رفتن به مطلب

مشکل کارت گرافیک gtx 1070/مشغول بودن گرافیک(حل شد)

Amin Tn
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت همه دوستان

حدود 3 هفته پیش من یه سیستم کامل از سایت لیون کامپیوتر سفارش دادم با این مشخصات:

motherboard:z170p asus

cpu:i7 6700k

ram 16 gb ddr4 2400

graphic:gtx 1070 strix os asus

سیستم رو تیم لیون کامپیوتر اسمبل کرد

دو سه روز اول درگیر نصب نرم افزار بودم و زیاد روی گیم دقت نداشتم.تا اینکه بتای بازی ghost recon wildlands رو دانلود کردم و گرافیک کاملا قدرت خودش رو نشون داد.دقیقا همونطور که انتظار داشتم.فردای همون روز دوباره خواستم برم بازی کنم ولی روی همون کیفیت 12-14 فریم میگرفتم.خیلی عجیب بود برام ولی زیاد اهمیت ندادم.تا چند روز بعد که همین اتفاق برای بازی batman arkham knight_gta v_cs:go و بقیه بازی هایی که نصب کردم هم افتاد.بازی بشدت کند شده بود.وقتی کامپیوتر رو روشن میکردم و بازی رو اجرا میکردم تا 30 دقیقه اول فوقلعاده بود ولی یکم بیشتر که ادامه میدادم یهو کند میشد بازی.هرچقدر هم گرافیک بازی رو پایین میوردم بازم فایده نداشت بیشتر از 30 نمیشد فریم ریت

تا اینکه رفتم توی برنامه gpu tweak
و متوجه شدم وقتی سیستم تازه روشن میشه vram usage روی مقدار خیلی کم مثل 2%یا 6% هست
ولی بعد از اون نیم ساعت اولیه سیستم که یهو کند میشد اومدم چک کردم دیدم vram usage به صورت عجیبی روی 84% هست.حتی موقعی که هیچ استفاده ای ندارم ازش و درحال وبگردی هستم هم این مشکل رو دارم.

چند نفر بهم گفتن مشکل از ویندوز هست و باید عوض کنی.یکی از دوستان هم گفت بجای win10 pro از win10 enterprise استفاده کن قطعا درست میشه. و منم همینکار رو کردم حدود 2 ساعت پیش ویندوز عوض کردم ولی بازهم این مشکل رو دارم.بعد از حدودا40 دقیقه کار با سیستم گرافیک به صورت عجیب اینجور میشه.

واقعا نمیدونم باید چیکار کنم ممنون میشم اگه کسی از دوستان راهنمایی کنه

با تشکر از وقتی که صرف خوندن این مطلب کردید.

photo_2017-03-09_14-43-42.jpg

photo_2017-03-09_14-43-51.jpg

ویرایش شده توسط Amin Tn
لینک به دیدگاه

احتمالا ایراد از گرافیک هست خودت رو درگیرش نکن ببر گارانتی تعویض کنه واست

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

احتمالا ایراد از گرافیک هست خودت رو درگیرش نکن ببر گارانتی تعویض کنه واست

احتمال دادم خودم.ولی گفتن شاید نرم افزاری باشه مشکل
من 3 تا هارد دارم

دیشب دوتاشو در اوردم

نزدیک به 6-7 ساعت کاملا درست کار کرد گرافیک

ولی امروز دوباره همونجور شده.نمیدونم چه ربطی به هارد داره ولی فکر میکنم مشکل از اونجا باشه

لینک به دیدگاه

با سلام واسه فهمیدن که چه چیزی داره gpu رو اشغال میکنه میتونی از برنامه process explorer استفاده کنی بعد از دانلود از حالت فشرده خارجش کن بعد فایل procexp64.exe رو باز کن بعد طبق عکس ها عمل کن میتونی اشغال گر و شناسایی کنی:D

Shot 2017-03-10 14;11;17.jpg

Shot 2017-03-10 14;11;36.jpg

Shot 2017-03-10 14;11;55.jpg

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/20, 14:15:37، hnplay گفته است :

با سلام واسه فهمیدن که چه چیزی داره gpu رو اشغال میکنه میتونی از برنامه process explorer استفاده کنی بعد از دانلود از حالت فشرده خارجش کن بعد فایل procexp64.exe رو باز کن بعد طبق عکس ها عمل کن میتونی اشغال گر و شناسایی کنی:D

Shot 2017-03-10 14;11;17.jpg

Shot 2017-03-10 14;11;36.jpg

Shot 2017-03-10 14;11;55.jpg

با تشکر.من این برنامه رو دانلود کرده بودم ولی نمیدونستم چطور باید مصرف گرافیک رو بفهمم.مرسی بابت آموزش

من طبق تصاویر عمل کردم ولی  نتیجه خاصی نگرفتم.پروسس هایی که مشغول هستن خیلی کمن و اونقدری نیست که همچین کارتی رو تا 95 درصد مشغول نگه داره

به نظرتون مشکل از کجا میتونه باشه؟الان این کارت داره شبیه به gtx 1050 2gb به من خروجی میده و این اصلا جالب نیست

gpu.png

لینک به دیدگاه

سلام پاورتون چی هست ؟

من شکم توی درایور گرافیک هست

اون کامل پاک کنید با نرم افزار خود انویدیا از سفت مود . ورژن جدید رو نصب کنید .یا یک ورژن پایین تر . سایت دل فاکس

احتمال ویروس داشتن هم هست ، ویروس کش avg بد نیست ، موقع بازی غیر فعال کنید

دما کارت گرافیکتون رو چک کنید ؟

لینک به دیدگاه

خوب الان تو این عکس مشخه که chrome.exe داره gpu رو اشغال میکنه عکس منو نگاه کن نباید اینقدر ازgpu رو اشغال کنه!

راست کلیک کن رو chrome.exe بعد kill process  بزن ببین gpu usage میاد پایین؟

Shot 2017-03-11 21;29;43.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز هیچ مشکلی هم نیست خیالت راحت

من هم متوجه شدم که مموری گرافیکم بیش از حد اشغال میشه بعدش دیدم هر وقت صفحات زیادی را باز میکنم اینطوری میشه و وقتی میبندم باز هم کم میشه

الکی دنبال عیب و ایراد نباش استفاده کن و حالش را ببر

مموری گرافیک من تا 100% هم پر میشه و دوباره خالی میشه این را هم بگم چون متخصصان نرم افزار کشورمون ویندوز ها را انگولک میکنن این مشکلات پیش میاد فقط گفتم که به Microsoft گیر ندی باید یه نسخه دستکاری نشده پیدا کنی

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Royal گفته است :

من هم متوجه شدم که مموری گرافیکم بیش از حد اشغال میشه بعدش دیدم هر وقت صفحات زیادی را باز میکنم اینطوری میشه و وقتی میبندم باز هم کم میشه

مموری گرافیک من تا 100% هم پر میشه و دوباره خالی میشه این را هم بگم چون متخصصان نرم افزار کشورمون ویندوز ها را انگولک میکنن این مشکلات پیش میاد فقط گفتم که به Microsoft گیر ندی باید یه نسخه دستکاری نشده پیدا کنی

ببخشید من دخالت میکنم اینجور که شما میگین که واسه همه اینجوریه gpu توی لود صفحات تا 100 درصد میره بعد میاد پایین ولی ایشون گفتن تو حالت بیکاری هم 100 درصد هست اشغال gpu پس قضیه فرق میکنه با توجه به عکسی که گذاشتن و اون چیزی که توی نت من جستجو کردم و دیدم وجود ویروس bitcoin miner روی chrome.exe یا یه ویروس دیگه موجب این اشغال 100 درصدی میشه احتمالا آنتی ویروس ایشون نتونسته ویروس و شناسایی کنه حالا چرا ش و دیگه من نمیدونم میتونه فایل chrome.exe رو توی سایت virus total چک کنه اونجا دیگه باید ویروسش شناسایی بشه!البته با یه مرورگر دیگه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، hnplay گفته است :

ببخشید من دخالت میکنم اینجور که شما میگین که واسه همه اینجوریه gpu توی لود صفحات تا 100 درصد میره بعد میاد پایین ولی ایشون گفتن تو حالت بیکاری هم 100 درصد هست اشغال gpu پس قضیه فرق میکنه با توجه به عکسی که گذاشتن و اون چیزی که توی نت من جستجو کردم و دیدم وجود ویروس bitcoin miner روی chrome.exe یا یه ویروس دیگه موجب این اشغال 100 درصدی میشه احتمالا آنتی ویروس ایشون نتونسته ویروس و شناسایی کنه حالا چرا ش و دیگه من نمیدونم میتونه فایل chrome.exe رو توی سایت virus total چک کنه اونجا دیگه باید ویروسش شناسایی بشه!البته با یه مرورگر دیگه ?

این که احتمالش هست ولی خیلی خیلی کم هست و بیشتر مشکل از ویندوز هست که وقتی سرویسی فعال میشه و بعد از اتمام کار سرویس همچنان سیستم را اشغال نگاه  میداره

من این مشکل را در ویندوز قبلیم نداشتم و در ورژن یا همون نسخه جدیدش این مشکل را دارم

درضمن خودتون هم میگید ویروس و من میگم کارت گرافیک ایشان مشکلی نداره و با خیال راحت استفاده کنه نه اینکه تو فکرش باشه که گرافیک مشکل داره و ببره برای اعمال گارانتی

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/19, 14:48:16، Amin Tn گفته است :

با سلام خدمت همه دوستان

حدود 3 هفته پیش من یه سیستم کامل از سایت لیون کامپیوتر سفارش دادم با این مشخصات:

motherboard:z170p asus

cpu:i7 6700k

ram 16 gb ddr4 2400

graphic:gtx 1070 strix os asus

سیستم رو تیم لیون کامپیوتر اسمبل کرد

دو سه روز اول درگیر نصب نرم افزار بودم و زیاد روی گیم دقت نداشتم.تا اینکه بتای بازی ghost recon wildlands رو دانلود کردم و گرافیک کاملا قدرت خودش رو نشون داد.دقیقا همونطور که انتظار داشتم.فردای همون روز دوباره خواستم برم بازی کنم ولی روی همون کیفیت 12-14 فریم میگرفتم.خیلی عجیب بود برام ولی زیاد اهمیت ندادم.تا چند روز بعد که همین اتفاق برای بازی batman arkham knight_gta v_cs:go و بقیه بازی هایی که نصب کردم هم افتاد.بازی بشدت کند شده بود.وقتی کامپیوتر رو روشن میکردم و بازی رو اجرا میکردم تا 30 دقیقه اول فوقلعاده بود ولی یکم بیشتر که ادامه میدادم یهو کند میشد بازی.هرچقدر هم گرافیک بازی رو پایین میوردم بازم فایده نداشت بیشتر از 30 نمیشد فریم ریت

تا اینکه رفتم توی برنامه gpu tweak
و متوجه شدم وقتی سیستم تازه روشن میشه vram usage روی مقدار خیلی کم مثل 2%یا 6% هست
ولی بعد از اون نیم ساعت اولیه سیستم که یهو کند میشد اومدم چک کردم دیدم vram usage به صورت عجیبی روی 84% هست.حتی موقعی که هیچ استفاده ای ندارم ازش و درحال وبگردی هستم هم این مشکل رو دارم.

چند نفر بهم گفتن مشکل از ویندوز هست و باید عوض کنی.یکی از دوستان هم گفت بجای win10 pro از win10 enterprise استفاده کن قطعا درست میشه. و منم همینکار رو کردم حدود 2 ساعت پیش ویندوز عوض کردم ولی بازهم این مشکل رو دارم.بعد از حدودا40 دقیقه کار با سیستم گرافیک به صورت عجیب اینجور میشه.

واقعا نمیدونم باید چیکار کنم ممنون میشم اگه کسی از دوستان راهنمایی کنه

با تشکر از وقتی که صرف خوندن این مطلب کردید.

photo_2017-03-09_14-43-42.jpg

photo_2017-03-09_14-43-51.jpg

سلام

بهترین راه ، تست پله به پله هست ، اول یک ویندوز 7 سالم (که ازش مطمعن هستی) نصب کن و فقط درایو گرافیک نصب کن و همون تستی که انجام میدادی ازش بگیر.(ویندوز 10 هنوز امتحان خودشو پس نداده)

احتمال خرابی گرافیک خیلی کم هست، احتمالا یک برنامه که نصب کردی  یا ویروس باعث این رخداد میشه.

لینک به دیدگاه

با تشکر از همه دوستان.مشکل حل شد
مشکل از هارد دیسک بود

درسته یکم دور از ذهن به نظر میاد ولی از وقتی که هارد 500gb segate رو خارج کردم مشکل کاملا حل شد
ممنون بابت راهنمایی های دوستان

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/21, 21:29:28، behnamalizade69 گفته است :

سلام پاورتون چی هست ؟

من شکم توی درایور گرافیک هست

اون کامل پاک کنید با نرم افزار خود انویدیا از سفت مود . ورژن جدید رو نصب کنید .یا یک ورژن پایین تر . سایت دل فاکس

احتمال ویروس داشتن هم هست ، ویروس کش avg بد نیست ، موقع بازی غیر فعال کنید

دما کارت گرافیکتون رو چک کنید ؟

مشکل از درایور بود.روی هارد ضعیف نصب شده بود و حدس میزنم مشکل از اون بوده.چون با جدا کردن هارد و نصب مجدد درایور کاملا رفع شد مشکل.جدا از گرافیک کل سیستم روان تر شد

در در 1395/12/21, 23:15:45، Royal گفته است :

بله به من گفتن گرافیک سخت افزاری مشکل داره ولی خداروشکر اینجور نبود.

مشکل اشغال شدن بیخودی بود که حتی با بستن تمام task ها و نرم افزار ها هم کم نمیشد.ram و cpu بی استفاده بودن فقط گرافیک درصد بالای مصرف رو داشت.دقیق نمیدونم مشکل از کجا بوده ولی با نصب ویروس کش.نصب مجدد درایور و جدا کردن هارد قدیمی مشکلم حل شد(بدون تعویض ویندوز)

لینک به دیدگاه

به سلامتی ، ویروس کش رو حتما استفاده بشه خیلی بهتره ، من کلن از avg استفاده می کنم .

لینک به دیدگاه

تازه شاید هارد هم مشکلی نداره و ضعیف نشده

شما کابل دیتا هارد ها رو عوض کنید 

چون خیلی رو سرعت سبستم تاثیر میذاره اگ قدیمی باشن

من خودم حتی ۵ یا ۶ سال یکبار هارد رو هم عوض میکنم که اطلاعاتم یه وقت به فنا نره

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...
در در 1395/12/22, 00:11:10، ali-0098 گفته است :

هست

مشکل ایشون رو منم با کارت گرافیک gtx 1070 fonders edition esus داشتم وقتی سیستم روشن میشد دماکارت 33 درجه vramusage روی 0 درصد ولی وقتی یه بازی سنگین اجرا میکردم تقریبا نیم ساعت بعد روی 75 تا 80 درصد تکون نمیخورد روی ویندوز 7 اصلا این مشکلو نداشتم ولی از وقتی به 10 نقل مکان کردم این مسکل بوجود اومد شما فکر کنید سیستم 5 ساعت روشن بود در روز از روی 70 درجه تکون نمیخورد تا اینکه متوجه شدم به مشکلی هست اول از همه درایور کارتو پاک کردم بعد برنامه gpu tweak  بعد کاملا سیستمو اسکن کردم کلی ویروس پیدا شد دوباره همه برنامه هارو نصب کردم کاملا مشکل حل شد بعید میدونم از هارتون باشه بهتر بود اول کامل اسکنش میکردین بعد هاردو خارج میکردید

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Pezho12 گفته است :

مشکل ایشون رو منم با کارت گرافیک gtx 1070 fonders edition esus داشتم وقتی سیستم روشن میشد دماکارت 33 درجه vramusage روی 0 درصد ولی وقتی یه بازی سنگین اجرا میکردم تقریبا نیم ساعت بعد روی 75 تا 80 درصد تکون نمیخورد روی ویندوز 7 اصلا این مشکلو نداشتم ولی از وقتی به 10 نقل مکان کردم این مسکل بوجود اومد شما فکر کنید سیستم 5 ساعت روشن بود در روز از روی 70 درجه تکون نمیخورد تا اینکه متوجه شدم به مشکلی هست اول از همه درایور کارتو پاک کردم بعد برنامه gpu tweak  بعد کاملا سیستمو اسکن کردم کلی ویروس پیدا شد دوباره همه برنامه هارو نصب کردم کاملا مشکل حل شد بعید میدونم از هارتون باشه بهتر بود اول کامل اسکنش میکردین بعد هاردو خارج میکردید

داداش تاپیک زیرخاکی رو اپ کردیااا

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/16, 21:51:49، Javadmpower گفته است :

داداش تاپیک زیرخاکی رو اپ کردیااا

متاسفانه منم این مشکلو دارم خواهشا اگه کسی اطلاع دقیقی ازین مشکل داره باهام در میون بزاره این دوستمون زیاد به دمای کارتش توجه نکرده دمای کارت من الکی 80 درجه میشه دقیقا همین مشکلو دارم

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/19, 19:54:29، dani dan گفته است :

خدا رو شکر که مشکلتون حل شد

متاسفانه یکی دوروز درست کار کرد ولی دوباره شد مثل سابق اعصابمو ریخته بهم دما 83 درجه میشه من روی سیستمم پنج تا فن 2400 ار ام پی کولرمستر بستم نمیدونی چهصدایی بلند میشه حالا صدا بدرک دمای گرافیک نمیاد پایین

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/21, 17:59:32، Pezho12 گفته است :

متاسفانه یکی دوروز درست کار کرد ولی دوباره شد مثل سابق اعصابمو ریخته بهم دما 83 درجه میشه من روی سیستمم پنج تا فن 2400 ار ام پی کولرمستر بستم نمیدونی چهصدایی بلند میشه حالا صدا بدرک دمای گرافیک نمیاد پایین

بده گارانتی 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...