رفتن به مطلب

مشکل در gpu clock کارت گرافیک amd sapphire r9 280x dual x

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 11 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

دوست عزیز من این مشکلو داشتم بعد از سرچ کردن در فوروم های خارجی راه حلشو پیدا کردم و تنها راه حل هم هست.

برنامه ی افتر برنر رو نصب کنید.

برنامه رو باز کنید.

برید به ستینگ.

تب اول general .

این گزینه رو پیدا کنید و تیک بزنید(اگر تیک خوره یک بار دیگه تیک بردارید و بزنید) disable ULPS

اوکی کنید.

ری استارت میشه. درست میشه.

وقتی برنامه ی وات من روشن باشه در درایور های جدید این مشکل پیش میاد.

ممکنه بپره باز(وقتی درایور رو آپدیت میکنید) دوباره باید مراحل رو تکرار کنید.

اینم بگم خیلی ها ممکنه اصلا متوجه هم نشده باشن. من یک مدت افت فریم داشتم تصمیم گرفتم مانیتور کنم ببینم چی شده متوجه شدمفرکانس کور gpu به مقدار کارت ها رفرنس برگشته. تمام این مشکل از درایور هست. اگر شما این مدل رو دارید با درایور جدید حتما باید ULPS رو دیزیبل کنید.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

دوست عزیز من این مشکلو داشتم بعد از سرچ کردن در فوروم های خارجی راه حلشو پیدا کردم و تنها راه حل هم هست.

برنامه ی افتر برنر رو نصب کنید.

برنامه رو باز کنید.

برید به ستینگ.

تب اول general .

این گزینه رو پیدا کنید و تیک بزنید(اگر تیک خوره یک بار دیگه تیک بردارید و بزنید) disable ULPS

اوکی کنید.

ری استارت میشه. درست میشه.

وقتی برنامه ی وات من روشن باشه در درایور های جدید این مشکل پیش میاد.

ممکنه بپره باز(وقتی درایور رو آپدیت میکنید) دوباره باید مراحل رو تکرار کنید.

ممنون از شما تیک disable ulps رو هم گذاشتم ولی بازم  gpu clock متاسفانه درست نشد

2.jpeg

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، bocelli گفته است :

ممنون از شما تیک disable ulps رو هم گذاشتم ولی بازم  gpu clock متاسفانه درست نشد

2.jpeg

در این عکس که مشخص نیست دوست عزیز. شما باید لود 3d داشته باشید

a72.png

در تصویر اون علامت سوال رو کلیک کنید یک لود 3d هست برای آزمایش همین چیز ها, بعد برید تب دوم و عکس بگیرید.

اون دوربین عکاسی هم برای عکس گرفتن و آپلود کردن به صورت خودکار هست(بالاسمت راست زیر خروج) نیاز نیست اسکرین شات بگیرید.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، saeed0c گفته است :

این ها رو هم چک کن برای درایور خودت :

گزینه ی chill   

ewrrtgwae4t.jpg

2017.02.01-18.46_01.png

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

قبل :

6wx.png

بعد :

r2x.png

ممنون از شما اون تست که گفتید رو هم اجرا کردم همون 870 هست

4.jpeg

ویرایش شده توسط bocelli
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، bocelli گفته است :

2017.02.01-18.46_01.png

دوست من منو کشویی رو درگ کنید اون پایین گزینه ی chill باید off باشه. شما یک بار دیگه هر برنامه اور کلاکی دارید پاک کنید. فقط افتر برنر رو نصب کنید.

ULPS رو یک بار روشن بزارید ریست کنید.

دوباره خاموش کنید ریست کنید.

من دقیقا همین مشکل رو داشتم اولاش بازی در میاورد بعضی وقت ها که سیستم کرش میکرد یا درایور عوض میکردم دوباره برمیگشت روی 870 .

اگر درست نشد این برنامه رو بگیرید :

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

هر چی درایور دارید پاک کنید با این نرم افزار.

یک فندق شکن نصب کنید.

برید سایت AMD آخرین درایور رو دانلود و نصب کنید.(میتونید از سایت های ایرانی هم درایور رو بگیرید ولی پیشنهاد نمیشه)

دوباره مراحل رو تکرار کنید.

لینک به دیدگاه

چندین بار با ddu درایور رو پاک و نصب کردم فایده نداشت من همه درایور هام رو از guru 3d میگیرم غیر از افتر برنر هم هیچ برنامه اورکلاکی نصب نیستمراحل رو باز انجام بدم ممنون از شما

در 8 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

دوست من منو کشویی رو درگ کنید اون پایین گزینه ی chill باید off باشه. شما یک بار دیگه هر برنامه اور کلاکی دارید پاک کنید. فقط افتر برنر رو نصب کنید.

من دقیقا همین مشکل رو داشتم اولاش بازی در میاورد بعضی وقت ها که سیستم کرش میکرد یا درایور عوض میکردم دوباره برمیگشت روی 870 .

یک فندق شکن نصب کنید.

برید سایت AMD آخرین درایور رو دانلود و نصب کنید.(میتونید از سایت های ایرانی هم درایور رو بگیرید ولی پیشنهاد نمیشه)

2017.02.01-18.57.png

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

یک فندق شکن نصب کنید.

همه موارد رو انجام دادم درایور رو با ddu ورژن جدید از سیف مود پاک کردم و ورژن اخر 17.1.2 رو نصب کردم بازم رو همون 870 هست ulps disable  رو هم تیک رو هم گذاشتم هم برداشتم هر بار هم ریست زدم بازم نشد عجب شانسیه داریم

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، bocelli گفته است :

همه موارد رو انجام دادم درایور رو با ddu ورژن جدید از سیف مود پاک کردم و ورژن اخر 17.1.2 رو نصب کردم بازم رو همون 870 هست ulps disable  رو هم تیک رو هم گذاشتم هم برداشتم هر بار هم ریست زدم بازم نشد عجب شانسیه داریم

17.1.2 ریکامند هست برای 280x ? مطمعنید؟ برای این میگم از خود سایت AMD بگیرید. یک ریکامند داره یک آخرین ورژن. البته شک دارم مشکل این باشه.

اسیک کارتتون چند هست؟ ولتاژ VDDC چند میشه در لود؟ کدوم بایوس فعال هست براتون؟ UEFI یا معمولی؟ (روی کارت یک دکمه هست برای تغییر بایاس)

لینک به دیدگاه

این یک نسخه از بایوس کارت من هست. اگر اسیک کارت پایین باشه امکانش هست به مرور زمان به ولتاژ بالاتری نیاز پیدا کنه در نتیجه وقتی استیبل نباشه درایور بش اجازه نمیده از مقدار 870 به بوست 1020 ارتقا پیدا کنه. چند راه وجود داره اینه که دستی اون اسکیل ولتاژ رفرنس رو زیاد کنید که پاور بیشتری به GPU برسه . میتونید از بایوس ادیت کنید.

ولی خیلی ها مشکل رو داشتن با خاموش کردن وات من ULPS درست شده. اتفاقا دقیقا همین مدل 280x dual x بودن اکثرا.

Tahiti.rar

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در در 1395/11/12, 19:38:30، bocelli گفته است :

خدمت شما

1.jpeg

دوست عزیز چرا اون تیک UEFI نخورده؟ سیستم رو خاموش کنید اون کلید روی کارت رو روی حالت دوم قرار بدید این هم تست کنید حتما :

uup.png

208261-2.jpg

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

دوست عزیز چرا اون تیک UEFI نخورده؟ سیستم رو خاموش کنید اون کلید روی کارت رو روی حالت دوم قرار بدید این هم تست کنید حتما :

uup.png

208261-2.jpg

الان بایوس رو گذاشتم رو حالت چراغ ابی روشن uefi فعاله ولی کلاک همون 870 هست

لینک به دیدگاه

17.1.2 ریکامند هست برای 280x ? مطمعنید؟ برای این میگم از خود سایت AMD بگیرید. یک ریکامند داره یک آخرین ورژن. البته شک دارم مشکل این باشه.

اسیک کارتتون چند هست؟ ولتاژ VDDC چند میشه در لود؟ کدوم بایوس فعال هست براتون؟ UEFI یا معمولی؟ (روی کارت یک دکمه هست برای تغییر بایاس)

در مورد 17.1.2 برای سری 200 هم هست اسیک پایین هست 56 هستش عکس ولتاژ رو هم پیوست کردم

5.png

لینک به دیدگاه

این یک نسخه از بایوس کارت من هست. اگر اسیک کارت پایین باشه امکانش هست به مرور زمان به ولتاژ بالاتری نیاز پیدا کنه در نتیجه وقتی استیبل نباشه درایور بش اجازه نمیده از مقدار 870 به بوست 1020 ارتقا پیدا کنه. چند راه وجود داره اینه که دستی اون اسکیل ولتاژ رفرنس رو زیاد کنید که پاور بیشتری به GPU برسه . میتونید از بایوس ادیت کنید.

ولی خیلی ها مشکل رو داشتن با خاموش کردن وات من ULPS درست شده. اتفاقا دقیقا همین مدل 280x dual x بودن اکثرا.

Tahiti.rar

ممنون بابت اپلود بایوس وجوابتون خیلی مزاحمتون شدم چطوری دستی ولتاژ رو زیاد کنم؟ بایوس رو چطوری ادیت کنم؟ وات من رو چطوری خاموش کنم؟ توضیح بدید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، bocelli گفته است :

الان بایوس رو گذاشتم رو حالت چراغ ابی روشن uefi فعاله ولی کلاک همون 870 هست

تکرار کن همون مراحل رو.

VDDC باید روی 1.25 باشه مشکل همینجاست. یه طوری این بالاتر نمیره. مشکل هم همون برنامه وات من هست که باید خاموش بشه. وات من همون ulps هست دیگه...

شما از همون اور درایو اون اسکیل رو در راستای افق(یعنی فرکانس دست نمیخوره) ببریدبه سمت راست تا به IC کنترول ولتاژ و جریان اجازه بده ولتاژ بره بالاتر.

دست کاری بایوس باید بلد باشید. مجالش نیست اینجا خودتون باید سرچ کنید.

من حس میکنم شما یک کاری رو درست انجام نمیدید. یکی از مراحل رو ممکنه بپرید. حقیقتش برای اطمینان چندین بار امروز خودم این کارو کردم برای من کار کرد. وقتی ulps فعال باشه کلاک به هیچ عنوان بیشتر 870 نمیشه.

لینک به دیدگاه

این هم یک راه دیگه برای خاموش کردنش هست ولی اگر تجربه کار با ریجستی ندارید دست نزنید یا بک آپ بگیرید :

Step 1
Go to the registry by typing "regedit" in windows search.

Step 2
Go to the "Edit" tab and click on "Find".

Step 3
In the text box type in "EnableULPS" and then press Find.

Step 4
You should see "EnableULPS". Double click on it.

Step 5
Change the value from "1" to "0"

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

این هم یک راه دیگه برای خاموش کردنش هست ولی اگر تجربه کار با ریجستی ندارید دست نزنید یا بک آپ بگیرید :

Step 1
Go to the registry by typing "regedit" in windows search.

Step 2
Go to the "Edit" tab and click on "Find".

Step 3
In the text box type in "EnableULPS" and then press Find.

Step 4
You should see "EnableULPS". Double click on it.

Step 5
Change the value from "1" to "0"

همین مراحل رو رفتم value رو 0 بود یعنی disable هست درسته؟ رو 1گذاشتم ریست زدم رو 0 گذاشتم ریست کردم بازم همون 870 هست

2017.02.02-01.02.png

ویرایش شده توسط bocelli
لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

تکرار کن همون مراحل رو.

VDDC باید روی 1.25 باشه مشکل همینجاست. یه طوری این بالاتر نمیره. مشکل هم همون برنامه وات من هست که باید خاموش بشه. وات من همون ulps هست دیگه...

شما از همون اور درایو اون اسکیل رو در راستای افق(یعنی فرکانس دست نمیخوره) ببریدبه سمت راست تا به IC کنترول ولتاژ و جریان اجازه بده ولتاژ بره بالاتر.

دست کاری بایوس باید بلد باشید. مجالش نیست اینجا خودتون باید سرچ کنید.

من حس میکنم شما یک کاری رو درست انجام نمیدید. یکی از مراحل رو ممکنه بپرید. حقیقتش برای اطمینان چندین بار امروز خودم این کارو کردم برای من کار کرد. وقتی ulps فعال باشه کلاک به هیچ عنوان بیشتر 870 نمیشه.

من تمام مراحل رو طبق گفته شما مو به مو انجام دادم خودم هم توش موندم مشکلش چیه پاور هم 700 وات گرین هست ماندم مشکلش چیه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، bocelli گفته است :

من تمام مراحل رو طبق گفته شما مو به مو انجام دادم خودم هم توش موندم مشکلش چیه پاور هم 700 وات گرین هست ماندم مشکلش چیه

دوست عزیزمشکل شما عمیق تر هست. شما تا حالا فرکانس بالاتر از870 دیدی؟ اگر نه احتمالش زیاده از اول هم روی 870 بوده.

احیانا کارت ماین شده نبوده؟

پاور کنترول رو +10% زیاد کنید تست کنید.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

ببین این کارو انجام بده

درایورو رو حذف کن اینبار که خواستی نصب کنی AMD setting رو انتخاب نکن، بعضی وقتها تداخل می کنه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

دوست عزیزمشکل شما عمیق تر هست. شما تا حالا فرکانس بالاتر از870 دیدی؟ اگر نه احتمالش زیاده از اول هم روی 870 بوده.

احیانا کارت ماین شده نبوده؟

پاور کنترول رو +10% زیاد کنید تست کنید.

فرکانس قبلا 1020بوده کارت به هیچ وجه ماین نشده

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، babakkh گفته است :

ببین این کارو انجام بده

درایورو رو حذف کن اینبار که خواستی نصب کنی AMD setting رو انتخاب نکن، بعضی وقتها تداخل می کنه

ممنون دوست گرامی این رو هم انجام میدم

لینک به دیدگاه

رو یه سیستم دیگه هم بتونی تست کنی خوبه.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...