رفتن به مطلب

کوچ به سیپیوهای AMD Ryzen ؟؟؟

Recommended Posts

در در 1396/01/24, 23:42:16، _theghostsleader_ گفته است :

من امکانات جانبی برام مهمه ضمن اینکه بلوتوت (تلفظ امریکایی) و وای فای نداره .

توضیحات لیون  

برند : ASUS
سوکت پردازنده : AM4
چیپ ست : X370
رم : DDR4
فرکانس رم : 3200(O.C.)
معماری حافظه : Dual Channel
صدا : Realtek® ALC S1220A 8-Channel High Definition Audio CODEC
پشتیبانی از SLI : بله
پشتیبانی از CrossFire : بله
درگاه SATA 6Gb/s : 8
درگاه SATA Express - M2 : بله
شبکه : بله
بلوتوث : بله
ارتباط Wi-Fi : بله
درگاه USB 2.0 : 4
درگاه USB 3.0 : 4
درگاه USB 3.1 : 1
لینک به دیدگاه

اشتباه زده من تو سایت خودش دیدم نداره. توضیحات انگلیسی که لیون گذاشته رو ببین فقط lan داره . 

ویرایش شده توسط _theghostsleader_
لینک به دیدگاه

نه خوشم اومد.

میدونی چند ساله پردازنده AMD نداشتم . الان این 1600x تونسته از 7600k حتی توی گیم بهتر عمل کنه.

میشه به خریدش فکر کرد.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، maysamsina گفته است :

دوستان بالاخره i5 4460 عوض کنم یا خیر ؟؟؟

برادر بودجه رو مشخص کن لیست بدیم.

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/25, 00:55:12، maysamsina گفته است :

دوستان بالاخره i5 4460 عوض کنم یا خیر ؟؟؟

صد درصد تعویض کن بردت 100 در 100 فقط کاش 1600 ها هم میمدن زود اونا تو بحث کارایی و قیمت فوق العاده هستن بخصوص به خاطر فرکانس کاری بالاتر سری 7 رایزن هم کلا برای ورکسیشن و مالتی مدیا و رندر و حتی بازی گزینه های عالی هستن مصرف شون هم که عالی تر  من منتظرم پول دستم بیاد فقط مادربور د msi  کربن برمیدارم پردازنده هم احتمالا 1700x   یا1700  و در آخر هم 1600x  هم خیلی مناسب هست با 6 هسته و 12 رشته 

لینک به دیدگاه

ضمنا اگه خواستین بخرین از همین لیون خرید کنید تو بحث پشتیبانی هم خیلی عالی پاسخگو هستن حتی تو بحث گارانتی راهنماییتون میکنن اگه به مشکل برخوردین . ممنون 

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/05, 21:34:36، xboyiut گفته است :

تقریبا همه پست ها رو خوندم چند تا نکته

تو بیشتر پست ها بوی تعصب میاد

بعضی از دوستان کلا تو مقایسه هاشون اشتباه میکنن(دو تا چیز رو که نباید با هم مقایسه کنن، مقایسه میکنن و کلی نتیجه اشتباه میگیرن و کلی جروبحث میکنن)

بعضی هم طبق عادت در برابر تغییر مقاومت میکنن(این فک کنم عادت هممونه)

بعضی ها هم فقط تخریب میکنن(این یکی رو همیشه تو بعضی از روزنامه ها و تلویزیون میبینیم)

بعضی ها هم که فقط حرف حرف خودشونه(اینم آشناس)

بعضی ها هم که همش میگن گیم ( فلان برند با گیم مشکل داره در صورتی که همه کنسول های بازی با همون برند درست شدن)

یه کلام ختم کلام

ای ام دی خریدی نوش جونت لذتش رو ببر

اینتل خریدی نوش جونت لذتش رو ببر

سخت نگیر

اخ قربونت آدم چیز فهم 

آقا سخت نگیریم ، هرکس هر چی دوست داره بخره ماک خبر از جیبش نداریم 

خودتون تحقیق کنید و خودتونم قضاوت کنید 

تمام ..... 

لینک به دیدگاه

واقعا تاپیک جالبیه از نظر شخصی میگم 

طرف اومده کلی زحمت کشیده و بنچ گذاشته که حرفشو ثابت کنه اونوقت کلی منفی بهش دادن بابت این که داره درست میگه . واقعا آدمهای خیلی باشخصیتی هستیم ما ایرانیها . یعنی وقتی حرف تعصب میاد وسط حرف اولو میزنیم . یه دایی داشتم خدا بیامرزدش . داشتیم کشتی یه ایرانی ( حالا یادم نیست کی بود ) رو با یه روسی میدیدیم . ایرانیه 4 به 1 عقب بود و کلا 20 ثانیه مونده بود زمان کشتی تموم شه . گفتم دایی ایران باخت . داییم میگفت نه امکان نداره ایران میزنه . زمان تموم شد و داییم بازم رو حرف خودش بود  گفتم دایی منم خیلی دوست دارم ایرانی ها همیشه برنده باشن و تعصب دارم رو مردمم ولی تا چه حد ؟ 

حالا اینجا هم وقتی میبینیم نمیشه کاری کرد چی کار میکنیم ؟ راحت ترین کار ممکن . تخریب و با دادن منفی به طرف حداقل عقدمونو خالی میکنیم 

طرف میاد تاپیک میزنه که تو خریدش اشتباهی مرتکب نشه و بتونه بهترین انتخاب رو داشته باشه و ما با رفتارمون کاری میکنیم که نه تنها مشاوره به جایی نرسه بلکه یه استرس درست و درمون هم به صاحب تاپیک وارد میکنیم و مشکل انتخاب رو براش بزرگ تر میکنیم 

من به شخصه تو تاپیک هایی که زده میشه 2 تا چیز رو نمیتونم باهاشون کنار بیام . یکی زود قضاوت کردن و دیگری تعصب که نه تنها باعث تخریب میشه بلکه شخصیت خود فرد رو زیر سوال میبره . امیدوارم تو تاپیک هایی که تو آینده زده میشه همگی دوستان ( نفر اول خود بنده )  این 2 مساله رو رعایت کنیم و بتونیم به بهترین شکل ممکن نظرات و دانسته هامونو با هم به اشتراک بزاریم 

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

برادر بودجه رو مشخص کن لیست بدیم.

منظور بنده اینه یا کدوم سیپو برابری میکنه آیا ارزش داره به ای ام دی برم یا بمونم ؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، maysamsina گفته است :

منظور بنده اینه یا کدوم سیپو برابری میکنه آیا ارزش داره به ای ام دی برم یا بمونم ؟?

اون هزینه ای که میخواهید بکنید، بودجه ای که کنار گذاشتید، بهتون لیست میدم، یکی از اینتل یکی از amd هر کدومو خواستید برای ارتقا میتونید خرید کنید.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

طرف اومده کلی زحمت کشیده و بنچ گذاشته که حرفشو ثابت کنه اونوقت کلی منفی بهش دادن بابت این که داره درست میگه . واقعا آدمهای خیلی باشخصیتی هستیم ما ایرانیها . یعنی وقتی حرف تعصب میاد وسط حرف اولو میزنیم . یه دایی داشتم خدا بیامرزدش . داشتیم کشتی یه ایرانی ( حالا یادم نیست کی بود ) رو با یه روسی میدیدیم . ایرانیه 4 به 1 عقب بود و کلا 20 ثانیه مونده بود زمان کشتی تموم شه . گفتم دایی ایران باخت . داییم میگفت نه امکان نداره ایران میزنه . زمان تموم شد و داییم بازم رو حرف خودش بود ? گفتم دایی منم خیلی دوست دارم ایرانی ها همیشه برنده باشن و تعصب دارم رو مردمم ولی تا چه حد ؟ 

حالا اینجا هم وقتی میبینیم نمیشه کاری کرد چی کار میکنیم ؟ راحت ترین کار ممکن . تخریب و با دادن منفی به طرف حداقل عقدمونو خالی میکنیم ?

طرف میاد تاپیک میزنه که تو خریدش اشتباهی مرتکب نشه و بتونه بهترین انتخاب رو داشته باشه و ما با رفتارمون کاری میکنیم که نه تنها مشاوره به جایی نرسه بلکه یه استرس درست و درمون هم به صاحب تاپیک وارد میکنیم و مشکل انتخاب رو براش بزرگ تر میکنیم ?

من به شخصه تو تاپیک هایی که زده میشه 2 تا چیز رو نمیتونم باهاشون کنار بیام . یکی زود قضاوت کردن و دیگری تعصب که نه تنها باعث تخریب میشه بلکه شخصیت خود فرد رو زیر سوال میبره . امیدوارم تو تاپیک هایی که تو آینده زده میشه همگی دوستان ( نفر اول خود بنده )  این 2 مساله رو رعایت کنیم و بتونیم به بهترین شکل ممکن نظرات و دانسته هامونو با هم به اشتراک بزاریم 

تشکر..باهاتون موافقم..اکثر کاربرایی که منفی میدن متاسفانه کاربرانی هستن که به تازگی ثبت نام کردن و علارقم هیچگونه اطلاعات فنی کلی اطلاعات اشتباه و غلط همراه با تعصب خاص از برند رو میدن

کاربران قدیمی لیون ماشالله همگی باشخصیت و باسواد هستن و هدفشون کمک به دیگران در فروم هست و اینکه تجربیاتشون رو با بقیه به اشتراک بزارن نه اینکه از برندی طرفداری کورکورانه بکنن و هر پستی هم که خوششون نیومد منفی بدن..واقعا نمیدونم چرا عقده خودشون رو با منفی دادن خالی میکنن در حالی که این کار عملا هیچ تاثییری نداره و به جز ایجاد دلخوری و افزایش اینجور منفی دادن ها و شکاف بین کاربران هیچ سودی هم نداره...اگر کسی حرف غیر منطقی زد شاید اطلاع کافی در مورد اون مسئله نداره و میتونید با منطق و خوشرویی بهش توضیحات لازم رو بدید و عملا همین حرکته که باعث میشه این فروم بار علمی زیادی داشته باشه

ما همگی اومدیم اینجا علم یاد بگیریم و از تجربیات دیگران استفاده کنیم و متقابلا سعی کنیم به دیگران در حل مشکلاتشون کمک کنیم...اینجور حرکت های زشت واقعا برازنده ما نیست

ممنون

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، maysamsina گفته است :

منظور بنده اینه یا کدوم سیپو برابری میکنه آیا ارزش داره به ای ام دی برم یا بمونم ؟?

1600x اگر هم قیمت یا نزدیک 7600 باشه 100% ارزش بیشتری داره.

البته اگر همین الان بخوای بخری اینتل ولی اگر کمی صبر کنی تا مادر بردهاش و خود cpu قیمتش متعادی بشه من AMD رو انتخاب میکنم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

طرف اومده کلی زحمت کشیده و بنچ گذاشته که حرفشو ثابت کنه اونوقت کلی منفی بهش دادن بابت این که داره درست میگه . واقعا آدمهای خیلی باشخصیتی هستیم ما ایرانیها . یعنی وقتی حرف تعصب میاد وسط حرف اولو میزنیم . یه دایی داشتم خدا بیامرزدش . داشتیم کشتی یه ایرانی ( حالا یادم نیست کی بود ) رو با یه روسی میدیدیم . ایرانیه 4 به 1 عقب بود و کلا 20 ثانیه مونده بود زمان کشتی تموم شه . گفتم دایی ایران باخت . داییم میگفت نه امکان نداره ایران میزنه . زمان تموم شد و داییم بازم رو حرف خودش بود ? گفتم دایی منم خیلی دوست دارم ایرانی ها همیشه برنده باشن و تعصب دارم رو مردمم ولی تا چه حد ؟ 

حالا اینجا هم وقتی میبینیم نمیشه کاری کرد چی کار میکنیم ؟ راحت ترین کار ممکن . تخریب و با دادن منفی به طرف حداقل عقدمونو خالی میکنیم ?

طرف میاد تاپیک میزنه که تو خریدش اشتباهی مرتکب نشه و بتونه بهترین انتخاب رو داشته باشه و ما با رفتارمون کاری میکنیم که نه تنها مشاوره به جایی نرسه بلکه یه استرس درست و درمون هم به صاحب تاپیک وارد میکنیم و مشکل انتخاب رو براش بزرگ تر میکنیم ?

دوست خوبم، جانا سخن از زبان ما میگویی، متاسفانه این رفتار به صورت وحشتناکی در این تاپیک و در تاپیک های مشابه دیگری هم اتفاق افتاده، متاسفانه برخی از طرفداران برند ها، اسمش فن بازی باشه یا هر چیزی، برای اثبات خودشون منفی که هیچی، اگر امکانش بود طرف رو می کشتند. یعنی در این تاپیک طوری شد که من به خودم گفتم دیگه غلط بکنم در مورد AMD در صحن علنی انجمن حرفی بزنم. خداییش مگه جون و اعصابم رو از سر راه آوردم، اصلا" به من چه که بیام نظر بدم.

متاسفانه ظرفیت تعداد کمی از دوستان در این حد نیست که بشه منطقی تبادل نظر کرد. صرفا" منظورم دوستانی است که تا میبینند نظری خلاف نظر اونهاست و یا موافق برند مورد علاقه اشون نیست - به جای صحبت - شروع به دادن منفی میکنند.

من ظرف این پنج سالی که درفروم بودم شاید در کل کمتر از 10 تا منفی گرفته باشم و همین مقدار هم به دوستانی که توهین و یا بی احترامی کرده باشند داده باشم. اما در این تاپیک بیش از 20 منفی حواله بنده شد صرفا" به خاطر پست های عادی که نه توهینی در اونها بود و نه حرف بدی، صرفا" تبادل نظر شخصی مطرح بود. بنده هم دیدم پست های من اینقدر منفی خورده، که اگر جای صاحب تاپیک باشم، پیش خودم ممکنه فکر کنم این آدمی که این همه منفی خورده حتما" داره چرت و پرت میگه که بهش منفی دادند، بنابراین برای اینکه چنین تصوری برای صاحب تاپیک بوجود نیاد به اون دوستانی هم که به بنده منفی دادند منفی دادم تا حداقل در ظاهر اگر صاحب تاپیک بخواهد قضاوت کند از روی تعداد منفی این کار رو نکنه. چون تجربه اش رو داشتم دو سه مرتبه ای که بنده خدا صاحب تاپیک دیده به نظر فلان کاربر منفی داده شده پیش خودش گفته حتما" طرف حرف اشتباه زده، در صورتی که بعد ها برای خود طرف کاشف به عمل اومد اون بنده خدایی که بهش منفی داده بودند درست گفته بوده. برای همین منظور برای جلوگیری از قضاوت بر اساس منفی، بنده هم به دوستانی که منفی دادند منفی دادم حداقل برای صاحب تاپیک تصور اشتباه بوجود نیاد.

پنج ساله، هنوز به عنوان یک کاربر، جرات نکردم به مدیران لیون، و یا مدیران هر انجمن دیگری منفی بدهم. یعنی این رو جزو احترام به طرف مقابلم حساب میکنم، که این بنده خدایی که داره در فروم زحمت میکشه، باید احترامش رو نگه دارم. یعنی این حد از ادب و احترام رو در درجه اول برای خودم و بعد برای مدیران جایی که در اون فعالیت میکردم رو قایل بوده و هستم که هرگز چنین رفتاری نداشته باشم. متاسفانه این مسایل اصلا" برای برخی دوستان اهمیتی نداره، اینکه طرف مدیر یک فرومه در حد "پشم" هم حساب نمیکنند. والا قبلن ها اینطوری نبود.

امیدوارم حداقل برای خودمون احترام قایل باشیم، و بعد برای دوستان دیگه و فراموش نکنیم مایی که داریم نظر میدیم، در هر جایگاهی که هستیم، همه دوستانه داریم بحث میکنیم، amd و intel نه مال ماست و نه مال صاحب تاپیک، ما صرفا" بر اساس علایق مشترک تبادل نظر میکنیم و در این تبادل نظر - آزادیم  نظر مخالف بدهیم - و جنبه ی تحمل افکار مخالف رو باید داشته باشیم. منفی و مثبت حق ماست که بدیم، ولی در جایگاه خودش استفاده کنیم. اگر کسی توهین میکنه و بی احترامی میکنه، هیچ اشکالی نداره از منفی هم استفاده بشه تا طرف متوجه باشه صحبت هاش مورد پذیرش جمع نیست.

من که نقره داغ شدم، امیدوارم در آینده اگر به این تاپیک رجوع میشه، در رفتارها تجدید نظر بشه.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

درود به دوستان عزیز انجمن لیون کامپیوتر .
منم با نظر دوست عزیزم رامین جان موافق هستم و معتقدم این فن بازی ها راه به جایی نداره ، شده به شوخی در شبکه های اجتماعی یا همین فروم یک برند یا کمپانی را ترول و مسخره کنیم اما در کل کار صحیحی نیست ، قبلا چقدر توی همین فروم بحث Nvidia Vs AMD میشد ؟! آیا راه به جایی برد ؟ یه تاپیک بود نمیدونم الان کجاست به نام تاج خورشید ، نزدیک 100 خورده ای صفحه رفت جلو اما بیشتر بحث بود بین اینکه ای ام دی بهتره یا انویدیا ! خود من هم اشتباه میکردم با اینکه هنوز طرفدار انویدیا هستم اما معتقدم که این مورد بحث ها ، منفی دادن ها به طرف مقابل
صرفا بر این مبنا که نظرش با ما یکی نیست کار بسیار نا پسندی هستش

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، Mohammad Ali X گفته است :

درود به دوستان عزیز انجمن لیون کامپیوتر .
منم با نظر دوست عزیزم رامین جان موافق هستم و معتقدم این فن بازی ها راه به جایی نداره ، شده به شوخی در شبکه های اجتماعی یا همین فروم یک برند یا کمپانی را ترول و مسخره کنیم اما در کل کار صحیحی نیست ، قبلا چقدر توی همین فروم بحث Nvidia Vs AMD میشد ؟! آیا راه به جایی برد ؟ یه تاپیک بود نمیدونم الان کجاست به نام تاج خورشید ، نزدیک 100 خورده ای صفحه رفت جلو اما بیشتر بحث بود بین اینکه ای ام دی بهتره یا انویدیا ! خود من هم اشتباه میکردم با اینکه هنوز طرفدار انویدیا هستم اما معتقدم که این مورد بحث ها ، منفی دادن ها به طرف مقابل
صرفا بر این مبنا که نظرش با ما یکی نیست کار بسیار نا پسندی هستش

درسته ، فن بازی راه بجایی نمیبره ولی میتونه اطلاعات زیادی رو به مخاطب بده.

توی فروم های تخصصی برادران اینتل و amd تو سرو کله هم میزنن ما هم اون وسط چندتا چیز یاد میگیریم

فن بودن هزینه داره. چندساله که پردازنده اینتل داشتم ولی با امدن رایزن  تصمیم به کوچ روی رایزن کردم. نه بخاطر فن بودن ، افرادی مثل من که با بدبختی پول بدست میارن لایق یه خرید خوب هستند و نباید قربانی فن بازی بشن.فن بودن مال بچه پولداراست.

بشخصه وقتی میخام خرید کنم میگردم با توجه به بودجم بهترین جنس رو میخرم.میخاد amd باشه یا intel یا nvidia

بزرگترین سوال روزهای آینده :   7700k یا 1700  

لینک به دیدگاه

درسته ، فن بازی راه بجایی نمیبره ولی میتونه اطلاعات زیادی رو به مخاطب بده.
توی فروم های تخصصی برادران اینتل و amd تو سرو کله هم میزنن ما هم اون وسط چندتا چیز یاد میگیریم
فن بودن هزینه داره. چندساله که پردازنده اینتل داشتم ولی با امدن رایزن  تصمیم به کوچ روی رایزن کردم. نه بخاطر فن بودن ، افرادی مثل من که با بدبختی پول بدست میارن لایق یه خرید خوب هستند و نباید قربانی فن بازی بشن.فن بودن مال بچه پولداراست.
بشخصه وقتی میخام خرید کنم میگردم با توجه به بودجم بهترین جنس رو میخرم.میخاد amd باشه یا intel یا nvidia
بزرگترین سوال روزهای آینده :   7700k یا 1700  

بله ملاک اصلی کاربران در تمام دنیا میزان هزینه پرداختی در برابر کارایی محصول هست که اهمیت داره به نظرم صبر کنید تا متخصص ها و سایت های داخلی به صورت کامل بررسی کنن بعد اقدام به خرید کنید

لینک به دیدگاه

دوستان اینجا کسی هست عضو گروه پرشین اور کلاک در تلگرام باشه ؟ Persian Oc ؟

لینک به دیدگاه

به نظرم سری رایزن خیلی خوب قیمت گذاری شدن بر خلاف مادربرد ها که احتمالا به دلیل کمبود جهانیه

گارانتی 3 ساله ماتریکس هم دارن بر خلاف اینتل بدون گارانتی

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، 303 گفته است :

به نظرم سری رایزن خیلی خوب قیمت گذاری شدن بر خلاف مادربرد ها که احتمالا به دلیل کمبود جهانیه

گارانتی 3 ساله ماتریکس هم دارن بر خلاف اینتل بدون گارانتی

اینی که لیون اورده tray هست  ،فک کنم باکس یکم گرون تر باشه ...

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

اون هزینه ای که میخواهید بکنید، بودجه ای که کنار گذاشتید، بهتون لیست میدم، یکی از اینتل یکی از amd هر کدومو خواستید برای ارتقا میتونید خرید کنید.

الان 1500X بهتر  عمل میکنه یا i5 4460  ?????

لینک به دیدگاه

خب رایزن هم اومد به بازار AMD بازا و کسانی که میخوان AMD بخرن سریع برن بخرن که شنیدم میخواد گرونتر بشه

به هیچ هنوان سمت اینتل نریدا اصلا خوب نيست

جمع کن اقا جمع این چه قیمتیه من یکی مگر مغز خر خوردم برم  1700 بدم AMD بخرم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، rayan54080 گفته است :

خب رایزن هم اومد به بازار AMD بازا و کسانی که میخوان AMD بخرن سریع برن بخرن که شنیدم میخواد گرونتر بشه

بیشترین بخور بخور روی رایزن 5 میشه

راه حلشم اینه که وقتی اومد یه ماه اول هیچکس نخره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 ساعت قبل، rayan54080 گفته است :

الان این راهنمایی بود یا فن بازی ؟؟؟

درسته داخل ایران حساب و کتابی نیست و کلا وارد کننده ها در قیمت گذاری محصولات وارداتیشون ازادن ولی خوب قیمت یک میلیون 700 برای 1700x کجا و قیمت نزدیک 3 میلیون برای 6900 اینتل کجا!!!! هنوزسی پی یوهای اینتل بدون گارانتی  این قیمته وای به حال روزی  که گارانتی هم بشه مثلا فکر کن 7700 معمولی رو 2 ملیون پول بدی  بعد 6600k رو بیای قیمت 1700x بخری

نمی دونم چرا بعضی ها کلا نمیتونن ببینن سی پی یوهای amd به سی پی یوهای تکراری اینتل رسیده باز هم تاکید رویه اینتل دارن  هنوز اول راهه به همین یه ماهی که ریلیز شده تصمیمتون رو گرفتید ؟؟!!!

در ضمن شاید شما مغز خر خوردی بهتر از مغز خودت باشه شاید امیدی بود سرعقل اومدی ?(دوستان جدی نگیرید ما رفیقیم با هم)

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، maysamsina گفته است :

الان 1500X بهتر  عمل میکنه یا i5 4460  ?????

والا سوال بنده این بود شما چقدر بودجه دارید برای تهیه سیستم که سوال بنده رو با سوال دیگری پاسخ دادین.

توی گوگل سرچ بفرمایید i5 4460 vs. R5 1500X

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...