رفتن به مطلب

طوفان پردازنده ناپل AMD

اشتراک گذاری

Recommended Posts

طوفانی دیگر در راه هست پردازنده های ناپل با 32 هسته و 64 نخ آمادده عرضه هستند تا لرزه بر اندام اینتل بیاندازد اونهم با بهره گیری از رم با 8 کانال 
حتی قویتر از آخرین پردازنده زئون خدا بیامرز اینتل گرانفروش و انحصارگرا 

به نظرتون با قیمت خوب میتونه خود نمایی هم بکنه

سلطان رندرینگ و سرور از راه میرسد .:$

AMD-Naples-Server-CPU-1.jpg

AMD-Naples-Server-CPU-2.jpg

AMD-Naples-Server-CPU-3.jpg

AMD-Naples-Server-CPU-4.jpg

AMD-Naples-Server-CPU-5.jpg

AMD-Naples-Server-CPU-7.jpg

لینک به دیدگاه

خدارو شکر

چقدر این اینتل درحق amd ظلم کرد

و تمام شرکت های ریز و درشت از جمله

,,acer,,dell,,,HP,,lenovo

اینها رو باترفند های مختلف کاری میکرد که از amd خرید نکنن

کلک بزرگ اینتل در مورد بولدوزر ها هم که همه فهمیدن

و amd خیلی به ورشکستگی نزدیک شده بود

تمام مالک های اینتل اسراییلی هستن میخان دنیا رو داشته باشن

من خودم باجبار از 6600 استفاده میکنم

ولی الان داره بهتر میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ترکونده ، نمردیم باز تو پیشنهاد سیستم پای سی پی یو های ای ام دی باز شد

خدا رو شکر

لینک به دیدگاه

برای مردم معمولی این موضوعات اصلا مهم نیست ! 

برای مثال توی بیا هی بگو گوشی شیاومی ۷۰۰ تومنه قدرتش برابر گوشی ۲ میلیونی هست

باز میگه فقط سامسونگ که قدرت مدل ۷۰۰ تومنیش به اندازه نصف قدرت ۷۰۰ تومنی شیاومی هم نیست

کامیپوتر هم همینه اکثر مردم فقط اینتل و انویدیا رو قبول دارن کسی Amd رو زیاد قبول نداره ! حالا هرچی هم بگید ارزونتره بهتره فایده ای نداره

این موردی هم که شما عنوان کردی ۳۲ هسته و ۶۴ رشته و ... 

این مدل هارو حتی ۱۰ درصد از مردم هم استفاده نمیکنن ! پس اصلا اهمیتی نداره که چقدر قویه قیمتش چنده و ... !

هرچند که توی چندین نسل Amd شاهد این بودید که مثلا مدل های ۸ هسته ایش از ۴ هسته ای های اینتل هم ضعیف تر بود

مدل هایی که کلاک بالاتری از اینتل داشتن ولی از اینتل ضعیفتر بودن !

این خودش باعث ایجاد این تفکر میشه که اعداد و ارقام Amd  همش دروغ ! 

اگرچه که شما هی بیا بگوقدرت فقط به هسته و کلاک مربوط نیست ! 

این یک تفکر و یک ذهنیت برای مردم شده که Amd کیفیت اینتل رو نداره

البته کمبود مادربردهایی که amd ساپورت کنه هم خودش یک دلیل بود

اما از الان میشه گفت که از سال ۲۰۱۷ به بعد amd هم میتونه با جدیت تمام با intel و Nvidia رقابت کنه چون ابزارش به وجود اومده.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، esy2011 گفته است :

20170221_171517.jpg

20170221_171523.jpg

الان با همون کیت های آیمنیوم کوچیک خنک میشن؟

مگه میشه؟ مگه داریم؟

لینک به دیدگاه

تجربه این سالهای اخیر اثبات کرده که محصولات ای ام دی رو تا خودتون تست نکردید، همواره باید با دیده تردید به نتایج تستش بنگرید، بر خلاف اینتل که حقایق بیشتری رو در مورد محصولاتش میگه ، البته نه همه ی حقایقو

البته این موضوع نفی کننده این مطلب نیست که به خاطر ضعف سال های اخیر و بزرگنمایی های نادرست ای ام دی از محصولات اخیرش، اینتل و انویدیا به دو قطب برتر سی پی یو و گرافیک تبدیل شده اند و این عدم وجود رقیب خوب در این عرصه ها ، باعث ضرر مصرف کننده ها به خاطر قیمت های گزاف این محصولات شده

به امید افزایش رقابت که به نفع مصرف کننده است

لینک به دیدگاه

معماری  تکنولوژی پردازندهای ناپل همون سری رایزن هست ونتایجوشو همه دیدن و میدونن پس با بهرهوری انرژی و قدرت عملکرد بالا میخوادبیاد بخصوص برا کسانیکه  تو کار رندینگ حرفه ای و مالتی مدیا و سرور هستن پردازنده ایدهدعالی  هست اینتل قبلا که حریف خوبی تو سرور نداشت قیمتهای نجومی میداد الان میگن همین پردازنده با ۳۲ هسته و ۶۴ نخ میخواد باقیمت نصف پرچمدارسرور اینل  و باکارایی بالاتر بیاد واولین بار درجهان پشتیبانی از رم تا  ۸ کانال

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، FiX3R! گفته است :

برای مردم معمولی این موضوعات اصلا مهم نیست ! 

برای مثال توی بیا هی بگو گوشی شیاومی ۷۰۰ تومنه قدرتش برابر گوشی ۲ میلیونی هست

باز میگه فقط سامسونگ که قدرت مدل ۷۰۰ تومنیش به اندازه نصف قدرت ۷۰۰ تومنی شیاومی هم نیست

کامیپوتر هم همینه اکثر مردم فقط اینتل و انویدیا رو قبول دارن کسی Amd رو زیاد قبول نداره ! حالا هرچی هم بگید ارزونتره بهتره فایده ای نداره

این موردی هم که شما عنوان کردی ۳۲ هسته و ۶۴ رشته و ... 

این مدل هارو حتی ۱۰ درصد از مردم هم استفاده نمیکنن ! پس اصلا اهمیتی نداره که چقدر قویه قیمتش چنده و ... !

هرچند که توی چندین نسل Amd شاهد این بودید که مثلا مدل های ۸ هسته ایش از ۴ هسته ای های اینتل هم ضعیف تر بود

مدل هایی که کلاک بالاتری از اینتل داشتن ولی از اینتل ضعیفتر بودن !

این خودش باعث ایجاد این تفکر میشه که اعداد و ارقام Amd  همش دروغ ! 

اگرچه که شما هی بیا بگوقدرت فقط به هسته و کلاک مربوط نیست ! 

این یک تفکر و یک ذهنیت برای مردم شده که Amd کیفیت اینتل رو نداره

البته کمبود مادربردهایی که amd ساپورت کنه هم خودش یک دلیل بود

اما از الان میشه گفت که از سال ۲۰۱۷ به بعد amd هم میتونه با جدیت تمام با intel و Nvidia رقابت کنه چون ابزارش به وجود اومده.

در جواب شما دوست عزیز باید بگم مردم همیشه به فکر بیشترین کارایی و قدرت نیستن و خیلی زمان ها به فکر پشتیباینی بهتر و راحتی و .. هستن

شما اومدین گوشی شیائومی رو با گوشی های سامسونگ مقایسه کردین که بنده هم کاملا قبول دارم گوشی های شیائومی تو یک رنج قیمتی مشخص از گوشی های سامسونگ خیلی بهترن اما این دلیل نمیشه مردم برن به سمتش

سوال اینجاست که ایا به اندازه سامسونگ پشتیبانی و خدمات دهی دارن ؟

جوابش خیر.میشه این سوال از گوشی فروش ها یا تعمیرکارهای گوشی پرسید که مطمئن باشید به شما پیشنهاد میکنند که گوشی سامسونگ تهیه کنید برای اینکه هر زمان این گوشی خراب بشه ال سی دی بشکنه یا ... قابل تعمیره چون قطعاتش تو بازار موجوده اما اگر شیائومی داشته باشین و ال سی دی بشکنه در یک کلام باید انداخت تو سطل اشغال چون قطعاتش به سختی گیر میان حالا بگین چطور با این شرایط مردم برن سراغ همچین موبایلی

مگه سرشون درد میکه :S

برای کارت گرافیک  و سی پیو هم همچین قضیه ای صدق میکنه همین الان هم بیشتر مردم میرن سراغ کارتهای انویدیا به خاطر عملکرد خدمات دهی مناسب ترش .شماهمین الان برو به فرم های که درباره مشکلات این کارتهایamd هست نگاه کن خیلی ها مشکل دارن

در حالی که همه میگن کارتهای amd  برای  کسی که میخواد کمتر هزینه کنه بهتره اما در واقعیت کاملا اشتباهه

هر کی که رفته سراغ کرتهای این شرکت شاید برای خرید کارت هزینه کمتری داده اما در عوضش برای خیلی چیزهای دیگه مجبور شده هزینه بیشتری کنه مثل پاور . خنک کننده و ...¬¬

حتی مشخصه  که کارتهای Nvidia روی سیستم های خیل ضعیف عملکری به مراتب بهتر از کارت های amd دارن .طول عمر کارتهای Nvidia هم خیلی بیشتر از کارتهای amd   هست برای مثال هنوز چند سال از انتشار کارتهای 290 , 280x نمیگزره اما خیلی هاشون به خاطر دمای بالا به طور کامل از دور خارج شدن و خیلی ها خراب شدن بعد چند سال

همین یه مدت پیش  بود استیم  اعلان کرد تعداد پلیرهای که از کارتهای Nvidia استفاده میکنند بازم درحال بیشتر شدنه

ویرایش شده توسط ابوالفضل.گنجی
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ابوالفضل.گنجی گفته است :

در جواب شما دوست عزیز باید بگم مردم همیشه به فکر بیشترین کارایی و قدرت نیستن و خیلی زمان ها به فکر پشتیباینی بهتر و راحتی و .. هستن

شما اومدین گوشی شیائومی رو با گوشی های سامسونگ مقایسه کردین که بنده هم کاملا قبول دارم گوشی های شیائومی تو یک رنج قیمتی مشخص از گوشی های سامسونگ خیلی بهترن اما این دلیل نمیشه مردم برن به سمتش

سوال اینجاست که ایا به اندازه سامسونگ پشتیبانی و خدمات دهی دارن ؟

جوابش خیر.میشه این سوال از گوشی فروش ها یا تعمیرکارهای گوشی پرسید که مطمئن باشید به شما پیشنهاد میکنند که گوشی سامسونگ تهیه کنید برای اینکه هر زمان این گوشی خراب بشه ال سی دی بشکنه یا ... قابل تعمیره چون قطعاتش تو بازار موجوده اما اگر شیائومی داشته باشین و ال سی دی بشکنه در یک کلام باید انداخت تو سطل اشغال چون قطعاتش به سختی گیر میان حالا بگین چطور با این شرایط مردم برن سراغ همچین موبایلی

مگه سرشون درد میکه :S

برای کارت گرافیک  و سی پیو هم همچین قضیه ای صدق میکنه همین الان هم بیشتر مردم میرن سراغ کارتهای انویدیا به خاطر عملکرد خدمات دهی مناسب ترش .شماهمین الان برو به فرم های که درباره مشکلات این کارتهایamd هست نگاه کن خیلی ها مشکل دارن

در حالی که همه میگن کارتهای amd  برای  کسی که میخواد کمتر هزینه کنه بهتره اما در واقعیت کاملا اشتباهه

هر کی که رفته سراغ کرتهای این شرکت شاید برای خرید کارت هزینه کمتری داده اما در عوضش برای خیلی چیزهای دیگه مجبور شده هزینه بیشتری کنه مثل پاور . خنک کننده و ...¬¬

حتی مشخصه  که کارتهای Nvidia روی سیستم های خیل ضعیف عملکری به مراتب بهتر از کارت های amd دارن .طول عمر کارتهای Nvidia هم خیلی بیشتر از کارتهای amd   هست برای مثال هنوز چند سال از انتشار کارتهای 290 , 280x نمیگزره اما خیلی هاشون به خاطر دمای بالا به طور کامل از دور خارج شدن و خیلی ها خراب شدن بعد چند سال

همین یه مدت پیش  بود استیم  اعلان کرد تعداد پلیرهای که از کارتهای Nvidia استفاده میکنند بازم درحال بیشتر شدنه

منم دارم همین رو میگم دیگه :/

هرکی اینتل و انویدیا میخره  ( حتی اون سامسونگ که گفتی )

از خریدش مطمئن هست میدونه جنس با کیفیت و مرغوبی خریده و میدونه پول بیشتری که داره میده عوضش خیالش راحت 

حالا این وسط اگه amd با نصف قیمت هم بیاد همون جنس رو بزنه میگن ای ام دی چیه آشغاله ! 

البته من  از همون قدیمش یادمه همیشه گرافیک های amd مشکل دار بودن توی کار

هنوزم هستن !  

دقیقا مثل این ماشینای چینی

اینقد ماشینای ایرانی توی تولید در سال های اخیر گند زدن و مشکل دار بودن که الان اگه یک ماشین خیلی با کیفیت تر از ماشینای چینی تولید کنن   همه به این دیدگاه رسیدن که ماشینای ایرانی آشغال ! چینی ها بهتره ! 

کلا همیشه شرکت هایی که برند بسیار معتبر تری میشن مشتری بیشتری  هم دارن

الان یک کمپانی مثل اپل بیاد هر کاری کنه روی گوشیش بازم میرن اپل رو میخرن

میاد خیلی چیزا پولی میکنه ؛ بازم اپل میخرن

میادچمیدونم هدفون رو حذف میکنه بازم اپل میخرن

باتری ضعیف میزنه بازم اپل میخرن

و . . .

مکبوک هاش با سخت افزار قارچخور میده با قیمت لپتاپ های گیمینگ رده بالا

بازم میرن میخرن 

کلا معروفیت خوب چیزی :))

Amd هم تا کلا جلو نزنه از nvidia و اینتل بازم طرفداری کسب نمیکنه با جلو زدن تو چشم میاد و دیده میشه

البته ۲۰۱۷ به بعدبنظر داره این اتفاقات رخ میده

کلا حضور amd توی سال های اخیرخاصیتی نداشته فقط توی این سال و سال های دیگه که قرار قویتر شه باعث شده انویدیا و اینتل هم فیتیله قیمت رو پایین بکشن 

ازین نظر واسه طرفداراینتل و انویدیا خاصیت داشته :))

یک لپتاپ گرافیک amd داشت دوستم خیلی خوب بود بازی رو باز میکردی صفحه نمایش قطع میشد کلا :)) درایور هاش خیلی کارشون درسته amd :)

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، FiX3R! گفته است :

منم دارم همین رو میگم دیگه :/

هرکی اینتل و انویدیا میخره  ( حتی اون سامسونگ که گفتی )

از خریدش مطمئن هست میدونه جنس با کیفیت و مرغوبی خریده و میدونه پول بیشتری که داره میده عوضش خیالش راحت 

حالا این وسط اگه amd با نصف قیمت هم بیاد همون جنس رو بزنه میگن ای ام دی چیه آشغاله ! 

البته من  از همون قدیمش یادمه همیشه گرافیک های amd مشکل دار بودن توی کار

هنوزم هستن !  

دقیقا مثل این ماشینای چینی

اینقد ماشینای ایرانی توی تولید در سال های اخیر گند زدن و مشکل دار بودن که الان اگه یک ماشین خیلی با کیفیت تر از ماشینای چینی تولید کنن   همه به این دیدگاه رسیدن که ماشینای ایرانی آشغال ! چینی ها بهتره ! 

کلا همیشه شرکت هایی که برند بسیار معتبر تری میشن مشتری بیشتری  هم دارن

الان یک کمپانی مثل اپل بیاد هر کاری کنه روی گوشیش بازم میرن اپل رو میخرن

میاد خیلی چیزا پولی میکنه ؛ بازم اپل میخرن

میادچمیدونم هدفون رو حذف میکنه بازم اپل میخرن

باتری ضعیف میزنه بازم اپل میخرن

و . . .

مکبوک هاش با سخت افزار قارچخور میده با قیمت لپتاپ های گیمینگ رده بالا

بازم میرن میخرن 

کلا معروفیت خوب چیزی :))

Amd هم تا کلا جلو نزنه از nvidia و اینتل بازم طرفداری کسب نمیکنه با جلو زدن تو چشم میاد و دیده میشه

البته ۲۰۱۷ به بعدبنظر داره این اتفاقات رخ میده

کلا حضور amd توی سال های اخیرخاصیتی نداشته فقط توی این سال و سال های دیگه که قرار قویتر شه باعث شده انویدیا و اینتل هم فیتیله قیمت رو پایین بکشن 

ازین نظر واسه طرفداراینتل و انویدیا خاصیت داشته :))

یک لپتاپ گرافیک amd داشت دوستم خیلی خوب بود بازی رو باز میکردی صفحه نمایش قطع میشد کلا :)) درایور هاش خیلی کارشون درسته amd :)

دقیقا دوست عزیز خیلی موقعها مردم فقط وسیلشونو به برند میخرن

سوال اینجاست ایا خودمون هم حاضریم همچین ریسکی کنیم. و بریم کالایی رو تهیه کنیم که شاید در اینده بهتر عمل کنه یا به دنبال راحتی هستیم و نمیخوایم ریسک بی دلیل کنیم و پولمونو به باد بدیم؟

لینک به دیدگاه

به نظر بنده:

اینتل و nVIDIA : سامسونگ ( که دم به دقیقه گوشی های مختلف میده بیرون و هیچ کدوم بین قیمت و قدرت و کارایی بهینه نیستن)

AMD : اپل، که در سال (یا حتی چند سال) یه بار محصولاتی انقلابی تولید میکنه که دیگر شرکت ها مجبور به کپی برداری از اون میشن ( مثل اولین بار که معماری 64بیت رو پیاده کرد و خیلی موارد دیگه )

البته این رو بگم که AMD چون هم گرافیک تولید میکنه و هم CPU تخصصش بالاتر باید باشه

در ضمن، بنده کاری با INTEL یا AMD ندارم و هر کدوم که ببینم بهترین کارایی رو در کنار قیمت و قدرت و همچنین پشتیبانی طولانی دارن انتخاب میکنم

از محصولات هر دو شرکت استفاده کردم و راضی بودم

منتها پشتیبانی AMD طولانی تر بود، چه در زمینه پردازنده و چه کارت گرافیک (خصوصا همین کارت گرافیک)

باید منتظر موند ببینیم انحصار از دست این دو شرکت خارج میشه و چند شرکت تازه نفس میتونن وارد عرصه بشن و رقابت رو جانانه کنن یا خیر

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

به نظر بنده:

اینتل و nVIDIA : سامسونگ ( که دم به دقیقه گوشی های مختلف میده بیرون و هیچ کدوم بین قیمت و قدرت و کارایی بهینه نیستن)

AMD : اپل، که در سال (یا حتی چند سال) یه بار محصولاتی انقلابی تولید میکنه که دیگر شرکت ها مجبور به کپی برداری از اون میشن ( مثل اولین بار که معماری 64بیت رو پیاده کرد و خیلی موارد دیگه )

البته این رو بگم که AMD چون هم گرافیک تولید میکنه و هم CPU تخصصش بالاتر باید باشه

در ضمن، بنده کاری با INTEL یا AMD ندارم و هر کدوم که ببینم بهترین کارایی رو در کنار قیمت و قدرت و همچنین پشتیبانی طولانی دارن انتخاب میکنم

از محصولات هر دو شرکت استفاده کردم و راضی بودم

منتها پشتیبانی AMD طولانی تر بود، چه در زمینه پردازنده و چه کارت گرافیک (خصوصا همین کارت گرافیک)

باید منتظر موند ببینیم انحصار از دست این دو شرکت خارج میشه و چند شرکت تازه نفس میتونن وارد عرصه بشن و رقابت رو جانانه کنن یا خیر

دوست عزیز کسی نگفت گوشی های سامسونگ خوبن یا بد گفتیم با توجه به شرایط انتخاب مناسب تری هستن در ایران

در مورد کارتهای AMD هم همین قضیه صدق میکنه خیلی از دوستانی که کارتهای این شرکت تهیه کردن با مشکلات زیادی برخورد کردن که میشه در همین انجمن هم دید

پشتیبانی بلند مدت یعنی چی دوست عزیز میشه اینو برام معنی کنی

شما هم ظاهران تحت تاثیر جوی که یه عده از فنهای amd  در این انجمن راه انداختن  قرار گرفتی . کارتهای amd به خاطر دمای بالایی که دارن طول عمرشون مطمئن باشید کمتر از کارتهای nvidia هست

لازمه گفته بشه amd هنوز کار خاصی نکرده کارتهای خوبی رو منتشر کرده اما با مشکلات زیاد که همه منتظر بر طرف شدن این مشکلات هستن تا بتونند از یه بازی بدون دردسر لذت ببرن

ما خارج از کشور زندگی نمیکنیم که از پشتیبانی این شرکتها استفاده کنیم پس بهتره کارتی رو تهیه کنیم که مشکل کمتری داشته باشه

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، ابوالفضل.گنجی گفته است :

دوست عزیز کسی نگفت گوشی های سامسونگ خوبن یا بد گفتیم با توجه به شرایط انتخاب مناسب تری هستن در ایران

در مورد کارتهای AMD هم همین قضیه صدق میکنه خیلی از دوستانی که کارتهای این شرکت تهیه کردن با مشکلات زیادی برخورد کردن که میشه در همین انجمن هم دید

شما هم ظاهران تحت تاثیر جوی که یه عده از فنهای amd  در این انجمن راه انداختن  قرار گرفتی . کارتهای amd به خاطر دمای بالایی که دارن طول عمرشون مطمئن باشید کمتر از کارتهای nvidia هست

لازمه گفته بشه amd هنوز کار خاصی نکرده کارتهای خوبی رو منتشر کرده اما با مشکلات زیاد که همه منتظر بر طرف شدن این مشکلات هستن تا بتونند از یه بازی بدون دردسر لذت ببرن

ما خارج از کشور زندگی نمیکنیم که از پشتیبانی این شرکتها استفاده کنیم پس بهتره کارتی رو تهیه کنیم که مشکل کمتری داشته باشه

گارانتی گوشی  در ایران اصلا گارانتی نیست. 

مشکلات کارت های AMD در کارت های رقیب هم وجود داشت و داره. بحث سر این نیست. هیچ کارتی بی عیب نیست.

شما همه چیز رو توی اتفاقات بعد  رایزن میبینی و بنده و متهم میکنی به جانب داری بر اساس حرف فن ها  ... که اشتباه هست

بنده بالای 15 سال هست که فروش سخت افزار انجام دادم  درسته  که سود انویدیا و اینتل بهتره اما بر اساس پولی که به سختی مشتری درمیاره amd بهتره و وجدان  اخلاق کاری و شخصی من میگه که چیزی رو انتخاب  که  موجب رضایت مشتری  هدرنرفتن پولش بشه رو انتخاب کن

حالا این وسط گاهی وقت ها انویدیا و اکثر اوقات amd انتخاب  و همکاران با وجدان هست.

ضمنا خودم 6870 سافایر و 6 سال داشتم و تا همین چندماه پیش بازی های روز دنیا  رو با فریم باورنکردنی اجرا میکرد. ولی کارت های همرده شرکت رقیب کارایی بسیار پایین تری نسبت به رقیب دارن. پشتیبانی اینجا مشخص میشه (موارد متعددی بوده  که جای توضیح نیست)

ضمنا این دو شرکت ارث پدر من یا شما نیست...

پس از روی تعصب نظر ندیم چرا  هر شرکتی میتونه به فرش یا عرش بره

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ابوالفضل.گنجی گفته است :

لطفا از دادن اطلاعات نادرست به سایر کاربرها خودداری کنید

همه میدونن که 290 و 290X دما شون تا 94 ، 95 درجه در مدل رفرنس میره اما همین کارتها در مدلهای غیر رفرنس با فرکانس بالاتر دمای در حدود 70 ، 74 درجه دارن

60573.thumb.png.56c7e87abf95dc034695456a79017b00.png

و این که GTX 1080 در مدل رفرنس دماش به 84 درجه می رسید و فرکانسش رو حتی از حالت پایه هم پایینتر می آورد تا کارت آسیب نبینه !!! یک کارت در دما 94 درجه به کارش ادامه میده یکی دیگه در 84 درجه دان کلاک می کنه به زیر فرکانس پایه !!!

یا کارتهای سری 400 و 500 که دمای بالایی داشتند و یا شیرین کاری های EVGA شریک اصلی انویدیا در همین کارتهای سری 1000 که گاها آتیش می گرفتند .

کارتهای ای ام دی عموما تحمل دمایی بالایی دارن و با دما بالا سازگار هستند .هنوز کارتهای سری 5900 به خوبی کار می کنند خود من تا همین چند ماه پیش یه 6950 مدل رفرنس داشتم مثل بنز کار می کرد . شما یه سر به سایت های خارجی بزنی متوجه میشی هزارن برابر مشکلاتی که توی این فروم مطرح میشه توی فرومهای معتبر خارجی در مورد کارتهای هر دو شرکت مطرح میشه .

پشتیبانی انویدیا رو در سری 700 دیدیم .

همون 290X با دمای 90 درجه توی بنچمارک ها هست اما 780Ti رو خدا بیامرزه

این دمای 480 مدل گیمینگ شرکت MSI هستش

untitled-3.thumb.png.fb6520e2170030eaa0e007c381b3eae0.png

میشه بفرمایید دمای 73 درجه چه مشکلی داره ؟؟؟

یا این از مدل نیترو پلاس

temmps.thumb.png.b82629db037b2edef3c5a1b2b7e8f1a7.png

.

لینک به دیدگاه

خوب دوست عزیز واقعیش چون من هم تو همین کارم بر طبق اون چیزی که مشاهده کردم گفتم تا به الان من بیشتر با  مشتریهای کارتهای amd  انها مشکل داشته برخورد کردم

قضیه بلند مدت.  بله حرف کاملا درسته این که کارتهای amd هر چه میگذره کارایشون بهتر میشه من هم قبول دارم

خوب فعلا که کارتهای جدید این شرکت خیلی با اپدیت ها مشکل داره و زمان زیادی میخواد تا عملکرد مناسبی رو از خودشون  نشون بده پس تا زمانی که بخوان عملکردشون خوب بشه کارتهای نسل بعد این شرکت هم وارد بازار شده در این حین دوستانی که کارتی بدون دردسر رو تهیه کردن از بازی کردن بدون مشکل و نگرانی لذت میبرن

اما موضوع اینجاست که ایا وقتی یک نفر پیش شما یک سیستم گیمینگ سفارش میده شما به سراغ کارتهای قدیمی amd میرین چون کارایی بیشتری دارن  چون با اپدیتهای که منتشر شده عملکردشون خیلی خوب شده  یا کارتهای جدید که منتشر کرده وهنوز مشکلات زیادی دارن ؟

اما این وسط سیستمی که از همون اول کارایی داره بی شک مشتری بیشتر می پسنده نمیشه به مشتری گفت صبر کن شرکت سازنده کارت براش اپدیت هی منتشر کنه تا مشکلاتت در بازی های مختلف حل بشه

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

گارانتی گوشی  در ایران اصلا گارانتی نیست. 

مشکلات کارت های AMD در کارت های رقیب هم وجود داشت و داره. بحث سر این نیست. هیچ کارتی بی عیب نیست.

شما همه چیز رو توی اتفاقات بعد  رایزن میبینی و بنده و متهم میکنی به جانب داری بر اساس حرف فن ها  ... که اشتباه هست

بنده بالای 15 سال هست که فروش سخت افزار انجام دادم  درسته  که سود انویدیا و اینتل بهتره اما بر اساس پولی که به سختی مشتری درمیاره amd بهتره و وجدان  اخلاق کاری و شخصی من میگه که چیزی رو انتخاب  که  موجب رضایت مشتری  هدرنرفتن پولش بشه رو انتخاب کن

حالا این وسط گاهی وقت ها انویدیا و اکثر اوقات amd انتخاب  و همکاران با وجدان هست.

ضمنا خودم 6870 سافایر و 6 سال داشتم و تا همین چندماه پیش بازی های روز دنیا  رو با فریم باورنکردنی اجرا میکرد. ولی کارت های همرده شرکت رقیب کارایی بسیار پایین تری نسبت به رقیب دارن. پشتیبانی اینجا مشخص میشه (موارد متعددی بوده  که جای توضیح نیست)

ضمنا این دو شرکت ارث پدر من یا شما نیست...

پس از روی تعصب نظر ندیم چرا  هر شرکتی میتونه به فرش یا عرش بره

در 1 دقیقه قبل، ابوالفضل.گنجی گفته است :

خوب دوست عزیز واقعیش چون من هم تو همین کارم بر طبق اون چیزی که مشاهده کردم گفتم تا به الان من بیشتر با  مشتریهای کارتهای amd  انها مشکل داشته برخورد کردم

قضیه بلند مدت.  بله حرف کاملا درسته این که کارتهای amd هر چه میگذره کارایشون بهتر میشه من هم قبول دارم

خوب فعلا که کارتهای جدید این شرکت خیلی با اپدیت ها مشکل داره و زمان زیادی میخواد تا عملکرد مناسبی رو از خودشون  نشون بده پس تا زمانی که بخوان عملکردشون خوب بشه کارتهای نسل بعد این شرکت هم وارد بازار شده در این حین دوستانی که کارتی بدون دردسر رو تهیه کردن از بازی کردن بدون مشکل و نگرانی لذت میبرن

اما موضوع اینجاست که ایا وقتی یک نفر پیش شما یک سیستم گیمینگ سفارش میده شما به سراغ کارتهای قدیمی amd میرین چون کارایی بیشتری دارن  چون با اپدیتهای که منتشر شده عملکردشون خیلی خوب شده  یا کارتهای جدید که منتشر کرده وهنوز مشکلات زیادی دارن ؟

اما این وسط سیستمی که از همون اول کارایی داره بی شک مشتری بیشتر می پسنده نمیشه به مشتری گفت صبر کن شرکت سازنده کارت براش اپدیت هی منتشر کنه تا مشکلاتت در بازی های مختلف حل بشه

بنده که با توجه به مشکلات کمتر کارتهای nvidia  سری جدیدشو پیشنهاد میکنم

البته دیدگاه هر کسی متفاوته و بنده هم دیگاه شما رو قبول دارم

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، ابوالفضل.گنجی گفته است :

این دیدگاه رو بنده اصلا قبول دارم

واقع بین باشیم  و تعصبی باشیم

بنچ مارک، تجربه، تخصص، قیمت  کارایی و پشتیبانی رو مد نظر داشته باشیم

ما ناچار به استفاده از محصولات این دو شرکتیم ...

مجبور نیستیم که  رو بکوبونیم یکی رو فرشته نجات کنیم.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ابوالفضل.گنجی گفته است :

الان کارت 480 چه مشکلی داره ؟؟؟

هم کارت 1080 هم کارت 480 به صورت رفرنس مشکلاتی داشتند . 1080 به علت دمای بالا افت فرکانس پیدا می کرد 480 هم بیش از 75 وات از درگاه pci برق می گرفت . هر دو مشکل هم به سادگی در مدل های غیر رفرنس حل شدند .

اگر هم منظورتون فریم در بازی هست شما 2 نکته رو فراموش کردید اولا که به طور مثال 480 همین الان خیلی خوب فریم میده و 1060 رو جا گذاشته . پس اینطور نیست که شما گذر زمان برای بهتر شدن کارت باشید .  بعد از اون 290X حتی در دوره 780Ti هم خوب فریم میداد . اما با گذشت زمان 780Ti از 290X عقب افتاد . درسته که درایورهای ای ام دی روز به روز بهتر شدن و توی بازی ها فریم بیشتری گرفتند اما 290X هیچ وقت خریدارش رو لنگ فریم نزاشت . بله یه موقعی 780Ti با یه اختلاف کم بهتر از 290X بود اما با عرضه سری 900 کرک و پرش ریخت . لانچ کردن درایور برای بهبود فریم دهی هستش . اتفاقا شرکت انویدیا اگر بیشتر از ای ام دی با لانچ درایورهای مختلف  کارتهاش رو بهینه نکنه کمتر نمی کنه !( چی گفتم !) در هر صورت شما با خرید یه کارت از ای ام دی توی بازی ها کم نمیاری شاید( توجه کنید شاید ) در یه مقطع کوتاه ( که توی این سری کارتها همین دوره کوتاه هم وجود نداشت و 470 و 480 به خوبی فریم دادن ) کارت انویدیا بهتر فریم بده اما پس از این دوره کارتهای انویدیا کم میارن و به عقب رونده میشن .

لینک به دیدگاه

بحث الکی نکنین دیگه عع

780Ti الان از دور خارج شده دیگه ؟

من خودم با سیستم GT 220 1GB DDR3

بازی GTA V روی بالاترین کیفیت با رزولوشن HD ران میکردم دیگه 780Ti که جای خود داره

الانم GTX 1060 6GB Msi دارم و سمت AMD هم نرفتم چون حوصله این  مشکلات گرافیکاش و  تنظیماتش و ... شو نداشتم

از طرفی دیگه وقتی قیمت 480 خیلی پایینتر از قیمتی که توی بازار میفروشن پس همون نخریدش خیلی بهتره ! وقتی نخرید مجبورن با قیمت واقعی عرضه کنن

اگه amd واقعا با قیمت فروش جهانیش توی ایران فروخته میشد اونوقت میشد گفت که ارزشمندن نسبت به قیمت

خیلی میان میگن R9 290X و 280x و ...

نمیان بگن  مصرف برقش برق از سر میپرونه !

نمیان بگن crossfire کردنش دیگه باید وصلش کنی به برق شهر ؛ پاور جوابش نمیده :))

فقط هزینه گرافیک رو نبینید که قیمت پایینتر داره

هزینه ای که واسه پاور قویتر هم میکنید حساب کنید

گرافیکای amd رو که من قدیمی هاشو هیچکدوم رو قبول ندارم

فقط ۳ مدل اخرش خوبه بقیشون نه مصرف برقشون بهینه نه دماشون

الان 1060 دارم توی حالت عادی ۲۰ تا ۳۰ درجس

مصرف برقشم خیلی پایین

توی بازی های معمولی به ۳۰ تا ۵۰ میرسه

توی بازی های جدید و خیلی سنگین  هم نهایت ۶۰-۷۰ بزور میشه ! 

با یک کلیک هم طی ۱۰ ثانیه ۱۵ درجه خنک میشه

خیلی هم خوبه

با این قیمتایی که amd توی بازار  ایران عرضه میشه ارزش خریدش خیلی پایین میاد

ولی قیمت جهانیش واقعا معقول و ارزشمند

اینکه پشتیبانی بیشتری داره amd هم کاملا طبیعی

برندهای معروف وقتی چند سال از محصولی که چند نسل بعدش اومده  میگذره دیگه پشتیبانی نمیکنن که مشتری به بسمت نسل جدیدتر

نمونش مثلا همون برند سامسونگ و شیاومی

سامسونگ بعد از چندسال دیگه هیچ اپدیتی نمیده ولی شیاومی گوشی هاش رو چندین سال اپدیت میده و حتی اپدیت هاش هفتگی و ماهانه عرضه میشه !

مثلا Redmi note 3 pro دارم

اندروید ۵ بود

شد ۵.۰.۱

شد ۵.۰.۲

شد ۵.۱

شد ۵.۱.۲ 

و . . .

نهایت شده ۶

اندروید ۷ هم چندماه دیگه میاد براش

ولی زمانی اس۳ داشتم از ۴ تا ۴.۱.۲ بیشتر اپدیت نشد و روش کاستوم رام ورژن بالاتر ریخته بودم 

خیلی بهتر از رام سامسونگ بود

اینجوری سخت نگیرید اونقدری که بزرگش میکنید مدل های قدیمی انویدیا ضعیف و بی ارزش نشدن !

GT 220 رو با نرم افزار EVGA اورکلاک میکردم 

GTA V رو مث ماست رو HD میاورد gt 220 میفهمی یعنی چی ؟ :)))

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من نمیدونم بعضی ها این حرف که کارتهای انویدیا از دور خارج شدن از کجا در اوردن

خوب الان مثلا 290x شرکت amd تونسته کارت 780ti  شرکت nvidia شکست بده الان خوب که چی

خنده داره الان سه نسل از اون کارت گذشته چند سال طول کشید تا اخر amd بتونه با اپدیتهاش از کارتی که منتشر کرده عملکرد مناسبی بگیره درحالی که انویدیا از همون روز اول کارتش عملکرد عالی ای داشته 

دلیل فریم کم گرفتن کارت 780ti  انویدیا  در واقع به خاطر اپدیتهای این شرکت نیست .

انویدیا هر نسل از یک تکنولوژی جدید برای ساخت کارتهاش استفاده کرده .پس وقتی بازی سازها بازیشونو روی نسل جدید کارتهای این شرکت پورت میکنند دیگه نمیشه انتظار داشت کارت سه نسل قبل که تکنولوژی متفاوتی داره همون فریمو بگیره

اما با اطمینان میتونم بگم کارت 780ti با اپدیتهای جدیدی که براش اومده

فریمی که اون زمان بازی های دوران انتشار خودش رو میگرفته هنوز هم میگیره بدون این که به خاطر اپدیتهای جدید  کم بشه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ابوالفضل.گنجی گفته است :

دوست عزیز من نمیدونم بعضی ها این حرف که کارتهای انویدیا از دور خارج شدن از کجا در اوردن

خوب الان مثلا 290x شرکت amd تونسته کارت 780ti  شرکت nvidia شکست بده الان خوب که چی

خنده داره الان سه نسل از اون کارت گذشته چند سال طول کشید تا اخر amd بتونه با اپدیتهاش از کارتی که منتشر کرده عملکرد مناسبی بگیره درحالی که انویدیا از همون روز اول کارتش عملکرد عالی ای داشته 

دلیل فریم کم گرفتن کارت 780ti  انویدیا  در واقع به خاطر اپدیتهای این شرکت نیست .

انویدیا هر نسل از یک تکنولوژی جدید برای ساخت کارتهاش استفاده کرده .پس وقتی بازی سازها بازیشونو روی نسل جدید کارتهای این شرکت پورت میکنند دیگه نمیشه انتظار داشت کارت سه نسل قبل که تکنولوژی متفاوتی داره همون فریمو بگیره

اما با اطمینان میتونم بگم کارت 780ti با اپدیتهای جدیدی که براش اومده

فریمی که اون زمان بازی های دوران انتشار خودش رو میگرفته هنوز هم میگیره بدون این که به خاطر اپدیتهای جدید  کم بشه

دوست عزیز شما دهن منطق رو سرویس نمودید !!!

اول از همه که شما از پشتیبانی بلندمدت حرف زدید الان میگید چه اهمیتی داره که 290X تونسته 780Ti رو بگیره !!!

بعد از اون شما میگید ( وقتی بازی سازها بازیشونو روی نسل جدید کارتهای این شرکت پورت میکنند دیگه نمیشه انتظار داشت کارت سه نسل قبل که تکنولوژی متفاوتی داره همون فریمو بگیره ) سوال بزرگی که اینجا مطرح میشه اینه که چرا کارتهای 3 نسل پیش ای ام دی میتونن فریم خوبی بدن اما کارتهای 3 نسل پیش انویدیا نمی تونن ؟؟؟ صحبت ما اصلا سر نسل گذشته و فعلی انویدیا نبود ما داشتیم نسل گذشته ای ام دی و انویدیا رو با هم مقایسه می کردیم .

برعکس اون چیزی که شما تصور می کنید این ای ام دی نیست که با عرضه مداوم درایور داره قدرت کارتهای قدیمی خودش رو بالا می بره . ای ام دی صرفا به خطر تعهدی که نسبت به خریدار کارتهاش داره با عرضه درایور این کارتها رو زنده نگه می داره و از افت قدرتشون جلوگیری می کنه اما انویدیا که کارت 3.5 گیگی رو به اسم 4 گیگی به مردم غالب می کرد مشتری هاش رو به شکل گونی پول میبینه ! براش مهم نیست اون گیمر مادر مرده ای که چندصد دلار پول بی زبون رو برای 780Ti خرج کرده چه خاکی باید توی سرش بریزه . درواقع این 290X نیست که داره رشد می کنه بلکه این کارتهای انویدیا هستند که دارن پسرفت می کنند .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود ممنون بابت خبر

یه دوره ای این دو شرکت همپای هم بودن من خودم اولین سیستمی که برای خودم با دستهای خودم بستم  GA-7DXR بود

یادش بخیر 

5_m.jpg.b615ed465693cfb888a2ad0b1d475113.jpg

چند سالی هست خبر جدی از AMD نیست که خدا رو شکر دوباره پاش به بازار باز شد

و این خیلی به نفع مصرف کننده هاست

کلا تنوع محصول خیلی خوبه

لینک به دیدگاه

متاسفانه تو چند سال گذشته AMD فقط روی کاغذ به تکنولوژی خودش بالیده و هر وقت بعد عرضه جهانی تست شده به شدت از واقعیت به دور بوده مشکا بعدی AMD که شاید به اندازه ساخت سخت افزار مهمه قدرت نرم افزای هستش که واقعا AMD مخصوصا تو کارتهای گرافیکش شدیدا مشکل داره معمولا کسی که پرو هست و میخواد از تمام کارایی سخت افزارش استفاده کنه سمت این برند نمیره چون بعد گذر از سخت افزار بخش نرم افزاریش میره رو اعصاب

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...