رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید سی پی یو

Recommended Posts

سلام خسته نباشید من به علت کارهای گرافیکی و بازی های سنگین مجبور به ارتقای سیستم هستم .یکی از فروشنده ها سی پی یوAMD Phenom II X4 B97  معرفی کرد و گفت برای بازی و گرافیک بهتره ولی یکی دیگع از فروشنده ها  گفت مارک amd زود داغ میکنه و به مادربورد اسیب میرسونه و ممکن سیستمو از کار بندازه اون سری intel پیشنهاد کرد ولی cor I3 اینتل دوهسته ای برای بازی های سنگین قابل قبول نیست بنظره شما با بودجه متوسط بهترین انتخاب برای کارهای گرافیکی و گیم های سنگین کدوم مارک و کدول مدل بهتره با دلیل توضیح بدید لطفا. خیلی ممنونم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دوست گرامی مادربردتون چی هست؟

اصلا مین  دارید؟

چقدر میخاید هزینه کنید؟

اون ای ام دی که نوشتید  از رده خارجه 

کاملترین نیازتون بگید  

لینک به دیدگاه

سلام

مادربورد ASUSTeK COMPUTER INC. P8H61-M LE R2.0 Rev x.0x
هزینه حالا خیلی زیاد نه در حد 600 .700

نیازم برای اجرای برنامه های فوتوشاپ ایلستریتو 3d max نهایت و اجرای بازی های سنگین و جدید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، vahid1999 گفته است :

سلام

نیازم برای اجرای برنامه های فوتوشاپ ایلستریتو 3d max نهایت و اجرای بازی های سنگین و جدید

مادربرد شما سوکت 1155 هست   اگر نمیخاید هزینتون زیاد بشه و سوکت  رو کلا تغییر بدید  

یه سی پی یو مناسب برا همین مین بگیرید  i5 3570   یا i5 2400  2500    که استوکشون بین 300 تا 400 هست 

کار شما رو  را میندازه البته  رم هم حداقل 8 گیگ  درنظر داشته باشید 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، vahid1999 گفته است :

سلام

به نظرم با توجه به مادربردتون یه i5 2500 بگیر قیمتش حدود 330 تا 350 درمیاد

از اینجا هم می تونید مقایسه بین  پردازنده ها تو بازی رو ببینید.

http://www.tomshardware.com/reviews/cpu-hierarchy,4312.html

لینک به دیدگاه

رم سیستم خودش 8g ddr3  هست. گرافیک هم NVidia gt630 2g هست بنظرتون با یه تغییر سی پی یو مشکل  حل میشه.

لینک به دیدگاه

سلام گرافیک رو هم ارتقا بده به 950  یا 960 و با  سی  پی یو i5 که دوستان معرفی کردن عالی هست

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام گرافیک رو هم ارتقا بده به 950  یا 960 و با  سی  پی یو i5 که دوستان معرفی کردن عالی هست

در ۱ ساعت قبل، Sha-hab گفته است :

به نظرم با توجه به مادربردتون یه i5 2500 بگیر قیمتش حدود 330 تا 350 درمیاد

از اینجا هم می تونید مقایسه بین  پردازنده ها تو بازی رو ببینید.

http://www.tomshardware.com/reviews/cpu-hierarchy,4312.html

در ۱ ساعت قبل، ferdosi گفته است :

مادربرد شما سوکت 1155 هست   اگر نمیخاید هزینتون زیاد بشه و سوکت  رو کلا تغییر بدید  

یه سی پی یو مناسب برا همین مین بگیرید  i5 3570   یا i5 2400  2500    که استوکشون بین 300 تا 400 هست 

کار شما رو  را میندازه البته  رم هم حداقل 8 گیگ  درنظر داشته باشید 

مچکرم از راهنماییتون.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

تبریک سال نو به دوستان در لیون...

دوستان کسی میتونه منو راهنمای کنه؟؟

بنده یک مادربرد ازراک Z170  شکار پیدا کردم  , الانم یک سی پی یو 7700k تهیه کردم , از قرار معلوم باید آپدیت کنم مادربردو .. حالا  همین جوری که سوار کردم این دو قطعه رو ,  اصلا هیچ چیزی رو مانیتور نمیاد هیچی ی ی... به نظرتون الان باید فقط با سری قبل مثل 6700 یا  از همون نسل ( Skylake ) مادربورد رو آپدیت کنم , یا راه دیگریم هست؟؟؟ ( متاسفانه نسل Skylake هم ندارمو الانم که عید و همه جابسته است )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 47 دقیقه قبل، USA گفته است :

تبریک سال نو به دوستان در لیون...

دوستان کسی میتونه منو راهنمای کنه؟؟

بنده یک مادربرد ازراک Z170  شکار پیدا کردم  , الانم یک سی پی یو 7700k تهیه کردم , از قرار معلوم باید آپدیت کنم مادربردو .. حالا  همین جوری که سوار کردم این دو قطعه رو ,  اصلا هیچ چیزی رو مانیتور نمیاد هیچی ی ی... به نظرتون الان باید فقط با سری قبل مثل 6700 یا  از همون نسل ( Skylake ) مادربورد رو آپدیت کنم , یا راه دیگریم هست؟؟؟ ( متاسفانه نسل Skylake هم ندارمو الانم که عید و همه جابسته است )

بایوس از سایت سازنده پیدا کن بریز تو فلش ، تو بایوس برد قسمت Qflash پیدا کن بزن آپدیت بشه حله

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/30, 22:09:52، Hassan.SK گفته است :

بایوس از سایت سازنده پیدا کن بریز تو فلش ، تو بایوس برد قسمت Qflash پیدا کن بزن آپدیت بشه حله

دوست من شما خوب متوجه نشدی من چی گفتم .. من میگم این مادربرد جواب این CPU جدید رو نمیده , یعنی اصلا روی صفحه مانیتور چیزی نمی یاد که من بخوام وارد محیط ستاپ بشم تا کاری بکنم , غیر از این بود که میشد یک آپدیت ساده مادربرد که همه بلدیم..

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 22 دقیقه قبل، USA گفته است :

دوست من شما خوب متوجه نشدی من چی گفتم .. من میگم این مادربرد جواب این CPU جدید رو نمیده , یعنی اصلا روی صفحه مانیتور چیزی نمی یاد که من بخوام وارد محیط ستاپ بشم تا کاری بکنم , غیر از این بود که میشد یک آپدیت ساده مادربرد که همه بلدیم..

مدل دقیق برد لطف کنید

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام به دوستان و سال نوی همتون مبارک

منم یه جورایی شبیه آقا vahid1999 که تاپیک گذاشتن راهنمایی میخوام و اصلا مشاوره کلی کنید که سیستم باهم مچ هست نیست و چه چیزی رو باید ارتقا بدم و اگه با هزینه کم  بشه اینکار رو کرد تو هر قطعه بهتره و یا اگه نیاز نیست فقط cpu رو عوض کنم یا مادربرد.اینم بگم که دلیل ارتقای CPU اینه که فکر میکنم قدیمیه و سرعت کامپیوترم اوومده پایین و تا قبل عید اینطوری نبود و همه کار بگید کردم و گاهی هنگ  میکنه.بارها ویندوز عوض کردم.حجم هارد آوردم پایین.دفراگمنت هم کردم .ویروس کشی و و و و و

cpu اگه اینتل باشه بهتره.چون خیری ازamd  ندیدم ,و سیستم قبلی هم amd بود و میخوام تجربه با intel رو داشته باشم و حس میکنم گرونیش الکی نیست و واقعا قدرتمنده حتی تو رده پایینش... بودجه ام 500 .600

اینم یادم نره که بیشتر برا بازی میخوام و نه اینکه فکر کنی بازی رو با تمام کیفیت و جزئیات میخوام.نه در حد متوسط رو به بالا باشه.

اگه اول بگید باید دیگه چه کارهایی کنم شاید نیاز به ارتقا نباشه

اینم مشخصات سیستم:

مادربرد MSI  870-G45

پردازنده AMD Phenom II X6  1070T

گرافیک Geforce  Gt630 2G

رم    Apacer  4GBx2 1600MHz DDR3

ممنون

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، bbs گفته است :

سلام به دوستان و سال نوی همتون مبارک

منم یه جورایی شبیه آقا vahid1999 که تاپیک گذاشتن راهنمایی میخوام و اصلا مشاوره کلی کنید که سیستم باهم مچ هست نیست و چه چیزی رو باید ارتقا بدم و اگه با هزینه کم  بشه اینکار رو کرد تو هر قطعه بهتره و یا اگه نیاز نیست فقط cpu رو عوض کنم یا مادربرد.اینم بگم که دلیل ارتقای CPU اینه که فکر میکنم قدیمیه و سرعت کامپیوترم اوومده پایین و تا قبل عید اینطوری نبود و همه کار بگید کردم و گاهی هنگ  میکنه.بارها ویندوز عوض کردم.حجم هارد آوردم پایین.دفراگمنت هم کردم .ویروس کشی و و و و و

cpu اگه اینتل باشه بهتره.چون خیری ازamd  ندیدم ,و سیستم قبلی هم amd بود و میخوام تجربه با intel رو داشته باشم و حس میکنم گرونیش الکی نیست و واقعا قدرتمنده حتی تو رده پایینش... بودجه ام 500 .600

اینم یادم نره که بیشتر برا بازی میخوام و نه اینکه فکر کنی بازی رو با تمام کیفیت و جزئیات میخوام.نه در حد متوسط رو به بالا باشه.

اگه اول بگید باید دیگه چه کارهایی کنم شاید نیاز به ارتقا نباشه

اینم مشخصات سیستم:

مادربرد MSI  870-G45

پردازنده AMD Phenom II X6  1070T

گرافیک Geforce  Gt630 2G

رم    Apacer  4GBx2 1600MHz DDR3

ممنون

سلام دوست عزیز. آیا می خواهید این سیستم رو ارتقاء بدید یا اینکه می خواهید یک سیستم نو بگیرید و از بعضی از این قطعات استفاده کنید؟ همچنین مقدار پولی رو که می تونید هزینه کنید رو هم بیان کنید تا بهتر بشه راهنمایی تون کرد.

بعنوان مثال گرافیک شما برای بعضی از بازیها خیلی ضعیف هست و بهتره حداقل 950 یا 960 بگیرید. اگه می خواهید به اینتل هم نقل مکان کنید سری 4 یا 7 اینتل هم خوبه ولی سری 7 براتون گرون در میاد

لینک به دیدگاه

سلام

میخواستم یکم ارتقاش بدم و بعضی از قطعات که میدونید باید عوض شه رو عوض کنم و زیاد هزینه بر نباشه...کدوم قطعه باید عوض کنم.cpu اینتل رو این مادر برد نصب میشه؟

گرافیک و رم هارو تابستون گرفتم نوی نو.

حالا شما پیشنهاد بدید چیکار باید کنم؟

برای بودجه هم گفتم که فکر cpu بودم ولی شما الان میگید گرافیک.خب الان موندم اصلا چیکار باید کرد

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، pesari_az_kelachai گفته است :

سلام دوست عزیز. آیا می خواهید این سیستم رو ارتقاء بدید یا اینکه می خواهید یک سیستم نو بگیرید و از بعضی از این قطعات استفاده کنید؟ همچنین مقدار پولی رو که می تونید هزینه کنید رو هم بیان کنید تا بهتر بشه راهنمایی تون کرد.

بعنوان مثال گرافیک شما برای بعضی از بازیها خیلی ضعیف هست و بهتره حداقل 950 یا 960 بگیرید. اگه می خواهید به اینتل هم نقل مکان کنید سری 4 یا 7 اینتل هم خوبه ولی سری 7 براتون گرون در میاد

سلام

میخواستم یکم ارتقاش بدم و بعضی از قطعات که میدونید باید عوض شه رو عوض کنم و زیاد هزینه بر نباشه...کدوم قطعه باید عوض کنم.cpu اینتل رو این مادر برد نصب میشه؟

برای بودجه هم گفتم که فکر cpu بودم ولی شما الان میگید گرافیک.خب الان موندم اصلا چیکار باید کرد

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، bbs گفته است :

سلام

تو مشخصات مین شما که خوندم ظاهراً زیاد نمی تونید مانور خاصی بدید. سی پی یوهای اینتل از قبیل i3, i5 و i7 رو هم نمی تونید روی این مین ببندید چون این مین براساس سی پی یوهای ADM طراحی شده و فقط سی پی یوهای زیر رو ساپورت می کنه و تقریباً همرده با سی پی یوهای سری 775 اینتل هست:

Phenom II X6/X4/X3/X2, Athlon II X4/X3/X2 and Sempron CPU

در ضمن ایکاش بجای گرافیک 630 نو گرافیکی مثلاً 750 یا 950 دسته دو می گرفتی بهتر بود همچنین زمانی که بخواهید گراف بالاتر بخرید حتماً از اندازه آن و اینکه توی کیس شما جا می شه مطمئن بشید. یک کار دیگه هم می تونید بکنید آن هم خرید هارد SSD هست که دو مزیت برای شما داره یکی سرعت سیستم شما رو تا حدودی بالا می بره در ضمن هر وقت خواستید سیستم جدید بگیرید نیازی نیت که اینو بفروشید و روی آن سیستم پیاده سازی می کنید.

حالا خودتون می دونید درضمن این فقط یک مشاوره هست و شما می تونید از دوستان دیگه هم که تو فروم هستند کمک بخواین.

لینک به دیدگاه

اتفاقا همین الان قبل از جواب شما داشتم دنبال هارد ssd میگشتم که یه 128g رو بخرم.

باید دنبال عوض کردن کل کیس باشم و این رو حدس میزدم که اینتل نشه بست و برا گرافیک برا کسی بود نو و تخفیف میداد و استفاده نکرده بود و 180 خریدم و فکر کنم قیمتش خوب بود

پس با این تفاسیر میشه یه مین برد.گرافیک و سی پی یو که اگه امکانش هست بگید که از همین موارد چه مارک و مدلی بخرم در حد متوسط حالا چه نو چه دست دوم

یه سوال هم دارم که مین برد ایسوس خوبه یا گیگا؟و گرافیک هم همینطور چه مارکی بهتره یعنی از نظر قدرت واقعی و بهتره 256 بیت باشه

ممنون که راهنمایی میکنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...