رفتن به مطلب

مشکل با rx 480 (پست اخر بخونید)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان بنده به تازگی این گرافیک گرفتن الان یه مشکل حاد دارم اینکه به خاطر کوچک بودن کیس و عدم تهویه مناسب با نرم افزار msi  after burner  دور فن به حالت دلخواه خودم دراوردم منظورم از قسمت تنظیماتش اما تو بازی های سنگین مثل witcher 3 وقتی دما به 70 میرسه ودور فن میره بالا سیستم کرش میکنه و مجبورم ریستارت کنم  حالا مشکل از نرم افزار یا گرافیک یا پاور یا تهویه است پاورم 500 وات 

یه نکته اینکه وقتی در کیس باز کردم برای تهویه و تنظیمات فن به حلات اول در اوردم انگار مشکل حل شد

ویرایش شده توسط poiuy021
لینک به دیدگاه

• ارسال 51
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

سلام

فن رو اتومات بزارید

بزارید خودش با بالا رفتن دما دورش رو تنظیم کنه

تهویه کیس رو حتما درست کنید و یا یک کیس مناسب تهیه کنید

لینک به دیدگاه

فن رو طوری کاستوم کنید که دمای بالای 65 رو 100 درصد سرعت باشه ، زیر 45 هم 0 درصد ، هرچی تعداد نقاط نمودارتون بیشتر باشه بهتره و هرچی به دمای بالاتر نزدیک میشین شیب نمودار تندتر شه ، درب کیس رو باز بزارید تا وقتی که بشه کیس بهتر تهیه کرد ، پاورت هم بستگی به بقیه قطعات داره که کافیه یا باید ارتقا پیدا کنه ولی به احتمال زیاد اول باید به فکر پاور باشید تا کیس. درایور حتما نسخه  جدید دانلود کنید و همچنین افتربرنر رو ،

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام
مدل دقیق گرافیک و پاور ؟
اگر امکانش رو دارید یک عکس بزارید از داخل کیس

لینک به دیدگاه

مشکل حل شد دما هم پایداره درایور و ژن پایین تر نصب کردم  درست شد

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، poiuy021 گفته است :

مشکل حل شد دما هم پایداره درایور و ژن پایین تر نصب کردم  درست شد

مگه میشه با درایور قدیمی تر مشکل حل بشه و با درایور جدید تر حل نشه واقعا عجیبه 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mrtash گفته است :

مگه میشه با درایور قدیمی تر مشکل حل بشه و با درایور جدید تر حل نشه واقعا عجیبه 

دوستان متاسفانه حل نشد به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه مثلا بازی واچ داگز 2 رو رو low  با دمای حدود 56 داشتم بازی میکردم اما وقتی رو الترا گذاشتم دما به  سرعت بالا میره و بعد از چند لحظه صفحه میره اما کیس داره کار میکنه گراف هم همین طور و این اوضاع ادمه داره تا زمانی که ریستارت کنم و بعضی وقتا رستارتم نمیشه کلا سیم باید بکشم دارم خیلی ضد حاله تازه یه گراف گرفته بودیم  رو fhd بازی کنیم

لینک به دیدگاه

به نظرم مشکل  از پاور اما از جهتی پاور پیشنهادی هم 500 بوده واقعا اعصابم خورد شده سر این موضوع

لینک به دیدگاه

دمای cpu رو چک کن...
گرافیکت تازه روی 90-95 درجه throttle میکنه .... احتمال زیاد دمای cpu بالا میره...

لینک به دیدگاه

یه نرم افزار برای دمای cpu  بگو چون با afterburner قسمت دمای cpu رو میزنم ولی نشون نمیده بعید میدونم از cpu باشه چون 6400 i5  فرکانسش هم 2.71

یه چیز دیگه الان با نرم افزار تست gpu چنتا تست گرفتم مصرف برقش هم نهایت 207 وات بود این لحظه ای بود حالا نمدونم ایا ممتد میکشه یا نه نشونه این که پاور کم بیاره چیه ایا کیس خاموش میشه

اگه یه نرم افزار تست gpu  میدونید بگید البته غیر از 3dmark با اون حجم فضاییش

لینک به دیدگاه

به نظر من پاورت کم میاره

اولا اورکلاک نکن

دوما هرچی قطعه جانبی به سیستم وصل کردی جدا کن

حتی اگه کارت صدای اکسترنال یا کارت شبکه و وای فای داری جدا کن

در این حالت اگه مشکل پیش نیاد یعنی قطعا پاور کم میاره و باید پاور قوی تر بگیری

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

به نظر من پاورت کم میاره

اولا اورکلاک نکن

دوما هرچی قطعه جانبی به سیستم وصل کردی جدا کن

حتی اگه کارت صدای اکسترنال یا کارت شبکه و وای فای داری جدا کن

در این حالت اگه مشکل پیش نیاد یعنی قطعا پاور کم میاره و باید پاور قوی تر بگیری

خیلی بعیده تنها موس کیبورد یه دسته به کیس وصله  حتی اسپیکر که از کیس برق میگرفت هم جدا کردم توخود کیس هم یه هارد یه  یه دی وی دی رایتر رم 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شک نکن مشکلت از پاور هست بنده هم مشکل شمارو داشتم البته با کارت 280x ;بهش توجه نکردم چیپ گرافیکم سوخت شما هم بهتره تا دیرنشده به فکر تعویض پاور باشی 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mojtaba7 گفته است :

پاورتون مدل دقیقش چیه و دقیقا چقدر کارکرد داشته؟

خیلی بشه 5 ماهه گرافیک قبلی هم 460 بود که مشکلی نداشت

Cooler Master B500 Ver.2 80Plus Power Supply

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، crash گفته است :

دمای cpu رو چک کن...
گرافیکت تازه روی 90-95 درجه throttle میکنه .... احتمال زیاد دمای cpu بالا میره...

الان 35 دما در حالت نرمال تو گیم بعدا میزارم

لینک به دیدگاه

سلام. مشخصات کامل سیستمتون رو لطفا بگین. کیسی که استفاده میکنین چیه

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

کیس 

Deep Cool WAVE V2 MATX Case که واقعا اشغاله اما اون موقع پول کافی نداشتم و الویتم هم نبود که واقعا افسوس می خورم

Intel Core-i5 6400

rx 480 سافایر

رم زپلین Supra 8GB 2133MHz CL15 DDR4

هارد 1 ترا toshiba دقیق مدلشو نمیدونم

dvdrw suzuki sp 260 sa این یکی خیلی قدیمی  اگر مشکل حل نشد اینم جدا میکنم تست کنم

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، poiuy021 گفته است :

کیس 

Deep Cool WAVE V2 MATX Case که واقعا اشغاله اما اون موقع پول کافی نداشتم و الویتم هم نبود که واقعا افسوس می خورم

Intel Core-i5 6400

rx 480 سافایر

رم زپلین Supra 8GB 2133MHz CL15 DDR4

هارد 1 ترا toshiba دقیق مدلشو نمیدونم

dvdrw suzuki sp 260 sa این یکی خیلی قدیمی  اگر مشکل حل نشد اینم جدا میکنم تست کنم

زیاد ربطی به کیس نداره وقتی دره کیس باز باشه بیشتر یا مربوط میشه به سی پی یو که فن درست بر روش قرار نگرفته و گرم میکنه و چون سیستم احساس خطر میکنه خاموش میشه دوم اینکه ممکنه از پاور باشه از دوستات ی پاور بگیر یه تستی بزن بعد رو افتر بورنر کلا فن رو بر روی صد درصد بزار دور فن هاشو تست کن ببین بازم اونجوری  میشه یا نه

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، mrtash گفته است :

زیاد ربطی به کیس نداره وقتی دره کیس باز باشه بیشتر یا مربوط میشه به سی پی یو که فن درست بر روش قرار نگرفته و گرم میکنه و چون سیستم احساس خطر میکنه خاموش میشه دوم اینکه ممکنه از پاور باشه از دوستات ی پاور بگیر یه تستی بزن بعد رو افتر بورنر کلا فن رو بر روی صد درصد بزار دور فن هاشو تست کن ببین بازم اونجوری  میشه یا نه

نمیدونم چی بگم بگیر نگیر داره یه موقع سیستم میپوکه یه موقع نه مثلا همین الان ,واچ داگز 2 رو رو الترا گذاشتم مشکلی نداشت البته چن دقیقه بود دما گراف تا 70 رفت مصرف گرافیک 120 130 w وات دمای cpu  پنجاه پنج بود که مناسب به نظر مرسه در کیس هم کلا بازه حالا الن ویتچر 3 رو که همیشه این اتفاق براش افتاد رو میرم برای تستش

لینک به دیدگاه

دمای 70 برای این کارت عادیه.ب نظر من مشکل از پاور یا پردازندته...

لینک به دیدگاه

الان ویتچر 3 رو هم یه بار دیگه تست کردم  دما گراف 72 مصرف 130 140 وات دمای پردازنده 55 یه مورد جالب اینکه بعصی لحظه ها کمتر ازثانیه مصرف پاور از 130 میومد رو 30-40  که همین موقع لگ تو بازی احساس میشد  واقعا نمیدونم دقیقا مشکل چیه الان هم پول پاور ندارم بدم 

لینک به دیدگاه

مشکل میتونه از سه راهی باشه که استفاده می کنم تو منطقه ما نوسان برق وجود داره برای همین از سه راهی  محافظ دار استفاده می کنم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، poiuy021 گفته است :

مشکل میتونه از سه راهی باشه که استفاده می کنم تو منطقه ما نوسان برق وجود داره برای همین از سه راهی  محافظ دار استفاده می کنم

نوسان برق فوق العاده خطرناکه برای مین اصلی و پاورتون چون میتونه باعث باد کردن خازن ها بشه و مین رو خراب کنه این احتمال وجود داره که  نوسانات برق پاور شما رو خراب کرده باشه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...