رفتن به مطلب

مشکل هنگ کامل سیستم در ویندوز 10 ! خواهش میکنم نظراتتون رو با من درمیون بگذارید !

sisaco
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام. من ویندوز 7 که نصب میکنم سیستم کوچکترین مشکلی نداره

به محض اینکه 10 نصب میکنم . از لحظه ای که تمام میشه نصبویندوز 10 هنگ میکنه ! یعنی اخرین ریستی که باید نصب شه !

انگار سیستم جون داره و میفهمه ویندوز 10 !

سیستم ریست میشه و چراغ هارد روش میشه . قرمز ممتد و سیستم باید ریست شه باز . تحت هیچ شرایطی بالا نمیاد .

سه تا هارد دارم. دونه دونه نصب کردم. هارد هارو جدا کردم . تک تک نصب کردم جدا جدا

هارد جدید خریدم

بایوس اپدیت کردم

ده نسخه ویندوز 10 نصب کردم

پاورعوض کردم !

کابل هارو عوض کردم. نمیشه که نمیشه

Gigabyte z170 x ud3

core i7 6700k

32 GB ram

700 hp power

دوستی که بتونه مشکل رو حل بکنه به دلیل اینکه معظل خیلی ها باشه و بی جواب باشه به عنوان هدیه یک کارت ASUS RX480 OC آکبند تقدیم میشه . 

اینم دوباره بگم. با ویندوز 7 هیچ مشکلینداره . 

لینک به دیدگاه

درود - دوست عزیز در حالت Safe Mode ویندوز بالا میاد ؟!

لینک به دیدگاه

سلام. اصلا اجازه نمیده ویندوز بیاد بالا که برم سیف مود رو فعال کنم. همون لوگوی ویندوز لود هارد میره روی 100 و گیرمیکنه کلا. 

لینک به دیدگاه

سلام

با 1 رم تست کردی ؟همه ی رم هار بیرون بیار با 1 دونش ویندوز 10 بزن ببین چی میشه

و با 1 هارد

ویرایش شده توسط Eyeless
لینک به دیدگاه

قبلشم تمام قطعات روی برد 1 بار جدا کن دوباره بزن جا حتی CPU

یه عکسم از سیستمت بزار

چک کن خبر بده

ویرایش شده توسط Eyeless
لینک به دیدگاه

سلام دوست من

از چه طریقی ویندوز نصب میکنی؟

dvd یا فلش؟

اگه از طریق فلش نصب میکنی یه dvd  ویندوز10  از بازار بخر با اون نصب کن

اگه با dvd نصب میکنی یه بار با فلش نصب کن

انشا الله مشکل برطرف بشه

ویرایش شده توسط AliReza-Lion
لینک به دیدگاه

همه این کارهارو کردم. اصلا جواب نداد . نامردیه به خدا :(

لینک به دیدگاه

جسارتا میشه بفرمایید که دقیقا چند مدل ویندوز 10 نصب کردین؟
ورژن (بیلد) + اینکه دی وی دی هستن یا فلش + ساخت کدوم شرکت (مثلا پرنیان) رو هم میشه بفرمایید؟
گرافیکتون چیه ؟ 

لینک به دیدگاه

بیش از 20 مدل ویندوز 10 نصب کردم. از هر کجا بگید دانلود کردم. از سایت های مختلف. ورژن بیلد های مختلف / حتی دی وی دی های مورچه و پرنیان . گرافیک هم rx480 درم استفاده میکنم. 

لینک به دیدگاه

بزرگوار مدتی قبل برای بنده مشکل با ویندوز 8.1 مشابه شما پیش اومد که با دستورات CMD درست شد 

قبل از هر کاری عرض کنم کل هاردت پاک میشه و پسوند به GPT تغییر خواهد کرد 

تمامی اتصالات PCI یا حتی هاردهای اضافه را جدا کنید و پیشنهاد میشود حالت UEFI مادربورد فعال باشد 

در هنگام نصب ویندوز زمان نمایش گزینه Install  شما Shift+F10  بگیر بعد دستورات لازم را بنویسید

type diskpart and press Enter.

type list disk and press Enter.

A list of disks will appear in a text format. You will return to the diskpart prompt. Step one verified that Disk 1 is the 3TB drive. Warning: Diskpart Erase/Clean will permanently erase/destroy all data on the selected drive. Please be certain that you are erasing the correct disk.

"Shows the command prompt window and displays all detected disks. Disk 1 is squared off. "

From the diskpart prompt you will need to select a disk disk number (for instance, if the 3TB+ drive is Disk 1, you would type select disk 1) and press Enter. Warning: Diskpart Erase/Clean will permanently erase/destroy all data on the selected drive. Please be certain that you are erasing the correct disk.
Shows the command prompt window and that I have typed "select disk 1"

A message appears saying that the disk is selected. You will return to the diskpart prompt. Warning: Diskpart Erase/Clean will permanently erase/destroy all data on the selected drive. Please be certain that you are erasing the correct disk.
"Shows the command prompt window and displays that Disk 1 is now the selected disk "

From the diskpart prompt, type clean and press Enter. The drive's partition, data, and signature is now removed. You will return to the diskpart prompt. Warning: Once you type clean and hit enter the drive will be erased. No warning will be provided.
Shows the command prompt window and that I have typed "clean"

The Command Prompt window will display the message "DiskPart succeeded in cleaning the disk". Close out of the Command Prompt window by clicking the red X in the upper right hand corner.
Shows the command prompt window and displays DiskPart succeeded in cleaning the disk. DiskPart succeeded in cleaning the disk is squared off.

Now the 3TB+ drive can be re-initialized, partitioned, and formatted
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، m343 گفته است :

بزرگوار مدتی قبل برای بنده مشکل با ویندوز 8.1 مشابه شما پیش اومد که با دستورات CMD درست شد 

قبل از هر کاری عرض کنم کل هاردت پاک میشه و پسوند به GPT تغییر خواهد کرد 

تمامی اتصالات PCI یا حتی هاردهای اضافه را جدا کنید و پیشنهاد میشود حالت UEFI مادربورد فعال باشد 

در هنگام نصب ویندوز زمان نمایش گزینه Install  شما Shift+F10  بگیر بعد دستورات لازم را بنویسید

type diskpart and press Enter.

type list disk and press Enter.

A list of disks will appear in a text format. You will return to the diskpart prompt. Step one verified that Disk 1 is the 3TB drive. Warning: Diskpart Erase/Clean will permanently erase/destroy all data on the selected drive. Please be certain that you are erasing the correct disk.

"Shows the command prompt window and displays all detected disks. Disk 1 is squared off. "

From the diskpart prompt you will need to select a disk disk number (for instance, if the 3TB+ drive is Disk 1, you would type select disk 1) and press Enter. Warning: Diskpart Erase/Clean will permanently erase/destroy all data on the selected drive. Please be certain that you are erasing the correct disk.
Shows the command prompt window and that I have typed "select disk 1"

A message appears saying that the disk is selected. You will return to the diskpart prompt. Warning: Diskpart Erase/Clean will permanently erase/destroy all data on the selected drive. Please be certain that you are erasing the correct disk.
"Shows the command prompt window and displays that Disk 1 is now the selected disk "

From the diskpart prompt, type clean and press Enter. The drive's partition, data, and signature is now removed. You will return to the diskpart prompt. Warning: Once you type clean and hit enter the drive will be erased. No warning will be provided.
Shows the command prompt window and that I have typed "clean"

The Command Prompt window will display the message "DiskPart succeeded in cleaning the disk". Close out of the Command Prompt window by clicking the red X in the upper right hand corner.
Shows the command prompt window and displays DiskPart succeeded in cleaning the disk. DiskPart succeeded in cleaning the disk is squared off.

Now the 3TB+ drive can be re-initialized, partitioned, and formatted

روی هارد اس اس دی هم فرمت تغییر پیدا میکنه ؟ هارد من اس اس دی هست. 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

روی هارد اس اس دی هم فرمت تغییر پیدا میکنه ؟ هارد من اس اس دی هست. 

اصولا برای SSD  وقتی حالت UEFI  فعال باشد به GPT تبدیل خواهد شد که اکثر اساتید این فرمت را ترجیح داده اند (برای بنده هم GPT میباشد)  

شما اگر برات مقدوره تست کنید ببینید مشکلی ندارید و بعد از عیب یابی میتوانید از جناب بهمنیان یا متخصصین عزیز در فروم تفاوت های این دو فرمت را به صورت تخصصی بررسی کنید 

لینک به دیدگاه

برای پیدا کردن مشکل یک سیستم باید قطعات رو کم کنید تا احتمالات رو بیارید پایین !!!!!!!

یه فلش بگیرید و روش ویندوز 10 Bootable بریزید ببینید بالا میاره یا نه ! اگه لود کرد، اشکال از هارد یا اس اس دی شماست و یا تنظیمات بایوس در قسمت هارد و Boot device مشکل داره !

لینک به دیدگاه

یک ویدیو از زمانی که سیستم رو روشن می کنی بزار ، تا دوستان دقیق تر راهنمایی کنن . چند تا عکس هم از کیس بزار ، 

لینک به دیدگاه

اقا الان من کله هارد هارو باز جدا کردم . رفتم یک کابل جدید گرفتم . وصلکردم به سوکت یک ! ویندوز نصب شده و بالا هم اومد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! الان میخوام هارد های دیگرو وصل کنم ....ترو خدا دعا کنید هنگ

نکنه ! 

من سیستم قبلیمو به خاطر همین موضوع فروخت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احتمالاً هاردت بدسکتور داره ، نو هستش ؟ اگه بتونی رو یه سیستم دیگه تست کن

لینک به دیدگاه

نه. الان سه تا هارد رو نصب کردم. هارد اس اس دی باید بیاد بره روی هارد دوم تا جواب بده . / 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اول آدرس بده تا حضوری بیایم خدمتتون...به هر حال میارزه واسه یه ASUS RX480 OC  این همه راه رو تا اهواز بکوبیم بیام، مگه نه ؟?

اینو به شوخی گفتم تا یه کم از فشار عصبی شما کم بشه چون این درد رو تجربه کردم و واقعا خیلی روی اعصابه!!!

منم این درد رو روی چند تا سیستم مختلف تجربه کردم و تا حدی روی اعصاب بود که دیگه قصد داشتم کلا سیستم ها رو منهدم کنم و جال اینه این مشکل رو به صورت همزمان روی دو تا سیستم داشتم و دقیقا هردو موقع لود ویندوز همین اتفاق براشون می افتاد که حالا شرح قضیه و راه حل هاش رو براتون میگم امیدوارم که به دردتون بخوره و مشکلتون حل بشه دوست عزیز.

اول از هر چیزی بگم که سیستم ها نسبتا قدیمی بودن و مشکل من با نصب ویندوز 7 بود و همون اتفاق هنگ کردن شما میافتاد و با نصب ویندوز XP مشکلی نداشتند .

راه های زیادی رفتم ، چندین ست و نوع رم های مختلف تعویض کردم ،چندین سی پی یوی مختلف تعویض کردم ، گرافیک های مختلف و آنبورد خودشون رو همچنین، کابلها رو عوض کردم ، هارد های مختلفی با حجم های متفاوت جا گذاری کردم و چیکار که دیگه نکردم و در نتیجه به این شکل مشکلات حل شد:

روی یکی از سیستم ها با تعوض جدا جدای تمام قطعات و روشهای مختلف نهایتا روی یکی از سیستم ها با تعویض مادربرد و سی پی یو و استفاده از بقیه قطعات خودش مشکل حل شد.( یه نکته اضافه کنم : روی برد اصلی این سیستم کلا هر سی پی یویی که همخوانی داشت رو مینداختم به شدت داغ میکرد؟!!!!!)

روی سیستم دیگری بعد از مرحله تعویض کابل ساتا و پورت اون مشکل حل شد ولی دوباره بعد از چند بار ریست شدن سیستم برای نصب درایور و برنامه ها و حتی سری بعد بدون نصب درایورها دوباره سیستم به مشکل خورد و در نهایت با تعویض هارد و کابل و پورت ، مشکل اون هم رفع شد.

البته این خلاصه و مفید قضیه بود که خدمتتون عرض شد و گرنه عملی واقعا خیلی کار برد و وقت گرفت؟!!!

امیدوارم که این اطلاعات مفید باشه و به کارتون بیاد...

در نهایت ان شاء الله هر طوری که مشکلتون حل شد نتیجه و راه حلش رو همینجا و برای بقیه هم قرار بدید.

با تشکر و موفق باشید.

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

اشتباها خودم رو نقل قول کردم ببخشید دوستان.

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

سلام دوست عزیز

اول آدرس بده تا حضوری بیایم خدمتتون...به هر حال میارزه واسه یه ASUS RX480 OC  این همه راه رو تا اهواز بکوبیم بیام، مگه نه ؟?

اینو به شوخی گفتم تا یه کم از فشار عصبی شما کم بشه چون این درد رو تجربه کردم و واقعا خیلی روی اعصابه!!!

منم این درد رو روی چند تا سیستم مختلف تجربه کردم و تا حدی روی اعصاب بود که دیگه قصد داشتم کلا سیستم ها رو منهدم کنم و جال اینه این مشکل رو به صورت همزمان روی دو تا سیستم داشتم و دقیقا هردو موقع لود ویندوز همین اتفاق براشون می افتاد که حالا شرح قضیه و راه حل هاش رو براتون میگم امیدوارم که به دردتون بخوره و مشکلتون حل بشه دوست عزیز.

اول از هر چیزی بگم که سیستم ها نسبتا قدیمی بودن و مشکل من با نصب ویندوز 7 بود و همون اتفاق هنگ کردن شما میافتاد و با نصب ویندوز XP مشکلی نداشتند .

راه های زیادی رفتم ، چندین ست و نوع رم های مختلف تعویض کردم ،چندین سی پی یوی مختلف تعویض کردم ، گرافیک های مختلف و آنبورد خودشون رو همچنین، کابلها رو عوض کردم ، هارد های مختلفی با حجم های متفاوت جا گذاری کردم و چیکار که دیگه نکردم و در نتیجه به این شکل مشکلات حل شد:

روی یکی از سیستم ها با تعوض جدا جدای تمام قطعات و روشهای مختلف نهایتا روی یکی از سیستم ها با تعویض مادربرد و سی پی یو و استفاده از بقیه قطعات خودش مشکل حل شد.( یه نکته اضافه کنم : روی برد اصلی این سیستم کلا هر سی پی یویی که همخوانی داشت رو مینداختم به شدت داغ میکرد؟!!!!!)

روی سیستم دیگری بعد از مرحله تعویض کابل ساتا و پورت اون مشکل حل شد ولی دوباره بعد از چند بار ریست شدن سیستم برای نصب درایور و برنامه ها و حتی سری بعد بدون نصب درایورها دوباره سیستم به مشکل خورد و در نهایت با تعویض هارد و کابل و پورت ، مشکل اون هم رفع شد.

البته این خلاصه و مفید قضیه بود که خدمتتون عرض شد و گرنه عملی واقعا خیلی کار برد و وقت گرفت؟!!!

امیدوارم که این اطلاعات مفید باشه و به کارتون بیاد...

در نهایت ان شاء الله هر طوری که مشکلتون حل شد نتیجه و راه حلش رو همینجا و برای بقیه هم قرار بدید.

با تشکر و موفق باشید.

من صبح دقیقا همین کارو کردم تا تونستم ویندوز رو نصب کنم ! کابل هارو عوض کردم !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام. من ویندوز 7 که نصب میکنم سیستم کوچکترین مشکلی نداره

به محض اینکه 10 نصب میکنم . از لحظه ای که تمام میشه نصبویندوز 10 هنگ میکنه ! یعنی اخرین ریستی که باید نصب شه !

انگار سیستم جون داره و میفهمه ویندوز 10 !

سیستم ریست میشه و چراغ هارد روش میشه . قرمز ممتد و سیستم باید ریست شه باز . تحت هیچ شرایطی بالا نمیاد .

سه تا هارد دارم. دونه دونه نصب کردم. هارد هارو جدا کردم . تک تک نصب کردم جدا جدا

هارد جدید خریدم

بایوس اپدیت کردم

ده نسخه ویندوز 10 نصب کردم

پاورعوض کردم !

کابل هارو عوض کردم. نمیشه که نمیشه

Gigabyte z170 x ud3

core i7 6700k

32 GB ram

700 hp power

دوستی که بتونه مشکل رو حل بکنه به دلیل اینکه معظل خیلی ها باشه و بی جواب باشه به عنوان هدیه یک کارت ASUS RX480 OC آکبند تقدیم میشه . 

اینم دوباره بگم. با ویندوز 7 هیچ مشکلینداره . 

عزیز اول سخت افزارتون رو بطور کامل بفرمایید،(مدل دقیق رم و هارد و همچنین ورژن بایوس مادربورد) دوستان درست میگن، مشکل شما از مموری هستش(رم یا هارد)...

ساکن کجای اهواز هستید؟(البته در حال حاضر نمیتونم کمکتون کنم)

اگه مشکلتون با کمک دوستان حل نشد، چاره ای جز تیکه تیکه تست کردن قطعات ندارید...

درضمن عزیز اگه هارد ۳ ترا دارید، با استفاده از نرم افزارهای Easeus partition manager یا AOMEI partition assistant فرمتش رو از MBR به GPT عوض کنید تا بتونید از ۳ ترابایت حافظتون استفاده کنید، این مشکل باعث هنگ کردن ویندوز نمیشه و فقط باعث میشه که ۲.۲ ترابایت از هاردتون رو بتونید استفاده کنید...

Sent from my HTC One_E8 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

منم این مشکل رو داشتم ولی با تعویض دی وی دی ویندوز و هارد مشکلم حل شد 

یه بارم کابل ساتای هارد رو عوض کردم و درست شد

لینک به دیدگاه

نه مشکل از دی وی دی نیست. توضیح دادم که. مجبور شدم الان کابل های ساتا رو عوض کنم 

لینک به دیدگاه

یه سوال

ایا سیستم رو با 480 استفاده میکنید ؟

اگه اره دلیل مشخصه

درایورهای AMD برای برخی کارت های سری 400 مخصوصا 480 در ویندوز 10 مشکل دارن

واسه بعضی ها با چشمک زدن صفحه همراه واسه بعضی ها صفحه ابی بعضی هم مثل شما هنگ کردن سیستم

ولی شما میگید بعد از نصب ویندوز یعنی به نصب درایور کارت نمیرسه ولی باز هم به امتحانش میارزه

اگه با 480 توی وین 7 مشکلی نداری با یه کارت دیگه یا حتی خود گرافیک مجتمع cpu توی win 10  تست کن اگه مشکل پابرجا بود باید قطعات رو تک تک تست کنی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...