رفتن به مطلب

دو رم 4 چه میزان از یک رم 8 بهتره؟

Recommended Posts

سلام
قصد دارم رم سیستم رو به 8 گیگ ارتقا بدم.
با توجه به جستجویی هایی که انجا دادم متوجه شدم که استفاده از 2 رم 4 بهتر از یک رم 8 هست.
یک رم 8 قیمتش ۱۸۶,۰۰۰ تومان هست و رم 4 هم ۱۰۹,۰۰۰ تومان. یعنی من اگر بخوام دو رم 4 بگیرم 42,000 تومان اختلاف قیمت داره.

میخواستم بدونم که این استفاده از دو رم انقدری تاثیر داره که من هزینه بیشتری کنم؟ 

یک نکته دیگه اینکه دوستی گفته بودند:

نقل قول

ولی باید بدونید که تقسیم پردازش بین قطعات سرعت رو بالا میبره ولی خب مقدار حافظه ی بیشتری از cash رو درگیر میکنه که این یعنی فشار زیاد روی پردازنده - شما اگر پردازنده ای قوی و با cash بالا دارید بهترین کار استفاده از چند رم روی مادربرد است...

آیا این مورد هم صحت داره؟

ممنونم

لینک به دیدگاه

بله تاثیرش بیشتره و ارزش داره

اما اول باید مدل مادربرد مشخص بشه تا رم مناسب انتخاب بشه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

اکثر توضیحات رو دوستان فرمودن ولی بسته به تعداد اسلات رمتون و مدل مادر برد و پردازنده شما اگر قصددارتقا مجدد رو ندارین 2 تا 4 بزارید بهتره ولی اگر بعدا میتونینی یه 8 دیگه هم اضافه کنی که دوال چنل بشه و ظرفیت بره بالا که فوق العادس اما بیشتر به دیدگاه خودتون در خصوص ارتقا در اینده داره اگه فعلا جواب کارت رو میده 2 تا 4 گارانتی دار کارکرده بخر که ارزونتر بشه..

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1395/11/14, 18:51:41، farzaneh_t گفته است :

سلام
قصد دارم رم سیستم رو به 8 گیگ ارتقا بدم.
با توجه به جستجویی هایی که انجا دادم متوجه شدم که استفاده از 2 رم 4 بهتر از یک رم 8 هست.
یک رم 8 قیمتش ۱۸۶,۰۰۰ تومان هست و رم 4 هم ۱۰۹,۰۰۰ تومان. یعنی من اگر بخوام دو رم 4 بگیرم 42,000 تومان اختلاف قیمت داره.

میخواستم بدونم که این استفاده از دو رم انقدری تاثیر داره که من هزینه بیشتری کنم؟ 

یک نکته دیگه اینکه دوستی گفته بودند:

آیا این مورد هم صحت داره؟

ممنونم

سلام

عملا در صورتی که رمها بصورت دوال بسته بشن پرفورمنس بیشتری خواهند داشت و این مورد کاملا طبیعیست همچنین در مادربردهای کواد هم همواره باید بصورت کواد بسته بشه و در چنین مادربردهایی باید 4ماژول رم خریداری کنید ولی در مادربردهایی همانند 1150 و یا 1151 و... توصیه میشود بصورت دوال و یا همان دو ماژول رم استفاده شود.

ضمن اینکه موقع فروش هم رمهای دو ماژوله را از تک ماژول بهتر میخرند و خریداران بیشتری به نسبت دارد.

لینک به دیدگاه

سلام.

چنانچه مادربورد شما دارای 4تا اسلات رم هست بله دو تا 4 انتخاب کنید.

اما اگه مادربورد شما 2 اسلاته هست بهتره یک اسلات دیگه رو برای ارتقا در آینده خالی بگذارید.

دو تا رم 4 هیچ برتری به یک 8 نداره. بلکه آرایش 2 کاناله از نظر پهنای باند دو برابر آرایش 1 کاناله ست. به شرطی که شما از این پهنای باند استفاده کنید. در صورتی که امور روزمره خودتون رو با این سیستم انجام می دید و گیمینگ معمولی خوب به هیچ وجه شما تفاوت رو احساس نمی کنید.

اما در مجازی سازی، نرم افزار های مهندسی و گیمینگ با کارت گرافیک های رده بالا تفاوت کاملا ملموسه.

لینک به دیدگاه

1. Dual channel doubles the available bandwidth. That translates to somewhere between a 5% and 10% real world performance boost. So it's not a huge hit only running a single stick of RAM but it is measurable.

2.  

این رو از نظرات تامزهاردور برداشتم ولی منبع دقیقی برای مقایسه پیدا نکردم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...