لطفا اگه مشکلتون حل شده ، اینجا نتیجه اش رو بذارید تا هم وقت دوستان راهنمایی کننده هدر نرفته باشه و هم نتیجه عیب یابی و رفع شدنش برای دیگر دوستان تجربه بشه و مورد استفاده قرار بگیره.

(بنده معمولا تو تاپیک های درخواست کمک و اینچنینی که شرکت کرده باشم یا حتی پستی هم نداده باشم و تاپیک رو ببینم به استارتر های محترم این نکات رو عرض میکنم بدین قصد که هم بار اطلاعات بنده و هم در کل ، کل فروم لیون بالا بره و همچنین مهم تر از اون اگه کسی چنین مشکلی داشت با دیدن نتایج اینگونه تاپیک ها مشکلش زودتر رفع بشه و به نتیجه برسه و تاپیک های تکراری هم کم بشه؟!! امیدوارم که اینکارم دوستان رو آزرده خاطر نسازه ان شاء الله .)

با تشکر.

من که مشکلم حل نشد ولی دیگه بیخیال شدم.

ختم تاپیک.

لینک به دیدگاه

پردازنده های اسکای لیک از ویندوز xp پشتیبانی نمیکنن . دلیلش همینه . ربطی هم به تنظیمات بایوس یا سخت افزاری نداره .

یادمه سال 82 که رفتم سیستمم رو ارتقا بدم از پنتیوم 4 که سوکت 478 بود و اون  سالها کولاک میکرد از 1.7 گیگاهرتز به 2.66 گیگاهرتز که رو کمتر سیستمی بود سه بار ویندوز 98 زدم نشد بردم یه شرکت یه مهندس کامپیوتر که ببینه مشکلش چیه 2 بارم اون زد که بازم نشد بعد با یه دوستش تهران تماس گرفت ایشون گفتن که 98 رو این cpu ها ساپورت نمیکنن و باید ویندوز me بزنین که منم مجبور شدم سیستم عامل ام رو هم ارتقا بدم و با ویندوز جدیدتری اشنا شدم !!!

و بغیر سی پی یو یه نکته دیگه هم اینکه اگه رو سیستم ssd دارین خود ssd رو ویندوز 7 هم درست و حسابی جواب نمیده چه برسه به xp . 

در ضمن برای اینکه هارد با ساتا وصل کنین کارت pci اش موجوده ولی سرعت انتقال داده ها در حد کمتر از 50 mb/s خواهد بود البته اگه واقعا بشه ویندوزی روش نصب کرد 

بهترین کار اینه که بیخیال xp بشین و حداقلش یه 8 نصب کنین و یه کپچر دست دو بگیرین که تو دیوار تهران حدود 60 تومن زده بودن چند روز قبل !!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...