رفتن به مطلب

مشکل این هارد چیه؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

یه هارد 500 seagate برای یکی از اقوام هست که روش ویندوز نصب شده و بعد از نصب و بالا امدن ویندوز سیستم کرش کرد و دیگه ویندوز بالا نیومد.

من به سیستم خودم وصلش کردم فرمتش کردم و از کل درایو هاش رو یکی کردم

این هم وضعیتش

این الان مشکل چیه ؟

بد سکتور داره ؟

بردش خرابه ؟

اگر به عنوان هار برای آرشیو استفاده بشه امکانش هست اطلاعات کلا بپره؟

میشه درستش کرد؟

232.JPG

231.JPG

لینک به دیدگاه

سلام

اون بلوک قرمز که در ابتدای تست مشاهده می کنید مسلما  درون درایو C و اون درایوی که ویندوز نصب کردید قرار داره به احتمال زیاد فایل های اجرایی ویندوز در اون قسمت قرمز خونده نمیشن و مشکل از اینجاست و کرش میکنه.

راه حل اول : فرمت سطح پایین با نرم افزار Low level format انجام بدید احتمالا  زیاد مشکل کرش رفع بشه ولی ارور قرمز در عکس اول باقی خواهند موند.

راه حل دوم : میتونید درایو C با حجم کم و طوری که اون خانه قرمز رنگ درون این درایو قرار بگیره پارتیشن بندی کنید و بعد از اون ویندوز رو روی درایو بعدی نصب کنید و بدون مشکل بالا بیاد.

به عنوان ارشیو میشه اسفاده کرد چون به نظر میرسه مشکل حادی نداشته باشه 

ویرایش شده توسط Hamed2G
لینک به دیدگاه

من چندین هارد دیدم با این مشکل قابل حل نیست ولی میشه هارد رو برای ارشیو استفاده کرد

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Hamed2G گفته است :

سلام

اون بلوک قرمز که در ابتدای تست مشاهده می کنید مسلما  درون درایو C و اون درایوی که ویندوز نصب کردید قرار داره به احتمال زیاد فایل های اجرایی ویندوز در اون قسمت قرمز خونده نمیشن و مشکل از اینجاست و کرش میکنه.

راه حل اول : فرمت سطح پایین با نرم افزار Low level format انجام بدید احتمالا  زیاد مشکل کرش رفع بشه ولی ارور قرمز در عکس اول باقی خواهند موند.

راه حل دوم : میتونید درایو C با حجم کم و طوری که اون خانه قرمز رنگ درون این درایو قرار بگیره پارتیشن بندی کنید و بعد از اون ویندوز رو روی درایو بعدی نصب کنید و بدون مشکل بالا بیاد.

به عنوان ارشیو میشه اسفاده کرد چون به نظر میرسه مشکل حادی نداشته باشه 

سلام

مرسی از پاسخ گویی

دیگه اصلا قرار نیست روی این هارد ویندوز نصب بشه ، فقط قرار به عنوان آرشیو استفاده بشه

من خودم یه فکری دارم ولی نمیدونم عملی هست یا نه

کل درایو ها رو دیلیت کنم بعد یه درایو 5 گیگی بسازم تا اون قسمتی که بلوک قرمز داره رو تو خودش جا بده ، بعد از اون بقیه حجم هارد رو بکنم یه درایو و بعد از اون دوباره اون درایو 5 گیگی که ساختم رو دیلیت کنم که توی my computer نشون داده نشه

این کار عملی  هست ، باعث میشه یه جوری اون بلوک قرمز رو دور بزنم که دیگه هیچ فایلی توی اون قسمت از هار نصب نشه؟

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ATER گفته است :

سلام

مرسی از پاسخ گویی

دیگه اصلا قرار نیست روی این هارد ویندوز نصب بشه ، فقط قرار به عنوان آرشیو استفاده بشه

کل درایو ها رو دیلیت کنم بعد یه درایو 5 گیگی بسازم تا اون قسمتی که بلوک قرمز داره رو تو خودش جا بده ، بعد از اون بقیه حجم هارد رو بکنم یه درایو و بعد از اون دوباره اون درایو 5 گیگی که ساختم رو دیلیت کنم که توی my computer نشون داده نشه

این کار عملی  هست ، باعث میشه یه جوری اون بلوک قرمز رو دور بزنم که دیگه هیچ فایلی توی اون قسمت از هار نصب نشه؟

اون بلوک قرمز به احتمال 99 درصد با فرمت سطح پایین برطرف میشه اگر برطرف نشد همین کار و بکنید .

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ATER گفته است :

سلام

مرسی از پاسخ گویی

سلام ATER جان ?

اون ارور End to End Error Detection مربوط به این میشه که هارد دیسک نتونسته اون تعداد از فرمان های رایتی که بهش دادی رو قبل خاموش شدن کامپیوتر انجام بده که با وجود اون بلوک قرمز کاملا قابل توجیهه ولی در مقایسه با حجم بالای فرمان های رایتی که به هارد ارسال میشه ناچیزه.

برای از بین بردن بلوک قرمز از نرم افزار HDD Regenerator استفاده کن؛ قدرتش تو برطرف کردن این مشکلات فوق العاده اس ولی یادت باشه که بهتره هر چند وقت یه بار دوباره هارد رو یه چک بکنی چون احتمال عود کردن دوباره اون بلوک قرمز رنگ هست.

اون روشی که تو ذهنت هست هم کاملا عملیه؛ بار ها و بار ها خودم از اون نرم افزار استفاده کردم و تو شرایطی که نرم افزار نتونست مشکل رو حل کنه یا مشکل دوباره برگشت این روش پارتیشن بندی رو پیاده کردم و همیشه هم جواب داده. ?

ویرایش شده توسط Poori_CAPITAL
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Poori_CAPITAL گفته است :

سلام ATER جان ?

اون ارور End to End Error Detection مربوط به این میشه که هارد دیسک نتونسته اون تعداد از فرمان های رایتی که بهش دادی رو قبل خاموش شدن کامپیوتر انجام بده که با وجود اون بلوک قرمز کاملا قابل توجیهه ولی در مقایسه با حجم بالای فرمان های رایتی که به هارد ارسال میشه ناچیزه. ?

برای از بین بردن بلوک قرمز از نرم افزار HDD Regenerator استفاده کن؛ قدرتش تو برطرف کردن این مشکلات فوق العاده اس ولی یادت باشه که بهتره هر چند وقت یه بار دوباره هارد رو یه چک بکنی چون احتمال عود کردن دوباره اون بلوک قرمز رنگ هست. ?

اون روشی که تو ذهنت هست هم کاملا عملیه؛ بار ها و بار ها خودم از اون نرم افزار استفاده کردم و تو شرایطی که نرم افزار نتونست مشکل رو حل کنه یا مشکل دوباره برگشت این روش پارتیشن بندی رو پیاده کردم و همیشه هم جواب داده. ?

سلام

با همین برنامه که گفتید مشکل بلوک قزمر برطرف شد ولی هنوز توی قسمت health گزینه  End to End Error Detection رو fail میزنه

هنوز هم با اون روشی که گفتم از 10 گیگ اول هارد استفاده نمیکنم

الان میخوام برای آرشیو کردن فایل ازش استفاده کنم مشکلی نداره؟

امکان داره فایل ها یهو بپرن؟

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ATER گفته است :

سلام

با همین برنامه که گفتید مشکل بلوک قزمر برطرف شد ولی هنوز توی قسمت health گزینه  End to End Error Detection رو fail میزنه

هنوز هم با اون روشی که گفتم از 10 گیگ اول هارد استفاده نمیکنم

الان میخوام برای آرشیو کردن فایل ازش استفاده کنم مشکلی نداره؟

امکان داره فایل ها یهو بپرن؟

اون ارور دیگه وارد سابقه ی هارد شده؛ حتی اگه مشکل اصلی رفع بشه سابقه ی هارد تغییری نمیکنه و تا زمانی که مقدار این ارور زیاد تر نشه مشکلی نیست. الان خیلی راحت می تونی از تمام حجم هارد برای آرشیو کردن یا هر منظور دیگه ای استفاده کنی. در ضمن نیازی نیست 10 گیگ رو بلاستفاده کنی؛ اگه دقت کنی تو تستی که گرفتی بلوک قرمز رو به سکتوری که 251 امین مگابایت از ابتدای حجم هارد رو تشکیل میده ربط داده و فقط کافیه ی قسمت پارتیشن بندی نشده رو تو یه شعاع مناسب از این سکتور قرار بدی.

به علاوه اگه از تمام حجم هارد استفاده کنی و بازم همچین مشکلی پیش بیاد خطر پریدن اطلاعات خیلی کمه و بازم  HDD Regenerator میتونه سکتور رو بازیابی کنه؛ مثل همین الان. تو شرایطی که وضعیت سکتور حاد باشه و دیگه نشه ریکاوریش کرد ارور های دیگه ای هم تو تب Health ظاهر میشن و قاعدتاً هارد به صورت خودکار اون سکتور رو کنار میذاره.

تو یه تجربه ای که چند سال پیش برای خودم پیش اومد برای اینکه بتونم سیستمم رو عوض کنم تمام عکس و فیلم های شخصی ای که روی سیستم داشتم رو ریختم روی یه هارد 250 گیگابایتی آکبند و تمام حجم هارد رو پر کردم. بعد که کارم تموم شد یه دفعه متوجه شدم سریال نامبر هارد با برچسب روش مغایرت داره و یه هارد کارکرده که فقط SMART اش پاک شده رو انداختن بهم.  بعد که فهمیدم چه اشتباهی کردم سریع هارد رو چک کردم و دیدم 50 گیگابایت آخرش مملوء از بد سکتوره و بیشتر اطلاعاتی که توی اون قسمته دیگه خوانده نمیشن!

با استفاده از همون برنامه تونستم حدود 99% سکتور ها رو بازیابی کنم و به جز دو تا عکس بقیه ی اطلاعاتی که داشتم صحیح و سالم ریکاوری شد. اون دو تا عکس هم کامل نپریدن؛ یکی شون نصف اش پرید و اون یکی هم فقط چند تا نقطه ی سیاه توش افتاده بود.

لینک به دیدگاه

درود

Hdd regen بهترین روش کم هزینه ب ای این مشکله  که دوستان گفتند.

با هاردهای خراب و تعمیری زیاد سروکار داشته ام و پیشنهاد می کنم اطلاعات حساس روی اون هارد نریزی.  به عنوان درایو کاری قابل استفاده است ولی معمولا هارددیسکی که دچار این مشکله مستعد گسترش سکتور خراب است و قابل اطمینان نیست.

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Poori_CAPITAL گفته است :

با استفاده از همون برنامه تونستم حدود 99% سکتور ها رو بازیابی کنم و به جز دو تا عکس بقیه ی اطلاعاتی که داشتم صحیح و سالم ریکاوری شد. اون دو تا عکس هم کامل نپریدن؛ یکی شون نصف اش پرید و اون یکی هم فقط چند تا نقطه ی سیاه توش افتاده بود. ?

درود

بختیار بوده ای و همیشه مشکل به این سادگی حل نمیشه. هارددیسک زیاد مستهلک بشه، ممکنه اساسا شناخته نشه و برای بازیابی نیاز تجهیزات خاص داره.

اشتباهی که می کنیم، تعمیم دادن چند تجربه ی شخصیه، در حالی که در نمونه های آماری گسترده تر نتیجه ها متفاوت خواهد بود.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

Hdd regen بهترین روش کم هزینه ب ای این مشکله  که دوستان گفتند.

با هاردهای خراب و تعمیری زیاد سروکار داشته ام و پیشنهاد می کنم اطلاعات حساس روی اون هارد نریزی.  به عنوان درایو کاری قابل استفاده است ولی معمولا هارددیسکی که دچار این مشکله مستعد گسترش سکتور خراب است و قابل اطمینان نیست.

نظر جناب بهمنیان کاملا تأیید میشه.

در 14 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

بختیار بوده ای و همیشه مشکل به این سادگی حل نمیشه. هارددیسک زیاد مستهلک بشه، ممکنه اساسا شناخته نشه و برای بازیابی نیاز تجهیزات خاص داره.

در اینکه بخت با من یار بوده که شکی نیست و حق کاملا با شماست!

ولی با توجه به عکس هایی که استارتر عزیز قرار دادن حس نمیکنم هارد شون انقدر مستهلک باشه.

لینک به دیدگاه

هارد حدودا 200 روز کار کرده در صورتی که

میخوام به عنوان هاردی که بازی های نصبی رو روش بریزم ازش استفاده کنم که حتی اگر هم خراب شد مشکلی نداشته باشم.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

هارددیسک زیاد مستهلک بشه، ممکنه اساسا شناخته نشه و برای بازیابی نیاز تجهیزات خاص داره.

اشتباهی که می کنیم، تعمیم دادن چند تجربه ی شخصیه، در حالی که در نمونه های آماری گسترده تر نتیجه ها متفاوت خواهد بود.

من با توجه به اینکه احساس کردم وضعیت هارد دیسک ایشون حاد نیست نظرم رو گفتم. -_-

همون طور که قبل تر هم گفتم در مورد شرایط آماری گسترده تر حق کاملا با شماست.

در 58 دقیقه قبل، ATER گفته است :

هارد حدودا 200 روز کار کرده در صورتی که

میخوام به عنوان هاردی که بازی های نصبی رو روش بریزم ازش استفاده کنم که حتی اگر هم خراب شد مشکلی نداشته باشم.

تصمیم جالب و به جایی گرفتین.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...