رفتن به مطلب

Gtx1060یا480rxکدام یک بهتر اند؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من قصد خرید داشتم

اگر فاکتور قیمت را بزاریم کنار 

با توجه به اینکه 1060 در دایرکس 11خیلی بهتر از 480هستش

و برعکس کارت480بهتر از1060در دایرکس ۱۲

و با توجه به اینکه بازی های آینده بر اساس دایرکس ۱۲ هستش

ممکنه که این مشکل انویدیا در دایرکس ۱۲

از معماری نباشه و در آینده با درایور های جدید ۱۰۶۰ میتونه از480جلو بزنه یا 

480از1060در دایرکس۱۲ قویتره

مرسی از دوستان

لینک به دیدگاه

با سلام

جالبه هر هفته یه نفر تاپپیک 1060 یا 480 رو میزنه و آخرشم به نتیجه نمیرسه!

ببینید دوست عزیز 480 کارت آینده دار تریه

نمونش بیا مقایسه کنیم شما 290ایکس که مال چند سال پیشه هنوزم یه حرفی برای گفتن توی دایرکت 12 داره در صورتیکه 970 عملا از رده خارج شده از نظر انویدیا!

اگه میخواید برای حداقل 3-4سال گرافیک بگیرید 480 گزینه خیلی بهتریه اما اگه حاضر به تعویض 1060 با ورود نسل جدید انویدیا خواهید بود انویدیا

هر دو کارت معایب و مزایای در مقابل هم دارن و نمیشه گفت کدوم صد در صد بهتر از اون یکیه

لینک به دیدگاه

با توجه به اینکه Computing Power(قدرت محاسبتی) RX 480
20% بیشتر هست و حافظه بیشتری هم داره، با گذشت زمان و عرضه درایور های جدیدتر، شرایط برای مدل AMD بهتر خواهد شد و کلا گرافیک آینده دار تریه.

لینک به دیدگاه

اگر بخوام480xبگیرم

بهتره که دو ماه وایسم580xبیاد

بهتر نیست؟

ویرایش شده توسط navidesmili
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1395/12/20, 15:03:36، navidesmili گفته است :

اگر بخوام480xبگیرم

بهتر نیست؟

همین الان بگیر ، 580 همون 480 هستش مثل ساپیا رنگ عوض میکنه به نام خودرو میده به بازار تا به ایران بیاد قیمتش متعادل بشه موهات سفید شده !

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

همین الان بگیر ، 580 همون 480 هستش مثل ساپیا رنگ عوض میکنه به نام خودرو میده به بازار تا به ایران بیاد قیمتش متعادل بشه موهات سفید شده !

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/20, 03:33:36، navidesmili گفته است :

اگر بخوام480xبگیرم

بهتر نیست؟

اگر یکی دو سال صبر کنید کارتهای خیلی بهتری هم میتونید بخرید !!!

ما در PC صبر کردن نداریم مگر در موارد خاص . مثلا یه محصول تازه وارد بازار شده صبر می کنم تا قیمتش فیکس بشه . مثلا همین 1060 قیمتش تا 2 تومن رفته بود خیلی طول نکشید که اومد توی 1.5 و پایینتر . برتری اصلی PC به کنسول صرفا گرافیک برتر یا ساپورت موس و کیبرد نیست برتری اصلی PC گیمینگ همیشه در حال پیشرفت بودنشه . برعکس کنسولها PC درجا نمی زنه .

اما در مورد 580

تفاوت های این کارت با 480 احتمالا به یه مقدار بهره وری انرژی و یه مقدار محدود دمای کمتر و قدرت بیشتر ختم میشه و مقایسه این دو کارت مثل مقایسه 290X با 390X هستش با این تفاوت که 480 مثل 290X مصرف خیلی بالایی نداره و کارت داغی نیست ( هرچند مدلهای غیر رفرنس 290X دمای خوبی داشتند ). شما برای خرید 580 به قیمت مناسب اون هم توی بازار بدردنخور ایران باید بیشتر از 2 ماه صبر کنید . به نظر من که این همه صبر کردن اصلا درست نیست .

برتری 480 به 1060 گرچه خیلی زیاد نیست اما کاملا قابل لمس و مشخصه .

یه نکته مهم :

شما بنچمارکهای 470 رو هم ببین کارت بسیار خوبیه و برای فول اچ دی کاملا مناسبه .

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز...اگ واست مصرف و دما مهمه گزینه اول 1060 هستش..بله کارایی 1060 توی دی ایکس 12 در اینده با درایور جدید برطرف میشه...و برای اوورکلاک 1060 بهترین گزینش کارایی تا 20.25 درصد افزایش پیدا میکنه ک در کارت 480 تا 5 یا 10 درصد هم نمیرسه... اگ واست قیمت مهمه گزینه اول 480 قیمت خوب کارایی مناسب اگر بودجه داری 1060 بهترین گزینس..موفق باشی

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، mehdi1502 گفته است :

درود دوست عزیز...اگ واست مصرف و دما مهمه گزینه اول 1060 هستش..بله کارایی 1060 توی دی ایکس 12 در اینده با درایور جدید برطرف میشه...و برای اوورکلاک 1060 بهترین گزینش کارایی تا 20.25 درصد افزایش پیدا میکنه ک در کارت 480 تا 5 یا 10 درصد هم نمیرسه... اگ واست قیمت مهمه گزینه اول 480 قیمت خوب کارایی مناسب اگر بودجه داری 1060 بهترین گزینس..موفق باشی

دوست عزیز کارتهای انویدیا تا این لحظه بعضی از ویژگی های DX12 رو به صورت سخت افزاری پوشش نمیدن . هیچ درایوری نمیتونه کاری رو که قرار سخت افزار انجام بده رو به طور درست و کامل انجام بده .

لینک به دیدگاه

صدرصد 1060

-مصرف کمتر

-دمای کمتر

-پشتیبانی درایور بروز و بهتر

-در اینده هم راحت فروش میره

لینک به دیدگاه

منم با حرفتون موافق هستم ، در ضمن انویدیا اپدیت داده برای dx12 که چند روز پیش منتشر شد که عملکردش رو خیلی بالاتر میبره

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

:D

لینک به دیدگاه

داداشم من 480 داشتم الانم 1060 دارم. باور کن الان دلم مونده پیش 480. دیگه تصمیم گیری با خودتون

لینک به دیدگاه

ببخشید ولی میشه توضیح بدید برای چی دلتون برای rx480 تنگ شده؟

و برای چی  فروختید؟ البته فضولی نباشه 

لینک به دیدگاه

داداشم من 480 داشتم الانم 1060 دارم. باور کن الان دلم مونده پیش 480. دیگه تصمیم گیری با خودتون

دوست عزیز وقتی فن ای ام دی هستی.. لطفا نظر نده ک 480 داشتی الان 1060 داری ازش راضی نیستی...کسی ک بودجه خرید 1060 داره هیچ وقت نمیره سمت 480...دلتون واسه دمای 70 یا 80 درجه تنگ شده یا مصرف زیادش؟!...اگ اورکلاکر باشی متوجه میشی 480 شاید اونم شاید 8 درصد کاراییش بره بالا ولی 1060 حد اقل 20 درصد کارایی و راندمان زیاد میشه با اوورکلاک
لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Chabouk گفته است :

ببخشید ولی میشه توضیح بدید برای چی دلتون برای rx480 تنگ شده؟

و برای چی  فروختید؟ البته فضولی نباشه 

اولا قدرت 480 تو گیمهای جدید بیشتره. نمونه اش رزیدنت اویل 7 و اسنایپر الایت و shodow of war هم که توراهه. الان زیاد حضور ذهن ندارم. بعدشم اصلا اونایی که amd داشتن بعد nvidia خریدن به رنگ بندی دقت کردین؟؟ اصلا رنگهای amd یه چیز دیگه هستش. با دسکاری پنل nvidia میشه به اون رنگ بندی نزدیک کرد ولی عین اون نمیشه و یه چیز من دراوردی میشه. 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز کارتهای انویدیا تا این لحظه بعضی از ویژگی های DX12 رو به صورت سخت افزاری پوشش نمیدن . هیچ درایوری نمیتونه کاری رو که قرار سخت افزار انجام بده رو به طور درست و کامل انجام بده .

شرکتی ک چند دهه هست پیشتازه هیچوقت نمیاد با این ریسک ک سخت افزارش رو متناسب با دی ایکس 12 نسازه سابقه چندین و چند ساله ی خودشو ب باد بده و تمام فن ها و خواهانشو از دست بده .. فقط یکم تفکر لازم داشت تا متوجه بشید
لینک به دیدگاه

اولا قدرت 480 تو گیمهای جدید بیشتره. نمونه اش رزیدنت اویل 7 و اسنایپر الایت و shodow of war هم که توراهه. الان زیاد حضور ذهن ندارم. بعدشم اصلا اونایی که amd داشتن بعد nvidia خریدن به رنگ بندی دقت کردین؟؟ اصلا رنگهای amd یه چیز دیگه هستش. با دسکاری پنل nvidia میشه به اون رنگ بندی نزدیک کرد ولی عین اون نمیشه و یه چیز من دراوردی میشه. 

هههههه چند تا از دوستای من از رنگ بندی مصنوعی و ضایع ای ام دی گله میکنن داداچ...حالا شما ی کلیپ بیار برام تا بتونم حرفتو باور کنم
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mehdi1502 گفته است :

شرکتی ک چند دهه هست پیشتازه هیچوقت نمیاد با این ریسک ک سخت افزارش رو متناسب با دی ایکس 12 نسازه سابقه چندین و چند ساله ی خودشو ب باد بده و تمام فن ها و خواهانشو از دست بده .. فقط یکم تفکر لازم داشت تا متوجه بشید

دوست عزیز شما هم یکم داری تعصبی نظر میدی و به بقیه میگی فن بوی، شرکتی که الان داری در موردش میگی چرا تا اینجا هیچ قابلیتی از DX12 روی کارتش نمایش نداده؟ چرا الان تازه به این فکر افتاده که با درایور بخواد پرفورمنسش رو افزایش بده؟ و مهم تر از همه، اگه قابلیت سخت افزاری DX12 روی کارت هاش بود چرا از اول به نمایش نگذاشت؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mehdi1502 گفته است :

هههههه چند تا از دوستای من از رنگ بندی مصنوعی و ضایع ای ام دی گله میکنن داداچ...حالا شما ی کلیپ بیار برام تا بتونم حرفتو باور کنم

عزیز بنده نظر شخصیمو عرض کردم. شب دسترسی دارم به کامپیوترم. از هردوش یه اسکرین میذارم قضاوت کنین. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...