رفتن به مطلب

" مباحثه 6 " : خنک کننده های سری Master Liquid کولر مستر !! چرا ؟ + جائزه

Recommended Posts

فقط یه جمله میتونم دربارش بگم:
خیلی عالیه از هر لحاظ     بجز قیمت  نه اینکه بگم گرونه هاااا   نه بابا   فقط یه نموره گرونه فقط یه نموره
منم یه دونه گرین نشون کردم قیمت مناسب  ولی بازم کولرمستر یه چیز دیگس

لینک به دیدگاه

من از این سری استفاده نکردم ولی ی فن سی پی یو کولر مستر قدیمی داشتم که حتی بدون فن دماش از حد نرمال بالاتر نمیرفت .

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، سعید حسینی گفته است :

حال سوال اینجاست خنک کننده های کولرمستر Master Liquid چه تفاوت های دیگری با سایر خنک کننده های دارند و چرا ما باید خنک کننده های کولرمستر را انتخاب کنیم؟

سلام

یک سری نکات در مورد مزیت های محصول جدید کولرمستر رو شما در پست خودتون بیان کردید اماعلت انتخاب کولرمستر قطعا باید توسط خود برند یا شرکت به مشتریان بیان بشه. در واقع باید این شرکت یا نمایندگان این شرکت مشتریان رو قانع کنند که محصولات اونها ارزش انتخاب رو دارند.

حالا این قانع کردن میتونه با محصول با کیفیت و البته با قیمت مناسب  ، خدمات گارانتی  قابل قبول ، خدمات پس از فروش مناسب  و برخورد مشتری مدارانه با مشتریان صورت بگیره.

حالا بنده از نمایندگان این شرکت میپرسم ،  چرا ما باید خنک کننده های کولرمستر را انتخاب کنیم؟

نظر شخصی : جو  مثبتی در مورد محصولات کولرمستر وجود داره و اکثرا محصولات این شرکت رو پیشنهاد میکنند ، همین شاید یک مقدار باعث و ترغیب به خرید افراد باشه اما وقتی قیمتهای کولرمستر روبا رقبا مقایسه میکنم  واقعا قیمتهای بیشتری رو شاهد هستیم که طبیعتا این مورد نکته منفی ای در مورد محصولات این شرکت هست چرا که چالش اصلی کیفیت بالا در مقابل قیمت مناسب هست.

ویرایش شده توسط ali shareei
لینک به دیدگاه

اگر بنده بخوام  خنک کننده Master Liquid بگیرم دلیل اصلیم کیفیت ساخت بالاش و فن های خوبش هست.

درنتیجه تفاوت اصلی خنک کننده Master Liquid با بقیه برند های (برای بنده) کیفیت ساخت بالاش و فن های خوبش هستن.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

با سلام.

کولرمستر به معنی""  استاد خنک کننده ""هست!
همین تعریف نشون دهنده مهارت و قدرت این شرکت تو بحث خنک کردن هست. حالا در کنار این بحث،  تجربه و سابقیه بسیار عالی کولر مستر رو که بررسی میکنیم متوجه میشیم با یه برند درجه یک و عالی طرف هستیم.

این روزا اکثر شرکت ها محصولات رده بالای با کیفیتی دارن ولی تو مدل های ارزون و معمولی نشونه ای از اون خوب بودن دیده نمیشه! کولرمستر بر هم زننده این رسم ناجوانمردانه هست! شما حتی ارزونترین مدل جنس  این شرکت رو بخرید متوجه کیفیت ساخت بالای این محصول نسبت به رقبای هم رده میشید. که بی نهایت باب میل افراد وسواسی هست.

یکی از بهترین کارایی که کولر مستر انجام میده به طور کلی خنک کنندگی با نویز کم هست. این حرف بنده یا افراد اماتور نیست ریویوو های سایت ها و فروم های معتبر گواه این حرف هست.

به طور کلی کولر مستر یه برند استاد هست که با هزینه کم کارایی بالایی رو به شما ارائه بده.

درباره این سری بخصوی یعنی کولینگ های مایع این شرکت نمیتونم نظری بدم چون از نزدیک ندیدمشون ولی طبق ریویوو هایی که تو فروم های معتبر یافت میشن نمره کاملا قابل قبولی رو دریافت کردن چون نویز کم در عین خنک کنندگی خوب دارن. از طرفی ظاهر این کولینگ ها واقعا جذابه و میتونه باعث ترغیب افراد بشه.

موفق و پیروز باشید.

لینک به دیدگاه

کولر مستر در خانواده واترکولر های Master Liquid از چند ویژگی جدید استفاده کرده، یکیش طراحی جدید و جالب رادیاتوره، به شکلی که از نظر زیبایی دارای المان ها و ساختاری زیبا و در عین حال محکمه.

طراحی مشبک سطح رادیات به خوبی برای عبور هوا بهینه شده و فاصله FIN ها بزرگتر شده است. تیوب های FEB که البته در خانواده دیگر کولر مستر کاراییش رو به خوبی نشون داده، و پمپ مخصوص بی صدای که هم عمر دوبرابری نسبت به نسل قبل داره و هم صدای کمتری زیر 10dB تولید میکنه.

از ویژگی منحصر به فرد این کولر بلاک های به کار رفته در این خانواده است که در عین زیبایی با طراحی شیشه ای، دارای دو  اتاقک مجزا، یکی برای ورود کولانت سرد به داخل مخزن بلاک و در بخش زیرین هم سطح وسیع شده بلاک برای خنک سازی پردازنده است، این طراحی محفظه مجزا از بازگشت مایع گرم به بخش خنک جلوگیری میکنه و وجود تیوب در دو طرف بلاک این جدا سازی مایع سرد و گرم رو در دو محفظه جدا از هم تکمیل میکنه.

در بخش فن هم با استفاده از فن های جدید، Master Maker در عین کم صدایی، قدرت پاشش هوا را در رادیاتور بهینه کرده است

لینک به دیدگاه

خنک کننده سری مستر لیکویید دارای طراحی مهندسی خاص که علاوه بر راندمان عالی طول عمر بسیار بالایی هم دارن

این سری علاوه بر موارد مذکور دارای جلوه های بصری زیبایی نیز هستند که صدالبته قیمت بالای محصولات مذکور با برندهای دیگه اون ها رو خاص و خاصتر می کنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا با ایر کولر حال نمیکنم بدلیل اینکه جلوی مدینگ و زیبایی داخل کیس رو میگیره  .  خصوصا مدل های حرفه ایی که  حجم بزرگ تری هم دارند . به نظرم فقط و فقط واتر کولر.   و همین برند کولر مستر تو زمینه واتر کولر ها خیلی موفق بوده هم کارایی و هم مسئله طراحی و زیبایی کولر ها

اگه اسمم تو قرعه کشی در بیاد جاش چیزی دادید که دادید وگرنه دوباره قرعه کشی کنیدش;)          اینم شد جایزه اَه اَه:D

مبارک نیازمند باشه . قطعا برای کسی که کولر نداره جایزه خوب و ارزشمندی هست

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

سلام

1- پمپ و واتربلاک در واترکولر جدید کولرمستر به صورت دو بخش مجزا طراحی شدند و به این صورت عملکرد آنها روی یکدیگر تاثیر منفی بر جای نمی گذارد و با افزایش زمان کارکرد سیستم، افزایش دمای غیر طبیعی مشاهده نمی شود.

2- در نسل گذشته واترکولر های سیکل بسته کولرمستر از لوله های لاستیکی عاج دار استفاده شده بود، اما در نسل جدید لوله های اسلیو بافته شده جایگزین شدند تا کیفیت و طول عمر و زیبایی آن افزایش یابد.

3- قابلیت تعویض کولانت

4- طراحی مربعی تیغه های رادیاتور به منظور گردش موثر جریان هوا

در مجموع محصولات کولر مستر در کنار کارایی بسیار خوب و کیفیت ساخت عالی و دوام و اطمینان پذیری بسیار عالی ، از طراحی شکیل و زیبا بهره می برند.

در کل به خاطر کمبود بودجه هیچ وقت قسمت نشده که از این برند بتونم استفاده کنم

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

کلا" با ایر کولر مشکل دارم نظری هم ندارم

اما در مورد واترهاش و کلا" برند کولر مستر خب اسمش کاملا" برازندش هست و قدرت خنک کنندگیش نشان دهنده همین موضوع هست

به نظرم این شرکت با نسل چهارم فن هاش که در محصولاتش داره به کار میبره قدرت خنک کنندگی رو برده بالا و هم نویز رو

به نظرم کمی نویز فنش بالاست

ولی کلا" جلوه های بصری کولر مستر رو دوست دارم.

و اما قیمت گذاریش باعث تجدید نظر در خریدش میشه.

ویرایش شده توسط Ehsan^
لینک به دیدگاه

درود

با دیدن محصولات کولر محصول خود به خود این احساس بهم به دست میده که کیفتشون یک سر و گردن بالاتر از سایر برندهاست.

البته قیمتشون هم نسبتا بالاست، در کل برند کولرمستر خودو ثابت کرده و تو نقد و نظرات کاربران سایتهای مانند آمازون اکثر محصولات این شرکت

امتیاز بسیار مناسبی از کاربران گرفتند که این خودش نشون دهنده کیفیت بسیار بالای اوناست.

در مورد سری Master Liquid Maker میشه به کیفیت ساخت بسیار بالا و عمر طولانی اشاره کرد.

لینک به دیدگاه

کولرمستر واقعا به کیفیت ساخت شهرت داره

از جنس پیچ ها بگیرین تا خود قطعه اصلی

سری master liquid هم واقعا خوش ساخت و با تکنولوژِی های خاص خنک کنندگی هست.

کلا هرچی از کولرمستر گرفتم راضی بودم

لینک به دیدگاه

کولر مستر  برند معتبری هست و کیفیت خودش رو هم ثابت کرده و تو بازه قیمتی برابر نسبت به رقبا مطمئنم هیچ کسی  سراغ برند دیگه ایی نمیره ولی خب متاسفانه قیمتهاش در داخل کشور بالاست و از توان شاید یه طیفی از مصرف کننده ها خارج باشه اما خب میشه اینجوری هم در نظر گرفت که مثلا در سری master liquid  انتقال بهتر حرارت عمر بالا و نویز کمتر ارزش هزینه بیشتر رو داره

ویرایش شده توسط WAR
لینک به دیدگاه

سلام -کیفیت بالا-طراحی زیبا-فن ها با نویز بسیار کم 

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان گل لیونی ، امیدوارم سال خوبی داشته باشید 

کولر مستر یک کمپانی سابقه دار درتولید کننده قطعات کامپیوتری است که در سال 1992 در کشور تایوان تاسیس شد و در سالیان گذشته با کیفیت مناسب خود توانست در دنیا و ایران جایگاه خود را به عنوان یکی از بهترین شرکت های ارائه کننده در زمینه پاور و کیس و .. معرفی کند . خنک کننده های Master Liquid هم خودش به چند دسته تقسیم میشه مثل Master Liquid , Master Liquid Pro, Master Liquid Maker  و سری Lite  که در نهایت هرکدام مدل و ویژگی های خودشونو دارند و برای کاربردهای خاصی ساخته شدند.

کیفیت Master Liquuid این کمپانی فوق العادست  همچنین ویژگی هایی مثل نویز کم ، زیبایی خیره کننده  ، کیفیت بالای ساخت ، استفاده از قطعات با دوام ، در ایران نیز گارانتی مورد قبول و قیمت مناسبی هم دارد 

لینک به دیدگاه

سلام

کولر مستر برند معتبری است و از لحاظ ساخت و کیفیت زبانزد هست در مورد واتر کولرهای کولر مستر هم هم پرفورمانس عالی دارن و دوم برای کسایی که علاوه بر کارایی از لحاظ ظاهر هم اهمیت میدن ظاهر زیبایی هم دارن که به زیبایی کیستون کمک میکنه.

لینک به دیدگاه

خلاصه بگم

کیفیت و کارایی بالا

زیبایی و ظرافت منحصربفرد

از نظر قیمت هم مخاطب خاص خودشو داره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان خاص بودن کولر مستر بخاطر پیشرو بودنشه، بیشتر قابلیت هاش انحصاری ان این نشون میده که یه قدم از همه جلو ترن چون زودتر از همه بهش رسیدن، کولر مستر همیشه کیفیت قطعاتشو بالا نگه میداره حتی اگه منجر ب گرونی اونا بشه اما در عوض شمای خریدار خیالت از محصول راحته، من خودم چند وقته عاشق masterair maker 8 شدم هم به خاطر قدرتش هم به خاطر ظاهرش که دیگه نیاز به دستکاری برای قشنگی نداره همه چی تمومه برای خودش،  ولی خب خیلی گرونه

لینک به دیدگاه

سلام

1-زیبایی(دل ربایی)

2-استفاده از تکنولوژی های جدید

3-کیفیت بالا

4-طول عمر بالا

و...

در مقابل قیمت بالا

لینک به دیدگاه

والا  اکثر نکات مثبت رو خودتون گفتید  

در کل از راندمان 40 درصد بالاتر که بگذریم از نظر کیفیت و قدرت خنک کنندگی خیلی  خوب هست 

فقط نسبت به مدل های مشابه یکم قیمتش بالاست که کیفیت و طول عمر و خنک کنندگی بالاترش تا حدودی این رو میپوشونه

در کل ای کاش قیمتش یکم ارزون تر بود 

موفق باشید

لینک به دیدگاه

اگ یکبار تو زندگیتون از محصولات کولر مستر استفاده کرده باشین دیگه نیازی به توضیح نیست...درسته قیمتش یکم بالاس ولی برای خاص بودن باید هزینه پرداخت کرد

لینک به دیدگاه

سلام

بدون شک cooler master اگه بهترین خنک کننده های دنیا رو تولید نکنه جزء بهترین های دنیا هست و این حرفیه که تمام benchmark های معروف دنیا میگن چرا ؟ چون قطعاتی که برای ساخت محصولات خودش استفاده میکنه بهترین قطعات دنیا هستن به عنوان مثال خازن های ژاپنی کیفیت ساخت فوقوالعاده بالا بهترین آلیاژهای دنیا و... .

و اما چرا cooler master به نظر من این برند نسبت به قیمتش و مخصوصا تو ایران که بی دلیل بعضی برند ها خیلی گرون در میان اگه برای کسی مسئله قیمت در میون باشه خیلی بصرفه نیست اما برای کسی که میخواد Overclock انجام بده و براش قیمت اهمیتی نداره خیلی خوب هست با این حال واقعا این برند پول کیفیت رو میگیره نه چیز دیگه ای هم من کیسشو دارم هم فن های 120 میلیمتری واقعا کیفیت ساخت فوقوالعاده ای داره.

لینک به دیدگاه

سلام
همانطوری ک اکثر دوستان گفتند برند معروف و مشهور کولرمستر که سالهاست همه ی ما اونو میشناسیم و کمتر کسی هستش که اونو نشناسه یکی از علت های شهرت اون کیفیت قطعاتش بود که به نظر من نمره ی کیفیتش از 100 میتونه 80 باشه البته این نظر بنده هستش همچنین از نظر کارایی میتونم بگم خوب به بالا عمل کرده نمیشه بگم عالیییییی ولی خب خوب به بالا به نظر من براش شایسته تره ولی متاسفانه چیزی که علت دقیقش رو نمیدونم که برند هستش یا چیز دیگ گرونی این  محصولات هستش که خیلی از دوستان بهش اشاره کردند و نکته ای هست که این روز ها حداقل داخل کشور ما نمیشه ازش به راحتی گذشت و متاسفانه قیمت های بالای این محصول برای کالاهاش باعث شده که خیلیا از جمله خود من از خریدش اجتناب کنم در حالی ک کولر مستر استفاده کردم و ازش راضی بودم کولر های بی سر و صدا و کیفیت خوب و کارایی خوب داره در کل کولر های بی چک و چونه ای هستن و مثل ژیان کار نمیکنن ولی کاشکی میشد قیمتشون از اینی که هست پایین تر باشه واقعا عالی میشد چون درسته کیفیت و کارایی  بسیار مهم هستش ولی پولی هم که قراره ما در قبال اون کارایی و کیفیت بدیم هم مهمه برای مثال اگر یه برند یه کولر با کیفیت و کارایی 70 عرضه کنه با قیمت حدود 100 تومن کمتر از جنس کیفیت 80 کول مستر به نظر من اون کارایی 70 میتونه برای یه کاربر عادی به  صرفه تر باشه
 اما جوابی که من میتونم به اون سوال در رابطه با تفاوت کولر Master Liquid  بدم اینه که:
خب کولر مستر سر این مدل واقعا یه جورایی ترکوند و علاوه بر طراحی خاص و منحصر به فرد و واقعا زیبا و چشم گیر و کیفیت خوب در کنار پره هایی با نویز کم و قدرت پمپاژ خوب و کیفیت رادیاتور به نکته ای رسیدگی کرد که شاید خیلی از شرکت ها و برند ها اون رو مورد توجه قرار ندهند در حالی که در یک سیستم حرفه ای چیزی که در کنار کارایی مهمه میزان مصرف و بهینه سازی مصرف هستش که خوشبختانه کولر مستر به این توجه داشته.
موفق و موید باشید.
ایام به کام

لینک به دیدگاه

سلام. بنده به شخصه توفیق استفاده از این برند رو نداشتم دلیلش هم قیمت بالاتر نسبت به رقباش هست اما رو ی سیستم برخی دوستانم دیدم که اینطور قطعه شون رو توصیف کردند : یکم بیشتر خرج کن برای همیشه خیالت راحته !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...