رفتن به مطلب

بررسی Rx480 با I5 4460 . I7 4790

Recommended Posts

• کاربر ویژه

گفتم که الان وقت گرافیک خریدنه

لینک به دیدگاه

• ارسال 360
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

با اویل 7 یه تست 1 ساعته گرفتم ، متوسط دما 70 ، حداکثر 74 ، فریم هم فکر تا 115 رفت رو 60 قفل کردم ، مموری خور این بازی جالبه 7 گیگ مموری گرافیم خورد !

مصرف متوسط 147 وات ، حداکثر 250 !

احساس کردم یه صدای وز مانندی از گرافیک میومد ، چون کیس  فن زیاد داره زیاد مطمئن نیستم باید دوباره تست کنم

تنظمیات بازی هم همه چی رو آخر

لینک به دیدگاه

سلام. منم قصد خرید بین 480 و 1060 رو دارم اما یک نکته ای منو دور میکنه از 480.. اونم ساپورت amd هستش.. (ازنظر زمانی) 

من 6 سال پیش 6950 گرفتم کراسفایر کردم هنوز که هنوزه ازنظر قدرت کاملا جوابگوئه.. اما amd لعنتی پشتیبانی رو قطع کرده..

درحالی که nvidia هنوز که هنوزه واسه 560 که اون زمان هم رده کارت من بود ، داره آپدیت میده..

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

با اویل 7 یه تست 1 ساعته گرفتم ، متوسط دما 70 ، حداکثر 74 ، فریم هم فکر تا 115 رفت رو 60 قفل کردم ، مموری خور این بازی جالبه 7 گیگ مموری گرافیم خورد !

مصرف متوسط 147 وات ، حداکثر 250 !

احساس کردم یه صدای وز مانندی از گرافیک میومد ، چون کیس  فن زیاد داره زیاد مطمئن نیستم باید دوباره تست کنم

تنظمیات بازی هم همه چی رو آخر

واسه من نهایت میره روی 120 وات ! :) . 

ویرایش شده توسط sisaco
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 59 دقیقه قبل، dark fear گفته است :

سلام. منم قصد خرید بین 480 و 1060 رو دارم اما یک نکته ای منو دور میکنه از 480.. اونم ساپورت amd هستش.. (ازنظر زمانی) 

من 6 سال پیش 6950 گرفتم کراسفایر کردم هنوز که هنوزه ازنظر قدرت کاملا جوابگوئه.. اما amd لعنتی پشتیبانی رو قطع کرده..

درحالی که nvidia هنوز که هنوزه واسه 560 که اون زمان هم رده کارت من بود ، داره آپدیت میده..

درود

دوست عزیز انودیا به کاربرانش خیلی قولها میده از جمله پشتیبانی از dx 12 برای سری 400 و 500

با خیلی از تستها و رویو ها مشخص شد که حتی سری 1000 هم که نسل جدیده پشتیبانی از dx 12 به صورت کامل نمیکنه  چه برسه سری 400 و 500

حداقلش این بود که amd دید نمیشه الکی بگه سری 6000 و 5000 از dx 12 پشتیبانی میکنه بعد بیاد با درایور تو بازیها افتضاح کاری کنه  پس همون بهتر که اومد رو راست گفت کارتهای زیر سری 7000 به پایین واسه dx 12 مناسب نیستن

الان هم خیلی از بازیهایی که با dx 12 اومدن رویه سری 400 و 500 انودیا اجرا نمیشن

پس فقط الکی به درایور دلخوش نکنید

در ضمن الان از زمان معرفی سری پولاریس که amd فلک زده داره یه بند هر ماهی 3 دفه درایور میده بیرون که

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، sisaco گفته است :

واسه من نهایت میره روی 120 وات ! :) . 

اون 250 وات واسه لحظه ای بوده که تا خرخره بردمش زیر لود متوسط زیر 150 واته

وقتی زیر لوده یه صدای ویز ازش بلند میشه البته باید گوشو برد بغل گرافیک تا شنیده بشه ، نویزشه یا کویل واین که میگن همینه ؟

در ضمن دوستان پشت کارت خیلی گرم میشه ، کلاً کارتهای amd اینجورین ؟

کارت قبلیم 750ti بود که خیلی خنک بود به همین دلیله که فکر میکنم زیاد داغ میکنه یا داغ هستش به طوری که نمیشه دست رو بک پلیت گذاشت دما67 الی 70 بود یا کارتهای رده بالا اینجورین؟

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/06, 00:09:14، mahdighz گفته است :

مبارک اونایی که دارن تازه خریدن باشه منم تا سه چهار روز دیگه میگیرم الان که عکسای این دوستمون دیدم هیجان زده شدم

Rx 480 !!! 

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/06, 02:20:16، HeX گفته است :

گفتم که الان وقت گرافیک خریدنه?

yay! :))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

وقتی زیر لوده یه صدای ویز ازش بلند میشه البته باید گوشو برد بغل گرافیک تا شنیده بشه ، نویزشه یا کویل واین که میگن همینه ؟

کارت قبلیم 750ti بود که خیلی خنک بود به همین دلیله که فکر میکنم زیاد داغ میکنه یا داغ هستش به طوری که نمیشه دست رو بک پلیت گذاشت دما67 الی 70 بود یا کارتهای رده بالا اینجورین؟

؟

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 18 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

؟

دوست گرامی 480 کلاً کارت داغی هست
الان زمستونه ، تابستون اون روی زیباشو نشونتون میده
بهتره زیاد روی دما حساس نشید
کارت قبلی تون هم جونی نداشته و خیلی با این مدلی که الان گرفتید تفاوت داره
استفاده کنید و لذت ببرید
من خودم 1060 دارم دما تا 75 راحت میره بالا تازه اسوس هست

البته موقع بازی دور فن رو تا 80 درصد میبرم بالا تا دما کاملاً کنترل بشه و واقعاً هم برای اولین بار هست که میبینم کنترل میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

دوست گرامی 480 کلاً کارت داغی هست
الان زمستونه ، تابستون اون روی زیباشو نشونتون میده
بهتره زیاد روی دما حساس نشید
کارت قبلی تون هم جونی نداشته و خیلی با این مدلی که الان گرفتید تفاوت داره
استفاده کنید و لذت ببرید
من خودم 1060 دارم دما تا 75 راحت میره بالا تازه اسوس هست

البته موقع بازی دور فن رو تا 80 درصد میبرم بالا تا دما کاملاً کنترل بشه و واقعاً هم برای اولین بار هست که میبینم کنترل میشه

صدای ویز چی ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

صدای ویز چی ؟

نه اصلاً
فقط صدای فن داره که کاملاً طبیعی هست
یا اگر هم باشه من تا حالا چیزی نشنیدم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

آره دادا پشتش گرم میشه طبیعیه.کارت منم همینطوره

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

اقا در حد هیتر گرم میشه ! نگرانش نباش . ! ولی Rx470 گیگابایت که داشتم دور فن میرفت روی 50 عمرا دمایب کارت بیشتر 40 نمیشد ! این کارت فنو روی 100 بذاری باید دما میره روی 60 70 !

من الان یک مشکل دیگه دارم ! توی بازی ها حالت Sync رو که فعال میکنم فریم میاد زیر. و خط های شکسته شکسته از بین میره ! خب این طبیعیه !

ولی مسخرش اینجاس که وقتی sync فعال نباشه فریم میده ها. ولی اینقدر شکسته شکسته میشه که اعصابه ادم و میریزه به هم ! نمیدونم چیکار کنم به خدا

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

اقا در حد هیتر گرم میشه ! نگرانش نباش . ! ولی Rx470 گیگابایت که داشتم دور فن میرفت روی 50 عمرا دمایب کارت بیشتر 40 نمیشد ! این کارت فنو روی 100 بذاری باید دما میره روی 60 70 !

من الان یک مشکل دیگه دارم ! توی بازی ها حالت Sync رو که فعال میکنم فریم میاد زیر. و خط های شکسته شکسته از بین میره ! خب این طبیعیه !

ولی مسخرش اینجاس که وقتی sync فعال نباشه فریم میده ها. ولی اینقدر شکسته شکسته میشه که اعصابه ادم و میریزه به هم ! نمیدونم چیکار کنم به خدا

کارت ک ایسوسه این مشکل رو نداره!یعنی وقتی sync فعاله افت فریم میده ولی وقتی غیر فعاله هیچ مشکلی پیش نمیاد!کلا نفهمیدم این sync چیه؟!

درمورد گرما من تنظیمات فن رو از روز اول اصلا دست نزدم دمای معمولی روی 40-50 فن ها خاموشن از 50 به بعد شروع به چرخیدن میکنن و حداکثر دمایی ک داشتم تو بازی sniper elite 3 بودش ک بالای 100 فریم میداد و دما به 80 میرسید

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

جالبه دقیقا این مسائل برای من هم پیش اومد!

بله به احتمال قوی کویل واین هست چون گفتی وقتی میبری زیر لود ، وقتی فریم بالاتر از 60 باشه بیشتر خودشو نشون میده! البته فقط آزار میده آدمو مشکل خاصی ایجاد نمیکنه!

بله ظاهرا هیتسینک و بک پلیت کارت من هم  معمولا گرم هست!

کارت منم 650ti boost بود!

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

در 13 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

کارت ک ایسوسه این مشکل رو نداره!یعنی وقتی sync فعاله افت فریم میده ولی وقتی غیر فعاله هیچ مشکلی پیش نمیاد!کلا نفهمیدم این sync چیه؟!

درمورد گرما من تنظیمات فن رو از روز اول اصلا دست نزدم دمای معمولی روی 40-50 فن ها خاموشن از 50 به بعد شروع به چرخیدن میکنن و حداکثر دمایی ک داشتم تو بازی sniper elite 3 بودش ک بالای 100 فریم میداد و دما به 80 میرسید

.

لینک به دیدگاه

دمای زیاد واسه کارتای amd یه چیزه معمولیه واس همین من هیچوقت سمتش نرفتم

Sent from my LG-H540 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 45 دقیقه قبل، mehdi1502 گفته است :

دمای زیاد واسه کارتای amd یه چیزه معمولیه واس همین من هیچوقت سمتش نرفتم

سلام دوست عزیز

اون دما در مورد cpu هاش صدق میکنه نه کارت گرافیکش

شما آیا از حرات کارتی مثل 7950 خبر دارید؟   کارتی فوقالعاده خنک بود.  مدل سافایر این کارت بالای 63/65 درجه نمیرفت

مدل های رفرنس هر دو برند دمای زیادی دارند

فقط رفرنس ای ام دی در مدل کارت 290-290x  استثنا بود و  دمای خیلی زیادی داشت

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز
اون دما در مورد cpu هاش صدق میکنه نه کارت گرافیکش
شما آیا از حرات کارتی مثل 7950 خبر دارید؟   کارتی فوقالعاده خنک بود.  مدل سافایر این کارت بالای 63/65 درجه نمیرفت
مدل های رفرنس هر دو برند دمای زیادی دارند
فقط رفرنس ای ام دی در مدل کارت 290-290x  استثنا بود و  دمای خیلی زیادی داشت

سلام دوست عزیز.

https://www.sakhtafzarmag.com/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9/10878/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9-amd-rx480

یه سری ب این بزن درضمن کارت7950 دیگ ب عهد بوق پیوسته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، mehdi1502 گفته است :

سلام دوست عزیز.

https://www.sakhtafzarmag.com/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9/10878/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9-amd-rx480

این لینکی که شما دادی یه ضعف و اشتباه مهندسی بوده. و بندرت از طرف شرکت های عظیم سر میزنه . و باز هم تاکید میکنم مدل رفرنس بوده نه مهندسی کولر بهینه شده در مدلهای غیر رفرنس

ایا سامسونگ با  مشکلی که برای گوشی رده بالای نوت 7 براش پیش امد باید ازش رو برگرداند؟..  عظمت این شرکت و جایگاهش باید زیر سوال بره؟

سلایق و گرایش به برندی نباید باعث تخریب بی منطق برند مقابل باشه.

مدل های trix - vapor-  و کولرهای گیگابایت و انواع مختلف گولرهای برندهای دیگه در کارت های amd توان دفع حرارتی خوبی دارند در حد برند مورد علاقتون

7950 هم هنوز داره استفاده میشه هنوز خبری گفته نشده فلان نقطه جهان کارت 7950 از زیر خاک بیرون کشیده شد?

شما نوع نگارشتون در مورد amd به گذشته ها مربوط میشه چون از از فعل گذشته استفاده کردید پس 7950 هم مورد بحث قرار میگیره

این ریویو سند خوبی میتونه باشه اینطور نیست؟. اگه ریویویی سراغ داری که به کارتهای امروزی نه عهد بوق  مربوط میشه و amd رو در جایگاه بدتر نشون میده خوشحال میشم قرار بدید

Image result for temp graphic amd vs nvidia 2017

در مورد این تاپیک هم دوستانی امدن و پست گذاشتن که به هیچ عنوان مشکل حرارت ندارند پس استثنا نباید کلیت محسوب بشه

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من که از خریدم راضیم ، بازی اویل 7 که اگه اشتباه نکنم تایتل انویدیا هستش  فریم ;کامل میگیره ، حالا با سیستم من که از سیستمهای تست خیلی ضعیفتره تو قسمتهایی از بازی تا 120 فریم رفت ولی خوب حساب متوسطش هستش که تو سایتهای بنچ 91 هستش

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

من که از خریدم راضیم ، بازی اویل 7 که اگه اشتباه نکنم تایتل انویدیا هستش  فریم ;کامل میگیره ، حالا با سیستم من که از سیستمهای تست خیلی ضعیفتره تو قسمتهایی از بازی تا 120 فریم رفت ولی خوب حساب متوسطش هستش که تو سایتهای بنچ 91 هستش

مبارک باشه داداش .شما کدام مدل را خریدید ؟؟ کاملا راضی هستی؟ ..دیگه چه بازی های تست کردی؟ 
من بخوایم این مدل را بخرم تا چند سال جواب میده برام.... چون اصلا نمیتونم بعدش گارت عوض کنم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، mehdi1502 گفته است :

سلام دوست عزیز.

این یک مشکلی بود که کاملا برطرف شد!!!

با درایور جدیدی که دادن کاملا بحث مصرفش کنترل شد و این مشکل برطرف شد!!!

حتی خود لیون هم با اون درایور قدیمیش تست کرده بود و هیچ ایرادی سیستم پیدا نکرد! فکر کنم یه روز کاملا در حال تست بود سیستمشون!

خلاصه که همیشه از این جور موارد پیش میاد و رفع میشه!!!

با اینحال 480 رفرنس دیگه تو بازار نیست و همه غیررفرنس و 8 پین هست و بسیار عالی دارن جواب میدن! 7950 هم هنوز داره حدودا اندازه 280 فریم میده و مثل مرد داره کار میکنه و بر خلاف 470 و570  و 670 تاریخی نشده!

در ضمن خودم 480 سافایر نیترو پلاس گرفتم کاملا راضیم از هارد صدا در میاد از این کارت در نمیاد!!! ;)

بعد هم کارتی که مصرفش زیاد باشه خب قاعدتا دماش هم بالا هست و هنر سازنده و کولر باید باشه که بتونه دما رو دفع کنه!!!  و کارتهای 650 و 750 که بدونه فن هم فکر کنم تولید شدن و مصرفی ندارن رو با این کارت مقایسه نکنید!!!

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

دوستان گارانتی آواژنگ خوبه ؟؟ من تاحالا از گارانتی آواژنگ استفاده نکردم ، میخوام کارت اکستریم گیگا بگیرم ، دوستانی که با آواژنگ سرو کله زدن بگن خوبه یا نه ؟؟؟

ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...