رفتن به مطلب

استفاده از سوکت 2011 برای بازی !

Recommended Posts

دوستان یه سوالی ذهن منو مشغول کرده...هر از گاهی آگهی می بینم مثلا سی پی یو Intel Xeon E5-2683 v3 که 14 هسته داره ! 28 تا رشته ! و 35 مک هم کش ...قیمتشم جوری هست که میشه جای 6700k با یه مقدار پول بیشتر ...جای سوکت 1151 سوکت 2011 رو جمع کرد...ولی من کمتر کسی رو دیدم از سوکت 2011 برای بازی استفاده کنه...بعد این همه هسته و رشته و مک واقعی هست پس چرا تو مقایسه دو تا سی پی یو 6700k امتیاز بیشتری میگیره ؟! اینا هم مثل Q9650 هستن که اندازه ضعیف ترین سی پی یوcori 3 سوکت 1155 قدرت ندارن

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E5-2683-v3-vs-Intel-Core-i7-6700K

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

پس چرا تو مقایسه دو تا سی پی یو 6700k امتیاز بیشتری میگیره ؟! اینا هم مثل Q9650 هستن که اندازه ضعیف ترین سی پی یوcori 3 سوکت 1155 قدرت ندارن

فقط تبلیقات هست که اون سوکتهای اسباب بازی هم فروش بره

بعدش هم Xeon گرون هست و قیمت کارکردشون هست که ارزون هست

6700K  که خوبه 67000K هم که باشه نسبت به تاریخ ساختش با همرده Xeon نمیشه مقایسه کرد اونم چه سوکتی 2011 فقط برتریش در این مورد هست که XMP را پشتیبانی میکنه و هسته خیلی پر قدرتی داره

Xeon هم مصرف برق کمتری داره هم  کش بیشتری داره و هم رم بیشتری را پشتیبانی میکنه با یه سری امکانات دیگر که به کار هر شخصی نمیاد

بخوای حساب کنی قیمت جهانی سوکتهای 1150 و 1151 و غیره به نسبت سوکت 2011 برای بازی کردن خیلی بصرفه تر هست حتی برای رندر هم خیلی جاها جواب میده و نیازی به سوکتهای پر هزینه ای مثل 2011 نیست

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Royal گفته است :

فقط تبلیقات هست که اون سوکتهای اسباب بازی هم فروش بره

بعدش هم Xeon گرون هست و قیمت کارکردشون هست که ارزون هست

6700K  که خوبه 67000K هم که باشه نسبت به تاریخ ساختش با همرده Xeon نمیشه مقایسه کرد اونم چه سوکتی 2011 فقط برتریش در این مورد هست که XMP را پشتیبانی میکنه و هسته خیلی پر قدرتی داره

Xeon هم مصرف برق کمتری داره هم  کش بیشتری داره و هم رم بیشتری را پشتیبانی میکنه با یه سری امکانات دیگر که به کار هر شخصی نمیاد

بخوای حساب کنی قیمت جهانی سوکتهای 1150 و 1151 و غیره به نسبت سوکت 2011 برای بازی کردن خیلی بصرفه تر هست حتی برای رندر هم خیلی جاها جواب میده و نیازی به سوکتهای پر هزینه ای مثل 2011 نیست

خوب حالا که دسته دوم این سی پی یو ها ارزونه..و به قول شما قدرتش خیلی بیشتره ..چرا بقیه نمیان از سوکت 2011 واسه بازی یا کارای عادی استفاده کنن؟

https://divar.ir/v/تهران_-اسکندریمادربورد-ASUS-P9X79-LE-پردازنده-Core-i7|-قطعات-و-لوازم-جانبی|-تهران_-اسکندری|-دیوار/UknnoKsgi

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

خوب حالا که دسته دوم این سی پی یو ها ارزونه..و به قول شما قدرتش خیلی بیشتره ..چرا بقیه نمیان از سوکت 2011 واسه بازی یا کارای عادی استفاده کنن؟

https://divar.ir/v/تهران_-اسکندریمادربورد-ASUS-P9X79-LE-پردازنده-Core-i7|-قطعات-و-لوازم-جانبی|-تهران_-اسکندری|-دیوار/UknnoKsgi

شما که این پردازنده را بخری تا به مرحله استفاده برسی 2 برابر یه سوکت معمولی باید روش خرج کنی

پاور قدرتمند...کیس بزرگ...خنک کننده خوب....گرافیک درست حسابی...SSD خوب و چند TB هارد دیسک و و و و

ئذ کل در بهترین حالت 2 تا 3 تومان باید بیشتر خرجش کنی

خودم قبلا 1366 داشتم بعد به هوای یه ارتقای کوچک اومدم یه مادربرد 2011 گرفتم و دیدم گرفتارش شدم مجبور شدم کل سیستم را بفروشم و یه 4 تومان هم بزارم روش و سیستم 2011 را راه بندازم

پردازنده 1366 را هم از امریکا خریداری کرده بودم که Xeon بود و هنوز هم دارمش از اون موقع به بعد عاشق Xeon  شدم خیلی خنک و کم مصرف بدون ولتاژ اضافه کردن فرکانسش را میشد بالا برد که البته من این کار را با پردازنده خودم انجام ندادم

حالا در کل 2011 از همه سوکتها برتره چه با Xeon  چه با پردازندهای سری K ولی به نظر خودم هم پردازنده Xeon بهتر هست

لینک به دیدگاه

درود

اول خدمت شما عرض کنم که سایت cpu boss جهت مقایسه مشخصات پردازنده هست امتیازی که میده بر اساس سرعت و قدرت پردازنده نیست ، اگر دقت کنید در بعضی از تست ها تفاوتشون کاملا مشخص میشه.

در مورد سوال اصلیتون باید بگم از سوکت 2011 استفاده میشه برای بازی ولی فقط از پردازنده های i7 چون برای سیستم خانگی ( در کنارش یکم محاسباتی) طراحی شدند .

اما درباره ی پردازنده های زئون باید عرض کنم  بعضی از دستور عمل های محاسباتی که در پردازنده های رده خانگی (منظورم i7 i5 i3 و...) استفاده میشه در این پردازنده ها ساپورت نمیشن در مقابل در پردازنده های زئون از دستورالعمل هایی پشتیبانی می کنند که پردازش های سنگین صنعتی براشون راحتر و سریع تر انجام بشه ، خودتون مثال خوبی زدید ، پردازنده Q9650 به دلیل قدیمی بودن از بعضی از دستورالعمل های جدیدی که برای محاسبات هوش مصنوعی بازی استفاده میشه رو نداره به همین دلیل قدرتش در بهترین حالت در حد یک i3 3220 هستش! ساده ترش میشه اینکه انگار یک دور قاشق رو دور سرش میچرخونه!

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، AJOR گفته است :

درود

اول خدمت شما عرض کنم که سایت cpu boss جهت مقایسه مشخصات پردازنده هست امتیازی که میده بر اساس سرعت و قدرت پردازنده نیست ، اگر دقت کنید در بعضی از تست ها تفاوتشون کاملا مشخص میشه.

در مورد سوال اصلیتون باید بگم از سوکت 2011 استفاده میشه برای بازی ولی فقط از پردازنده های i7 چون برای سیستم خانگی ( در کنارش یکم محاسباتی) طراحی شدند .

اما درباره ی پردازنده های زئون باید عرض کنم  بعضی از دستور عمل های محاسباتی که در پردازنده های رده خانگی (منظورم i7 i5 i3 و...) استفاده میشه در این پردازنده ها ساپورت نمیشن در مقابل در پردازنده های زئون از دستورالعمل هایی پشتیبانی می کنند که پردازش های سنگین صنعتی براشون راحتر و سریع تر انجام بشه ، خودتون مثال خوبی زدید ، پردازنده Q9650 به دلیل قدیمی بودن از بعضی از دستورالعمل های جدیدی که برای محاسبات هوش مصنوعی بازی استفاده میشه رو نداره به همین دلیل قدرتش در بهترین حالت در حد یک i3 3220 هستش! ساده ترش میشه اینکه انگار یک دور قاشق رو دور سرش میچرخونه!

پس  طبق فرمایشات شما سوکت 2011 به درد بازی و کارهای معمولی تو خونه نمیخوره..؟ مثلا اگر من یه سی پی یو سوکت 2011 بگیرم ممکنه فریم دهی تو بازی کمتر از سوکت و سی پی یو 1151 باشه ؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hamed.Madadi گفته است :

پس  طبق فرمایشات شما سوکت 2011 به درد بازی و کارهای معمولی تو خونه نمیخوره..؟ مثلا اگر من یه سی پی یو سوکت 2011 بگیرم ممکنه فریم دهی تو بازی کمتر از سوکت و سی پی یو 1151 باشه ؟

در مورد زئون ها بله!

لینک به دیدگاه

برای بازی 4 هسته واقعی هم کافیه

بیشتر  فرکانس مهم هست.

فرکانس بالا تر = فریم بیشتر.

البته میگن DX12 قرار این جریان تغیر کنه ولی کوتا... 

لینک به دیدگاه

من خودم دوتا سیستم با سوکت 2011 دارم . کارم هم سه بعدی و ویدئو رندرینگ هست . توصیه به استفاده از زئون برای استفاده خانگی نمیکنم . یه core i7 البته جدیدترش مثل 6800 میشه . خودم یه 6950X دارم البته صرفا برای گیم نخریدم ولی از خیلی از زئونها تو کاربری خودم برتره . تو بحث رندرینگ خودم به شخصه امتحان نکردم ولی بعید میدونم تو رنج قیمت خودش بتونه زئونی باهاش رقابت کنه . حالا کاری با زئونهایی مثل 2699 ندارم که که حدود 2برابر این نزدیک 11.5 قیمتشه .

اگه میخوای 2011 ببندی حوبه ولی نه با زئون با core i7 . 

مثلا 6800k خوبه و اختلافش با قویترین سی پی یو سوکت 1151 تو گیم شاید به 5تا فریم هم نرسه ولی مزیتهای فوق العاده ای داره مثلا XMP یا رم 4 کاناله تعداد لاینهای Pcie بیشتر و ... خیلی چیزای دیگه که با توجه به اونا میشه از اون 5 تا فریم بیشتر چشم پوشی کرد . 

اگه محدودیت بودجه نداری همون 2011 رو بگیر و کلا زئون رو فراموش کن . گول اون هسته های بیشتر و کش بیشتر رو نخور که تو گیم اصلا به کارت نمیاد . یه 6800k ببند که درحال حاضر با 7700 فک کنم حدود 400 تا 450 تومن تفاوت داشته باشه ولی ارزشش رو داره . پشیمون نمیشی مطمئن باش .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

دوستان یه سوالی ذهن منو مشغول کرده...هر از گاهی آگهی می بینم مثلا سی پی یو Intel Xeon E5-2683 v3 که 14 هسته داره ! 28 تا رشته ! و 35 مک هم کش ...قیمتشم جوری هست که میشه جای 6700k با یه مقدار پول بیشتر ...جای سوکت 1151 سوکت 2011 رو جمع کرد...ولی من کمتر کسی رو دیدم از سوکت 2011 برای بازی استفاده کنه...بعد این همه هسته و رشته و مک واقعی هست پس چرا تو مقایسه دو تا سی پی یو 6700k امتیاز بیشتری میگیره ؟! اینا هم مثل Q9650 هستن که اندازه ضعیف ترین سی پی یوcori 3 سوکت 1155 قدرت ندارن

سلام

داداش هر پردازنده ای برای کار خاصی ساخته شده

مثلا پردازنده زئون برا کارهای وورک استیشن و سرور هست و اصلا بدرد گیم نمیخوره. کلا سوکت 2011 برا وورک استیشن هاست. نه اینکه نمیشه بازی کرد، میشه ولی برا این کار ساخته نشدن. برا کارهای رندرینگ، محاسبات سنگین و ...

لینک به دیدگاه

چه چیزایی آدم می بینه اینجا...
جواب خیلی سادست..
ipc یه cpu مثل 6700K بیشتر از 6900 هست (یا xeon ) + اینکه mainstream های اینتل کلاک بیشتری هم دارن که بازی ها هسته های کمتر با ipc و کلاک بیشتر رو ترجیح میدن...
ipc = instruction per clock یا کاری که cpu توی هر کلاک انجام میده (هر هرتز ) .... ipc بیشتر+clock بیشتر = چرفورمنس تک هسته ای بالاتر که بازی های خیلی بیشتر ترجیحش میدن به تعداد هسته های بیشتر ...

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...
  • کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، mohammad amin zarei گفته است :

سلام از کجا سوکت 2011 بخرم خیلی واجبه راهنمایی کنید 

دیگه تولید نمیشه باید دسته دوم تهیه کنید یا اینکه پشت ویترینی ته انباری کسی براتون جور کنه. 2011-v3 ممکنه هنوز باشه ولی 2011 خالی بعید میدونم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...