رفتن به مطلب

آور کلاک i7 3770k

PowerElectron
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام عرض می کنم خدمتآورکلاکر های محترم؛

من می خوام برای اولین بار سی پی یو خودم رو آورکلاک کنم.

سی پی یو من intel i7 3770k هست.

مادربردم msi z77a-g43

خنک کننده deepcool gammaxx 300 .

پاور CorsAir VS550 550W

حالا سوالی که از شما عزیزان دارم اینه با توجه به تجربیات شما بهترین کلاک آور شده برای این سی پی یو چی هست ( که کاملا پایدار باشه) ؟

ولتاژ core رو چند بزارم ؟

ویرایش شده توسط PowerElectron
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز پیشنهاد من به شما

چونکه تجربه ندارید بهتره این کار رو با یک مادربرد و سی پی یو ارزون تمرین کنید

دوم این کولری که دارید بدرد اورکلاک نمیخوره

چونکه زیاد با فن رفرنس اختلافی نداره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، WINNER گفته است :

درسته

ممنونم از پیشنهادتون

البته یک سری با تست پایداری تا 4.2 گیگاهرتز بدون مشکل آور کردم ولی خب ترسیدم ادامه اش بدم !

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، WINNER گفته است :

با این همه تجربه این حرف از شما بعید بود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 36 دقیقه قبل، mk1991 گفته است :

با این همه تجربه این حرف از شما بعید بود.

دوست عزیز خودم این کولر رو داشتم که میگم

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

دوست عزیز خودم این کولر رو داشتم که میگم

من این کولر رو دارم روی i7 4790K استفاده می کنم. دما توی فول لود به 60 درجه نمیرسه.

واقعاً بی انصافیه که با خنک کننده رفرنس مقایسه بشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درسته

با فرکانس 4.2 گیگاهرتز دما از 60 بالا نمی رفت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام عرض می کنم خدمتآورکلاکر های محترم؛
من می خوام برای اولین بار سی پی یو خودم رو آورکلاک کنم.
سی پی یو من intel i7 3770k هست.
مادربردم msi z77a-g43
خنک کننده deepcool gammaxx 300 .
پاور CorsAir VS550 550W
حالا سوالی که از شما عزیزان دارم اینه با توجه به تجربیات شما بهترین کلاک آور شده برای این سی پی یو چی هست ( که کاملا پایدار باشه) ؟
ولتاژ core رو چند بزارم ؟

به نظر من هم در كولر تجديد نظر كنيد دوست عزيز

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، Smiley60 گفته است :

به نظر من هم در كولر تجديد نظر كنيد دوست عزيز

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

درسته

ممنون

لینک به دیدگاه

البته دقت کنید که سوای نظرات دوستان.. میتونید امتحان کنید ببینید با این کولر چه نتایجی میگیرد.. اگه بد بود عوض کنید نبود استفاده کنید خب

ولتاژ و کلاک و .. (خودتون بلدید طبیعتا) رو اونقد بالا پایین کنید که دما مناسب باشه (احتمالا چون کولر عالی نیس مشکلتون بیشتر دمایی هس جنسش تا از نوع ناپایداری)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1395/11/13, 06:45:38، hosseinskandari گفته است :

البته دقت کنید که سوای نظرات دوستان.. میتونید امتحان کنید ببینید با این کولر چه نتایجی میگیرد.. اگه بد بود عوض کنید نبود استفاده کنید خب

ولتاژ و کلاک و .. (خودتون بلدید طبیعتا) رو اونقد بالا پایین کنید که دما مناسب باشه (احتمالا چون کولر عالی نیس مشکلتون بیشتر دمایی هس جنسش تا از نوع ناپایداری)

ممنونم از شما

دمای خوب و مناسب برای پایداری سی پی یو چنده ؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، PowerElectron گفته است :

ممنونم از شما

دمای خوب و مناسب برای پایداری سی پی یو چنده ؟

گوگل کنید.. بسته به سری پردازنده متغیره.. پردازنده شما رو نمیدونم

لینک به دیدگاه

سلام.

منم سی پی یوم 3770K هست با مادربورد ASRock Z77 Extreme 4 و کولر Thermalright HR-02 Macho .

من یه مدت برای اورکلاکش باهاش سروکله زدم که طبیعتا با افزایش ولتاژ هسته سی پی یو فقط امکان پذیر بود.

یادمه اگر اشتباه نکنم با ولتاژ سی پی رو 1.25 تونستم تا 4.5 اورکلاک کردم و استرس تست نیم ساعته دادم و دما قابل قبول بود و هنگ و بهم ریختن تصویر و ... ای در کار نبود.

با همین ولتاژ سعی کردم تا 4.7 بالا ببرم که نشد  و مجبور شدم ولتاژ رو تا 1.30 بالا ببرم که پایدار شد اما توو استرس تست دما بعد از 5 دقیقه به نزدیک 100 درجه رسید که کرک و پرم ریخت و کنسلش کردم و برگردوندم همون 4.5 و 1.25.

البته الان خیلی وقته همون دیفالت 3.5 داره کار میکنه و ولتاژ هسته هم دیفالت.

البته اینو بدون که اگر برای گیمینگ داری اورکگلاک میکنی رسما تاثیر تو گیمینگ صفره و در بهترین حالت 1-2 فریم شاید بره رو فریم بازیهات اونم تو محدوده 60 فریم به بالا نه اینکه بیاد 28 فریم رو بکنه 30 مثلا. نه اصلا اینجوری نیست.

اما تو کار انکودینگ و کارهایی که به توان بالای سی پی یو بصورت مستقیم احتیاج دارن قطعا تاثیر داره اما گیمینگ اصلا و ابدا و ریسک آسیب رسوندن به سی پی یو رو به جون نخر.

ویرایش شده توسط Kain
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 54 دقیقه قبل، Kain گفته است :

سلام.

منم سی پی یوم 3770K هست با مادربورد ASRock Z77 Extreme 4 و کولر Thermalright HR-02 Macho .

من یه مدت برای اورکلاکش باهاش سروکله زدم که طبیعتا با افزایش ولتاژ هسته سی پی یو فقط امکان پذیر بود.

یادمه اگر اشتباه نکنم با ولتاژ سی پی رو 1.25 تونستم تا 4.5 اورکلاک کردم و استرس تست نیم ساعته دادم و دما قابل قبول بود و هنگ و بهم ریختن تصویر و ... ای در کار نبود.

با همین ولتاژ سعی کردم تا 4.7 بالا ببرم که نشد  و مجبور شدم ولتاژ رو تا 1.30 بالا ببرم که پایدار شد اما توو استرس تست دما بعد از 5 دقیقه به نزدیک 100 درجه رسید که کرک و پرم ریخت و کنسلش کردم و برگردوندم همون 4.5 و 1.25.

البته الان خیلی وقته همون دیفالت 3.5 داره کار میکنه و ولتاژ هسته هم دیفالت.

البته اینو بدون که اگر برای گیمینگ داری اورکگلاک میکنی رسما تاثیر تو گیمینگ صفره و در بهترین حالت 1-2 فریم شاید بره رو فریم بازیهات اونم تو محدوده 60 فریم به بالا نه اینکه بیاد 28 فریم رو بکنه 30 مثلا. نه اصلا اینجوری نیست.

اما تو کار انکودینگ و کارهایی که به توان بالای سی پی یو بصورت مستقیم احتیاج دارن قطعا تاثیر داره اما گیمینگ اصلا و ابدا و ریسک آسیب رسوندن به سی پی یو رو به جون نخر.

ممنونم دوست عزیز

من با همین مادربرد خودم تا ۳.۹ گیگاهرتز به صورت اتوماتیک بالا میبرم

یعنی خود مادربرد یه گزینه داره که با فعال کردن اون اتوماتیک فرکانس رو ۳.۹ قفل‌میشه

لینک به دیدگاه

درود بر همه

اولا حتما راجب اوور چنتا مطلب کامل و دقیق بخون  اوور کردن فقط تغییر ولتاژ سیپیو  و بالا بردن fsb  نیست   اکثر تنظیمات اوتوماتیک رو باید غیر فعال کنی  و   مسائل دیگه  که تو این پست نمیگنجه

یه بحث مهم تو اوور کلاک کردن کیفیت ساخت سیپیو هست  این مورد از همه موارد مهمتره

شما رو حالت دیفالت  ببین تا چه اندازه میتونی ولتاژ رو کم کنی    اگه زیر 1 بتونی پایدار کنی    مسلما میتونی  با همون کولر یه مقداری اوور کنی 

ولی اگه ولتاژ بین 1-2 هست  توصیه میکنم اوور در حد توربو انجام بشه  ولی دما رو حتما چک کن تا چه حدی  میره بالا

و اگر بین 2-3  هست  اصلا دست به ریسک نزن  چون فقط داغش به دل صاحبش میمونه 

تو تمام مراحل  دما رو داشته باش  کیفیت سیپیو رو خیلی از مسائل تاثیر مستقیم داره  پس حواست باشه  

یه مطلب دیگه رو هم بگم که فقط صرف بالا بردن فرکانس سیپیو نمیتونه شما رو  متحیر کنه  بالا بردن فرکانس پل جنوبی و شمالی هم باید انجام بشه به تناسب  تغییرات  در فرکانس سیپیو 

تا یادم نرفته   نمیدونم از چه خمیری استفاده میکنی   ولی از خمیر خوب با دارا بودن یه درصدی از نقره  قافل نشو  . بنظرم  یه زره از اون خمیر با یه   من    از خمیر سرنگی فله ای  قابل مقایسه نیست 

موفق باشی 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، teknesian گفته است :

درود بر همه

اولا حتما راجب اوور چنتا مطلب کامل و دقیق بخون  اوور کردن فقط تغییر ولتاژ سیپیو  و بالا بردن fsb  نیست   اکثر تنظیمات اوتوماتیک رو باید غیر فعال کنی  و   مسائل دیگه  که تو این پست نمیگنجه

یه بحث مهم تو اوور کلاک کردن کیفیت ساخت سیپیو هست  این مورد از همه موارد مهمتره

شما رو حالت دیفالت  ببین تا چه اندازه میتونی ولتاژ رو کم کنی    اگه زیر 1 بتونی پایدار کنی    مسلما میتونی  با همون کولر یه مقداری اوور کنی 

ولی اگه ولتاژ بین 1-2 هست  توصیه میکنم اوور در حد توربو انجام بشه  ولی دما رو حتما چک کن تا چه حدی  میره بالا

و اگر بین 2-3  هست  اصلا دست به ریسک نزن  چون فقط داغش به دل صاحبش میمونه 

تو تمام مراحل  دما رو داشته باش  کیفیت سیپیو رو خیلی از مسائل تاثیر مستقیم داره  پس حواست باشه  

یه مطلب دیگه رو هم بگم که فقط صرف بالا بردن فرکانس سیپیو نمیتونه شما رو  متحیر کنه  بالا بردن فرکانس پل جنوبی و شمالی هم باید انجام بشه به تناسب  تغییرات  در فرکانس سیپیو 

تا یادم نرفته   نمیدونم از چه خمیری استفاده میکنی   ولی از خمیر خوب با دارا بودن یه درصدی از نقره  قافل نشو  . بنظرم  یه زره از اون خمیر با یه   من    از خمیر سرنگی فله ای  قابل مقایسه نیست 

موفق باشی 

درود به شما

مطالب جدیدی رو از شما می شنوم و واقعا ممنونم

یه چیز عجیب که توی بحث آور دیدم این بود که مثلا من فرکانس رو روی 4.2 گیگا ست کردم 

وقتی داخل ویندوز task manager رو میارم و میرم قسمت سی پی یو می بینم فرکانس سی پی یو رو زده 5 گیگاهرتز !

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، PowerElectron گفته است :

درود به شما

مطالب جدیدی رو از شما می شنوم و واقعا ممنونم

یه چیز عجیب که توی بحث آور دیدم این بود که مثلا من فرکانس رو روی 4.2 گیگا ست کردم 

وقتی داخل ویندوز task manager رو میارم و میرم قسمت سی پی یو می بینم فرکانس سی پی یو رو زده 5 گیگاهرتز !

اگه مشکل ویندوزی نداشته باشید احتمالا  گزینه ای فعال هست که داره عمل توربو هم بجز اوورکلاک کردن شما انجام میده !

البته من تا حالا همچین موردی رو ندیدم  ولی امکانات بعضی از مادر بردها امکان این عمل رو محیا میکنه 

5 گیگا هرتز خیلی  زیاد هست با اون کولر مراقب باشید  اگه سیستم واقعا داره 5 گیگا هرتز نشون میده  مطمئن باش سیپیو داره فشار زیادی رو تحمل میکنه 

اون سیپیو حالت توربو 3.9 هست  نمیدونم چقدر اوور کردی  اگه یه شات از بایوس بدید شاید بهتر بشه راهنمایی کرد

ویرایش شده توسط teknesian
تکمیل کردن جمله
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه
در در 1395/11/18, 11:11:49، teknesian گفته است :

اگه مشکل ویندوزی نداشته باشید احتمالا  گزینه ای فعال هست که داره عمل توربو هم بجز اوورکلاک کردن شما انجام میده !

البته من تا حالا همچین موردی رو ندیدم  ولی امکانات بعضی از مادر بردها امکان این عمل رو محیا میکنه 

5 گیگا هرتز خیلی  زیاد هست با اون کولر مراقب باشید  اگه سیستم واقعا داره 5 گیگا هرتز نشون میده  مطمئن باش سیپیو داره فشار زیادی رو تحمل میکنه 

اون سیپیو حالت توربو 3.9 هست  نمیدونم چقدر اوور کردی  اگه یه شات از بایوس بدید شاید بهتر بشه راهنمایی کرد

بله  دوست عزیز

همونطوری که گفته بودید حالت توربو فعال بوده !!!

خدا رحم کرده

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...