رفتن به مطلب

سوال در مورد raid کردن HDD

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان راستش میخواستم ببینم میشه 2عدد از هارد زیرو با مادربرد H270 PRO CARBON رید کرد یا خیر؟

Toshiba P300 2TB

بعد اینکه مزیا و معایبش چیه؟؟

و در کل روی سرعت READ و WRITE چقدر تاثیر گذاره و ارزش اینکارو داره یا خیر؟

لینک به دیدگاه

سلام
رید مدل های مختلف داره. مینتون 0/1/5/10 رو ساپورت میکنه. با دوتا درایو میتونید رید 0 و 1 رو انجام بدین.
هدف و اولویت هاتون چیه؟ سرعت؟ اطمینان؟
اگه سرعت میخواین، رید 0 ببندین. حجم و سرعت رید و رایت 2برابر میشه. اما با فِیل شدن یه درایو، کل داده میپره.
اگه برای افزایش اطمینان میخواین رید کنید، باید 1 ببندین که حجمتون اندازه یه درایو میشه. فقط سرعت ریدتون 2برابر میشه. یکی از درایو ها هم فیل بشه، کل داده سر جاشه.
      225px-RAID_0.svg.png      225px-RAID_1.svg.png

ویرایش شده توسط engmrmz
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در در 1396/01/01, 07:13:54، engmrmz گفته است :

سلام
رید مدل های مختلف داره. مینتون 0/1/5/10 رو ساپورت میکنه. با دوتا درایو میتونید رید 0 و 1 رو انجام بدین.
هدف و اولویت هاتون چیه؟ سرعت؟ اطمینان؟
اگه سرعت میخواین، رید 0 ببندین. حجم و سرعت رید و رایت 2برابر میشه. اما با فِیل شدن یه درایو، کل داده میپره.
اگه برای افزایش اطمینان میخواین رید کنید، باید 1 ببندین که حجمتون اندازه یه درایو میشه. فقط سرعت ریدتون 2برابر میشه. یکی از درایو ها هم فیل بشه، کل داده سر جاشه.
      225px-RAID_0.svg.png      225px-RAID_1.svg.png

سلام برای سرعت میخوام

والا هر2تا هارد رو اکبند میخوام بخرم بعید میدونم فیل بشن

فقط یه سوال بعدا خواستم میتونم از حالت رید به راحتی در بیارم و استفاده کنم یا اطلاعت میپره

و به نظر شما ارزش داره رید کنم یا خیر؟

هدفم سرعت هستش ولی در کنارش میخوام یه 960evo 250 هم تهیه کنم

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Big_Boss گفته است :

سلام برای سرعت میخوام

والا هر2تا هارد رو اکبند میخوام بخرم بعید میدونم فیل بشن

فقط یه سوال بعدا خواستم میتونم از حالت رید به راحتی در بیارم و استفاده کنم یا اطلاعت میپره

و به نظر شما ارزش داره رید کنم یا خیر؟

هدفم سرعت هستش ولی در کنارش میخوام یه 960evo 250 هم تهیه کنم

سلام. ایشالا که هارتون هیچ وقت فیل نشه، اما قطعه کامپیوتری مشخص نمیکنه. یهو هوس میکنه فیل شه! :)))
از رید در بیاد،کل دیتا میپره... چون هر تیکه از فایل روی یه یکی از درایوهاست...اینجوری نیست که یه فایل اینور، یه فایل اونور باشه.
ارزش رید هم بسته به نیازتونه دیگه. یه موقع شما نیاز به چندین ترابایت استوریج سریع دارین، ارزونترین راه رید 0 هست براتون. یه موقع هم برای نصب چند تا برنامه نیاز دارین که همون SSD کفایت میکنه
اگه کارتون با 100-150گیگ استوریج پر سرعت راه میفته، رید نکنید بهتره...مخصوصا که احتمال زیاد هارد وسترن رد یا نمونه های مشابه تهیه نمیکند...
سوال دیگه ای هم باشه، در خدمتتون هستم.

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز ببخشید اگه می خواید 960evo  تهیه کنید دیگه رید 0 منطقی نیست و همونطور که دوستمون فرمودند احتمال پریدن دیتا وجود داره

مگه به خاطر اطمینان از دیتا بخواید رید1 کنید که فایل ها رو در هر 2 و یا تعداد بیشترهارد پخش میکنه و البته ظرفیتتون کمتر میشه و قاعدتا هزینه هم بالاتر اما خوب برای بعضیا به دلیل اهمیت اطلاعاتشون ارزششو داره. 

برای سرعت هم همون 960 کافیه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...