رفتن به مطلب

راهنمایی خرید اسپیکر

mnbv172
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 40 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

گارانتی داره ولی نمیدونم چند ماه (اول مهر خریده) هرکاری میکنم میگه کمتر راه نداره بذا دوباره باهاش صحبت کنم

170 بده هم گرونه ؟ الان که آکش نیست تو بازار لوازم نداره

خوبه باهات مشورت کردم ببخش علی جان ما فقیر فقرا برای این چیزا باید مزاحمت بشیم

درود دوست عزیز

اسپیکر c2 آخرین قیمتی که داشت 236 بود. بین 150 تا 170 ارزش خرید داره( اگر در حد آک باشه و خط و خش نداشته باشه ) با توجه به اینکه خیلی از c11 بهتر و با کیفیت تره.

تو این رنج قیمت هیچ رقیبی نداره .به خریدتون شک نکنید و با خیال راحت خرید کنید. مطمئنا پشیمون نمیشید.

لینک به دیدگاه

آخرین قیمتش تا جایی که یادمه 225 بود
خود من هم کارکرده این مدل رو سال قبل همین موقع 175 فروختم (گارانتیش هم تموم شده بود)
http://forum.lioncomputer.ir/index.php?/topic/55044-فروش-اسپیکر-ادیفایر-c2/

(ضمنا ریموت کنترل c2 رو هم در نظر بگیرین)

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، 005 گفته است :

آخرین قیمتش تا جایی که یادمه 225 بود
خود من هم کارکرده این مدل رو سال قبل همین موقع 175 فروختم (گارانتیش هم تموم شده بود)
http://forum.lioncomputer.ir/index.php?/topic/55044-فروش-اسپیکر-ادیفایر-c2/

(ضمنا ریموت کنترل c2 رو هم در نظر بگیرین)

کیفیت کنترلش خوبه ؟ این گرین که به درد نمیخورد بعد چطوری اسپیکرو تست کنم که خرابه یا نه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، mnbv172 گفته است :

عزیزی داداش

گارانتی داره ولی نمیدونم چند ماه (اول مهر خریده) هرکاری میکنم میگه کمتر راه نداره بذا دوباره باهاش صحبت کنم

170 بده هم گرونه ؟ الان که آکش نیست تو بازار لوازم نداره

خوبه باهات مشورت کردم ببخش علی جان ما فقیر فقرا برای این چیزا باید مزاحمت بشیم

گارانتی ادیفای ماتریکسه میتونی زنگ بزنی و شماره سریال رو بدی و چک کنی وضعیت گارانتیش رو.

لوازم که گفتی نداره چیا نداره؟ کلا چیا همراهش هست؟

170 قیمت بالاییه ولی اسپیکر اگه همه چی تموم باشه و با اک مو نزنه میارزه این قیمت.

اینکه دوستان دارن میگن که اخرین قیمتش بالای 220 بوده و ... برای موقعی هست که کمیاب شده و بود هرکی هرچی میتونست میبرید. مثل بعضی قطعات الان که قیمتای فضایی  خوردن صرفا به دلیل نایاب بودن.

در کل صدای c2 جزو بهترین هاست و اگر میتونی به قیمت بخری خرید خوبیه. ولی اینکه یه جنس خوب رو چون نیست بری یه قیمت الکی زیاد براش پرداخت کنی درست نیست ولی اگر شما مشکل مالی ندارید و میبینید اون خرید براتون راحت تره و ... بخرید شاید بهتر باشه. کل تفاوتش هم 30 20 تومنه. اگر مشکلی نداری همین قیمت بخر.

برای تست اسپیکر کارکرده اول جای پیچ ها رو چک کن و دقت کن پیچ گوشتی نخورده باشه. برای فهمیدنش یا با ظاهر که پیچ یه کم چهارگوشش خمیده شده به یه طرف یا اینکه با دست بکشید رو پیچ اگر زبری نافرم احساس کردید یعنی پیچ باز شده یا اینکه رنگ مشکی کامل پیچ در قسمت های داخل چهارگوش دچار ساییدگی شده و نقره ایه زیرش معلوم بشه.

کنترل و دکمه ها و ... همه باید با کمترین تماسی کار کنن. ولوم رو حتما چک کنید که دونه دونه ببرید جلو دونه دونه ولوم تکون بخوره یهو 10 تا نپره بالا بعدشم 5 تا کم شه! همه کلید ها باید اینجوری باشن. البته ولوم های ساچمه ای که این مشکل رو دارن به راحتی با یه مقدار الکل یا اسپری تمیز کننده حل میشه مشکلشون ولی این اسپیکر چون قیمت بالا خریداری میشه نباید اینجوری باشه.

برای تست خود اسپیکر هم ولوم بیشتر از حد معمولی مدت زیاد مثلا 30 دقیقه بزارید بخونه اهنگ های متفاوت با صدای بلند اهنگ شلوغ باشه بهتره. بعدش داخل و اطراف قطعات رو بو کنید و ببینید که بوی سوختگی یا بوی غیر عادی میدن یا نه اگر دادن یعنی اون قسمت دچار مشکله. ب هیچ دلیلی هم صدا نباید قطع بشه اون وسط یا خش خش کنه یا یه سمت قطع شه بی دلیل! اون وسط یه وقتایی هم ولوم رو تا نزدیکی های اخر ببری بد نیست ولی ممتد نزار رو اون ولوم باشه البته این اسپیکر مدار انتی دیستوریشن داره که با خراب شدن صدا وارد مدار میشه و صدای خراب رو فیلتر میکنه که از ارزنده ترین قسمت های این اسپیکر هست.

بعد اینکه اهنگ با بیس زیاد بزارید و اسپیکرها رو قطع کنید و ولوم رو بالاتر ببرید جوری که ساب کامل بازی کنه بعد کامل دقت کنید که صدای اضافه ای از بدنه ساب میاد یا نه اگر صدای اضافه ای بده یعنی بدنه ساب ضربه خورده و از بالانس خارج شده. خود ساب رو هم دقت کنید که موقع بیس زدن صدای اضافه مثل پر پر یا صدای خش خش نده که اگر این دو صدا رو هم بده یعنی ساب هم در حال موت هست.

دوست من ادم از مشورت کردن هیچ وقت ضرر نمیکنه هیچ وقت.

موفق باشید دوست من.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

در در 1395/11/29, 02:55:48، Ali Subi گفته است :

گارانتی ادیفای ماتریکسه میتونی زنگ بزنی و شماره سریال رو بدی و چک کنی وضعیت گارانتیش رو.

لوازم که گفتی نداره چیا نداره؟ کلا چیا همراهش هست؟

170 قیمت بالاییه ولی اسپیکر اگه همه چی تموم باشه و با اک مو نزنه میارزه این قیمت.

اینکه دوستان دارن میگن که اخرین قیمتش بالای 220 بوده و ... برای موقعی هست که کمیاب شده و بود هرکی هرچی میتونست میبرید. مثل بعضی قطعات الان که قیمتای فضایی  خوردن صرفا به دلیل نایاب بودن.

در کل صدای c2 جزو بهترین هاست و اگر میتونی به قیمت بخری خرید خوبیه. ولی اینکه یه جنس خوب رو چون نیست بری یه قیمت الکی زیاد براش پرداخت کنی درست نیست ولی اگر شما مشکل مالی ندارید و میبینید اون خرید براتون راحت تره و ... بخرید شاید بهتر باشه. کل تفاوتش هم 30 20 تومنه. اگر مشکلی نداری همین قیمت بخر.

برای تست اسپیکر کارکرده اول جای پیچ ها رو چک کن و دقت کن پیچ گوشتی نخورده باشه. برای فهمیدنش یا با ظاهر که پیچ یه کم چهارگوشش خمیده شده به یه طرف یا اینکه با دست بکشید رو پیچ اگر زبری نافرم احساس کردید یعنی پیچ باز شده یا اینکه رنگ مشکی کامل پیچ در قسمت های داخل چهارگوش دچار ساییدگی شده و نقره ایه زیرش معلوم بشه.

کنترل و دکمه ها و ... همه باید با کمترین تماسی کار کنن. ولوم رو حتما چک کنید که دونه دونه ببرید جلو دونه دونه ولوم تکون بخوره یهو 10 تا نپره بالا بعدشم 5 تا کم شه! همه کلید ها باید اینجوری باشن. البته ولوم های ساچمه ای که این مشکل رو دارن به راحتی با یه مقدار الکل یا اسپری تمیز کننده حل میشه مشکلشون ولی این اسپیکر چون قیمت بالا خریداری میشه نباید اینجوری باشه.

برای تست خود اسپیکر هم ولوم بیشتر از حد معمولی مدت زیاد مثلا 30 دقیقه بزارید بخونه اهنگ های متفاوت با صدای بلند اهنگ شلوغ باشه بهتره. بعدش داخل و اطراف قطعات رو بو کنید و ببینید که بوی سوختگی یا بوی غیر عادی میدن یا نه اگر دادن یعنی اون قسمت دچار مشکله. ب هیچ دلیلی هم صدا نباید قطع بشه اون وسط یا خش خش کنه یا یه سمت قطع شه بی دلیل! اون وسط یه وقتایی هم ولوم رو تا نزدیکی های اخر ببری بد نیست ولی ممتد نزار رو اون ولوم باشه البته این اسپیکر مدار انتی دیستوریشن داره که با خراب شدن صدا وارد مدار میشه و صدای خراب رو فیلتر میکنه که از ارزنده ترین قسمت های این اسپیکر هست.

بعد اینکه اهنگ با بیس زیاد بزارید و اسپیکرها رو قطع کنید و ولوم رو بالاتر ببرید جوری که ساب کامل بازی کنه بعد کامل دقت کنید که صدای اضافه ای از بدنه ساب میاد یا نه اگر صدای اضافه ای بده یعنی بدنه ساب ضربه خورده و از بالانس خارج شده. خود ساب رو هم دقت کنید که موقع بیس زدن صدای اضافه مثل پر پر یا صدای خش خش نده که اگر این دو صدا رو هم بده یعنی ساب هم در حال موت هست.

دوست من ادم از مشورت کردن هیچ وقت ضرر نمیکنه هیچ وقت.

موفق باشید دوست من.

علی جون دوباره سلام

پیامتو نشون برادرم دادم اونم سریع سفارش C11 داد امیدوارم تا چهارشنبه برسه بار لیون راحت بشم

اون سی 2 قطع و وصلی کوچکی داشت دیگه دلزده شدم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

بچه ها اسپیکر رسیده ولی بیسش وقتی صدا تا آخر میره صدای غز غز میده چیکار کنم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mnbv172 گفته است :

سلام.

یه کلیپ بزار ازش.

پیچ های پشت امپلی فایر رو چک کن باز نشده باشن.

و اینکه اون صفحه اهنی خنک کننده امپ پشت باکس رو وقتی این صدا رو میده فشار بده به داخل ببین صدا کم میشه یا از بین میره یا نه.

اگر میتونی اطراف باکس رو هم چک کن ببین جایی هوا خارج نمیشه که صدای اضافه تولید کنه یا نه.

احتمالا هوا داره خارج میشه میتونی پیچ امپلی پشت رو یه کم سفت تر کنی.

البته برای جنس آکبند کاملا غیر طبیعیه این صدا از کجا خریدی؟؟

کارتونش پلمپ بود وقتی رسید دستت؟؟

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/09, 04:43:34، Ali Subi گفته است :

سلام.

یه کلیپ بزار ازش.

پیچ های پشت امپلی فایر رو چک کن باز نشده باشن.

و اینکه اون صفحه اهنی خنک کننده امپ پشت باکس رو وقتی این صدا رو میده فشار بده به داخل ببین صدا کم میشه یا از بین میره یا نه.

اگر میتونی اطراف باکس رو هم چک کن ببین جایی هوا خارج نمیشه که صدای اضافه تولید کنه یا نه.

احتمالا هوا داره خارج میشه میتونی پیچ امپلی پشت رو یه کم سفت تر کنی.

البته برای جنس آکبند کاملا غیر طبیعیه این صدا از کجا خریدی؟؟

کارتونش پلمپ بود وقتی رسید دستت؟؟

کیپ نمیشه ضبط کنی موبایل خیلی صدای بلند نمیتونه بگیره

از لیون خریدم میگه بفرست گارانتی چرا 7 روز مهلت تست بهم ندادن؟

گارانتی داره پیچش باز کنم میپره نمیدونم این غزغز طبیعیه یا نه چون وقتی اون دوتا اسپیکر جدا میکنم و صدا میبرم تا آخر بیس غزغز میکنه ولی صدای متوسط خوبه

چکار کنم ؟ کارت گارانتی هم نداشت ولی لیون میگه مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

کیپ نمیشه ضبط کنی موبایل خیلی صدای بلند نمیتونه بگیره

از لیون خریدم میگه بفرست گارانتی چرا 7 روز مهلت تست بهم ندادن؟

گارانتی داره پیچش باز کنم میپره نمیدونم این غزغز طبیعیه یا نه چون وقتی اون دوتا اسپیکر جدا میکنم و صدا میبرم تا آخر بیس غزغز میکنه ولی صدای متوسط خوبه

چکار کنم ؟ کارت گارانتی هم نداشت ولی لیون میگه مشکلی نیست

ببین اخرین ولوم صدای غز غز از ساب تقریبا نرماله.

کلا اسپیکر غیر های اند بدون کارت صدا ولوم  بالاتر از  هشتاد درصد به هم ریختگی صدا طبیعیه.

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/09, 14:19:24، mnbv172 گفته است :

منظورتون ولوم اصلی اسپیکر هستش که تا اخر میبرین یا ولوم بیس؟

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

ببین اخرین ولوم صدای غز غز از ساب تقریبا نرماله.

کلا اسپیکر غیر های اند بدون کارت صدا ولوم  بالاتر از  هشتاد درصد به هم ریختگی صدا طبیعیه.

به هم ریختگی نیستا فقط غرغر یا غزغز بیس هست

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، 005 گفته است :

منظورتون ولوم اصلی اسپیکر هستش که تا اخر میبرین یا ولوم بیس؟

ولوم بیس دوست خوبم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mnbv172 گفته است :

به هم ریختگی نیستا فقط غرغر یا غزغز بیس هست

عزیز صداش مثل خروج هوای پر فشار از جاییه؟

گوشت رو ببر نزدیک باکس و کل اطرافش بچرخون ببین قسمتی هست که از اونجا بیشتر صدا بیاد؟

یا فقط خود سابه که غیز غیز میکنه.

با یه چیز دیگه هم تست کن مثلا اهنگ تست ساب فرکانس 80 بگیر بزار. ببین جایی هوا خارج میشه از باکس؟

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/10, 14:19:32، Ali Subi گفته است :

عزیز صداش مثل خروج هوای پر فشار از جاییه؟

گوشت رو ببر نزدیک باکس و کل اطرافش بچرخون ببین قسمتی هست که از اونجا بیشتر صدا بیاد؟

یا فقط خود سابه که غیز غیز میکنه.

با یه چیز دیگه هم تست کن مثلا اهنگ تست ساب فرکانس 80 بگیر بزار. ببین جایی هوا خارج میشه از باکس؟

سلام علی جان

فقط خود ساب اینجوریه  و هوا از همون قسمت خارج میشه

دیگه بیخیالش شدم نمیتونم بفرستم گارانتی برادرمم گفت از این صدا به بعد چون باند خیلی حرفه ای نیست و کارت صدا عادیه خوبه

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

سلام علی جان

فقط خود ساب اینجوریه  و هوا از همون قسمت خارج میشه

دیگه بیخیالش شدم نمیتونم بفرستم گارانتی برادرمم گفت از این صدا به بعد چون باند خیلی حرفه ای نیست و کارت صدا عادیه خوبه

ببین ساب به تنهایی به دلیل فرکانس پایینی که داره یه نویز اضافه همیشه همراهش هست حتی بهترین ساب ها. به خاطر حرکت مکانیکی صفحه و روبر و اسپایدر.

ولی باکس نباید صدا بده. باکس در صورتی صدا میده که خوب از داخل اب بندی نشده باشه و جایی حتی سوراخ خیلی ریز در حد میلی متری خالی مونده و از اون هوا خارج میشه که باعث این نویز میشه.

در غیر این صورت خوبه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...